Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Je Alenka Bratušek magistrirala s kopiranjem?

Strani: 1 2 3 4 5 6 7

anon-308575 sporočil: 275
[#2025906] 26.02.13 19:45
Odgovori   +    30
Ni vredno izgubljati besed o njej in njeni nalogi.

Jaz sem se tudi odločil za doktorat iz medicine na Fakulteti za družbene vede v Ljubljani.
anon-310612 sporočil: 352
[#2025907] 26.02.13 19:46
Odgovori   +    18
Me prav zanima koliko denarja je država dala za "izobraževanje" takih priviligirancev?Pa ko bi bilo vsaj kaj iz njih...
anon-305875 sporočil: 1.637
[#2025909] 26.02.13 19:51
Odgovori   +    22
Me zanima, kakšna bo reakcija DL, SLS in Desus? Na enkrat bo obveljalo, da so to zgolj natolcevanja, nič uradno, saj ni prišlo s strani KPK... In vse bo rešeno... Dvojna merila pač!...
anon-253225 sporočil: 618
[#2025911] 26.02.13 19:51 · odgovor na: (#2025705)
Odgovori   +    23
[faikk]
Evo še link:

dk.fdv.uni-lj.si/mag...Alenka.PDF

da si lahko še sami ogledate kakšna naloga na FDV zadostuje za znanstveni magisterij, kot se mu danes reče, da ga ne bi kdo slučajno zamenjal z bolonjskim na katerega jih toliko gleda zviška.
Ne morem verjeti, da se temu reče znanstveni magisterij. Trdim,da je moja diploma,pred 20 leti, katero sem 90% spisal med vikendom, bolj vsebinsko kakovostna od tega zmazka.
Pa sem tudi sam imel pred sabo 3 druge diplomske naloge, eno ali dve knjigi, ampak tudi nekaj ZNANJA, česar Bratuvškova očitno nima.Ubogi mi, če bo ta začela komandirati.
anon-36971 sporočil: 8.543
[#2025915] 26.02.13 19:54
Odgovori   +    30
Če se izkaže, da ji naziv vzamejo, potem bo morala vrniti šolnino?
anon-305875 sporočil: 1.637
[#2025916] 26.02.13 19:54 · odgovor na: anon-148399 (#2025894)
Odgovori   +    19
Gre zob za zob! Zakaj bi eni smeli, drugi pa ne smeli? Zakaj eni smejo bit neumni in vseeno nagrajeni, drugi pa iščejo izhod iz krize in so popljuvani?
anon-216148 sporočil: 208
[#2025917] 26.02.13 19:54
Odgovori   +    34
Ne bit naivni. Tisto kar je za desnico plagiat, je pri levici nerodno citiranje. Nepotizem je če je kanditaka izbrana od 4 prijavljenih, sposobnost pa če je od 274-ih. Korupcija je če znaša tvoje premoženje četrtino tistega kar si v življenju dokazano ustvaril, v kolikor pa ne veš od kje tvoja vila, jahta in kupi delnic je pa to iznajdljivost.
anon-184513 sporočil: 3.006
[#2025918] 26.02.13 19:55 · odgovor na: prerok (#2025904)
Odgovori   +    16
[prerok]
> [odlocno]
> > [prerok]
> > Prebral nalogo in je čisto vseeno ali jo je napisala sama ali ne. Naj parafraziram po Alenkino: na tem mestu se ne bi ukvarjala s tem kdo je nalogo napisal, ampak dejstvo je, da je naloga jezikovni in znastveni zmazek.
>
> Mene zanima, kako lahko šivilja dobi kinančno službo na ministrstvu.

Šiva proračun?
Recimo, da proračun kroji in krpa?

Še vedno mi ni jasno, kako je prišla do službe na ministrstvu. Tudi to bi bilo dobro vprašanje za pametnega novinarja. Saj menda ni praksa, da dobijo šivilje nadzor nad financami? Pazi, magisterij je naredila šele kasneje, ko je že bila tudi nadzornica (ali kaj že) na Brdu.
anon-262516 sporočil: 395
[#2025919] 26.02.13 19:55
Odgovori   +    21
Zadnja sprememba: anon-262516 26.02.2013 20:02
"Del magistrskega dela Alenke Bratušek pod naslovom Statusna sprememba servisa za protokolarne storitve iz neposrednega proračunskega uporabnika v javni gospodarski zavod, (2006) je neposreden plagiat (copy-paste) iz vladnih gradiv, in sicer Odloka o ustanovitvi javnega gospodarskega zavoda protokolarne storitve RS (9. 1. 2001) in Strateškega razvojnega načrta Javnega gospodarskega zavoda protokolarne storitve RS 2003-2008 (avgust 2003). Ob tem je treba opozoriti, da nobeno od omenjenih gradiv ni navedeno med viri niti citirano, ampak zapisano kot lasten akademski prispevek avtorice," je zapisal neznanec. Kot dokaz je elektronskemu pismu priložil tudi priloge, v katerih so izpisani odstavki iz originalnih besedil in magistrske naloge.

Med primerjavo je opaziti celo, da Bratuškova pri kopiranju ni bila dosledna, saj se večkrat pojavi 3. oseba množine, kot je v članku, naloga pa je seveda napisana v prvi osebi ednine."

No, kaj bomo zdaj s to nalogo?


Seveda bodo sedaj zagreto nekateri trdili, da je naloga slaba ni pa prepisana.


Ja, zato verjetno, ker če je naloga slaba, ji ne bo potrebno odstopit, če pa je prepisana potem bo mogla.


Tako se že pojavljajo komentarji, da naloga pa že ni prepisana...oziroma plagiat.


Zna se......
lencep sporočil: 609
[#2025921] 26.02.13 19:57
Odgovori   +    3
Me prav zanima, koliko bi se dobesedno enakih stavkov lahko našlo pri Virantu!
V vsesplošni maniji iskanja plagiatov oz. odkrivanja plagijatorstva nihče ne pomisli na to, da je večina nalog zgolj odkrivanje tople vode. Vsako vsebino lahko prepišeš dobesedno (copy-paste) ali pa z besedno in stavčno ekvilibristiko prevedeš tako, da dobiš identičen smisel oz. vsebino.
Originalnosti je zelo malo oz. skoraj nič - tako pač je pri iskanju in ustvarjanju "tople vode"!
Sicer pa naj novinarski pisuni raje pogledajo in primerjajo svoje izdelke ter se poizkusijo sklicevati oz. uveljavljati avtorstvo!
DOST JE PUHLEGA NAKLADANJA IN AFERAŠTVA - ozrimo se raje na resnične - življenske probleme, ki tarejo in razkrajajo našo družbo!
anon-215576 sporočil: 1.073
[#2025922] 26.02.13 19:58
Odgovori   +    13
oh, ne, ne, ne
ona je čista kot solza
ravno pravšnja za grobarja.
trenutek molka, prosim. za jutrišnji pokop naše domovine.
prerok sporočil: 3.248
[#2025925] 26.02.13 20:00 · odgovor na: anon-262516 (#2025919)
Odgovori   +    18
[Telbanc1]
"Del magistrskega dela Alenke Bratušek pod naslovom Statusna sprememba servisa za protokolarne storitve iz neposrednega proračunskega uporabnika v javni gospodarski zavod, (2006) je neposreden plagiat (copy-paste) iz vladnih gradiv, in sicer Odloka o ustanovitvi javnega gospodarskega zavoda protokolarne storitve RS (9. 1. 2001) in Strateškega razvojnega načrta Javnega gospodarskega zavoda protokolarne storitve RS 2003-2008 (avgust 2003). Ob tem je treba opozoriti, da nobeno od omenjenih gradiv ni navedeno med viri niti citirano, ampak zapisano kot lasten akademski prispevek avtorice," je zapisal neznanec. Kot dokaz je elektronskemu pismu priložil tudi priloge, v katerih so izpisani odstavki iz originalnih besedil in magistrske naloge.

Med primerjavo je opaziti celo, da Bratuškova pri kopiranju ni bila dosledna, saj se večkrat pojavi 3. oseba množine, kot je v članku, naloga pa je seveda napisana v prvi osebi ednine."

No, kaj bomo zdaj s to nalogo?
Uporabil jo bom kot argument prepričevanja zakaj naj se dete ne vpiše na ljubljsnsko univerzo. Univerza, ki ima v sebi tako gnilo jajce kot je FDV, je vprašljive kakovosti.
anon-215620 sporočil: 2.185
[#2025926] 26.02.13 20:00
Odgovori   +    13
da magisterij ni vreden pol p. mrzle vode je jasno vsem, raje povejte, da je bila desna roka križanega, ko je Slovenija najbolj povečala javni dolg. s takim načinom bo trojka kmalu pri nas upam, da čim prej.
sopranos sporočil: 11.404
[#2025929] 26.02.13 20:02 · odgovor na: anon-262516 (#2025874)
Odgovori   +    18
[Telbanc1]
Ne verjamem da je sama to napisala.
V delu, kjer sama "razmišlja" (npr. v Uvodu) je njeno "avtorsko" delo. Ker tako ona tudi dejansko govori. Zato tudi lahko rečem, da je v teh delih njeno delo napisano po načelo piši kao što govoriš. Je pa res, da se potem zelo hitro vidi katere stavke je napisala brez ustreznega citiranja. Takoj ko je stavek malo bolj "učen", z več tujkami itd. je jasno, da to ni njeno.

Take zadeve se tudi na FDV navadnim študentom ne dopušča. Celo pri seminarskih nalogah ne. Tako, da je jasno, da ta "akademski profesor" tega dela ni prebral.

Sploh pa je vsebinsko ta naloga kar nekaj. Brez repa in glave.
anon-224219 sporočil: 647
[#2025931] 26.02.13 20:02 · odgovor na: anon-201487 (#2025787)
Odgovori   +    12
[FIN-226000]
Dvojna merila! če kopira naš je zadeva minorna (pravilno slovensko malenkostna), če isto naredi Vaš je kriminal, zločin,...
Vsi na Univerzi v Ljubljani vemo, da je predvsem FDV leglo nekvalitetnega študija, oz ne-študija. Diplome pa prava skrpucala, in sramota za celo Univerzo. Glavno je, da si naš, ali to postaneš, ali da "ležeš na hrbet", ali da podplačaš,.... In kdor je pri tem najbolj uspešen za nagrado dobi še profesuro na FDV. Po principu, da mora "dober" učenec preseči učitelja.
In tile lenuhi potem mahajo z diplomami in vlečejo nekajkrat večje plače kot delavci v gospodarstvu, ki morajo marsikaj znati in trdo delati. Tile lenuhi so tudi najbolj glasni na protestih proti političnim elitam. Dejansko pa so sami največje elite in krvosesi slovenske družbe.
Če bi UL dala kaj na sebe bi FDV že zdavnaj izločila iz Univerze. Ker pa so rektorji UL stari UDBO-vski kadri ala Mencinger in Pejovnik se kaj takega nikoli ne bo zgodilo.
lp
Skrajni čas je, da se FDV ukine!!
prerok sporočil: 3.248
[#2025932] 26.02.13 20:02 · odgovor na: lencep (#2025921)
Odgovori   +    7
[lencep]
Me prav zanima, koliko bi se dobesedno enakih stavkov lahko našlo pri Virantu!
V vsesplošni maniji iskanja plagiatov oz. odkrivanja plagijatorstva nihče ne pomisli na to, da je večina nalog zgolj odkrivanje tople vode. Vsako vsebino lahko prepišeš dobesedno (copy-paste) ali pa z besedno in stavčno ekvilibristiko prevedeš tako, da dobiš identičen smisel oz. vsebino.
Originalnosti je zelo malo oz. skoraj nič - tako pač je pri iskanju in ustvarjanju "tople vode"!
Sicer pa naj novinarski pisuni raje pogledajo in primerjajo svoje izdelke ter se poizkusijo sklicevati oz. uveljavljati avtorstvo!
DOST JE PUHLEGA NAKLADANJA IN AFERAŠTVA - ozrimo se raje na resnične - življenske probleme, ki tarejo in razkrajajo našo družbo!
Resnični problem je, da nihče nikomur nič več ne verjame. Sedaj pa, kolega, s predlogi rešitev na plan, in ne mi prodajat tople vode.
anon-305875 sporočil: 1.637
[#2025934] 26.02.13 20:04
Odgovori   +    31
Njena naloga je dober primer, kakšne profesorje imamo, ki jim je pravzaprav čisto vseeno, kakšne študente in magistre imajo. Ko sem študiral v Munchnu, je moj profesor dajal magistrske in doktorske naloge slovnično lektorirat svojim asistentom, preden so romale na komisijo. Skratka, ni mu bilo vseeno, kakšne študente, magistre in doktorje je imel... Pri nas pa je ljudem očitno vseeno... Niti slovnične napake jih ne motijo... Dvomim celo, da so nalogo prebrali, najverjetneje samo preleteli in to je to... Krivda je na profesorjih, ki takšne naloge sploh spuščajo skozi in očitno je to pri nas stalna praksa, sploh pa pri magisterijih... Res pa je, da oseba, ki naredi takšno nalogo, popolnoma površno, ne more biti predsednica slovenske vlade... Kaže na izrazito površen značaj...
velikipok sporočil: 1.340
[#2025936] 26.02.13 20:07 · odgovor na: anon-270797 (#2025706)
Odgovori   +    25
Pa glih Jani M., veliki intelektualec PS, se je oglasil, ki je uspel dokončati 4 razrede srednje šole.
anon-275354 sporočil: 601
[#2025937] 26.02.13 20:08 · odgovor na: (#2025705)
Odgovori   +    27
Sedaj pa takoj začnimo z istimi zahtevami, kakršnih je deležen Janša, še do teh levih pokvarjencev! Ali morda mislijo, da so oni izločeni oz. obvarovani vseh zahtev in pravil in da si lahko (tako kot doslej) privoščijo vse? Eden za drugim bodo popadali, ker imajo na svoji glavi veliko preveč masla.
Samo začeti je treba od njih zahtevati isto, kar o ni počnejo z desnico. Novinarji (571) tega ne bodo delali, saj je njihova naloga ščititi to mafijo. Narod naj si zapomni, kaj so počeli predvsem z Janšo.
Upam, da se jim bo vse, kar so delali, večkratno povrnilo in obrnilo proti njim samim.
Torej začnimo kar z vzdihljajočo Bratuško. Kaj bi počeli novinarji, če bi tak plagiat ugotovili pri Janši!
anon-241150 sporočil: 1.245
[#2025940] 26.02.13 20:11
Odgovori   +    20
Če drži to, kar so danes pokazali na Planet TV, potem bo imela Bratuškova kar precej dela s pojasnjevanjem. Razen če bodo na FDV šli tako daleč, da bodo skušali zadevo po politični liniji potučkat.
anon-58010 sporočil: 1.849
[#2025945] 26.02.13 20:13 · odgovor na: anon-288303 (#2025773)
Odgovori   +    17
Zadnja sprememba: anon-58010 26.02.2013 20:16
> dk.fdv.uni-lj.si/mag...Alenka.PDF
>

to še za seminarsko nalogo ni, sramota !

A temu Rusu ni nič nerodno?
anon-170640 sporočil: 1.124
[#2025946] 26.02.13 20:14
Odgovori   +    22
A Kanalizacija in Lesena Nuška pa nič , da o POP TV limonadi ne izgubljam besed.
Je pa nova info da PRAPROTNIK ni imel ZAHTEVANE 10 kletne delovne dobe pri razpisu za KPK !! ccccccc o ti lumpi!! Le kaj poreče veliki POŠTENJAK Klemenko ?

Rok Praprotnik off the record pritiskal na novinarko Slovenskih novic
Status message
Your comment has been posted.
26 Februar, 2013 - 18:43
Tekst: Igor Kršinar | Foto: Bobo
Namestnik predsednika KPK Rok Praprotnik po pisanju anonimke ni imel potrebnih desetletnih delovnih izkušenj, preden je bil leta 2010 imenovan na sedanjo funkcijo. Toda namesto, da bi konkretno pojasnil očitke in razložil, kje vse je bil kdaj zaposlen, kliče novinarje Slovenskih novic, ki očitke preverjajo. Praprotnik novinarjem „off the record“ zatrjuje, da ima delovne izkušnje od leta 1996. Takrat je imel 22 let, toda diplomiral je leta 2000, naslednje leto pa je služil vojaški rok. Če se je zaposlil šele po odsluženju vojaškega roka, kot trdi avtor anonimke, potem mu je za potrebnih deset let delovne dobe zmanjkalo vsaj eno leto. Na KPK sicer zatrjujejo, da so imeli vsi člani KPK potrebne delovne izkušnje.

Anonimni prijavitelj Praprotniku očita, da 7. septembra 2010, ko ga je takratni predsednik Danilo Türk imenoval za namestnika predsednika Komisije za preprečevanje korupcije ni izpolnjeval pogoja za zaposlitev. Za opravljanje te funkcije se zahteva »izobrazba, pridobljena po študijskih programih druge stopnje, ali raven izobrazbe, ki v skladu z zakonom, ki ureja visoko šolstvo, ustreza izobrazbi druge stopnje in najmanj deset let delovnih izkušenj pri opravljanju nalog, za katere je zahtevana ta izobrazba«.
Iz tega sledi, če bi se zaposlil prvi dan po služenju vojaškega roka, bi pogoj delovnih izkušenj izpolnil šele maja ali junija leta 2011, kar je leto po tistem, ko je bil razpis za člane Komisije za preprečevanje korupcije. To je osem mesecev po tem, kot je bil Praprotnik imenovan in ko je že začel delati kot namestnik predsednika na KPK. »Mimogrede, tudi med majem 2001 in septembrom 2010 ni bil vseskozi zaposlen, sploh pa ne na delovnem mestu, za katerega se zahteva diploma s področja politologije, iz česar je tudi diplomiral.«V obrazložitvi pojasnjuje, da je Praprotnik ustrezno izobrazbo pridobil septembra 2000, ko je diplomiral, nato pa je do meseca aprila ali maja 2001 služil vojaški rok. V tem času je sicer pisal za revijo Slovenska vojska, ni pa v tem času opravljal dela, za katerega je zahtevana najmanj diploma. »Rok Praprotnik niti teoretično ne more izpolnjevati pogoja, da bi z diplomo 10 let opravljal delovne naloge, za katere se zahteva diploma, saj pred opravljeno diplomo ni mogel biti zaposlen na delovnem mestu, za katerega se zahteva diploma, po diplomi pa je vsaj do maja 2001 služil vojaški rok, ki ne more šteti med delovne izkušnje, sploh pa ne med tiste, za katere se zahteva diploma.«
Prijavitelj je prepričan, da je bilo imenovanje Praprotnika nezakonito, to pa naj bi vedeli tudi člani izbirne komisije, ki so jo sestavljali Etelka Korpič Horvat, Simona Habič, Katja Filipčič, Polona Kovač in Dušan Kumer ter predlagatelj Danilo Türk. »Ne gre samo za 'izrazito tveganje korupcije', ampak kar za očitno koruptivno dejanje z namenom pridobitve premoženjske in nepremoženjske koristi v obliki pridobitve zaposlitve za določen čas.«
anon-200682 sporočil: 2.095
[#2025949] 26.02.13 20:17
Odgovori   +    21
Pa a je kdo v tej državi resnično lahko tako naiven, da misli, da je tale koleraba sposobna imeti znanstveni naziv???
anon-185255 sporočil: 55
[#2025951] 26.02.13 20:18
Odgovori   +    14
Naslov "Statusna sprememba servisa za protokolarne storitve iz neposrednega proračunskega uporabnika v javni gospodarski zavod", je kvečjemu za kako seminarsko nalogo.
anon-293806 sporočil: 20
[#2025952] 26.02.13 20:19
Odgovori   +    2
makarovič nej gre spat
nagolici sporočil: 1.678
[#2025954] 26.02.13 20:20
Odgovori   +    21
Klemenčič, ali bo tudi tukaj hitra in temeljita akcija?
anon-262516 sporočil: 395
[#2025956] 26.02.13 20:21
Odgovori   +    21
www.zurnal24.si/plag...nek-183539

"Na strani 55 naravnost v oči bodejo matematične sposobnosti avtorice; 98+112=200 in ne 210, kot so nas učili v tretjem razredu osnovne šole.


Na forumu Žurnala se pojavlajo tud taki komentarji. Zanimivo.
anon-275354 sporočil: 601
[#2025958] 26.02.13 20:21 · odgovor na: anon-270797 (#2025706)
Odgovori   +    13
Sedaj se bo začela zadnja "PRIHVATIZACIJA SRBOBOSLOVENCEV" že tako obubožane Slovenje.
Na oblast prihajao najbolj proslovensko usmerjeni in od murglbabe požegnani MAFIJCI.
Uboga Slovenija pomaga nam lahko le 3jka iz bruslja, cena za Slovenijo bo pa ogromna.
Hvala "MURGLŠTABU" ZA TA POTOP!!!!!!!!!!!!!
Neuvrscen sporočil: 1.779
[#2025966] 26.02.13 20:27
Odgovori   +    31
Ker nisem družboslovec, se ne bom obesil na samo vsebino (se mi niti ne da brati vseh teh jajc) temveč na formo.

Na koncu bi obvezno morala biti lastnoročno podpisana izjava (PDF verzija logično samo z besedilom izjave brez podpisa), da "sem diplomsko/magistrsko delo izdelal(a) samostojno s pomočjo mentorja" itd. Meni npr. so ob oddaji 3 izvodov pogledali samo na začetek (če je tam pildek o odobritvi teme) in na konec ter me še opozorili, da sem v enem izvodu pozabil podpisati to izjavo. Če sem zloben, morda je Alenka celo vedela, zakaj ni dodala te izjave.

Ko sem jaz to pisal, so bili headerji in footerji na vsaki strani prepovedani. Z izjemo tekoče številke strani.

Nekje na začetku bi moral biti nekaj stavčni povzetek/abstract s prevodom v tuj jezik (največkrat angleščino). Poleg vsakega še nekaj ključnih besed v ustreznem jeziku. Ob vnosu v Cobiss se te ključne besede pretipkajo ravno z namenom, da te nekdo, ki ga ta tema zanima, lahko najde in po možnosti citira. Mislim da celo Google pri javno dostopnih virij zna poindeksirati po teh ključnih besedah, saj mi je pri strokovnem delu našel že nekaj relevantnih angleških, ameriških, francoskih,... diplom/magisterijev/doktoratov. Mogoče še ta anekdota. Neki moj kolega, ki izvira iz Dalmacije, je hotel abstract napisati kar v hrvaščini in se z mentorjem pregovarjal, da v tem in tem členu navodil piše samo, da naj bo v tujem jeziku, nič pa ni definirano, v katerem. Na koncu ga je mentor prepričal z "Veš kaj, če nisi sposoben napisati teh nekaj stavkov v angleščini, si pa ne zaslužiš diplome in tudi sicer v tem fohu ne boš daleč prilezel."

Pri začetku je ponavadi tudi zahvala, kjer se obvezno zahvališ najprej mentorju, potem sodelavcem, s standardnimi frazami "družini, ki mi je med izdelavo naloge stala ob strani". Če ti še kdo sponzorira študij, je najmanj, kar si zasluži, omemba v tem delu.

Preden sem jaz začel pisati, mi je mentor zabičal, da se vse obvezno piše v prvi osebi množine: "smo naredili to in to", "iz enačbe xy izpeljemo žblj in ga vstavimo v", "iz grafa 2.34 vidimo", "izmerili smo", "ugotovili smo". v Alenkini pa mi namesto tega padajo v oči neprimerni stavki a la "domnevam, da...", "do takrat sem mislila, da..." itd.

Na listu o odobritvi teme, ki se ga zveže na sam začetek dela, je naveden tudi mentor s polnim akademskim naslovom (prof. dr., po potrebi še akad. pred tem). Morda je Alenki prevelik intelektualni napor že v tem, če se tega z lista papirja ne da copy - pastati in je potrebno teh nekaj črk pretipkati. Še večja sramota za mentorja, da ne opazi takšne napake o sebi samem na naslovni strani.

Ne vem, koliko je Veljkov Rusov. Tisti, ki je meni znan, je letnik 1929, torej je ob zagovoru tega magisterija bil star že 77 let. Spet ne vem, koliko časa je trajal študij, skoraj gotovo pa je mentorstvo prevzel po 70. letu, ko bi moral že zdavnaj odpeketati v penzijo. Tudi če je še vztrajal na faksu in mlajšim odžiral predmetnik, bi lahko vsaj mentorstvo prepustil asistentom, konec koncev on ni več potreboval točk in se mu skoraj ne bi smelo več dati prebirati umotvorov "podmladka". Da niti ne omenjamo, da očitno sploh ni dojel, da ga je varovanka napačno akademsko naslovila. Tako mi pa smrdi, da (a) so ti mlajši še toliko vestni, da se niso hoteli podpisati pod mentorstvo za neko skrpucalo, ali (b) da je on kot siva eminenca dovolj vpliven, da je zadeva lahko šla skozi kljub vsem prej omenjenim tehničnim pomanjkljivostim.
anon-282835 sporočil: 189
[#2025967] 26.02.13 20:27
Odgovori   +    15
Zanimivo je zopet stališče PS (nadutega Moederndorferja), da je bilo vse pričakovano?! Aja?
Sicer pa kot vidimo imamo pa res v Sloveniji katastrofalni izobraževalni sistem. Kaj počnejo profesorji, ki sodelujejo pri pripravni diplomskih nalog, kaj komisije, pred katerimi se naloge zagovarjajo, ali naloge nihče od teh sploh ne pregleda? Zanimivo nihče od teh se še ni oglasil. Torej, če se je na tak lahek način prišlo do takšnih diplom, potem je to katastrofa za delovanje tega sistema.Raziskovalni novinarji poglejte malo te zadeve iz te strani.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7