Zasebnost
13 min
Slovenski BDP bo letos zrasel za 2,3 odstotka, v Nemčiji stagnacija 2
18 min
Sklad BlackPeak namerava v slovenska podjetja vložiti še 30 milijonov evrov
49 min
Mesečni upad slovenske industrijske proizvodnje marca največji v EU 1
56 min
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
1 ura
Marca so se vrednosti opravljenih gradbenih del znižale
1 ura
Philipp Vorndran: inflacija bo ostala zaradi strukturnih sprememb
2 uri
Večina upravnih enot stavka do preklica, a dokumente in druge storitve vam morajo vseeno zagotoviti - objavljamo seznam 1
2 uri
Sij uradno: Sij išče poti za financiranje širitve, ruski lastnik pa ne prodaja družbe 2
2 uri
Slovenski BDP je v prvem četrtletju medletno zrasel za 1,8 odstotka, četrtletno je stagniral
3 ure
Advance Capital v prvi prevzem: kupil je največjega proizvajalca solarnih panelov v jugovzhodni Evropi
4 ure
Salus v prvem četrtletju: prihodki in dobiček gor
4 ure
Kaj morate vedeti o dedovanju (PRO)
5 ur
Je vredno pri optimizaciji stroška elektrike pogledati tudi načrtovanje proizvodnje? (Oglas)
7 ur
Nemčija napoveduje milijardna vlaganja v kolesarsko infrastrukturo, kje pa smo v Sloveniji? 6
8 ur
Kako bo Energetika zagnala proizvodnjo vodika v Ljubljani 12
10 ur
Objavljamo seznam projektov gradnje javnih najemnih stanovanj po vsej Sloveniji
10 ur
Minister Maljevac do leta 2026 napoveduje gradnjo pet tisoč stanovanj, trenutno kaže na slabih 1.500 7
16 ur
V Avstriji in Češki smo preizkusili številko ena med evropskimi karavani 1
17 ur
Najbolj brani članki danes
18 ur
Simon Anko, BS: Digitalni evro ne bo ukinil gotovine

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Dela je dovolj za vse

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-184513 sporočil: 3.006
[Glavni forum] Tema: Dela je dovolj za vse
[#1986245] 29.01.13 22:53
Odgovori   +    45
Kakšna je naša cena? Odvisna je od ponudbe in povpraševanja na trgu, od tega, kaj smo pripravljeni delati, in od tega, kako dobro to delamo.
Oh, kako zgrešeno. Kako dobro opravljamo delo pravzaprav nikogar ne briga, saj ni vodstvenega kadra, ki bi dovolj nadzirali delavce. Ali ne znajo ali imajo sami preveč dela. Kaj smo pripravljeni delati, je odvisno od plačila za opravljeno delo ter časa in kraja dela. Nekdo, ki bo moral dati več za prevoz na delo, kot bo dobil plačila, zagotovo ne bo delal. Saj niti ne bo mogel. Nihče ni pripravljen in ne more dolgoročno vlagati v nekaj, od česar bo dobil nazaj manj od vloženega najsi bo dela, denarja ali časa. Kakšna je ponudba na trgu dela, večina niti ne izve, saj se ponudbe za delo in zaposlitev pri nas še vedno delijo pod mizo.

Danes sem bil v trgovini s pohištvom. Pet prodajalcev se je dolgočasilo na vsakem koraku in me zasledovalo po trgovini. Spraševali so me ali kaj potrebujem, gledali kaj si ogledujem; skratka imel sem občutek, kot da me nadzorujejo, da ne bi kaj ukradel. Naše izobraževanje za trgovce je naredilo svoje. V tujini, na zahodu, česa takega ne bi doživel. Na koncu mi je ugajala neka svetilka, ki edina ni delala. Rad bi jo kupil, kajti imeli so še več zapakiranih, vendar sem želel preiskusiti, kako sveti. Ogovorim prodajalko, ki mi zabrusi, da ima ona delo in naj pet minut počakam, da ga dokonča. Odšel sem, kupil nisem ničesar in tja se ne bom nikdar več vrnil. Vse zato, ker tista trgovina ni imela nikoga, ki bi delo prodajalcev dobro organiziral in nadziral, ali pa vsaj zaposlil primeren kader.