Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Interpretacije, stroški in zarote

Strani: 1 2 3 4 5 6 7

anon-278831 sporočil: 3.253
[#1969532] 19.01.13 03:30
Odgovori   +    6
ej Rado!

če bi tole zapisal bi bilo povem dovolj:

"Da pa ne boste mislili, da sem naiven (in nekaj mesečni izlet v politiko me je izučil, da če plavaš z morskimi psi, si ne obetaj, da prideš iz vode cel), povsem mogoče je, da so koalicijske stranke zavohale kri in bi rade razširile krila. Torej, da nimajo nobene težave zlorabiti poročilo KPK, da jih prav malo briga za korupcijo, da pa je končno napočila priložnost za politični gambit in sestavljanje nove koalicije. Njihovo kalkulanstvo se bo izkazalo, če ob padcu koalicije in posledično vlade ne bodo omogočile predčasnih volitev, ampak se bodo namesti tega lotili sestavljanja neorganske koalicije tipa PS-SD-DL-Desus-SLS. Bodimo iskreni, takega političnega frankensteina ne more držati pokonci nič drugega kot odurno prerazdeljevanje vrtičkov ali pa strah pred izgubo parazitskih rent. Še več, tak koalicijski frankenstein ne more biti nič drugega kot norčevanje iz ljudi, ker če bi bila najmanjša možnost, da obstaja, potem bi obstajal že dobro leto dni."

zna se...
anon-153055 sporočil: 40
[#1969533] 19.01.13 03:42
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: anon-153055 19.01.2013 03:51
Čudno je, da nihče več ne piše o dejanskem stanju NLB, ki je kot, da je potonilo v pozabo.

Levičarji in desničarji vedo, da si NLB nikoli ni preknjižila delnic iz stečajnih postopkov, kjer ima zastavljene kot garancijo ,in je udeležena kot kreditodajalec. Teh delnic je po tržni vrednosti za okoli 1.600.000.000,00€. Ravno tako ima skladno s pravili za ta isti denar vzpostavljene vsaj trikratne rezervacije....

NLB na teh podjetjih nikoli ni zamenjala nadzornikov, uprav...., ker jih ne more-noče in le ti še vedno v miru kradejo naprej. Nekateri že več let drugi pa od nedavnih stečajev naprej, na primer SCT, ZVON-a,Primorje......

Torej, če bi NLB te delnice skladno s pozitivno zakonodajo prenesla nase, bi fantje na Čopovi, pa mogoče kakšen na Trgu Republik, morali pač malo delati (upravljati s premoženjem), da nebi samo bluzili. To bi sicer za njih osebno imelo negativni efekt, pozitiven bi pa bil za NLB, saj bi si s tem uredila bilance (pasivo in aktivo) in po tem verjetno nebi potrebovala nobenih dokapitalizacij, sprostile bi se ji rezervacije,preprečila bi odliv kapitala iz nezaseženih družb, posledično bi se na izčrpavanih družbah vzpostavil red in bi jih NLB lahko zopet prodala po višji ceni.

Če bi pri prodaji sodelovala mogoče še z NKBM, pa bi bil učinek še večji, saj imata banki skoraj v vseh teh družbah večinske deleže, ponekod več kot 80%. Da ne bo pomote, NKBM je čeprav je po ljubljansko tista »Štajerska« banka svoje delnice iz stečajnih mas pobrala. Iz tega izhaja, da gospoda na NLB (predvsem višja nadstropja)nimajo pojma kaj delajo, ali pa se sprenevedajo v korist levih in desnih ribičev v kalnem.

Srečno Slovenija
Kanzon sporočil: 2.392
[#1969535] 19.01.13 06:06
Odgovori   +    4
Tale diagnosticiranja odnosov v družbi,mi že gredo fajn na živce.Vzgoja in izobraževanje še samo potencirajo človekovo sebičnost in pohlep,ki pelje v propad.Če drži,da so že obstajale civilizacije,se postavlja vprašanje,kaj pa imamo danes o tega? Tista špica,ki kao vleče svet naprej ,je v bistvu namenjena sama sebi,ker imamo vsi isti konec.
Zakaj moramo kar naprej tekmovati s svojo okolico? S tem nam življenje samo hitreje polzi iz lastnega zavedanja in na kraju ti ostane samo pogled na zidovje in ropotijo,ki si sijo uspel prisvojiti tokom življenja.
Hehe,skoraj bi pozabil omeniti intelektualce,ki za sabo pustijo ogromno pisanih zakladov,s katerimi si lahko naslednje generacije...kaj že?
acerbus sporočil: 9
[#1969537] 19.01.13 06:18 · odgovor na: anon-305875 (#1968957)
Odgovori   +    1
Kadre s svetniškim sijem Slovenija ima, žal imajo katoliški pred znak ali pa Prihajajo iz Argentine.Samo toliko bo treba počakati,da se v večini hladilnikov vselijo pajki.
anon-151648 sporočil: 1.085
[#1969540] 19.01.13 06:25
Odgovori   +    6
Gospod Pezdir je v mojih očeh izgubil vso kredibilnost s čvekanjem o sivih stricih (brez imen in priimkov) s kufri denarja, ki so nato nenadoma izginili. Lahko pa bi mu dal nekaj ur inštrukcij iz slovenske slovnice, saj vidim, da njegovim napakam niti lektorji Financ niso kos.
anon-237381 sporočil: 924
[#1969545] 19.01.13 07:29 · odgovor na: anon-223671 (#1969178)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: anon-237381 19.01.2013 07:35
Kako jaz vidim Slovenijo paralelno na Gospodarja prstanov.

Sauron = komunizem, laž, sprevržene vrednote, UDBA

prstan = NLB. Kdor ima NLB lahko obvladuje druge prstane kot so gospodarstvo, mediji, vojske javnosektorašev, sindikalistov, upokojencev, družboslovcev

Saruman = Kučan, ki želi prstan zase in se ima za najbolj zmožnega vladati

Vilinci = mladoekonomisti in neoliberalci, sicer so sodelovali v zadnjem zavezništvu ampak so večinoma odšli na zahod. Tisti ki so ostali se bodo spremenili v navadne smrtnike in pozabili, da so bili vilinci (Pezdir :) )

Boromir = Janša, sicer se zaveda zla prstana ampak misli, da ga lahko obvlada in da bo lahko zlo premagal, če bo imel prstan zase

Orki = najbolj levičarsko prepričani zombi protestniki in sprevrženi levičarski intelektualci. Davno so bili vilinci (pošteni intelektualci), zdaj pa so se spremenili v črne orke. Ostali protestniki so večinoma Haradrimi (ljudje z vzhoda)

Uruk-Hai = sindikati javnega sektorja. Novi orki, ki lahko protestirajo tudi podnevi :)

Frodo = Šušteršič. Ve, da je njegova naloga uničiti prstan, rad spije pivo. :) Vendar ga nošnja prstana počasi obremenjuje in počasi spreminja. Zato se je odpovedal nekaterim reformam in se spogleduje z nacionalnim interesom

Ne vem če je Virant ravno Gollum. Morda. Uživanje koristi nacionalnega interesa in klientelizma preko svetovalnih pogodb ga je verjetno izpridilo. Poleg tega je razdvojen (Gollum/Smeagol). Želi prstan zase, ne vedoč, da ga bo na ta način lahko vrnil v roke Sauronu (udbomafiji) in Sarumanu

Rohan in Theoden = krščanska desnica. Sicer so še vedno del zavezništva ljudi ampak jih je Saruman prevzel (žlahtna desnica) in kraljestvo propada (Zvon, T2)

Gandalfa, Galadriel, Aragorna pri nas ne vidim. :) Kri plemenitih Numenorcev se je pri nas že dodobra izgubila in prevladala je cankarjanska depresija.
anon-188396 sporočil: 317
[#1969547] 19.01.13 07:29
Odgovori   +    7
Kaj se zgodi z brezposelnimi,ki prejemejo nadomestilo in honorarno služijo? Takoj se jim odvzame nadomestilo. MOrajo se sami prijaviti.
Toda ne, če si Virant, potem imaš druge pravice. Honorar, da si kupiš hišo, nadomestilo v vrednosti dragega avtomobila. Potem pa si še nagrajen in pridigaš o morali in tudi rušiš državo, da ohraniš priviligije komunizma.
Še dobro, da Slovenija niso priviligirani "profesorji, novinarji, sodniki, umetniki" itd.
anon-156589 sporočil: 12
[#1969553] 19.01.13 07:49
Odgovori   +    1
"Človek lahko vidi v zunanjem svetu jasno le tisto, kar lahko osvetli s svetlobo svoje notranjosti." Steiner, 1891
G. Rado, kaj osvetljujete se jasno vidi.
anon-152150 sporočil: 71
[#1969555] 19.01.13 08:03
Odgovori   +    5
Alo g.Pezdir a ste se zbudil iz zimskega spanja.Očitno si dober samo za vrtenje svojega gobca.Kje si bil eno leto,da bi s pomočjo tvojega veleznanja rešili SLOVENIJO iz tega dreka.Očitnosi eno gobcalo iz združbe ala Tajnikar,Mencinger in ostala združba iz FDV.Kako je lepo dajati nasvete in biti pameten.Izkaži se in naredi nekaj dobrega oziroma "otiplivega" ne pa,samo gobezdaš.
anon-234599 sporočil: 145
[#1969560] 19.01.13 08:14 · odgovor na: anon-152150 (#1969555)
Odgovori   +    4
Mogoče zato, ker so ga odjebal takoj po volitvah. Takoj, ko ga niso več rabli za glasove.
DOLFEE sporočil: 530
[#1969565] 19.01.13 08:21
Odgovori   +    12
To kar KPK očita g.Janši smo mi slišali že pred dobrim letom v času volilne kampanije.Te ugotovitve so bile tudi odločilne pri padcu velike prednosti SDS glede na druge stranke.To je vedel tudi g.Virant...gospod ,ki je vrnil dobljeni denar nazaj v proračun.Sedaj se pa dela kot ,da je odkril toplo vodo,poštenakar.
anon-247965 sporočil: 73
[#1969599] 19.01.13 09:13
Odgovori   +    10
Kraljič je prokurist podjetja Aliansa - ki ima seveda blokiran TRR. TAKE RABIMO. Z Alianso je pa baje sodeloval Podobnik. Alinata (hčerka od Alianse) pa pridno vleče denar iz Ministrstva za kmetijstvo (ki je v rokah SLS). Virant- Kraljič-Podobnik? Tako imenovani EU projekti dragi moji... www.pozareport.si/?I...&type=tags

finance raziščite to!! frankl?????
anon-227439 sporočil: 24
[#1969601] 19.01.13 09:14
Odgovori   +    7
Rado POZABIL SI POVEDATI: Da nekdanji ustavni pravnik Lovro pravi da je poročilo nezakonito, drug nekdanji ustavni pravnik Krivec pravi da je povsem zakonito, da se Šturm moti, sedaj pa bomo tisto PRAVO, ABSOLUTNO, NEZMOTLJIVO resnico izvedeli na upravnem sodišču od sodnice I. stopnje, ki je torej tata mata proti nekdanjim ustavnim sodnikom, ona bo odločila... BUtale maš prav Rado!
anon-109 sporočil: 294
[#1969603] 19.01.13 09:16 · odgovor na: anon-109 (#1969495)
Odgovori   +    8
[sys005]
> [sys005]
> Po mojem skromnem mnenju je to res. To preprosto nima nobene veze s tem, da JJ in ZJ nista poročala o svojem stanju (pa naj so tisti formularji, oz. so bili, še tako abotni).

Je pa res, da imam vseeno rajši nekoga, ki pozabi poročati o kakšnih 20.000 Eur-ih(če sem si prav zapomnil), kot pa nekoga, ki zavestno vleče eno leto ministrsko nadomestilo za brezposelnost, ki znese nekajkrat prejšnji znesek in ob tej svoji vleki še dodatno honorarno služi, pa četudi je vse to v skladu z zakonom. Je pa res, pred zakonom je poštenjak.
In še da dokončam svoj včerajšnji traktat. Vsi imajo maslo na glavi, sicer eni manj in drugi več. Ampak vsi. Tisti, ki so na poziciji, in tisti v opoziciji. In kakor sem dejal tudi tisti, ki jih preganjajo in se prikazujejo javnosti kot nekakšni Robini Hoodi. In tudi tisti, ki se gredo nekakšne pravičnike, ker so vedno ravnali po zakonu. Seveda, da so ravnali po zakonu, saj so te-iste tudi sprejemali in jih pisali. V glavnem zase, seveda. Moralni so bili pa približno toliko, kot žepar, ki ti v gneči sledi na avtobus. Potem so nekateri od teh pravičnikov, nam (govedom) sicer posilili nekaj denarja nazaj (pri tem so se v obračunu večkrat zmotili), zgolj zato, da nam bodo lahko s svojim pravičništvom in moraliziranjem "srali" še naprej.
In kaj je zdaj to, kar se dogaja. Zgolj ena predstava za nas, goveda. Igralci so znani, goveda pa naj čustveno odreagirajo s pljuvanjem, ali ploskanjem. In predstava je, kakor vidimo uspela. Skoraj nikogar od gledalcev ni pustila hladnega. Bravo režiserjem!

In s tega stališča občutim naivnost raznih komentarjev. Tudi Radovega.

Lp
anon-245582 sporočil: 5.963
[#1969606] 19.01.13 09:17 · odgovor na: anon-202104 (#1969494)
Odgovori   +    2
+
Hvala za odgovor in hvala za podatke.
Moja napaka. V povezavi je več poglavij. Moral bi dodati konkretno, ki je vezano na moj zapis. Imaš pa prav. Tudi moja plača je bila pri znesku, ki si ga navedel.
anon-36971 sporočil: 8.543
[#1969621] 19.01.13 09:30 · odgovor na: kzupanc (#1969489)
Odgovori   +    4
[kzupanc]
Malo preveč se je človek razpisal. Verjamem pa, da je mislil pošteno. Sicer je zelo naiven (še bolj od moj emalenkosti), ampak to se mu lahko odpusti. Torej mu dam 3,5 zvezdic od petih.
Sam sem že dolgo prepričan, da je daleč od poštenosti...
anon-82925 sporočil: 801
[#1969715] 19.01.13 10:54 · odgovor na: anon-310457 (#1968908)
Odgovori   +    7
Problem je v zakonodaji, ki je (namenoma ali zaradi nesposobnosti) polovičarska. KPK nima pristojnosti, da bi preiskoval sorodnike in že samo zato je nakazovanje denarja med zakoncema videti sumljivo. Pa ni nujno, da je.
Moja ocena, potem ko sem prebrala poročilo, ki je dolgovezno, nenatančno, brez tabel in jasnih zaključkov ter z veliko ponavljanja, da so nabrali 26 strani), da bo g. Janša potreboval dobrega finančnika, oz. osebnega svetovalca. G. Jankoviću pa se ni zdelo smiselno skrivati zadeve, saj je itak nedotakljiv.
Kakorkoli gledamo na to poročilo, dejstvo je, da predstavlja politični atentat na oba predsednika strank.
Bi v normalni državi taka politika odstopila? Seveda! Vendar v normalni državi ne bi bilo takega skrpucala za poročilo, ne bi bilo sodnega procesa, v katerem je eden od obdolžencev obtožen, da je na neznanem kraju v neugotovljenem času in na neugotovljen komunikacijski način storil oz. se namenil storiti kaznivo dejanje.
Tudi se v normalni državi ne bi dogajalo, da izbruhnejo afere in potem ne pride do njihovega zaključka. Da se vložijo obtožni predlogi in potem zadeva zastara že na tožilstvu.
Mogoče bi morali zamenjati politike, ampak zamenjati bi morali tudi tožilce in sodnike, pa stečajne upravitelje ...
Kaj se je zgodilo z Zalarjevim zakonom o odvzemu neupravičeno pridobljenega premoženja? So ga komu že vzeli? Če si je Janša res pridobil 200 tisočakov, je to videti zelo malo v primeri z milijardami, ki so izpuhtele. Zato se ni čuditi, da se mnogim 200 tisočakov ne zdi vredno vse te gonje.
Ker, vsi lahko vidimo, da se preganja male lopove, celo take, ki jim je bilo oproščeno. Mala Gamboceva ne bi smela biti poslanka, vendar je plačala kazen in dejanje je bilo izbrisano. Kako se je zdaj naenkrat spet pojavilo? Najbrž zato, ker je članica SDS. In tako naprej.
Da se nazadnje ustavimo pri gospodu veleposlaniku ZDA, ki je izzval gnev zato, ker je rekel, da Slovenija potrebuje reforme.
Resetirati Slovenijo bi bilo premalo. Potrebujemo nov operacijski sistem!
anon-247965 sporočil: 73
[#1969772] 19.01.13 11:35
Odgovori   +    8
Skupina ljudi v slovenski politiki je v ozadju tako močna, da s kreiranjem afer dejansko vodi in usmerja slovensko politiko!
anon-275777 sporočil: 3
[#1969810] 19.01.13 12:22
Odgovori   +    3
Bravo Rado, dobro napisano ( presenetljivo dober članek med kopico pamfletov )!
anon-194281 sporočil: 689
[#1969912] 19.01.13 13:43
Odgovori   +    2
Rado, tudi mene že nekaj časa boli kurac. In prav je tako. Ono ta pravo še prihaja. Takrat niti politikanstvo več ne bo pomembno ...
anon-182327 sporočil: 1.484
[#1969981] 19.01.13 14:37 · odgovor na: anon-310310 (#1968993)
Odgovori   +    1
[Hogargrozni]
Ej, Slovenceljni moji, mnogim ne dela niti zdrava kmečka pamet, kaj šele logika. Dejstvo je, da je JJ v nenehni borbi proti drugemu polu postal takšen, kot so oni. Drugače tudi ne bi obstal v vrhu politike 22 let v tej jebolandiji. Ker je DEMOS pozabil lustrirati takratno staro gardo in sodstvo, bo potrebno zato sedaj lustrirat celotno politiko. Ali je to možno? Malo morgen, najprej je treba enga hudiča posekat in se potem spravit na drugega. Če pa sta oba hudiča pri življenju, pa se bosta združila ali bodo prišli ven razni deviantni hudički - vse za svoj obstoj - zgodba ZARES, POZITIVNE SLOVENIJE, navsezadnje tudi VIRANTOVE LISTE.

Tebi, avtor članka, pa zraven bruhanja užaloščenosti manjka res ZKP, ko trdiš, da zaradi padca te vlade ne bo dodatnih stroškov in posledic za Slovenijo. Padec te vlade pomeni premik nazaj za 22 let, koliko brezveznih stroškov pa smo že požrli v tem času, da smo tam, kjer smo danes, pa je vsakemu "kmetu" jasno. In znova hoditi po novi poti, da "dohitiš" zamujenih 22 let, pa je hudičevo drago.

Ta vlada bi odpravla s staro gardo, kolikor jih ne bi pokosila starka s koso in potem bi verjetno tudi hitro nastopil razkroj te nove garde. Tudi s pomočjo institucij razvijajoče se pravne države.

P.S. Mlečnozobec, tvojo ZKP si izkazal že s tem, da si sploh stopil na pota politike in so se ti po treh mesecih roke tresle, kot da imaš Parkinsovo. Osebno menim, da se normalni v politiko v tej jebolandiji ne podajamo. Me pa veseli, da si v zagovor mojega prejšnjega stavka ti živ dokaz, da imam prav.
Vse spostovanje za zelo dober komentar.
anon-182327 sporočil: 1.484
[#1969998] 19.01.13 14:51 · odgovor na: anon-273776 (#1969114)
Odgovori   +    4
[Pepi13]
> [abraxas]
> >Pojdimo še dalje, popolnoma nerazumno je, zakaj največja vladna stranka, ki ima tudi predsednika vlade, koalicijske partnerje, ki jih sicer obravnava kot del komunistične zarote, sprašuje in poziva, da se izjasnijo, ali hočejo biti del koalicije ali ne. Zakaj hočejo sami biti v koaliciji, ki jim ruši njihovega predsednika vlade in je del rdečih brigad?
>
> Žena reče možu: Zdaj vidim, da si prasec, ampak vseeno bi rada še naprej živela pri tvojih sorodnikih. Zahtevam, da se ločiš od mene in se odseliš.
>
> Mož odgovori: Kurba nemarna, kar sama daj vlogo za ločitev, če me ne maraš več. In spokaj tja, odkoder si prišla, če ti kaj ne paše.
>
> Jaz dam prav možu.

Všeč mi je ta tvoja primerjava. Tako bi moralo biti in ne obratno...
Ce bi dal vlogo za locitev moz, bi mu lahko nekoc kasneje ocitala, da jo je dal on in ne ona. PreVirantska ideja!
anon-182327 sporočil: 1.484
[#1970004] 19.01.13 14:56 · odgovor na: (#1969170)
Odgovori   +    3
[denac]
Pri nas je za nekatere nepojmljivo, da so lahko na oblasti desne vlade. Rušili so Demos, natavili Patrijo, rušijo zdajšnjo desno vlado. Tu ni nobene "teorije zarote", to je golo dejstvo.
Naša družba je zblojena, naša družba je pokvarjena. Zato ne grem več na volitve.
Narobe! Rdece zalege, ki ne pozna ne etike, ne morale, se lahko znebimo samo na volitvah.
anon-169504 sporočil: 2.361
[#1970096] 19.01.13 16:22 · odgovor na: anon-214372 (#1969477)
Odgovori   +    1
[naporen]
> [abraxas]
> > [naporen]
> > > [abraxas]
> > > >Pojdimo še dalje, popolnoma nerazumno je, zakaj največja vladna stranka, ki ima tudi predsednika vlade, koalicijske partnerje, ki jih sicer obravnava kot del komunistične zarote, sprašuje in poziva, da se izjasnijo, ali hočejo biti del koalicije ali ne. Zakaj hočejo sami biti v koaliciji, ki jim ruši njihovega predsednika vlade in je del rdečih brigad?
> > >
> > > Žena reče možu: Zdaj vidim, da si prasec, ampak vseeno bi rada še naprej živela pri tvojih sorodnikih. Zahtevam, da se ločiš od mene in se odseliš.
> > >
> > > Mož odgovori: Kurba nemarna, kar sama daj vlogo za ločitev, če me ne maraš več. In spokaj tja, odkoder si prišla, če ti kaj ne paše.
> > >
> > > Jaz dam prav možu.
> >
> > Tisti, ki ne verjamemo v vodjo, smo že ugotovili, da si lasti vlado in državo, to popolnoma drži. Če že vlečeš vzporednice, jih daj smiselno ne pa kot je napisano v SDS zavezi.
> >
> > Torej drugi najstarejši sin je zaenkrat vodja, ostali bratje in sestre ga pa na tem položaju ne podpirajo več. Še več, so mu povedali, da lahko posestvo vodi njegova žena ali kateri od sinov ampak ne, on je ego in misli, da je posestvo njegovo - zato se bo pač spet glasovalo, tudi za ceno nepožete pšenice. Ker mu je oblast stopila v glavo.
> >
> > Posestvo je pa od vseh, starejši rdečelični brat ima celo večji delež.
>
> Zakaj pa bratje in sestre sami ne predlagajo novega vodje, če jim sedanji ni všeč?

Uh, nisem vedel, da je to tako težko razumeti. Ker vsi dobro vemo, da zamerljivi drugi najstarejši brat gotovo ne bo podprl nikogar drugega ampak se bo kujal v kotu in naskrivaj molil, da vse ostale pobere kuga. In preden bo novo glasovanje, bo pšenica nepožeta propadla.
Očitno ne znaš odgovoriti na vprašanje.
anon-245582 sporočil: 5.963
[#1970312] 19.01.13 19:23 · odgovor na: (#1970304)
Odgovori   +    1
+
Mogoče se gospod spozna tudi na slovensko pravo?

www.fe.uni-lj.si/ime...ecedi/312/
Elektrotehnika ni daleč od prava.
foore sporočil: 12.753
[#1970426] 19.01.13 21:52
Odgovori   +    1
Potem je krasna tista interpretacija računovodskih standardov, kaj je sprememba premoženja in kaj ni, vendar je spet prezahtevno za slovenske medije, da bi razumeli, kaj je v poročilu, kaj je računovodski standard in kaj je poljubna interpretacija analiziranega finančnega dogodka.>
Upam, da kot ekonomist razumeš, da ugotoviš, kaj je bilo tudi pred letom 2003 v bilancah, ali je bil dobiček, ali izguba....

Vidiš tega pa KPK ni upoštevalo, zato ne more vedeti, kakšno je realno stanje, zato je takšno poročilo nestrokovno in površno.......

Če boš zagovarjal, da to ni res, pomeni, da tudi sam ne razumeš računovodskih standardov......
anon-202104 sporočil: 4.404
[#1970432] 19.01.13 21:59 · odgovor na: (#1970404)
Odgovori   +    0
[pirhovec]
> [jani639]
> > [tigrica2]
> > Pezdir, tole je pa nizek nivo. V osnovi bi lahko rekli, ja drži, vendar je hudič v podrobnostih. Ali je takšno skropucalo, imenovano poročilo, lahko v neki resni državi razlogh za politinmo krizo in za pozive, vašega Viranta k odstopu. Če menite, da je, potem se vam vidi, da živite še dosti prekratek čas. Bili so časi, kos o po Ljubljani viseli zvočniki in so se brale sodbe in se je streljalo ljudi. Akteriji, ki so se sklicevali na pravo in moralo so isti kot sedaj stojijo za poročilom. Če tega ne vidite, mi je hudo, podvomim tudi v tiste kovčke, ker zanje očitno ni bilo ne potrebe ne razlogov, če vidite in hote gledate stran, pa gorje vam.
>
> on ma poln kufer tega preštevanja kosti..to je pase..boli njega k--c za te zadeve...to nima nobene zveze s trenutnim stanjem,itd...
>
> taki se zrajtajo ko so v luknji..al pa ko gledajo v cev

www.rtvslo.si/svet/b...ika/300530
eh,bolgarija je spet ena specifična zadeva...

je na prvi liniji turčije ki želi nazaj na izgubljene teritorije, sranje v siriji diši zelo po turško..bolgari so v 80ih izgnal 300000 turkov od katerih se je pol vrnil,tako da bo tam še sranje...ampak dokler je rusija v zaletu ,turki ne upajo preveč..

en.wikipedia.org/wik...n_Bulgaria

ti napadi so v bolgariji kar tradicija,malokdo ve da so komunisti v 20ih pobili celo vlado....


en.wikipedia.org/wik...ch_assault
7175S sporočil: 2.561
[#1970587] 20.01.13 09:04
Odgovori   +    2
OK, Rado, kje so pa rešitve ????? Ali morda predlagaš, da vladanje v RS prevzame "verodostojni" Virant ????? Ali naj vsi odstopijo in odpremo prav mi Slovenci nov list v načino delovanja države z "neposredno" demokracijo iz ulice in od tistih državljanov, ki bomo kaj svojega predlagali, ker nam pač od onega Jožkota, ali Marjančka nekaj ni po godu. naj gremo v kaos, ker rezultata nobenih volitev in nobene koalicije ne bo priznala poražena stran ?????? Jaz še vedno mislim, da bi bila potrebna lustracija, ker pa smo jo zamudili leta 1991, bi bilo potrebno sedaj to lustracijo izpeljati tako, da nihče, ki je bil leta 1989 še član KPS in KPJ (ali je imel v družini v 1. kolenu aktivista KPS, KPJ ali UDBE), nebi smel delovati v državnih organih vsaj 2 mandata (8let) in na drugi strani nihče, ki je registrirani član kake današnje stranke (če ni zajet v prvi skupini) nebi smel delovati vsaj 1 manadat (4leta). Vzemimo si 1 leto časa, da se organizirajo nove stranke ali prestrukturirajo stare stranke po zgoraj omenjenem lustracijskem načelu in potem gramo na volitve !!!!
RobinHood sporočil: 230
[#1970648] 20.01.13 09:44
Odgovori   +    1
Kaj šele Gregor Virant, ki je nič manj in nič več kot hobit slovenske politike.
Rado: zelo dobro si z enim stavkom opisal svojega kolega Viranta, samo ne vem katera definicija hobita bolj drži - 1. ali 2.

hob·bit [hob-it]
noun
1.
a member of a race of imaginary creatures related to and resembling humans, living in underground holes and characterized by their good nature, diminutive size, and hairy feet.

2.
a nickname for Homo floresiensis.
- Ho·mo flo·res·i·en·sis [hoh-moh flawr-es-ee-en-sis, flohr-]
noun
a possible species of very small, primitive human: its fossils were discovered on the Indonesian island of Flores in 2003.
anon-310306 sporočil: 10
[#1970701] 20.01.13 10:35 · odgovor na: anon-310457 (#1968908)
Odgovori   +    3
Klemenčičeva komisija nikogar ne obsoja, apak poda ugotovitve, ki niso v skladu z zakonom. Da funkcijonarji pozabljajo upoštevat zakone, ki so jih sami sprejeli, ja pa nesprejemjlivo.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7