Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako trden je imperij Tomaža Lovšeta

Strani: 1 2

anon-217833 sporočil: 1.036
[#1948594] 08.01.13 12:00
Odgovori   +    1
Pa še to. Ko si v Jugoslaviji, tam nekje v sedemdesetih letih v družbi v kakem
luksiznem hotelu plačal z kartico Diners,so se ti natakarji klanjali in si res
nekaj pomenil, družba pa je zabezeknuto le opazovala.

Hudič pa je bil, če se je natakar vrnil k mizi in povedal, da je plačilo
zavrnjeno in če ne plačaš takoj z gotovino, da bo pklical policijo. Pa mi lahko
verjamete, da se je to še kako pogosto dogajalo. Dostikrat niti ne po krivdi
imetnika kartice.
slotrade sporočil: 362
[#1948623] 08.01.13 12:14
Odgovori   +    5
..če je temu tipu dal JAPTI 1,6 mio sredstev.....iz kakšnega razloga,da bo mešal meglo,ev.profit pa odnesel v Monako ali Deviške otoke?????takoj prijavo na Komisijo za Korupcijo!!!!!!!!!!!!!!!
Da finančno svetuje Janševi vladi,pri tem pa v Peku edpeljal po pisanju časopisov vsaj 10 mio????????????????????????
Janša,kje si da napraviš red/začneš pri sebi,Lovšinu?Hildi,Raščanu/potem pa nadaljuješ seveda tudi pri ta rdečih!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Izgleda da bo morala CELA SLOVENIJA NAREDITI VSTAJO,NE SAMO MARIBOR-DO KONČNEGA OČIŠČENJA TEH BLEFERJEV.
ČEDALJE MANJ SE ČUDIM DA LJUDJE NE HODIJO NA VOLITVE,NI KAJ VOLITI ,RAZEN ZA PRIKLJUČITEV AVSTRIJI ALI NEMČIJI,DA SE NAPRAVI RED IN POČISTI Z POLITKANTSKO NESNAGO
anon-29400 sporočil: 691
[#1948655] 08.01.13 12:33
Odgovori   +    0
Njegov položaj je toliko trden, kolkor trdne so njegove povezave s trenutno politično opcijo na oblasti.
anon-72895 sporočil: 1.580
[#1948741] 08.01.13 13:29
Odgovori   +    3
vladni strateški svet za banke gotovo ne rabi takih dinersov!
anon-106712 sporočil: 3.698
[#1948753] 08.01.13 13:34
Odgovori   +    5
"član vladnega strateškega sveta za banke"
Svašta majka rodila. Lovše stan kakršnegakoli strateškega sveta?! Mimogrede, LOvšetov vzpon je povezan z Drnovškom. Kako, pa naj odrijejo novnarji, da bodo imeli kaj delat. In to že davno pred Pekom.
berneticd sporočil: 603
[#1948769] 08.01.13 13:41 · odgovor na: anon-217833 (#1948594)
Odgovori   +    2
Nakladaš!!


V ex YU (pa ne samo v YU) ni bilo še POS terminalov, pač pa navaden SLIP, kartico so potegnili preko slipa in čao!

Al pa je natakar klical direktorja banke (kateri je takrat odobraval izdajanje kartice), po možnosti v nedeljo zvečer, da odobri znesek?

Dej ne ga srat...
anon-179386 sporočil: 307
[#1948931] 08.01.13 14:45
Odgovori   +    4
Karttično poslovanje pomeni le, da lahko hodiš naokrog brez gotovine, da ti je kdo ne ukrade. To je veljalo tudi v prejšnji državi. Vsako podjetje je imelo sklenjeno pogodbo do katere višine lahko brez avtorizacije plačuje posameznik. Ko je bil znesek višji, so opravili avtorizacijo in preverili ali je znesek v višini neporabljanega limita, ki si ga dobil. To danes "delajo" POS terminali, kjer moraš odtipkati tudi PIN kartice. Problem nastane, ko imetnik kartice nima sredstev za pokrivanje obveznosti, postopek izterjave pa se vleče. Drugo dejstvo je, da vsako obročno plačilo nakupa pomeni daljši čas povečanih obveznosti, zakar pa mnogi pozabijo ugotoviti ali so plačilno sposobni. Tako se težave večajo.
Ko bodo vsi poznali finančno disciplino in se postavili na realna tla, se bo marsikaj spremenilo. Vsako spreminjanje pogojev na daljši rok pa pomeni multipliciranje dolga, posledično pa večanje luknje.
Zelo preprosto. Kakšen dedek pri devetdesetih bi rekel: Stegni se toliko, kolikor je kovter dolg. Tega pa nočejo vedeti ne tisti z malo ali veliko denarja, saj strmijo za nečem kar naj bi v bodočnosti dobili in gradijo na tem svoj imperij, ki se lahko kmalu zruši.
V včerajšnjem Studiu city sta študenta lepo razložila, da brez lastne proizvodnje se ne bomo mogli preživeti. Treba se bo prilagoditi stanju kot je in delati, ne pa samo prodajati tuje izdelke. In koliko jih je na to pripravljeno?
anon-308074 sporočil: 3
[#1949060] 08.01.13 15:26
Odgovori   +    2
Hitro se dvigajo, še hitreje padajo!
Če hočeš na hitro zaslužiti, obogateti, moraš veliko ljudi zlorabiti, ogoljufati. Običajno Bog tega ne dovoli!
moon sporočil: 1.623
[#1949267] 08.01.13 16:25 · odgovor na: anon-217833 (#1948504)
Odgovori   +    1
[darolim1938]
Imetnik sem diners kartice že okrog 40 let, kar se je sčasoma spreminjalo in sem
sedaj pristal pri Lovšetu. Mirno lahko povem, da me ta kartica še nikjer v svetu
ni pustila na cedilu, razen dveh-treh spodrsljajev. Sicer, naj navedem, da se je
diners kartica kreditna kartica, vendar, da v zadnjih 40 letih nisem nikoli niti
enega samega dneva zamudil z plačilom. raje par dni prej plačam, kot da čakam na
zadnji dan plačila.

Pomenila mi je ogromno, saj sem z njo lahko po sloveniji in po svetu plačeval z
zamikom. Tudi nakup tv aparatov, računalnikov... z dobo odplačila 6 mesecev ali
brez obresti tudi do 12 mesecev (Harvi Norman in ogromno drugih).

Po mojem, sam Lovše v tej zadevi ne pomeni ničesar. je le oseba, ki je danes še,
ko je pa jutri ne bo, vendar Diners bo ostal...
Dober si ti meni, jstbudala pa grem v štacuno,odkeširam in se več ne sekiram. Za tistih par evrov letnih obresti raje pozabim, da moram na določen dan imeti neko določeno stanje na TRR.
anon-204641 sporočil: 514
[#1949322] 08.01.13 16:44
Odgovori   +    2
Sumljiv človek s sumljivi posli. Takih tičov se je pametno izogibat.
anon-254849 sporočil: 37
[#1949764] 08.01.13 19:54
Odgovori   +    0
Isto sranje kot pri vseh nasih menagerjih.Poberejo denar .kospravijo posamezno podjetje na kolena ,potem pa so najboljsi menegerji,ki jih se vlada podpira.Vse skupaj z ylado vred bi jihbilo potrbno poslati na Goli otok in jim zaseci vsa sredstva kjer koli na svetu.

Strani: 1 2