Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
[brane]
Zgodba je precej drugačna, kot jo je zapisal Tadej in jo označil s "prisilno poravnavo". Obveznice so v letih 2004 in 2005 pretežno kupili KBC in "sorodniki" - pomembno je "poznati tudi dogovore o strateškem partnerstvu". KBC je s povezanimi osebami špekulirala in se malce našpekulirala. Ponudba NLB je bila "carska" ne pa prisilna poravnava.
Ti govoriš o tem, kaj se je dogajalo leta 2004-05, jaz pa pravim, da se je prisilna poravnava zgodila oziroma se dogaja leta 2012. Tudi krediti, dani 2005-07 Istrabenzu, so bili v percepciji bank takrat verjetno "carski", pa to ne spremeni dejstva, da je šel Istrabenz potem v prisilno poravnavo.
Tadej tokrat si se ustrelil v koleno.
S čim? Na tole kolumno sem dobil že kar nekaj žolčnih odzivov različnih upraviteljev premoženja, češ da so bile te obveznice kul in/ali da so tudi ti diskontirani odkupi s ponudbami mimo borze kul. Glede prvega se ne bom opredeljeval, leta 2004 so bile pač mogoče v vaših očeh oziroma očeh investitorjev kul. Glede drugega sem pa prepričan, da nihče od teh, ki ste/so jih vplačali, ni pričakoval, kaj šele želel s to investicijo narediti 50% izgube. Pa so/ste jo in jaz (to je očitno še en nesporazum) glede tega z vami niti pretirano ne sočustvujem, niti vam tega ne privoščim; ugotavljam samo, da bo verjetno težko še kdo od takih vlagateljev v kratkem vložil svež denar v podobne obveznice NLB in da bo to vplivalo tudi na boniteto NLB in NKBM.

Je bil pa tudi glede slednjega izražen dvom, na kar bi odgovoril takole:

1) WSJ ( online.wsj.com/artic...ing_stream ):
... analysts say that by using this maneuver, banks are killing off avenues of long-term funding" ... "The wave of debt buybacks, the analysts say, is the latest illustration of European banks' quick-fix solution to capital problems, in exchange for potential funding problems down the road
2) S&P / Bloomberg ( www.bloomberg.com/ne...fault.html ):
The bond buyback constitutes the launch of what we consider to be a distressed debt restructuring, S&P wrote in its statement on reducing Greece's credit grade to SD, or selective default, from CCC
3) Se tipkamo spomladi, pa bomo pogledali, kakšni bosta takrat boniteti NLB in NKBM