Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Slovenija pred policijsko uro

Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 8

ketika sporočil: 4.267
[#1904328] 02.12.12 15:26 · odgovor na: anon-241976 (#1903978)
Odgovori   +    3
[Popey]
www.slovenskenovice....jankovicem
Ma to je diverzija no. Sej car bi se tud s tabo sliku če bi ga prosu. Če nisi suviše grd.
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#1904362] 02.12.12 15:48 · odgovor na: Konasnica (#1904011)
Odgovori   +    2
[Konasnica]
Sem že kar nekaj doživel v življenju. Policijske ure pa nikoli, niti v najbolj "ljutem" komunizmu. Kam so pripeljali to ubogo državo!
odgovor je zelo preprost:to ti je jaji land......
iskreni68 sporočil: 1.225
[#1904369] 02.12.12 15:52 · odgovor na: anon-111975 (#1903672)
Odgovori   +    1
[propeler]
> [iskreni68]
> Kaj je avtor tega članka pil kis, ali se mu je skisalo?
> Mislim o kakšni policijski uri vi to?
> Strinjam se, da mora policija biti bolj pripravljena, bolje analizirati pretekle napake in se osredotočiti preventivno predvsem na potencijalne izgrednike, vendar policijska ura...lepo vas prosim...

iskreni68
mislim, da se avtorju članka ni nič skisalo. Možgani so skisani tem, ki so pripravili tole škodo, ki je sinoči nastala v Ljubljani in, ki je nastala doslej po vseh krajih, kjer so se tile huliganski vandali pojavili, ki skušajo s svojimi skisanimi možgani delati red po državi.

Ne razumem policije, da jih je danes spustila domov !
Najbrž, so jim še pripravili toplo posteljo in danes angleški zajtrk, če ne tudi kosilo. Brrrrrrr

Po zaslišanju bi morali iti izgredniki najprej sami pospraviti nesnago, ki so jo napravili z njihovo sinočnjo akcijo po mestu.

Potem pa ugotoviti, koliko bo stalo davkoplačevalce njihova prenočitev na policiji in stroški strokovnega osebja sinoči na ulicah Ljubljane, ki se je morala ukvarjati z njimi in koliko strokovno osebje še potem, ko so bili privedeni na Policijo.

Naročiti UKC Ljubljana, da izstavi račun za zdravstveno oskrbo vseh žrtev teh neredov, ki so bili sinoči prepeljane na urgentni oddelek UKC.

Skratka takoj pokriti vse stroške, ki so nastali po_nepotrebnem potem, ko je mirni shod končal.

Če kateri noče plačat, vložit na sodišče izvršbo in zarubit, kar je kaj koristno - za preostanek pa poslat delat fizično delo, da odsluži.

Za mladoletnike, morajo pokriti stroške njihovi starši.

Bomo zdaj obubožani državljani plačevali za temi izgredniki, ali kaj!?!?

Ko se jim bo naslednjič zahotelo, se bodo prišli spet "rekreirat" in tepsti policiste ???????

Pa to ne vodi nikamor. Mularija pokvarjena!!!

Če ima mularija za drogo in čik, naj imajo tudi za pokritje stroškov, ki so jih namerno povzročili.
Policisti pa naj jih tožijo še za prestane bolečine in osebni strah in zaskrbljenost tudi njihovih družin.

Ves svet se sprašuje, kaj je z nami !!!
Propeler,
popolnoma se strinjam s tabo, da je potrebno, tako kot si ti napisal, poskrbeti za to, da se primerno kaznuje tiste, ki delajo nered in škodo ter vnašajo nemir, vendar s poicijsko uro bi kaznovali vse, se pravi tudi državljane, ki zgledno živimo.
lp iskreni
anon-218197 sporočil: 70
[#1904447] 02.12.12 17:01
Odgovori   +    1
Ti salonski pisunček nič ne veš, jaz sem provokatorje iz vrst policije videl in slišal kako komunicirajo po zvezah(slušalke v ušesih)z zaledjem in mečejo razne predmete (steklenice) v policaje-soborce nato pa se zaženejo za mledeniči v kapucah, ki niso bili aktivni v metanju predmetov.Toliko o tvojem pisanju z oddaljenosti in višine, da se ti glavi zvrti od takega pisunstva.
anon-103583 sporočil: 2.569
[#1904499] 02.12.12 17:49 · odgovor na: anon-184513 (#1903498)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-103583 02.12.2012 17:51
[odlocno]
O Udba, srečna, draga varnost naša,
trdna utrdba duhovnega očeta;
da cekinčkov žeja me iz tvoj'ga sveta
speljala ne bila, goljufiva kača!

Ne vedel bi, kako se v puf spreobrača
vse, kar srce si sladkega obeta;
mi ne bila bi vera v banke vzeta,
ne bil viharjev političnih b' igrača!

Zvesto srce in delavno ročico
za doto, ki je nima mil'jonarka,
bi bil dobil z izvoljeno levico;

in mirno plavala bi moja barka;
pred ognjem dom, pred narodno vročico,
bi varovala slovenska me ječarka.

(prosto po Prešernu)
Mes compliments! Glede na odziv forumskega ljudstva z neodobravanjem tvojega prispevka (resnica bode v oči in boli) in v luči aktualnih dogodkov ter pričakovanj ulice, pa bi morda bila bolj primerna tista partizanska: "Na juriš, na juriš, na juriš!", ali pa "Hej, brigade, hitite, preženite, zaprite zažigalce slovenskih zastav!" Tvoj sonet nesreče torej preoblikujem v sonet vztrajanja na pogorišču slovenstva:

O Ljubljana, predraga vas domača,
kjer vila zdaj stoji nam tujega očeta,
iz tebe horda tvojega Mestnega sveta,
pregnala me ne bo, ne Don, jezična kača.

Vem, videl bom, kako se v nič preobrača,
vse, kar nam vsaka vlada sladkega obeta,
ne bo pa vera mi v sebe in Evropo vzeta,
ne bom viharjev borznih jaz igrača.

Šibko srce in mrzlično vročico,
za doto, ki ne dobi je mil'jonarka,
občutil sem, če sem iskal pravico,
brez d'narja v tebi ni več poudarka.

Pa znova mirno plavala bo naša barka,
pred izgredi dom, pred krajo nam potico,
pred strankarsko volilno neresnico,
zaščitili nas bodo naš pogum, razum,
predvsem sposobnost preudarka.


(Še bolj prosto po Prešernu)

P.S:
A je "Finance"-informacijsko-tehnološko možno, da mi forumski kolegi pripopajo trimestno število minusov?
najobj sporočil: 31.920
[#1904603] 02.12.12 19:00 · odgovor na: (#1904232)
Odgovori   +    1
[rename]
> [najobj]
> > [rename]
> > > [najobj]
> > > > [rename]
> > > > > [code5]
> > > > > > [Kamon]
> > > > > > Ja in proti čemu si protestirala? Proti kapitalizmu? Proti Janši, ker se ne bo več zadolževal in ti bo morebiti znižal plačo/pokojnino? Si želiš socialzma in neomejenega zadolževanja?
> > > > > >
> > > > > > Jst mam tud poln k... te države, sam mam saj mal bolj realen občutek kaj je narobe in sem bil žekje v tujini in vem kako tam stvari laufajo.
> > > > >
> > > > > Protestirala sem proti oktroirani, nesposobni, tatinski, lažnivi in goljufivi oblasti in glupim, psihopatskim kriminalcem, ki nam trenutno krojijo usodo. Do socializma in kapitalizma sploh še nismo prišli, ker je za to potrebna artikulacija besede, čemur pa ni mesto na ulici.
>
> > > > Se zelo motis.
> > > > Demonstrirala si zato, ker zelis Jankovicevo vlado in Tirka za predsednika.
> > > > Ce tega ne ves, pa to vedo tisti, ki so te pripeljali na demonstracije.
> > > ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, jaz že celi cajt sploh nimam pun kurac šerifa Francaja, ampak si v resnici želim Jankovićevo vlado in Türka za predsednika ... ja, in če tega ne vem, pa to vedo tisti, ki so me pripeljali na demonstracije ... evo, hvala kurcu da si ti tukaj in da lahko v vsakem trenutku izvem, kaj v resnici počnem ...
> > >
> > > P.S.: zdaj sploh nisem več ziher, če sem šel danes zjutraj srat, ker me je tiščalo in ne zato, ker so strici iz ozadja tako hoteli ... čuj, kaj ti misliš, ha ? ... evo, fajn bi bilo, da mi poveš, da bom vedel za jutri, če moram počakat na navodilo stricov iz ozadja ali pa lahko grem srat kar sam, ko me bo seveda pritisnilo ...
>
> > Govorim o ljubljanskih demonstrantih, ne o mariborskih.
> > Tudi code5 je bila na ljubljanskih.
> >
> > Pozicija: kanglerja ne prebavljam, ampak to naj Mariborcani odlocajo. Oni so ga izvolili, oni naj ga prenasajo ;-)
> ... ja, ampak Frankl je tukaj www.finance.si/83273...klja-brcne lepo povedal, da so bili tudi mariborski protesti instrumentalizirani in povedal je celo zakaj so bili ... khmm, in Franklnu je treba verjeti na besedo in le malo nas je takšnih forum.finance.si/?m=...108&single , ki se mu upamo ugovarjati ...
>
> P.S.: jaz nikoli ne serjem po svoji volji, ampak vedno serjem na komando ... ja, mojega prebavnega trakta, se razume ...
To se bos moral pa s Franklom zmeniti, njemu repliciaj in ne meni ;-)
... eh, kako pa naj jaz s Franklnom bolj, kot sem s tem forum.finance.si/?m=...108&single postom z njim polemiziral, sploh še polemiziram, če pa se on v tistih ljubljanskih salonih pogovarja samo s salonskimi analitiki in salonskimi mnenjskimi voditelji, ki se čudijo modrostim drug drugega in se med sabi trepljajo po ramenih, za mnenje malega človeka pa noče niti slišati ...
pobalin sporočil: 14.456
[#1904794] 02.12.12 19:47
Odgovori   +    0
anon-184513 sporočil: 3.006
[#1907227] 03.12.12 22:24 · odgovor na: anon-103583 (#1904499)
Odgovori   +    2
O Ljubljana, predraga vas domača,
kjer vila zdaj stoji nam tujega očeta,
iz tebe horda tvojega Mestnega sveta,
pregnala me ne bo, ne Don, jezična kača.

Vem, videl bom, kako se v nič preobrača,
vse, kar nam vsaka vlada sladkega obeta,
ne bo pa vera mi v sebe in Evropo vzeta,
ne bom viharjev borznih jaz igrača.

Šibko srce in mrzlično vročico,
za doto, ki ne dobi je mil'jonarka,
občutil sem, če sem iskal pravico,
brez d'narja v tebi ni več poudarka.

Pa znova mirno plavala bo naša barka,
pred izgredi dom, pred krajo nam potico,
pred strankarsko volilno neresnico,
zaščitili nas bodo naš pogum, razum,
predvsem sposobnost preudarka.


(Še bolj prosto po Prešernu)
Prešeren preudarek *****

Oblast, ki vihar zimski jo spodnese,
kot pes čuvaj, ki se níkdar ne utrudi,
ne jenja prej, da zadnji mož se zgrudi,
le reka protestnikov jo odnese.

Al vendar se večina ne zanese,
da trpljenje, obup hlapca nam zvesta,
vsakdanja skrb kot nezvesta nevesta,
so vse, kar srce še lahko prenese.

Nasilni rop trohljivosti požrešne,
na tla telébni tvoja moč gromeča,
naj vztrajna laž zgubi moči popréšne.

Le tam kjer je veselje naj bo gneča,
prešeren smeh izbriše misli grešne,
obrne hrbet nam sovražna sreča!

(poskus ventiliranja Prešerna)
Skippy sporočil: 3.152
[#1907462] 04.12.12 01:14 · odgovor na: anon-111975 (#1904230)
Odgovori   +    2
[propeler]
> [Skippy]

Ne vem, zakaj bi jih tolkel, dokler samo mahajo. Do svojega (zgrešenega) mnenja imajo pravico kot vsi drugi, ki verjamejo v svoje "bogove". Za mene to spada pod svobodo govora in izražanja mnenj. Če pa so ljudje tako neumni, da verjamejo, pa jih bo že udarilo po žepu.


Tako neumnega komentarja pa že dolgo ne.
Kako je lahko moj komentar bolj neumen od tvojega, ki sploh ni argumentiran? Zakaj nekdo ne bi smel verjeti v komunizem, nekdo drugi pa lahko verjame v Marijino vnebovzetje, pa v energije v telesu, pa v enake človeške sposobnosti itd.? V Sloveniji se ne razume niti najbolj osnovnega koncepta svobode.
čarli sporočil: 13.178
[#1907468] 04.12.12 01:22 · odgovor na: Skippy (#1903820)
Odgovori   +    3
[Skippy]
> [macon]
>
> Podpiram, da policaji stolčejo vse, ki mahajo s komunajzarskimi simboli. Želim, da se jih za nekaj časa zapre in oglobi, ker ogrožajo to državo. Do komunistov, nacistov in fašistov ne sme biti nobene tolerance, naj se jih obravnava po črki zakona, ker ogrožajo celotno družbo.

Ne vem, zakaj bi jih tolkel, dokler samo mahajo. Do svojega (zgrešenega) mnenja imajo pravico kot vsi drugi, ki verjamejo v svoje "bogove". Za mene to spada pod svobodo govora in izražanja mnenj. Če pa so ljudje tako neumni, da verjamejo, pa jih bo že udarilo po žepu.
Eh, to bi pa lahko vedel, da so desni komunisti tudi ne tolerirajo svobode. Namreč to je tako gnusna zadeva da jo je potrebno takoj ukinit:) Če pa ne zaleže so pa na vrsti gulagi in likvidacije. Pač levo desni verniki USI GLIH;)
anon-116591 sporočil: 2.641
[#1907748] 04.12.12 09:25
Odgovori   +    1
Borut Hocevar @BorutHocevar
SDS s tem, ko ne izstopi iz mariborske koalicije, signalizira, da podpira Kanglerja.

Lepo, da nam poveš, sem že skorja mislil da za MB pa ni kriv Janša.
najobj sporočil: 31.920
[#1907800] 04.12.12 09:43 · odgovor na: anon-116591 (#1907748)
Odgovori   +    0
[NICKNAME]
Borut Hocevar @BorutHocevar
SDS s tem, ko ne izstopi iz mariborske koalicije, signalizira, da podpira Kanglerja.
Lepo, da nam poveš, sem že skorja mislil da za MB pa ni kriv Janša.
... OK, potem pa nam ti povej, kaj bi se zgodilo, če bi SDS izstopila iz mariborske koalicije in zakaj tega ne naredi ? ...

P.S.: pa ne zdaj slučajno še ti s tisto znano Kanglerjevo finto, češ da bi se z njegovim odstopom ustavili neki silni projekti in da bi se s tem ustavilo življenje v Mariboru, če že ne bi bil kar konec sveta, ki pa bo menda 21.12.2012 itak tudi brez njegovega odstopa ...
anon-116591 sporočil: 2.641
[#1910486] 05.12.12 12:55 · odgovor na: najobj (#1907800)
Odgovori   +    3
[najobj]
> [NICKNAME]
> Borut Hocevar @BorutHocevar
> SDS s tem, ko ne izstopi iz mariborske koalicije, signalizira, da podpira Kanglerja.

> Lepo, da nam poveš, sem že skorja mislil da za MB pa ni kriv Janša.
... OK, potem pa nam ti povej, kaj bi se zgodilo, če bi SDS izstopila iz mariborske koalicije in zakaj tega ne naredi ? ...

P.S.: pa ne zdaj slučajno še ti s tisto znano Kanglerjevo finto, češ da bi se z njegovim odstopom ustavili neki silni projekti in da bi se s tem ustavilo življenje v Mariboru, če že ne bi bil kar konec sveta, ki pa bo menda 21.12.2012 itak tudi brez njegovega odstopa ...
Sigurno je odstop in posledično ponovne volitve na vseh nivojih slab znak za delovanje katerikoli uprave. To pa nikoli in nikjer ne more in ne sme biti vzrok, da nekdo KI JE DOKAZANO KRIV odstopi. (Kangler = Janković)

Poziv SDS-u MB naj odstopi je višek demmagogije. Niti ga niso oni nastavili (imeli so svojega kandidata), zdaj naj pa tople stolčke vrnejo ,ker je nekdo drug, od drugih izbran zajebal stvar, odstopijo.In to pri tem ko niti tisti ,ki so ga volili ne odstopijo. Halo.

Naj odstopijo v celoti, (edini nevtralen in pošten poziv) če so zadeve prišle tako
daleč. tega Hočevar ni zmožen napisati. Zakaj ? Ker so notri tudi "njegovi" Zaresovi, LDS in SD poslanci. In ti se ravno tako treseje za svoje stolčke, beri privilegije.

Celo poletje so ga kovali v nebesa in čagali ob večerih po štajerskem morju, ko pa je pritisnil mraz, bi pa radi linč. Ja, prodajajo nam pravno državo in istočasno tolerirajo linč.

Sam Kangler (preden te raznese) ni moja opcija, niti izbira, popizdim pa ko gre za dvojna merila.
najobj sporočil: 31.920
[#1910753] 05.12.12 15:01 · odgovor na: anon-116591 (#1910486)
Odgovori   +    0
[NICKNAME]
> [najobj]
> > [NICKNAME]
> > Borut Hocevar @BorutHocevar
> > SDS s tem, ko ne izstopi iz mariborske koalicije, signalizira, da podpira Kanglerja.
>
> > Lepo, da nam poveš, sem že skorja mislil da za MB pa ni kriv Janša.
> ... OK, potem pa nam ti povej, kaj bi se zgodilo, če bi SDS izstopila iz mariborske koalicije in zakaj tega ne naredi ? ...
>
> P.S.: pa ne zdaj slučajno še ti s tisto znano Kanglerjevo finto, češ da bi se z njegovim odstopom ustavili neki silni projekti in da bi se s tem ustavilo življenje v Mariboru, če že ne bi bil kar konec sveta, ki pa bo menda 21.12.2012 itak tudi brez njegovega odstopa ...
Sigurno je odstop in posledično ponovne volitve na vseh nivojih slab znak za delovanje katerikoli uprave. To pa nikoli in nikjer ne more in ne sme biti vzrok, da nekdo KI JE DOKAZANO KRIV odstopi. (Kangler = Janković)

Poziv SDS-u MB naj odstopi je višek demmagogije. Niti ga niso oni nastavili (imeli so svojega kandidata), zdaj naj pa tople stolčke vrnejo ,ker je nekdo drug, od drugih izbran zajebal stvar, odstopijo.In to pri tem ko niti tisti ,ki so ga volili ne odstopijo. Halo.

Naj odstopijo v celoti, (edini nevtralen in pošten poziv) če so zadeve prišle tako
daleč. tega Hočevar ni zmožen napisati. Zakaj ? Ker so notri tudi "njegovi" Zaresovi, LDS in SD poslanci. In ti se ravno tako treseje za svoje stolčke, beri privilegije.

Celo poletje so ga kovali v nebesa in čagali ob večerih po štajerskem morju, ko pa je pritisnil mraz, bi pa radi linč. Ja, prodajajo nam pravno državo in istočasno tolerirajo linč.

Sam Kangler (preden te raznese) ni moja opcija, niti izbira, popizdim pa ko gre za dvojna merila.
... čuj, jaz sem se tukaj zgoraj bolj kot na totega Hočevarja odzval na Kanglerjevo izjavo, da bi on odstopil, če bi ga Janša pozval ... evo, sicer ne vem, kakšno je razmerje sil v mariborskem mestnem svetu, pa vendar bi bil izstop SDS močan signal za vse ostale, če se z izstopom koalicija že sama od sebe ne bi sesula in bi bilo potrebno z novimi volitvami začeti znova ... ja, lahko pa še naprej vsi po vrsti glumijo bolesnog majmuna (= se sprenevedajo), Maribor pa se še naprej očitno enkrat na teden z novo vstajo še bolj razbija, dokler se zaradi Francajove trme ne bodo začele razbijati tudi glave ...

P.S.: moja merila so - vsaj na totem forumu - med najmanj dvojnimi, ker me sicer celo Janšatov prvoborec друже Сиви ne bi imenoval "kolega objektivni s totega konca" ... aja, in še moj prvi kontakt forum.finance.si/?m=...401&single s totim Hočevarjem, če te slučajno muči moja nekritična naklonjenost do njegovega mnenja ...

Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 8