Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Mura in dih stricev iz ozadja

Strani: 1 2 3 4

anon-154207 sporočil: 7.023
[#1887504] 21.11.12 13:22 · odgovor na: anon-226213 (#1887373)
Odgovori   +    1
Spodbudno, da še kdo kaj dojema.
Pozdrav!
sporočil: 113
[#1887577] 21.11.12 13:50 · odgovor na: anon-246449 (#1886988)
Odgovori   +    1
ali pa "desnico", v kateri pa prevladuje stranka, ki se je že povsem moralno deskreditirala.Kdo nas bo torej popeljal iz krize, ki ji realno ni videti konca?

Z čim se je SDS moralno deskreditirala? Deskreditirati jo želi levica vse od Depale vasi na osnovi izmišljotin, laži, na način delovanja Komunistične partije. Lkudje pa so temu nasedli. Če laž stalno ponavljaš postane resnica. Vsakemu bi moralo biti jasno, da je bila afera z orožjem izmišljena, da bi iz političnega delovanja odstranili Janeza Janšo. Če levica, ki je bila 15 let na oblasti ni našla nobenega dokaza s katerim bi ga obremenila, potem je gotovo, da je bila afera izmišljena za politične namene, ki jo redno pred vsakim volitvami ponovno zakurijo, podobno je tudi afera Patrija.
Pri delovanju vsake stranke se dogajajo tudi napake, vendar z gotovostjo lahko trimo, da jih je delala SDS najmanj. SDS je vseskozi zastopala poštena načelna stališča, ki jih levica ni. Levica se je nekoč iz stranke proletarcev spremenila v strenko kapitalistov, li se lažno imenujejo (z željo še nadaljnega ropanja naroda)leva stranka. Kdaj so bogataši bili člani leve stranke. Če imajo res toliko socialnega čuta naj svoje bogastvo razdelijo tistim, ki nič nimajo saj po poročanju medijev pri nas je vedno več ljudi ki nimajo nič za jesti.
Upam se trditi, da je SDS pri nas najbolj leva stranka, katere politika daje upanje, da bi bilo lahko pri nas, nekoč prihodnje,bolje.
anon-120025 sporočil: 20
[#1887596] 21.11.12 13:57
Odgovori   +    1
Problem stricev iz ozadja je, da jih skrbijo v prvi vrsti samo njihove osebne koristi, ki jih uresničijo na račun davkoplačevalskega denarja.
1003TKCXd sporočil: 336
[#1887624] 21.11.12 14:09
Odgovori   +    1
Odličen članek. Še bom naročen na Finance
anon-222659 sporočil: 1.036
[#1887636] 21.11.12 14:14
Odgovori   +    4
Kučan je največji in najbolj negativen stric iz ozadja (zahrbtnež) ki jih je rodila slovenska mati!!!!
anon-222659 sporočil: 1.036
[#1887639] 21.11.12 14:16
Odgovori   +    3
Podlasca, da ji ni para!!!!!!!!!!!!!!!!
anon-298799 sporočil: 1.950
[#1888138] 21.11.12 19:04
Odgovori   +    2
Tole, kar bom napisala, ni v direktni zvezi s strici, pač pa z njihovim načinom
delovanja. Ko sem se leta 1999 želela upokojiti s polno delovno dobo (35 let po takratni zakonodaji) sem imela, kot lastnica d.o.o.z desetimi zaposlenimi, velike težave na SPIZU. Vsa delovna doba je bila v delovni knjižici, priloženi pa so bili tudi obrazci podjetij, v katerih sem bila zaposlena, z navedenimi osebnimi dohodki po posameznih letih, se pravi celotna dokumentacija na krožniku. Ko sem po daljšem času vprašala referenta, ki je imel moj spis, kaj se dogaja, mi je dejal, da bom morala najprej zapreti d.o.o. in narediti izbris firme in mene kot lastnice (kot direktorica sem naredila izbris ob vlogi za upokojitev) v sodnem registru. Vprašala sem ga, če je normalen, ker to pomeni, da bo 10 ljudi na cesti. Pa mi je odgovoril, da pa to ni njegov problem. Ob mojem naslednjem klicu me je napotil na njihovega inšpektorja, ki je imel mojo vlogo. Na vprašanje, kaj se dogaja, je dejal, da bom morala, glede na to da sem lastnica, še mnogo postoriti. Na moje vprašanje, kje v Zakonu to piše, mi ni znal povedati. Potem, po daljšem času, se je osebno oglasila njihova inšpektorica in zahtevala vse kopije virmanov o nakazilih prispevkov na SPIZ za vse zaposlene, od prvega dneva ustanovitve firme. Ker je obstajal arhiv, je zahtevano dobila na vpogled. Vprašala sem jo, če bo enak postopek pri upokojitvi Kuhariča (tedanjega direktorja Mure), da bo SPIZ kontroliral plačila SPIZU za vse zaposlene, od začetka direktorovanja Kuhariča, in da ji kar jaz povem, da je bila Mura zelo dolgo na tihem oproščena plačila vseh prispevkov tako za SPIZ, kot zdravstveno zavarovanje. No, upokojena sem na koncu bila, firme nisem likvidirala (je še živa), sem pa morala tožiti SPIZ za nekaj mesecev neizplačane pokojnine, SPIZ je tožil mene in firmo zaradi neplačevanja prispevkov za mesece, ko nisem bila več zaposlena, niti upokojena. Verjeli ali ne, na Socialnem sodišču je zadeva tekla 7 let, ko sva na koncu jaz in firma dobili tožbo. Dokumentacije je za en debel fascikel! Tole je samo en praktičen prikaz delovanja sistema stricev, kako uničiti privatno iniciativo, v katerega je seveda vpleten tudi sodni sistem. Jih lahko iz svoje izkušnje naštejem še več, predvsem s področja javnih naročil. V predsednikovem kabinetu sedijo kretničarji zaviralci in uničevalci prostega trga od osamosvojitve dalje!
anon-79735 sporočil: 16.531
[#1888190] 21.11.12 19:59 · odgovor na: anon-178479 (#1887189)
Odgovori   +    0
[Aleister]
> [sstanislav]
> > [POPSY60]
> > Kaj sadil, grozil.
>
> Komu?

Neverujočim.
Neverujoče so živali, neveruječih ljudi ni.
SimonB sporočil: 35
[#1888214] 21.11.12 20:26 · odgovor na: anon-207617 (#1886774)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
Lepo zbrano, kakšen stric gor ali dol.

Manjka samo malo treznega pogleda od vseh; ni važno, kdo so posamezni strički. Važen je sistemski problem njihove moči.

V momentu, ko bi se ovce bile pripravljene odpovedati stricem, bi strici usahnili.

1. korak: podpreti zelo obsežno privatizacijo, in vse zakonske spremembe, ki so v zvezi s tem nujne

2. korak: nikoli voliti človeka, ki se je okoriščal, ali pomagal drugim pri tem. (če bi to dalo parlament Pahorja, Hanžka, in gibanja za pitno vodo - pa naj bo.)

----------

Če bi ovce nepopustljivo vztrajale pri tem, se strici in nepovezani lopovi lahko gladko jebejo. Ampak problem je, da smo tudi volivci lopovi... samo se lepo po slovensko napravljamo, da nismo.

Neumnost in sprijenost ljudstva daje moč stricem. In neumnosti ne prežene ne svoboden tisk, ne bruseljski diktat, ne demokracija. Neumnost prežene samo evolucija.
1. korak: lustracija
anon-263608 sporočil: 2.327
[#1888340] 21.11.12 23:02
Odgovori   +    0
in ti povzpetniki zaradi svojega napuha pohlepa oblastizeljnosti kojijo usodo dezeli in narodu . in kdo jim daje pravico da nas unicujejo .kdaj bo prisel njihov sodni dan .kje so junaki ki se bodo tem senilnim pokvarjenim bitjem uprli .in povedli nacijo v odpor proti zlorabljanju unicevanju zatiranju in genocidu .koliko te elite pokvarjencev se vedno rovari proti narodu ki bi rad v miru in kolikortoliko sostojno zivel .a ta golazen pokvarjena nam ne pusti ziveti .a je to zloba in pokvarjenost ki jih sili v te umazane rabote .sele ko bodo segnili v zemlji bo narod imel svoj mir in mogoce upanje na boljse zivljenje . samo se veliko casa nas bodo ti pokvarjrnci unicevali .saj se oklepajo zivljenja kot da so vecni .......
azraazra sporočil: 994
[#1888380] 21.11.12 23:24
Odgovori   +    0
Brez prišepetavanja prosim. Imena stricev naj pove Pahor sam.
anon-178479 sporočil: 18.832
[#1888702] 22.11.12 08:54 · odgovor na: anon-79735 (#1888190)
Odgovori   +    0
[sstanislav]
> [Aleister]
> > [sstanislav]
> > > [POPSY60]
> > > Kaj sadil, grozil.
> >
> > Komu?
>
> Neverujočim.

Neverujoče so živali, neveruječih ljudi ni.
Nimam pripomb.
anon-9687 sporočil: 725
[#1891267] 23.11.12 16:19
Odgovori   +    0
Čestitam. Naj se stvari končno začnejo javno razčiščevati. Ko bomo, če kdaj bomo, usposobili sodni sistem, pa še sodno.

Strani: 1 2 3 4