Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Hipokrizija

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

anon-3185 sporočil: 1.620
[#1827439] 26.09.12 13:06 · odgovor na: Gustl (#1827105)
Odgovori   +    5
[Gustl]
> [xgore22]
> Če me pa že sprašuješ: DDV za časopise je treba dvignit na 50%, da ta komi trobila čimprej crknejo ali pa jih preko DDV vzdržujete vsi komi IDIOTI, ki ste jih pač pripravljeni plačati. Bo pa uspeh dosežen: rdeči talibani vsaj ne boste mogli več prat možganov slovenceljnov.

Hm, kdo je zdaj teliban?
Pa tudi če sem za tebe teliban. Sam da nisem rdeči taliban. Ti so Sloveniji naredili ogromno škodo. Dokazano. In jo delajo še naprej. ker jim mediji ne postavijo ogledala. Zato moja mediji crknit. Drugače ne bo šlo.
anon-292413 sporočil: 18
[#1827444] 26.09.12 13:08 · odgovor na: depersin (#1827404)
Odgovori   +    0
- Ne izmikaj se. Zdaj začenjaš uporabljati precej bolj blage besede. Napisal si, da imajo
novinarja, ki udriha po vsem, kar je levo.
Ne izmikam se. To, da sem napisal, da imajo na Mladini desničarksega novinarja, ki udriha po vsem kar je levo pač ni dovolj, da bi kakorkoli ožigosal. Sicer je pa to irelevantno. Pokazati sem hotel, da glupo izpostavljat Mladino in Delo, ki objavljata tudi članke in mnenja deklariranih desničarjev. Marsikateri medij pa dobesedno opravlja PR za določeno stranko, pa se jih tukaj sploh ne omenja.

- Po katerem radiu pa? A sklepaš zgolj iz reklam?
Da iz reklam. Mogoče se ti ne zdi dovolj, ampak če v vsak teden poslušam kako v vsak dogodek vmešajo udbomafijo, potem je jasno, da se ne gre za novinarstvo (niti v najslabšem pomenu te besede).

- Lej. Ne sprenevedaj se. Glavni mediji so zelo izrazito levičarski, ti pa hočeš iz zanemarljivo majhne peščice novinarjev, ki razmišlja drugače prikazati, kako je vse pluralno - in v bistu 50:50.
Gledam in se ne sprenevedam. Nikoli nisem omenjal procentov, niti govoril o pluralnosti na tak način. To si si ti sam domislil. Kot že povadano zgoraj sem pokazal, da omenjena medija vsaj imata kanček te pluralnosti. Pa se ju izpostavlja, imamo pa potem še ostale medije, ki pa nimajo niti tega.

- Poignoriral sem tvoj brezvezni balast - oziroma malo bolj prefinjen poskus speljati debato drugam. Poteza vlade je idealna. Dvignili sodavke tistim, ki so zagovarjali višanje davkov. In zdaj, ko so sami konkretno prizadeti, pa spet ni dobro.
Ignoriral nisi balasta ampak razlago, kako butasto je kar si napisal.
Poteza vlade ni idealna. Je bedasta in neuresničljiva. Poleg tega višanje davkov niso zagovarjali vsi tiskani mediji, torej je poteza še zgrešena.


- Tebe boli, da je Rado razkrinkal hinavščino. To te boli, ne to, da bi padel na kakšen nizek nivo, ker ni.
Rado ni razkrinkal nobene hinavščine. Le malo si je priredil dejstva, da bi kao z razlogom izlil gnev na Mladino in Delo.
In moram rečt da sem zelo razočaran nad Radom, da je to storil. In to me boli, da je padel med nizkotne režimske pisune, ki dejstva prirejajo za opravičevanje svoje ideologije.
pobalin sporočil: 14.456
[#1827450] 26.09.12 13:12
Odgovori   +    2
Eh, koliko besed za publicitično kvazi vzgojno vinjeto, ki mimogrede zanemari razliko med vbodom z iglo (1-2%) in nožem (11,5%). Z nekaj sreče je mogoče oboje preživeti, z nekaj smole pa zaradi obojega crkniti.
Najboljša komentarja te DDV papirne petarde, kar sem jih doslej lahko prebral, sta napisala Jure Gostiša tukaj in Lenart Kučić v Sobotni prilogi Dela.
anon-86926 sporočil: 4.065
[#1827451] 26.09.12 13:12 · odgovor na: depersin (#1827200)
Odgovori   +    1
[depersin]
> [jacktop]
> Radko,
> Še enkrat dokazuješ da si polit-pisun ne pa ekonomist kakor se podpisuješ.
> Če bi govoril načelno o 10% splošnem dvigu tako za hrano pijačo, časopise ko so v okviru 8% in tudi za ostale izdelke, ki padejo v skupino 20% ne pa selektivno samo za strogo izbrani segmnent bi te še upošteval.
> Tako pa si padel na nivo selektivne politikantske politike, ki pod krinko reševanja finančne situacije države, (ne)premišljeno dela reze z določenim namenom nadaljnje delitve in razdvajanja.

Kakšno razdvajanje nekaj.

Vlada je potegnila genialno potezo - davke je zvišala tistim, ki so zagovarjali višje davke. Edino pravilno.

> Podobno ket je ta vlada z namenom zmanjšala penzijo veteranom borcem 2. svetovne vojne, in iz malomarnosti zmanjšala še veteranom osamosvojiteljem.

Bogi borci, ker se jim bodo visoke pokojnine malo znižale. Seveda te Stanovnikovo dretje nič ne moti.
Butec; kjaz ne govorim o privilegijih ampak rednih pokojninah!
Pa tudi če je znižal neke borčevske zadeve je samo pokazal profašistično usmeritev stranke.
Efekt reševanja držve je zato seveda izjemen Slovenija je rešena. pa še vsen ostalim upokojencem se bodo pokojnine zvišale za 10%.
Sicer je v članki Pezdirkov Rado najlepše opisal sebe, je NAVADEN HIPOKRIT!
anon-86926 sporočil: 4.065
[#1827456] 26.09.12 13:15 · odgovor na: anon-45881 (#1827035)
Odgovori   +    2
[markoff]
> [jacktop]
Od ekonomista bi pričakoval vsaj da izračuna efekt zakona oz za koliko procentov se bo zaradi tega zmanjšal javni dolg.

Ne seri. RP je pravilno izračunal neto efekt DDV na poslovanje Dela v tem trenutku. Kako pa se bo poslovodstvo odločilo glede absorbiranja dodatnega stroška ali prenosa stroška na kupce, pa ni Radova domena, saj, hudiča, ni ne lastnik, ne član uprave (Ne)Dela.
Ti ne seri izračunaj koliko bo državna blagajna zaradi tega profitirala?
Pičkin dim oziroma delček v l2 letnem planu generala glankopfa o Labodjem spevu.
anon-167697 sporočil: 3.551
[#1827463] 26.09.12 13:19
Odgovori   +    4
Že nekajkrat sem napisal...

Dokler bodo pisuni tipa Pezdir pri nas še lahko služili denar s podobnimi umotvori, kot je ta tukaj, v Sloveniji oz. v slovenskih medijih hude krize ne more biti. Tudi dvig DDV-ja to dejstvo ne more spremeniti. Rezerve v medijih očitno (še) so. Predvsem v kvaliteti.
anon-238577 sporočil: 14.015
[#1827481] 26.09.12 13:29 · odgovor na: crt (#1827160)
Odgovori   +    1
[crt]
> [najobj]
> P.S.: čuj, a ni hecno, da profesor ekonomije neke pisune na Delu in Mladini doživlja kot svojo konkurenco ...

cuj, meni je zadnja leta pospeseno vse vedno bolj hecno. isti filing kot takrat, ko je prejsnjic ze bilo jasno, da stare drzave vec ni in se samo se caka pokop. nove pa tudi se ne. hahaha...
tudi meni, čeprav je tokratna agonija malo bolj mučna od tiste, se mi zdi, pa zunanje okoliščine so malo drugačne, pa tudi odhajajoča oblast si je takrat počasi pripravila teren za "sestop" in namestitev v nove fotelje;

ampak ne pozabimo, koga in kaj vse je naplavilo po prejšnjem prevratu...
anon-35163 sporočil: 30.643
[#1827513] 26.09.12 13:47 · odgovor na: anon-112890 (#1827429)
Odgovori   +    3
Hotel sem samo povedati, da tukaj in zdaj ni nič posebnega. Človeška pamet že od nekdaj deluje na isti način kar pomeni, da to tudi finte s katerimi se jo da prinesti okoli že ves čas iste.
anon-86926 sporočil: 4.065
[#1827516] 26.09.12 13:48 · odgovor na: Gustl (#1827348)
Odgovori   +    3
[Gustl]
> [najobj]
> > [crt]
> > > [najobj]
> > > ... eh, jebiga ... evo, če lažejo toti www.eracunovodstvo.o...1-01-2012/ , lažem tudi jaz ...
>
> > zal... se zgodi tudi balasevicu... :) jaz bi se kar na bridgewest zanesel. pa na gustla tudi, glede na to, da za finance skandinavci niso ravno na drugi strani lune. (ceprav vcasih recimo na podrocju softvera zgleda, kot da so.)
>
>
> ... eh, jebiga še enkrat ... khmm, itak pa jaz pizdim čez Pezdira, ker on pizdi na neprimeren način ... evo, če bi on pizdil na Janšatovo ziljon procentno zvišanje DDV-ja samo za cajtnge in ne na svojo konkurenco na Delu in na Mladini, jaz sploh ne bi pizdil na njega ...
>
Bravo Gustl lepo argumenirano. Ampak nekaterim nič ne pomaga, sploh pa če si lastijo forum Financ za propagandno trobentnj svojega idola. Si lahko lepo spremljal jeze Majerjevih na tvoj prispevek prejšnji teden?
> P.S.: čuj, a ni hecno, da profesor ekonomije neke pisune na Delu in Mladini doživlja kot svojo konkurenco ...

Vidva s crtom se sploh najprej zmenta, ali govorita o splošni stopnji ali o stopnji za časopise.

Če govorita o splošni, ima prav najobj, pri obeh je 25%. Če govorita o stopnji za časopise, ima prav crt :)

"In Sweden, VAT is split into three levels: 25% for most goods and services, 12% for foods including restaurants bills and hotel stays and 6% for printed matter, cultural services, and transport of private persons."

en.wikipedia.org/wik..._added_tax


"The current standard rate of VAT in Denmark is 25%.

Denmark is one of the countries with the highest VAT
A number of services are not taxable, for instance:
- Public transportation of private persons
- Health care services
- Publishing newspapers
- Rent of premises (the lessor can, though, voluntarily register as VAT payer, except for residential premises)
- Travel agency operations"

www.taxindenmark.com...le.47.html
shevchenko sporočil: 21.898
[#1827538] 26.09.12 13:57 · odgovor na: anon-232311 (#1827422)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: shevchenko 26.09.2012 14:16
[nandeljc]
Saj si povedu point no, zdaj pa nehaj! Pač sovražiš SDS, Janšo, DL, vse kar je desno, cerkev, prave liberalce, kapitalizem...big fucking deal no....
SDS? ja.

janso? sej to je isto kot SDS.

DL? ja.

vse kar je desno? ne.

cerkev? hja. ja.

prave liberalce? kje pa jih vidis? a je to mogoce stih? je to pravi liberalec? nekam glasen je bil dokler je bil zunaj. sedaj ko je pri koritu, je bolj ali manj tiho. mah...

kapitalizem? ja, taksen "kapitalizem", kot ga imamo danes, ki je v bistvu fašizem, kjer mora revež iz svojega žepa plačevati nasedle finančne investicije pametnajkovičev za tuj denar iz dna duše sovražim.

jaz sem tudi kaj zajebal v življenju, pa sem še vse plačal. očitno sem idiot!
najobj sporočil: 31.929
[#1827554] 26.09.12 14:07 · odgovor na: Gustl (#1827348)
Odgovori   +    2
[Gustl]
> [najobj]
> > [crt]
> > > [najobj]
> > > ... eh, jebiga ... evo, če lažejo toti www.eracunovodstvo.o...1-01-2012/ , lažem tudi jaz ...
>
> > zal... se zgodi tudi balasevicu... :) jaz bi se kar na bridgewest zanesel. pa na gustla tudi, glede na to, da za finance skandinavci niso ravno na drugi strani lune. (ceprav vcasih recimo na podrocju softvera zgleda, kot da so.)
>
>
> ... eh, jebiga še enkrat ... khmm, itak pa jaz pizdim čez Pezdira, ker on pizdi na neprimeren način ... evo, če bi on pizdil na Janšatovo ziljon procentno zvišanje DDV-ja samo za cajtnge in ne na svojo konkurenco na Delu in na Mladini, jaz sploh ne bi pizdil na njega ...
>
> P.S.: čuj, a ni hecno, da profesor ekonomije neke pisune na Delu in Mladini doživlja kot svojo konkurenco ...
Vidva s crtom se sploh najprej zmenta, ali govorita o splošni stopnji ali o stopnji za časopise.

Če govorita o splošni, ima prav najobj, pri obeh je 25%. Če govorita o stopnji za časopise, ima prav crt :)

"In Sweden, VAT is split into three levels: 25% for most goods and services, 12% for foods including restaurants bills and hotel stays and 6% for printed matter, cultural services, and transport of private persons."

en.wikipedia.org/wik..._added_tax


"The current standard rate of VAT in Denmark is 25%.

Denmark is one of the countries with the highest VAT
A number of services are not taxable, for instance:
- Public transportation of private persons
- Health care services
- Publishing newspapers
- Rent of premises (the lessor can, though, voluntarily register as VAT payer, except for residential premises)
- Travel agency operations"

www.taxindenmark.com...le.47.html
... eh, saj midva s Črtom sva se že vse lepo zmenila, o čem kdo kaj govori ... khmm, problem je, da toti Pezdir tega ne ve in da je čisto vse pomešal ...

P.S.: tukaj forum.finance.si/?m=...119&single in tukaj forum.finance.si/?m=...154&single vse lepo piše, da se zdaj ne ponavljam brezveze ... aja, pa saj Pezdir tudi ve, ampak samo malo serje za publiko, ker da bi bil tako blesav pri najboljši volji res ne morem verjeti ...
anon-107129 sporočil: 299
[#1827564] 26.09.12 14:13
Odgovori   +    1
Kaj pa, če je to začetek uvajanja EDS?

;-)
čarli sporočil: 13.178
[#1827566] 26.09.12 14:14 · odgovor na: anon-107129 (#1827564)
Odgovori   +    1
[mao]
Kaj pa, če je to začetek uvajanja EDS?

;-)
Ja EDS pri DDV in ne pri dohodnini;)
najobj sporočil: 31.929
[#1827567] 26.09.12 14:15 · odgovor na: hostamox (#1827394)
Odgovori   +    1
[hostamox]
> [Gustl]
> > [najobj]
> > ... Zameriti gre hujskačem, ki so ves čas delali propagandno vojno za višje davke, ko pa bi jih dobili, se jim je utrgalo. ...
> >
> > ... čuj, Pezdir ... evo, tudi če pozabim, da si se ti že na samem začetku rahlo zajebal, ko si na račun izboljšanja družinskega proračuna prestopil Rubikon in zato nisi glih najbolj primeren komurkoli očitati, da je hinavec, bi ti vseeno priporočil, da izračunaš, koliko je 20 deljeno z 8,5 ... khmm ko boš pa to izračunal, pa izračunaj še, koliko je 21 deljeno z 20, potem pa govori o tem, kdaj se komu lahko upravičeno utrga in kdaj ne ... aja, pa da ne bo spet pomote, govorim le o izbiri besed, ko hočeš karkoli povedati ...
> >
> >
> > P.S.: Danska in Švedska imata 25% DDV ...
>
> In kaj ti po tvojem pove ta podatek o Švedski in Danski?
Ma vsi bi oni skandinavske davke, skandinavsko socialo, a žal so le balkanski komunisti.
... čuj, kaj ti si funkcionalno nepismen ali polpismen ? ... khmm, ker da nisi pismen, ti jaz dam napismeno ...

P.S.: vem, da napismeno ni slovensko, ampak tukaj napismeno bolj zraven paše kot pisno, jebiga ...
anon-107129 sporočil: 299
[#1827581] 26.09.12 14:21 · odgovor na: čarli (#1827566)
Odgovori   +    0
[čarli]
> [mao]
> Kaj pa, če je to začetek uvajanja EDS?
>
> ;-)

Ja EDS pri DDV in ne pri dohodnini;)
Nekje moraš začet.
anon-287297 sporočil: 1.075
[#1827584] 26.09.12 14:22
Odgovori   +    5
Škoda, da ni napisal kakšno čez hinavskega predsednika Tuerka. Zokija je zelo podpiral pri dvigu DDV, zdaj so pa ogrožene človekove pravice. Namigovati, da npr. Delo skrbi za človekove pravice je nesramno, saj vemo da skrbi za promocijo tekovin revolucije in marksizma. Ozaveščen državljan bo prišel do informacij na spletu v tujih časnikih.

A s plačevanjem obveznega RTV pripsevka pa niso krčene človekove pravice? RTV je itak marksistično trobilo. Naj se omogoči da kabelski operaterji zablokirajo RTV program in naj plača tisti, ki hoče RTV gledati. Kakšen je že natančen postopek za neplačevanje RTV prispevka?
anon-45881 sporočil: 7.327
[#1827610] 26.09.12 14:36 · odgovor na: anon-86926 (#1827456)
Odgovori   +    9
[jacktop]
Ti ne seri izračunaj koliko bo državna blagajna zaradi tega profitirala?
Pičkin dim oziroma delček v l2 letnem planu generala glankopfa o Labodjem spevu.
Spet kakaš. Kdo pa pravi, da se gre za dodaten prihodek? Saj tudi dvig DDV za 1% ne bi prinesel v blagajno več kot 50 mio EUR, kar je podoben fumis vaginalis kot selektivni dvig DDV iz 8,5% na 20%.

Vidiš, to je razlika med nama. Če bi isto storil Lord Pingo, bi se jaz ravno tako privoščljivo smejal propagandističnim pisunom AKA ekonomskim analfabetom, kot se sedaj, ti pa bi namesto bruhanja ognja in žvepla nad Kim Il-Jansho dvigoval roke in glasno ploskal Kim Il-Don-Zocchiju.

Nekaterim je pač važna vsebina, drugim pa le forma.
anon-182066 sporočil: 11.068
[#1827617] 26.09.12 14:38
Odgovori   +    9
Sam sem že pred časom v forumu Financ zapisal, da Slovenec neizmerno ljubi visoke davke, če jih plačujejo drugi.. V Delu in Mladini so se priklonili zgolj prevladujočemu javnemu mnenju. Je pa tale zapis Pezdirja zagovornike visoke obdavčitve zadel "usred čela".
anon-148399 sporočil: 97
[#1827631] 26.09.12 14:46
Odgovori   +    1
G Pezdir je največji slovenski hipokrit!!!
depersin sporočil: 10.224
[#1827632] 26.09.12 14:46 · odgovor na: anon-292413 (#1827444)
Odgovori   +    4
[Schrei]
- Ne izmikaj se. Zdaj začenjaš uporabljati precej bolj blage besede. Napisal si, da imajo
novinarja, ki udriha po vsem, kar je levo.
Ne izmikam se. To, da sem napisal, da imajo na Mladini desničarksega novinarja, ki udriha po vsem kar je levo pač ni dovolj, da bi kakorkoli ožigosal.
Dovolj si povedal. Prikazati si hotel, da imajo novinarja, ki skompenzira vso levico, pa to ni res.
Sicer je pa to irelevantno. Pokazati sem hotel, da glupo izpostavljat Mladino in Delo, ki objavljata tudi članke in mnenja deklariranih desničarjev.
Če je zate uravnoteženost to, da na 99 levih člankov pride en desen, zame to ni.

Sicer pa tukaj sploh ni tema to. Izpostavljeni so tisti, ki se zdaj najbolj pritožujejo čez to, dabodo bolj obdavčeni. In Delo in Mladina sta se pač bunila - in oba medija sta na veliko zagovarjala višanje davkov.

Ti pa zraven še zelo očitno namiguješ, da sta to počela zato, ker slepo zagovarjata to, kar reče Jankovič ali Mencinger.

Najpomembnejše je to, da so višje davke fasali tisti, ki so jih zagovarjali. In zdaj jim to ni všeč.
Da iz reklam. Mogoče se ti ne zdi dovolj, ampak če v vsak teden poslušam kako v vsak dogodek vmešajo udbomafijo, potem je jasno, da se ne gre za novinarstvo (niti v najslabšem pomenu te besede).
Sklepajoč po reklamah, je Mladina identična, le, da v levo.
Gledam in se ne sprenevedam.
Seveda se sprenevedaš.
Kot že povadano zgoraj sem pokazal, da omenjena medija vsaj imata kanček te pluralnosti. Pa se ju izpostavlja, imamo pa potem še ostale medije, ki pa nimajo niti tega.
Tržni delež medijev, ki so levi, predstavlja cca. 90%. Demokracija, ki jo ves čas mečeš na dan, ne dosega niti 5%, zato je brezveze tvoje sprenevedanje.

Medijski prostor v Sloveniji je izrazito pristransko levičarski. Če ena demokracija potem izkorišča tržno nišo, to ne spremeni tega dejstva. Pove pa veliko o tebi - da ti gre v nos še tisti % desničarskih medijev, kar jih imamo.
Ignoriral nisi balasta ampak razlago, kako butasto je kar si napisal.
Ignoriral sem v tem kontekstu nepomemben balast in nič drugega.
Poteza vlade ni idealna.
Res je, saj nobena stvar ne more biti idealna. Tudi tukaj bodo nastradale nedolžne žrtve.

To pa sploh ni bistveno - bistveno je, da so ti mediji pokazali svojo hinavščino. Najprej so zagovarjali višanje davkov, ko so jih dobili pa jim nasprotujejo.
Rado ni razkrinkal nobene hinavščine.
Seveda jo je.
Le malo si je priredil dejstva,
Nič ni priredil dejstev. Le ti se obešaš na v tem kontekstu popolnoma nepomembne detajle.

Torej - zagovarjali so višanje davkov. Višje davke so dobili, zdaj so pa naenkrat proti. Dobili pa so zvišanje, ki je uresničjivo.

Nobenih dejstev ni priredil.
anon-182066 sporočil: 11.068
[#1827635] 26.09.12 14:46 · odgovor na: azraazra (#1827324)
Odgovori   +    9
[azraazra]
KRUHA in iger. 20 let gledamo igre, dajte nam še KRUH.
Prijatelj, dam ti moder nasvet: Začni delati, ne čakaj na druge, da ti bodo kaj dali...
anon-54454 sporočil: 4.098
[#1827644] 26.09.12 14:51 · odgovor na: depersin (#1827632)
Odgovori   +    3
[depersin]
> [Schrei]


Mater debate.
Ta dva tipa se tukaj na smrt dajata, kdo ima v Sloveniji vec nasih-vasih medijev! :)
depersin sporočil: 10.224
[#1827646] 26.09.12 14:52 · odgovor na: anon-86926 (#1827451)
Odgovori   +    3
[jacktop]
Butec;
LEpo si se podpisal.
kjaz ne govorim o privilegijih ampak rednih pokojninah!
Rednih pokojninah, zakaj te pa skrbijo le redne pokojnine borcev, ne pa ostalih ljudi?

Redna pokojnina je izplačana na podlagi plačanih prispevkov, borčevski del pa je privilegij.
Pa tudi če je znižal neke borčevske zadeve je samo pokazal profašistično usmeritev stranke.
Nižanje privilegijev partijskim funkcionarjem ste komunajzerji vedno označevali za fašizem. Za vas je bil fašizem itak vse, kar ni častilo komunizma.
Efekt reševanja držve je zato seveda izjemen Slovenija je rešena.
Tudi, če gre le za simboliko, je to pomembno. Privilegije je treba v celoti ukiniti.
Sicer je v članki Pezdirkov Rado najlepše opisal sebe, je NAVADEN HIPOKRIT!
NE. Opisal je tebe.
depersin sporočil: 10.224
[#1827650] 26.09.12 14:54 · odgovor na: (#1827453)
Odgovori   +    3
[rava]
dl oz. kar cela koalicija nam je obljubila popolnoma drugačne stvari, kot jih počne zdaj in to brez kakršnegakoli pojasnila volivcem.
in ja, tudi to je hipokrizija.
Rado je že pokritiziral tudi DL.
depersin sporočil: 10.224
[#1827702] 26.09.12 15:25 · odgovor na: (#1827689)
Odgovori   +    4
[rava]
v bistvu nisem mislila, da je rado hinavec, pač pa da je koalicija hinavska in nategatorska.
Koalicija ni hinavska in nategatoska, ampak je le manjše zlo od pingvinov.
anon-167697 sporočil: 3.551
[#1827705] 26.09.12 15:26 · odgovor na: anon-3912 (#1826913)
Odgovori   +    3
[XBILA1]
Se podpišem pod vsebino navedenega članka.

Osebno bi se zavzemal še za obdavčitev prihodkov sindikatov na način:
- 10% prejetih članarin se lahko nameni za sindikalno delovanje (plače funkcionarjev, stroške delovanja sindikatov);
- 90% prejetih članarin se uporabi kot pomoč delavcem (skladi za odpravnine, socialna pomoč itd.);
- znesek od 90%, ki se v koledarskem letu ne porabi namensko, se obdavči ... pa recimo po naraščajoči stopnji od 10 do 50% :)))

Pa še kaj bi se našlo (sindikati ne smejo imeti v lasti deležev ali delnic gospodarskih družb itd.).

Potem bi končno delavci v GOSPODARSTVU imeli kaj od teh fucking sindikalnih zadetkov ...
Samo res. Zakaj so le slovenske matere sposobne rojevati take genialce kot si ti? Le zakaj do podobnih predlogov ne pridejo sinovi švedskih mater? Ali pa sinovi mater drugih držav naprednega sveta? A smo Slovenci res edini od Boga izbrani narod, ki mu lahko pade na um tak velegenialen predlog, kot je ta tvoj? A ni to malo nepošteno do drugih narodov?
anon-186876 sporočil: 95
[#1827720] 26.09.12 15:37
Odgovori   +    5
Šele sedaj sem prebral SVETOVNI KOMENTAR
Celo plačani pisci komentarjev delujejo rahlo negotovo Tokrat je Rado ciljal in zadel direktno na go..c
najobj sporočil: 31.929
[#1827721] 26.09.12 15:37 · odgovor na: anon-167697 (#1827705)
Odgovori   +    1
[kalimba]
> [XBILA1]
> Se podpišem pod vsebino navedenega članka.
>
> Osebno bi se zavzemal še za obdavčitev prihodkov sindikatov na način:
> - 10% prejetih članarin se lahko nameni za sindikalno delovanje (plače funkcionarjev, stroške delovanja sindikatov);
> - 90% prejetih članarin se uporabi kot pomoč delavcem (skladi za odpravnine, socialna pomoč itd.);
> - znesek od 90%, ki se v koledarskem letu ne porabi namensko, se obdavči ... pa recimo po naraščajoči stopnji od 10 do 50% :)))
>
> Pa še kaj bi se našlo (sindikati ne smejo imeti v lasti deležev ali delnic gospodarskih družb itd.).
>
> Potem bi končno delavci v GOSPODARSTVU imeli kaj od teh fucking sindikalnih zadetkov ...
Samo res. Zakaj so le slovenske matere sposobne rojevati take genialce kot si ti? Le zakaj do podobnih predlogov ne pridejo sinovi švedskih mater? Ali pa sinovi mater drugih držav naprednega sveta? A smo Slovenci res edini od Boga izbrani narod, ki mu lahko pade na um tak velegenialen predlog, kot je ta tvoj? A ni to malo nepošteno do drugih narodov?
... čuj, kaj je narobe s tem predlogom ? ... ja, in kdo pravi, da sinovi mater drugih držav naprednega sveta tega v kratkem ne bodo (spet) imeli, če slučajno že nimajo ...
anon-245582 sporočil: 5.963
[#1827722] 26.09.12 15:38 · odgovor na: (#1827395)
Odgovori   +    5
+
Kučanova Štefka noseča.
--------
S kom pa?
anon-103833 sporočil: 716
[#1827723] 26.09.12 15:40
Odgovori   +    1
Hipokrizija?

ja no, povsod je je dovolj, tudi v tem članku. Kako sicer razumeti enačenje dviga DDV za medije iz 8,5% na 20% s predlogom, da se DDV v splošnem zviša za eno ali dve odstotni točki?

Pa ne me razumeti napak, nisem ne zagovornik in ne nasprotnik dviga DDV. Sem pa resnično tudi o tem razmišljal - na hitro lahko država seveda dobi nekaj likvidnih sredstev, ki bi jih morda celo pravilno uporabila - čeprav je to že na meji SF in glede na našo zgodovino prav nič realno. Pa so to storili tudi Nemci, kajne? Seveda mi nismo Nemci in ne Pahor ne Janša nista Angeli.

Država od obdavčitve medijev nikakor ne bo dobila nobenih resnejših sredstev za karkoli konkretnega.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9