Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Svizec, čokolada 
in Josip Broz

Strani: 1 2 3 4 5 6 7

anon-256706 sporočil: 2.499
[#1800085] 30.08.12 07:11 · odgovor na: čarli (#1799236)
Odgovori   +    0
Davčna utaja je tatvina.
Seveda je davčna utaja tatvina za komunista tvojega ranga:)

Davčna utaja je tatvina povsod, le da jo v kapitalizmu preganjajo po zakonu (vsaj delajo se tako), v komunizmu je pa sistemsko vgrajena kot pozitivna vrednota (a se delajo, da jo preganjajo).
Davek je cena za življenje v skupnosti. Skupnost pa je močnejša od posameznika v konstruktivnem in destruktivnem smislu.
A je davek tatvina? V demokraciji ima družba možnost vplivati na davek. Če pa prostovoljno voli bebce, ki upropastijo državo, pa ni kriv davek, ampak točno ta pamet te družbe.
Bog je dal človeku pamet, da jo uporablja za kaj koristnega, ne pa za trač in šoping.
anon-178479 sporočil: 18.832
[#1800178] 30.08.12 08:57 · odgovor na: anon-278224 (#1799405)
Odgovori   +    2
Ja, vse je odvisno od ljudi. Ljudje so tisti, ki naredijo stranko. Če so ljudje brez morale, je taka tudi stranka. Če ljudje plačujejo sindikate, ki zanje nič ne naredijo, so krivi ljudje, ki take sindikate podpirajo. Izstopiti bi morali iz takih sindikatov, ki ljudem ne pomagajo v stiski, ko ne dobijo plač, regresov, odpravnin, nimajo plačanih prispoevkov, itd... Naši ljudje pa si mislijo, dokler se njim nič ne zgodi, je vse v redu. Sploh ne razumejo, da se vsaka krivica drugim, dogaja tudi njim. Vsak avtocestni izgubljeni dinar, je bil vračunan v moj standard. To je naš problem. Lumparije v LDSu plačujemo vsi, pa čeprav nikoli nismo povohali LDSa. In tkao dalje po strankah. Vse kar je ljudska stranka, ki je imela desetletja nadzor na financami pri avtocestah, zasrala, ima posledico, da imam pokojnino vsak dan manjšo. Dokler se ljudje ne bodo tega zavedli, da je vsaka manipulacija, naš skupni problem, bodo podpirali pristranskost, laži, volili rdeče že davno skorumpirane politike in ne bodo mogli od nikogar zahtevati naj bo pošten. Tudi od sodišč ne.
anon-293380 sporočil: 589
[#1800206] 30.08.12 09:11 · odgovor na: anon-178479 (#1800178)
Odgovori   +    1
[Aleister]
Vse kar je ljudska stranka, ki je imela desetletja nadzor na financami pri avtocestah, zasrala, ima posledico, da imam pokojnino vsak dan manjšo.
Pokojnino imaš vsak dan manjšo, ker je vse več upokojencev in vse manj plačnikov v pokojninsko blagajno. Pa to ni še nič... najhujše šele prihaja.
anon-178479 sporočil: 18.832
[#1800207] 30.08.12 09:12 · odgovor na: (#1799363)
Odgovori   +    1
[rava]
> [Aleister]
> > [rava]
> > > [Aleister]
> > > Lepo te prosim, saj Janša sam ne odloča o ničemer.
> >
> > pol naj pa vsaj neha delat škodo.
> > zokiju bo s holdingom naredil fantastično uslugo. samopostrežba-vse-na-enem-mestu press.
>
> Ne vidim nobene škode, kje jo ti vidiš?

kot sem rekla, problem je v koncentraciji - torej v samopostrežbi, kjer bo vse na enem mestu.
tole bo darmar in rop stoletja ko bo janša popolnoma upravičeno odletu.
Saj holdinga pod Pahorjem ni bilo, pa so državo zadolžili za 10 milijard in si jih razdelili med seboj. Tudi tisti denar, ki so ga dali v NLB, so preko kreditov zase zapravili, vrnil ga pa ne bo nihče od kradljivcev. Samopostrežna je vedno tam, kjer narod gleda stran. Dokaz so volitve. Izvolili so Jankovića, ki mu očitajo že desetletja prisvajanje tujega denrja.
anon-293380 sporočil: 589
[#1800211] 30.08.12 09:14 · odgovor na: anon-178479 (#1800207)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-293380 30.08.2012 09:27
[Aleister]
Saj holdinga pod Pahorjem ni bilo, pa so državo zadolžili za 10 milijard in si jih razdelili med seboj.
Razdelili so jih večinoma med rajo.
anon-178479 sporočil: 18.832
[#1800212] 30.08.12 09:14 · odgovor na: (#1799328)
Odgovori   +    2
[rava]
> [Aleister]
> Lepo te prosim, saj Janša sam ne odloča o ničemer.

pol naj pa vsaj neha delat škodo.
zokiju bo s holdingom naredil fantastično uslugo. samopostrežba-vse-na-enem-mestu press.
Samopostrežbo ima Zoki v NLB, SIB banki, občini, Stanovanjskem skladu, in še marsikje že desetletja.
anon-19881 sporočil: 116
[#1800513] 30.08.12 13:03 · odgovor na: anon-293434 (#1799903)
Odgovori   +    3
[krenmudel1]

Me lahko prišteješ k svojim trem, ker sem tudi jaz odločen zagovornik ekonomske svobode in individualizma :-)
Te pa zelo dobro razumem, da se čutiš 'ogroženega' če o svojih razmišljanjih in vrednotah spregovoriš preveč na glas. Kaj je hujšega za kolektivista kot koncept družbe, temelječe na osebni odgovornosti za svoje odločitve.

Če pa si resnično hočeš dobro, 'spakiraj kovček' in se odpravi 100km severno. Tu še dolgo ne bo drugače in ne računaj na pomoč od zunaj (Margaret Thatcher pa to), ker nas ne bo nihče 'za rokco popeljal' med civilizirane narode.
anon-293434 sporočil: 31
[#1800519] 30.08.12 13:09 · odgovor na: anon-19881 (#1800513)
Odgovori   +    1
Evo sem te dodal na frend listo:)
pcs sporočil: 5.462
[#1800728] 30.08.12 16:51 · odgovor na: (#1800706)
Odgovori   +    4
[rava]
> [čarli]
> Huh, še je upanje, da jajotovi verniki kdaj doživijo razsvetljenje.

jst bi prej stavila na to, da nas bodo potolkli.

> Namreč kakor vidim ga je mirč doživel glede jajota:)

če bi jaz taka vedra gnojnice zlivala na luzerske vsegliharje kot jih je on, bi verjetno pred pisanjem zadnjih postov spremenila nick.

vsekakor pa je treba človeku priznat, da
- ima jajca za reality check, kar kažejo zadnji posti in
- je racionalen, kar kažejo približno enaka merila za to in prejšnjo vlado

tega večina janševiških navijačev ni sposobna, kljub temu, da zdajle tale vlada dela čist isto kot pahorjanci. do sedaj smo videli:
- zviševanje dajatev,
- povečevanje koncentracije državnega premoženja v roke parih "naših" posameznikov,
- povečevanje administrativnih bremen gospodarstvu,
- groteskno razsipavanje denarja davkoplačevalcev,
- sistematično uničevanje podjetništva in kreatorjev delovnih mest,
- politično kadrovanje,
- talanje denarja prijateljem,
- rast števila zaposlenih v javnem sektorju,
- dokapitalizacija in naskakovanje na "sistemske" banke,
- prihajajoča reforma trga dela bo povečala stroške dela,
- utrjevanje državnega monopola na področju storitev, ki bi se kamot izvajale na prostem trgu,
- nadaljevanje politike razfukavanja nepremičninskega trga,
- beden populizem namesto razumne substance,
...

sve u korist naše štete.
vse v nasprotju z volilnimi programi - pri čemer je treba izpostavit sds in dlgv.
saj to je grozno, da še zoki, žerjav in korl izpadejo kot bolj pošteni v predvolilnem času - noben ni reku, da bo šparal, vsi so pošteno povedali, da bodo grizli do zadnjega za nacionalni interes ...

ampak moram tudi jaz priznat, da takega pospeška na poti v diktaturo afriškega tipa pa res nisem pričakovala, ker sem od te vlade pričakovala vsaj malo bremzanja.

če se bo izkazalo, da je moja kritika neupravičena, se bom tule opravičila in posula s pepelom, ampak glede na napovedane ukrepe, mislim, da se mi ne bo treba.
Ironično, človek se skorajda bogokletno vpraša ali bi bil Zoki sposoben narediti toliko škode :(
Vsi skupaj po vrsti so za en qrac.

M
anon-178479 sporočil: 18.832
[#1801081] 31.08.12 08:06 · odgovor na: anon-293380 (#1800211)
Odgovori   +    1
[nolita]
> [Aleister]
> Saj holdinga pod Pahorjem ni bilo, pa so državo zadolžili za 10 milijard in si jih razdelili med seboj.

Razdelili so jih večinoma med rajo.
Ja, Bobinc in Svetlik sta dobila milijone, ker spadata med rajo.
anon-178479 sporočil: 18.832
[#1801084] 31.08.12 08:09 · odgovor na: anon-293380 (#1800206)
Odgovori   +    0
[nolita]
> [Aleister]
> Vse kar je ljudska stranka, ki je imela desetletja nadzor na financami pri avtocestah, zasrala, ima posledico, da imam pokojnino vsak dan manjšo.

Pokojnino imaš vsak dan manjšo, ker je vse več upokojencev in vse manj plačnikov v pokojninsko blagajno. Pa to ni še nič... najhujše šele prihaja.
Ali nisi še opazil, da povprečna plača raste, pokojnine se pa povprečno znižujejo? Ravno tako se zvišujejo prispevki za pokojnine. Dodatna zdravstvena blagajna je sama sebi namen, tam se zbira veliko denarja, ki pa gre mimo zdravstva. Ali si že videl kako bilanco, kam dajejo denar? No, jaz tudi ne.
anon-293380 sporočil: 589
[#1801099] 31.08.12 08:21 · odgovor na: anon-178479 (#1801081)
Odgovori   +    1
[Aleister]
> [nolita]
> > [Aleister]
> > Saj holdinga pod Pahorjem ni bilo, pa so državo zadolžili za 10 milijard in si jih razdelili med seboj.
>
> Razdelili so jih večinoma med rajo.

Ja, Bobinc in Svetlik sta dobila milijone
Raja je dobila pa milijarde... sociala je požrešna žival.
anon-178479 sporočil: 18.832
[#1801127] 31.08.12 08:40 · odgovor na: anon-293380 (#1801099)
Odgovori   +    2
[nolita]
> [Aleister]
> > [nolita]
> > > [Aleister]
> > > Saj holdinga pod Pahorjem ni bilo, pa so državo zadolžili za 10 milijard in si jih razdelili med seboj.
> >
> > Razdelili so jih večinoma med rajo.
>
> Ja, Bobinc in Svetlik sta dobila milijone

Raja je dobila pa milijarde... sociala je požrešna žival.
Tu na "Financah" sem prebrala, da je raja dobila vsako leto v skupnem znesku samo 250.000 evrov socialnih transferjev. Torej jih je raja v treh letih pahorijade dobila samo 750.000 evrov. To pa ni niti ena milijarda. Ves osali denar je odšel hildam in hijenam. Bo treba malo bolj pozorno brat sporočila.
anon-293380 sporočil: 589
[#1801154] 31.08.12 08:58 · odgovor na: anon-178479 (#1801127)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-293380 31.08.2012 09:07
Nimaš pojma ljubica. Samo nadomestil za brezposelnost je več kot 20 milijonov bruto... vsak mesec... da o ostalih socialnih transferjih niti ne govorim.
anon-178479 sporočil: 18.832
[#1801696] 31.08.12 14:52 · odgovor na: anon-293380 (#1801154)
Odgovori   +    3
>Aleister
[nolita]
Nimaš pojma ljubica. Samo nadomestil za brezposelnost je več kot 20 milijonov bruto... vsak mesec... da o ostalih socialnih transferjih niti ne govorim.
Prav imaš. Narobe sem napisala. Vsako leto je socialnih transferjev za 250 milijonov evrov. Skupaj je v pahorijadi šlo za transferje 750 milijonov evrov. Kam so šle pa ostale milijarde? Hvala za opozorilo in lep pozdarav!
anon-200699 sporočil: 2.054
[#1804852] 04.09.12 09:27 · odgovor na: čarli (#1799599)
Odgovori   +    0
[čarli]
> [firbec3]
> Vsegliharji ste zgolj in samo kur* od ovce.

Mogoče smo res samo kurac od ovce. Ampa za razliko vas vernikov vsaj ovce nismo:)

>V življenju je tako da se moraš glede na okoliščine vedno odločiti za eno ali drugo stran.

Odlično. Ko boš imel kdaj na izbiro stalina ali pa hitlerja boš tudi izbiral nda:)

>Če bi bili vsgliharji bi še vedno bingljali iz vej.

No vi ste si pa iz vej raje naredili ograjo in v njej meketate kako vam je lepo ko vaš gospodar tako lepo skrbi za vas ane:)
Seveda iz perspektive vsegliharstva, sem jaz po tvoje lahko samo ovca, če se ne strinjam z vsegliharstvom, kar pomeni da ste očitno vsegliharji tudi ovce, ker se obnašate kot trop, ki trdi tisto kar trdi večina, vaše baže.

Če imaš na eni strani, kot ti praviš ovce, na drugi vsegliharje(kot sem razložil zgoraj, samo druge vrste ovce) takšni kalibri kot so Stalin in Hitler sploh lahko pridejo na oblast, torej če nebi bilo vsegliharjev se mi med obema sploh nebi bilo potrebno odločati.

Če že smo iz vej dol padli in vsaj nekaj naredili, pa četudi ograjo, vi pa še vedno visite na vejah in pametujete, kako mora nekdo drug nekaj narediti namesto vas.
čarli sporočil: 13.178
[#1805224] 04.09.12 13:55 · odgovor na: anon-200699 (#1804852)
Odgovori   +    0
[firbec3]
> [čarli]
> > [firbec3]
> > Vsegliharji ste zgolj in samo kur* od ovce.
>
> Mogoče smo res samo kurac od ovce. Ampa za razliko vas vernikov vsaj ovce nismo:)
>
> >V življenju je tako da se moraš glede na okoliščine vedno odločiti za eno ali drugo stran.
>
> Odlično. Ko boš imel kdaj na izbiro stalina ali pa hitlerja boš tudi izbiral nda:)
>
> >Če bi bili vsgliharji bi še vedno bingljali iz vej.
>
> No vi ste si pa iz vej raje naredili ograjo in v njej meketate kako vam je lepo ko vaš gospodar tako lepo skrbi za vas ane:)

Seveda iz perspektive vsegliharstva, sem jaz po tvoje lahko samo ovca, če se ne strinjam z vsegliharstvom, kar pomeni da ste očitno vsegliharji tudi ovce, ker se obnašate kot trop, ki trdi tisto kar trdi večina, vaše baže.

Če imaš na eni strani, kot ti praviš ovce, na drugi vsegliharje(kot sem razložil zgoraj, samo druge vrste ovce) takšni kalibri kot so Stalin in Hitler sploh lahko pridejo na oblast, torej če nebi bilo vsegliharjev se mi med obema sploh nebi bilo potrebno odločati.

Če že smo iz vej dol padli in vsaj nekaj naredili, pa četudi ograjo, vi pa še vedno visite na vejah in pametujete, kako mora nekdo drug nekaj narediti namesto vas.
Ker ti je že rava dovolj dobro razložila, moje repliciranje ni potrebno;)

Strani: 1 2 3 4 5 6 7