Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Facebook nakazal, da posluje pod pričakovanji

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Borza (1)

Strani: 1 2

anon-105466 sporočil: 7.339
[#1705639] 28.05.12 06:37 · odgovor na: anon-35515 (#1705128)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-105466 28.05.2012 06:44
[marsonn]
> [bricktop]
> Naše banke niso Goldman Sachs.

Vse banke so bile leta 2008 Goldman Sachs.
Right. Samo da moramo mi iz davkoplačevalskega keša podpirati banke tudi na druge datume, namesto da bi te banke z dividendami zmanjšale davčno breme državljanov (v tujini imajo banke - pa tudi vse ostale gospodarske družbe - praviloma dobiček, in to večjega od državnih kolhozov).
anon-35515 sporočil: 2.397
[#1706161] 28.05.12 12:24 · odgovor na: anon-105466 (#1705639)
Odgovori   +    0
[bricktop]
> [marsonn]
> > [bricktop]
> > Naše banke niso Goldman Sachs.
>
> Vse banke so bile leta 2008 Goldman Sachs.

Right. Samo da moramo mi iz davkoplačevalskega keša podpirati banke tudi na druge datume, namesto da bi te banke z dividendami zmanjšale davčno breme državljanov (v tujini imajo banke - pa tudi vse ostale gospodarske družbe - praviloma dobiček, in to večjega od državnih kolhozov).
Ne laži in ne zavajajo ljudi, če nisi seznanjen z resnico. Naše banke so prej večino časa poslovale z dobičkom. NLB je skoraj vsako leto izplačevala dividende. Leta 2007 je v treh četrtletjih ustvarila več dobička kot v celem letu 2006, leta 2005 je imela skoraj za 50 milijonov evrov dobička, leta 2004 19,2 milijardi tolarjev dobička, itd. Ne bom več iskal podatkov zato, da ti dokažem, da lažeš, ker se mi preprosto ne da več jajcat s teboj, ker mi nasprotuješ zgolj zato, da bi mi nasprotoval, ne pa zato, da bi mi kaj pametnega povedal.
anon-105466 sporočil: 7.339
[#1707026] 28.05.12 23:11 · odgovor na: anon-35515 (#1706161)
Odgovori   +    3
[marsonn]
> [bricktop]
> > [marsonn]
> > > [bricktop]
> > > Naše banke niso Goldman Sachs.
> >
> > Vse banke so bile leta 2008 Goldman Sachs.
>
> Right. Samo da moramo mi iz davkoplačevalskega keša podpirati banke tudi na druge datume, namesto da bi te banke z dividendami zmanjšale davčno breme državljanov (v tujini imajo banke - pa tudi vse ostale gospodarske družbe - praviloma dobiček, in to večjega od državnih kolhozov).

Ne laži in ne zavajajo ljudi, če nisi seznanjen z resnico. Naše banke so prej večino časa poslovale z dobičkom. NLB je skoraj vsako leto izplačevala dividende. Leta 2007 je v treh četrtletjih ustvarila več dobička kot v celem letu 2006, leta 2005 je imela skoraj za 50 milijonov evrov dobička, leta 2004 19,2 milijardi tolarjev dobička, itd. Ne bom več iskal podatkov zato, da ti dokažem, da lažeš, ker se mi preprosto ne da več jajcat s teboj, ker mi nasprotuješ zgolj zato, da bi mi nasprotoval, ne pa zato, da bi mi kaj pametnega povedal.
Kaj ti nuca par milijonov dobička, če moraš vsakih 10 let zabrisat notri milijardo.
anon-35515 sporočil: 2.397
[#1707109] 29.05.12 03:14 · odgovor na: anon-105466 (#1707026)
Odgovori   +    0
[bricktop]
> [marsonn]
> > [bricktop]
> > > [marsonn]
> > > > [bricktop]
> > > > Naše banke niso Goldman Sachs.
> > >
> > > Vse banke so bile leta 2008 Goldman Sachs.
> >
> > Right. Samo da moramo mi iz davkoplačevalskega keša podpirati banke tudi na druge datume, namesto da bi te banke z dividendami zmanjšale davčno breme državljanov (v tujini imajo banke - pa tudi vse ostale gospodarske družbe - praviloma dobiček, in to večjega od državnih kolhozov).
>
> Ne laži in ne zavajajo ljudi, če nisi seznanjen z resnico. Naše banke so prej večino časa poslovale z dobičkom. NLB je skoraj vsako leto izplačevala dividende. Leta 2007 je v treh četrtletjih ustvarila več dobička kot v celem letu 2006, leta 2005 je imela skoraj za 50 milijonov evrov dobička, leta 2004 19,2 milijardi tolarjev dobička, itd. Ne bom več iskal podatkov zato, da ti dokažem, da lažeš, ker se mi preprosto ne da več jajcat s teboj, ker mi nasprotuješ zgolj zato, da bi mi nasprotoval, ne pa zato, da bi mi kaj pametnega povedal.

Kaj ti nuca par milijonov dobička, če moraš vsakih 10 let zabrisat notri milijardo.
Podkrepi te svoje trditve s številkami in začni od leta 1991, pa bova seštela in videla kdo ima prav. Do takrat pa ne govori na pamet.
anon-105466 sporočil: 7.339
[#1710744] 31.05.12 14:30 · odgovor na: anon-35515 (#1707109)
Odgovori   +    0
[marsonn]
> [bricktop]
> > [marsonn]
> > > [bricktop]
> > > > [marsonn]
> > > > > [bricktop]
> > > > > Naše banke niso Goldman Sachs.
> > > >
> > > > Vse banke so bile leta 2008 Goldman Sachs.
> > >
> > > Right. Samo da moramo mi iz davkoplačevalskega keša podpirati banke tudi na druge datume, namesto da bi te banke z dividendami zmanjšale davčno breme državljanov (v tujini imajo banke - pa tudi vse ostale gospodarske družbe - praviloma dobiček, in to večjega od državnih kolhozov).
> >
> > Ne laži in ne zavajajo ljudi, če nisi seznanjen z resnico. Naše banke so prej večino časa poslovale z dobičkom. NLB je skoraj vsako leto izplačevala dividende. Leta 2007 je v treh četrtletjih ustvarila več dobička kot v celem letu 2006, leta 2005 je imela skoraj za 50 milijonov evrov dobička, leta 2004 19,2 milijardi tolarjev dobička, itd. Ne bom več iskal podatkov zato, da ti dokažem, da lažeš, ker se mi preprosto ne da več jajcat s teboj, ker mi nasprotuješ zgolj zato, da bi mi nasprotoval, ne pa zato, da bi mi kaj pametnega povedal.
>
> Kaj ti nuca par milijonov dobička, če moraš vsakih 10 let zabrisat notri milijardo.

Podkrepi te svoje trditve s številkami in začni od leta 1991, pa bova seštela in videla kdo ima prav. Do takrat pa ne govori na pamet.
To je moje mnenje, da bi ti pa delal študije pa žal nimam časa.

PS: Pa dodaj k temu še, da so "domači" kolhozi tudi gojišče za vse mogoče netransparentne rabote - od nepotizma, skladiščenja odsluženih partijskih kadrov, financiranja političnih projektov itd.
anon-35515 sporočil: 2.397
[#1711374] 01.06.12 00:28 · odgovor na: (#1710819)
Odgovori   +    0
[rename]
> [marsonn]
> > [bricktop]
> > > [marsonn]
> > > > [bricktop]
> > > > > [marsonn]
> > > > > > [bricktop]
> > > > > > Naše banke niso Goldman Sachs.
> > > > >
> > > > > Vse banke so bile leta 2008 Goldman Sachs.
> > > >
> > > > Right. Samo da moramo mi iz davkoplačevalskega keša podpirati banke tudi na druge datume, namesto da bi te banke z dividendami zmanjšale davčno breme državljanov (v tujini imajo banke - pa tudi vse ostale gospodarske družbe - praviloma dobiček, in to večjega od državnih kolhozov).
> > >
> > > Ne laži in ne zavajajo ljudi, če nisi seznanjen z resnico. Naše banke so prej večino časa poslovale z dobičkom. NLB je skoraj vsako leto izplačevala dividende. Leta 2007 je v treh četrtletjih ustvarila več dobička kot v celem letu 2006, leta 2005 je imela skoraj za 50 milijonov evrov dobička, leta 2004 19,2 milijardi tolarjev dobička, itd. Ne bom več iskal podatkov zato, da ti dokažem, da lažeš, ker se mi preprosto ne da več jajcat s teboj, ker mi nasprotuješ zgolj zato, da bi mi nasprotoval, ne pa zato, da bi mi kaj pametnega povedal.
> >
> > Kaj ti nuca par milijonov dobička, če moraš vsakih 10 let zabrisat notri milijardo.
>
> Podkrepi te svoje trditve s številkami in začni od leta 1991, pa bova seštela in videla kdo ima prav. Do takrat pa ne govori na pamet.

In zakaj je bilo potem potrebnih toliko dokapitalizacij, če je bila banka tako dobičkonosna?
(logika press)
Kje so pa potem dobički ostalih svetovnih bank, kot so Citi, Bank of Amerika, Goldman Sach in podobnih, ki so ravno tako prejeli davkoplačevalski denar? In koliko je teh dokapitalizacij NLB-ja bilo, saj pišeš, kot da bi se vsako leto dogajale dokapitalizacije.
anon-35515 sporočil: 2.397
[#1712113] 01.06.12 12:56 · odgovor na: (#1711506)
Odgovori   +    0
[rename]
> [marsonn]
> > [rename]
> > > [marsonn]
> > > > [bricktop]
> > > > > [marsonn]
> > > > > > [bricktop]
> > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > Naše banke niso Goldman Sachs.
> > > > > > >
> > > > > > > Vse banke so bile leta 2008 Goldman Sachs.
> > > > > >
> > > > > > Right. Samo da moramo mi iz davkoplačevalskega keša podpirati banke tudi na druge datume, namesto da bi te banke z dividendami zmanjšale davčno breme državljanov (v tujini imajo banke - pa tudi vse ostale gospodarske družbe - praviloma dobiček, in to večjega od državnih kolhozov).
> > > > >
> > > > > Ne laži in ne zavajajo ljudi, če nisi seznanjen z resnico. Naše banke so prej večino časa poslovale z dobičkom. NLB je skoraj vsako leto izplačevala dividende. Leta 2007 je v treh četrtletjih ustvarila več dobička kot v celem letu 2006, leta 2005 je imela skoraj za 50 milijonov evrov dobička, leta 2004 19,2 milijardi tolarjev dobička, itd. Ne bom več iskal podatkov zato, da ti dokažem, da lažeš, ker se mi preprosto ne da več jajcat s teboj, ker mi nasprotuješ zgolj zato, da bi mi nasprotoval, ne pa zato, da bi mi kaj pametnega povedal.
> > > >
> > > > Kaj ti nuca par milijonov dobička, če moraš vsakih 10 let zabrisat notri milijardo.
> > >
> > > Podkrepi te svoje trditve s številkami in začni od leta 1991, pa bova seštela in videla kdo ima prav. Do takrat pa ne govori na pamet.
> >
> > In zakaj je bilo potem potrebnih toliko dokapitalizacij, če je bila banka tako dobičkonosna?
> > (logika press)
>
> Kje so pa potem dobički ostalih svetovnih bank, kot so Citi, Bank of Amerika, Goldman Sach in podobnih, ki so ravno tako prejeli davkoplačevalski denar? In koliko je teh dokapitalizacij NLB-ja bilo, saj pišeš, kot da bi se vsako leto dogajale dokapitalizacije.

Ne kaži s prstom drugam. Koliko so dokapitalizirali City, Bank of America itd ne vem.

Trdil si, da je bila NLB dobičkonosna in navajal po par deset milijonov letnega dobička.
Dokapitalizacije NLB iz proračuna v zadnjih 10 letih pa so požrle blizu 2 milijarde.
Pa saj smo NLB morali dokapitalizirati iz istega razloga kot so morali Američani Citi ali BAC....S tem, da ta potreba ni prišla iz Slovenije v ZDA ampak obratno! Torej, še kako imam pravico kazati s prstom na ameriške banke.
anon-105466 sporočil: 7.339
[#1712156] 01.06.12 13:22 · odgovor na: anon-35515 (#1711374)
Odgovori   +    2
[marsonn]
> [rename]
> > [marsonn]
> > > [bricktop]
> > > > [marsonn]
> > > > > [bricktop]
> > > > > > [marsonn]
> > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > Naše banke niso Goldman Sachs.
> > > > > >
> > > > > > Vse banke so bile leta 2008 Goldman Sachs.
> > > > >
> > > > > Right. Samo da moramo mi iz davkoplačevalskega keša podpirati banke tudi na druge datume, namesto da bi te banke z dividendami zmanjšale davčno breme državljanov (v tujini imajo banke - pa tudi vse ostale gospodarske družbe - praviloma dobiček, in to večjega od državnih kolhozov).
> > > >
> > > > Ne laži in ne zavajajo ljudi, če nisi seznanjen z resnico. Naše banke so prej večino časa poslovale z dobičkom. NLB je skoraj vsako leto izplačevala dividende. Leta 2007 je v treh četrtletjih ustvarila več dobička kot v celem letu 2006, leta 2005 je imela skoraj za 50 milijonov evrov dobička, leta 2004 19,2 milijardi tolarjev dobička, itd. Ne bom več iskal podatkov zato, da ti dokažem, da lažeš, ker se mi preprosto ne da več jajcat s teboj, ker mi nasprotuješ zgolj zato, da bi mi nasprotoval, ne pa zato, da bi mi kaj pametnega povedal.
> > >
> > > Kaj ti nuca par milijonov dobička, če moraš vsakih 10 let zabrisat notri milijardo.
> >
> > Podkrepi te svoje trditve s številkami in začni od leta 1991, pa bova seštela in videla kdo ima prav. Do takrat pa ne govori na pamet.
>
> In zakaj je bilo potem potrebnih toliko dokapitalizacij, če je bila banka tako dobičkonosna?
> (logika press)

Kje so pa potem dobički ostalih svetovnih bank, kot so Citi, Bank of Amerika, Goldman Sach in podobnih, ki so ravno tako prejeli davkoplačevalski denar? In koliko je teh dokapitalizacij NLB-ja bilo, saj pišeš, kot da bi se vsako leto dogajale dokapitalizacije.
Ne vem, jaz imam v spominu milijardo mark ob osamosvojitvi, potem pa sem malo izpustil (se ne spomnim, nisem spremljal in ne grem zdaj iskat)in v zadnjih dveh letih ena dokapitalizacija pod Boratom (250 milijonov EUR? A imam to prav v spominu?), zdaj pa se govori o 700 milijonih EUR.

Ne vem kolikokrat so GS pomagali z državnim kešom, po mojem da samo enkrat. In zdi se mi(morda pa se motim), da bojo ameriške privat banke morale ves ta denar vrniti.
anon-105466 sporočil: 7.339
[#1712163] 01.06.12 13:25 · odgovor na: anon-35515 (#1712113)
Odgovori   +    2
[marsonn]
> [rename]
> > [marsonn]
> > > [rename]
> > > > [marsonn]
> > > > > [bricktop]
> > > > > > [marsonn]
> > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > Naše banke niso Goldman Sachs.
> > > > > > > >
> > > > > > > > Vse banke so bile leta 2008 Goldman Sachs.
> > > > > > >
> > > > > > > Right. Samo da moramo mi iz davkoplačevalskega keša podpirati banke tudi na druge datume, namesto da bi te banke z dividendami zmanjšale davčno breme državljanov (v tujini imajo banke - pa tudi vse ostale gospodarske družbe - praviloma dobiček, in to večjega od državnih kolhozov).
> > > > > >
> > > > > > Ne laži in ne zavajajo ljudi, če nisi seznanjen z resnico. Naše banke so prej večino časa poslovale z dobičkom. NLB je skoraj vsako leto izplačevala dividende. Leta 2007 je v treh četrtletjih ustvarila več dobička kot v celem letu 2006, leta 2005 je imela skoraj za 50 milijonov evrov dobička, leta 2004 19,2 milijardi tolarjev dobička, itd. Ne bom več iskal podatkov zato, da ti dokažem, da lažeš, ker se mi preprosto ne da več jajcat s teboj, ker mi nasprotuješ zgolj zato, da bi mi nasprotoval, ne pa zato, da bi mi kaj pametnega povedal.
> > > > >
> > > > > Kaj ti nuca par milijonov dobička, če moraš vsakih 10 let zabrisat notri milijardo.
> > > >
> > > > Podkrepi te svoje trditve s številkami in začni od leta 1991, pa bova seštela in videla kdo ima prav. Do takrat pa ne govori na pamet.
> > >
> > > In zakaj je bilo potem potrebnih toliko dokapitalizacij, če je bila banka tako dobičkonosna?
> > > (logika press)
> >
> > Kje so pa potem dobički ostalih svetovnih bank, kot so Citi, Bank of Amerika, Goldman Sach in podobnih, ki so ravno tako prejeli davkoplačevalski denar? In koliko je teh dokapitalizacij NLB-ja bilo, saj pišeš, kot da bi se vsako leto dogajale dokapitalizacije.
>
> Ne kaži s prstom drugam. Koliko so dokapitalizirali City, Bank of America itd ne vem.
>
> Trdil si, da je bila NLB dobičkonosna in navajal po par deset milijonov letnega dobička.
> Dokapitalizacije NLB iz proračuna v zadnjih 10 letih pa so požrle blizu 2 milijarde.

Pa saj smo NLB morali dokapitalizirati iz istega razloga kot so morali Američani Citi ali BAC....S tem, da ta potreba ni prišla iz Slovenije v ZDA ampak obratno! Torej, še kako imam pravico kazati s prstom na ameriške banke.
A NLB je bila okužena z ameriškimi papirji? Ali pa so se samo razvadili da je keš poceni in so ga preveč na lepe oči talali "našim" kadrom, potem pa keš naenkrat ni bil več poceni?
anon-35515 sporočil: 2.397
[#1712211] 01.06.12 13:55 · odgovor na: anon-105466 (#1712156)
Odgovori   +    0
[bricktop]
> [marsonn]
> > [rename]
> > > [marsonn]
> > > > [bricktop]
> > > > > [marsonn]
> > > > > > [bricktop]
> > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > Naše banke niso Goldman Sachs.
> > > > > > >
> > > > > > > Vse banke so bile leta 2008 Goldman Sachs.
> > > > > >
> > > > > > Right. Samo da moramo mi iz davkoplačevalskega keša podpirati banke tudi na druge datume, namesto da bi te banke z dividendami zmanjšale davčno breme državljanov (v tujini imajo banke - pa tudi vse ostale gospodarske družbe - praviloma dobiček, in to večjega od državnih kolhozov).
> > > > >
> > > > > Ne laži in ne zavajajo ljudi, če nisi seznanjen z resnico. Naše banke so prej večino časa poslovale z dobičkom. NLB je skoraj vsako leto izplačevala dividende. Leta 2007 je v treh četrtletjih ustvarila več dobička kot v celem letu 2006, leta 2005 je imela skoraj za 50 milijonov evrov dobička, leta 2004 19,2 milijardi tolarjev dobička, itd. Ne bom več iskal podatkov zato, da ti dokažem, da lažeš, ker se mi preprosto ne da več jajcat s teboj, ker mi nasprotuješ zgolj zato, da bi mi nasprotoval, ne pa zato, da bi mi kaj pametnega povedal.
> > > >
> > > > Kaj ti nuca par milijonov dobička, če moraš vsakih 10 let zabrisat notri milijardo.
> > >
> > > Podkrepi te svoje trditve s številkami in začni od leta 1991, pa bova seštela in videla kdo ima prav. Do takrat pa ne govori na pamet.
> >
> > In zakaj je bilo potem potrebnih toliko dokapitalizacij, če je bila banka tako dobičkonosna?
> > (logika press)
>
> Kje so pa potem dobički ostalih svetovnih bank, kot so Citi, Bank of Amerika, Goldman Sach in podobnih, ki so ravno tako prejeli davkoplačevalski denar? In koliko je teh dokapitalizacij NLB-ja bilo, saj pišeš, kot da bi se vsako leto dogajale dokapitalizacije.

Ne vem, jaz imam v spominu milijardo mark ob osamosvojitvi, potem pa sem malo izpustil (se ne spomnim, nisem spremljal in ne grem zdaj iskat)in v zadnjih dveh letih ena dokapitalizacija pod Boratom (250 milijonov EUR? A imam to prav v spominu?), zdaj pa se govori o 700 milijonih EUR.

Ne vem kolikokrat so GS pomagali z državnim kešom, po mojem da samo enkrat. In zdi se mi(morda pa se motim), da bojo ameriške privat banke morale ves ta denar vrniti.
Razlika med ameriškimi bankami in našimi je, da so prve dokapitalizirali z novim denarjem, naše banke pa se lahko dokapitalizira le z denarjem, ki je že v obtoku. Torej, potrebno ga je od nekje vzeti in to ni vakum niča.
anon-35515 sporočil: 2.397
[#1712227] 01.06.12 14:00 · odgovor na: anon-105466 (#1712163)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-35515 01.06.2012 14:03
[bricktop]
> [marsonn]
> > [rename]
> > > [marsonn]
> > > > [rename]
> > > > > [marsonn]
> > > > > > [bricktop]
> > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > > Naše banke niso Goldman Sachs.
> > > > > > > > >
> > > > > > > > > Vse banke so bile leta 2008 Goldman Sachs.
> > > > > > > >
> > > > > > > > Right. Samo da moramo mi iz davkoplačevalskega keša podpirati banke tudi na druge datume, namesto da bi te banke z dividendami zmanjšale davčno breme državljanov (v tujini imajo banke - pa tudi vse ostale gospodarske družbe - praviloma dobiček, in to večjega od državnih kolhozov).
> > > > > > >
> > > > > > > Ne laži in ne zavajajo ljudi, če nisi seznanjen z resnico. Naše banke so prej večino časa poslovale z dobičkom. NLB je skoraj vsako leto izplačevala dividende. Leta 2007 je v treh četrtletjih ustvarila več dobička kot v celem letu 2006, leta 2005 je imela skoraj za 50 milijonov evrov dobička, leta 2004 19,2 milijardi tolarjev dobička, itd. Ne bom več iskal podatkov zato, da ti dokažem, da lažeš, ker se mi preprosto ne da več jajcat s teboj, ker mi nasprotuješ zgolj zato, da bi mi nasprotoval, ne pa zato, da bi mi kaj pametnega povedal.
> > > > > >
> > > > > > Kaj ti nuca par milijonov dobička, če moraš vsakih 10 let zabrisat notri milijardo.
> > > > >
> > > > > Podkrepi te svoje trditve s številkami in začni od leta 1991, pa bova seštela in videla kdo ima prav. Do takrat pa ne govori na pamet.
> > > >
> > > > In zakaj je bilo potem potrebnih toliko dokapitalizacij, če je bila banka tako dobičkonosna?
> > > > (logika press)
> > >
> > > Kje so pa potem dobički ostalih svetovnih bank, kot so Citi, Bank of Amerika, Goldman Sach in podobnih, ki so ravno tako prejeli davkoplačevalski denar? In koliko je teh dokapitalizacij NLB-ja bilo, saj pišeš, kot da bi se vsako leto dogajale dokapitalizacije.
> >
> > Ne kaži s prstom drugam. Koliko so dokapitalizirali City, Bank of America itd ne vem.
> >
> > Trdil si, da je bila NLB dobičkonosna in navajal po par deset milijonov letnega dobička.
> > Dokapitalizacije NLB iz proračuna v zadnjih 10 letih pa so požrle blizu 2 milijarde.
>
> Pa saj smo NLB morali dokapitalizirati iz istega razloga kot so morali Američani Citi ali BAC....S tem, da ta potreba ni prišla iz Slovenije v ZDA ampak obratno! Torej, še kako imam pravico kazati s prstom na ameriške banke.

A NLB je bila okužena z ameriškimi papirji? Ali pa so se samo razvadili da je keš poceni in so ga preveč na lepe oči talali "našim" kadrom, potem pa keš naenkrat ni bil več poceni?
NLB je počela enako kot ostale banke. Sposojala si je poceni denar na mednarodnih trgih in ga posojala naprej. Glede na to, da povsod obstaj hierarhija, se je potrebno vprašati kdo je tisti, ki je določil, da se v nekem času plasirajo tako velike količine denarja na trgu in zakaj? NLB je le še ena izmed nepomembnih bank kolaterale take odločitve nekoga.
anon-105466 sporočil: 7.339
[#1712228] 01.06.12 14:01 · odgovor na: anon-35515 (#1712211)
Odgovori   +    1
[marsonn]
> [bricktop]
> > [marsonn]
> > > [rename]
> > > > [marsonn]
> > > > > [bricktop]
> > > > > > [marsonn]
> > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > Naše banke niso Goldman Sachs.
> > > > > > > >
> > > > > > > > Vse banke so bile leta 2008 Goldman Sachs.
> > > > > > >
> > > > > > > Right. Samo da moramo mi iz davkoplačevalskega keša podpirati banke tudi na druge datume, namesto da bi te banke z dividendami zmanjšale davčno breme državljanov (v tujini imajo banke - pa tudi vse ostale gospodarske družbe - praviloma dobiček, in to večjega od državnih kolhozov).
> > > > > >
> > > > > > Ne laži in ne zavajajo ljudi, če nisi seznanjen z resnico. Naše banke so prej večino časa poslovale z dobičkom. NLB je skoraj vsako leto izplačevala dividende. Leta 2007 je v treh četrtletjih ustvarila več dobička kot v celem letu 2006, leta 2005 je imela skoraj za 50 milijonov evrov dobička, leta 2004 19,2 milijardi tolarjev dobička, itd. Ne bom več iskal podatkov zato, da ti dokažem, da lažeš, ker se mi preprosto ne da več jajcat s teboj, ker mi nasprotuješ zgolj zato, da bi mi nasprotoval, ne pa zato, da bi mi kaj pametnega povedal.
> > > > >
> > > > > Kaj ti nuca par milijonov dobička, če moraš vsakih 10 let zabrisat notri milijardo.
> > > >
> > > > Podkrepi te svoje trditve s številkami in začni od leta 1991, pa bova seštela in videla kdo ima prav. Do takrat pa ne govori na pamet.
> > >
> > > In zakaj je bilo potem potrebnih toliko dokapitalizacij, če je bila banka tako dobičkonosna?
> > > (logika press)
> >
> > Kje so pa potem dobički ostalih svetovnih bank, kot so Citi, Bank of Amerika, Goldman Sach in podobnih, ki so ravno tako prejeli davkoplačevalski denar? In koliko je teh dokapitalizacij NLB-ja bilo, saj pišeš, kot da bi se vsako leto dogajale dokapitalizacije.
>
> Ne vem, jaz imam v spominu milijardo mark ob osamosvojitvi, potem pa sem malo izpustil (se ne spomnim, nisem spremljal in ne grem zdaj iskat)in v zadnjih dveh letih ena dokapitalizacija pod Boratom (250 milijonov EUR? A imam to prav v spominu?), zdaj pa se govori o 700 milijonih EUR.
>
> Ne vem kolikokrat so GS pomagali z državnim kešom, po mojem da samo enkrat. In zdi se mi(morda pa se motim), da bojo ameriške privat banke morale ves ta denar vrniti.

Razlika med ameriškimi bankami in našimi je, da so prve dokapitalizirali z novim denarjem, naše banke pa se lahko dokapitalizira le z denarjem, ki je že v obtoku. Torej, potrebno ga je od nekje vzeti in to ni vakum niča.
Ni problema. Itak ti je jasno, da je denar dolžniški papir in če nas enačiš z Američani, potem bi lahko naši Tarzani tko kot ameriški naštancali za kakšno milijardico ali več obveznic in jih prodali na trgu.
Praviš da ne gre, ker naših papirjevne bi nihče povohal Američani pa lahko štancajo svetovno valuto?
Hm, torej situacija ni ista kot pri Američanih, dje?
anon-35515 sporočil: 2.397
[#1712250] 01.06.12 14:11 · odgovor na: anon-105466 (#1712228)
Odgovori   +    0
[bricktop]
> [marsonn]
> > [bricktop]
> > > [marsonn]
> > > > [rename]
> > > > > [marsonn]
> > > > > > [bricktop]
> > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > > Naše banke niso Goldman Sachs.
> > > > > > > > >
> > > > > > > > > Vse banke so bile leta 2008 Goldman Sachs.
> > > > > > > >
> > > > > > > > Right. Samo da moramo mi iz davkoplačevalskega keša podpirati banke tudi na druge datume, namesto da bi te banke z dividendami zmanjšale davčno breme državljanov (v tujini imajo banke - pa tudi vse ostale gospodarske družbe - praviloma dobiček, in to večjega od državnih kolhozov).
> > > > > > >
> > > > > > > Ne laži in ne zavajajo ljudi, če nisi seznanjen z resnico. Naše banke so prej večino časa poslovale z dobičkom. NLB je skoraj vsako leto izplačevala dividende. Leta 2007 je v treh četrtletjih ustvarila več dobička kot v celem letu 2006, leta 2005 je imela skoraj za 50 milijonov evrov dobička, leta 2004 19,2 milijardi tolarjev dobička, itd. Ne bom več iskal podatkov zato, da ti dokažem, da lažeš, ker se mi preprosto ne da več jajcat s teboj, ker mi nasprotuješ zgolj zato, da bi mi nasprotoval, ne pa zato, da bi mi kaj pametnega povedal.
> > > > > >
> > > > > > Kaj ti nuca par milijonov dobička, če moraš vsakih 10 let zabrisat notri milijardo.
> > > > >
> > > > > Podkrepi te svoje trditve s številkami in začni od leta 1991, pa bova seštela in videla kdo ima prav. Do takrat pa ne govori na pamet.
> > > >
> > > > In zakaj je bilo potem potrebnih toliko dokapitalizacij, če je bila banka tako dobičkonosna?
> > > > (logika press)
> > >
> > > Kje so pa potem dobički ostalih svetovnih bank, kot so Citi, Bank of Amerika, Goldman Sach in podobnih, ki so ravno tako prejeli davkoplačevalski denar? In koliko je teh dokapitalizacij NLB-ja bilo, saj pišeš, kot da bi se vsako leto dogajale dokapitalizacije.
> >
> > Ne vem, jaz imam v spominu milijardo mark ob osamosvojitvi, potem pa sem malo izpustil (se ne spomnim, nisem spremljal in ne grem zdaj iskat)in v zadnjih dveh letih ena dokapitalizacija pod Boratom (250 milijonov EUR? A imam to prav v spominu?), zdaj pa se govori o 700 milijonih EUR.
> >
> > Ne vem kolikokrat so GS pomagali z državnim kešom, po mojem da samo enkrat. In zdi se mi(morda pa se motim), da bojo ameriške privat banke morale ves ta denar vrniti.
>
> Razlika med ameriškimi bankami in našimi je, da so prve dokapitalizirali z novim denarjem, naše banke pa se lahko dokapitalizira le z denarjem, ki je že v obtoku. Torej, potrebno ga je od nekje vzeti in to ni vakum niča.

Ni problema. Itak ti je jasno, da je denar dolžniški papir in če nas enačiš z Američani, potem bi lahko naši Tarzani tko kot ameriški naštancali za kakšno milijardico ali več obveznic in jih prodali na trgu.
Praviš da ne gre, ker naših papirjevne bi nihče povohal Američani pa lahko štancajo svetovno valuto?
Hm, torej situacija ni ista kot pri Američanih, dje?
Američani, čeprav so na prebivalca bolj zadolženi kot Grki, plačujejo minimalne obresti FED-u, medtem, ko si morajo evropske države iskati denar od privatnih institucij po obrestih, ki so tudi 7x višje.
anon-105466 sporočil: 7.339
[#1712293] 01.06.12 14:36 · odgovor na: anon-35515 (#1712227)
Odgovori   +    2
[marsonn]
> [bricktop]
> > [marsonn]
> > > [rename]
> > > > [marsonn]
> > > > > [rename]
> > > > > > [marsonn]
> > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > > > Naše banke niso Goldman Sachs.
> > > > > > > > > >
> > > > > > > > > > Vse banke so bile leta 2008 Goldman Sachs.
> > > > > > > > >
> > > > > > > > > Right. Samo da moramo mi iz davkoplačevalskega keša podpirati banke tudi na druge datume, namesto da bi te banke z dividendami zmanjšale davčno breme državljanov (v tujini imajo banke - pa tudi vse ostale gospodarske družbe - praviloma dobiček, in to večjega od državnih kolhozov).
> > > > > > > >
> > > > > > > > Ne laži in ne zavajajo ljudi, če nisi seznanjen z resnico. Naše banke so prej večino časa poslovale z dobičkom. NLB je skoraj vsako leto izplačevala dividende. Leta 2007 je v treh četrtletjih ustvarila več dobička kot v celem letu 2006, leta 2005 je imela skoraj za 50 milijonov evrov dobička, leta 2004 19,2 milijardi tolarjev dobička, itd. Ne bom več iskal podatkov zato, da ti dokažem, da lažeš, ker se mi preprosto ne da več jajcat s teboj, ker mi nasprotuješ zgolj zato, da bi mi nasprotoval, ne pa zato, da bi mi kaj pametnega povedal.
> > > > > > >
> > > > > > > Kaj ti nuca par milijonov dobička, če moraš vsakih 10 let zabrisat notri milijardo.
> > > > > >
> > > > > > Podkrepi te svoje trditve s številkami in začni od leta 1991, pa bova seštela in videla kdo ima prav. Do takrat pa ne govori na pamet.
> > > > >
> > > > > In zakaj je bilo potem potrebnih toliko dokapitalizacij, če je bila banka tako dobičkonosna?
> > > > > (logika press)
> > > >
> > > > Kje so pa potem dobički ostalih svetovnih bank, kot so Citi, Bank of Amerika, Goldman Sach in podobnih, ki so ravno tako prejeli davkoplačevalski denar? In koliko je teh dokapitalizacij NLB-ja bilo, saj pišeš, kot da bi se vsako leto dogajale dokapitalizacije.
> > >
> > > Ne kaži s prstom drugam. Koliko so dokapitalizirali City, Bank of America itd ne vem.
> > >
> > > Trdil si, da je bila NLB dobičkonosna in navajal po par deset milijonov letnega dobička.
> > > Dokapitalizacije NLB iz proračuna v zadnjih 10 letih pa so požrle blizu 2 milijarde.
> >
> > Pa saj smo NLB morali dokapitalizirati iz istega razloga kot so morali Američani Citi ali BAC....S tem, da ta potreba ni prišla iz Slovenije v ZDA ampak obratno! Torej, še kako imam pravico kazati s prstom na ameriške banke.
>
> A NLB je bila okužena z ameriškimi papirji? Ali pa so se samo razvadili da je keš poceni in so ga preveč na lepe oči talali "našim" kadrom, potem pa keš naenkrat ni bil več poceni?

NLB je počela enako kot ostale banke. Sposojala si je poceni denar na mednarodnih trgih in ga posojala naprej. Glede na to, da povsod obstaj hierarhija, se je potrebno vprašati kdo je tisti, ki je določil, da se v nekem času plasirajo tako velike količine denarja na trgu in zakaj? NLB je le še ena izmed nepomembnih bank kolaterale take odločitve nekoga.
Dej ne bluzi, a je kdo silil NLB da tako posluje? A so Američani krivi za butasto poslovanje NLB?
anon-105466 sporočil: 7.339
[#1712294] 01.06.12 14:36 · odgovor na: anon-35515 (#1712250)
Odgovori   +    1
[marsonn]
> [bricktop]
> > [marsonn]
> > > [bricktop]
> > > > [marsonn]
> > > > > [rename]
> > > > > > [marsonn]
> > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > > > Naše banke niso Goldman Sachs.
> > > > > > > > > >
> > > > > > > > > > Vse banke so bile leta 2008 Goldman Sachs.
> > > > > > > > >
> > > > > > > > > Right. Samo da moramo mi iz davkoplačevalskega keša podpirati banke tudi na druge datume, namesto da bi te banke z dividendami zmanjšale davčno breme državljanov (v tujini imajo banke - pa tudi vse ostale gospodarske družbe - praviloma dobiček, in to večjega od državnih kolhozov).
> > > > > > > >
> > > > > > > > Ne laži in ne zavajajo ljudi, če nisi seznanjen z resnico. Naše banke so prej večino časa poslovale z dobičkom. NLB je skoraj vsako leto izplačevala dividende. Leta 2007 je v treh četrtletjih ustvarila več dobička kot v celem letu 2006, leta 2005 je imela skoraj za 50 milijonov evrov dobička, leta 2004 19,2 milijardi tolarjev dobička, itd. Ne bom več iskal podatkov zato, da ti dokažem, da lažeš, ker se mi preprosto ne da več jajcat s teboj, ker mi nasprotuješ zgolj zato, da bi mi nasprotoval, ne pa zato, da bi mi kaj pametnega povedal.
> > > > > > >
> > > > > > > Kaj ti nuca par milijonov dobička, če moraš vsakih 10 let zabrisat notri milijardo.
> > > > > >
> > > > > > Podkrepi te svoje trditve s številkami in začni od leta 1991, pa bova seštela in videla kdo ima prav. Do takrat pa ne govori na pamet.
> > > > >
> > > > > In zakaj je bilo potem potrebnih toliko dokapitalizacij, če je bila banka tako dobičkonosna?
> > > > > (logika press)
> > > >
> > > > Kje so pa potem dobički ostalih svetovnih bank, kot so Citi, Bank of Amerika, Goldman Sach in podobnih, ki so ravno tako prejeli davkoplačevalski denar? In koliko je teh dokapitalizacij NLB-ja bilo, saj pišeš, kot da bi se vsako leto dogajale dokapitalizacije.
> > >
> > > Ne vem, jaz imam v spominu milijardo mark ob osamosvojitvi, potem pa sem malo izpustil (se ne spomnim, nisem spremljal in ne grem zdaj iskat)in v zadnjih dveh letih ena dokapitalizacija pod Boratom (250 milijonov EUR? A imam to prav v spominu?), zdaj pa se govori o 700 milijonih EUR.
> > >
> > > Ne vem kolikokrat so GS pomagali z državnim kešom, po mojem da samo enkrat. In zdi se mi(morda pa se motim), da bojo ameriške privat banke morale ves ta denar vrniti.
> >
> > Razlika med ameriškimi bankami in našimi je, da so prve dokapitalizirali z novim denarjem, naše banke pa se lahko dokapitalizira le z denarjem, ki je že v obtoku. Torej, potrebno ga je od nekje vzeti in to ni vakum niča.
>
> Ni problema. Itak ti je jasno, da je denar dolžniški papir in če nas enačiš z Američani, potem bi lahko naši Tarzani tko kot ameriški naštancali za kakšno milijardico ali več obveznic in jih prodali na trgu.
> Praviš da ne gre, ker naših papirjevne bi nihče povohal Američani pa lahko štancajo svetovno valuto?
> Hm, torej situacija ni ista kot pri Američanih, dje?

Američani, čeprav so na prebivalca bolj zadolženi kot Grki, plačujejo minimalne obresti FED-u, medtem, ko si morajo evropske države iskati denar od privatnih institucij po obrestih, ki so tudi 7x višje.
Torej naše banke le niso isto kot ameriške? Dolgo je trajalo...
anon-35515 sporočil: 2.397
[#1712303] 01.06.12 14:43 · odgovor na: anon-105466 (#1712293)
Odgovori   +    0
[bricktop]
> [marsonn]
> > [bricktop]
> > > [marsonn]
> > > > [rename]
> > > > > [marsonn]
> > > > > > [rename]
> > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > > > > Naše banke niso Goldman Sachs.
> > > > > > > > > > >
> > > > > > > > > > > Vse banke so bile leta 2008 Goldman Sachs.
> > > > > > > > > >
> > > > > > > > > > Right. Samo da moramo mi iz davkoplačevalskega keša podpirati banke tudi na druge datume, namesto da bi te banke z dividendami zmanjšale davčno breme državljanov (v tujini imajo banke - pa tudi vse ostale gospodarske družbe - praviloma dobiček, in to večjega od državnih kolhozov).
> > > > > > > > >
> > > > > > > > > Ne laži in ne zavajajo ljudi, če nisi seznanjen z resnico. Naše banke so prej večino časa poslovale z dobičkom. NLB je skoraj vsako leto izplačevala dividende. Leta 2007 je v treh četrtletjih ustvarila več dobička kot v celem letu 2006, leta 2005 je imela skoraj za 50 milijonov evrov dobička, leta 2004 19,2 milijardi tolarjev dobička, itd. Ne bom več iskal podatkov zato, da ti dokažem, da lažeš, ker se mi preprosto ne da več jajcat s teboj, ker mi nasprotuješ zgolj zato, da bi mi nasprotoval, ne pa zato, da bi mi kaj pametnega povedal.
> > > > > > > >
> > > > > > > > Kaj ti nuca par milijonov dobička, če moraš vsakih 10 let zabrisat notri milijardo.
> > > > > > >
> > > > > > > Podkrepi te svoje trditve s številkami in začni od leta 1991, pa bova seštela in videla kdo ima prav. Do takrat pa ne govori na pamet.
> > > > > >
> > > > > > In zakaj je bilo potem potrebnih toliko dokapitalizacij, če je bila banka tako dobičkonosna?
> > > > > > (logika press)
> > > > >
> > > > > Kje so pa potem dobički ostalih svetovnih bank, kot so Citi, Bank of Amerika, Goldman Sach in podobnih, ki so ravno tako prejeli davkoplačevalski denar? In koliko je teh dokapitalizacij NLB-ja bilo, saj pišeš, kot da bi se vsako leto dogajale dokapitalizacije.
> > > >
> > > > Ne kaži s prstom drugam. Koliko so dokapitalizirali City, Bank of America itd ne vem.
> > > >
> > > > Trdil si, da je bila NLB dobičkonosna in navajal po par deset milijonov letnega dobička.
> > > > Dokapitalizacije NLB iz proračuna v zadnjih 10 letih pa so požrle blizu 2 milijarde.
> > >
> > > Pa saj smo NLB morali dokapitalizirati iz istega razloga kot so morali Američani Citi ali BAC....S tem, da ta potreba ni prišla iz Slovenije v ZDA ampak obratno! Torej, še kako imam pravico kazati s prstom na ameriške banke.
> >
> > A NLB je bila okužena z ameriškimi papirji? Ali pa so se samo razvadili da je keš poceni in so ga preveč na lepe oči talali "našim" kadrom, potem pa keš naenkrat ni bil več poceni?
>
> NLB je počela enako kot ostale banke. Sposojala si je poceni denar na mednarodnih trgih in ga posojala naprej. Glede na to, da povsod obstaj hierarhija, se je potrebno vprašati kdo je tisti, ki je določil, da se v nekem času plasirajo tako velike količine denarja na trgu in zakaj? NLB je le še ena izmed nepomembnih bank kolaterale take odločitve nekoga.

Dej ne bluzi, a je kdo silil NLB da tako posluje? A so Američani krivi za butasto poslovanje NLB?
Tako takrat ni poslovala samo NLB ampak je bil del bančnega mainstreama..
anon-35515 sporočil: 2.397
[#1712308] 01.06.12 14:45 · odgovor na: anon-105466 (#1712294)
Odgovori   +    0
[bricktop]
> [marsonn]
> > [bricktop]
> > > [marsonn]
> > > > [bricktop]
> > > > > [marsonn]
> > > > > > [rename]
> > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > > > > Naše banke niso Goldman Sachs.
> > > > > > > > > > >
> > > > > > > > > > > Vse banke so bile leta 2008 Goldman Sachs.
> > > > > > > > > >
> > > > > > > > > > Right. Samo da moramo mi iz davkoplačevalskega keša podpirati banke tudi na druge datume, namesto da bi te banke z dividendami zmanjšale davčno breme državljanov (v tujini imajo banke - pa tudi vse ostale gospodarske družbe - praviloma dobiček, in to večjega od državnih kolhozov).
> > > > > > > > >
> > > > > > > > > Ne laži in ne zavajajo ljudi, če nisi seznanjen z resnico. Naše banke so prej večino časa poslovale z dobičkom. NLB je skoraj vsako leto izplačevala dividende. Leta 2007 je v treh četrtletjih ustvarila več dobička kot v celem letu 2006, leta 2005 je imela skoraj za 50 milijonov evrov dobička, leta 2004 19,2 milijardi tolarjev dobička, itd. Ne bom več iskal podatkov zato, da ti dokažem, da lažeš, ker se mi preprosto ne da več jajcat s teboj, ker mi nasprotuješ zgolj zato, da bi mi nasprotoval, ne pa zato, da bi mi kaj pametnega povedal.
> > > > > > > >
> > > > > > > > Kaj ti nuca par milijonov dobička, če moraš vsakih 10 let zabrisat notri milijardo.
> > > > > > >
> > > > > > > Podkrepi te svoje trditve s številkami in začni od leta 1991, pa bova seštela in videla kdo ima prav. Do takrat pa ne govori na pamet.
> > > > > >
> > > > > > In zakaj je bilo potem potrebnih toliko dokapitalizacij, če je bila banka tako dobičkonosna?
> > > > > > (logika press)
> > > > >
> > > > > Kje so pa potem dobički ostalih svetovnih bank, kot so Citi, Bank of Amerika, Goldman Sach in podobnih, ki so ravno tako prejeli davkoplačevalski denar? In koliko je teh dokapitalizacij NLB-ja bilo, saj pišeš, kot da bi se vsako leto dogajale dokapitalizacije.
> > > >
> > > > Ne vem, jaz imam v spominu milijardo mark ob osamosvojitvi, potem pa sem malo izpustil (se ne spomnim, nisem spremljal in ne grem zdaj iskat)in v zadnjih dveh letih ena dokapitalizacija pod Boratom (250 milijonov EUR? A imam to prav v spominu?), zdaj pa se govori o 700 milijonih EUR.
> > > >
> > > > Ne vem kolikokrat so GS pomagali z državnim kešom, po mojem da samo enkrat. In zdi se mi(morda pa se motim), da bojo ameriške privat banke morale ves ta denar vrniti.
> > >
> > > Razlika med ameriškimi bankami in našimi je, da so prve dokapitalizirali z novim denarjem, naše banke pa se lahko dokapitalizira le z denarjem, ki je že v obtoku. Torej, potrebno ga je od nekje vzeti in to ni vakum niča.
> >
> > Ni problema. Itak ti je jasno, da je denar dolžniški papir in če nas enačiš z Američani, potem bi lahko naši Tarzani tko kot ameriški naštancali za kakšno milijardico ali več obveznic in jih prodali na trgu.
> > Praviš da ne gre, ker naših papirjevne bi nihče povohal Američani pa lahko štancajo svetovno valuto?
> > Hm, torej situacija ni ista kot pri Američanih, dje?
>
> Američani, čeprav so na prebivalca bolj zadolženi kot Grki, plačujejo minimalne obresti FED-u, medtem, ko si morajo evropske države iskati denar od privatnih institucij po obrestih, ki so tudi 7x višje.

Torej naše banke le niso isto kot ameriške? Dolgo je trajalo...
Seveda niso. Naše so veliko bolj kaznovane kot ameriške in občutno manj svinjarije si lahko privoščijo zaradi utopije, ki se ji reče svobodni trg.
anon-105466 sporočil: 7.339
[#1712596] 01.06.12 20:17 · odgovor na: anon-35515 (#1712303)
Odgovori   +    1
[marsonn]
> [bricktop]
> > [marsonn]
> > > [bricktop]
> > > > [marsonn]
> > > > > [rename]
> > > > > > [marsonn]
> > > > > > > [rename]
> > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > > > > > Naše banke niso Goldman Sachs.
> > > > > > > > > > > >
> > > > > > > > > > > > Vse banke so bile leta 2008 Goldman Sachs.
> > > > > > > > > > >
> > > > > > > > > > > Right. Samo da moramo mi iz davkoplačevalskega keša podpirati banke tudi na druge datume, namesto da bi te banke z dividendami zmanjšale davčno breme državljanov (v tujini imajo banke - pa tudi vse ostale gospodarske družbe - praviloma dobiček, in to večjega od državnih kolhozov).
> > > > > > > > > >
> > > > > > > > > > Ne laži in ne zavajajo ljudi, če nisi seznanjen z resnico. Naše banke so prej večino časa poslovale z dobičkom. NLB je skoraj vsako leto izplačevala dividende. Leta 2007 je v treh četrtletjih ustvarila več dobička kot v celem letu 2006, leta 2005 je imela skoraj za 50 milijonov evrov dobička, leta 2004 19,2 milijardi tolarjev dobička, itd. Ne bom več iskal podatkov zato, da ti dokažem, da lažeš, ker se mi preprosto ne da več jajcat s teboj, ker mi nasprotuješ zgolj zato, da bi mi nasprotoval, ne pa zato, da bi mi kaj pametnega povedal.
> > > > > > > > >
> > > > > > > > > Kaj ti nuca par milijonov dobička, če moraš vsakih 10 let zabrisat notri milijardo.
> > > > > > > >
> > > > > > > > Podkrepi te svoje trditve s številkami in začni od leta 1991, pa bova seštela in videla kdo ima prav. Do takrat pa ne govori na pamet.
> > > > > > >
> > > > > > > In zakaj je bilo potem potrebnih toliko dokapitalizacij, če je bila banka tako dobičkonosna?
> > > > > > > (logika press)
> > > > > >
> > > > > > Kje so pa potem dobički ostalih svetovnih bank, kot so Citi, Bank of Amerika, Goldman Sach in podobnih, ki so ravno tako prejeli davkoplačevalski denar? In koliko je teh dokapitalizacij NLB-ja bilo, saj pišeš, kot da bi se vsako leto dogajale dokapitalizacije.
> > > > >
> > > > > Ne kaži s prstom drugam. Koliko so dokapitalizirali City, Bank of America itd ne vem.
> > > > >
> > > > > Trdil si, da je bila NLB dobičkonosna in navajal po par deset milijonov letnega dobička.
> > > > > Dokapitalizacije NLB iz proračuna v zadnjih 10 letih pa so požrle blizu 2 milijarde.
> > > >
> > > > Pa saj smo NLB morali dokapitalizirati iz istega razloga kot so morali Američani Citi ali BAC....S tem, da ta potreba ni prišla iz Slovenije v ZDA ampak obratno! Torej, še kako imam pravico kazati s prstom na ameriške banke.
> > >
> > > A NLB je bila okužena z ameriškimi papirji? Ali pa so se samo razvadili da je keš poceni in so ga preveč na lepe oči talali "našim" kadrom, potem pa keš naenkrat ni bil več poceni?
> >
> > NLB je počela enako kot ostale banke. Sposojala si je poceni denar na mednarodnih trgih in ga posojala naprej. Glede na to, da povsod obstaj hierarhija, se je potrebno vprašati kdo je tisti, ki je določil, da se v nekem času plasirajo tako velike količine denarja na trgu in zakaj? NLB je le še ena izmed nepomembnih bank kolaterale take odločitve nekoga.
>
> Dej ne bluzi, a je kdo silil NLB da tako posluje? A so Američani krivi za butasto poslovanje NLB?

Tako takrat ni poslovala samo NLB ampak je bil del bančnega mainstreama..
What a pile of BS! Sej imamo ljudje individualne in ne kolektivne možgane, nje?
anon-105466 sporočil: 7.339
[#1712598] 01.06.12 20:18 · odgovor na: anon-35515 (#1712308)
Odgovori   +    1
[marsonn]
> [bricktop]
> > [marsonn]
> > > [bricktop]
> > > > [marsonn]
> > > > > [bricktop]
> > > > > > [marsonn]
> > > > > > > [rename]
> > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > > > > > Naše banke niso Goldman Sachs.
> > > > > > > > > > > >
> > > > > > > > > > > > Vse banke so bile leta 2008 Goldman Sachs.
> > > > > > > > > > >
> > > > > > > > > > > Right. Samo da moramo mi iz davkoplačevalskega keša podpirati banke tudi na druge datume, namesto da bi te banke z dividendami zmanjšale davčno breme državljanov (v tujini imajo banke - pa tudi vse ostale gospodarske družbe - praviloma dobiček, in to večjega od državnih kolhozov).
> > > > > > > > > >
> > > > > > > > > > Ne laži in ne zavajajo ljudi, če nisi seznanjen z resnico. Naše banke so prej večino časa poslovale z dobičkom. NLB je skoraj vsako leto izplačevala dividende. Leta 2007 je v treh četrtletjih ustvarila več dobička kot v celem letu 2006, leta 2005 je imela skoraj za 50 milijonov evrov dobička, leta 2004 19,2 milijardi tolarjev dobička, itd. Ne bom več iskal podatkov zato, da ti dokažem, da lažeš, ker se mi preprosto ne da več jajcat s teboj, ker mi nasprotuješ zgolj zato, da bi mi nasprotoval, ne pa zato, da bi mi kaj pametnega povedal.
> > > > > > > > >
> > > > > > > > > Kaj ti nuca par milijonov dobička, če moraš vsakih 10 let zabrisat notri milijardo.
> > > > > > > >
> > > > > > > > Podkrepi te svoje trditve s številkami in začni od leta 1991, pa bova seštela in videla kdo ima prav. Do takrat pa ne govori na pamet.
> > > > > > >
> > > > > > > In zakaj je bilo potem potrebnih toliko dokapitalizacij, če je bila banka tako dobičkonosna?
> > > > > > > (logika press)
> > > > > >
> > > > > > Kje so pa potem dobički ostalih svetovnih bank, kot so Citi, Bank of Amerika, Goldman Sach in podobnih, ki so ravno tako prejeli davkoplačevalski denar? In koliko je teh dokapitalizacij NLB-ja bilo, saj pišeš, kot da bi se vsako leto dogajale dokapitalizacije.
> > > > >
> > > > > Ne vem, jaz imam v spominu milijardo mark ob osamosvojitvi, potem pa sem malo izpustil (se ne spomnim, nisem spremljal in ne grem zdaj iskat)in v zadnjih dveh letih ena dokapitalizacija pod Boratom (250 milijonov EUR? A imam to prav v spominu?), zdaj pa se govori o 700 milijonih EUR.
> > > > >
> > > > > Ne vem kolikokrat so GS pomagali z državnim kešom, po mojem da samo enkrat. In zdi se mi(morda pa se motim), da bojo ameriške privat banke morale ves ta denar vrniti.
> > > >
> > > > Razlika med ameriškimi bankami in našimi je, da so prve dokapitalizirali z novim denarjem, naše banke pa se lahko dokapitalizira le z denarjem, ki je že v obtoku. Torej, potrebno ga je od nekje vzeti in to ni vakum niča.
> > >
> > > Ni problema. Itak ti je jasno, da je denar dolžniški papir in če nas enačiš z Američani, potem bi lahko naši Tarzani tko kot ameriški naštancali za kakšno milijardico ali več obveznic in jih prodali na trgu.
> > > Praviš da ne gre, ker naših papirjevne bi nihče povohal Američani pa lahko štancajo svetovno valuto?
> > > Hm, torej situacija ni ista kot pri Američanih, dje?
> >
> > Američani, čeprav so na prebivalca bolj zadolženi kot Grki, plačujejo minimalne obresti FED-u, medtem, ko si morajo evropske države iskati denar od privatnih institucij po obrestih, ki so tudi 7x višje.
>
> Torej naše banke le niso isto kot ameriške? Dolgo je trajalo...

Seveda niso. Naše so veliko bolj kaznovane kot ameriške in občutno manj svinjarije si lahko privoščijo zaradi utopije, ki se ji reče svobodni trg.
Naše so si izmislile čist lastne in specifične svinjarije. Mi smo tok specifični, nje?
anon-35515 sporočil: 2.397
[#1713013] 02.06.12 13:51 · odgovor na: anon-105466 (#1712596)
Odgovori   +    0
[bricktop]
> [marsonn]
> > [bricktop]
> > > [marsonn]
> > > > [bricktop]
> > > > > [marsonn]
> > > > > > [rename]
> > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > [rename]
> > > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > > > > > > Naše banke niso Goldman Sachs.
> > > > > > > > > > > > >
> > > > > > > > > > > > > Vse banke so bile leta 2008 Goldman Sachs.
> > > > > > > > > > > >
> > > > > > > > > > > > Right. Samo da moramo mi iz davkoplačevalskega keša podpirati banke tudi na druge datume, namesto da bi te banke z dividendami zmanjšale davčno breme državljanov (v tujini imajo banke - pa tudi vse ostale gospodarske družbe - praviloma dobiček, in to večjega od državnih kolhozov).
> > > > > > > > > > >
> > > > > > > > > > > Ne laži in ne zavajajo ljudi, če nisi seznanjen z resnico. Naše banke so prej večino časa poslovale z dobičkom. NLB je skoraj vsako leto izplačevala dividende. Leta 2007 je v treh četrtletjih ustvarila več dobička kot v celem letu 2006, leta 2005 je imela skoraj za 50 milijonov evrov dobička, leta 2004 19,2 milijardi tolarjev dobička, itd. Ne bom več iskal podatkov zato, da ti dokažem, da lažeš, ker se mi preprosto ne da več jajcat s teboj, ker mi nasprotuješ zgolj zato, da bi mi nasprotoval, ne pa zato, da bi mi kaj pametnega povedal.
> > > > > > > > > >
> > > > > > > > > > Kaj ti nuca par milijonov dobička, če moraš vsakih 10 let zabrisat notri milijardo.
> > > > > > > > >
> > > > > > > > > Podkrepi te svoje trditve s številkami in začni od leta 1991, pa bova seštela in videla kdo ima prav. Do takrat pa ne govori na pamet.
> > > > > > > >
> > > > > > > > In zakaj je bilo potem potrebnih toliko dokapitalizacij, če je bila banka tako dobičkonosna?
> > > > > > > > (logika press)
> > > > > > >
> > > > > > > Kje so pa potem dobički ostalih svetovnih bank, kot so Citi, Bank of Amerika, Goldman Sach in podobnih, ki so ravno tako prejeli davkoplačevalski denar? In koliko je teh dokapitalizacij NLB-ja bilo, saj pišeš, kot da bi se vsako leto dogajale dokapitalizacije.
> > > > > >
> > > > > > Ne kaži s prstom drugam. Koliko so dokapitalizirali City, Bank of America itd ne vem.
> > > > > >
> > > > > > Trdil si, da je bila NLB dobičkonosna in navajal po par deset milijonov letnega dobička.
> > > > > > Dokapitalizacije NLB iz proračuna v zadnjih 10 letih pa so požrle blizu 2 milijarde.
> > > > >
> > > > > Pa saj smo NLB morali dokapitalizirati iz istega razloga kot so morali Američani Citi ali BAC....S tem, da ta potreba ni prišla iz Slovenije v ZDA ampak obratno! Torej, še kako imam pravico kazati s prstom na ameriške banke.
> > > >
> > > > A NLB je bila okužena z ameriškimi papirji? Ali pa so se samo razvadili da je keš poceni in so ga preveč na lepe oči talali "našim" kadrom, potem pa keš naenkrat ni bil več poceni?
> > >
> > > NLB je počela enako kot ostale banke. Sposojala si je poceni denar na mednarodnih trgih in ga posojala naprej. Glede na to, da povsod obstaj hierarhija, se je potrebno vprašati kdo je tisti, ki je določil, da se v nekem času plasirajo tako velike količine denarja na trgu in zakaj? NLB je le še ena izmed nepomembnih bank kolaterale take odločitve nekoga.
> >
> > Dej ne bluzi, a je kdo silil NLB da tako posluje? A so Američani krivi za butasto poslovanje NLB?
>
> Tako takrat ni poslovala samo NLB ampak je bil del bančnega mainstreama..

What a pile of BS! Sej imamo ljudje individualne in ne kolektivne možgane, nje?
V poslu praviloma ne. Sicer ne bi imeli obdobja sužnjelastništva, pa fevdalizma pa globalizacije, pa kriz...To je vse posledica kolektivnega delovanja.
anon-35515 sporočil: 2.397
[#1713024] 02.06.12 13:56 · odgovor na: anon-105466 (#1712598)
Odgovori   +    0
[bricktop]
> [marsonn]
> > [bricktop]
> > > [marsonn]
> > > > [bricktop]
> > > > > [marsonn]
> > > > > > [bricktop]
> > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > [rename]
> > > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > > > > > > Naše banke niso Goldman Sachs.
> > > > > > > > > > > > >
> > > > > > > > > > > > > Vse banke so bile leta 2008 Goldman Sachs.
> > > > > > > > > > > >
> > > > > > > > > > > > Right. Samo da moramo mi iz davkoplačevalskega keša podpirati banke tudi na druge datume, namesto da bi te banke z dividendami zmanjšale davčno breme državljanov (v tujini imajo banke - pa tudi vse ostale gospodarske družbe - praviloma dobiček, in to večjega od državnih kolhozov).
> > > > > > > > > > >
> > > > > > > > > > > Ne laži in ne zavajajo ljudi, če nisi seznanjen z resnico. Naše banke so prej večino časa poslovale z dobičkom. NLB je skoraj vsako leto izplačevala dividende. Leta 2007 je v treh četrtletjih ustvarila več dobička kot v celem letu 2006, leta 2005 je imela skoraj za 50 milijonov evrov dobička, leta 2004 19,2 milijardi tolarjev dobička, itd. Ne bom več iskal podatkov zato, da ti dokažem, da lažeš, ker se mi preprosto ne da več jajcat s teboj, ker mi nasprotuješ zgolj zato, da bi mi nasprotoval, ne pa zato, da bi mi kaj pametnega povedal.
> > > > > > > > > >
> > > > > > > > > > Kaj ti nuca par milijonov dobička, če moraš vsakih 10 let zabrisat notri milijardo.
> > > > > > > > >
> > > > > > > > > Podkrepi te svoje trditve s številkami in začni od leta 1991, pa bova seštela in videla kdo ima prav. Do takrat pa ne govori na pamet.
> > > > > > > >
> > > > > > > > In zakaj je bilo potem potrebnih toliko dokapitalizacij, če je bila banka tako dobičkonosna?
> > > > > > > > (logika press)
> > > > > > >
> > > > > > > Kje so pa potem dobički ostalih svetovnih bank, kot so Citi, Bank of Amerika, Goldman Sach in podobnih, ki so ravno tako prejeli davkoplačevalski denar? In koliko je teh dokapitalizacij NLB-ja bilo, saj pišeš, kot da bi se vsako leto dogajale dokapitalizacije.
> > > > > >
> > > > > > Ne vem, jaz imam v spominu milijardo mark ob osamosvojitvi, potem pa sem malo izpustil (se ne spomnim, nisem spremljal in ne grem zdaj iskat)in v zadnjih dveh letih ena dokapitalizacija pod Boratom (250 milijonov EUR? A imam to prav v spominu?), zdaj pa se govori o 700 milijonih EUR.
> > > > > >
> > > > > > Ne vem kolikokrat so GS pomagali z državnim kešom, po mojem da samo enkrat. In zdi se mi(morda pa se motim), da bojo ameriške privat banke morale ves ta denar vrniti.
> > > > >
> > > > > Razlika med ameriškimi bankami in našimi je, da so prve dokapitalizirali z novim denarjem, naše banke pa se lahko dokapitalizira le z denarjem, ki je že v obtoku. Torej, potrebno ga je od nekje vzeti in to ni vakum niča.
> > > >
> > > > Ni problema. Itak ti je jasno, da je denar dolžniški papir in če nas enačiš z Američani, potem bi lahko naši Tarzani tko kot ameriški naštancali za kakšno milijardico ali več obveznic in jih prodali na trgu.
> > > > Praviš da ne gre, ker naših papirjevne bi nihče povohal Američani pa lahko štancajo svetovno valuto?
> > > > Hm, torej situacija ni ista kot pri Američanih, dje?
> > >
> > > Američani, čeprav so na prebivalca bolj zadolženi kot Grki, plačujejo minimalne obresti FED-u, medtem, ko si morajo evropske države iskati denar od privatnih institucij po obrestih, ki so tudi 7x višje.
> >
> > Torej naše banke le niso isto kot ameriške? Dolgo je trajalo...
>
> Seveda niso. Naše so veliko bolj kaznovane kot ameriške in občutno manj svinjarije si lahko privoščijo zaradi utopije, ki se ji reče svobodni trg.

Naše so si izmislile čist lastne in specifične svinjarije. Mi smo tok specifični, nje?
Ravno nasprotno. Naše so uporabljale svinjarije, ki so si jih izmislili drugje. Poglej si tole, da ti bo vsaj malo jasno o čem govorim: www.webiversity.magn...y-Matt-Dam
anon-105466 sporočil: 7.339
[#1715067] 04.06.12 13:15 · odgovor na: anon-35515 (#1713013)
Odgovori   +    0
[marsonn]
> [bricktop]
> > [marsonn]
> > > [bricktop]
> > > > [marsonn]
> > > > > [bricktop]
> > > > > > [marsonn]
> > > > > > > [rename]
> > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > [rename]
> > > > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > > > > > > > Naše banke niso Goldman Sachs.
> > > > > > > > > > > > > >
> > > > > > > > > > > > > > Vse banke so bile leta 2008 Goldman Sachs.
> > > > > > > > > > > > >
> > > > > > > > > > > > > Right. Samo da moramo mi iz davkoplačevalskega keša podpirati banke tudi na druge datume, namesto da bi te banke z dividendami zmanjšale davčno breme državljanov (v tujini imajo banke - pa tudi vse ostale gospodarske družbe - praviloma dobiček, in to večjega od državnih kolhozov).
> > > > > > > > > > > >
> > > > > > > > > > > > Ne laži in ne zavajajo ljudi, če nisi seznanjen z resnico. Naše banke so prej večino časa poslovale z dobičkom. NLB je skoraj vsako leto izplačevala dividende. Leta 2007 je v treh četrtletjih ustvarila več dobička kot v celem letu 2006, leta 2005 je imela skoraj za 50 milijonov evrov dobička, leta 2004 19,2 milijardi tolarjev dobička, itd. Ne bom več iskal podatkov zato, da ti dokažem, da lažeš, ker se mi preprosto ne da več jajcat s teboj, ker mi nasprotuješ zgolj zato, da bi mi nasprotoval, ne pa zato, da bi mi kaj pametnega povedal.
> > > > > > > > > > >
> > > > > > > > > > > Kaj ti nuca par milijonov dobička, če moraš vsakih 10 let zabrisat notri milijardo.
> > > > > > > > > >
> > > > > > > > > > Podkrepi te svoje trditve s številkami in začni od leta 1991, pa bova seštela in videla kdo ima prav. Do takrat pa ne govori na pamet.
> > > > > > > > >
> > > > > > > > > In zakaj je bilo potem potrebnih toliko dokapitalizacij, če je bila banka tako dobičkonosna?
> > > > > > > > > (logika press)
> > > > > > > >
> > > > > > > > Kje so pa potem dobički ostalih svetovnih bank, kot so Citi, Bank of Amerika, Goldman Sach in podobnih, ki so ravno tako prejeli davkoplačevalski denar? In koliko je teh dokapitalizacij NLB-ja bilo, saj pišeš, kot da bi se vsako leto dogajale dokapitalizacije.
> > > > > > >
> > > > > > > Ne kaži s prstom drugam. Koliko so dokapitalizirali City, Bank of America itd ne vem.
> > > > > > >
> > > > > > > Trdil si, da je bila NLB dobičkonosna in navajal po par deset milijonov letnega dobička.
> > > > > > > Dokapitalizacije NLB iz proračuna v zadnjih 10 letih pa so požrle blizu 2 milijarde.
> > > > > >
> > > > > > Pa saj smo NLB morali dokapitalizirati iz istega razloga kot so morali Američani Citi ali BAC....S tem, da ta potreba ni prišla iz Slovenije v ZDA ampak obratno! Torej, še kako imam pravico kazati s prstom na ameriške banke.
> > > > >
> > > > > A NLB je bila okužena z ameriškimi papirji? Ali pa so se samo razvadili da je keš poceni in so ga preveč na lepe oči talali "našim" kadrom, potem pa keš naenkrat ni bil več poceni?
> > > >
> > > > NLB je počela enako kot ostale banke. Sposojala si je poceni denar na mednarodnih trgih in ga posojala naprej. Glede na to, da povsod obstaj hierarhija, se je potrebno vprašati kdo je tisti, ki je določil, da se v nekem času plasirajo tako velike količine denarja na trgu in zakaj? NLB je le še ena izmed nepomembnih bank kolaterale take odločitve nekoga.
> > >
> > > Dej ne bluzi, a je kdo silil NLB da tako posluje? A so Američani krivi za butasto poslovanje NLB?
> >
> > Tako takrat ni poslovala samo NLB ampak je bil del bančnega mainstreama..
>
> What a pile of BS! Sej imamo ljudje individualne in ne kolektivne možgane, nje?

V poslu praviloma ne. Sicer ne bi imeli obdobja sužnjelastništva, pa fevdalizma pa globalizacije, pa kriz...To je vse posledica kolektivnega delovanja.
Nismo vsi kolektivni. Čreda je pa vedno.

Strani: 1 2