Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj poganja turizem v Kranjski Gori

Strani: 1 2

anon-216912 sporočil: 4
[#1362374] 20.09.11 10:27
Odgovori   +    0
Dolgo sem odlašala s komentarjem, zdaj pa mislim, da so šle stvari predaleč. Nekaj pripomb je umestnih in jih bomo spoštovali in upoštevali. Živimo v svobodni demokratični državi in vsak ima pravico do svojega mnenja. To pa ne daje pravice do žaljenja. Kogarkoli.

Ponosna sem, da sem že leta 1983 diplomirala na Ekonomski fakulteti v Ljubljani in si pridobila ne le naziv ampak tudi znanje univerzitetnega dipl. ekonomista. Ponosna sem, da poleg materinega jezika govorim in pišem še v štirih svetovnih tujih jezikih. Ponosna sem, da imam znanja, ki jih marsikdo ne bo osvojil nikoli. Ponosna sem, da že 28 let uspešno delam in ustvarjam. Vsako obdobje v življenju je prineslo veliko dobrega. Kot je nekoč zapisal Einstein: " Več ko vem, bolj vem česa ne vem." Torej, več, ko imaš znanj in več ko v življenju ustvariš, bolj se zavedaš stvari, ki jih nisi uspel ustvariti. Novi cilji, naloge, so za mene vedno izziv in gonilo razvoja. Nekateri se razvoja morda res ne zavedate in ga ne vidite. Tudi v naši dolini žal ne. Ali pa ga zaradi osebnih neuspehov ne želite videti. Najlažje je s prstom pokazati na drugega, česa vse ni postoril. Še en star rek: "Pometi najprej pred svojim pragom".
Vsi bomo veseli, ko bo Gromova hiša urejena in upam, da vam bo ta projekt uspel. Vendar vam to ne daje pravice, da ste na tem dvorišču sredi vasi odlagali gradbene odpadke. To vam ni ravno v ponos.

Nekateri ste se v debatah spustili na zelo nizek nivo, osebne žalitve, nepreverjene govorice. Kam, kdaj s kom hodim na dopust je moja osebna stvar. Pa ne hodim pozimi v Tunizijo niti sredi avgusta za tri tedne kamorkoli. Vsako leto pa grem res za dva tedna na dopust, kam je pa moja osebna stvar.

Osebno sem ponosna tudi na svoj prispevek k razvoju te doline s prostovoljnim delom mojih prednikov in mene osebno. Če začnem pri Ruski kapelici, ki je že zdavnaj ne bi bilo, če skoraj 100 let, v letih od 1916 do 1995 ne bi za njo skrbeli domačini-prostovoljci, tudi moji predniki. Za konec samo še to, tudi veliki prireditvi Pokal Vitranc in Planica imata korenine v delu prostovoljcev - tudi mojih prednikov in tudi danes mnogi in tudi jaz delamo kot prostovoljci. Osebno pri Pokalu Vitranc že 42 let. In tudi vse ostale prireditve temeljijo na prostovoljnem delu. Mnogih.

Ponosna sem na svoje korenine, ponosna sem na svojo družino in ponosna sem na svoje otroke.
Vsega tega mi ne more vzeti nihče.

Mirjam
anon-216912 sporočil: 4
[#1362491] 20.09.11 11:19 · odgovor na: anon-39937 (#1362083)
Odgovori   +    0
Danijel Smuk. Posegla bom v tole debato, samo, da razčistim. Nisem jaz za vzdevkom FIN(in številke). Po mojem mnenju pa FIN kar realno ocenjuje situacijo, najbrž tudi zato, ker gleda od daleč. Vidi gozd in ne samo dreves.
Upoštevali bomo vaš predlog in Kekca postavili na drugo mesto, z lepšim ozadjem. Srčno pa upam, da bo tudi vam projekt Gromova hiša uspel. Do dokončanja pa le pospravite odložene gradbene odpadke. Kazijo izgled bolj kot narobe postavljen Kekec.
Glede kampa v Stanu bi bilo dobro, če bi preverili resnično situacijo. Predpostavljam, da poznate veljavno zakonodajo o gradnji objektov, tudi začasnih.
Se pa zelo strinjam glede postajališča za kamperje in upam, da bomo dobili investitorja in ga na območju pod Vitrancem v prihodnje tudi uspeli urediti.

Samo v poduk Büro v nemškem jeziku pomeni pisarna. Torej Tourist Büro le ni iz starih časov.

Če ste mislili, da sem FIN jaz, ste se zmotili. V vednost: na dopust hodim junija za dva tedna. Pozimi pa smučam, če imam le čas in to s kupljeno vozovnico na domačem Vitrancu.

Če imate konstruktivne predloge kaj, kako in s katerimi sredstvi še ve narediti v naši dolini, nam to prosim sporočite drugače. Ne preko foruma.


Mirjam
anon-39937 sporočil: 15
[#1362568] 20.09.11 11:50 · odgovor na: anon-216912 (#1362374)
Odgovori   +    0
Pozdravljena Mirjam,

No vidiš nič ne boli ko snameš masko. Samo lažje se diha, saj te ne tiščijo cmoki v grlu.

Pozabiva.

Že celo vrsto let v Kr. Gori govorim, da nekako sem ter tja se najde pri nas kakšna ideja, vendar rabimo 15 let da jo spravimo v življenje. To se je pokazalo tudi tukaj. Vidiš koliko časa sva rabila da sva vzpostavila nek normalen pogovor. V tem času pa so s tvoje strani do mene in moje družine letele same prijave na inšpekcije. Sej na koncu se je izkazalo in v nekaj primerih se bo izkazalo, da ste imeli napak.

Dajva razčistiba zadevo Grom.

Kot si sama seznanjena, pa čeprav ne bi smela biti saj je v tej zadevi tekel inšpekcijski nadzor ( in z vsebino naj nebi seznanjali druge) in smo mi pdali vlogo za sodno varstvo, naj sodišče odloči kdo ima v tem primeru prav.
Ti kot direktorica oz. kot svetnica pa si bila s strani inšpektorjev obveščena oz. obveščana karkoli se je dogajalo. ( to si izrekla na občinski seji, da veš da teče inšpekcijski nadzor) In to te je tu sedaj izdalo. SAmo ti in res samo ti, uporabljaš besedno zvezo "gradbeni odpaki". Jaz pa trdim da ne gre za odpadek ampak za gradbeni material in sem to tudi argumentiral. Vendar ste šli z represijo tako daleč, da smo na ustavno sodišče podali predlog za presojo ustavnosti Odloka o varstvu javnega reda in miru, saj je v njem zapisano, da je prepovedano odlagati predmete in stvari na lastna dvorišča. To je poseg v ustavno pravico do zasebne lastnine in tu bo ustavno sodišče pozvalo Občino na spremembo odloka. Pa naj se o tej zadevi ukvarjajo pravniki.

Naj ti sedaj razložim, zakaj smo na naše zemljšče odvažali gradbeni material.

To je bil material iz treh objektov. Tičarjeva 1, Borovška 91 in Borovška 70, ki se trenutno obnavljajo v centru Kr. Gore. Ker objekta Tičarjeva 1 in Borovška 91 nimata dovolj lastnega zemljišča okoli stavbe smo material začasno odvažali pred objekt Borovška cesta 70 in to v oktobru in novembru 2010. Če si opazazila, vsa naša dela izvajamo IZKLJUČNO izven turistične sezone, pa čeprav imamo zaradi tega nemalo težav. 13.12.2010 prvi dan ko je zapadal sneg smo v snežnem metežuo postavljaji izolacijo na objekt TIčarjeva 1, da bi objekt vsaj toliko uredili, da ne bi kazil turistične sezone. Vzporedno pa smo se že dogovarjali da bodo del gradbenega materiala odpeljaji na deponijo mala mežaklja. Ko so bili dogovori končani, pa je prišla "komanda" da našega materiala ne bodo vzeli, saj ga je potrevbno zdrobiti. ZAkaj, mar je naš material drugačen kot material iz osnovne šole. Predvidevam da je komanda padla iz naše doline. Sreča je bila, da je naslednji dan zapadel sneg in pokril ves material, tako da izgled ni bil ne vem kako okrnjen. V februarju 2011 pa smo dobili prve inšpekcijske nadzore. REPRESIJA. Zapisali so da če ne bomo mi v marcu to odpeljaji bodo oni sami. HUDOOOO!!! Komunizem čisti. Sedaj pa poglej, kako bi izgledalo, da bi en teden pred Planico mi začeli odvažati gradbeni material. Misliš, da bi bilo to uredu. JAz mislim da ne. Počakali smo do aprila in se začeli drugače dogovarjati. V dogovor sem vključil mojo ženo Tanjo, da je poklicala na Jeko in in se dogovorila za odvoz, vendar v njenem imenu. In glej ga zlomka, nje ki je niso prepoznali da je "Smukova" so vzeli gradbeni material, kljub temu, da ga ni drobila. Je to normalo. Kdo je tu kljukec in kdo je premitivnež!!!!!

Ti pa postavim eno vprašanje. Si enako reagirala in poklicala inšpekcijo ko se je avgusta podirala šola. Nisi saj vem. Pa bi morala, saj so kriteriji enaki, mar ne.



Toliko o "projektu GROM" Vem, ni bilo ne vam kako izgledno, samo drugače se ne da urediti treh objektov v strogem centru Kr. Gore. Tu sem vsaj malo pričakoval pomoči od občine sam sem dobil nož v hrbet. Se ti zdi takšno sodelovanje konstruktivno in uredu. Meni se ne zdi in marsikateremu podjetniku tudi ne.

NAslednja cvetka, in GLOBA, ki sem je bil deležen je, ko smo menjali streho v maju in začetku junija 2011 na objektu Borovška 91. V deževnih dneh, smo menjali kritino in ker smo za en dan prekoračili dovoljenje za postavitev fasadnega odra, saj smo v petek ugotovili, da ne bomo do nedelje gotovi in sem nemudoma na občino poslal vlogo za podaljšanje, sem dobil prekršek za prekoračitev za en dan. SE STRINJAM ZAKONITO IN SEM TUDI PLAČAL 209 EUR. Ampak sedaj poglej. SAmo z nami se bodo v centru obnovile 3 stanovanjske hiše v enem letu in pol. In to se bo obnova izvajala izključno v nesezoni. Mislim, da ni potrebno izvajati REPRESIJE, potrebni so dogovori.


Pa dovolj o naših zgodbah.

Vesel sem, da si odvrgla masko in se pričela pogovarjati. Tega pri tebi podjetniki niso vajeni. Jaka Hrastnik je bil na tem delu veliko bolj prijaznejši. Upam in želim si, da se bodo od sedaj stvari malo popravile.

Kako vnaprej? ti postavljam vprašanje. Slišal sem, da se pripravlja Podjetniški FORUM KG, bi bila zraven in prisluhnila težavam. Bi odprli svoj fb profil in prisluhnili težavam podjetnikov, ki jih imajo s strani lokalne skupnosti. Dajva zavihajva rokave in skupaj zaplavajmo v globoko vodo da ujamemo Kitzbuhel in Schladming. Težko bo res težko, pa vseeno se potrudimo.

Kar pa se tiče prostovoljecv za Rusko kapelico in ostale prireditve pa vsa čas njim in tudi tebi če si zraven. Samo ne smemo sedeti na lovorikah, glejmo vnaprej. Lej to je vizija za vnaprej.

www.schladming2013.at/

www.schladming2030.at/ SAM TA JE PA RES HUDA. DAjmo tudi mi copy paste.

Glede tvoje užaljenosti pa nekaj. VIdiš kako si užaljena, pa čeprav ti ni bilo ničesar očitanega. Dopust, privošči si ga imaš vso pravico. Samo moje osebno mnenje je, da tako funkcijo kot si ti potrebujemo tu v KG. v ful sezoni. Ni pa to bilo mišljeno nič slabega.

Veliko slabši so bili tvoji očitki o naši tragični izgubi Simona.

Glejva vnaprej. Vesel sem da se je vzposatvil dialog. Pa povabiva še druge k debati SKUPAJ BOMO ZMOGLI.
Si za???
anon-39937 sporočil: 15
[#1362580] 20.09.11 11:56 · odgovor na: anon-216912 (#1362491)
Odgovori   +    0
Aja pa še to.

Nihče ti ničesar ne jemlje. Med nama teče samo debata o stanju v KG. Več da je cena polpenziona v sezoni 60 EUR je res slabo. DAnes naprimer so ogalsi za 29 EUR, to je ceneje kot če bi kuhal doma.

Pa še ena prispodoba ki ni zlonamerna.

Strategija razvoja KG in vnparej ki jih sprejemate so enako kot če bi mi iz Kr. Gore naredili plan da bi poslali mlado punco na manekenske piste. Najprej bi naredili plan za v Milano, potem bi naredili plan za London, PAriz, in ne vem kam še vse. Ne bi pa opazili, da ima ta NAŠA punca strgane žabe, zlomljene nohte, razmršeno frizuro, umazano obleko.

Tako jaz vidim Kranjsko Goro. Dajmo najprej zrihtat "mlado punco" potem pa jo pošibajmo naprej v promocijo.
anon-253846 sporočil: 11
[#1362599] 20.09.11 12:06 · odgovor na: anon-39937 (#1362568)
Odgovori   +    1
Lej še enkrat ti povem, da nisem Mirjam (da ne bo kakšnih nepotrebnih obtoževanj). Ker sem mlajša in priznam, eksplozivnejša.

Mi je žal, da sem izpostavila tragedijo (to niso bili očitki?), ampak enostavno ne razumem vaše negativne nastrojenosti, kljub temu, da vas je doletelo nekaj tako žalostnega. Lahko ti samo povem, da je bil Simon super in smo ga imeli radi.
anon-253498 sporočil: 841
[#1362691] 20.09.11 12:41
Odgovori   +    0
Heh, Kranjska Gora se s sedanjo lastniško strukturo turističnih dejavnikov ne bo nikoli razvila, samo še bolj bo zaostajala za razvitimi svetovnimi turističnimi centri. Večina hotelskih objektov je energetsko potratnih, žičnice tudi ... Vsi ste se ukvarjali samo z zemljišči in graditvijo nepremičnin, nihče pa ni vlagal v infrastrukturo, še to kar se je naredilo - kanalizacija je katastrofalno izvedeno. Problem je tudi pitna voda in električno omrežje. S klasičnim konzervativnim razmišljanjem se kraj ne bo razvijal. Najbolj sem pa žalosten, ker ima cela zgornjesavska dolina veliko gospodarskega potenciala, samo kaj ko ga nihče ne izkorišča, od vode julijane pa do Planice, ter propadajočih gozdov in gozdnih poti. Šolani ljudje se selijo, ker v dolini ne dobijo izobrazbi primerne službe, podjetniška klima je pa katastrofalna. Koliko potencialnih investitorjev je že stopilo skozi vrata občine in zelo kmalo odšlo zaradi ignorantskega odnosa do njih. V Kranjski Gori lahko vlagajo samo državne inštitucije, vsi ostali so obravnavani ignorantsko in s posmehom. Vse občinske inštitucije bi morale biti samo servis ne pa, da določajo kdo in zakaj se gre lahko posel. Urbanistično gledano je pa Kranjska Gora katastrofa, tako prometno, okoljsko in nasploh je žalostno gledati novo Kranjsko Goro - gosto poseljeno in brez vsakega koncepta. Izhod je samo v privatnem kapitalu, liberalizaciji, ter dojemanjem, da so inštitucije tukaj, da servisirajo investitorje, ne pa da jih zavirajo. Piše se leto 2011 ...
anon-216912 sporočil: 4
[#1362840] 20.09.11 13:54 · odgovor na: anon-39937 (#1362580)
Odgovori   +    0
Še enkrat in zadnjič nisem FIN.
Jaz nikoli ne nastopam anonimno in me to morda včasih lopne po glavi.
Že od otroških let delam pošteno, mogoče se komu zdi, da še vedno premalo. Mogoče je kdo tudi užaljen, ker sem do vseh enaka, pri meni so vrata odprta vsakomur, ne glede na to od kod prihaja. Samo, če ima poštene ideje in s svojim ravnanjem ne posega v pravice drugih.

Na žalost še dolgo ne bomo Schladming ali Kitzbühl, tako kot tudi naša preljuba Slovenija ne bo Avstrija. Čeprav imamo vse potenciale in si tega vsi želimo. Žal nam manjkajo finance. Če pogledaš samo per capita GDP, vidiš, da v Slo zaostajamo za več kot polovico za Avstrijci. Lahko pa vsi prispevammo po svojih močeh in delamo korake v pozitivno smer.

Zdaj bom pa zaključila tole debato.
Mirjam
anon-253498 sporočil: 841
[#1363007] 20.09.11 15:21 · odgovor na: anon-216912 (#1362840)
Odgovori   +    0
Debata še dolgo ne bo zaključena, ker se ni niti začela. Kdo bo pa debatiral, je pa drugo vprašanje. Kranjska Gora je leglo korupcije, pa to dotični osebki priznavali ali pa ne. Opranega denarja v "ceglih" kolikor hočeš, bivših UDBA-šev pa tudi ...
anon-39937 sporočil: 15
[#1363332] 20.09.11 19:22 · odgovor na: anon-216912 (#1362840)
Odgovori   +    0
Pozdravljena Mirjam,

nekako se mi zdi, da ne razumeš moje debate. Jaz ti nisem očital da nisi poštena, jaz nisem za to da bi o tem razpravljal. mene moti predvsem neurejena in izrazito premalo izkoriščena Kr. Gora. Tu moramo nekaj NUJNO ukreniti. Pa ni to gradnja žičnic za ne vme koliko mio EUR, ali pa gradnja parkirne hiše. Ne tu gre predvsem za urejenost, ki ni pogojena z ne vem koliko finančnimi sredstvi. Ti bom v nadaljevanju dal nekaj namigov kako dobiti še nekaj sredstev, ki jih do sedaj niste pridobili.

Vauuu. Samo a mi lahko nekaj pomagaš? Kako bova midva druge prepičala, da imamo potencial, da bi bili Kitzbuhel ali schladming, ko pa sama praviš da to ne bomo nikoli. Veš, jaz za svoj posel trdim, da sem primerljiv z nepremičninskimi agencijami, ki delujejo v Kitzbuhlu oz. Schladmningu. Tako po kvaliteti kot po izgledu. Mislim, da se tudi naši gostinci lahko z njimi primerjajo. Tu ne vidim nobene ovire da jih ne bi dosegali. Ampak urejenost kraja pa ne dosega njih. Tu lahko skupaj nekaj naredimo.

Namig:

Najprej je potrebno imeti veliko rož. Rože rože in rože. Brez teh ne gre. Tako v centru, kot tudi na vhodu v Kr. Goro. to imajo vsi tursitični kraji. Kraj brez rož je žalosten kraj.
Potem je potrebno v različnih letnih časovnih časih center temu primerno urejati. Sem ti predlagal da sedaj v jeseni uredimo travnik pred ticem z kmečkim vozom, bučami, balami sena, slamo, koruzo. Pa mi nisi odgovorila. Jaz bi uredil buče, bale in koruzo. Ne bo nič stalo. Če si za se dogovorimo. LAhko ti jutri pošljem nekaj slikic od Villacha sedaj v tem času. res NORO lepo. Človek kar bolan rata.

Za vnaprej.

Mogoče postavite nekaj daljnogledov za oglede alp, smučišč, Karavank in se bo nekaj nakapalo po 1eur. ne bo ne vem kakšna bogatija, ampak nekaj pa bo. Usmerite kamperje v kamp, da jim poberejo uporabnino in zaračunajo takso. Če misliš, da možakar nima vseh dovoljenj ( jaz sem jih videl in vem da to zadostuje) mu pomagajte, da jih pridobi in naj prične delati. Pomagaj mu s svojim znanjem, jaz sem mu nekaj že. To je veliko potencial, ne izgubljajmo ga z vsakim dnem.


Zapomni pa si nekaj. mene sta to naučila moja starša. " VSE SE DA SAMO ČE HOČEŠ. ČE NA LUNO PRIDEJO BOMO TUDI MI UJELI SCHLADMING. NE takoj zdaj, čez čas pa zagotovo. Vendar odstrani si svojo misel da tega ne zmoremo. Ti kot vodja moraš biti naša motivacija.

Za konec.

Ne zaključuj debate, saj si rekla da so vsi predlogi lahko konstruktivni . Dajva skupaj odpret nek forum, kjer bodo zaželjeni prispevki in predlogi podjetnikov. Vsi bomo imeli koristi od tega. Zakaj bi obupala. Potrebujemo pogovore, predloge in razumevanje.
Tudi meni za moj poklic lahko kaj predlagaš, če misliš da kje falim. Zelo bom vesel in če bom lahko bom tudi prisluhnil in izboljšal delovanje, saj je tudi nam v interesu da smo boljši od Avstrijcev.

Si za??
anon-253498 sporočil: 841
[#1363491] 20.09.11 21:00 · odgovor na: anon-39937 (#1363332)
Odgovori   +    1
Da da, ženska je nepotistično poštena. LTO je ena izmed organizacij, ki je zrela za ukinitev, saj od nje ni nobene koristi, razen da si izplačujejo dobre plače. HIT - Universe of bullshit pa tudi ni neki svetel zgled gostinstva. Brez privatizacije zgoraj omenjenega monopolista, ki izvaja dumping ne bo razvoja turizma. Heh, ko smo pri nepremičninah pa malce primerjaj cene v Avstriji in pri nas, ter se zamisli.
anon-39937 sporočil: 15
[#1363499] 20.09.11 21:06 · odgovor na: anon-253498 (#1363491)
Odgovori   +    1
ja te rezumem glede cen pri nas in v Avstriji. In tudi vem zakaj so cene pri nas višje. Generator naših cen so ljubljančani, pa če je komu to všeč ali pa ne. V avstriji pač nimajo naši "vikendašev" Pa hvala bogu da jih imamo, mar ne.
anon-39937 sporočil: 15
[#1363511] 20.09.11 21:11 · odgovor na: anon-253498 (#1362691)
Odgovori   +    0
evo ideja: Naj bodo tudi vsi občinski delavci plačani po učinku od turizma. koliko misliš d abi dobili na mesec? ;)
anon-253498 sporočil: 841
[#1363586] 20.09.11 22:11 · odgovor na: anon-39937 (#1363511)
Odgovori   +    0
He he, za kakšno kavo bi pa mogoče bilo. Kdo bo odpravil anomalijo 211-ih slovenskih občin mi pa tudi ni jasno. Vsaka vas občina...
anon-216912 sporočil: 4
[#1364723] 21.09.11 15:17 · odgovor na: anon-39937 (#1363332)
Odgovori   +    0
Dani. Dobri predlogi, jim bomo sledili. Sem si natisnila tvoje predloge in jih bom prenesla naprej in se zanje tudi borila. Vse pač ni v pristojnosti LTO-ja.
Nisem mislila, da ne moremo ujeti Avstrijcev, seveda jih lahko, samo več truda moramo vložiti. Avstrijski centri so pred nami, ker je tudi Avstrija bolj bogata od nas. Pa tudi zakonodajo imajo drugače pošlihtano. Ja, prav je, da si zastavimo visoke cilje in potem tudi delamo v skladu z njimi.
Debato pa sem želela zaključiti na tem forumu, saj bi bilo bolj produktivno, da zapisane ideje dorečemo za mizo in si ne podajamo žogic preko interneta.

Mirjam
anon-39937 sporočil: 15
[#1364800] 21.09.11 16:08 · odgovor na: anon-216912 (#1364723)
Odgovori   +    0
Bravo Mirjam, zdej sva pa na isti ladji , pa samo gasaaaaaa nč bat pa nč nazaj gledat samo mej pred očmi Kitzbuhel in Schladming pa nč druzga, tko k jest.

Oni so carji, mi pa še bomo. ZAkonodaja nas nč ne ovira, da ne mormo kandelabre pred Ticem pobarvat, pa rože zasadit. Pa z zakoni nej se "general" ukvarja pa njegov štab. Pa nam bojo dal impulze mi pa bomo štimal.

Zej pa zares.

Pa ne s formumo dol. Nej berejo vsi, sej tko al pa tko zdej že vsi govorijo o tem. Morjo vsi spoznat, da se ne splača, da se mi med sabo koljemo, vsi mormo šibat za Kitzbuhlom in Schladmingom. Lej Pokal Vitranc je njim enak, Planica tud, gostinci tud. Mi u centru pa bomo tud, boš vidla da bomo.

A bi postavl mal dekoracije z buččam pa balam sena. Dve bali tko dve tko, pa bo kuj lepš. Bom jest prpelau buče.
Schladming, Schladming, Schladming,.... Si mi kr polepšala dan, zdej k sem vidu da si ti tud mal zakurjena.
anon-39937 sporočil: 15
[#1364812] 21.09.11 16:20 · odgovor na: anon-216912 (#1364723)
Odgovori   +    0
Aja pa še neki glede bogastva. Zoran je reku da smo vsi bogati eni v denarju, druga pa po srcu. In če so oni v denarju smo mi v srcu bogati.

Če smo jih 1945- leta nabil, ni hudič da jih namo še 70let kasnej.

Strani: 1 2