Strani: 1 2 3 4 5 6 7

anon-116541 sporočil: 555
[#88058] 07.06.07 15:04 · odgovor na: (#88051)
Odgovori   +    0

velikidrobizek je napisal(a):


Sem te pomirila :) Pejt dam, pa mirno panči ponoči :)
 
Hvala ti, nikoli pozabil :)
bigl sporočil: 18.363
[#88059] 07.06.07 15:04
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bigl 07.06.2007 15:05
Le zakaj je potrebna takšna knjiga in njej podobne, če ste oh in ah. Šaman je najbljižje resnici. Nalezli ste se prekletstva v smislu : kovačeva kobila je bosa. In tega se ne morete in ne morete znebiti. Še širite ga. Žal.
anon-105466 sporočil: 7.339
[#88066] 07.06.07 15:09 · odgovor na: anon-36971 (#87816)
Odgovori   +    0

1 € je napisal(a):

Je; ampak ni samo to, je zraven še reklamiranje slogana:"Bog vse vidi..."
P: zato nabijajo še ponoči, da verniki ne bi preveč fukali za zabavo :))
 
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
anon-36971 sporočil: 8.543
[#88070] 07.06.07 15:14 · odgovor na: anon-35163 (#88057)
Odgovori   +    0

mataj je napisal(a):

Takole:

Ne imej drugih bogov zraven mene.
Ne delaj si rezanih podob niti nikakršnih podob tega, kar je zgoraj na nebu, kar je spodaj na zemlji in kar je v vodah pod zemljo: ne moli jih in ne časti jih, zakaj jaz sem G OSPOD , Bog tvoj, Bog mogočni, goreči, ki obiskujem krivico očetov na sinovih do tretjega in četrtega pokolenja tistih, ki me sovražijo, in izkazujem milost tisočim onih, ki me ljubijo in izpolnjujejo zapovedi moje.


Malo prej pa tole:

In Mojzes je stopil gori k Bogu, in G OSPOD mu je klical z gore, govoreč: Tako govóri hiši Jakobovi in oznani sinovom Izraelovim: Sami ste videli, kaj sem storil Egiptu in kako sem vas nosil na orlovih perotih in vas privedel k sebi. In sedaj, če boste resno poslušali glas moj in držali zavezo mojo, bodete moja dragotina pred vsemi narodi, kajti moja je vsa zemlja; in bodete mi kraljestvo duhovnikov in svet narod .

Zadeva je podlaga za nestrpnost (samo moj bog je pravi, vsi ostali so šit), rasizem (sovraštvo do tretje in četrte generacije idejnih nasprotnikov) in nacionalizem (koncept izbranega in svetega naroda). Netoleranca je vgrajena v samo bistvo krščanstva in ostalih monoteističnih religij. To bistvo je seveda dobro skrito in zavito v debelo plast v celofana bljuženja o ljubezni do bližnjega svojega, vendar pa je kljub temu vedno prisotno.

Če prebereš tudi ostanek Stare Zaveze boš opazil, da je vsa napisana bolj ali manj v tem duhu in da ne gre za nikakršno trganje iz konteksta. Izraelci so vedno nekaj posebnega, pa tudi sicer si Bog vedno izbere nekoga, ki mu je bolj simpatičen, ki ga favorizira in mu daje neupravičeno protekcijo (Kajn & Abel, abrahamova mularija, itd).

Vsak sistem etičnih in moralnih pravil se mora prej ali slej v praksi neusmiljeno soočiti s problemom dvojnih meril. Načelno mora etika in morala spodbujati medsebojno sodelovanje in zaupanje med ljudmi in s tem večati socialni kapital. A kaj, ko se vedno najde kak sovražnik, ki ga moraš pobijat in prinašat okoli vsem zapovedim navkljub. V tem primeru pride prav nestrpnost in dvojna merila- ena pravila veljajo za "naše", druga pravila za "druge".

Nestrpnost in dvojna merila niso nikakšna kršitev verskega nauka, ampak obratno. Za spodbujanje takih stvari so vero sploh izumili.
 
*****
P: pa zakaj se potem oni model zaganja v našo nestrpnost zoper njihovo cerkev?
anon-35163 sporočil: 30.643
[#88073] 07.06.07 15:18 · odgovor na: anon-36971 (#88070)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-35163 07.06.2007 15:19

1 € je napisal(a):


*****
P: pa zakaj se potem oni model zaganja v našo nestrpnost zoper njihovo cerkev?

Dvojna merila, kaj pa. Za nas veljajo druga pravila kot zanje. V starem Rimu se je temu principu reklo "Quod licet Jovi non licet bovi" (Kar je dovoljeno Jupitru, ni dovoljeno volu). Nestrpni so lahko samo oni, mi pa ne.
anon-22303 sporočil: 897
[#88076] 07.06.07 15:18 · odgovor na: anon-35163 (#87759)
Odgovori   +    0

mataj je napisal(a):
Hmmmmm... tvoj prispevek je tokrat čisto simpatičen, *****, evo, že zaradi stila, če že drugega ne. No, kljub temu pa si ne morem kaj, da ne bi spustil par pripomb.

RKC ne obstaja 1500 let (ja, 1500, ne 2000, njim tudi glede tega ni za verjet) zato, ker bi bila moralna, načelna, ljubeča, koristna in kar je še tega. Toliko časa obstaja zato, ker je nikoli ni brigalo popolnoma nič drugega kot lastni interesi, predvsem pa lasten obstoj. Vse kar je kdajkoli govorila in počela je bilo podrejeno temu cilju. Postranske zadeve, naprimer moralnost in načelnost je luksuz, ki si ga tovrstne entitete ne morejo privoščiti. Komunizem je popušil ravno zaradi tega, ker se je namesto z lastnim obstojem zgubljal čas in energijo z raznimi proletariati, razrednimi boji, delavskimi pravicami in podobnimi posvetnimi zadevami.

RKC je bila vedno na strani resnice in pravice, pravica pa je, kot vemo, na strani močnejšega. Po domače povedano: Bog je na strani tistega, ki ima večje kanone, na strani tistega, ki zmaguje v vojnah, na strani tistega, ki jih več pobije. Ta potem določa moralne norme, odloča o tem kaj je prav in narobe, kaj je moralno in kaj ni, Cerkev pa potem to razglasi. Tudi komunistični režim tu ni bil izjema. Cerkev je takrat prav veselo pridigala, da je treba Partijo poslušat in ubogat, kajti vsaka oblast je od Boga dana, pa četudi je rdeča. Ko je komunizem krepnil, je RKC seveda obrnila ploščo.

 
Cerkev se je ohranila, komunizem pa propadel zato, ker cerkev nikoli ni zanikala ekonomskih temeljev države, komunizem pa ja.

Pravične cene in pravična delitev v družbi je zasnovana tako, da ohranja obstoječo stanovsko ureditev, je pisal Tomaž Akvinski v enem od prvih del o ekonomski pravičnosti. In še danes cerkev nima nič proti kapitalizmu. Za razliko od njega so komunistični misleci z možgani troglodita fantazirali, da je pravičnost lahko zasnovana na enakosti in si porušili ekonomske temelje svojega delovanja.
anon-36971 sporočil: 8.543
[#88083] 07.06.07 15:22 · odgovor na: anon-22303 (#88076)
Odgovori   +    0

gogi2 je napisal(a):

 
Cerkev se je ohranila, komunizem pa propadel zato, ker cerkev nikoli ni zanikala ekonomskih temeljev države, komunizem pa ja.

Pravične cene in pravična delitev v družbi je zasnovana tako, da ohranja obstoječo stanovsko ureditev, je pisal Tomaž Akvinski v enem od prvih del o ekonomski pravičnosti. In še danes cerkev nima nič proti kapitalizmu. Za razliko od njega so komunistični misleci z možgani troglodita fantazirali, da je pravičnost lahko zasnovana na enakosti  in si porušili ekonomske temelje svojega delovanja .
se Ti zares zdi, da so si jih slovenski komunistični voditelji porušili? kdaj že?
anon-35163 sporočil: 30.643
[#88086] 07.06.07 15:24 · odgovor na: anon-22303 (#88076)
Odgovori   +    0

gogi2 je napisal(a):


Cerkev se je ohranila, komunizem pa propadel zato, ker cerkev nikoli ni zanikala ekonomskih temeljev države, komunizem pa ja.

Pravične cene in pravična delitev v družbi je zasnovana tako, da ohranja obstoječo stanovsko ureditev, je pisal Tomaž Akvinski v enem od prvih del o ekonomski pravičnosti. In še danes cerkev nima nič proti kapitalizmu. Za razliko od njega so komunistični misleci z možgani troglodita fantazirali, da je pravičnost lahko zasnovana na enakosti in si porušili ekonomske temelje svojega delovanja.
"Pravim vam, da vsakemu, kdor ima, se bo dalo, a kdor nima, se mu vzame tudi to, kar ima. A tiste sovražnike moje, ki niso hoteli, da bi jim kraljeval, pripeljite sem in jih posekajte pred menoj."

(Lk 19, 26-27)
anon-105466 sporočil: 7.339
[#88088] 07.06.07 15:24 · odgovor na: anon-36971 (#88038)
Odgovori   +    0

1 € je napisal(a):

 
kt jih ne poznam, nisem hodil k veronauku (v trdih letih komunizma edini v našem razredu :))
P: kako pa glasi?
 
Veruj le v tistega boga, ki v banki svoj oltar ima.
anon-22303 sporočil: 897
[#88091] 07.06.07 15:29 · odgovor na: anon-74155 (#87999)
Odgovori   +    0

mspelic je napisal(a):
Dragi komentatorji! Toliko nestrpnosti, kolikor ste je izlili tukaj proti Cerkvi, ni bila inkvizicija sposobna nagrmaditi v vsem času svojega obstoja. Vaše drže bolj dišijo po Neronu in Dioklecijanu ...
 
Špelič, ti samo miren bodi. A veš kakšno cvrtje jim dobri ljubi Bog pripravlja v peklu, ker so zavrnili njegovo ljubezen? Jebače jim mater u pičku, kot se po domače pove ;-)
anon-105119 sporočil: 3.426
[#88092] 07.06.07 15:31
Odgovori   +    0
Dragi Dob,
me veseli, da si edini opazil to poanto, zaradi katere sem pravzaprav tudi napisal zgornji prvi solatni komentar.
Sicer sem v svojih člankih o tem že večkrat pisal,
vendar imam nekje med svojimi pisanji tudi izdelano primerjavo in analizo med religijo in komunizmom.
Bog, ali bog, ta moško-ženski jin-jang princip ima zelo zelo malo opraviti z dogajanjem in mišljenjem v glavah ljudi,
a zelo zelo veliko s čutenjem miru in ljubezni v srcih vseh ljudi.

Kakor se je v ljubezen do nekoga, ki ti je odvraten, hudo težko prisiliti,
je ravno to tisto, česar se religije in njeni predstavniki že ves čas najbolj poslužujejo
in z ustrahovanjem ljudi tudi to najbolj izkoriščajo.
Da bi lahko bolje razumel religijskega boga, naj ti ga pojansim s sledečim vicem.

Se zbere druščina ribičev in enemu čestitajo k poroki in ga nagovorijo, naj jim pove kakšna je njegova žena.
Prvi ga vpraša, če je lepa?
Novopečeni mož jim odgovori, da je najgrša od vseh žensk, kar jih je kdajkoli videl v življenju.
Drugi mu pravi, no če je že tako grda, je vsaj dobra v seksu?
Novopečeni mož mu odgovori, da je najslabša v seksu od vseh žensk , kar jih je kdajkoli imel.
Tretji mu pravi, no če je že grda kot smrt in najslabša v seksu, je potem zagotvo najboljša kuharica?
Novopečeno mož mu odgovori, da je najslabša kuharica od vseh, kar jih je kdaj imel.
Četrti mu pravi, da če je vse to res, je pa zagotovo zelo bogata?
Novopečeno mož mu odgovori, da je njegova žena revna kot cerkvena miš.
Ribiči ga nejeverno gledajo, potem pa ga pa eden od njih vpraša?
"Ja zaboga zakaj si se pa z njo potem sploh oženil???"
Novopečeni mož in ribič jim z velikim nasmehom na ustih odgovori:
"Zato, ker ima najlepše in najdaljše gliste"

Skratka in v vseh religijah in v vseh ideologijah
ljudje prejkoslej pridejo od občutene srčne ljubezni k glistam v svojih glavah,
pa še sami ne vejo ne zakaj je tako, ne kako je do tega prišlo.

katedrala.si
anon-35163 sporočil: 30.643
[#88094] 07.06.07 15:34 · odgovor na: (#88050)
Odgovori   +    0

velikidrobizek je napisal(a):

Pardon. Razlika: prvi ali pomembnejši?

Prvi, ki je kaj veljal.
anon-86509 sporočil: 2.820
[#88097] 07.06.07 15:36 · odgovor na: shevchenko (#87814)
Odgovori   +    0

shevchenko je napisal(a):


Ma kurac. To su priče za malu decu.
 
S tvoje strani pa res ne bi pričakoval tako vulgarno plasirane neumnosti!
Otac
anon-36971 sporočil: 8.543
[#88099] 07.06.07 15:36 · odgovor na: anon-105466 (#88088)
Odgovori   +    0

bricktop je napisal(a):

 
Veruj le v tistega boga, ki v banki svoj oltar ima.
 
tam kjer so farji - tam so dnarji! :))
anon-22303 sporočil: 897
[#88101] 07.06.07 15:37 · odgovor na: anon-36971 (#88083)
Odgovori   +    0

1 € je napisal(a):

se Ti zares zdi, da so si jih slovenski komunistični voditelji porušili? kdaj že?
 
Že prvi dan komunizma na slovenskem.

Kar pa se seveda ni takoj opazilo, ker so bili ekonomski temelji že porušeni zaradi vojne :-)
anon-105466 sporočil: 7.339
[#88107] 07.06.07 15:46
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-105466 07.06.2007 15:56
Bom za hip prevzel vlogo hudičevega advokata (LOL!) - RKC je v precejšnjem deležu svojega delovanja ena nagnusna organizacija - v nebo vpijoči so primeri prakse, ki se jo gre Vatikan v primerih pedofilije, kjer bi pravnomočno obsojenim in tistim, ki so jih ščitili, človek privoščil kakšen kmečki punt z vilami in vsem ostalim iz tega klasičnega repertoarja.

Na drugi strani pa se moramo vprašati, kakšne so prakse pri drugih religijah in to kar na vseh teh istih področjih, kjer se RKC odreže porazno. Moje mnenje je, da so drugje še veliko slabši in problem, ki se tukaj pokaže je v tem, da je v človeški naravi (pri nekaterih bolj, pri drugih manj) neka bizarna potreba, ki jo večinoma lahko zadovolji samo pripadnost neki religiji. K temu lahko mirno šteješ tudi oboževalce serije Vojna zvezd in trilogije Matrica ipd. ;-))) Torej preženi RKC, fino (sam sem ateist), ampak nikar si ne misli, da bo ta prostor ostal prazen. A si res želimo ustvariti prazen prostor, v katerega se bo razširila ena ali več religij, ki so še bolj zoprne od RKC? Saj kar se denarja tiče je vse samo stvar headcounta - nobena verska skupnost z velikim številom vernikov ni revna in nobena takšna ne bo propadla pred RKC - če se povsem pravilno oceni da je RKC v zgodovini šlo zgolj za lastno preživetje, bi težko trdili, da je s katerokoli drugo veliko religijo kaj drugače.

Ena od stvari, ki bi se morala zgoditi, je to da se v primerih pedofilije policija in tožilstvo lotijo tudi škofov, ki so objektivno odgovorni za svoje duhovnike in da sankcionirajo tiste škofe, ki so sodelovali pri prikrivanju teh gnusnih stvari. Ko bodo prvega škofa vklenjenega odpeljali v marici na zaslišanje zaradi sodelovanja pri prikrivanju pedofilije, bo morda prišlo do streznitve.

Kakorkoli že, mene boste v cerkvi zelo težko srečali ;-))))
anon-17140 sporočil: 836
[#88113] 07.06.07 16:02 · odgovor na: anon-105466 (#88107)
Odgovori   +    0

bricktop je napisal(a):
...

Na drugi strani pa se moramo vprašati, kakšne so prakse pri drugih religijah in to kar na vseh teh istih področjih, kjer se RKC odreže porazno. Moje mnenje je, da so drugje še veliko slabši in problem, ki se tukaj pokaže je v tem, da je v človeški naravi (pri nekaterih bolj, pri drugih manj) neka bizarna potreba, ki jo večinoma lahko zadovolji samo pripadnost neki religiji. K temu lahko mirno šteješ tudi oboževalce serije Vojna zvezd in trilogije Matrica ipd. ...

So ljubitelji Matrice kdaj prikrivali spolne zlorabe? So oboževalci vojne zvezd kdaj prepovedovali kondome na področjih kjer je z aidsom okuženih pol ljudi? Jaz tega nisem opazil.

Zelo primerljivi z RKC so npr. scientologi, imajo sicer svoje finte ampak osnovni princip je pa isti. Drugače je skoraj vse ostalo precej boljše oz. manj oblastno in manipulativno.
anon-102577 sporočil: 1.544
[#88118] 07.06.07 16:10 · odgovor na: anon-105119 (#88092)
Odgovori   +    0

glasniksrc je napisal(a):
... imam nekje med svojimi pisanji tudi izdelano primerjavo in analizo med religijo in komunizmom...
Religije so doslej primerjali že z marsičem. Ena od bolj zanimivih primerjav je primerjava med organizirano religijo in piramidno shemo.

V piramidni shemi ljudje na vrhu obljubljajo ljudem na dnu visoke donose glede na vložek. V bistvu vlagatelj z dna lestvice daje ljudem, ki so na vrhu. Religija, ki obljublja, da ti bo po smrti vse poplačano - če seveda izpolniš neke pogoje (tudi finančne) - naj bi bila podobno organizirana.
anon-47393 sporočil: 162
[#88119] 07.06.07 16:10
Odgovori   +    0
Edino resnično prizadevanje cerkve je, da bi si še povečala že do sedaj neokusno veliko bogastvo.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#88121] 07.06.07 16:11 · odgovor na: anon-105466 (#88107)
Odgovori   +    0

bricktop je napisal(a):
. . . problem, ki se tukaj pokaže je v tem, da je v človeški naravi (pri nekaterih bolj, pri drugih manj) neka bizarna potreba, ki jo večinoma lahko zadovolji samo pripadnost neki religiji. K temu lahko mirno šteješ tudi oboževalce serije Vojna zvezd in trilogije Matrica ipd. Torej preženi RKC, fino (sam sem ateist), ampak nikar si ne misli, da bo ta prostor ostal prazen. A si res želimo ustvariti prazen prostor, v katerega se bo razširila ena ali več religij, ki so še bolj zoprne od RKC?. . .
Žal imaš glede tega prav. Si predstavljaš, da bi namesto RKC dobili političen vpliv kaki bioenergetiki, newageovci, zaščitniki živali in podobni kalibri? Predstavljaj si da bi

- imele takele medvedje kretenaže malo bolj resne pravne posledice http://24ur.com/bin/...id=3098896< /a> .

- vsi preganjali negativne vibracije, tako kot pred časom Drnovšek

- bioenergetska policija preganjala bioenergetski kriminal in terorizem, tako kot predlaga tale možakar
http://www.ati-e-imp...orizem.htm< /a> , http://www.ati-e-imp...minal.html< /a>

Brrrr... Takole človek počasi razume, zakaj so kurili čarovnice. Seveda pa to ne pomeni, da bi morali RKC zaradi njih gledati skozi prste. Po mojem je še najbolje, da jo pri njenem hlastanju za bogastvom in političnim vplivom tolčemo dol, dotolčemo pa nikoli. Še vedno je boljši vrag, ki ga poznaš.
anon-105466 sporočil: 7.339
[#88122] 07.06.07 16:12 · odgovor na: anon-17140 (#88113)
Odgovori   +    0

bernardv je napisal(a):


So ljubitelji Matrice kdaj prikrivali spolne zlorabe? So oboževalci vojne zvezd kdaj prepovedovali kondome na področjih kjer je z aidsom okuženih pol ljudi? Jaz tega nisem opazil.

Zelo primerljivi z RKC so npr. scientologi, imajo sicer svoje finte ampak osnovni princip je pa isti. Drugače je skoraj vse ostalo precej boljše oz. manj oblastno in manipulativno.
Nisi me razumel - lahko si ateist ampak filmi kot so Matrica ali Vojna zvezd te privlačijo iz podobnih razlogov kot privlači nedeljska maša vernika. Hotel sem samo ilustrirati, da je iskanje boga, če hočeš, v naravi človeka. Zaradi istega razloga ljudje vidijo obraze v oblakih, škorenj v obliki Apeninskega polotoka ipd. Vsi iščemo nek red in smisel v kaosu.
Zelo bi me veselilo, če bi se po Sloveniji namesto RKC širilo protestantstvo, ampak tega filma ne bomo videli. Ostalo, kar je realno na tem ozemlju, je pa bogpomagaj ;-).
anon-99180 sporočil: 2.482
[#88245] 07.06.07 19:58 · odgovor na: anon-35163 (#88121)
Odgovori   +    0

mataj je napisal(a):

Brrrr... Takole človek počasi razume, zakaj so kurili čarovnice. Seveda pa to ne pomeni, da bi morali RKC zaradi njih gledati skozi prste. Po mojem je še najbolje, da jo pri njenem hlastanju za bogastvom in političnim vplivom tolčemo dol, dotolčemo pa nikoli. Še vedno je boljši vrag, ki ga poznaš.
He, he, he,....

Ne razumem pa zakaj bi jo morali dol tolčt pri hlastanju za bogastvom. Saj smo ja v kapitalizmu. A si intimno želite, da bi bila bolj "poštena", bolj VAŠA? RKC se najbolje politično dol tolče na volitvah, ko se izbirajo stranke, ki so bolj ali manj naklonjene RKC. Kar se tiče pedofilije, seveda, svinjajo. Je pa res, da velik del krivde/tveganja prevzemajo starši, ki vpisujejo otroke k verauku.
anon-32892 sporočil: 356
[#88251] 07.06.07 20:23 · odgovor na: anon-99180 (#88245)
Odgovori   +    0

misho1 je napisal(a):

He, he, he,....

..... Kar se tiče pedofilije, seveda, svinjajo. Je pa res, da velik del krivde/tveganja prevzemajo starši, ki vpisujejo otroke k verauku.
  Slovenjske statistike pedofilije sicer ne poznam, toda če je približno enaka evropski, straši preventivno nebi smeli vpisovati ne v šoile, ne v vsa društva , ki jih vodijo odrasli. Če pa se spomnim svoje maldosti, ko smo izmenjevali izkušnje, se dobro spomnim, da je vsakdo od nas bil nagvorjen od kakega pedofila v parkih, na morskih plažah,.. Enostavno najbolje, da so otroci zaprti doma, če le nimajo incestnih staršev , ali kakih dovmljivih stricev,....
paranoja press
anon-99180 sporočil: 2.482
[#88257] 07.06.07 20:36 · odgovor na: anon-32892 (#88251)
Odgovori   +    0

tad01 je napisal(a):

Slovenjske statistike pedofilije sicer ne poznam, toda če je približno enaka evropski, straši preventivno nebi smeli vpisovati ne v šoile, ne v vsa društva , ki jih vodijo odrasli . Če pa se spomnim svoje maldosti, ko smo izmenjevali izkušnje, se dobro spomnim, da je vsakdo od nas bil nagvorjen od kakega pedofila v parkih, na morskih plažah,.. Enostavno najbolje, da so otroci zaprti doma, če le nimajo incestnih staršev , ali kakih dovmljivih stricev,....
paranoja press
Seveda lahko vpisujejo. Morajo pa prevzeti tudi nekaj krivde, če vedo, da je pedofilija v nekem društvu nad statističnim povprečjem, pa otroka kljub temu vpišejo v to društvo in se mu kaj zgodi. Tveganje je pa vedno prisotno, povsod. Skratka, ne bom napadal celibata v RKC ker se me to ne tiče, ampak bom pozval k treznemu razmisleku, če je varno pošiljati otroke v Cerkev.
anon-95084 sporočil: 2.286
[#88259] 07.06.07 20:42 · odgovor na: anon-99180 (#88257)
Odgovori   +    0
Prižgite pop tv.
anon-86509 sporočil: 2.820
[#88261] 07.06.07 20:47 · odgovor na: anon-95084 (#88259)
Odgovori   +    0

matic1982 je napisal(a):
Prižgite pop tv.
 
Na 5 minut oddaje - 10 minut oglasov.
Otac
anon-99180 sporočil: 2.482
[#88263] 07.06.07 20:47 · odgovor na: anon-95084 (#88259)
Odgovori   +    0

matic1982 je napisal(a):
Prižgite pop tv.

Kaj? Vse polno reklam? :-)
anon-99180 sporočil: 2.482
[#88265] 07.06.07 20:49 · odgovor na: anon-99180 (#88263)
Odgovori   +    0
Aha. :-)
anon-95084 sporočil: 2.286
[#88268] 07.06.07 20:53 · odgovor na: anon-99180 (#88263)
Odgovori   +    0
TRENJA govor je o župniku.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7