Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zlagani Lojze Peterle

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8

anon-131288 sporočil: 14
[#138389] 04.10.07 19:17 · odgovor na: anon-116290 (#138343)
Odgovori   +    0
Vsem tistim umetnikom, ki se spotikajo ob, v mojem članku navedenih, 90%, moram povedati, da POPIS 2002 ni bil in ni umetnina RKC. Vsi vemo, kako je popis nastajal in vemo, da smo se morali sami opredeliti o veroizpovedi, itd. Če se je leta 2002 toliko žensk tako opredelilo, potem je že nekaj na tem. In nihče ne govori v mojem članku, da so to uradni podatki RKC in da jih slednja daje v medije. Daleč od tega, na takšne podatke osebno ne bi dal nič, na uradne podatke Statističnega urada RS pa nekaj dam. In mislim, da upravičeno ...
Ljudje se moramo žal sprijazniti s tem, da ko gre za uradne rezultate s ponosom rečemo eno in se za nekaj opredelimo, ko pa je v anonimnosti na forumu možno obsojanje, to brez zadržkov počnemo. Absurd? Meni se zdi hinavščina ...
anon-116290 sporočil: 1.784
[#138392] 04.10.07 19:23
Odgovori   +    0
Ko sem članek še enkrat podrobneje prebrala dejansko vidim, da je vsa krivda na strani kriminalistov. Peterle pač ni kriminalist, niti detektiv. Pravosodni organi so odpovedali, ne pa Peterle, on je storil, kar je bilo v njegovi pristojnosti, "pojasni ali odstopi". Dejansko članek razkriva zgodovino in pojasni razvoj korupcije skozi celotno zgodovino Slovenije. Pojasni nastanek bogatašev, korupcije, izginevanja denarja, laganje kriminalistov,... Res pa je, da vplete Peterleta, kot lažnivca, a obenem razkrije pravega lažnivca,... tako da, je za razumet.
anon-132922 sporočil: 66
[#138401] 04.10.07 19:46
Odgovori   +    0
Hehe. Všeč mi je, da je napisal "kot novinar Mladine". To pojasni vse. Raziskovalno novinarstvo gre v tem primeru tako, da se namesto teze "ali je šlo pri tem primeru za oškodovanje in krivdo Petrleta", postavi tezo "kje vse bi našel argumente v prid temu, da je šlo za oškodovanje za katerega je kriv Petrle".
Nikakor pa ne morem sprejet naslova članka, ker v njem ni NIKJER dokazano, da je lagal.
Jasno je, da bi vseobsegajoče eldeesovske vlade prišle do dna zadevi, če bi bilo kaj na tem..
anon-49373 sporočil: 5.712
[#138415] 04.10.07 20:13
Odgovori   +    0
 on je kandidatov najboljši prijatu,in ta ga ljubkovalno kliče moj celjski"slovinček".
anon-49373 sporočil: 5.712
[#138422] 04.10.07 20:17 · odgovor na: anon-132922 (#138401)
Odgovori   +    0

Houston22 je napisal(a):
Hehe. Všeč mi je, da je napisal "kot novinar Mladine". To pojasni vse. Raziskovalno novinarstvo gre v tem primeru tako, da se namesto teze "ali je šlo pri tem primeru za oškodovanje in krivdo Petrleta", postavi tezo "kje vse bi našel argumente v prid temu, da je šlo za oškodovanje za katerega je kriv Petrle".
Nikakor pa ne morem sprejet naslova članka, ker v njem ni NIKJER dokazano, da je lagal.
Jasno je, da bi vseobsegajoče eldeesovske vlade prišle do dna zadevi, če bi bilo kaj na tem..

če  bereš Nedelo in reportažo njegove boljše polovice
vidiš vso dvoličnost in laži na laž  o neki kuhinji!
anon-106906 sporočil: 451
[#138429] 04.10.07 20:30 · odgovor na: anon-49373 (#138422)
Odgovori   +    0
Recept je preprost: Peterle je EXTREMIST , ki se (že nekaj časa) dela "angelčka" samo za to da pride do položaja na katerem bo lahko (neodgovorno) lepo cingal nogo do penzije. In ispadel še poštenjak!?

Nismo in ne bomo pozabili njegovih ispadov v preteklosti.  Peterle, ne bo ti uspelo. 

 
anon-37564 sporočil: 68
[#138485] 04.10.07 22:32 · odgovor na: anon-132922 (#138401)
Odgovori   +    0
Neverjetni so tile slovenski "desničarji". Ni važno, kaj običajno piše Kovač, ki je oster kritik LDS-a in "komunistov".
25.9. je npr. sesul Gasparija (kot zastopnika drugega pola), sesula pa sta ga tudi Frankl in Pezdir. Torej je rezultat v kritikah v Financah v zadnjih dveh tednih 3:1 v "korist" Gasparija.
Ampak takoj ko se je Kovač lotil Peterleta, se je začelo: kdo te je plačal, vemo, za koga delaš, lažejo itak vsi, saj sploh nisi dokazal, da je Peterle kriv....
Problem "desničarjev" je v neverodostojnosti: če lumparije počnejo "komunisti", potem je to svinjarija, kriminal, zločin proti človeštvu, napad na človekove pravice...... Če pa so lumpi "naši", potem pa: ma, nihče ni popoln, ne pogrevajmo starih stvari, saj ni tako hudo, pa saj "oni" tudi delajo enako, zadeva je politično motivirana..... Svašta!
anon-106905 sporočil: 243
[#138531] 05.10.07 00:09
Odgovori   +    0
"Boh pomagaj Lojzetu ! " Je pa ta prav TIČ ! Ker nisem ornitolog menim , da je bližje papigi( stare marnje ) kot SOVI !
anon-94609 sporočil: 23
[#138611] 05.10.07 08:49
Odgovori   +    0
ha, ha, ha....ke butalci....kako znamo bit slovenčki ovce...sledimo pa le vsakemu zlaganemu lojzeku...
anon-4748 sporočil: 558
[#138884] 05.10.07 14:39
Odgovori   +    0
zato pa mu volilni štab vodi Marko, ki je dihal za ovratnik in na koncu nič naredil.
Iste sorte ptiči skupaj letajo!
anon-57709 sporočil: 179
[#138888] 05.10.07 14:42
Odgovori   +    0
He, he, he, kaj pa bi, kot bivši novinar Mladine, kar sam navaja, pisal drugega, kot propagandne pamflete svoje idejne opcije. Saj je laž, da je Lojzek lagal, povedal je da je ukrepal, odstavil ministra, organi uvedli postopek, kako naj bi ga končali, je stvar neodvisnih organov sodstva. Mar pričakuje ta naš medijski jurišnik, da Lojzek pritiska na sodstvo, saj so vas LDS-ovce te dni polna usta o nekih pritiskih , enkrat na medije, enkrat na to ,enkrat na ono. Sicer pa so se postopki vodili v času vaše oblasti. Res je da je to neka vrste političnega minusa za takratnega predsednika vlade, vendar je ukrenil to kar je njegopva dolžnost. In kaj ste vi ukrenili proti vašim turbotajkunom, vašemu JD, ki je podpisoval v Beogradu zadeve in če ne bi Evropa bila gnila, bi skupaj z vsemi temi voditelji imeli svoj Nuernberg. Ste agitpropovci medijsko raztrgali, najmanj druščino iz Foruma 21, gospo vašo županjo in kompanijo, ki je naredila veliki rop v zvezi s SKB banko, ste raziskali igralniško mafijo, ki je otrrok LDS-a, zavarovalniše, bančne manipulacije, sleparije pri nakupu posestev in spreminjanju namembnosti, da razni Kumrovški izdelki - zombiji kupujejo cele hribe ob morju, vse to je bila vaša tranzicija, ki je v vašem, več kot 12 letnem poneumljanju množic in medijski diktaturi, tako zasmrdela, da jo bodo generacije do konca tega stoletja trpele. In če sposodimo eno dobro misel novinarja Primorskih novic, ki zgrožen nad kravjo kupčijo evropskih pokvarenjakov, ko so se zmenili, da ne bodo preganjali Karadžića in Mladića, o laganju v Evropi pove: "Tam kjer lažejo vsi, ne laže nihče". Družbo arogance laži, razvrednotenja vseh družbenih vrednosti in cinizma do poštenega vladanja, je uspešno izvajala samo ena opcija, kuga pod medicinskim imenom LDS, ki se je razpadla tisti trenutek, ko je korito postalo prazno in zdaj tekajo od korita do korita, potem so eni vskočili v staro dobro korito nekdanje matice, drugi se gredo zares, pa če je še tam prazno, potem je zahec etc. Ideologija pa jim ne zbledi. V družbi velike laži (ki so jo inauguriraali vaši LDS ideologi), kjer lažejo vsi, ne laže nihče.
Kdo pa zdaj sploh laže ?
Ja, ja, v tej naši domovini moramo razbiti veliko laž, ki nas pritiska kot mora, ne zadostuje violilna zmaga v parlamentu, ljdje se moramo dokopati do neodvisnih medijev. Te sedanje, ki  jih je financiralo ljudstvo še vedno 100 % okupirane držijo monopolisti propadle ideologije in na njenem pogorišču zrasle "tajkunologije" in sedaj njihovih medijev laži.
Saj nimam nič proti naj imajo SVOJE medije, samo svobodo bomo doživeli šele po izgonu teh rdečkarjev v novi funkciji apologetov tranzicijskih "junakov"n iz NAŠIH medijev, javnih medijev kjer bodo pisali ljudje ki niso pripadniki nobene opcije, ali vsaj  kot ima urejeno BBC in podobne hiše, da si politični vplivi izenačeni, pri nas so monolitni in to je to kar oni branijo in ta svoj monopol podtikajo gnili Evropi kot svobodo medijev ki jo nekdo ogroža.Kdor dotakne ta monopol, dotakne svodo in neodvisnost medijeV. In kaj pričakovati od Europe, ki si je za vrhunske družbene vrednote postavila recimo istospolne zveze in neke druge pomodne muhe, tako da je več vredno življenje neke potepuške mačke ali medvedkka v Londonu, Parizu, Berlinu , da ne govorim v Bruslju, kot je življenj 8.000 Muslimanov v Srebrenici, vključno s tistimi ki niso še izkopani, da ne govorimo, da je življenje pobitih bolnikov iz Vukovarke bolnišnice nevredno kakršnekoli obsodbe in so krvnika oprostili, poveljnik JLA ki je to ukazoval pa je svetovalec nekje na zahodu, baje v ZDA.
To so nam resnice, to so nam mediji , to nam je Evropa 
anon-142824 sporočil: 1
[#138939] 05.10.07 16:21
Odgovori   +    0
Hey folk! Kaj vam pa je? A ne veste, da VSI politiki kradejo in LAŽEJO?! Če ne bi, ne bi bili politiki. Pa še to; čisto vsi so bili vpleteni v čisto vse svinjarije. Ali so jih požegnali, ali so od njih zaslužili, ali pa so bili o vsej stvari tiho. Po komandi ali pa zaradi previdnosti. Nobena tranzicijska zgodba z milijoni Evrov(ali Mark, ali Dolarjev) se v Sloveniji ni zgodila brez blagoslova vodilne politike. In še vedno je tako. Zakaj pa so bile izbrane Patrije in ne slovenski oklepniki? Ker bo nekdo (Janša?) tu mastno zaslužil. Naj vam dajo v pogled podizvajalce Patrij. Se grem stavit, da je na spisku kdo iz vrha, ali pa kakšen sorodnik. Kje ste tu novinarji raziskovalci? Prpa a?
anon-106906 sporočil: 451
[#139142] 06.10.07 16:33 · odgovor na: anon-143343 (#138340)
Odgovori   +    0

analliza je napisal(a):
Lojzetu želimo umazati ime, pa nam ne uspeva. Še vedno ga Slovenci imamo radi. Kaj imam samo jaz občutek, da je ta članek poln natolcevanj. Tisti, ki se spoznate na zadevo menda ja ne boste mislili, da je denar kar poniknil. Ni! Obdržali so si ga v BG. Pa nekaj ZG pa tako naprej. Nam (Slovencem) pa so se smejali, ker smo želeli še nekaj sprovest kot zadnji akt spoštovanja do bivše naše. Sicer pa so zadeve pravno jasne. Mislim, da bi morali Turka vprašat kam je denar šel, on je malo rdeč okoli ušes, pa ima mogoče kakšne veze z BG.

Dej ti nam pojasni kako to, da ti to vse veš...Si imel kaj zraven?
anon-76887 sporočil: 18.121
[#139150] 06.10.07 17:01 · odgovor na: anon-131288 (#138389)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-76887 06.10.2007 17:09

mrhe2003 je napisal(a):
Vsem tistim umetnikom, ki se spotikajo ob, v mojem članku navedenih, 90%, moram povedati, da POPIS 2002 ni bil in ni umetnina RKC. Vsi vemo, kako je popis nastajal in vemo, da smo se morali sami opredeliti o veroizpovedi, itd. Če se je leta 2002 toliko žensk tako opredelilo, potem je že nekaj na tem. In nihče ne govori v mojem članku, da so to uradni podatki RKC in da jih slednja daje v medije. Daleč od tega, na takšne podatke osebno ne bi dal nič, na uradne podatke Statističnega urada RS pa nekaj dam. In mislim, da upravičeno ...
Ljudje se moramo žal sprijazniti s tem, da ko gre za uradne rezultate s ponosom rečemo eno in se za nekaj opredelimo, ko pa je v anonimnosti na forumu možno obsojanje, to brez zadržkov počnemo. Absurd? Meni se zdi hinavščina ...

Ne vem sicer, kje si ti dobil 90%, se pa spomnim, da so mene v neki drugi diskusij prepričevali, da so v popisu 2002 našteli nekaj več kot 57% katoličanov. Meni se je to sicer zdelo malo (jaz imam v spominu okrog 70%), ampak nisem šel preverjati navedb.

Zato sem zdajle poiskal tale dokument: http://www.stat.si/doc/pub/sestava_preb_slo.pdf
ki ima 169 strani (Verska, jezikovna in narodnostna sestava prebivalstva Slovenije 1921-2002) in na strani 73 imaš rezultat: 57,8% popisanih se je izreklo za pripadnika katoliške vere.
(Leta 1991 pa 71,6%).

Med osebami, starimi od 15-49 znaša delež opredeljenih katoličanov 20%.

Leta 1991 se je o veroizpovedi opredelilo samo 81.000 oseb (strah pred komunisti še vedno prisoten?), koliko se jih je opredelilo 2002 mi ni uspelo razbrati. Grem raje na pivo.
anon-35846 sporočil: 179
[#139287] 06.10.07 22:35 · odgovor na: anon-57709 (#138888)
Odgovori   +    0
Imaš sicer v principu prav. Svinjarije so na obeh straneh in vsak vidi samo nasprotnikove, svojih pa ne. Torej tudi Peterle ni drugačen. Je pa nekaj prekleto narobe. Nihče se ne osredotoča, da je kriminalno dejanje treba primerno obdelati in storilca kaznovati. Pa ga Peterletova vlada ni. In potem druga stran naredi svinjarijo in se sklicuje , sa vi vaših tudi niste. Torej postaja dejanje ene strani zelena luč za svinjarijo druge strani in tako izmenično leti držabni denar v zasebne žepe vseh strank. Mislim da bi volilci morali šekako drugače strniti vrste in ne samo z volitvami. Kirurgija pravi, da kar je gnilega je treba odrezati.Tudi v politiki in javnih financah naj bi bilo tako, pa žal ni.
anon-131288 sporočil: 14
[#139297] 06.10.07 23:07 · odgovor na: anon-76887 (#139150)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):


Ne vem sicer, kje si ti dobil 90%, se pa spomnim, da so mene v neki drugi diskusij prepričevali, da so v popisu 2002 našteli nekaj več kot 57% katoličanov. Meni se je to sicer zdelo malo (jaz imam v spominu okrog 70%), ampak nisem šel preverjati navedb.

Zato sem zdajle poiskal tale dokument: http://www.stat.si/doc/pub/sestava_preb_slo.pdf
ki ima 169 strani (Verska, jezikovna in narodnostna sestava prebivalstva Slovenije 1921-2002) in na strani 73 imaš rezultat: 57,8% popisanih se je izreklo za pripadnika katoliške vere.
(Leta 1991 pa 71,6%).

Med osebami, starimi od 15-49 znaša delež opredeljenih katoličanov 20%.

Leta 1991 se je o veroizpovedi opredelilo samo 81.000 oseb (strah pred komunisti še vedno prisoten?), koliko se jih je opredelilo 2002 mi ni uspelo razbrati. Grem raje na pivo.


Samo toliko, da ne bo pomote. Če bi prebral moj prvi komentar, bi videl, da si podatkov ne izmišljujem, ker se tičejo samo ženske populacije. Vsi, ki so moj komentar prebrali, vedo, o čem sem pisal in zakaj sem v komentar vključil samo ženske. Iz Popisa 2002 se namreč nedvoumno da razbrati naslednje, citiram (http://www.stat.si/n...asp?ID=477< /a> ): "Po veroizpovedi se je v Popisu 2002 opredelilo 66,3 % žensk, od tega 92,2 % za katoliško, 3,2 % za pravoslavno in 3 % za islamsko veroizpoved . 15,2 % jih na vprašanje o veroizpovedi ni želelo odgovoriti."
Jasno pridemo do številke, ki celo presega 90%. Želim, da se v bodoče, če se moje članke želi argumentirano in korektno komentirati, le-te dobro prebere, ker jih ne pišem tja v en dan, ampak so za vsako besedo tudi dejstva, ki jih potrjujejo.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#139299] 06.10.07 23:10 · odgovor na: anon-131288 (#139297)
Odgovori   +    0
Tvojih "čez 90%" in tistih, ki jih navaja popis ne predstavljajo eno in isto zadevo. Kratkomalo bodisi pojma nimaš o čem pišeš ali pač namerno zavajaš s napačnimi navedbami.
anon-72388 sporočil: 425
[#139318] 07.10.07 07:27
Odgovori   +    0
Lojze Peterle je politik, ki doslej ni zmogel niti ene javne izjave glede tajkunizacije Slovenije, ne v aferi Slovin, ne v podobnih in sodobnih zgodbah, čeprav vse zadevajo oškodovanje premoženja. Tega očitno ne razume, ali noče razumeti?
anon-9939 sporočil: 17.846
[#139337] 07.10.07 11:02 · odgovor na: anon-72388 (#139318)
Odgovori   +    0

Hubert2 je napisal(a):
Lojze Peterle je politik, ki doslej ni zmogel niti ene javne izjave glede tajkunizacije Slovenije, ne v aferi Slovin, ne v podobnih in sodobnih zgodbah, čeprav vse zadevajo oškodovanje premoženja. Tega očitno ne razume, ali noče razumeti?

Hja, potem je še najbližji Boratu Pahorju, ki se od daleč izogne vsakršnem konfliktu, četudi je ravno konflikt "meso politike.
anon-102514 sporočil: 6.114
[#139350] 07.10.07 12:24 · odgovor na: (#139347)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-102514 07.10.2007 12:37

rozle je napisal(a):

če parafriziram, bi rekel, da tale tvoja štorija dokazuje,da ste klerikajzarji luzerji brez jajc in hrbtenice.
ko bi le bilo tako, kot si zapisal.
zakaj, v resnici so grebatorski parazit i brez jajc in hrbtenice...
anon-35163 sporočil: 30.643
[#139351] 07.10.07 12:27 · odgovor na: anon-76887 (#139150)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):

Leta 1991 se je o veroizpovedi opredelilo samo 81.000 oseb (strah pred komunisti še vedno prisoten?), koliko se jih je opredelilo 2002 mi ni uspelo razbrati. Grem raje na pivo.
 Leta 2002 je bilo vprašanje zastavljeno tako, da so te po defaultu šteli za katolika, če se nisi izjasnil.
anon-106224 sporočil: 14
[#139413] 07.10.07 20:43
Odgovori   +    0
Počasi mi gredo ti članki v Financah na bruhanje ker samo pljujejo po vladi in njihovih predstavnikih. Najbolje da spet pridejo rdečkarji na oblast da lahko lažejo in kradejo ljudem še naprej.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#139420] 07.10.07 21:23 · odgovor na: anon-106224 (#139413)
Odgovori   +    0

borisbb je napisal(a):
Počasi mi gredo ti članki v Financah na bruhanje ker samo pljujejo po vladi in njihovih predstavnikih. Najbolje da spet pridejo rdečkarji na oblast da lahko lažejo in kradejo ljudem še naprej.

Hočeš reči, da je janševa vlada edini branik pred rdečo nevarnostjo?
anon-131288 sporočil: 14
[#139562] 08.10.07 10:53 · odgovor na: anon-9939 (#139299)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):
Tvojih "čez 90%" in tistih, ki jih navaja popis ne predstavljajo eno in isto zadevo. Kratkomalo bodisi pojma nimaš o čem pišeš ali pač namerno zavajaš s napačnimi navedbami.
Bodi brez skrbi, da vem, o čem pišem. Če bi prebral prvi komentar bi videl, da se članek v prvem delu nanaša IZKJLJUČNO na ženske, podatki so torej vzeti le za to populacijo.
Če pa govoriš o 90% ljudi, ki so bili izdani med in po drugi svetovni vojni, potem pa tudi tvoje navajanje podatkov iz POPISA 2002 ni na mestu. Sam bi se zamislil, če bi za podatek iz štiridesetih let prejšnjega stoletja, iskal podatke v POPISU 2002.
Glede obtožb nimam komentarja, svoje mnenje o takšnih in podobnih izjavah sem že podal v prvem komentarju. Ta izjava je le še potrditev.
anon-131288 sporočil: 14
[#139570] 08.10.07 11:08 · odgovor na: (#139347)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-131288 08.10.2007 11:10

rozle je napisal(a):

če parafriziram, bi rekel, da tale tvoja štorija dokazuje,da ste klerikajzarji luzerji brez jajc in hrbtenice.

Najprej bi želel dodati, da to ni nobena štorija, ampak resnica, ki jo lahko potrdim vsakemu, ki bi se rad o tem pozanimal. In to ni osamljen primer, kar so potrdili še nekateri na tem forumu.
To o luzerjih, hrbtenici se mi zdi podlo in nizko. S tem si pokazal vso svojo razgledanost, inteligenčni kvocient in še bi lahko našteval. Poleg vsega ne vem, kaj želiš povedati z besedo klerikajzer, kajti klerik je izraz, ki je včasih označeval pripadnike stanu krščanske duhovščine , danes pa (v širšem smislu) pomeni vse ljudi, ki opravljajo verski poklic - tudi v drugih verah .
Če pa govoriš o vernikih npr. samo RKC, žališ 57,8 (popis 2002) odstotkov Slovenk in Slovencev. Če zadevo pogledam drugače, opazim, da bi lahko vse atribute, ki si jih pripel vernikom, podelil tedanji oblasti, ki je načrtno ustrahovala, ker je imela moč in vso državo v rokah. Tisti, ki si danes želijo tedanje oblasti in hrepenijo po ex-časih, tisti, se morajo spomniti tudi na takšne primere in na vse neprespane noči, ki so jim jih povzročili razni špijuni itd. Zakaj danes vsi ti ljudje, ki si želijo prejšnje oblasti, ljudje, ki so imeli v prejšnjem sistemu visoke položaje, zakaj so danes tiho in ne ustrahujejo? Ker nimajo oblasti, ker jih je strah in si ne želijo medijskega pompa. Kdo je potem strahopetec? Tisti, ki si želi obdržati službo, ali tisti, ki je glasen samo na oblasti?
anon-93341 sporočil: 110
[#139587] 08.10.07 11:47 · odgovor na: anon-106224 (#139413)
Odgovori   +    0
Če ne razumeš članka, prosi koga za pomoč. Če še ne boš razumel se včlani v SDS.
anon-70034 sporočil: 708
[#139653] 08.10.07 13:39
Odgovori   +    0
"Spodaj podpisani", prosim povej mi, če te je slučajno Petrle preganjal po sodišču!? In sedaj, ko imaš vse dokaze, zakaj ne daš na tožilstvo, da raziščejo nanovo!?
anon-43629 sporočil: 24
[#139672] 08.10.07 14:28 · odgovor na: anon-74826 (#137877)
Odgovori   +    0

Viviana je napisal(a):

 
Tačka očitno si v nekaterih pogledih še zelo mlada, tudi v poznavanju razmer v času komunizma. Izhajam iz učiteljske družine, kjer je ta poklic v rodbini doma že generacije (tudi danes). Tako zelo dobro poznam tudi razmere, v katerih so delali in pritiske, ki so jih doživljali. Oprosti - očitno o tem res nimaš pojma. Še pred osvoboditvijo (leta 1990) so krepko šikanirali tiste, ki niso bili "moralno-politično neoporečni", kar je pomenilo, da veruješ... Da ne govorim o vohunih pred cerkvami, o špicljih, zasliševanjih v šoli glede verouka... še v ne tako zelo davni preteklosti. Res je, da če nisi bil v partiji, nisi imel kljub sposobnosti in prizadevnosti ravno preveč možnosti za vodilna mesta, pisanje Mrhe pa popolnoma drži! Povprašaj kakega vernega učitelja, ki ima za sabo Abrahama, pa boš imela kaj slišati.
Oprosti Viviana, pozno odgovorjam na tale prispevek: moja mama je bila učiteljica vse življenje. Leta 1985 ali 1986 je izstopila iz partije oz ZK in se ji ni zgodilo nič. Nekaj podobnega velja za mojega brata, ki je bil v začetku kariere (druga polovica osemdesetih) ravno tako učitelj. Nikoli ni bil v partiji in nikoli ni imel nobenih problemov. Pa še sam se moram malo pohvaliti: leta 1985 se me med služenjem vojske predlagali za člana ZK, pa sem zavrnil. In nobenemu nič.

Lp, Andrej
anon-76887 sporočil: 18.121
[#139696] 08.10.07 15:24 · odgovor na: anon-9939 (#139337)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):


Hja, potem je še najbližji Boratu Pahorju, ki se od daleč izogne vsakršnem konfliktu, četudi je ravno konflikt "meso politike.

Hi hi hi hi.
Si se zatipkal?
anon-115901 sporočil: 85
[#139710] 08.10.07 16:11
Odgovori   +    0
Ja, na žalost so v si tajkuni zaščiteni-preveč denarja so protipravno spravili v svoje žepe...s tem se strinjam in ni prav, da se organom pregona (kriminalistom) in še komu pristojnosti samo kratijo, namesto dajejo....demokracija, a ni tako?...

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8