Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zlagani Lojze Peterle

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8

anon-127385 sporočil: 972
[#137639] 03.10.07 14:49
Odgovori   +    0
Lojzek,Lojzek, Ti lažnivec Ti.Ali pa nov pojem za slovenski pravopis : "POŠTENI LAŽNIVEC". Ali: BREZMADEŠNI LOJZEK.Dragi Lojzek, Tebi je lahko, ko Ti Bog vse oprosti,
anon-74446 sporočil: 3.247
[#137653] 03.10.07 15:29
Odgovori   +    0
Bravo Stane!
V prejšnjem članku si sesul Gasparija , ki je ponaredil državni prpračun. Sedaj si dokazano in upravičeno sesul Peterleta (kot davkoplačevalec že jočem). Povej Stane koga naj volim za predsedniškega kandidata? Turka?
Stane, jaz bi volil tebe pa žal nisi predsedniški kandidat. Ti si pravi človek za mene.Čestitam k argumentiranemu in strpnemu navajanju argumentov. Neovrgljivih. Pribijaš jih na križ. Stane kako uspeš napisati članek o 20 miljonov Eurov davkoplačevalskega denarja, ki je poniknil v privatne žepe. Mene bi kap. Tvoje pisanje je zdravju nevarno. Potreboval bi poseben dodoatek zaradi ogrožanja zdravja. 20 milijonov eurov! Ljudje božji to pa je denar. Ime in priimek : Maks Bastl, Janko Deželak, Lojze Peterle. Velja si zapomniti. Ko bo naša mladina stradala jim pokažim ta članek. Obvezno shraniti in pridobiti zapisnik sodišča. Pa kam se bodo ti ljudje s svojimi družinskimi člani in potomci skrili lačni množici ? Na katere otoke ?
Bravo Stane,
s svojimi članki si postavljaš spomenik. Ne bomo te pozabili.
anon-14651 sporočil: 24
[#137655] 03.10.07 15:37
Odgovori   +    0
Lepo bi bilo, če Kovač pojasni, je s člankom hotel Peterletu pomagati ali škodovati. Ker mu je očitno pomagal, kar pa, predvidevam, ni bil njegov namen, se pojavlja drugo vprašanje: "Gre za mentalno šibkost ali le običajno pokvarjenost"?.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#137657] 03.10.07 15:47 · odgovor na: anon-74446 (#137653)
Odgovori   +    0

0623Knjiz je napisal(a):
koga naj volim za predsedniškega kandidata?
Pečaričko, koga pa! V tisti druščini je še edina normalna.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#137688] 03.10.07 18:45 · odgovor na: anon-91864 (#137682)
Odgovori   +    0

shaman je napisal(a):


Trenutno niham med "gabijo se mi vsi" in "počakam še do konca in se odločim ali sploh grem na volitve in tam obkrožim najmanjše zlo".

Strinjam se pa s teboj, da za onemogočanje komunistekof Turka in Gasparija še kako ima smisla iti na volitve in nekoga drugega obkrožiti. Morda celo Peterleta, ki ima največje šanse že v pšrvem krogu izločiti oba echte komunisteka.

Bomo videli. Eno je pa že definitivno - Niti pod vplivom težkih halucinogenov ne bi obkrožil onih dveh echte komunistekof. Niti pijan, niti droigiran!

LP shaman

No, jaz pa upam, da boš le pravočasno spil kavico in potem obkrožil najmanj slabega kandidata ;-)
Naj te pri tem vodi misel na to, da boš sicer pomagal ustoličiti Turka.
Se boš potem še lahko pogledal v ogledalo?
anon-94166 sporočil: 2.855
[#137694] 03.10.07 19:17
Odgovori   +    0
Stanislav Kovač je napisal dober članek. Vse čestitke. Tako za pogum kot tudi za vsebino. Novinar je po mojem mnenju eden izmed redkih dobrih slovenskih raziskovalnih novinarjev, njegovi članki pa so tudi neka logična celota. Škoda je le, da nekatere komentatorje bolj zanima za koga navija novinar, ali želi škoditi ali koristiti predsedniškim kanditdatom , kot pa vsebina in to, kam je poniknil denar, kdo se je z njim obogatel in kdo bo moral to vrzel plačati. Tipično Slovensko. Butale.
anon-106906 sporočil: 451
[#137710] 03.10.07 20:04 · odgovor na: anon-94166 (#137694)
Odgovori   +    0

terminator je napisal(a):
Stanislav Kovač je napisal dober članek. Vse čestitke. Tako za pogum kot tudi za vsebino. Novinar je po mojem mnenju eden izmed redkih dobrih slovenskih raziskovalnih novinarjev, njegovi članki pa so tudi neka logična celota. Škoda je le, da nekatere komentatorje bolj zanima za koga navija novinar, ali želi škoditi ali koristiti predsedniškim kanditdatom , kot pa vsebina in to, kam je poniknil denar, kdo se je z njim obogatel in kdo bo moral to vrzel plačati. Tipično Slovensko. Butale.

*****Štala.
anon-78533 sporočil: 3
[#137717] 03.10.07 20:32
Odgovori   +    0
Nič čudnega in nič novega. Njegov vodja volilnega štaba je pa bivši policaj, ki se skriva pred pozivi na sodišče, kjer je obtožen zlorabe uradnega položaja!!!(za Peterleta, ki se dela ljudskega in ima rad pregovore):" Gliha skup štriha" in "Glih tiči skup letajo"
anon-105170 sporočil: 547
[#137732] 03.10.07 21:44
Odgovori   +    0
Ja bo tole kar držal jaz mu ne verjamem. ??
anon-19086 sporočil: 41
[#137767] 03.10.07 23:14
Odgovori   +    0
Bravo Stane! > in to brez "0623Knjiz"-eve ironije. Pošteno odkrito in naravnost! Če si bomo Slovenci izvolili takšnega predsednika, potem je bolje, da kar takoj in istočasno ukinemo eno od božjih zapovedi... Da ga (in jih) ni sram!
anon-118106 sporočil: 82
[#137773] 03.10.07 23:28
Odgovori   +    0
Članek me spominja na tov. Ropa, kateri je tudi čakal kar nekaj let, da je v PRAVEM trenutku napadel ppredsednika vlade. Pravo heroji, kar tako naprej. Lepo pa bi bilo,. ko bi še napisali kakšen č lanek o delovanju predsednika Jugoslavije izpred mnogih let, ko je bil to Janez Drnovšek. Kakšne zakone je že podpisoval in za katere. / če se ne motim se je govorilo o taboriščih nekje na JUTROVEM. Saj po vaše, tudi po šestdesetih letih včasih kaj prav pride. Samo, da jih nekaj zajebemo.
anon-74826 sporočil: 1.680
[#137877] 04.10.07 09:02 · odgovor na: anon-27449 (#137589)
Odgovori   +    0

Tacka je napisal(a):

 
p.s.: A je bil ta ravnatelj iz druge bivše republike ? Ali je peljal sina v Avstrijo na birmo ? Vsak je lahko birmal svojega otroka.. če si se pa raje odločil za KP, ZK... ;-)



 
Tačka očitno si v nekaterih pogledih še zelo mlada, tudi v poznavanju razmer v času komunizma. Izhajam iz učiteljske družine, kjer je ta poklic v rodbini doma že generacije (tudi danes). Tako zelo dobro poznam tudi razmere, v katerih so delali in pritiske, ki so jih doživljali. Oprosti - očitno o tem res nimaš pojma. Še pred osvoboditvijo (leta 1990) so krepko šikanirali tiste, ki niso bili "moralno-politično neoporečni", kar je pomenilo, da veruješ... Da ne govorim o vohunih pred cerkvami, o špicljih, zasliševanjih v šoli glede verouka... še v ne tako zelo davni preteklosti. Res je, da če nisi bil v partiji, nisi imel kljub sposobnosti in prizadevnosti ravno preveč možnosti za vodilna mesta, pisanje Mrhe pa popolnoma drži! Povprašaj kakega vernega učitelja, ki ima za sabo Abrahama, pa boš imela kaj slišati.
anon-94609 sporočil: 23
[#137879] 04.10.07 09:03
Odgovori   +    0
Ha, ha, ha,.....paravi burtalci....argumentom v članku pa ne in ne verjet.....živeli slovenci - butalci!!!
anon-74826 sporočil: 1.680
[#137884] 04.10.07 09:05 · odgovor na: anon-118106 (#137773)
Odgovori   +    0

rozinko je napisal(a):
Članek me spominja na tov. Ropa, kateri je tudi čakal kar nekaj let, da je v PRAVEM trenutku napadel ppredsednika vlade. Pravo heroji, kar tako naprej. Lepo pa bi bilo,. ko bi še napisali kakšen č lanek o delovanju predsednika Jugoslavije izpred mnogih let, ko je bil to Janez Drnovšek. Kakšne zakone je že podpisoval in za katere. / če se ne motim se je govorilo o taboriščih nekje na JUTROVEM. Saj po vaše, tudi po šestdesetih letih včasih kaj prav pride. Samo, da jih nekaj zajebemo.
 
Rozinko - ne bo trebe brskati tako daleč nazaj - dovolj je dobro desetletje in pol, pa bo gradiva za grozljivko še preveč!  :)))
anon-106906 sporočil: 451
[#137887] 04.10.07 09:06 · odgovor na: anon-94609 (#137879)
Odgovori   +    0

buba73 je napisal(a):
Ha, ha, ha,.....paravi burtalci....argumentom v članku pa ne in ne verjet.....živeli slovenci - butalci!!!
Lahko bi rekli celo BRUTALCI, ...:-) 
macon sporočil: 12.861
[#137896] 04.10.07 09:12 · odgovor na: anon-91864 (#137682)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: macon 04.10.2007 09:13

shaman je napisal(a):


Trenutno niham med "gabijo se mi vsi" in "počakam še do konca in se odločim ali sploh grem na volitve in tam obkrožim najmanjše zlo".

Strinjam se pa s teboj, da za onemogočanje komunistekof Turka in Gasparija še kako ima smisla iti na volitve in nekoga drugega obkrožiti. Morda celo Peterleta, ki ima največje šanse že v pšrvem krogu izločiti oba echte komunisteka.

Bomo videli. Eno je pa že definitivno - Niti pod vplivom težkih halucinogenov ne bi obkrožil onih dveh echte komunistekof. Niti pijan, niti droigiran!

LP shaman
 
Povsem istega mnenja sem. Sama beda med kandidati.

Kar se tiče 90% vernikov RKC, otroci so krščeni še preden se zavedajo česarkoli in potem se jih prišteva med"vernike". Sam sem eden od njih, več kot 20 let nisem bil in ne želim biti nikdar več pri neumnem "obredu" kot je maša, se me pa lepo navaja kot vernika, ko RKC vrešči kaka večina, da so njeni člani. Po mojem je njihovo število nekje 10-20% populacije. Praktično so subkultura.   
anon-106906 sporočil: 451
[#137900] 04.10.07 09:14 · odgovor na: anon-106906 (#137887)
Odgovori   +    0
A je to tisti Peterle, ki je leta enaindevetdeset (neučakano) snel sliko JB-ja v parlamentu, in jo ponosno nesel ven?

Mislim da bi te dni morali tisti posnetek večkrat "zavrteti" na televiziji, saj bi s tem kandidatu še povečali rejting in bi imel gotovo še več možnosti za izvolitev na mesto predsednika Slovenije, ki si ga tako močno želi.
 
S tem bi uresničil svoje življenske sanje... 
anon-76887 sporočil: 18.121
[#137902] 04.10.07 09:16 · odgovor na: (#137893)
Odgovori   +    0

velikidrobizek je napisal(a):

Ob tem sem se spomnila na šok na tv SLO 1, ko je napovedovalka v tv dnevniku Ajda Kalan nekega dne 'oblekla' verižico s križkom. Kdaj je to bilo, v 80-tih... ?

Ja, se spomnim tega škandala. So naslednji dan v službi vsi samo o tem mrmrali (na glas obsojali seveda).
Takoj se je vodstvo RTV od njenega dejanja odločno distanciralo in jo umaknili izpred kamer.
Sledila je še t.i. idejno-politična diferenciacija (mater kakšne izraze so si izmišljali).
(Ni pa mi jasno, kako ji je uspelo pretihotapiti križec, oziroma ga ravno pravi čas poriniti na plano ;-).

Se pa ne spomnim, kaj je bilo z urednikom Dela (ali pa šefom tiskarne) takrat, ko se je na vremenskem zemljevidu Jugoslavije pojavil en tak križ, kot bi Jugoslavijo recimo nekdo prečrtal.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#137904] 04.10.07 09:18 · odgovor na: anon-106906 (#137900)
Odgovori   +    0
Mislim, da je snel sliko iz vladne pisarne, ampak se ne spomnim točno.
anon-34928 sporočil: 972
[#137913] 04.10.07 09:25 · odgovor na: anon-74826 (#137877)
Odgovori   +    0

iskreno, ne bi želel biti tvoj učenec, če pravilno sklepam, da se družinska tradicija nadaljuje
anon-106906 sporočil: 451
[#137927] 04.10.07 09:39 · odgovor na: anon-76887 (#137904)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):
Mislim, da je snel sliko iz vladne pisarne, ampak se ne spomnim točno.

 
Točno. Tako je bilo kot praviš. Se oproščam za nedoslednost...
anon-76887 sporočil: 18.121
[#137930] 04.10.07 09:41 · odgovor na: (#137914)
Odgovori   +    0
Ne atlas.
Časopis Delo je imel v vsaki številki vremensko karto Jugoslavije.
Tako, kot imaš zdaj Slovenijo. Saj veš: sonček, megla, dež :-)
No in čez Jugoslavijoj je bil narejen tak križ.... X
(Menda smeti na stavnem stroju :-), se ne spomnim več, kako so se izgovarjali.)

Drugače je pa bil pa največji bumbar v 80ih Pengov, ki je skoraj orgazmiral med svojim odkritjem "nacistov" iz Zasavja.
(Intervju z Laibachi.)
Po mojem je pričakoval "orden zaslug za narod sa puno cvjeća" :-))))
anon-116591 sporočil: 2.641
[#137951] 04.10.07 09:53 · odgovor na: anon-76887 (#137902)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):


Ja, se spomnim tega škandala. So naslednji dan v službi vsi samo o tem mrmrali (na glas obsojali seveda).
Takoj se je vodstvo RTV od njenega dejanja odločno distanciralo in jo umaknili izpred kamer.
Sledila je še t.i. idejno-politična diferenciacija (mater kakšne izraze so si izmišljali).
(Ni pa mi jasno, kako ji je uspelo pretihotapiti križec, oziroma ga ravno pravi čas poriniti na plano ;-).

Se pa ne spomnim, kaj je bilo z urednikom Dela (ali pa šefom tiskarne) takrat, ko se je na vremenskem zemljevidu Jugoslavije pojavil en tak križ, kot bi Jugoslavijo recimo nekdo prečrtal.
 Ja in v delu smo prebrali članek, ki je z prvimi črkami odstavkov dal BOJ SE RUSOV . Matr kaj vse so (smo) se upali heheh. 
anon-22951 sporočil: 40
[#138005] 04.10.07 10:41
Odgovori   +    0
Hvala. Volitve so kot kegljanje, padejo vedno najprej tisti, ki ne morejo stat za svojimi besedami.

Dragi urednik, zelo zanimivo bi bilo videti, kdo so ogorčeni bralci, ki brez argumentov popljuvajo vsako prizadevanje, da se bobu reče bob.
anon-76911 sporočil: 45
[#138094] 04.10.07 12:15
Odgovori   +    0
...še pomnite tovariši...to je to, zgodovina se ne pozablja!
anon-27449 sporočil: 1.610
[#138115] 04.10.07 12:42 · odgovor na: anon-74826 (#137877)
Odgovori   +    0

Viviana je napisal(a):

 
Tačka očitno si v nekaterih pogledih še zelo mlada, tudi v poznavanju razmer v času komunizma. Izhajam iz učiteljske družine, kjer je ta poklic v rodbini doma že generacije (tudi danes). Tako zelo dobro poznam tudi razmere, v katerih so delali in pritiske, ki so jih doživljali. Oprosti - očitno o tem res nimaš pojma. Še pred osvoboditvijo (leta 1990) so krepko šikanirali tiste, ki niso bili "moralno-politično neoporečni", kar je pomenilo, da veruješ... Da ne govorim o vohunih pred cerkvami, o špicljih, zasliševanjih v šoli glede verouka... še v ne tako zelo davni preteklosti. Res je, da če nisi bil v partiji, nisi imel kljub sposobnosti in prizadevnosti ravno preveč možnosti za vodilna mesta, pisanje Mrhe pa popolnoma drži! Povprašaj kakega vernega učitelja, ki ima za sabo Abrahama, pa boš imela kaj slišati.
 Fala bogu, po srcu sem ti včasih pravi otrok, včasih starka.... po teleščku pa - vsake oči imajo svojga malarja.. Tako, da mlada nisem, stara tud ne.. se pa čisto spomnim razmer v času komunizama... sem bila krščena, pa sveto obhajilo,. pa pionika, pa birmanka, pa mladinka... pa plesala še živemu Titu v Beogradu..(mi ni žal za tistimi cajti) .

Poznam razmere v učiteljskemu fohu.. Moja teta , ki je že 20 let za sivolascem Abrahamom nikoli ni bila v partiji, pa je bila pomočnica ravnatelja.. in to v "svinčenih" časih.. Res, da niso hodili v cerkev, še danes ne... Moj stric "podpukovnik"... je pa bil v partiji... Moji stari starši so ga leta 50 menda prav težko sprejeli.. Saj veš, velika kmetija.. pa ti skoraj vse poberejo.. zemljo, otroci se ne morejo šolati, kjer bi se želeli... stari ata zaprt, ker je bi proti zadrugam... Ah, zato, ne mi o tem .. da nimam pojma.. 

Se spomnim ZK-fehtarjev iz partijskih celic, eden je bil od prijatelja oče, ki so hodili novačit "komuniste".. Pri nas ni bil dobrodošel.. S svojo rdečo barvo je popolnoma okužil svojega sina... ja, v tistih svinčenih časih smo se družili.. ornk verni, ateisti, ta rdeči, ... in vedno smo se zanli "zmeniti".. Zato - ne ti meni o nepoznavanju razmer.. Sem samo bolj realna od tebe. Samo to.

Glej, če si vedela , da ne boš mogla učiti v šoli in istočasno javno obiskovati cerkva, procesij.... bi se pa "preusmerila" v svojem poklicu...;)  Jebi ga.. Saj vem, da ne boš razumela te moje izjave..    

Marsikdo je marsikaj "pušnil" na račun tistih časev.. tudi moji starši in koneckoncev tudi jaz... samo ne mi pa prodajat zgodbic, da pa so bili svinčeni časi...  

Jaz sem ves čas hodila k verouku ... pa se v vseh letih ne spomnim, da bi nas učitelji šikanirali.. Naš ravnatelj je bil pač dušica.. Saj veš, (pri)mestna vas.... Se niso preveč upali ;)  Je pa cerkev šikaniralo mojo mamo, ker se ni cerkveno poročila .. in imela nezakonskega otroka ??!! Torej.. bodi realna .


Ah, dovolj bo... Zunaj že sije sončece... še en malo delam, potem grem pa na "lepotičenje" frizurce...

 
turkda sporočil: 1.906
[#138189] 04.10.07 14:21
Odgovori   +    0
Za plemenitega bom vovlil. Ni nič pokvarjenejši od ostalih. Pa še cigane bo v r't zbrcal.
andrejcc sporočil: 2.665
[#138245] 04.10.07 15:25 · odgovor na: turkda (#138189)
Odgovori   +    0
a lojze pa cisto ob vsaki priliki na orglce igra. sedim vceraj v levu in pride lojze do ene druzbe mislim da francozov in v manj kot pet minutah ze slisim orglce. se mi zdi, da se ze norca delajo z njega, njemu pa se zdi to strasno fajn
anon-143343 sporočil: 3
[#138340] 04.10.07 17:36
Odgovori   +    0
Lojzetu želimo umazati ime, pa nam ne uspeva. Še vedno ga Slovenci imamo radi. Kaj imam samo jaz občutek, da je ta članek poln natolcevanj. Tisti, ki se spoznate na zadevo menda ja ne boste mislili, da je denar kar poniknil. Ni! Obdržali so si ga v BG. Pa nekaj ZG pa tako naprej. Nam (Slovencem) pa so se smejali, ker smo želeli še nekaj sprovest kot zadnji akt spoštovanja do bivše naše. Sicer pa so zadeve pravno jasne. Mislim, da bi morali Turka vprašat kam je denar šel, on je malo rdeč okoli ušes, pa ima mogoče kakšne veze z BG.
anon-116290 sporočil: 1.784
[#138343] 04.10.07 17:41
Odgovori   +    0
Mene tud zanima zakaj smo tolk butasti in nasedemo takim in podobnim člankom. Morda zato, ker ne znamo krast in delamo in pol verjamemo kar preberemo,... Vidimo eno puzlo, cele slike pa ne in pol verjamemo, da vidimo joške, v resnici pa gledamo v rit?

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8