Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ima vlada ustavno sodišče za norca?

Strani: 1 2 3 4

anon-16255 sporočil: 473
[#1062778] 14.01.11 21:58
Odgovori   +    0
Člani vlade in poslanci bi morali obvezno na predavanje k Šušteršiču, ker nimajo pojma o stvareh o katerih odločajo. Upam, da bo ustavno sodišče ravnalo pravilno in omogočilo referendum. Bojim pa se, da je tudi ustavno sodišče spolitizirano!
anon-248002 sporočil: 12
[#1062975] 15.01.11 10:44
Odgovori   +    0
Zakaj nimamo v parlamentu več Šušteršičev?
anon-43949 sporočil: 4.362
[#1063163] 15.01.11 15:42 · odgovor na: Skippy (#1061572)
Odgovori   +    0
[Skippy]
Najlažje bi bilo reformo sprejeti pod Janševo vlado, saj je takrat bilo gospodarstvo v najboljši kondiciji in ljudje se takrat najmanj pritožujejo. Dvomim, da bo naslednji in še naslednji vladi uspelo speljati pokojninsko reformo skozi.
Napisano ne drži! Nasprotovanje "levice" kakršnimkoli reformam je takrat bilo zelo glasno (mediji, sindikati) in ni verjetno, da bi reforme bile sprejete, saj so bile vse že v preliminarnih debatah pričakane na nož in oklevetane do amena.

Po drugi strani pa je jasno, da reform ne more sprejemati Pahorjeva vlada, ki ima med ljudmi tako malo podpore. To je za reforme dodatna zavora (poleg slabih reformskih zakonov).

Zato je potreben propad zmaličenega sistema, v katerega zaupajo le še redki ali nihče, in oblikovanje novega na podlagi nove ustave. Je pa dvomljivo, da bi novo ustavo sploh lahko napisali, saj o kakšnem konsenzu tudi glede najmanjšega vprašanja ni sledu. Razen v primeru, ko bi neka stranka ali blok dobil na volitvah ustavno večino.

Torej preostane samo propad, obnove pa ne more biti. Upam, da se motim.
anon-43949 sporočil: 4.362
[#1063172] 15.01.11 15:54 · odgovor na: anon-187668 (#1061513)
Odgovori   +    1
[menim]
> Predlagatelji ustavne presoje referenduma se sklicujejo tudi na člene, ki govorijo o enakosti pred zakonom ne glede na spol ... (14. člen)

Opozicija je že povedala, da ne podpira pokojninske reforme, ker ima ustavne luknje. Najverjetneje je imela v mislih ravno ta 14. člen ustave, saj je znano, da so v pokojninski reformi členi, ki omogočajo ženskam drugačne pravice kot moškim. Če to ne pomeni kršenja 14. člena ustave, res ne vem, kaj bi še bilo drugega.
Šlepanje "levice" na dobrikanju ženskam kot "depriviligirani" skupini je že zdavnaj brez vsake podlage. Že samo če upoštevamo ustavno enakost spolov in znatno daljšo povprečno življenjsko dobo žensk, bi ženske morale delati kvečjemu dalj, ne pa manj časa kot moški.

Zato je debata o ustavnosti zakona, ki daje ženski neutemeljeno prednost, kot da smo v devetnajstem stoletju, še kako na mestu.
Kvečjemu bi si prednost krajše delovne dobe zaslužile ženske z več otroci, nikakor pa ne kar vse napočez.
anon-43949 sporočil: 4.362
[#1063452] 16.01.11 07:04 · odgovor na: anon-159825 (#1061787)
Odgovori   +    2
[leo230282]
Dober prispevek. Nisem proti pokojninskemu zakonu, a ga kot takega tudi ne podpiram. Zato se referenduma ne bom udeležil.
Od sile čudna logika!
Če zakona ne podpiraš, je prav, da se referenduma udeležiš in glasuješ proti novemu zakonu.
Ne glasovati pomeni odklanjati odgovornost, pa naj gre za odgovornost do sebe in svoje prihodnosti, ali do drugih in njihove prihodnosti.

V odgovornih demokracijah so volitve in referendumi državljanska obveznost, ne zgolj nepomembna pravica.
Kdo pa bo reagiral, če se oblasti polastijo lopovi, če ne v prvi vrsti državljani?
anon-43949 sporočil: 4.362
[#1063455] 16.01.11 07:20 · odgovor na: najobj (#1061930)
Odgovori   +    1
[najobj]
P.S.: sedanji pokojninski zakon mene (in tebe) objektivno "krade" za naprej, ker je onim za nazaj "obljubil" objektivno preveč ... khmm, to je zelo zelo zelo poenostavljeno povedano, da me ne bi zdaj za vsako besedo lovil ... ja, pa če te to kaj potolaži, krivi so "komunisti", ki so obljubili preveč in kar je pravzaprav po vsebini zelo podobno kot tisto, ko so onim po vojni "nakradli" in se je z Zakonom o denacionalizaciji vrnilo ...
Če prav razumem: ukradeš jurja evrčkov, potem pa rečeš: "Ukradel sem ti jurja, vrnil pa ti bom samo stotaka, pa sva bot". Namesto da bi vrnil jurja (če pustimo obresti).
Dobra ta, že neštetokrat uporabljena! Lepo, da to najobjektivneje podpiraš!
anon-43949 sporočil: 4.362
[#1063460] 16.01.11 07:47 · odgovor na: (#1062671)
Odgovori   +    2
[janezpizdek]
> [Maj]
Samo tisti, ki bodisi nimate kapacitete videti kaj je tisto, zaradi česar komunisti nikdar ne bodo predlagali zares poštene reforme, ali pa veste, ma se oportunistično dobrikate režimu računajoč na delež v plenu, lahko tej Pahorjevi "reformi" rečete reforma. Nihče normalen pa ne more.

Komunisti delajo popravke zakona, ki naj ne odpravi raka, pač pa da zagotovijo dolgoročno dovajanje keša, ki bo sedanjemu rakavemu sistemu omogočil večno življenje. Reforma bi morala rak odpraviti, ne pa mu rihtati finančno podstat.

Komunist Pahor ne počne nič drugega kot pa da skuša zagotoviti utrditev nasilne boljševistične uravnilovke izvajane [tudi] preko neokapičenih prisilnih kontribucij (beri - eksproprijacije) v kombinaciji z okapičenimi, oz. kar s programirano nižajočimi se in nepošteno odmerjenimi rentami.

Zato, ker jim gre za tako ključno komunistično doktrinarno prvino in zato, ker želijo s tem zakonom mimogrede potihem podmizno legalizirati oz. urediti abolicijo za ves lopovski mambo-đambo, ki so ga s penezi kontributorjev in premoženjem zagrešili v poslednjih 20 let, te beštije vandrajo naokoli po perimetru politične scene s krvavimi očmi in peno na ustih, ter grozijo s suspenzom neposredne demokracije. Češ bo po naše alpa bomo uvedli diktaturo. Ker čutijo, da jim je fakin vprašanje življenja in smrti.

LP shaman

Tako je!
Laž in kraja je v temelju tega "sistema", zato je nakladanje o "reformah" zgolj nakladanje.
Reforme lahko izvaja samo kredibilna oblast, vse drugo je zgolj bolj ali manj prikrit nateg.
foore sporočil: 12.753
[#1063581] 16.01.11 11:55 · odgovor na: anon-157433 (#1061576)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: foore 16.01.2011 11:58
[vojc17]
Ima vlada ustavno sodišče za norca?

In ne samo njega...
Ja vlade so po izjavi Erjavca s svojimi postopki izpraznile pokojninsko blagajno.

Tako bi lahko Ustavno sodišče, če bo strokovno in samostojno, pravično pokazal vladi, da bodo odgovorni morali vrniti denar, ter pokazali, da se nihče ob njihovi kraji jih ne bo imel še za norca......
najobj sporočil: 32.002
[#1063583] 16.01.11 11:58 · odgovor na: anon-43949 (#1063455)
Odgovori   +    0
[sreckos]
> [najobj]
> P.S.: sedanji pokojninski zakon mene (in tebe) objektivno "krade" za naprej, ker je onim za nazaj "obljubil" objektivno preveč ... khmm, to je zelo zelo zelo poenostavljeno povedano, da me ne bi zdaj za vsako besedo lovil ... ja, pa če te to kaj potolaži, krivi so "komunisti", ki so obljubili preveč in kar je pravzaprav po vsebini zelo podobno kot tisto, ko so onim po vojni "nakradli" in se je z Zakonom o denacionalizaciji vrnilo ...
Če prav razumem: ukradeš jurja evrčkov, potem pa rečeš: "Ukradel sem ti jurja, vrnil pa ti bom samo stotaka, pa sva bot". Namesto da bi vrnil jurja (če pustimo obresti).
Dobra ta, že neštetokrat uporabljena! Lepo, da to najobjektivneje podpiraš!

... čuj, narobe razumeš ... khmm, pravilno je namreč ...


... ukradel ti BOM jurja evrčkov, potem pa ti BOM rekel: "Ukradel sem ti jurja, vrnil pa ti bom samo stotaka, pa sva bot". ...


... ja, taka bo približna relacija med sedanjimi in bodočimi upokojenci, če bo ta pokojninski sistem ostal, se razume ...


P.S.: se pa strinjam s tabo, da je taka finta že neštetokrat uporabljena ... khmm, in kot sem napisal, je aktualna pravzaprav točno takšna, zato pa podpiram zahtevo, da se jo spremeni ...
anon-242778 sporočil: 23
[#1063770] 16.01.11 18:50 · odgovor na: anon-42818 (#1062489)
Odgovori   +    0
Se popolnoma strinjam z napisanim. Ali smo Slovenci res taki hlapci, da bomo vse to mirno prenašali, delali za žepnino, medtem, ko se določene elite še bolj bogatijo na naš račun?
anon-43949 sporočil: 4.362
[#1063978] 17.01.11 07:00 · odgovor na: najobj (#1063583)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [sreckos]
> > [najobj]
> > P.S.: sedanji pokojninski zakon mene (in tebe) objektivno "krade" za naprej, ker je onim za nazaj "obljubil" objektivno preveč ... khmm, to je zelo zelo zelo poenostavljeno povedano, da me ne bi zdaj za vsako besedo lovil ... ja, pa če te to kaj potolaži, krivi so "komunisti", ki so obljubili preveč in kar je pravzaprav po vsebini zelo podobno kot tisto, ko so onim po vojni "nakradli" in se je z Zakonom o denacionalizaciji vrnilo ...


> Če prav razumem: ukradeš jurja evrčkov, potem pa rečeš: "Ukradel sem ti jurja, vrnil pa ti bom samo stotaka, pa sva bot". Namesto da bi vrnil jurja (če pustimo obresti).
> Dobra ta, že neštetokrat uporabljena! Lepo, da to najobjektivneje podpiraš!


... čuj, narobe razumeš ... khmm, pravilno je namreč ...


... ukradel ti BOM jurja evrčkov, potem pa ti BOM rekel: "Ukradel sem ti jurja, vrnil pa ti bom samo stotaka, pa sva bot". ...


... ja, taka bo približna relacija med sedanjimi in bodočimi upokojenci, če bo ta pokojninski sistem ostal, se razume ...


P.S.: se pa strinjam s tabo, da je taka finta že neštetokrat uporabljena ... khmm, in kot sem napisal, je aktualna pravzaprav točno takšna, zato pa podpiram zahtevo, da se jo spremeni ...

Torej, če povzamem: ...ukradel sem in ukradel ti bom jurja, vrnil pa ti bom samo stotaka (če ga bom imel in če boš že tako siten, da ti ga bom res moral vrniti. Sicer pa vsak tvoj jur je in bo moj...

Mislim, da je treba glede na desetletja dolgo sožitje s tem sistemom in še daljše z njegovim očetom takole gledati na "naše" jurje.

Oziroma: "leva politika" je prav tako "revolucija", "ekspropriacija večno ekspropriiranih", le da poteka z drugačnimi sredstvi...
najobj sporočil: 32.002
[#1064107] 17.01.11 09:01 · odgovor na: anon-43949 (#1063978)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 17.01.2011 09:04
[sreckos]
> [najobj]
> > [sreckos]
> > > [najobj]
> > > P.S.: sedanji pokojninski zakon mene (in tebe) objektivno "krade" za naprej, ker je onim za nazaj "obljubil" objektivno preveč ... khmm, to je zelo zelo zelo poenostavljeno povedano, da me ne bi zdaj za vsako besedo lovil ... ja, pa če te to kaj potolaži, krivi so "komunisti", ki so obljubili preveč in kar je pravzaprav po vsebini zelo podobno kot tisto, ko so onim po vojni "nakradli" in se je z Zakonom o denacionalizaciji vrnilo ...
>
>
> > Če prav razumem: ukradeš jurja evrčkov, potem pa rečeš: "Ukradel sem ti jurja, vrnil pa ti bom samo stotaka, pa sva bot". Namesto da bi vrnil jurja (če pustimo obresti).
> > Dobra ta, že neštetokrat uporabljena! Lepo, da to najobjektivneje podpiraš!
> ... čuj, narobe razumeš ... khmm, pravilno je namreč ...
>
>
> ... ukradel ti BOM jurja evrčkov, potem pa ti BOM rekel: "Ukradel sem ti jurja, vrnil pa ti bom samo stotaka, pa sva bot". ...
>
>
> ... ja, taka bo približna relacija med sedanjimi in bodočimi upokojenci, če bo ta pokojninski sistem ostal, se razume ...
>
>
> P.S.: se pa strinjam s tabo, da je taka finta že neštetokrat uporabljena ... khmm, in kot sem napisal, je aktualna pravzaprav točno takšna, zato pa podpiram zahtevo, da se jo spremeni ...
Torej, če povzamem: ...ukradel sem in ukradel ti bom jurja, vrnil pa ti bom samo stotaka (če ga bom imel in če boš že tako siten, da ti ga bom res moral vrniti. Sicer pa vsak tvoj jur je in bo moj...

Mislim, da je treba glede na desetletja dolgo sožitje s tem sistemom in še daljše z njegovim očetom takole gledati na "naše" jurje.

Oziroma: "leva politika" je prav tako "revolucija", "ekspropriacija večno ekspropriiranih", le da poteka z drugačnimi sredstvi...


... čuj, da se midva ne mučiva več z nekimi prispodobami ...

... khmm, tukaj forum.finance.si/?m=...378&single je COP strnjeno napisal vse, kar si jaz mislim o našem pokojninskem sistemu ...


P.S.: mene osebno ta pokojninska reforma sploh ne zadeva, ker se bo do moje penzije, če jo bom sploh dočakal, itak moralo vse še nekajkrat spremeniti ... ja, me pa zelo nervira, če nekdo, ki je šel v penzijo pred petimi leti, dobiva danes bistveno večjo penzijo od nekoga, ki isto delo danes DELA ... khmm, da o penziji tega, ki danes to isto delo dela, ki bo ob njegovih VIŠJIH prispevkih zaradi višjih plač verjetno vsaj trikrat NIŽJA od tega, ki je danes za isto delo že v penziji, čez deset let niti ne govorim ... ja, in če se tebi zdi to prav, je meni pravzaprav vseeno, ampak ne govori naokoli, da si ti neko hudo pravično bitje, ker se ti bodo ljudje smejali ... no, vsi razen sedanjih penzionistov, se razume ...

Strani: 1 2 3 4