Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Virant: Koalicija razpada, Janša pa nič

Strani: 1 2 3 4

anon-196540 sporočil: 1.612
[#1968916] 18.01.13 15:36
Odgovori   +    30
Pa kakšna odločitev Virant, V soboto si razlagal, kako bo Dl v torek odšla iz koalicije. Odstopila bosta Šuštaršič in Pličanič kot ministra ti, Virant pa kot predsednik Državnega zbora. Kaj je zdaj si u hlače.
anon-224219 sporočil: 647
[#1968917] 18.01.13 15:36
Odgovori   +    27
Virantu očitno ni prav, da Janša ne odstopi. Že to pomeni, da Janša ravna pravilno. V resnici bi moral odstopiti Virant, KPK bi morala biti ukinjena, Klemenčič in Praprotnik pa na Dob!
spenstar sporočil: 251
[#1968927] 18.01.13 15:40 · odgovor na: anon-196540 (#1968871)
Odgovori   +    22
No, pocasi bomo se izvedeli, da je on dal navodilo, da se zalozi referendumske podpise. Tip bi moral takoj odstopiti kot predsednik DZ in stranke.
anon-196540 sporočil: 1.612
[#1968934] 18.01.13 15:44 · odgovor na: spenstar (#1968927)
Odgovori   +    21
Ti veš to moja mama govori že od samega začetka, da sta jih skrila on in Prelesnikova. To je bil plan A pa se ni posrečil.
anon-221428 sporočil: 130
[#1968937] 18.01.13 15:45 · odgovor na: anon-35163 (#1968755)
Odgovori   +    17
je. ker so presodili, da njegova pojasnila ne zdržijo (trenta...).
gol2296 sporočil: 379
[#1968944] 18.01.13 15:49
Odgovori   +    22
JJ je lahko marsikaj, zagotovo pa je zelo preračunljiv in ima izjemen filling za preusmerjanje pozornosti. Njegov molk in stališče stranke sta pomenjliva.

Mislim, da bomo v začetku prihodnjega tedna izvedeli marsikaj o nenačelnih nakladačih iz koalicije in opozicije.

Tudi to, kako ultimat postaja votel (se bomo sestali), kaže, da se hlače tresejo in dobivajo črtico na presredku...

Kokice so kupljene, cviček v kleti. Akcija.
anon-228486 sporočil: 2.144
[#1968945] 18.01.13 15:49
Odgovori   +    26
Jansi koalicija ne razpada, ampak mu jo rusijo podtaknjenci. Drzavotvorno bi bilo, ce bi Jansa skocil v Hudo jamo, ane? Ob volilnem neuspehu sta Virant in Zerjal nemudoma skocila Jansi v hrbet. Ne morem pozabiti. Tako fejst fanta sta se mi zdela v Jansevi vladi. Potm pa sta izvlekla vsak svoj noz. Nepozabno ogabno
anon-166469 sporočil: 8.684
[#1968960] 18.01.13 15:57
Odgovori   +    20
Zadnja sprememba: anon-166469 18.01.2013 15:59
Viran ti si se že zdavnaj odločil , da boš uničil reformno vladao JJ - Škoda , ki jo Virant delaš Sloveniji bo nepopravljiva !

Zakaj še nimamo pravne in pravične države ? Kdo in kako nam je ukradel državo ?
Je Komisija za preprečevanje korupcije izvor in orodje umazane politične korupcije ? Je na pohodu levi fašizem ?

Zbor za republiko vabi na javno tribuno z naslovom
Kdo nam je v resnici ukradel državo?

Za odstranitev Janeza Janše so spet dovoljena vsa sredstva,
ki bo v petek, 18. januarja 2013, ob 17.30 uri,
v Unionski dvorani Grand hotela Union,
Miklošičeva 1 v Ljubljani.

Odgovore na ta temeljna vprašanja naše družbe bomo skupaj z Vami iskali:

Barbara Brezigar, nekdanja generalna državna tožilka,
France Cukjati, nekdanji predsednik Državnega zbora RS,
dr. Boštjan M. Turk, publicist in
dr. Milan Zver, evropski poslanec.

Vabljeni 18. januarja 2013, ob 17.30 uri, v Unionsko dvorano Grand hotela Union !

Za demokracijo gre !
anon-248022 sporočil: 111
[#1968969] 18.01.13 16:01
Odgovori   +    13
virant-prevarant,ko se te danes slišal sem imel občutek,da te že malo glasilke jebejo in vsak dan težje požiraš slino,če si mislil,da pri JJ velja kadija sudi kadija tuži si se zelo zmotil v kratkem času boš spoznal s kom imaš opravka,pred volitvami si zatajil 100,tisoč.eu.zdaj boš pa delil ,kaj je poštenje srakić.
anon-166469 sporočil: 8.684
[#1968971] 18.01.13 16:02 · odgovor na: anon-288303 (#1968885)
Odgovori   +    19
[pinpingvin]
> [kenguru72]
> Sem gledal danes kako se je Virant hotel izviti. Na kolegiju mu je Tanko postavil dva vprašanja glede KPK. Najprej glede poročila, kjer je Virant s stisnjenimi zobmi priznal, da ima Tanko prav, da letno poročilo KPK ni po zakonu, tako meni tudi parlamentarna pravno zakonodajna služba. Drugo Tankovo vprašanje pa se je nanašalo na ali je kdo v Državni zbor poslal pobudo za spremebo zakona o KPK. Virant je naprej samozavestno povedal, da nihče ni poslal kakšne pobude za referendum. Ne vem zakaj bi kdo dal pobudo za referendum saj predhodni zakonodajni referendum ni več mogoč. Spremembe zakona pa tudi ni bilo. Potem je rekel, da so pregledali pošto pa niso našli nobene pobude. Potem je pa Tanko od nekod privlekel dopis enega javnega funcionarja, ki ga je tudi preiskovala KPK in se ni mogel pritožiti na Upravno sodišče. Navedel je tudi datum kdaj je Virant (ja on) pošto dobil. Da vidite glisto kako se je začel zvijati, da to ni važno, da lahko poslanci sami dajo predlog za spremembo zakona. Pa mu je Tanko rekel ja ampak mi ne vemo v čem je problem, če nismo informirani. O vsaki nepomembni stvari dobimo informacije, zakaj pa o tem nismo bili obveščeni. Je kar hitro končal s sejo kolegija.

Prekleta glista komunistična od Vritmana a zdaj se pa spreneveda
Tanko vprašaj ga kdo je skril glasovnice za referendum - po naročilu seveda, zato, da se deskreditira Gospoda Gorenaka
Ampak tale Virant je kot kaže večji pokvarjenec kot sem si sploh lahko mislil.
anon-305875 sporočil: 1.637
[#1968981] 18.01.13 16:06
Odgovori   +    25
V eni zadevi ima Janša zelo prav, vsi bi vlekli samo bonitete države in zasluge, dvomim pa zelo, če si kdorkoli zdajle resnično želi vladati... Vsa stvar se je sprevrgla v farso, ko so ministri in drugi v vladi trčili ob gluha ušesa sindikatov, javnosti nasploh, in ko so ugotovili, da nočejo biti postavljeni na pranger s strani javnosti, sindikatov in opozicije... Vsi bi nosili svetniški sij, hočejo suhi čez Savo, ampak to ne gre... zdaj vlada splošno prepričanje, da je glavni razlog, da reforme ne bodo uspele, trmasto vztrajanje Janše... Ampak boste videli, čez nekaj mesecev bo situacija popolnoma enaka, z ali brez Janše... Preprosto se je Slovenija na koncu znašla v slepi ulici načina razmišljanja in delovanja... In ta slepa ulica pomeni obubožanje in revščina za velik del Slovencev. Imeli bomo Slovenije dveh hitrosti, že tako je brezposelnih in upokojencev skoraj toliko kot delovnih Slovencev... Zato se bo to slej ko prej kazalo tudi v volilnem rezultatu in ta bo zelo jasen: na vsak način treba ohranit socialno državo... In na koncu bo prišel zlom, ker delavni Slovenci preprosto ne bomo hoteli več delati zgolj in izključno zato, da delamo za dva, enega, ki bo vlekel socialne dodatke ali pokojnino, in zase... na koncu mi bo še kakšen tič rekel, da je on bolj zaslužen da dobi mojo plačo v obliki sociale, kot pa jaz, ki delam... In to bo to... Druga slovenija bo pa tista, kateri država niti malo ne bo več mar, ki bo poslovala izključno s tujino in bo imela bančni račun v tujini... Prav imajo.
XPAVC sporočil: 725
[#1968991] 18.01.13 16:11 · odgovor na: anon-201250 (#1968828)
Odgovori   +    13
[bikog]
>

Če komisija na
podlagi mnenja pristojnega organa oceni, da obstaja verjetnost, da bi to
ogrozilo interese predkazenskega, kazenskega ali drugega nadzornega ali
sodnega postopka, osnutka ugotovitev obravnavani osebi ne pošlje.

Zadnji stavek torej govori, da v določenem primeru osnutka poročila obravnavani osebi ni potrebno poslati. To je upoštevala KPK. Torej KPK ni kršila lastnega zakona, kot trdi Šturm.
Kateri pristojni organ pa je podal tako mnenje?

Če je tako mnenje obstajalo, je torej komisija z javno objavo poročila ogrozila interese predkazenskega postopka kar sama, ali kako?
anon-286052 sporočil: 317
[#1969000] 18.01.13 16:16
Odgovori   +    8
Predsednik vlade Janez Janša naj bi v začetku prihodnjega tedna vložil pritožbo zoper KPK


Kdo ga bo zastopal, Klemenčičeva?
anon-201778 sporočil: 3.914
[#1969037] 18.01.13 16:31
Odgovori   +    12
Virant naj odtopi (če držijo navedbe Vogrina)stranka pa naj ostane v koaliciji ker sta oba ministra odlična.
anon-224493 sporočil: 1.106
[#1969051] 18.01.13 16:35 · odgovor na: XPAVC (#1968991)
Odgovori   +    7
[XPAVC]
> [bikog]
> >
>
> Če komisija na
> podlagi mnenja pristojnega organa oceni, da obstaja verjetnost, da bi to
> ogrozilo interese predkazenskega, kazenskega ali drugega nadzornega ali
> sodnega postopka, osnutka ugotovitev obravnavani osebi ne pošlje.
>
> Zadnji stavek torej govori, da v določenem primeru osnutka poročila obravnavani osebi ni potrebno poslati. To je upoštevala KPK. Torej KPK ni kršila lastnega zakona, kot trdi Šturm.

Kateri pristojni organ pa je podal tako mnenje?

Če je tako mnenje obstajalo, je torej komisija z javno objavo poročila ogrozila interese predkazenskega postopka kar sama, ali kako?
Strinjam se z vašo ugotovitvijo, je pa potrebno vzeti v obzir tudi razmišljanje nekdanjega sodnika Mag. Petera Prodanoviča,, ki razlaga, da je največji problem kršenje človekovih pravic, citiram:

"Po mojem mnenju ob dobrem poznavanju nacionalnega in evropskega prava, o katerem slovenski vidni pravniki niti niso spregovorili, ko so razglabljali o vašem primeru, je ravnanje slovenske nacionalne zakonodaje in protikorupcijske komisije (nadalje Komisije) v nasprotju z Evropsko konvencijo o varstvu človekovih pravic in temeljnih svoboščin Sveta Evrope (EKČP) sprejete dne 4.11.1950 in ki je pričela veljati dne 3.9.1953 dalje ter ji je Republika Slovenija ratificira 26.6.1994 ter od tega dne dalje zavezuje tudi Republiko Slovenijo.

Republika Slovenija je bila dolžna uskladiti domačo ali nacionalno zakonodajo s to konvencijo ter jo uporabljati takoj, ko je konvencija na območju Republike Slovenije pričela veljati, veljati pa je pričela 26.6.1994."

Več na:www.sds.si/news/11828
anon-279117 sporočil: 1.392
[#1969055] 18.01.13 16:37
Odgovori   +    21
'Bonton je tudi'', je zabrusil Lukšič Virantu, ''da četrti na volitvah ne sestavlja vlade''!

včerajšnji pogledi slovenije press

P.S.: Lukašenko si je prvič prislužil en čisto pravi +. Pošteno, ni kaj.
čarli sporočil: 13.178
[#1969056] 18.01.13 16:38 · odgovor na: (#1969013)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: čarli 18.01.2013 16:40
[rename]
> [pinpingvin]
> Virant: Koalicija razpada, Janša pa nič
>
> Koalicija razpada po zaslugi Vritmana
> Janša pa nič
>
> Vsaka čast Janša
> zaradi vsakega prdca pa ja ne bomo zganjali panike

Janša ga cmari na malem ognju :-))
Ja to so mokre sanje jajotovih vernikov ane:)
Zdaj bo lepo umirjeno počakal do srede, da bo Virant odstopil kot predsednik DZ.
Zakaj bi pa moral odstopiti kot predsednik DZ?
Če ne bo, pa ga bo najbrž povprašal, če ni pogledal na koledar in ga spomnil, da je 10 dni že mimo ;-)
Aha, saj grejo lahko iz vlade in to je to ane;) In pol npr talevi komunisti zahtevajo nezaupnico. Ali pa ne in jajo postavi nove ministre, ki pa ne bodo potrjeni. In pol gre jajo na drevo in v jok. Njegovi verniki pa tudi:)
čarli sporočil: 13.178
[#1969068] 18.01.13 16:43 · odgovor na: (#1969062)
Odgovori   +    2
[rename]
Virant je sam izjavil, da bo odstopil kot predsednik DZ, ker je postal predsednik DZ s podporo SDS.
Imaš očitno kratek spomin, njede?
Jaz nisem nikjer prebral, da bo odstopil kot predsednik DZ;) Sem samo bral, da bo dal jajotu 10 dni časa. Ne trdim, da ni rekel kar ti trdiš. Zato pač jajotovi verniki meni ne morete očitati o kratkem spominu. Še najboljše da popucate pred lastnim pragom;)
anon-279117 sporočil: 1.392
[#1969074] 18.01.13 16:47
Odgovori   +    17
Virant je sicer ....dejal, da do predčasnih volitev lahko pride le, če glasovanje o nezaupnici vloži predsednik vlade, ki "ne bo dobil zadostne podpore". Druga pot do predčasnih volitev je sicer še vložitev konstruktivne nezaupnice s strani parlamentarnih strank. Virant je ob tem dodal, da je na potezi izključno predsednik vlade Janez Janša ...
...,ki naj torej (po Virantu) vloži konstruktivno nezaupnico proti samemu sebi!? A so temu Virantu tud mal možgane ''na led'' dal tko k unmu Zokiju?

pezde nima jajc, da bi vložu oz. zorganiziru konstruktivno nezaupnico press
anon-196540 sporočil: 1.612
[#1969087] 18.01.13 16:56 · odgovor na: čarli (#1969068)
Odgovori   +    12
Ti jaz povem v soboto po sestanku oz. seji sveta je na vpršanje novinarke, če Janša ne bo odstopil ali bo potem odstopil tudi on poleg obeh ministrov odgovoril z besedo JASNO, tudi jaz bom odstopl z mesta predsednika Državnega zbora.
RTM sporočil: 4.799
[#1969088] 18.01.13 16:56 · odgovor na: anon-201250 (#1968828)
Odgovori   +    12
[bikog]
>
> "Izrecno sem opozarjal na rok sedmih delovnih dni, ki ga določa 7. točka 13. člena veljavnega zakona," je zapisal. Nekdani zakon je po Šturmovih besedah za podobne primer določil rok štirinajst dni.
>

Šturm vidi samo tisto, kar želi videti, to je samo prvi stavek 7. točke 13. člena. Ampak točka ima 3 stavke. Poglejmo celotno točko:

(7) Kadar se ugotovitve komisije nanašajo na določeno ali določljivo
fizično ali pravno osebo, komisija osnutek ugotovitev pred javno objavo
pošlje tej osebi, ki se lahko v roku sedmih delovnih dni izjasni o
navedbah v ugotovitvah. Če se obravnavana oseba do navedb v osnutku ne
izjasni, to ni ovira za izdajo ugotovitev komisije. Če komisija na
podlagi mnenja pristojnega organa oceni, da obstaja verjetnost, da bi to
ogrozilo interese predkazenskega, kazenskega ali drugega nadzornega ali
sodnega postopka, osnutka ugotovitev obravnavani osebi ne pošlje.


Zadnji stavek torej govori, da v določenem primeru osnutka poročila obravnavani osebi ni potrebno poslati. To je upoštevala KPK. Torej KPK ni kršila lastnega zakona, kot trdi Šturm.
preberi še 3x tisto pojačano !

ali klemenčič poslal ta pamflet pristojnemu organu ..... NE


preprosto: ker klemenčič NI poslal zmazka nikomur, je tvoje sklepanje napačno.
anon-305875 sporočil: 1.637
[#1969090] 18.01.13 16:57
Odgovori   +    20
Vsi skup pri malih strankah ste jalova deca, ki nima v mislih nič drugega kot da išče priložnost, kako iz 4 % narediti 20%... Sredinskost je v Sloveniji preprosto samo strahopetnost... Ko bodo vladali taki tipi kot je Virant, bomo imeli samo birokracijo in nič drugega... Ta človek je zasral vse... Zame Slovenija že dolgo več ni Slovenija, ampak mala Jugoslavija. Ko sem še kot zelo mlad fant, ki je komaj dobil volilno pravico, obkrožil na plebiscitu, DA, sem to naredil zato, ker nisem hotel več Jugoslavije, ne komunizma... Oboje je v Sloveniji še vedno prisotno inše kako... če bi nemško sodišče ali kakšna druga nemška ustanova izjavila kaj podobnega kot naša KPK, bi jemal to resno in bi spoštoval... Institucij male Jugoslavije pa ne jemljem resno niti pod razno... Zapičili ste se v institucije, ki jih ni... Slovenija ni država, dokler je to levo obarvana, in se požvižgam nanjo... Levičar meni ne bo ukazoval nič, popolnoma nič, raje skrijem svoj denar in se polulam in pokakam na jugoslovenske inštitucije... ko b v Slovneiji res slovenija, potem pa je to, to. Virant, ti nisi Slovenc in še mnogi s tabo... Ti si birokrat...
anon-24983 sporočil: 7.885
[#1969111] 18.01.13 17:07 · odgovor na: anon-196540 (#1968819)
Odgovori   +    1
[kenguru72]
Preberi si kaj je o tem pisal sodnik Peter Prodanovič.

Janši so kršene človekove pravice, meni sodnik Prodanovič
Ljubljana - Šlo je za nepošteno sojenje "senata" komisije, ki ni ravnal v duhu Evropske konvencije o varstvu človekovih pravic in temeljnih svoboščin, meni nekdanji sodnik Peter Prodanovič.
57OCENA: +9POŠLJI
Mah ta je bosa, če bi šlo za sojenje, potem bi ono moralo biti sodba, razsodba ali naj vem, ne pa poročilo.
Ona komisija ne sodi, ne nalaga kazni...

Za moje pojme je poročilo pač poročilo in kar v njem ni res, greš na civilno sodišče in tožiš zaradi klevetanja.
anon-24983 sporočil: 7.885
[#1969120] 18.01.13 17:13 · odgovor na: BOY008 (#1968815)
Odgovori   +    0
[BOY008]
Gre za dve različni zadevi. KPK mora po zakonu vsako leto poslati poročilo o delovanju v parlament do 31. marca tekočega leta, ki zajema delovanje v preteklem letu. S tem poročilom se je zamujalo in zavlačevalo. To zdaj sprašujejo Viranta, zakaj ni opozoril KPK na kršenje zakonodaje oz ni reagiral.

Janša se bo pa pritožil na načelno mnenje, na Upravno sodišče.
Ja prav, potem naj se kar pritoži. Zdaj če je bila zamuda, potem je pač bila zamuda, pa če so pozabili slučajno na koncu dati pravni poduk, to je vse lepo in prav.
Samo kaj ima to veze z samo vsebino, da Ivan ni znal pojasniti od kod mu gotovina ?
To sem pa jaz sam siguren, da je res, ker sem slišal več njegovih verzij, od tega da je denar dedoval, pa dobil od očeta, pa dobil od brata...

Poglej poročilo ni sodba, da bi se moralo vrniti v ponovno odločanje, tako kot sodba, če gre za procesno napako, ker to poročilo nima pravnih posledic, ne nalaga nobene kazni... Je samo poročilo. In poročilo je prišlo v javnost in kaj sedaj ?
Za moje pojme ostane samo še tožba na civilnem sodišču zaradi kvevetanja, v kolikor kaj v poročilu ne drži.
anon-163619 sporočil: 1.991
[#1969123] 18.01.13 17:14
Odgovori   +    14
Predsednik DZ in DL Gregor Virant meni, da je neodgovorno in nedržavotvorno, da premier Janez Janša ne potegne nobene poteze.
__________________________________________ ____________________________________________

Vira nt, nobeden ti ne preprečuje, biti odgovoren! Če je janša res taka katastrofa za Slovenijo, izstopi iz koalicije, odpokliči svoja dva ministra in odstopi kot predsednik državnega zbora.

Ali naj Janša naj stori samomor - bo po tvoje to največja državotvornost. Ne, ti jebal, a tako, da ne uđe! Tudi Gantar je po odstopu Zaresa zapustil to funkcijo!

Če manjšinska vlada ne bo mogla delovati, bo Janša sam uvidel, da nima smisla vztrajati, bomo pa vsi videli, kdo je krivec za tako stanje!

Vse bolj sem prepričan, da si ti odgovoren za izginotje podpisov, s čim vas pa držijo za jajca, bo pa javnost tudi nekoč zvedela. Upam, da za Slovenijo takrat še ne bo prepozno!
anon-106853 sporočil: 1.122
[#1969139] 18.01.13 17:24 · odgovor na: anon-295331 (#1968630)
Odgovori   +    3
hostamox sporočil: 8.460
[#1969164] 18.01.13 17:40 · odgovor na: (#1969031)
Odgovori   +    9
[rename]
> [hostamox]
> Kaj nimajo jajc ?
> Mislim, da je Janša toliko pokeraša oz. ima dovolj izkušenj, da bo le check-al.
> Virantu preostane le še all-in in Jaša ga lepo čaka z niti ne tako slabimi kartami.

Check-anje so lahko samo predčasne volitve, se strinjaš?
Do predčasnih volitev je potreben še kak krog igre, Janša sedaj čaka na glasovanje o zaupnici vlade, ki ga pa ne bo sam sprožil (s tem mislim check).

Virantu zmankuje kapitala in če noče izpast kot blefer mora bit v skupini, ki predlaga nezaupnico (ne vem kako je z zakonodajo in kdo to lahko zahteva) oz. mora izstopit iz koalicije)


Kot preudaren igralec ne hiti z odločitvami, niti ne sili druge v to, po moje ima že začrtane strategije v vsakem primeru. Tako da njemu je vseeno do kakega izzida pride, ostalim koalicijskim strankam malo manj. Čas je sicer na njegovi strani in s tedni se bo tudi tole poleglo ali bodo res predčasne volitve pa- who knows.

P.S
Ne mislim da je Janša nek hud igralec, vendar za tole mizo najbrž najboljši.
BOY008 sporočil: 596
[#1969169] 18.01.13 17:45 · odgovor na: XPAVC (#1968991)
Odgovori   +    7
Če komisija na podlagi mnenja pristojnega organa oceni, da obstaja verjetnost, da bi to ogrozilo interese predkazenskega, kazenskega ali drugega nadzornega ali
sodnega postopka, osnutka ugotovitev obravnavani osebi ne pošlje... Tu gre za preiskovalne organe, torej policijo, tožilstvo. Torej v tem primeru, mora KPK pridobiti to mnenje. Če tega mnenja ni, potem je kršitev zakona.
anon-295167 sporočil: 92
[#1969182] 18.01.13 17:52 · odgovor na: anon-202104 (#1968796)
Odgovori   +    0
To ,da si do kraja zasljepljen, ti še na deja pravice, da nakladaš in obtožuješ o stvareh, o katerih nimaš pojma. Zaradi takih skrajnežev na eni in drugi strani je Slovenija v tako nezavidljivem stanju.
anon-293340 sporočil: 135
[#1969205] 18.01.13 18:07 · odgovor na: (#1969180)
Odgovori   +    6
[rename]
> [hostamox]
> > [rename]
> > > [hostamox]
> > > Kaj nimajo jajc ?
> > > Mislim, da je Janša toliko pokeraša oz. ima dovolj izkušenj, da bo le check-al.
> > > Virantu preostane le še all-in in Jaša ga lepo čaka z niti ne tako slabimi kartami.
> >
> > Check-anje so lahko samo predčasne volitve, se strinjaš?
>
> Do predčasnih volitev je potreben še kak krog igre, Janša sedaj čaka na glasovanje o zaupnici vlade, ki ga pa ne bo sam sprožil (s tem mislim check).
>
> Virantu zmankuje kapitala in če noče izpast kot blefer mora bit v skupini, ki predlaga nezaupnico (ne vem kako je z zakonodajo in kdo to lahko zahteva) oz. mora izstopit iz koalicije)
>

Glasovanje o zaupnici lahko predlaga samo predsednik vlade.
Lahko pa 10 poslancev vloži glasovanje o konstruktivni nezaupnici, pri čemer morajo predlagati novega mandatarja. Če parlament sprejme novega mandatarja pomeni, da je bila konstruktivna nezaupnica (obstoječemu mandatarju) izglasovana in to pomeni avtomatičen padec vlade. Novi mandatar pa ima čas za sestavo nove vladne ekipe, ki jo mora potem potrditi še parlament. Do takrat obstoječa vlada opravlja tekoče posle, kar pomeni, da novih zakonov ne more več vlagati.

>
> Kot preudaren igralec ne hiti z odločitvami, niti ne sili druge v to, po moje ima že začrtane strategije v vsakem primeru. Tako da njemu je vseeno do kakega izzida pride, ostalim koalicijskim strankam malo manj. Čas je sicer na njegovi strani in s tedni se bo tudi tole poleglo ali bodo res predčasne volitve pa- who knows.
>

Problem, ki ga ima Janša je v tem, da v kolikor bodo vsi držali svojo obljubo, bo najkasneje do konca februarja ostal brez šestih ministrov (Šušteršič in Pličanič morata odstopiti že v torek oziroma v sredo, ko mine 10 dnevni rok, ki ga je postavil Virant). Do konca februarja bosta v vladi ostala Bogovič in Žerjav. Erjavec in Gantar pa bosta najbrž tudi odstopila, ko bo Kučan zažvižgal.
Logično je, da potem parlament novih ministrov ne bo potrdil, kar pomeni, da vlada pade, ker s samo šestimi ministri ne more delovati.

Problem je torej samo to, da se lahko SD (10),DL (8),PS (28),DESUS (6) z lahkoto dogovorijo za novo koalicijo, kar tudi ustreza vsem poslancem, ki jim je jasno, da bi po predčasnih volitvah leteli ven iz parlamenta.

> P.S
> Ne mislim da je Janša nek hud igralec, vendar za tole mizo najbrž najboljši.

Se strinjam.
Bo pa za akterje malo nerodno, da zaradi nekoga, ki mu sami očitajo nečednosti v višini 0,2 MIO presedlajo k tistemu z 2,4 MIO . Precej nenačelno. Če nič drugega, tega večina labilnih volivcev ne bo spregledala, kar zna biti nerodno ob naslednjih volitvah. Bere se skoraj smešno a situacija je za SDS v vsakem primeru zmagovita :)

Strani: 1 2 3 4