Zasebnost

Strani: 1 2

Gustl sporočil: 13.631
[#2590915] 07.04.16 10:27 · odgovor na: 0730ULtra3 (#2590908)
Odgovori   +    3
[0730ULtra3]
Zares neverjetno. Slovenski novinarji, ki zadnjih par let po vseh pljuvajo brez kakršnihkoli dokazov v stilu "po naših informacijah/naj bi/po zanesljivih virih" se kar naenkrat odločijo, da ne bodo razkrili vseh imen, ker to baje ni v "javnem interesu" pa čeprav dejansko enkrat za spremembo v rokah držijo dokaze?
Si prepričan, da je to slovenska posebnost? Spremljaš kaj, kako servirajo info v drugih državah? Po kapljicah, nikjer ni javnih spiskov. Ta dokumentacija ni javna.

Zakaj po kaplljicah? Ali je to zaradi obsežnosti dokumentacije, ki jo je treba pregledat, ali zaradi showbusiness učinka (najprej Messi, pri nas Zavec,...), da se pridobi pozornost za manj medijsko (a politično/gospodarsko močne) znane face, ali zaradi dejanskega ščitenja nekaterih, tega ne vem.


Bravo Delo zato, ker so jih povabili zraven: panamapapers.icij.or..._partners/

Ali bo "bravo" tudi za pokrivanje tega, je pa po mojem še prezgodaj.

Narod si želi krvi in vnaprej pripravlja spiske, koga želijo videti na #PanamaPapers. Pozablja pa se, da gre samo za eno (niti ne največjo) odvetniško firmo v samo eni od davčnih oaz. Bolj vrh ledene gore kot temelji.
pklada sporočil: 585
[#2590919] 07.04.16 10:43 · odgovor na: (#2590912)
Odgovori   +    2
[rename]
Skratka: presstitucija :-)))

(pripis: časopis Delo pa je časnik, ne častnik)
To je pa Murphy. Pišem o gnojnici, nazivam jih pa s pridevnikom, ki pedstavlja čast.
Pa sej bistvo ste razumeli.

:-)
anon-17583 sporočil: 140
[#2590923] 07.04.16 11:13
Odgovori   +    17
Spoštovana urednica Simona Toplak!

Najprej se vam iskreno zahvaljujem, da ste me po dolgem času spet omenili v vašem časopisu, katerega že nekaj časa ne berem več. Na vaš komentar me je opozoril kolega. Prebral sem ga in sem ugotovil, da ste pomešali jabolka in hruške, pa še kakšen krompir bi se našel. Kaj si o vašem uredniškem komentarju mislijo bralci so zapisali v komentarjih. Na vaš komentar bom mogoče odgovoril tudi na mojem davčnem blogu na spletni strani www.simic-partnerji.si

Ker sem želel vedeti zakaj ste pomešali jabolka in hruške, skupaj s krompirji sem vas poklical po telefonu, toda razgovor je bil žal enosmeren. Jaz sem v glavnem poslušal. Iz vas je bruhala jeza, da se relativiziral ustanavljanje podjetij v off shore državah, da zagovarjam Asada, Putina, Lovšina, Siemens in še neke osebe. Priznam, da sploh ne vem o čem ste govorili. Jaz sem v mojih nastopil v medijih govoril in razpravljal izključno v povezavi s Slovenci, ki naj bi ustanovili podjetje v off shore državah. Ustanavljanje podjetij v tujini, tudi v off shore državah, ni nezakonito. To je povedal tudi Furs, zato ne vem zakaj niste omenili še njega.

Slovenija je pravna država, zato se za nezakonito šteje tisto, kar je kot tako navedeno v zakonu in ne tisto kar menite vi ga. Simona Toplak. Poleg tega Slovenija izmenjuje podatke z nekaterimi off shore državami. Torej, kaj je narobe? Pa še v davčnem registru imamo rubriko prijava naložb v tujih podjetjih.

Sploh pa ste s komentiranjem mojega dela v Dursu udarili popolnoma mimo. V Dursu sem delal več, kot vi delate v Financah, za davkoplačevalce sem naredil več kot boste vi kdaj koli, pa še manj sem zagrenjen kot vi. Zato naj moje delo ocenjujejo davkoplačevalci in tisti, ki me poznajo, ne pa vi.

Poglejte čez okno. Pomlad je tu. Sonček je. Prihaja čas sproščenosti, uživanja in spoštovanja drugih, ne pa odkrivanje podatkov, ki so stari 10, 20 ali več let.

Še za konec. Edino kar pričakujem od novinarjev, ki pišejo o off shore centrih ali, ki komentirajo te zadeve, da so popolnoma čisti. To pomeni, da ne oni, ne njihovi delodajalci in ne njihovi družinski člani nimajo tovrstnih povezav ali težav.


S spoštovanjem.

Ivan Simič
Gustl sporočil: 13.631
[#2590931] 07.04.16 11:42 · odgovor na: anon-17583 (#2590923)
Odgovori   +    3
[1219SI1]
Spoštovana urednica Simona Toplak!

Najprej se vam iskreno zahvaljujem, da ste me po dolgem času spet omenili v vašem časopisu, katerega že nekaj časa ne berem več.
Ampak g. Simič, zlagali ste se že v prvi povedi. Kako naj beremo naprej?
FIN-454644 sporočil: 10.993
[#2590936] 07.04.16 12:00
Odgovori   +    5
Nova 24 TV Hobotnica. Ciric, Tomsic sinoci. Analizirano, stvarno,brez histeriziranja in nabijanja.
anon-17583 sporočil: 140
[#2590938] 07.04.16 12:09 · odgovor na: Gustl (#2590931)
Odgovori   +    7
Spoštovani!

Vse je res. Šele po opozorilu s strani kolega ob 9.50 uri sem prebral uredniški komentar v spletni verziji Financ. Če bi spremljal Finance na spletu, potem bi bil moj odgovor objavljen že sinoči ali danes zgodaj zjutraj, ne pa šele ob 11.13 uri.

Pozdrav.

Ivan Simič
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2590942] 07.04.16 12:26 · odgovor na: anon-17583 (#2590923)
Odgovori   +    4
[1219SI1]
Spoštovana urednica Simona Toplak!

Najprej se vam iskreno zahvaljujem, da ste me po dolgem času spet omenili v vašem časopisu, katerega že nekaj časa ne berem več. Na vaš komentar me je opozoril kolega. Prebral sem ga in sem ugotovil, da ste pomešali jabolka in hruške, pa še kakšen krompir bi se našel. Kaj si o vašem uredniškem komentarju mislijo bralci so zapisali v komentarjih. Na vaš komentar bom mogoče odgovoril tudi na mojem davčnem blogu na spletni strani www.simic-partnerji.si

Ker sem želel vedeti zakaj ste pomešali jabolka in hruške, skupaj s krompirji sem vas poklical po telefonu, toda razgovor je bil žal enosmeren. Jaz sem v glavnem poslušal. Iz vas je bruhala jeza, da se relativiziral ustanavljanje podjetij v off shore državah, da zagovarjam Asada, Putina, Lovšina, Siemens in še neke osebe. Priznam, da sploh ne vem o čem ste govorili. Jaz sem v mojih nastopil v medijih govoril in razpravljal izključno v povezavi s Slovenci, ki naj bi ustanovili podjetje v off shore državah. Ustanavljanje podjetij v tujini, tudi v off shore državah, ni nezakonito. To je povedal tudi Furs, zato ne vem zakaj niste omenili še njega.

Slovenija je pravna država, zato se za nezakonito šteje tisto, kar je kot tako navedeno v zakonu in ne tisto kar menite vi ga. Simona Toplak. Poleg tega Slovenija izmenjuje podatke z nekaterimi off shore državami. Torej, kaj je narobe? Pa še v davčnem registru imamo rubriko prijava naložb v tujih podjetjih.

Sploh pa ste s komentiranjem mojega dela v Dursu udarili popolnoma mimo. V Dursu sem delal več, kot vi delate v Financah, za davkoplačevalce sem naredil več kot boste vi kdaj koli, pa še manj sem zagrenjen kot vi. Zato naj moje delo ocenjujejo davkoplačevalci in tisti, ki me poznajo, ne pa vi.

Poglejte čez okno. Pomlad je tu. Sonček je. Prihaja čas sproščenosti, uživanja in spoštovanja drugih, ne pa odkrivanje podatkov, ki so stari 10, 20 ali več let.

Še za konec. Edino kar pričakujem od novinarjev, ki pišejo o off shore centrih ali, ki komentirajo te zadeve, da so popolnoma čisti. To pomeni, da ne oni, ne njihovi delodajalci in ne njihovi družinski člani nimajo tovrstnih povezav ali težav.


S spoštovanjem.

Ivan Simič
Čista resnica! Še jaz jo komaj prepoznam, zadnje čase. Da ne omenjam tegale članka:

www.finance.si/88434...-Sloveniji

Še posebno je postala pasja do vseh; kako se strokovno reče: davčnih optimalizantov(?), ki imajo podjetja v tujini....

moski.hudo.com/igre/...ore-video/
crt sporočil: 27.381
[#2590944] 07.04.16 12:33 · odgovor na: anon-17583 (#2590923)
Odgovori   +    4
[1219SI1]
Še za konec. Edino kar pričakujem od novinarjev, ki pišejo o off shore centrih ali, ki komentirajo te zadeve, da so popolnoma čisti. To pomeni, da ne oni, ne njihovi delodajalci in ne njihovi družinski člani nimajo tovrstnih povezav ali težav.
em... torej lahko offshore zadeve komentirajo samo tisti, ki z njimi nimajo izkusenj?
Gustl sporočil: 13.631
[#2590945] 07.04.16 12:38 · odgovor na: anon-17583 (#2590938)
Odgovori   +    2
[1219SI1]
Spoštovani!

Vse je res. Šele po opozorilu s strani kolega ob 9.50 uri sem prebral uredniški komentar v spletni verziji Financ. Če bi spremljal Finance na spletu, potem bi bil moj odgovor objavljen že sinoči ali danes zgodaj zjutraj, ne pa šele ob 11.13 uri.

Pozdrav.

Ivan Simič
Spoštovani,

sedaj pa še spinate. Jaz sem izpostavil vašo izjavo, da ne berete Financ in ne izjave, da vas je na tekst opozoril kolega. Ker to, da ne berete Financ, pač ni res.

Celo o tem, ali ste ali niste brali Financ že včeraj zvečer, bi lahko debatirala, a pustimo to za kdaj drugič, saj lahko samo še bolj zabredete.

Lep pozdrav,
Jure Gostiša
anon-292686 sporočil: 763
[#2590960] 07.04.16 13:54
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-292686 07.04.2016 13:56
Naslednje sicer ni več sveža novica, se mi pa zdi, da je tale debata in tema za njeno objavo kar primerna:

www.rt.com/news/3386...in-attack/

Zadnje čase imam občutek, da je (tudi) že vsaj tričetrt Slovenije pod neposrednim ali posrednim vplivom tegale Šoroša ... :-/ (Morda ena izmed večjih težav je ta, da se večina "prizadetih" slednjega še niti ne zaveda. :> )
FIN-454644 sporočil: 10.993
[#2590967] 07.04.16 14:27 · odgovor na: anon-292686 (#2590960)
Odgovori   +    3
S Sorosovim denarjem je pred leti pri nas upravljal/bil glavni Rastko Mocnik.
anon-292686 sporočil: 763
[#2590969] 07.04.16 14:34
Odgovori   +    1
Še tale link za dopolnitev:

youtube.com/watch?v=...HY3ncyrNUA

Upam, da bo kateri izmed npr. "raziskovalnih" novinarjev ICIJ preveril čisto vse navedbe in jih potrdil ali ovrgel. :-P
najobj sporočil: 32.017
[#2590974] 07.04.16 15:10 · odgovor na: anon-17583 (#2590923)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 07.04.2016 15:17
[1219SI1]
Spoštovana urednica Simona Toplak!

Najprej se vam iskreno zahvaljujem, da ste me po dolgem času spet omenili v vašem časopisu, katerega že nekaj časa ne berem več. Na vaš komentar me je opozoril kolega. Prebral sem ga in sem ugotovil, da ste pomešali jabolka in hruške, pa še kakšen krompir bi se našel. Kaj si o vašem uredniškem komentarju mislijo bralci so zapisali v komentarjih. Na vaš komentar bom mogoče odgovoril tudi na mojem davčnem blogu na spletni strani www.simic-partnerji.si

Ker sem želel vedeti zakaj ste pomešali jabolka in hruške, skupaj s krompirji sem vas poklical po telefonu, toda razgovor je bil žal enosmeren. Jaz sem v glavnem poslušal. Iz vas je bruhala jeza, da se relativiziral ustanavljanje podjetij v off shore državah, da zagovarjam Asada, Putina, Lovšina, Siemens in še neke osebe. Priznam, da sploh ne vem o čem ste govorili. Jaz sem v mojih nastopil v medijih govoril in razpravljal izključno v povezavi s Slovenci, ki naj bi ustanovili podjetje v off shore državah. Ustanavljanje podjetij v tujini, tudi v off shore državah, ni nezakonito. To je povedal tudi Furs, zato ne vem zakaj niste omenili še njega.

Slovenija je pravna država, zato se za nezakonito šteje tisto, kar je kot tako navedeno v zakonu in ne tisto kar menite vi ga. Simona Toplak. Poleg tega Slovenija izmenjuje podatke z nekaterimi off shore državami. Torej, kaj je narobe? Pa še v davčnem registru imamo rubriko prijava naložb v tujih podjetjih.

Sploh pa ste s komentiranjem mojega dela v Dursu udarili popolnoma mimo. V Dursu sem delal več, kot vi delate v Financah, za davkoplačevalce sem naredil več kot boste vi kdaj koli, pa še manj sem zagrenjen kot vi. Zato naj moje delo ocenjujejo davkoplačevalci in tisti, ki me poznajo, ne pa vi.

Poglejte čez okno. Pomlad je tu. Sonček je. Prihaja čas sproščenosti, uživanja in spoštovanja drugih, ne pa odkrivanje podatkov, ki so stari 10, 20 ali več let.

Še za konec. Edino kar pričakujem od novinarjev, ki pišejo o off shore centrih ali, ki komentirajo te zadeve, da so popolnoma čisti. To pomeni, da ne oni, ne njihovi delodajalci in ne njihovi družinski člani nimajo tovrstnih povezav ali težav.


S spoštovanjem.

Ivan Simič
... evo, jaz sicer nimam pojma o smiselnosti registracije podjetij v off shore državah, ker pač za to nimam nobene potrebe, mi je pa bilo nadvse hecno, ko vas je Bobovnik zadnjič v Odmevih vprašal, če imate vi svoje podjetje registrirano na Cipru zaradi izogibanja davkom v Sloveniji, pa ste mu odgovorili, da ste ga tja prenesli zato, ker kot direktor slovenskih dacarjev niste mogli svetovati svojim strankam, kako naj se izogibajo slovenskim dacarjem ... no, če pa imate podjetje registrirano na Cipru, pa ste kot direktor slovenskih dacarjev očitno lahko svetovali svojim strankam, kako naj se enako kot vi sami tudi oni izogibajo slovenskim dacarjem in da s tem ni nič narobe, ker je izogibanje davkom v svoji matični državi zakonito ... khmm, potem pa ste Bobovniku še povedali, da je njegovo vprašanje o vašem izogibanju slovenskim davkom neumestno, ker se o tem itak še tožarite in da bo sodišče presodilo, če je prav, da direktor slovenskih dacarjev preko svojega podjetja na Cipru svetuje svojim strankam, kako se naj izogibajo slovenskim dacarjem ...

P.S.: da sem tolikokrat ponovil, da ste kot direktor slovenskih dacarjev na Cipru lahko svetovali svojim strankam, kako naj se enako kot vi sami tudi oni izogibajo slovenskim dacarjem, niti slučajno ni razlog v slabem stilu mojega pisanja, ampak sem vam na ta način hotel povedati, da drugič na direktno vprašanje odgovorite direktno ali pa da ste lepo tiho, ker se s spinanjem očitno samo še bolj zajebete ... khmm, čeprav sem se s svojim pisanjem tudi jaz zajebal, ker vi Financ sploh ne berete, kaj šele da bi brali komentarje anonimnih davkoplačevalcev, ki zaradi izogibanja davkom tudi nekdanjega direktorja slovenskih dacarjev plačujejo višje davke ...
anon-17583 sporočil: 140
[#2590993] 07.04.16 17:47 · odgovor na: najobj (#2590974)
Odgovori   +    6
[najobj]
... evo, jaz sicer nimam pojma o smiselnosti registracije podjetij v off shore državah, ker pač za to nimam nobene potrebe, mi je pa bilo nadvse hecno, ko vas je Bobovnik zadnjič v Odmevih vprašal, če imate vi svoje podjetje registrirano na Cipru zaradi izogibanja davkom v Sloveniji, pa ste mu odgovorili, da ste ga tja prenesli zato, ker kot direktor slovenskih dacarjev niste mogli svetovati svojim strankam, kako naj se izogibajo slovenskim dacarjem ... no, če pa imate podjetje registrirano na Cipru, pa ste kot direktor slovenskih dacarjev očitno lahko svetovali svojim strankam, kako naj se enako kot vi sami tudi oni izogibajo slovenskim dacarjem in da s tem ni nič narobe, ker je izogibanje davkom v svoji matični državi zakonito ... khmm, potem pa ste Bobovniku še povedali, da je njegovo vprašanje o vašem izogibanju slovenskim davkom neumestno, ker se o tem itak še tožarite in da bo sodišče presodilo, če je prav, da direktor slovenskih dacarjev preko svojega podjetja na Cipru svetuje svojim strankam, kako se naj izogibajo slovenskim dacarjem ...

P.S.: da sem tolikokrat ponovil, da ste kot direktor slovenskih dacarjev na Cipru lahko svetovali svojim strankam, kako naj se enako kot vi sami tudi oni izogibajo slovenskim dacarjem, niti slučajno ni razlog v slabem stilu mojega pisanja, ampak sem vam na ta način hotel povedati, da drugič na direktno vprašanje odgovorite direktno ali pa da ste lepo tiho, ker se s spinanjem očitno samo še bolj zajebete ... khmm, čeprav sem se s svojim pisanjem tudi jaz zajebal, ker vi Financ sploh ne berete, kaj šele da bi brali komentarje anonimnih davkoplačevalcev, ki zaradi izogibanja davkom tudi nekdanjega direktorja slovenskih dacarjev plačujejo višje davke ...

Spoštovani najojb!

Glede na vaš zapis lahko ugotovim le, da je z vami nekaj narobe. Možnosti sta dve in to ali ste gluhi ali pa namerno prirejate izjave. Vprašanje g. Bobovnika je bilo enostavno. Glasilo je: "Kje v tujini imam podjetje". To je danes in ne v času, ko sem bil direktor Dursa. Moj odgovor je bil še bolj enostaven. Navedel sem obe državi.

V kolikor želite več informacij o mojih podjetjih v tujini, mojemu plačevanju davkov v Sloveniji, saj je to edina država poleg Srbije, kjer plačujem davke, ter mojih prijavah izplačil iz mojega tujega podjetja preberite rasodno novinarskega častnega razodišča v zadevi Ivan Simič proti Vasja Jager (Večer) razsodisce.org/arhiv...%3fnid=365 Glede na to, da plačujem v Sloveniji visoke zneske dohodnine, leta 2012 je bil končni znesek več kot 70.000 EUR, me vaše neresnice ne pridejo do živega. V vašem zapisu ni nobene resnice. S strani Fursa sem imel osebni davčni pregled, ki je bil posledica naročila in zapisov podobnih vašim in so ugotovili, da je vse v redu. Poskušali so me spraviti v zapor s krivo kazensko ovadbo pa je padla, ker je vse v njej bilo izmišljeno. Preživel sem hude čase in nič več mi ne more do živega.

Verjamem, da vam zlobni zapisi dajejo energijo, da lahko preživete, zato vam predlagam, da si izberete koga drugega, kajti te zadev so za mene preteklost. Šel sem čez vse možne kontrole in niso našli ničesar.

Glede dela v mojih tujih podjetjih, saj ga nima samo na Cipru, temveč tudi v Srbiji, lahko povem, da v njih in za njih delam samo, ko sem na ozmemlju države, kjer imajo sedež. Za vsa ta potovanja imam vso potrebno dokumentacijo, ki dokazuje mojo pot v te države. Tudi to je preverjal Furs in ni našel nepravilnosti.

Ne glede na vašo zagrenejenost vam predlagam, da izkoristite današnji sončen dan za dolg sprehod, na katerem boste razmišljali predvsem pozitivno, kajti le pozitivna energija nam lahko da novi zagon. Čas takšnega postopanja, kot to počnete vi je že mimo.

Uživajte življenje, kajti dano nam je le eno. Vse kar pride po njemu je nepredvidljivo.

S spoštovanjem.

Ivan Simič
najobj sporočil: 32.017
[#2590999] 07.04.16 19:37 · odgovor na: anon-17583 (#2590993)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 07.04.2016 19:39
[1219SI1]
> [najobj]
> ... evo, jaz sicer nimam pojma o smiselnosti registracije podjetij v off shore državah, ker pač za to nimam nobene potrebe, mi je pa bilo nadvse hecno, ko vas je Bobovnik zadnjič v Odmevih vprašal, če imate vi svoje podjetje registrirano na Cipru zaradi izogibanja davkom v Sloveniji, pa ste mu odgovorili, da ste ga tja prenesli zato, ker kot direktor slovenskih dacarjev niste mogli svetovati svojim strankam, kako naj se izogibajo slovenskim dacarjem ... no, če pa imate podjetje registrirano na Cipru, pa ste kot direktor slovenskih dacarjev očitno lahko svetovali svojim strankam, kako naj se enako kot vi sami tudi oni izogibajo slovenskim dacarjem in da s tem ni nič narobe, ker je izogibanje davkom v svoji matični državi zakonito ... khmm, potem pa ste Bobovniku še povedali, da je njegovo vprašanje o vašem izogibanju slovenskim davkom neumestno, ker se o tem itak še tožarite in da bo sodišče presodilo, če je prav, da direktor slovenskih dacarjev preko svojega podjetja na Cipru svetuje svojim strankam, kako se naj izogibajo slovenskim dacarjem ...
>
> P.S.: da sem tolikokrat ponovil, da ste kot direktor slovenskih dacarjev na Cipru lahko svetovali svojim strankam, kako naj se enako kot vi sami tudi oni izogibajo slovenskim dacarjem, niti slučajno ni razlog v slabem stilu mojega pisanja, ampak sem vam na ta način hotel povedati, da drugič na direktno vprašanje odgovorite direktno ali pa da ste lepo tiho, ker se s spinanjem očitno samo še bolj zajebete ... khmm, čeprav sem se s svojim pisanjem tudi jaz zajebal, ker vi Financ sploh ne berete, kaj šele da bi brali komentarje anonimnih davkoplačevalcev, ki zaradi izogibanja davkom tudi nekdanjega direktorja slovenskih dacarjev plačujejo višje davke ...
Spoštovani najojb!

Glede na vaš zapis lahko ugotovim le, da je z vami nekaj narobe. Možnosti sta dve in to ali ste gluhi ali pa namerno prirejate izjave. Vprašanje g. Bobovnika je bilo enostavno. Glasilo je: "Kje v tujini imam podjetje". To je danes in ne v času, ko sem bil direktor Dursa. Moj odgovor je bil še bolj enostaven. Navedel sem obe državi.

V kolikor želite več informacij o mojih podjetjih v tujini, mojemu plačevanju davkov v Sloveniji, saj je to edina država poleg Srbije, kjer plačujem davke, ter mojih prijavah izplačil iz mojega tujega podjetja preberite rasodno novinarskega častnega razodišča v zadevi Ivan Simič proti Vasja Jager (Večer) razsodisce.org/arhiv...%3fnid=365 Glede na to, da plačujem v Sloveniji visoke zneske dohodnine, leta 2012 je bil končni znesek več kot 70.000 EUR, me vaše neresnice ne pridejo do živega. V vašem zapisu ni nobene resnice. S strani Fursa sem imel osebni davčni pregled, ki je bil posledica naročila in zapisov podobnih vašim in so ugotovili, da je vse v redu. Poskušali so me spraviti v zapor s krivo kazensko ovadbo pa je padla, ker je vse v njej bilo izmišljeno. Preživel sem hude čase in nič več mi ne more do živega.

Verjamem, da vam zlobni zapisi dajejo energijo, da lahko preživete, zato vam predlagam, da si izberete koga drugega, kajti te zadev so za mene preteklost. Šel sem čez vse možne kontrole in niso našli ničesar.

Glede dela v mojih tujih podjetjih, saj ga nima samo na Cipru, temveč tudi v Srbiji, lahko povem, da v njih in za njih delam samo, ko sem na ozmemlju države, kjer imajo sedež. Za vsa ta potovanja imam vso potrebno dokumentacijo, ki dokazuje mojo pot v te države. Tudi to je preverjal Furs in ni našel nepravilnosti.

Ne glede na vašo zagrenejenost vam predlagam, da izkoristite današnji sončen dan za dolg sprehod, na katerem boste razmišljali predvsem pozitivno, kajti le pozitivna energija nam lahko da novi zagon. Čas takšnega postopanja, kot to počnete vi je že mimo.

Uživajte življenje, kajti dano nam je le eno. Vse kar pride po njemu je nepredvidljivo.

S spoštovanjem.

Ivan Simič
... evo, če sem tukaj 4d.rtvslo.si/arhiv/o.../174398026 vaše besede od 19:50 do 20:25 narobe razumel, se vam opravičujem, čeprav bi zelo rad vedel, kaj bi naj v praksi drugega pomenila prodaja (= ne ukinitev) svojega podjetja na Ciper v času direktorovanja DURS in potem po koncu direktorovanja spet odkup (= od koga) tega istega ves čas delujočega (= to iz vašega odgovora res ni jasno, guglat pa se mi ne da, ker me to tako zelo ne zanima) podjetja nazaj ...

P.S.: ker hvalabogu zmorem, nisem zagrenjen, da plačujem (pre)visoke davke, sončnega dneva ni več, jutri pa bo spet dež, kar pa je za že kar suho zemljo dobro oziroma je to za Slovenijo boljše, kot če se lahko grem jaz po soncu sprehajat in pozitivno razmišljat o negativnih stvareh ... aja, res jezen (= ne zagrenjen) pa sem zaradi totega www.finance.si/88434...-Sloveniji razmišljanja onega Karnera in njemu podobnih poštenjakarjev, ki se "znajdejo", vi pa njihova sprevržena dejanja po TV vsaj implicitno zagovarjate ...
anon-17583 sporočil: 140
[#2591004] 07.04.16 20:16 · odgovor na: najobj (#2590999)
Odgovori   +    1
Spostovani,

Opravicilo sprejeto.

Ker sem na telefonu ne morem veliko pisati. To je moj mail in mi posljite vasega da vam obrazlozim, saj ste spet narobe razumeli glede podjetja s Cipra. V casu ko sem bil direktor Dursa nisem imel nikoli podjetja na Cipru niti kjer koli v tujini.

ivan.simic@simic-partnerji.si

Pozdrav.

Ivan Simič
najobj sporočil: 32.017
[#2591205] 08.04.16 12:19 · odgovor na: anon-17583 (#2591004)
Odgovori   +    0
[1219SI1]
Spostovani,

Opravicilo sprejeto.

Ker sem na telefonu ne morem veliko pisati. To je moj mail in mi posljite vasega da vam obrazlozim, saj ste spet narobe razumeli glede podjetja s Cipra. V casu ko sem bil direktor Dursa nisem imel nikoli podjetja na Cipru niti kjer koli v tujini.

ivan.simic@simic-partnerji.si

Pozdrav.

Ivan Simič
... OK, sicer cenim, da me cenite in ste mi vaše poslovanje pripravljeni pojasniti po zasebnem mailu, ampak tako zelo me res ne "žulite", da bi hotel zvedeti še nekaj več in kar hkrati ne bi bilo tudi za druge anonimneže na totem forumu ... alzo, pozabite na moj zlobni jezik in še naprej delajte in mislite pozitivno, jaz pa bom že nekako ...
anon-17583 sporočil: 140
[#2591488] 10.04.16 16:01
Odgovori   +    3
Spoštovani!

Na www.simic-partnerji....-blog.html preberite novi blog z naslovom Panama & Finance.

S spoštovanjem.

Ivan Simič
anon-293288 sporočil: 72
[#2591526] 11.04.16 06:17
Odgovori   +    0
denar od trgovien na črno z ogroženimi živalskimi in rastlinskimi vrstami. daleč presega tistega od drog, orožja, prostitucije, trgovanja s sužnji,.. najprej so tu ogrožene živalske vrste - to je daleč, daleč na prvem mestu. In, da. Sodelujemo vsi.
najobj sporočil: 32.017
[#2591581] 11.04.16 11:13 · odgovor na: (#2591458)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 11.04.2016 11:17
[rename]
Drugic vprasajte, koliko novinarjev deluje kot s.p. In na ta nacin placujejo minimalne davke?
Prav zanimivo bi bilo to videti, kdo se tako usaja nad panamskimi in drugimi davcnimi oazami.

Pozicija: nimam nobenih off-shore firm.
... čuj, jaz bi se na tvojem mestu raje vprašal, zakaj toliko novinarjev mora delati kot s.p., da sploh lahko preživijo ...

P.S.: probaj naštet slovenske novinarje, ki bi silni denar, ki so ga zaslužili kot s.p., skrivali v davčnih oazah in če boš naštel več kot enega, ti častim pir ... aja, zdaj sem se na pobalina forum.finance.si/?m=...392&single spomnil ...
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2591611] 11.04.16 13:14 · odgovor na: anon-17583 (#2591488)
Odgovori   +    0
[1219SI1]
Spoštovani!

Na www.simic-partnerji....-blog.html preberite novi blog z naslovom Panama & Finance.

S spoštovanjem.

Ivan Simič
Panama & Finance


Pred dnevi sem bil deležen po mnenju mnogih nespodobnega uredniškega komentarja Simone Toplak, za katero na spletni strani www.finance.si piše, da je odgovorna urednica časnika Finance in portala Finance.si. Ni kaj, to je druga najvišja funkcija v časniku Finance. Gre torej za osebo, ki ima ustrezno znanje, izkušnje, položaj in predvsem moč. Moč, da lahko uničuje ali poskuša uničiti drugače misleče.


Njen prvi napad sem doživel pred leti, ko sem predlagal in zagovarjal dvig DDV z 20 na 22 odstotkov, saj sem menil, da je to najhitrejša in najboljša rešitev za povečanje davčnih prihodkov. Navedeno se je takrat pokazalo kot pravilna rešitev.


Drugi napad me je doletel te dni zaradi mojega mnenja o zakonitosti ustanavljanja off shore podjetij in to v njenem uredniškem komentarju v Financah 7. aprila 2016.


V uvodu uredniškega komentarja je najprej čestitala kolegom z Dela, ki so dobili panamske dokumente, imajo panamske dokumente in profesionalno obdelujejo panamske dokumente, ki izprašajo vse strani in objavijo vse strani. Za njen okus se sicer premalo opredelijo, kdo po njihovem mnenju laže in kdo ne, kdo je lopov in kdo ne, ter premalo preprosto povedo, zakaj je lopov. Nato pa navede, da če jo to moti, bi pa sama dobila dokumente in naredila po svoje. Pa jih ni in je Delo v tem primeru boljše.


Istočasno ne navede, da že več kot eno leto ve, da je bil novembra 2014 eden od največjih slovenskih medijev, in najverjetneje je še danes, v 100-odstotni lasti nizozemskega holdinga. Nizozemski holding pa je bil v 100-odstotni lasti off shore podjetja, ki ima sedež na otočku Curacao, na Nizozemskih Antilih. Navedeno pomeni, da je ta medij praktično v 100-odstotni lasti off shore podjetja, kar si boste lahko ogledali v naslednji reviji DENAR, ki izide 20. aprila 2016.


Če k temu še dodamo informacijo, da v tem mediju najverjetneje oglašujejo tudi podjetja, ki so v delni državni lasti, lahko zaključimo, da obstaja velika verjetnost, da denar teh podjetij konča na računu off shore podjetja. Ko ji je bila posredovana navedena informacija, je odgovorila le: »Pa, kaj?« Zato je ne razumem. Ne zanima je, da je lastnik enega izmed večjih medijev v Sloveniji off shore podjetje, zgraža pa se, če off shore podjetje ustanovi neka fizična oseba iz Slovenije. Ne vem, mogoče se temu reče novinarska solidarnost, prav gotovo pa to ni raziskovalno novinarstvo, po katerem tako hrepeni. Kar je najhuje, ni edina novinarka oziroma novinar, ki ve za off shore lastniško strukturo omenjenega slovenskega medija. Zato zgražanje slovenskih novinarjev nad odkritji v dokumentih iz Paname jemljem z veliko rezervo. Verjetno gre bolj za igro in zaigrano zgražanje, kajti če se nad tem zgražaš, potem se nad tem zgražaš v vsakem primeru.


Tako lahko zaključimo, da si veliki, mogočni, močni in vplivni lahko privoščijo skoraj vse. Lahko imajo lastniške strukture, kakršne si želijo, lahko se na ta način izognejo ali obidejo plačilo tudi več milijonov davkov, občani pa tega ne smejo početi. In to ne vsi občani, temveč samo tisti občani, za katere novinarji menijo, da ne smejo.


Na podobnem nivoju so tudi njeni zapisi v uredniškem komentarju, ko se spušča v moje razmišljanje. Upam si trditi, da o davkih in davčnih zadevah vem veliko več kot ona. Davčne zadeve delim na tiste, ki so zakonite, in tiste, ki so nezakonite. Zakonitost pa določajo zakoni. Zakoni pa so predpisi, ki močnim in vplivnim onemogočajo, da bi počeli, kar bi želeli. Toda očitno se urednica ne strinja z zakoni, saj verjetno omejujejo njeno moč in zato najverjetneje želi uveljaviti svoja merila zakonitosti ali nezakonitosti oziroma svoja moralna načela. Očitno so zanjo nemoralni tisti, ki niso po njenih merilih.


Nadalje v svojem uredniškem komentarju navede, »da je logično, kako se odzivajo laiki, da pa je bizarno, kako Panamaleaks iz dneva v dan relativizirajo strokovnjaki. Denimo Ivan Simič na nacionalnem radiu, kako z oazami ni nič narobe, … Ivan Simič, nekdanji šef Dursa, … torej človeka, ki bi lahko iz Slovenije po funkciji, vplivu in po znanju naredila pametno davčno podjetniško okolje - zdaj razlagata, da davčna optimizacija ne sodi med nezakonite prakse.«


Kot prvo, na radiu nisem povedal, da z davčnimi oazami ni nič narobe, temveč sem povedal, da ustanovitev podjetja v davčni oazi ni prepovedana in da sama ustanovitev še ne pomeni nič nezakonitega, saj imeti podjetje v davčni oazi ne pomeni, da se takoj utaji davek. Mimogrede, podobnega mnenja je tudi finančna uprava. Dejstvo je, da so davčne obveznosti zapisane v davčnih zakonih in so znane. Upam, da so znane tudi odgovorni urednici Financ, saj drugače ne bi zasedala tako visokega položaja in ne bi pisala o davčnih temah. Zaradi tega ji predlagam, da še enkrat posluša moje izjave na nacionalnem radiu.

O tem, kaj sem storil za Slovenijo na davčnem področju, naj sodijo drugi, ki niso tako zaslepljeni s sovraštvom, kot ona. Moj predlog davčne reforme sem spisal že leta 2011 in sem prepričan, da bi ta davčna reforma, če bi bila izvedena pravočasno, na koncu povečala davčne prihodke in privabila nove vlagatelje.


Višek bizarnosti odgovorne urednice pa je zapis »… ki pa je sploh prva težava vlad in politike posamezne države, ki sta jo usmerjala tudi Simič in … Če pa je nista, kaj pa sta potem počela - hodila v službo in optimizirala, kajne?«


Zame se točno ve, kaj sem počel, ko sem bil direktor Dursa, katere spremembe in optimizacije smo uvedli v tistem času. Prav tako se ve, da po mojem odhodu ni bilo nobene pomembnejše pozitivne spremembe, katero ne bi zastavili že v času, ko sem vodil Durs. Velike spremembe in optimizacije sem uvedel tudi v delovanju srbske davčne uprave. Torej sem deloval v dveh davčnih upravah, v dveh različnih državah in v obeh se me davčni zavezanci spomnijo po pozitivnih spremembah oziroma optimizacijah. Zaradi tega ne dovolim nikomur, še najmanj pa novinarki, pa če tudi je odgovorna urednica, da sodi o teh zadevah. Sploh pa ne s tako negativnim prizvokom.


Mag. Ivan Simič
Spoštovani in Cenjeni Tovariš Ivan Simič & partnerji

Bojim se, da gre za (rahel) nesporazum in napačno razumevanje vsebine. Tako iz uredniške strani, kakor iz strani "mnenja mnogih` in domnevam, tudi vašega mnenja.

Verjetno vsemu temu botruje nepoznavanje in odsotnost iz dotičnega Finančnega portala. Drugače bi bili vaši občtutki, kakor tudi občutki po "mnenju mnogih" veliko bolj deležni; kakor se tukaj na to sklicuje: napadov. Za primer naj samo omenim digitalne davčne blagajne.

Če se dve ali več oseb ne more zediniti glede mnenja, morda strategije, ukrepov, ali kakšne druge stvari, to še ni potrebno doživeti kot napad.
Resnično je, da urednica deluje in se odziva nekoliko temperamentno. Vsekakor še zdaleč niste edina stranka, ki je deležana take (uredniške) obravnave. Moške je potrebno jemati, take kot so, ženke pa, (take) kot bi rade želele biti.

Naj se samo dotaknem še nekaj bistvenih vsebinskih zadev:

Ni šlo za nobeno Hvalo Delu, temveč za neko bolj Zahvalo, in še to bolj tisto, cinično, ki jo je potrebno razumeti v "navednicah". In seveda za "ažurnost" preiskovalnih novinarjev. Kje ima to podjetje sedež, v prvi vrsti ni tako zelo pomembno; šele v drugi vrstici; bolj `pomembno` je to, kaj te preiskovalni `novinarji` zmorejo, česa so sposobni in kako se zadeve lotijo. Tudi v to se ne mislim spuščati, saj so bili razni komentarji, ki so jih doživljali v Delu verjetno dovolj zgovorni tudi za njih. Kdor je hotel in imel čas slediti zadevam....

Vsekakor ste prvovrstni, ne samo davčni svetovalec, tudi izjemno bister in odprt mislec vseh ekonomskih in nikakor ne samo davčnih zadev. S tega stališča bi bil cenjen in zaželjen gost tudi na tem portalu, saj nam krvavo manjka strokovnjakov s širokim obzorjem in brez dlake na jeziku.

Zato vas ponovno prošam, da se ne počutite napadene in oblatene, saj gre samo za izmenjavo mnenj, izkušenj, strategij in poti, po katerih naj bi Slovenija hodila.

Neka taka zadeva, ki je (očitno) ponovno na tapeti, vključno s FM Mramorjem, je Socialna Čepica. :) Zanimivo bi bilo izvedeti, Kakšni so Vaši pogledi na to zadevo.

Hvala za ruzemevanje in upam, da nisem sprožil kakšnega neodobravanja, ali celo napada, tudi kar se tiče "drugih mnogih".

PRIPOROČILO:
Ker vas poznam; sicer ne osebno, vem da ste dober, odprt in nekonflikten človek. Tudi urednica, s svojo občasno delujočo in utripajočo temperamentnostjo, ni poosebljeni zmaj, zato vam iskreno priporočam, da bi kakšen šopek, primerno izbranega cvetja, četudi poslan po pošti, nikakor ne poslabševal zadeve. Prej obratno.

IZTIRJENJE.

Ker je tale debata; o davčnih oazah, nekoliko iztirila, bi tukaj citiral naslednji komentar, kaj več, kogarkoli bi utegnilo zanimati, si lahko prebere na spodnji povezavi.

l.p.
Komu mar Zavec, Grega Repovž, Mladina 14, 8.4.2016

Res je noro, kako danes iščemo in čakamo neke Ize Login in Dejane Zavce, da bi nanje kazali, češ, poglejte jih, davčne utajevalce. Davčne oaze so osnova delovanja današnjega kapitalizma. Na davčnih oazah vse skupaj temelji. Še več: država, torej republika Slovenija, danes vse velike posle, prodajo državnega premoženja, opravlja prek davčnih oaz – in z njimi soglaša, ker so pri nas pripravljena kupovati le podjetja, ki pri nas ne bodo plačala davkov. Resnica je torej bolj nora. Davčne oaze so današnji kapitalizem. Davčne oaze so v današnjem svetu bolj legitimne kot socialna država, bolj normalne kot brezplačni vrtci in javne šole. Predstavniki podjetij iz davčnih oaz lahko vedno pridejo do ministrov. So spoštovani. Pri njih najemajo države kredite. Najemajo jih za svetovalce. Od njihovih mnenj so odvisne ocene tako držav kot podjetij. Morda se je vseeno sicer lažje zgražati nad Zavcem – ker potem slika ni tako črna.
www.mladina.si/?p=2
najobj sporočil: 32.017
[#2591641] 11.04.16 14:36 · odgovor na: (#2591621)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 11.04.2016 14:39
[rename]
> [najobj]
> > [rename]
> > Drugic vprasajte, koliko novinarjev deluje kot s.p. In na ta nacin placujejo minimalne davke?
> > Prav zanimivo bi bilo to videti, kdo se tako usaja nad panamskimi in drugimi davcnimi oazami.
> >
> > Pozicija: nimam nobenih off-shore firm.
> ... čuj, jaz bi se na tvojem mestu raje vprašal, zakaj toliko novinarjev mora delati kot s.p., da sploh lahko preživijo ...
>
> P.S.: probaj naštet slovenske novinarje, ki bi silni denar, ki so ga zaslužili kot s.p., skrivali v davčnih oazah in če boš naštel več kot enega, ti častim pir ... aja, zdaj sem se na pobalina forum.finance.si/?m=...392&single spomnil ...
A je res tako težko razumeti, da je (fiktivni) s.p. ravno tako izogibanje davkom, kot poslovanje preko davčnih oaz?
Razlika je le v višini manj plačanih davkov.

Ali drugače povedano: če ukradeš 100 eurov ali pa 100.000, si v obeh primerih tat.
... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, delodajalci nimajo s tem nič, ampak vsi toti prekarci v resnici nočejo biti redno zaposleni, ker imajo svoje s.p.-je samo zato, da ne rabijo plačat davkov ... eh, jebiga ...
najobj sporočil: 32.017
[#2591650] 11.04.16 14:55 · odgovor na: (#2591647)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 11.04.2016 14:55
[rename]
It (always) takes two for tango, remember? ;-)
... ja, dokler te ne bo kakšen s.p. šofer pri GoOpti zapeljal v graben, ker potem ne bo nobenega ...
najobj sporočil: 32.017
[#2591667] 11.04.16 15:56 · odgovor na: (#2591658)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 11.04.2016 16:00
[rename]
Očitno ne štekaš ali pa nočeš.

Moj point je, da bi morali navidezno s.p.-jevstvo preprečiti.
Zakaj posameznik pristane na tako odvisno razmerje, je seveda drugo vprašanje.
Morda zato, ker je delodajalcu vseeno ali nakaže X eurov na s.p. ali pa Y eurov delojemalcu, Z eurov pa "državi" (pri čemer velja, da je Y+Z=X).
Morda pa zato, ker se z s.p.-jem dogovorita za znesek, ki je nižji od X in je potem to (navidezna) win:win situacija, ko je delodajalec znižal strošek delovne sile, delojemalec pa povišal Y na račun nižjega Z.

Dejstvo je, da se je navidezno s.p.-jevstvo zelo razširilo in če k temu dodamo še pregovorno znane privatnike, ki ob minimalni plači otroke v šolo-vrtec-na tenis vozijo z Mercedezi, se proračunska luknja samo krepi.

Se razumeva?
... ja, seveda se razumeva, le da očitno različno razumeva, zakaj se je s.p.-jevstvo tako zelo razširilo ...

P.S.: ko obe stranki nekaj sprejmeta, to sicer zgleda kot dogovor, ampak ni glih nujno tako ...

Strani: 1 2