Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek (hiti leta) Ojoj, Mirko Tuš

Strani: 1 2

anon-333107 sporočil: 8.271
[#2566061] 30.11.15 23:57 · odgovor na: sopranos (#2565996)
Odgovori   +    2
[sopranos]
No, super, kar od besed k dejanjem. In prepričaj še svojo družino, prijatelje, znance, sodelavce in poslovne partnerje. Več kot vas bo, večja je verjetnost, da se Tuš izvleče.
Veliko so jih že vlekli, malo potegnili. Tako, da se ne mislim udejstvovati. :))
In kriviti Finance za to, da so javno objavile, da je Tuš v pizdi, je tudi smešno.
Kdo je krivil finance, da je Tuš v pizdi???

Ne, to NI smešno. Smeh, ali pa humor, je osebnostna lastnost. Kar je nekomu smešno, je drugemu lahko žalostno.

SMEŠNE se meni zdijo druge stvari. Smešno je to, kako so vsi pametni. Še najbolj smešno je pa to, kako mora biti vse v rokah tujcev, da uspešno posluje. Ko se bomo vsega znebili, bomo odrešeni. Če nam še takrat ne bo šlo, bom uvozili nekaj 100 črncev in zadeva bo gladko tekla naprej.

Tukaj se bom ustavil, kar se smeha tiče.....
Ker tukaj ne gre za dilemo minimalni dobiček ali minimalna izguba. Gre za to ali se ga bo poslalo v stečaj ali pa ga bo prevzel nek tuj kupec.
Uff. To pa je zdaj vprašanje?? V stečaj, na slabo banko, ali pa prodati tujcu. To je zdaj vprašanje! Bo že tale šokirana Soldateska & companij povedala, katera bo najboljša rešitev. Seveda iz finančnega stališča.
Kaj pa slovenske firme, mala in srednje velika podjetja, ki jih je Tuš pustil na cedilu, ker jim ne plača za opravljeno delo, dobavljeno blago?
DA! Minuta tišine prosim. To je resen problem.

Zdaj bi te pa prosil, da poveš in razložiš, katera pa so tista mala, srednja in velika podjetja, ki v sloveniji ne delajo izgub in ne puščajo stvari in ljudi na cedilu?

Pomurske mlekarne? AdriaAirvays? TEŠ6? Ja, saj nekatere pa še res izplačujejo celo neke dividendne deleže?! Še država postriže podrejence, in to s privolitvijo in žegnom evropske komisije! Res, lepo je naši deželi finančno poslovat. :))

Vsi žalujoči ostali.

p.s. SMEŠNO je to, ko nekega pametnjakoviča vprašaš, kaj on predlaga in kaj bi on naredil. Pa se naredi samo francoza.

Zato tudi je pri nas tako, kot je. Butale in life.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2566062] 01.12.15 00:10 · odgovor na: bc123a (#2566027)
Odgovori   +    2
[bc123a]
Pa mili boze, tus je zivi dokaz, kako ne smes poslusati gobcanja potrosnikov, ampak samo gledati njihove denarnice. Ker z gobcem bi vsi imeli domace, pa bio, pa cena ni vazna, pa najvisja kvaliteta...

ko pa odprejo denarnico pa vzamejo najcenejsi srot, potem pa se malo gobcajo.
Točno tako! Vključno z našim pobalinom. :))
tus dela jebeno izgubo in je na poti da ne bo nikoli poplacal vzetih kreditov. kaj to pomaga ce ima kvalitetno robo, jebenti?
Aha. Kdo pa pri nas ne dela izgubo?? Verjetno je zato, poleg vsega drugaga, kriva davčna zakonodaja, ki vse zaduši. :))

TEŠ6? Politično enetgetski projekt. Še začel ni dobro obratovati, pa že dela izgubo. Tudi Merkator je delal izgubo. Zdaj pa, ko je v lasti pri najboljšem sosedu, ima trikrat večji dobiček?
sopranos sporočil: 11.405
[#2566076] 01.12.15 07:30 · odgovor na: anon-333107 (#2566061)
Odgovori   +    5
[FrRoSt]
> [sopranos]

> No, super, kar od besed k dejanjem. In prepričaj še svojo družino, prijatelje, znance, sodelavce in poslovne partnerje. Več kot vas bo, večja je verjetnost, da se Tuš izvleče.

Veliko so jih že vlekli, malo potegnili. Tako, da se ne mislim udejstvovati. :))

> In kriviti Finance za to, da so javno objavile, da je Tuš v pizdi, je tudi smešno.

Kdo je krivil finance, da je Tuš v pizdi???

Ne, to NI smešno. Smeh, ali pa humor, je osebnostna lastnost. Kar je nekomu smešno, je drugemu lahko žalostno.

SMEŠNE se meni zdijo druge stvari. Smešno je to, kako so vsi pametni. Še najbolj smešno je pa to, kako mora biti vse v rokah tujcev, da uspešno posluje. Ko se bomo vsega znebili, bomo odrešeni. Če nam še takrat ne bo šlo, bom uvozili nekaj 100 črncev in zadeva bo gladko tekla naprej.

Tukaj se bom ustavil, kar se smeha tiče.....

> Ker tukaj ne gre za dilemo minimalni dobiček ali minimalna izguba. Gre za to ali se ga bo poslalo v stečaj ali pa ga bo prevzel nek tuj kupec.

Uff. To pa je zdaj vprašanje?? V stečaj, na slabo banko, ali pa prodati tujcu. To je zdaj vprašanje! Bo že tale šokirana Soldateska & companij povedala, katera bo najboljša rešitev. Seveda iz finančnega stališča.

> Kaj pa slovenske firme, mala in srednje velika podjetja, ki jih je Tuš pustil na cedilu, ker jim ne plača za opravljeno delo, dobavljeno blago?

DA! Minuta tišine prosim. To je resen problem.

Zdaj bi te pa prosil, da poveš in razložiš, katera pa so tista mala, srednja in velika podjetja, ki v sloveniji ne delajo izgub in ne puščajo stvari in ljudi na cedilu?

Pomurske mlekarne? AdriaAirvays? TEŠ6? Ja, saj nekatere pa še res izplačujejo celo neke dividendne deleže?! Še država postriže podrejence, in to s privolitvijo in žegnom evropske komisije! Res, lepo je naši deželi finančno poslovat. :))

Vsi žalujoči ostali.

p.s. SMEŠNO je to, ko nekega pametnjakoviča vprašaš, kaj on predlaga in kaj bi on naredil. Pa se naredi samo francoza.

Zato tudi je pri nas tako, kot je. Butale in life.
Joj, si ti en zmeden človek. Sam s sabo v nasprotju. Pišeš stvari in sam sebe negiraš. Kako naj potem jaz s tabo o nečem razpravljam, če še sam ne veš kakšno je tvoje mnenje? Razen tega, da se očitno čutiš napadenega in osebno prizadetega.

Ja, težko je v naši državi poslovat, ampak to Tuša ne odreši krivde za slabo poslovanje in ne spremeni dejstva, da je firma pred propadom. In ne mene kriviti sedaj za njegov propad ali pa zato ker sem rekel bobu bob. Raje malo umiri čustva in vklopi razumski, analitični del možganov.
Pezo sporočil: 608
[#2566109] 01.12.15 10:46 · odgovor na: anon-202494 (#2565948)
Odgovori   +    2
[Breiva]
Kot primer bi lahko Mirku Tušu sluzila avstrijska firma Billa, ki jo je osnoval gospod Karl Wlaschek leta 1953 praktično iz nič in je počasi rastla, 1998 je Billa z circa 25.000 sodelavci dosegla promet 4,4 Mrd evrov. Potem je Karl Wlaschek firmo zaradi starosti prodal Rewe Grupi. Karl Wlaschek je bi skromen gospod, ki se je redko pojavljal v javnosti in je raje skrbel za svojo firmo. Ni zganjal nobenega luksuza, ampak je dajal delo in kruh ogromnemu številu delavcev. Umrl je 31. Maja 2015 v Grazu, star 97 let.

Mirko Tuš, malo si oglej to, kako se dela, mogoče se boš kaj naučil.

Se opravičujem, ker je prilepljen text v nemščini, ampak v slovenski Wiki, tega artikla ni.

1953 eröffnete Karl Wlaschek in Wien-Neubau eine Parfümerie und bot Markenartikel zu Discountpreisen an. In der Folge entstand die Warenhandel Karl Wlaschek (WKW) und umfasste 1960 bereits 45 Filialen. Wlaschek übertrug das Konzept auf den Lebensmittelbereich, führte das Selbstbedienungssystem ein und nannte seine Filialen ab 1961 BILLA (für „Billiger Laden“).

Durch Aufkauf von Lieferanten, Verdichtung des Filialnetzes und Ausweitung des Angebotes (Bio-Produkte, Reisen) wuchs Billa weiter. 1967 gründete Wlaschek Merkur, 1977 erwarb er die Unternehmen Litega und Sport Klepp. 1978 wurde der Buchdiscounter Libro, einige Zeit später die Discounterkette Mondo gegründet. Der Konzern um Billa, Bipa („Billige Parfümerie“), Merkur, Mondo (später Penny) und Litega war geboren.

Im Jahr 1993 führte Billa in Österreich flächendeckend die Scannerkassen ein und erzielte im Konzern einen Umsatz von 50 Mrd. Schilling.[2] Im Juli 1996 wurde der BML-Konzern (für Billa, Merkur und Litega), firmierend als BML Vermögensverwaltungs AG, auch als „Billa-Gruppe“ bezeichnet, von der Rewe Group, einem der größten Lebensmittelhändler Europas, übernommen. 1998 erzielte Billa mit circa 25.000 Mitarbeitern einen Umsatz von 4,4 Mrd. Euro. Bis Dezember 2011 konnte Billa sein Filialnetz auf 1005 Filialen in ganz Österreich ausbauen [3]
Primerjati avstrijsko okolje s slovenskim zadnjih 25 let je oslarija.

Prvo so Mercatorju šakom in kapom delili novce, da je z dampinškimi cenami povozil vse male trgovinice, potem pa so se lotili še krajevnih trgovcev. Ko so obvladovali dovolj trga so spustili noter še Spar in druge tujce; ob skupnem dvigu cen vseh potrebščin.
IN sedaj vprašanje: Ali je TUŠ ob tako agresivnem trgu imel kakšno drugo možnost za obstanek, kot pa da začne parirat v istem stilu?

Zajeb je pa res na drugih dejavnostih in vodstvu (Svetelšek je res za v risanko).
Pezo sporočil: 608
[#2566110] 01.12.15 10:49 · odgovor na: (#2566012)
Odgovori   +    2
[kajulci]
>Pa vendar; trgovec, ki je nastal iz nič in zgolj z lastnimi sredstvi (vsaj v začetku ekspanzije)

Tuš je nastal tako, da mu je v samem štartu njegova sestra, bančnica, zrihtala kredit na svoji banki na lepe oči in v tem stilu še precej naslednjih kreditov. Tuš ni vložil v posel niti en EUR svojega denarja, ne v štartu ne kasneje. Po vseh teh letih sem pozabila katera banka in ali je bila njegova sestra namestnica direktorja ali direktorica ali nekaj takega, se mi ne da zdaj iskat, ampak to je to.
Tega res nisem vedel, upam pa, da nisi zamenjala z ROČNIKOM; on je imel sestro, ki je financirala nakup polovice Velenja....
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2566137] 01.12.15 12:26 · odgovor na: Pezo (#2566109)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-202494 01.12.2015 12:31
[Pezo]
> [Breiva]
> Kot primer bi lahko Mirku Tušu sluzila avstrijska firma Billa, ki jo je osnoval gospod Karl Wlaschek leta 1953 praktično iz nič in je počasi rastla, 1998 je Billa z circa 25.000 sodelavci dosegla promet 4,4 Mrd evrov. Potem je Karl Wlaschek firmo zaradi starosti prodal Rewe Grupi. Karl Wlaschek je bi skromen gospod, ki se je redko pojavljal v javnosti in je raje skrbel za svojo firmo. Ni zganjal nobenega luksuza, ampak je dajal delo in kruh ogromnemu številu delavcev. Umrl je 31. Maja 2015 v Grazu, star 97 let.
>
> Mirko Tuš, malo si oglej to, kako se dela, mogoče se boš kaj naučil.
>
> Se opravičujem, ker je prilepljen text v nemščini, ampak v slovenski Wiki, tega artikla ni.
>
> 1953 eröffnete Karl Wlaschek in Wien-Neubau eine Parfümerie und bot Markenartikel zu Discountpreisen an. In der Folge entstand die Warenhandel Karl Wlaschek (WKW) und umfasste 1960 bereits 45 Filialen. Wlaschek übertrug das Konzept auf den Lebensmittelbereich, führte das Selbstbedienungssystem ein und nannte seine Filialen ab 1961 BILLA (für „Billiger Laden“).
>
> Durch Aufkauf von Lieferanten, Verdichtung des Filialnetzes und Ausweitung des Angebotes (Bio-Produkte, Reisen) wuchs Billa weiter. 1967 gründete Wlaschek Merkur, 1977 erwarb er die Unternehmen Litega und Sport Klepp. 1978 wurde der Buchdiscounter Libro, einige Zeit später die Discounterkette Mondo gegründet. Der Konzern um Billa, Bipa („Billige Parfümerie“), Merkur, Mondo (später Penny) und Litega war geboren.
>
> Im Jahr 1993 führte Billa in Österreich flächendeckend die Scannerkassen ein und erzielte im Konzern einen Umsatz von 50 Mrd. Schilling.[2] Im Juli 1996 wurde der BML-Konzern (für Billa, Merkur und Litega), firmierend als BML Vermögensverwaltungs AG, auch als „Billa-Gruppe“ bezeichnet, von der Rewe Group, einem der größten Lebensmittelhändler Europas, übernommen. 1998 erzielte Billa mit circa 25.000 Mitarbeitern einen Umsatz von 4,4 Mrd. Euro. Bis Dezember 2011 konnte Billa sein Filialnetz auf 1005 Filialen in ganz Österreich ausbauen [3]

Primerjati avstrijsko okolje s slovenskim zadnjih 25 let je oslarija.

Prvo so Mercatorju šakom in kapom delili novce, da je z dampinškimi cenami povozil vse male trgovinice, potem pa so se lotili še krajevnih trgovcev. Ko so obvladovali dovolj trga so spustili noter še Spar in druge tujce; ob skupnem dvigu cen vseh potrebščin.
IN sedaj vprašanje: Ali je TUŠ ob tako agresivnem trgu imel kakšno drugo možnost za obstanek, kot pa da začne parirat v istem stilu?

Zajeb je pa res na drugih dejavnostih in vodstvu (Svetelšek je res za v risanko).
Nisi kapiral poante, zato nima smisla s tabo razpravljati. Pika in konec dbate!
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2566145] 01.12.15 13:02 · odgovor na: sopranos (#2566076)
Odgovori   +    3
Danes je tu na tem forumu kar nekaj zmedenih oseb, izgleda da so že začeli praznovati novo leto.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2566146] 01.12.15 13:07 · odgovor na: sopranos (#2566076)
Odgovori   +    2
Res samo izjemoma, da ne bo kakšnih nesporazumov, bom odgovoril na tole.
[sopranos]
Joj, si ti en zmeden človek. Sam s sabo v nasprotju. Pišeš stvari in sam sebe negiraš. Kako naj potem jaz s tabo o nečem razpravljam, če še sam ne veš kakšno je tvoje mnenje? Razen tega, da se očitno čutiš napadenega in osebno prizadetega.
Tole bom vzel za kompliment. Kdor danes trdi, da je vse lepo in prav, navkljub gospodarski rasti in ostalim optimističnim dosežkom, zame res ni normalen.

Da ne vem, sam, kakšno je moje mnenje, nisem vedel. No, sedaj sem Razsvetljen. :))

Tudi, da se počutim napadenega nisem vedel. :)) Zdaj bom še bolj pozoren. :))
Ja, težko je v naši državi poslovat, ampak to Tuša ne odreši krivde za slabo poslovanje in ne spremeni dejstva, da je firma pred propadom. In ne mene kriviti sedaj za njegov propad ali pa zato ker sem rekel bobu bob. Raje malo umiri čustva in vklopi razumski, analitični del možganov.
Ne krivim tebe, ne krivim financ in ne krivim Petre. Prosim, da bi mi, ker sem zmeden in sam s seboj v nasprotju, citirel te stavke, da naslednjič ne bi izpadel tako konfuzen. In čustven.

Če nekomu zabodeš nož v hrbet, ni tako hudo. Seveda, če je že prej truplo. Če še ni truplo, to dejstvo nekoliko zadevo spremeni. Ne moti me tudi takšno pisanje. Vsak lahko piše, ker se mu zdi. Za kar naj bi bil poklican.

Hecno pri vsej zadevi je, da se tukaj piše samo o določenih zadevah na določen način. Da je ravno tale finančna higieničarka Petra postala pomočnica urednice, je verjetno tudi samo stvar naključja in nima nič skupnega z uredniško politiko. :))

Hecno, ali pa žalostno je, da tukaj bereš neke komentarje kakih Brevij in ostalih, kako so z lopatami in krampi pobijali neke izdajalce, ki to niso bili, tebi, se pravi meni osebno pa ne objavljajo niti postov. Strpajo te v neko čakalnico in potem si odvisen kakor nekoč, od milosti in nemilosti udbovcev.

Saj ne, da se to samo tu dogaja. Tudi drugje mi niso objavili, ali pa brisali komentarje, ker niso bili ravno v skladu z lepim izražanjem slovarja slovenskega knjižnega jezika. In čeravno bi ga naslovnik povsem dobro razumel, in mislim da ne bi bil niti pretirano užaljen in konfuzno zmeden, si ga je cenzor, kakor se za tako profesionalno službo spodobi, zahotel izbrisati.

Cvetja že dolgo ne sadim več, tudi upanje, da bo v te Butale posijala pamet, sem že opustil, tako da nimam kakšnih visokih pričakovanj. Ljudem, ki imajo še kaj pameti v glavi, ne uspem več odgovarjati in z njimi komunicirati. Če zaključim, svet ne bo propadel zaradi enega zmedenega človeka, ki je sam s seboj v nasprotju.

Finance pa tudi niso moja briga. So privat časopis, ravno tako, kakor je privat TUš. S kvaliteto ali brez. Sladke ali grenke. Pač, stvar okusa.
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2566218] 01.12.15 19:48
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (01.12.2015 19:52)
Pezo sporočil: 608
[#2566297] 02.12.15 10:06 · odgovor na: anon-202494 (#2566137)
Odgovori   +    0

Nisi kapiral poante, zato nima smisla s tabo razpravljati. Pika in konec dbate!
:-) ..sedaj pa res Pika in konec debate!
Gustl sporočil: 13.631
[#2566854] 06.12.15 11:17 · odgovor na: (#2566838)
Odgovori   +    1
[FIN-378267]
Finance = časnik poln negativizma, kot večina slovenskih medijev.
Res ni čudno, da Slovenija ne izplava iz krize, če se samo o negativnih zgodbah pogovarjate in prirejate podatke.

Tuša je srečala pamet in vam je odpovedali sodelovanje v Agrobiznisu, kjer biznis delate samo Finance. Zato ga pa zdaj nabijate, da se maščujete. Vsi topovi na en dan, da le slovenija spet govori o neki populistični zadevi.

Bodo banke že prevzele podjetje in ga z diskontom prodale še kakšnemu tujcu. Na koncu bomo odpis krili davkoplačevalci, pa še slovenski izdelki bodo lažje izginili iz polic...potem se pa pojdite Agrobiznis!
Aha. In za to, da bomo potencialno Tuš luknjo krili davkoplačevalci, so krive Finance?


Še eden insajder, ki je zamešal, da se s partnerstvom dobi možnost komunikacije z neko ciljno skupino in ne mir pred neprijetnimi novinarskimi vprašanji.

Če v Tušu takole po domače delate vse, kot si predstavljate odnose z mediji, potem ni vse skupaj prav nič presenetljivega.
sopranos sporočil: 11.405
[#2566862] 06.12.15 13:00 · odgovor na: (#2566838)
Odgovori   +    0
[FIN-378267]
Finance = časnik poln negativizma, kot večina slovenskih medijev.
Res ni čudno, da Slovenija ne izplava iz krize, če se samo o negativnih zgodbah pogovarjate in prirejate podatke.

Tuša je srečala pamet in vam je odpovedali sodelovanje v Agrobiznisu, kjer biznis delate samo Finance. Zato ga pa zdaj nabijate, da se maščujete. Vsi topovi na en dan, da le slovenija spet govori o neki populistični zadevi.

Bodo banke že prevzele podjetje in ga z diskontom prodale še kakšnemu tujcu. Na koncu bomo odpis krili davkoplačevalci, pa še slovenski izdelki bodo lažje izginili iz polic...potem se pa pojdite Agrobiznis!

Mediji in politiki ste itak največji zaviralec gospodarskega razvoja in izboljšanja klime v naši mali državi.
Število objav: 7 (račun narejen samo za komentiranje o zadevi Tuš)

Zaposlen na Tušu, ki misli, da s takimi bedastimi objavami pomaga Tušu.

No, lahko ti povem, da s tem Tušu ne pomagaš, ampak mu delaš škodo. Ker takšni neargumentirani, bebavi zapisi ostalim sporočajo kakšne zaposlene ima Tuš. In to meni ne zbuja zaupanja v Tuša. Še več, glede na to, kako so se Tuš in njegovi zaposleni odzvali na vse skupaj, meni pomeni samo to, da mora biti v družbi res hudo. Če sem prej mislil, da bo Tuš še lahko prodal trgovino, mi takšni zapisi kažejo, da kupca ni in da je realna opcija tudi stečaj.

Strani: 1 2