Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Potrč: Janšo pred komisijo

Strani: 1 2 3

anon-15197 sporočil: 786
[#172709] 07.12.07 15:33 · odgovor na: anon-76887 (#172701)
Odgovori   +    0
Ok, a si se ti kdaj vprašal, kako je uspelo par 10 mandelcom, kot so bili slovenski komunisti leta '41, narediti tako pizdarijo? Če so bili ostali kul, bi jih pa ja pojedli za eno švoh malico, potem šli pa še na eno pivo.

Ja, komunisti so uzrupirali vse, kar se je uzrupirat dalo in še več. Vmes so naredili totalno sranje in kršili vse človeške norme. Ampak ZAKAJ jih ni mogel noben ustavit in sam odpeljati zadev? In on delati sranja ter kršiti norm?
anon-76887 sporočil: 18.121
[#172717] 07.12.07 15:40 · odgovor na: anon-15197 (#172709)
Odgovori   +    0

Racman je napisal(a):
Ok, a si se ti kdaj vprašal, kako je uspelo par 10 mandelcom, kot so bili slovenski komunisti leta '41, narediti tako pizdarijo? Če so bili ostali kul, bi jih pa ja pojedli za eno švoh malico, potem šli pa še na eno pivo.

Ja, komunisti so uzrupirali vse, kar se je uzrupirat dalo in še več. Vmes so naredili totalno sranje in kršili vse človeške norme. Ampak ZAKAJ jih ni mogel noben ustavit in sam odpeljati zadev? In on delati sranja ter kršiti norm?



Saj jih ni bilo par 10.
In bili so oboroženi, remember?
Zato so tudi poklali vse politične nasprotnike, od župnikov do bežečih-vrnjenih pripadnikov bele/plave garde, domobrancev, itd. Potem so pa v maniri totalitarističnih receptov držali desetletja narod v strahu.
Star sem 50 let, pa se spomnim, kako so v sosednjem kraju na skrivaj nosili sveče v gozd za 1.november.
V šoli smo poslušali samo o tekovinah revolucije in slavni NOB, pa seveda o grdih domobrancih in fašistih.
Poglej današnje številke o žrtvah... kamorkoli danes zasadijo lopato, kosti.... kaj ti tu ni jasno?

Ljudje so bili prestrašeni, neizobraženi... industrialce so pobili... člani kompartije navdušeni (nad prisvojenimi vilami in udobjem) in tako naprej.
Spomnim se svojih starih staršev, ki o NOB niso hoteli nič govoriti. Bili so internirani v delovno taborišče v Nemčijo, po vojni prišli nazaj na opustošeno kmetijo, ki so jo potem oživili nazaj. Kaj naj bi takšen preprost kmečki živelj storil drugega kot to, da so se za lastno preživetje na njivi borili?
anon-15197 sporočil: 786
[#172719] 07.12.07 15:42 · odgovor na: anon-76887 (#172717)
Odgovori   +    0
Opa. Niso bili edini oboroženi. Že leta '41 ne, prav tako v letih 42-45.
Nisi odgovoril na vprašanje.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#172726] 07.12.07 15:53 · odgovor na: anon-15197 (#172719)
Odgovori   +    0

Racman je napisal(a):
Opa. Niso bili edini oboroženi. Že leta '41 ne, prav tako v letih 42-45.
Nisi odgovoril na vprašanje.

Oprosti. Spregledal sem letnico 41. Videl sem 45.

Val komunističnih (utopičnih) obljub je pljusnil tudi v naše kraje in jaz si lahko predstavljam, da so ljudje resnično verjeli v teorijo skupnih loncev. Še posebej revnejši, delavski sloji družbe. Delavci so imeli (pred vojno) mezde, potem pa kar naenkrat obljube o "vse bo naše".
Ravno nasprotno je bilo na kmetih, kjer so z grožnjami in silo lahko ustanavljali "kolektivna hozjajstva", oziroma zadruge, saj je bilo vsakemu kmetu jasno, da v španoviji še pes crkne.

Če tudi pogledaš par teh predvojnih herojev: v glavnem so bili delomrzneži (Franc Leskovšek Luka je bil tak primer recimo) in prepirljivci. Od kje so se financirala njihova (predvojna) dejavnost (izvoz oktobrske revolucije press) in zakaj so bili tako odločni pri prevzemu oblasti v OF je tudi logično - verjeli so v to, za kar so se borili.
Da pa so Tito & kamarilja "skrenuli", pa potrjujejo primeri povojnih disidentov in notranjih trenj v partiji (recimo Djilas, ki se po pripovedovanju ni hotel voziti z Mercedezem in je to očital tudi Titeju).

Tudi zaradi tega je veliko partizanov zapustilo partijo, ker so bili razočarani. Sprva so imeli na voljo verske obrede v brigadi, nato je duhovnika "uzela magla". In kar naenkrat se ni smelo več v cerkev k maši.
In tako naprej.

Zakaj je torej (teh tvojih) 10 mandelcov leta 41 uspelo ustvariti pogoje za komunistično revolucijo?
Zato, ker so bili takšni pogoji in ker so narod nafarbali z obljubami (ha,ha,ha... sounds familiar? :-))), potem pa so bili dovolj trdno v sedlu (spet - ob upoštevanju njim ustreznih geostrateških-političnih pozicijah), da je zadeva trajala 50 let....
bc123a sporočil: 48.253
[#172727] 07.12.07 15:56 · odgovor na: anon-15197 (#172709)
Odgovori   +    0

Racman je napisal(a):
Ok, a si se ti kdaj vprašal, kako je uspelo par 10 mandelcom, kot so bili slovenski komunisti leta '41, narediti tako pizdarijo? Če so bili ostali kul, bi jih pa ja pojedli za eno švoh malico, potem šli pa še na eno pivo.

Ja, komunisti so uzrupirali vse, kar se je uzrupirat dalo in še več. Vmes so naredili totalno sranje in kršili vse človeške norme. Ampak ZAKAJ jih ni mogel noben ustavit in sam odpeljati zadev? In on delati sranja ter kršiti norm?



Zato ker sta socializem in egalitarizem slovencem v krvi.

Meni gredo tudi na kurac te zgodbice o tem, kako so komunisti vse slovence prislili v komunizem.

Narod si je spisal sodbo sam. In sadly, spet si pise sodbo sam.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#172735] 07.12.07 16:04 · odgovor na: bc123a (#172727)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Narod si je spisal sodbo sam. In sadly, spet si pise sodbo sam.
Sodba, ki jo napišejo drugi, je lahko kvečjemu slabša.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#172736] 07.12.07 16:04 · odgovor na: bc123a (#172727)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):


Zato ker sta socializem in egalitarizem slovencem v krvi.

Meni gredo tudi na kurac te zgodbice o tem, kako so komunisti vse slovence prislili v komunizem.

Narod si je spisal sodbo sam. In sadly, spet si pise sodbo sam.

Imaš miljon revežev in tisoč industrialcev in veleposestnikov.
Nato se zadereš: tovarne delavcem, zemljo kmetom!
Kaj misliš, za koga bo glasovalo miljon revežev?

Sicer pa to niso zgodbice o prisili v komunistično ureditev, ampak gre za zgodovinska dejstva.
Na kao svobodnih volitvah se je glasovalo s spuščanjem belih in črnih krogljic. Za Tita ali za kralja.
In seveda si ni nihče upal spustiti črne krogljice, saj bi cela komisija slišala.
Seveda so bile volitve po majskem klanju.
Vsaj malo realnosti bi od vas mladih pričakoval, vsaj malo  več kritične distance.
anon-15197 sporočil: 786
[#172738] 07.12.07 16:10 · odgovor na: anon-76887 (#172726)
Odgovori   +    0
E, hvala za odgovor. Komunisti so samo ponudili ljudem, kar so ljudje rabili (kupovali). Ostali pač niso imeli blaga, ki bi bilo zanimivo za trg.
Če folk ne bi kupoval od komunistov, komunisti ne bi naredili nič. Zato je udrihanje čez komuniste bolj samo sebi namen in iskanje izgovorov za lastni neuspeh. Pravi problemi so drugje.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#172741] 07.12.07 16:19 · odgovor na: anon-15197 (#172738)
Odgovori   +    0

Racman je napisal(a):
E, hvala za odgovor. Komunisti so samo ponudili ljudem, kar so ljudje rabili (kupovali). Ostali pač niso imeli blaga, ki bi bilo zanimivo za trg.
Če folk ne bi kupoval od komunistov, komunisti ne bi naredili nič. Zato je udrihanje čez komuniste bolj samo sebi namen in iskanje izgovorov za lastni neuspeh. Pravi problemi so drugje.


To je pa vsekakor res, vendar pa jih to ne opravičuje za grozodejstva.
Jaz niti ne udriham čez komuniste, bolj sem zgrožen in razočaran nad tem, da bi ljudje (večina njih) tudi dandanes še vedno najraje "kupovala od komunistov".
anon-35163 sporočil: 30.643
[#172743] 07.12.07 16:20 · odgovor na: anon-76887 (#172736)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):

Na kao svobodnih volitvah se je glasovalo s spuščanjem belih in črnih krogljic. Za Tita ali za kralja.
In seveda si ni nihče upal spustiti črne krogljice, saj bi cela komisija slišala.
Seveda so bile volitve po majskem klanju.
Vsaj malo realnosti bi od vas mladih pričakoval, vsaj malo več kritične distance.
Te volitve so bile še vedno izpeljane po približno enakih demokratičnih standardih kot pred vojno.

Volilni postopek je bil takrat sledeč. Volilec je prišel na volišče, in dobil volilno kroglico. Vsaka stranka je imela svojo volilno skrinjico. Volilec se je postavil pred skrinjico svoje stranke in svečano razglasil: "Ta in ta iz te pa te vasi volim za to in to stranko" in spustil kroglico. Potem je za nagrado od svoje stranke dobil golaž, od ostalih pa zamero. Po tem, ko se je volišče zaprlo, se je volilna komisija zalezla nekam, kjer je imela mir pred zvedavimi pogledi, odprla volilne skrinjice in preštela volilne kroglice, ali pa tudi ne, in naštimala rezultat tako, da je bilo prav.
anon-84596 sporočil: 329
[#172784] 07.12.07 18:15 · odgovor na: anon-76887 (#172701)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-84596 07.12.2007 18:16
Za moje znanje ZG se ti ni treba bat. kot sem že povedal, uvedbe komunizma po 2sv je bila zagotovo slaba rešitev.
Torej, zakaj so KPJovci uzorpirali povsem legitimno in moralno častno dejanje kot je odpor proti okurpatorjev, zelo enostavno, ponavljam, zaradi RKC. zakaj? npr. Če je skupina sestavljena iz 9rdečih in 1 rumenega, lahko tistih 9 zelo enostavno prevzame celotno skupino in izloči rumenega, ampak, če bi bilo rdečih5 in rumenih5, bi bila situacija bolj uravnotežena, in enostavno uzorpirati ne bi mogli ne rdeči ne rumeni, čeprav bi si rdeči to še kako želeli.Jaz pač menim, da sodelovanje RKC z OF ne bi pripeljalo do komunizma, pač le moje mnenje. Je to možno ali ne?

tvoje paranoidno retrogardno poenostavljanje sedanje situacije pa ne zasluži komentarja, ampak le naslednje: moj razrednik v OŠ je bil čisti klerikalec, v SŠ pa čisti janševečius, moj mentor na faksu pa sodeluje s to rjavo-črno-belo vlado, toliko o našem "rdečem" šolstvu. btw jaz sem zelen :)))

lp
anon-116976 sporočil: 170
[#172811] 07.12.07 19:57
Odgovori   +    0
Ko je bil Potrč na položaju je bilo prodanih 100x več državnega, premoženja pa ni bilo nobene komisije. Prodajalo se je podjetja, ki sploh niso kotirala na borzi in to za manj kot 10% realne vrednosti.
macon sporočil: 12.861
[#172820] 07.12.07 21:20 · odgovor na: anon-84596 (#172784)
Odgovori   +    0
Ni nič panaroiden, enostavno pa ti razlaga, ker si pač na enostavnem nivoju. Drugače je napisal že precej tudi manj enostavnih odgovorov.

Kolikor vem, cerkev na Primorskem in tudi na Štajerskem ni kaj prida sodelovala z okupatorjem. Najbolj v ljubljanski pokrajini. Odpor kot moralno in častno dejanje je danes lahko razlagati iz zapečka, takrat so bile izbire precej težje in najebali so razni nedolžni in civilisti, ki so bili vzeti za talce. Kar se tiče odpora po Evropi, je lep zgled Francija in njen "odpor" s katerim se tako ponaša. Če bi se Evropa četrt toliko upirala kot bivša Juga, bi bilo vsega konec precej prej.
anon-117911 sporočil: 854
[#172843] 07.12.07 23:26 · odgovor na: anon-116976 (#172811)
Odgovori   +    0

janez23 je napisal(a):
Ko je bil Potrč na položaju je bilo prodanih 100x več državnega, premoženja pa ni bilo nobene komisije. Prodajalo se je podjetja, ki sploh niso kotirala na borzi in to za manj kot 10% realne vrednosti.
 
Zagotovo je res kar si mapisal. Vendar se postavlja novo vprašanje. Kdo še naprej zastopa politiko manupulacije in podtikanja, od katere smo se enkrat že odcepili ? Vsekakor je še najbolj sprejemljiva doktrina, ki jo je podpirala Amerika v 60-letih, torej, da je za dobro družbe, komunista potrebno odstraniti.
ps: Dob čaka.
anon-97018 sporočil: 3
[#172855] 08.12.07 00:18
Odgovori   +    0
haha ta je dobra... Kučan navaden upokojenec... :):) ta upokojenec je kr sposobn... mislm da ma s svojimi kolegi (forum 21) večji vpliv na vse nas, kot vlada JJ.

Potrč, slinar hahaaa:) to je izjava tedna
anon-117581 sporočil: 58
[#172873] 08.12.07 08:31 · odgovor na: anon-97018 (#172855)
Odgovori   +    0
Tovariš Potrč je nesposobno trobilo Barbike, ki ima opravljeno pravno Kumrovško šolo (njegove diplome v cobissu ni zaznat:().
anon-76887 sporočil: 18.121
[#172886] 08.12.07 10:29 · odgovor na: anon-117581 (#172873)
Odgovori   +    0

bbraci6 je napisal(a):
Tovariš Potrč je nesposobno trobilo Barbike, ki ima opravljeno pravno Kumrovško šolo (njegove diplome v cobissu ni zaznat:().

Potrč je diplomiral pred davnimi leti, ko so še s kredo na tablico pisali :-)))
Kje boš potem njegovo diplomo našel?
anon-76887 sporočil: 18.121
[#172893] 08.12.07 10:48 · odgovor na: macon (#172820)
Odgovori   +    0

macon je napisal(a):
Ni nič panaroiden, enostavno pa ti razlaga, ker si pač na enostavnem nivoju. Drugače je napisal že precej tudi manj enostavnih odgovorov.

Kolikor vem, cerkev na Primorskem in tudi na Štajerskem ni kaj prida sodelovala z okupatorjem. Najbolj v ljubljanski pokrajini. Odpor kot moralno in častno dejanje je danes lahko razlagati iz zapečka, takrat so bile izbire precej težje in najebali so razni nedolžni in civilisti, ki so bili vzeti za talce. Kar se tiče odpora po Evropi, je lep zgled Francija in njen "odpor" s katerim se tako ponaša. Če bi se Evropa četrt toliko upirala kot bivša Juga, bi bilo vsega konec precej prej.

Hvala za kompliment.
Si pa dodal še eno misel, na katero sem jaz sicer pozabil - tudi jaz sem prepričan, da brez NOB, WW2 ne bi trajala prav nič več časa kot je. Dejstvo je, da je šlo za spopad največjih in ko so se oni zmenili, da imajo dovolj, je bilo konec.
Sutjeska in Neretva gor ali dol, pa pohod XIV.divizije... marš na Igman (po led za Titejev whiskey ;-)), itd... vse to so bila nepotrebne kalvarije malih ljudi.
Par stotisoč  ljudi pa bi ostalo več pri življenju, imeli bi demokracijo in to bi bilo neizmerljivo bolje, kot pa, da se še dandanes klanja narod tekovinam NOB.... in prešteva kosti.
anon-48757 sporočil: 1.135
[#172930] 08.12.07 12:25 · odgovor na: anon-76887 (#172893)
Odgovori   +    0
Hej DEŽURNI, mislim, da si ti od UDBE nastavljen provokator! Po naročilu agitiraš proti komunistom , da bi se nasprotniki komunizma in tekovne naše revolucije sami odkrili, pol pa bote pobrali IP-je dobili naslove ljudi in sestavili seznam sovražnikov, ki bo prišel prav po naslednjih volitvah kajne ?? :)
anon-84596 sporočil: 329
[#172949] 08.12.07 13:15 · odgovor na: anon-76887 (#172893)
Odgovori   +    0
to je poenostavljanje 1000 km/h. če bi takrat vsi razmišljali tako, kot to ti počenjaš sedaj, verjetno bi vojna trajala še dalj. Kaj se upirajo palestinci, ruska opozicija, slovenski novinarji, sindikati, anticastristi, antichaveisti, antibushisti, saj se bodo že Veliki zmenili, mislim Halooo. to je čista hinavščina in pozabljanje na bistvena elementa, ki jih kritična zgodovinska analiza zahteva: čas in prostor.

to glede potrčeve diplome je kar nekaj: vaš lider ivan grosupeljski je pa doktoriral na MIT. če ivanu vzameš retoriko, kaj ostane od njega??

Desničarji dobiti si liderja, ki je desničar in pravi katolik, npr. Peterle ali Drobnič, ne pa nekega bivšega komunistka in ateista, ki je trenutno neka mešanica med chavezom in putinom, skratka katokomunizem in populizem brez inovativnih in dinamičnih idej.

lp
anon-76887 sporočil: 18.121
[#172976] 08.12.07 17:14 · odgovor na: (#172942)
Odgovori   +    0

dorki22 je napisal(a):

A misliš da bi bilo bolje, da bi rekli, ne nočemo tovarn, nočemo zemlje?
Pol bi ostalo milijon revežev, ki bi delali naprej za mezde. Aja, saj so se časi na srečo obrnili.Tako, da sedaj bo spet milijon revežev, mezde pa so itak vsako leto manjše(saj so tudi plače posledica trga)
Toliko o kritični distanci

Seveda bi bilo bolje. Kar primerjaj zahodno in vzhodno Nemčijo.
Zahodno so grdi, demokratični in požrešni kapitalisti v nekaj petletkah iz ruševin pripeljali do svetovne gospodarske velesile. Kako so jo odnesli njihovi vzhodnonemški bratje pa upam, da mi ni treba razlagati?

S kritično distanco pa sem imel v mislih to, da bi bil že čas, da se neha opevati NOB, da se distancira in obsodi povojne poboje in preneha z vzdihovanjem, kako je bilo fino v času diktature proletariata upajoč, kako bodo Barbika in KKK popeljali narod v svetlo bodočnost. Malo morgen ;-)
anon-76887 sporočil: 18.121
[#172977] 08.12.07 17:21 · odgovor na: anon-84596 (#172949)
Odgovori   +    0

cenzus je napisal(a):
to je poenostavljanje 1000 km/h. če bi takrat vsi razmišljali tako, kot to ti počenjaš sedaj, verjetno bi vojna trajala še dalj. Kaj se upirajo palestinci, ruska opozicija, slovenski novinarji, sindikati, anticastristi, antichaveisti, antibushisti, saj se bodo že Veliki zmenili, mislim Halooo. to je čista hinavščina in pozabljanje na bistvena elementa, ki jih kritična zgodovinska analiza zahteva: čas in prostor.

to glede potrčeve diplome je kar nekaj: vaš lider ivan grosupeljski je pa doktoriral na MIT. če ivanu vzameš retoriko, kaj ostane od njega??

Desničarji dobiti si liderja, ki je desničar in pravi katolik, npr. Peterle ali Drobnič, ne pa nekega bivšega komunistka in ateista, ki je trenutno neka mešanica med chavezom in putinom, skratka katokomunizem in populizem brez inovativnih in dinamičnih idej.

lp
No, no, no.
Ne tako ihtavo.
Poskušaj pozabiti na slavne pohode po kanjonih in hribih in razmisli o dejstvih.
Cela Evropa je praktično pokleknila pred Hitlerjem; zaustavila ga je šele ruska zima.
Pa še to delno.
Brez vstopa ZDA v vojno, Hitlerja ne bi zaustavili.
Če pa misliš, da so to storili Tito i kompanija, pa živi v zmoti in poveličevanju tekovin revolucije še naprej.
(Pripis: Mirko i Slavko sta izmišljen lik ;-)))

In še nekaj: Janša ni noben moj lider, ker nisem politično aktiven. Upal pa sem, da bo realiziral ekonomski program mladoekonomistov in sem se zmotil. Na volitvah 2008 bom volil za Štihove Liberalce, če bodo uspeli kandidirati, v nasprotnem primeru pa bom spet oddal glas Janši.
Pa ne zato, ker bi bil najboljši, ampak zato, ker je najmanj slab.
Jebat ga, tkole mamo.
anon-84596 sporočil: 329
[#173044] 08.12.07 22:02 · odgovor na: anon-76887 (#172977)
Odgovori   +    0
OKOK...pustimo stat, če sem, sem poveličeval OF in ga bom do smrti in ne Tita, tako kot spoštujem vero, ampak sovražim RKC in Vatikan s hinavskim propedofilskim papežem na čelu, razumem povojne poboje (slovenske, italijanske, francoske, britanske itd), ampak jih ne odobravam. jaz to odkrito povem, ti pa se skirvaš za nekimi kao neodvisnimi in objektivnimi hujskaškimi frazami, po tvojem dejstvi, po mojem "dejstvi," pobranimi iz foruma SDS.

noben pravi liberalec ne bo volil na naslednjih volitvah ivana janšo. voliti janšo pomeni voliti etatista, populista in klerikalca. ne poznam nobenega pravega liberalca, ki bi ljubil etatizem in populizem, za vzorec je pa tistih, ki ljubijo klerikalizem. si samo liberalec po formi ne po vsebini, žal. ne žaliti liberalizem, prosim.

ps
Mirko i Slavko nimam pojma kaj pomeni, priznam moje neznanje (domnevam, da je iz kakšnih YU filmov)
anon-35163 sporočil: 30.643
[#173050] 08.12.07 22:32 · odgovor na: anon-76887 (#172976)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):


Seveda bi bilo bolje. Kar primerjaj zahodno in vzhodno Nemčijo.
Zahodno so grdi, demokratični in požrešni kapitalisti v nekaj petletkah iz ruševin pripeljali do svetovne gospodarske velesile. Kako so jo odnesli njihovi vzhodnonemški bratje pa upam, da mi ni treba razlagati?
Nobeni koloniji se nikoli ni dobro godilo, ne francoskim v Afriki, ne ameriškim v Južni Ameriki, ne Ruskim v Evropi.


0902ISXdX je napisal(a):


S kritično distanco pa sem imel v mislih to, da bi bil že čas, da se neha opevati NOB, da se distancira in obsodi povojne poboje in preneha z vzdihovanjem, kako je bilo fino v času diktature proletariata upajoč, kako bodo Barbika in KKK popeljali narod v svetlo bodočnost. Malo morgen ;-)
No ja, vsaj tega, da si povezoval Barbiko in Kučana s Pol Potom in Kim Il Sungom smo te za silo odvadili.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#173051] 08.12.07 22:35 · odgovor na: anon-76887 (#172977)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):

Cela Evropa je praktično pokleknila pred Hitlerjem; zaustavila ga je šele ruska zima.
Pa še to delno.
Samo delno, da. Glavno delo so opravili ruski tanki in hitlerjeva lastna neumnost. Tip je bil pač ideolog, ki se je zanašal na instinkte.


0902ISXdX je napisal(a):

Brez vstopa ZDA v vojno, Hitlerja ne bi zaustavili.
Če pa misliš, da so to storili Tito i kompanija, pa živi v zmoti in poveličevanju tekovin revolucije še naprej.
(Pripis: Mirko i Slavko sta izmišljen lik ;-)))
Pa ja, zaustavili so ga hrabri domobranci in črnorokci, Tito i kompanija pa so sedeli na zapečku in v duhu paktirali s Hitlerjem.
anon-152171 sporočil: 14
[#173070] 09.12.07 01:03
Odgovori   +    0
Falot tole je pa bila draga šola.
anon-152171 sporočil: 14
[#173071] 09.12.07 01:04
Odgovori   +    0
Bakla strinjam se s tabo.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#173090] 09.12.07 09:47 · odgovor na: anon-84596 (#173044)
Odgovori   +    0
Cenzus: nisem član nobene stranke in nobene verske organizacije in tudi v pirhodnosti ne namerevam aktivirati, zato mi prosim ne podtikaj.
Prav tako ne sodelujem na nobenih drugih forumih in ne vem, kje ti vidiš hujskaše fraze v mojih prispevkih.
Če smo že pri NOB in OF, pa ti povem, da so bili protifašisti v organizaciji TIGR zbrani. In le zakaj je uradna (komunistična) zgodovina vsa leta zamolčala to organizacijo, kaj meniš?

Lahko tudi nehamo diskutirati o povojnih pobojih in ostalih zablodah komunizma na naših tleh, ker je to očitno preveč občutljiva tema. Pomisli pa (kar velja tudi za forumaša Dorki22), zakaj je v dveh ali treh petletkah nastala takšna enormna razlika med zahodno in vzhodno Nemčijo. (Pri čemer je zanimivo tudi ime vzhodne Nemčije: NDR ali Nemška Demokratična Republika.... demokratična my ass ;-)).
Pa mi na to niti ni treba odgovarjati, le pri sebi razmislita.

In za konec še eno vprašanje za prihodnost: če se Štihovi Liberalci ne uspejo organizirati do volitev 2008, koga boš potem volil?
anon-116591 sporočil: 2.641
[#173119] 09.12.07 12:04 · odgovor na: anon-76887 (#173090)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):

In za konec še eno vprašanje za prihodnost: če se Štihovi Liberalci ne uspejo organizirati do volitev 2008, koga boš potem volil?
 
A jima prosim ne postavljaš tako težka vprašanja pls ?
prvič so komunajzarji tolikokrat zamenjali ime, da je že pri tem problem. potem poleg imena nastajajo tudi frakcije, kar dodatno otežuje zadevo. Ampak taki itak nimajo težav. Gre samo zato da je vse prav, samo da ne smrdi po JJ.
anon-116591 sporočil: 2.641
[#173166] 09.12.07 15:15 · odgovor na: (#173149)
Odgovori   +    0

dorki22 je napisal(a):


Štihovi liberalci, krščanski socialisti,... mislim da poznam imena marginalcev na pamet, ker jih je tako malo! Lahko bi se združili pod imenom MSMS- mala stranka marginacev slovenije, pa še Janšo vzamite!
 
Štihovi liberalci... marsikaj se da podpisati pri njemu osebno. Pri njegovih "jastrebih" na home page-u teže. Extremizmu MM-a tudi deloma ja, deloma ne. 

Krščanski socialisti ( Who TF) so pa ravno podpisali s "tvojo" barbiko. Si tu neveden, nepoučen ali prehiter ?
JJ-a v tem sicer nerealnem primeru, ki žal ne bo uspel pa ti pustimo za seme.

 

Strani: 1 2 3