Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zlagani Lojze Peterle

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8

anon-78042 sporočil: 133
[#137243] 03.10.07 08:18
Odgovori   +    0
Bogve kdo je plačal Kovača, da se je tako potrudil?
anon-69838 sporočil: 62
[#137245] 03.10.07 08:19 · odgovor na: anon-25812 (#137210)
Odgovori   +    0
Brez zamere, ampak če bi živeli v raju, bi se mogoče strinjal, ker pa živimo v Sloveniji, se mi zdi pa vaše sklepanje vsaj malce naivno. Če vas prav razumem hočete reči, da je minister nakazal 20 milijard brez vednosti in blagoslova predsednika vlade. Ministri takih odločitev ne sprejemajo samostojno.

Me pa še nekaj bega, kako je lahko predsednik vlade odstavil in dal v postopek ministra v času, ko je bila izvršilna oblast LDS-ovska. Od kdaj je pa Peterle LDS?
fabiani sporočil: 4.454
[#137254] 03.10.07 08:25
Odgovori   +    0
saj ni samo to! Kot predsednik vlade je Hrvatom podaril istrske železnice in letališče v Puli. železnice so bile od same graditve več kot sto let v slovenski lasti, vzdrževanju in upravljanju.. letališče smo prav tako zgradili Slovenci in z njim upravljali.
In muzej na Planinskem polju. In tista kajža od čebelarskega doma v najožji bližini zaščitenega renesančnega gradu Brdo pri Lukovici. Dom je potreboval za svetovni čebelarski kongres, ko je bil še predsednik čebelarjev.
pa peka vola v najlepšem ljubljanskem parku Zvezda. Zlagan je zelo mila beseda.
Če tako prisega na post naj prvo prepriča svojo ženo.
Predvsem pa se ni nihče spotaknil, da se gre že celo leto predsedniško kampanjo. kamorkoli človek pride povsod se mu pohvalijo, da je pri njih prespal Peterle. Ali ga niso ljudje izvolili za službo v Bruslju?
anon-111214 sporočil: 4
[#137258] 03.10.07 08:27
Odgovori   +    0
"Nerazčiščena afera Slovin opozarja, da bi s Peterletovo izvolitvijo za predsednika države laganje postalo družbena vrednota."

Pokaži mi politika, ki ne laže ... Voliti pomeni izbrati najboljšega izmed njih, ne pa svetnika ... Svetnik se ne bo nikoli igral politika. Tako, da je ta članek kar neki! Čisto na vsakem politiku (in na vsakem človeku nasplošno), lahko dobiš kaj podobnega ... Se strinjam z "izvivec": "Otroci ki se igrajo z dragimi igračami razbijejo drage, tisti ki se igrajo s poceni igračami pa razbijejo cenejše." V vsakem primeru pa je vsak od nas kdaj že razbil kakšno "igračo" in jo skril pod preprogo ...
Izpostavljanje enega izmed politikov in rečt, da z njegovo (in samo z njegovo!) izvolitvijo bo laganje postalo družbena vrednota ... Ah, odrasti že enkrat!
anon-69838 sporočil: 62
[#137259] 03.10.07 08:27 · odgovor na: anon-18671 (#137183)
Odgovori   +    0

akranj2 je napisal(a):
Bravo Stanislav Kovač. Dobro si se vključil v predvolilni boj. Iz tvojega članka je 100% jasno, da "navijaš" za levo politično opcijo, ki je včasih govorila, da cilji posvečujejo sredstva. Čudno pa je, da ne vidiš ali nočeš videti napak kakšnega od obeh predstavnikov levice. Mogoče bi se katera našla, mogoče pa tudi ne.

Hm, tole me spominja na Watergate in priljubljeno blatenje Washington posta s strani republikancev, češ da se je Post vključil v predvolilni boj, ker je bila lastnica znana liberalka, odgovorni urednik pa celo nekdanji Kennedyev prijatelj. Načelno nimam pri podajanju levo desno nič proti, ampak se mi zdi, da bi nas morala vse skupaj zanimati predvsem resnica in ne kdo je kakšne barve.
Bi se pa strinjal, da je trenutek glede Peterleta izbran nalašč. Leto dni nazaj je bil namreč kot evroposlanec povsem nezanimiv. Temu primerno bi bil verjetno manj zanimiv tudi Kovačev članek.
anon-33295 sporočil: 40
[#137263] 03.10.07 08:28
Odgovori   +    0
Berite Janeza Trdino:njegovi junaki so se reinkarnirani (in pokristjanjeni)povzpeli na vrh gorjanske Slovenije
anon-9939 sporočil: 17.846
[#137266] 03.10.07 08:33 · odgovor na: anon-78042 (#137243)
Odgovori   +    0

G23D je napisal(a):
Bogve kdo je plačal Kovača, da se je tako potrudil?

G23D, neresno je tvoje vprašanje.

Ti in jaz nisva bila vseh poosamosvojitvenih let dnevno v stiku z afero Slovin, Kovač pa je. To je razvidno iz samega članka, saj se lahko prebere, da je šele letos bila končana pravda v kateri je Stroligo zahteval odškodnino od Kovača ravno v zvezi s članki na temo Slovin.

Kovač svoje poslanstvo jemlje resno in odgovorno in to je razvidno iz vsake besedice v tem članku. Lahko se s tem kar je napisano kdo strinja ali pa ne, lahko ima drugačen vrednostni sistem, ali pa ne. Ne more pa Kovaču očitati politikantstva, saj so predsedniške volitve zdaj in ne pred letom dni ali šele čez leto dni.
anon-129709 sporočil: 879
[#137267] 03.10.07 08:33
Odgovori   +    0
Naprej Jelinčič,naprej!!!!
anon-31139 sporočil: 621
[#137268] 03.10.07 08:33
Odgovori   +    0
Ja seveda, kaj se pa čudite! V krogih iz katerih Peterle prihaja je zlagana poštenost s katero zakrivajo egoizem, hinavščino in pohlep, ko gre za njihove koristi, "družbeno priznana vrednota". Quod licet Iovi, non licet buovi!
anon-115301 sporočil: 264
[#137277] 03.10.07 08:43
Odgovori   +    0
Omentar Kovača ni toliko zanimiv, kot pa komnetarjimekaterih na njegov članek. Afera Slovin je poznana vsem, ki se aktivno ukvarjajo z slovensko politiko in ni bil nič kaj nenavadna za tisti in tudi kasnejši čas. Bolj nenavadni se mi zdijo potem komentarji tukaj, kjer si nekateri zakrivajo oči pred resnico. Funkcija predsednika ni tako nedolžna kot si to nekateri dopovedujejo in poskušajo dopovedati, prav tako afera Slovin ni edina napaka Peterleta, ki jo je v svojem kratkem času vodenja naredil in jih še dela, prav tako pa si ne smemo zatiskati oči pred tem za koga in na nalog koga pravzaprav dela Peterle in to ni za Slovenijo in Slovence ampak za RKC in njene pristaše.
Najhujši pa so vsi tisti, ki sedaj delijo Slovenijo in Slovence na komuniste in ne komuniste. To so tisti, ki uničujejo Slovenijo in ji povzročajo več škode kot pa politiki, ki so si prisvojili davkoplačevalski denar za svoje potrebe ali načrte. Desnica in pristaši desnice z svojim poskusom delitve Slovenije in nenehnim kričanjem o komunistih uničujejo prihodnost tistim, ki nikoli in nikdar niso imeli nič skupnega z komunizmom in so resnično pristaši enakosti in pravice, torej mladim pred katerimi še je vsa prihodnost in ki ne bi smeli biti vpleteni v ideološka vprašanja in katerim bi morali pustiti svobodo da razmišljajo sami in se odločijo za svojo pot. Desnica bi to rada na vsak načinpreprečila, ker dela po nalogu nekoga kateri glavni interes je ideološka usmerjenost v njihovo smer posameznikov.
Zato Peterle zaradi svoje ideološke omejenosti ni in nikoli ne more biti pravi človek za Slovenijo, saj je z svojo ideologijo preveč omejen v eno smer in je že zlagan samo zaradi tega ker trdi da bo predsednik za vse Slovence, kar pa je laž in tega nikoli ni želel biti.
0513Goris sporočil: 603
[#137282] 03.10.07 08:48
Odgovori   +    0
Kateri vladalec od 1991 leta do danes pa ni lagal?? Morda je malenkostna razlika samo v tem, da so podlaga laži nekoliko različne milionske evrske kraje, izgube,(da o orožju sploh ne govorimo!)... Kar se tega poglavja tiče v predsedniški kanpanji je dr. Turk še najmanj ali pa sploh ne zaznamovan.
anon-69838 sporočil: 62
[#137287] 03.10.07 08:51 · odgovor na: anon-111214 (#137258)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-69838 03.10.2007 08:57

KsB je napisal(a):
"Nerazčiščena afera Slovin opozarja, da bi s Peterletovo izvolitvijo za predsednika države laganje postalo družbena vrednota." Pokaži mi politika, ki ne laže ... Voliti pomeni izbrati najboljšega izmed njih, ne pa svetnika ... Svetnik se ne bo nikoli igral politika. Tako, da je ta članek kar neki! Čisto na vsakem politiku (in na vsakem človeku nasplošno), lahko dobiš kaj podobnega ... Se strinjam z "izvivec": "Otroci ki se igrajo z dragimi igračami razbijejo drage, tisti ki se igrajo s poceni igračami pa razbijejo cenejše." V vsakem primeru pa je vsak od nas kdaj že razbil kakšno "igračo" in jo skril pod preprogo ... Izpostavljanje enega izmed politikov in rečt, da z njegovo (in samo z njegovo!) izvolitvijo bo laganje postalo družbena vrednota ... Ah, odrasti že enkrat!

Hm, če je tako naj pa država še meni da kakšno igračo, jo bom z veseljem razbil (beri dal v svojo denarnico), potem pa z njo kril stroške kampanje in postal predsednik. Nič čudnega da delajo z nami kar hočejo, saj jim praktično ne zgolj pišemo, da lahko, ampak tudi kako naj to naredijo. Da ne bo pomote, ne bi imel nič proti, če bi tudi Gaspari kdaj pojasnil svojo vlogo recimo v času stečaja kranjske hranilnice in posojilnice, ali pa od kje Jelinčiču tako ugodna ocena ničvrednih specimenov, ali pa od kod Turku... pravzaprav samo za Turka še nisem slišal nič mastnega. Kar seveda ne pomeni, da je moj favorit. To da vsi mečejo igrače pod preprogo ne more biti opravičilo, da se o tem ne piše in na podlagi tega sodi.

Pa še tole v zvezi z nekim drugim postom.
Peterle je že leto dni kandidat iz preprostega političnega manevra. Želel je prhiteti protikandidata na desnici. S tem je predvsem SDS stisnil v kot. Če ga ne bi podprla bi se lahko zamerila Peterletovim volilcem. Da je Peterle zelo premeten (v ne nujjno slabem pomenu besede) politik, dokazuje tudi pričakovanje, ki ga je izrazil pred meseci, da bo v kampanji še vrelo in da tudi njegov štab pripravlja [kakšen bombonček]. Komaj čakam.
anon-106906 sporočil: 451
[#137298] 03.10.07 09:08
Odgovori   +    0
Sem že večkrat doživel, da ljudje raje vidijo da jim lažeš kakor da jim poveš resnico. Pederle to dobro ve ;-), in skladno s tem se obnaša.
anon-109258 sporočil: 25
[#137306] 03.10.07 09:18
Odgovori   +    0
Seveda bodo vsi RKC-jevci zagovarjali Peterleta in po stari navadi kazali na druge.Končno pa - zakaj Peterle ne bi smel lagati: Saj hodi k spovedi in mu pravični Bog sproti odpušča vse grehe, pa naj jih še nam, ki tako "grdo" mislimo in govorimo o našem bodočem predsedniku (upam in želim seveda, da se to ne bi zgodilo, namreč da postane predsednik)Pa njegova predvolilna kampanja, s katero je neženirano začel, še preden večina državljanov sploh še ni imela v mislim volitev novega predsednika. Že to kaže na njegov povzpetniško hinavski značaj, kar mu pri volivcih vsekakor ne bi smeli prinašati volilnih točk. Seveda pa bodo vsi "ta črni" gotovo iz prižnic vernim ovčicam agitirali zanj. Če pa je kje Bog, pa Peterle nikakor ne bi smel postati predsednik Slovenije, razen če Bog tako sovraži Slovence, da jim bo poslal Peterleta.
anon-110080 sporočil: 784
[#137309] 03.10.07 09:20
Odgovori   +    0
ta članek je bajukovo maslo
anon-78027 sporočil: 23
[#137316] 03.10.07 09:29
Odgovori   +    0
Ta rdeči, že spet ste začeli srat po Lojzetu ! A bi radi imeli komunizem še kar naprej ? Kučan je poosebljal komunizem, Drnovšek pa ex yu socializem in je sodeloval z najbolj razvpitimi generali jugoarmade !! A ne bi bil čas, da pride za predsednika evropski človek in ne sovjetski levak ?
anon-69838 sporočil: 62
[#137319] 03.10.07 09:34 · odgovor na: anon-110080 (#137309)
Odgovori   +    0

rozmarin1 je napisal(a):
ta članek je bajukovo maslo

Hm tudi sam sem (naj mi bog odpusti) posumil desnico. Peterle je marsikomu na desni že od vsega začetka trn v peti, hkrati pa ni ravno priorčen za kritiziranje, saj bi takoj izpadel žrtev. Pri z revčki vemo kako je. Vsem se smilijo in so zato še bolj priljubljeni. Vzemimo recimo Jankoviča. 4 milijarde je potegnil iz Mercatorja, pa je bil največji revček v Sloveniji. He he. Po mojem je na desnici marsikdo s figo v žepu ko gre za Peterleta. Po eni strani jim je antipatičen, po drugi bi pa na predsedniškem položaju rajši levičarja, da bi se z njim bodli in tako nabirali pike.

Ok tole je bila res bolj instant teorija, kot kaj resnega, v bistvu še vedno verjamem, da je predvsem Kovač opravil dobro delo, brez kakšnih botrov. Če bi vsaj še Mičo malce sestopil na tak nivo pisanja...
anon-69838 sporočil: 62
[#137334] 03.10.07 09:45 · odgovor na: anon-78027 (#137316)
Odgovori   +    0

ezoj je napisal(a):
Ta rdeči, že spet ste začeli srat po Lojzetu ! A bi radi imeli komunizem še kar naprej ? Kučan je poosebljal komunizem, Drnovšek pa ex yu socializem in je sodeloval z najbolj razvpitimi generali jugoarmade !! A ne bi bil čas, da pride za predsednika evropski človek in ne sovjetski levak ?
Ne da bi ga zagovarjal, ampak kolikor vem Drnovšek nikoli ni bil komunist, definitivno pa nič bolj kot recimo Janša. Itak bi bil pa vesel ene utemeljene definicije kdo komunisti in tardeči sploh so. Res, kdo paše v to grupo. Ker če not pašejo vsi kritiki Peterleta, potem sem očitno rdeč tudi sam, ampak jaz sem z veseljem kritiziral tudi Drnovška, kar pomeni, da z barvami in etiketami vseeno nekaj ne bo v redu.

Poanta. Na živce mi grejo debate o komunistih in rdečih, pa črnih, pa kodrlajsastih, to pa zato, ker sem prepričan, da imaš v Sloveniji zgolj še voluharje ter rajo. Sam sem na žalost med slednjimi. Predvidevam pa, da tudi ti.
anon-26736 sporočil: 188
[#137335] 03.10.07 09:45
Odgovori   +    0
O ubogi ekonomist Kovač za čigavo mezdo piše stare štorije. Morda pa je le sprevidel, da je kot ekonomist prevečkrat ustrelil v prazno, zato se je potrebno poskusiti tudi kot plačani pisun. Lahko bi vsaj začel z "Alico v čudežni deželi" to  mu bi bilo mogoče bolj blizu.
anon-1736 sporočil: 39
[#137337] 03.10.07 09:46
Odgovori   +    0
Enačit razmere iz leta 1991 s časi sedaj je kot bi sešteval hruške in jabolka. Takrat se je država šele začela učiti hodit. Tale članek je kr neki. Eni se znajo prodajat ni kj.
anon-14651 sporočil: 24
[#137343] 03.10.07 09:52
Odgovori   +    0
Tako bedasti članki lahko Peterletu le pomagajo.
anon-73486 sporočil: 135
[#137353] 03.10.07 09:59
Odgovori   +    0
Bog mu bo odpustil ali pa tudi ne na dan spokoja, odvezo za vse grehe na zemski strani pa mu daje kak zapit far. Ljudje pa ne pozabljamo, da je poleg Slovina, istrskih železnic, letališča Pulj na njegovi duši tudi skoraj uspela revizija osimskih sporazumov, ko bi Italija preko Peterletovega udinjanja, kot zunanj minister,RKC skoraj zgubili Primorsko, saj bi nas Italjani v novih pogovorih glatko peljali sca..
To naj bo predsednik, znana so njegova nasptrotovanja istospolnim skupnostim, pa ti na soočenju mirno reče,da ima vsak pravico, da živi po svoje..tudi njihov predsednik bo, če bo izvoljen.
anon-75386 sporočil: 474
[#137356] 03.10.07 10:00 · odgovor na: anon-111214 (#137258)
Odgovori   +    0
V redu, KsB- si odrasel, (pre)zrel in veš, da vsi politiki lažejo;dobre politike torej ni in niti ni mogoča, ker vsi politiki...; si pa tudi državljan , ki voli te politike, ali pa vsaj  davkoplačevalec, ki finacira taiste lažnive politke;jih torej toleriraš in podpiraš, kritika taistih politikiv pa se ti zdi odveč: kaj si potemtakem, če ne šleva ali tepec ali oboje?
anon-3500 sporočil: 442
[#137357] 03.10.07 10:00 · odgovor na: anon-61840 (#137177)
Odgovori   +    0

mbc je napisal(a):
Ali nima tudi g. Gaspari na vesti nekaj podobnega z nekim podjetjem iz Postojne?
 
Ja seveda, mislim, da se mu je reklo Optimizem. Tudi fuzbalski klub so imeli, torej še en atribut politične kuhinje.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#137360] 03.10.07 10:02 · odgovor na: 0513Goris (#137282)
Odgovori   +    0

0513Goris je napisal(a):
Kateri vladalec od 1991 leta do danes pa ni lagal?? Morda je malenkostna razlika samo v tem, da so podlaga laži nekoliko različne milionske evrske kraje, izgube,(da o orožju sploh ne govorimo!)... Kar se tega poglavja tiče v predsedniški kanpanji je dr. Turk še najmanj ali pa sploh ne zaznamovan.

Turk je nasprotoval osamosvojitvi, vendar so očitno to dobro zamaskirali in ga ni novinarja, ki bi o tem kaj napisal.
Gaspari ima neposredno na vesti Optimizem.
Peterle pa posredno tale Slovin.

Kaj je najmanj slabo pa naj vsak sam presodi.
anon-3500 sporočil: 442
[#137367] 03.10.07 10:07 · odgovor na: anon-106906 (#137166)
Odgovori   +    0

1205Kovac je napisal(a):
Odgovori bralcev lepo kažejo na zanimivo stanje duha v družbi. Tiščanje glave v pesek, to je ena najizpostavljenejših karakteristik naše (današnje) družbe.

Če nam je nekdo pri srcu, ni važno če je notorni lažnivec. Branili ga bomo kljub vsemu, z vsemi razpoložljivimi sredstvi.

To kaže na to da resnica v bistvu sploh ni pomembna. Pomebni so samo cilji. Ciljem se podreja vse. Resnica je samo nek moteči (nebodijetreba) faktor.

Skladno s tem so argumenti brezveze. Tako ali tako vsak v skladu s svojimi prepričanji in aktualnimi cilji išče, zbira in uporablja tiste argumente ki mu tističas najbolje ustrezajo/služijo.

Kakšne veze ima to z resnico, objektivnostjo ali realnostjo? Morda le le toliko da vemo, da je to (žal) naša realnost.
 
Saj ni nihče trdil, da ni Peterle lažnivec. Seveda je, tako kot večina predsedniških kandidatov. Morda celo vsi.

Moti le to, da ste vi pri vašem pisanju pristranski, pogrevate afere ene strani, medtem ko drugo zavijate v vato. Konec koncev je zaradi afere Slovin odstopil minister, predsednik vlade pa je kmalu zatem izgubil mandat. Kdo pa je kdaj odstopil zaradi tega, ker je Bavčar "olastninil" Istrabenz ali Janković Mercator ipd? Zaradi vseh svinjarij z zavarovalnico, DARS-om, Telekomom/Mobitelom ipd?

V vašem članku me je posebej zbodlo v oči to, da ste na plano privlekli Mladino in njene levičarske provokatorje. To kaže na osebne zamere do Peterleta in vašo pristranskost v tej zadevi. Brez tega bi bil članek čisto berljiv in po moje celo za oceno 4 od 5.
anon-106156 sporočil: 47
[#137374] 03.10.07 10:12
Odgovori   +    0
od teh, ki kritizirajo clanek in novinarja bi pricakoval kaksen konstruktiven argument, ki bo dal misliti, da mogoce vendar to, kar pise, ni res. izjave v stilu: bajukovo maslo, koliko so ti placali, dost mamo komunistov itd so pateticne.
tudi vprasanja v stilu: saj drugi tudi, zakaj o drugih ne pises itd so neumestna. ce ujames enega tatu, ga namrec ne izpustis zato, ker nisi ujel drugih.
anon-72337 sporočil: 39
[#137376] 03.10.07 10:13
Odgovori   +    0
Nekako se čutim poklicanega, da dodam svoj komentar, saj sem iz podobnih razlogov, kot novinar Stanislav Kovač v 16 letnem procesu, insceniranem od taistih ljudi, ki jih Kovač omenja, izgubil vse. Od zdravja in premoženja, do kariere.

Slučajno sem bil udeležen tudi v aferi Slovin, kjer je moje podjetje izgubilo "samo" 300.000 DM, pa vendarle ogorčen, ko se je afera končala z izjavo: " Kdor je preživel doslej, do živel naprej, kdor pa je vmes izpadel ( šel v stečej ipd. ), temu tako nimamo kam vrniti denarja".

Afera Slovin se je zaključila brez končnega dejanja, saj ni bil nihče pripravljen založiti sredstav za izvedbo stečaja, pometena je bila pod preprogo, vsi takratni akterji, tako iz strani Slovina, kot takratne slovenske vlade pa danes zasedajo vidne funkcije v slovendkem gospodarskem in političnem življenju ( kot to navaja tudi Kovač ).

"Vsi politiki lažejo!" je navadna floskula. In kdor to piše, naj tudi dokaže. Politik ne bi smel lagati svojim volivcem in to je najslabša lastnost, ki je politik res ne bi smel imeti. Zlasti pa ne prvi mož države. Roko dam v ogenj, da se Kučan ni nikoli zlagal!!!

Če na volitvah nastopa politik, ki laže in to vsi vemo ( izogibanje resnici, da Peterle ni imel nič s Slovinom je enekao, kot trditev Göringa na Nürnberšem procesu, da ni imel nič s pobijanjem Židov! ), saj sem sam doživljal tiste čase in bil v osebnem stiku z njim ( Peterletom in ne Göringom ), ko je dajal navodila Bastlu, Arharju, Rejcu in še komu, ki ga ne bi omenjal, da ne bi bil preveč prepoznaven. Peterle je še pred nekaj leti uporabljal svojo moč, da je pospravljal svoje nasprotnike na točno tak način diskreditacije in likvidacije, kot to, by the book of Mr. Göbels, še danes počne stranka, ki ga je podprla.

Tomaž Miklavčič je opravil svojo nalogo na Ljubljanskem tožilstvu, kot jo sedaj opravlja Bezigarjeva na Vrhovnem tožilstvu. V času Miklavčiča se je izgubilo več spisov, kot v času Železnika, Brezigarjeva pa je bila takrat zaposlena pri njem. Železnik se je zagovarjal za svoje napake, Miklavčič pa je bil nagrajen z diplomatskim mestom v Argentini in potem še kje. Klavdij Stroligo je postal šef Komisije za pranje denarja in ga je šele najnovejša vlada nehvaležno odstavila. Vsi akterji v teh zgodbah so bili povišani, a vsaj polovico od njih so jih zaradi njihove požrešnosti kasneje dobili "z roko v vreči" in danes zasedajo dobro plačane funkcije, na katerih pa ne morejo ne škoditi, koristiti pa tudi ne. Ampak enakomisleče je potrebno nagraditi. To so bili tisti, ki so vpili: " Ujemite tatu!", da so lahko sami kradli.

O žrtvah tedanjega obdobja ( 1991 in 1992 ) danes nihče več ne govori. Živimo nekje na obrobju družbe, v nekih slabo plačanih službah, ker se nam nihče ne upa dati dela, bolni, ali z minimalnimi penzijami, našim otrokom celo preprečujejo napredovanja, novinarji se pa enostavno o tem ne upajo pisati, ker je še vsakdo od njih dobil po glavi, če se je vtaknil v to godljo, kot jih bo, zelo verjetno, tudi Stanislav Kovač. Ko sem nazadnje govoril z nekim novinarjem o tem, mi je dejal: Veš, Z....., cajtngi so, kot frišne žemljice, ki jih jutri ne kupuje nihče več!"

In sedaj bomo volili še enega politika, za katerega imamo dokaze, da laže. Ali ni dovolj lažnjivcev že sedaj na oblasti? Zmagali so s svojim sloganom proti klientelizmu in nepotizmu. Klientelizem in nepotizem je to, kar oni sedaj počnejo, tisti pred njimi so bili majhni šolarčki proti njim.

Sicer pa, da ne bo nesporazuma, masla na glavi imajo oboji zadosti, prejšnji in sedanji. Ko je zadnjič Niko Kavčič, ki ga sicer ne maram, ker je storil veliko več slabega, kot tistega dobrega, s katerim se skuša danes glorificirati njegovo ime, dejal, da bi morali imeti vlado strokovnjakov, strankarsko neodvisnih in poštenih, sem ga hotel vprašati, če misli, da bodo odslej v vladi sedeli Avstrijci, Švedi ali morda Angleži?? Kot mi je nekoč, še v tistih "železnih" časih dejal nek višji uradnik policije, ko sem hotel izseliti nasilno vseljeno podjetje v stavbo, ki je bila v lasti podjetja, ki sem ga vodil. Dejal je: "Za to boš moral pa policati Avstrijsko policijo, ker šef te firme, ki jo omenjaš, previsoko kotira med našimi sodelavci!!" No, ko je šef tiste firme spravil na kant kar veliko DO, je odprl svoje podjetje, ki je še danes uspešno, vse kazenske ovadbe niso prišle niti do tožilsva, kaj šele do sodišča, možakar se mi pa še danes smeje v brk, ko ga srečam.

Za vse pa smo krivi volilci, davkoplačevalci, vsi tisti, ki nas nategujejo, da nasedamo njihovim obljubam in od dobro plačanih agencij zamaskiranim obrazom.

By the way, mleko in kruh se bosta jeseni še enkrat podražila. Vi pa kar naprej volite tiste, ki so nas spravili do take inflacije in podražitev in ne tistih, ki so nas spravili v Evropo in postavili temelje za moderno in uspešno državo.
anon-72337 sporočil: 39
[#137382] 03.10.07 10:16
Odgovori   +    0
Nekako se čutim poklicanega, da dodam svoj komentar, saj sem iz podobnih razlogov, kot novinar Stanislav Kovač v 16 letnem procesu, insceniranem od taistih ljudi, ki jih Kovač omenja, izgubil vse. Od zdravja in premoženja, do kariere.

Slučajno sem bil udeležen tudi v aferi Slovin, kjer je moje podjetje izgubilo "samo" 300.000 DM, pa vendarle ogorčen, ko se je afera končala z izjavo: " Kdor je preživel doslej, do živel naprej, kdor pa je vmes izpadel ( šel v stečej ipd. ), temu tako nimamo kam vrniti denarja".

Afera Slovin se je zaključila brez končnega dejanja, saj ni bil nihče pripravljen založiti sredstav za izvedbo stečaja, pometena je bila pod preprogo, vsi takratni akterji, tako iz strani Slovina, kot takratne slovenske vlade pa danes zasedajo vidne funkcije v slovendkem gospodarskem in političnem življenju ( kot to navaja tudi Kovač ).

"Vsi politiki lažejo!" je navadna floskula. In kdor to piše, naj tudi dokaže. Politik ne bi smel lagati svojim volivcem in to je najslabša lastnost, ki je politik res ne bi smel imeti. Zlasti pa ne prvi mož države. Roko dam v ogenj, da se Kučan ni nikoli zlagal!!!

Če na volitvah nastopa politik, ki laže in to vsi vemo ( izogibanje resnici, da Peterle ni imel nič s Slovinom je enekao, kot trditev Göringa na Nürnberšem procesu, da ni imel nič s pobijanjem Židov! ), saj sem sam doživljal tiste čase in bil v osebnem stiku z njim ( Peterletom in ne Göringom ), ko je dajal navodila Bastlu, Arharju, Rejcu in še komu, ki ga ne bi omenjal, da ne bi bil preveč prepoznaven. Peterle je še pred nekaj leti uporabljal svojo moč, da je pospravljal svoje nasprotnike na točno tak način diskreditacije in likvidacije, kot to, by the book of Mr. Göbels, še danes počne stranka, ki ga je podprla.

Tomaž Miklavčič je opravil svojo nalogo na Ljubljanskem tožilstvu, kot jo sedaj opravlja Bezigarjeva na Vrhovnem tožilstvu. V času Miklavčiča se je izgubilo več spisov, kot v času Železnika, Brezigarjeva pa je bila takrat zaposlena pri njem. Železnik se je zagovarjal za svoje napake, Miklavčič pa je bil nagrajen z diplomatskim mestom v Argentini in potem še kje. Klavdij Stroligo je postal šef Komisije za pranje denarja in ga je šele najnovejša vlada nehvaležno odstavila. Vsi akterji v teh zgodbah so bili povišani, a vsaj polovico od njih so jih zaradi njihove požrešnosti kasneje dobili "z roko v vreči" in danes zasedajo dobro plačane funkcije, na katerih pa ne morejo ne škoditi, koristiti pa tudi ne. Ampak enakomisleče je potrebno nagraditi. To so bili tisti, ki so vpili: " Ujemite tatu!", da so lahko sami kradli.

O žrtvah tedanjega obdobja ( 1991 in 1992 ) danes nihče več ne govori. Živimo nekje na obrobju družbe, v nekih slabo plačanih službah, ker se nam nihče ne upa dati dela, bolni, ali z minimalnimi penzijami, našim otrokom celo preprečujejo napredovanja, novinarji se pa enostavno o tem ne upajo pisati, ker je še vsakdo od njih dobil po glavi, če se je vtaknil v to godljo, kot jih bo, zelo verjetno, tudi Stanislav Kovač. Ko sem nazadnje govoril z nekim novinarjem o tem, mi je dejal: Veš, Z....., cajtngi so, kot frišne žemljice, ki jih jutri ne kupuje nihče več!"

In sedaj bomo volili še enega politika, za katerega imamo dokaze, da laže. Ali ni dovolj lažnjivcev že sedaj na oblasti? Zmagali so s svojim sloganom proti klientelizmu in nepotizmu. Klientelizem in nepotizem je to, kar oni sedaj počnejo, tisti pred njimi so bili majhni šolarčki proti njim.

Sicer pa, da ne bo nesporazuma, masla na glavi imajo oboji zadosti, prejšnji in sedanji. Ko je zadnjič Niko Kavčič, ki ga sicer ne maram, ker je storil veliko več slabega, kot tistega dobrega, s katerim se skuša danes glorificirati njegovo ime, dejal, da bi morali imeti vlado strokovnjakov, strankarsko neodvisnih in poštenih, sem ga hotel vprašati, če misli, da bodo odslej v vladi sedeli Avstrijci, Švedi ali morda Angleži?? Kot mi je nekoč, še v tistih "železnih" časih dejal nek višji uradnik policije, ko sem hotel izseliti nasilno vseljeno podjetje v stavbo, ki je bila v lasti podjetja, ki sem ga vodil. Dejal je: "Za to boš moral pa policati Avstrijsko policijo, ker šef te firme, ki jo omenjaš, previsoko kotira med našimi sodelavci!!" No, ko je šef tiste firme spravil na kant kar veliko DO, je odprl svoje podjetje, ki je še danes uspešno, vse kazenske ovadbe niso prišle niti do tožilsva, kaj šele do sodišča, možakar se mi pa še danes smeje v brk, ko ga srečam.

Za vse pa smo krivi volilci, davkoplačevalci, vsi tisti, ki nas nategujejo, da nasedamo njihovim obljubam in od dobro plačanih agencij zamaskiranim obrazom.

By the way, mleko in kruh se bosta jeseni še enkrat podražila. Vi pa kar naprej volite tiste, ki so nas spravili do take inflacije in podražitev in ne tistih, ki so nas spravili v Evropo in postavili temelje za moderno in uspešno državo.
anon-3500 sporočil: 442
[#137383] 03.10.07 10:18 · odgovor na: anon-69838 (#137259)
Odgovori   +    0

icho je napisal(a):


Hm, tole me spominja na Watergate in priljubljeno blatenje Washington posta s strani republikancev, češ da se je Post vključil v predvolilni boj, ker je bila lastnica znana liberalka, odgovorni urednik pa celo nekdanji Kennedyev prijatelj. Načelno nimam pri podajanju levo desno nič proti, ampak se mi zdi, da bi nas morala vse skupaj zanimati predvsem resnica in ne kdo je kakšne barve.
Bi se pa strinjal, da je trenutek glede Peterleta izbran nalašč. Leto dni nazaj je bil namreč kot evroposlanec povsem nezanimiv. Temu primerno bi bil verjetno manj zanimiv tudi Kovačev članek.
 
Torej si zgolj ugotovil, da je Peterle vedno isti, Kovač pa pokvarjen. Seveda se je WP vključil v predvolilni boj, že zato, ker je bila lastnica nasprotnica republikancev.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8