Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Tesla začasno ustavila proizvodnjo modela 3

Strani: 1 2

bc123a sporočil: 48.253
[#2708079] 18.04.18 10:34 · odgovor na: (#2708064)
Odgovori   +    4
[rename]
> [republican]
> Ker jih pač prepoceni prodaja... ali predrago proizvaja... ali pa kar oboje.

Poštimat mora proizvodnjo, da bo dosegel oboje: masovno in cenejšo proizvodnjo.
Jaz navijam za Muska, ker je njegovo delovanje izjemno pomembno za razvoj človeštva v vseh pogledih. On je tisti, ki je prisilil etablirano avtoindustrijo v nov razvojni ciklus, zato držim pesti, da se Tesla dvigne nad minus.
No, vprasanje je, ali ni ta globok minus, ki ga dela Tesla v bistvu razlog, zakaj tradicionalci niso sli v ta biznis. Ne zato, ker bi bila odzadaj naftarska zarota, ampak morda zato, ker je globoko izgubaski? Morda Tesla s svojim pocetjem spodbuja druge, da ravnajo neracionalno in s presezki iz proizvodnje bencinarjev financirajo izgubaski elektricni biznis? (tesla bencinarjev nima, zato vsa izguba butne ven).
philips sporočil: 6.715
[#2708084] 18.04.18 10:51 · odgovor na: bc123a (#2708079)
Odgovori   +    3
[bc123a]
> [rename]
> > [republican]
> > Ker jih pač prepoceni prodaja... ali predrago proizvaja... ali pa kar oboje.
>
> Poštimat mora proizvodnjo, da bo dosegel oboje: masovno in cenejšo proizvodnjo.
> Jaz navijam za Muska, ker je njegovo delovanje izjemno pomembno za razvoj človeštva v vseh pogledih. On je tisti, ki je prisilil etablirano avtoindustrijo v nov razvojni ciklus, zato držim pesti, da se Tesla dvigne nad minus.

No, vprasanje je, ali ni ta globok minus, ki ga dela Tesla v bistvu razlog, zakaj tradicionalci niso sli v ta biznis. Ne zato, ker bi bila odzadaj naftarska zarota, ampak morda zato, ker je globoko izgubaski? Morda Tesla s svojim pocetjem spodbuja druge, da ravnajo neracionalno in s presezki iz proizvodnje bencinarjev financirajo izgubaski elektricni biznis? (tesla bencinarjev nima, zato vsa izguba butne ven).
Taka zgodba (in zgodbice) kot je Teslina je možna samo v ZDA in samo zdaj, ko je že skoraj 10 let denar zastonj. Če bi to delali v Evropi bi jih tako ameri obtožili za dumping. Ker dejansko si z zgubo kupujejo tržni delež.
anon-202165 sporočil: 970
[#2708085] 18.04.18 10:51 · odgovor na: najobj (#2708078)
Odgovori   +    1
Samo bo ziher posloval pozitivno, ko bo delal 5000 avtov na teden. Samo še probleme s proizvodnjo reši pa stroške zniža za ene 10k na kos pa bo :):):)
kzupanc sporočil: 10.521
[#2708093] 18.04.18 11:11 · odgovor na: (#2707949)
Odgovori   +    1
[alek14]
> [najobj]
> ... V zadnjem tednu marca so pri Tesli izdelali 2.000 avtomobilov Model 3s. Pričakujejo, da bodo do konca drugega trimesečja lahko povečali proizvodnjo na 5.000 avtomobilov na teden. ...
>
> ... alzo, če jaz zdaj to prav razumem, so pri Tesli priznali, da so z organizacijo procesa proizvodnje tako ekstremno zanič, da so do ustavitve proizvodnje naredili samo 2.000 avtomobilov na teden, ampak zdaj obljubljajo, da bodo organizacijo procesa proizvodnje v nekaj dneh tako izboljšali, da bodo na istih strojih - novih strojev članek ne omenja - čez dober mesec naredili 5.000 avtomobilov, kar je celih 250% več kot danes ... eh, jebiga ...

Tako je. Proizvodnjo bo derobotiziral (beri: vpeljal bo nazaj delavce).
To naj bo tudi poduk tistim, ki verjamejo kako bodo roboti nekako izrivali neka masovna delovna mesta. V resnici se po svetu dogaja derobotizacija. Ročno delo je postalo cenejše tudi tam kjer so donedavnega vladali roboti. Razlog: izdelki so na trgu vse karajši čas, serije so vse manjše, modelov pa je vedno več. Včasih je VW imel na 5 let zamenjavo treh modelov, sedaj menjajo 4 modele na leto. Za tako majhne serije se zaradi velike prilagodljivosti ljudi, roboti manj splačajo.


> P.S.: na totem forumu vsi dobro vemo, da je Musk s svojimi pametnimi raketami povozil svetovno konkurenco, ker zdaj celi svet rakete za vsakodnevne polete v Vesolje kupuje samo še pri Musku, tako da se za njegove avtomobile ni treba bat ...

Itaq. :)
V naši nič kaj super duper firmi se roboti že cca 10 let lepo izplačajo. Čeprav s(m)o delavci...hmmm... dokaj poceni. Seveda gre za dokaj enostavne zelo ponovljive postopke zlaganja v karton za pakiranje, zlaganja težjih zabojev polizdelkov na paleto ipd.
kzupanc sporočil: 10.521
[#2708095] 18.04.18 11:12 · odgovor na: velikipok (#2707961)
Odgovori   +    1
[velikipok]
Meni sin vsak mesec pove kako sem zaplankan in kakšen bedak sem, ker ne verjamem v Elonov poslovni model in ne vidim "indije koromandije", ki nam jo gradi...
Je-bi-ga, malo sem zastarel in nekako me ne ganejo poslovni modeli, ki ne delajo vsaj +10% ROE...
Kot recimo kriptoscena ,kajne?
Joke.
kzupanc sporočil: 10.521
[#2708100] 18.04.18 11:19 · odgovor na: najobj (#2707984)
Odgovori   +    2
[najobj]
... čuj, verjetno se spomniš, da jaz na totem forumu že od nekdaj trdim, da bodo roboti delali samo tiste stvari, ki so za človekovo zdravje nevarne ali pa sta v primerjavi s preciznim robotom človeška roka in oko za delo preslaba ... no, so pa zato celo sramotno slabo plačani ljudje boljši potrošniki od robotov in samo potrošnja se res splača, čeprav to preprosto dejstvo na totem forumu le redko kdo razume ...

P.S.: ko sem pred mnogimi leti toti forum.finance.si/?m=...223&single post napisal, ga nisem napisal samo zato, ker imam srce na levi ...
Roboti bodo delali vse ponovljivo delo, to je logično. Potrošniki ? Roboti trošijo energijo in za svoj servis. Sicer bodo pa odlični potrošniki izdelovalci, programerji in vzdrževalci robotov. Še boljši pa prodajalci izdelkov, ki jih bodo naredili roboti s človeško pomočjo.
Gustl sporočil: 13.631
[#2708114] 18.04.18 11:46 · odgovor na: (#2708107)
Odgovori   +    1
Nisem bil jaz, nekaj si zamesal.

Jaz nisem ne vizionarski, ne softveras.

Jaz sem, kar se teh stvari tice, predvsem potrošnik z denarnico. In to zelooo konzervativen, večino tehnologije sprejmem takrat kot masa (pravzaprav podobno tudi poklicno).

Med "early adopterje" me spravis kvečjemu pri pokušini kaksnega craft piva.
Gustl sporočil: 13.631
[#2708117] 18.04.18 11:57 · odgovor na: (#2708107)
Odgovori   +    3
[BeliF]
ubistvu pa softverovci za burek nimate, dokler se ne vzpostavi ustrezni hardver. to se lepo vidi pri raznih fakbookih, instagramih, whatsappih, ubrih in podobnih teličkih, ki bi bili danes vredni 0€, če bi še vedno imeli samo EDGE signal namesto 3G/4G...
Vizionarstvo teh platform je, da se pripravljajo na trenutek, ko bo nekaj na voljo in ko se to zgodi, so prvi tam in zasedejo prostor.

Ti lahko pravis, da BI BILI vredni 0€, ČE se ne bi zgodilo...

Oni ti lahko odgovorijo, DA SO vredni stotine milijard, KER se je zgodilo...

bohnedaj da naknadbo slučajno ugotovijo, da 5G ne bo dvolj za avtonomna med samo komunikacirajoča vozila, in bo potrebno čakati na 6G. se bo vsem vizionarjem cilj zamaknil še za kako desetletje

To je obicajen startup game. Veliko startupov s super idejami se razpoci, ker falijo tajming. Za vsemi zgornjimi uspesnimi, ki so imeli vizijo, je stotine trupel drugoh z vizijo, ki se jim nekaj ni izslo...
najobj sporočil: 31.983
[#2708127] 18.04.18 12:52 · odgovor na: kzupanc (#2708100)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 18.04.2018 12:53
[kzupanc]
> [najobj]

> ... čuj, verjetno se spomniš, da jaz na totem forumu že od nekdaj trdim, da bodo roboti delali samo tiste stvari, ki so za človekovo zdravje nevarne ali pa sta v primerjavi s preciznim robotom človeška roka in oko za delo preslaba ... no, so pa zato celo sramotno slabo plačani ljudje boljši potrošniki od robotov in samo potrošnja se res splača, čeprav to preprosto dejstvo na totem forumu le redko kdo razume ...
>
> P.S.: ko sem pred mnogimi leti toti forum.finance.si/?m=...223&single post napisal, ga nisem napisal samo zato, ker imam srce na levi ...
Roboti bodo delali vse ponovljivo delo, to je logično. Potrošniki ? Roboti trošijo energijo in za svoj servis. Sicer bodo pa odlični potrošniki izdelovalci, programerji in vzdrževalci robotov. Še boljši pa prodajalci izdelkov, ki jih bodo naredili roboti s človeško pomočjo.
... OK, da zdaj ne gremo preveč v detajle, moja poanta je, da roboti niti približno ne bodo nadomestili ljudi v takšni meri, kot trobijo tukaj na Financah ... jebiga, proizvode običajno delaš zato, da jih prodaš in če ljudje nimajo denarja, ker nimajo dela, jih pač ne bodo kupili in se potem tudi poceni roboti ne bodo splačali, ker bo potrošnikov premalo, roboti pa ne kupijo nič ...

P.S.: če bo "robotska" industrijska revolucija prinesla UTD, bo to druga pesem, ampak do tja je še (pre)daleč ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2708131] 18.04.18 13:22 · odgovor na: najobj (#2708127)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [kzupanc]
> > [najobj]
>
> > ... čuj, verjetno se spomniš, da jaz na totem forumu že od nekdaj trdim, da bodo roboti delali samo tiste stvari, ki so za človekovo zdravje nevarne ali pa sta v primerjavi s preciznim robotom človeška roka in oko za delo preslaba ... no, so pa zato celo sramotno slabo plačani ljudje boljši potrošniki od robotov in samo potrošnja se res splača, čeprav to preprosto dejstvo na totem forumu le redko kdo razume ...
> >
> > P.S.: ko sem pred mnogimi leti toti forum.finance.si/?m=...223&single post napisal, ga nisem napisal samo zato, ker imam srce na levi ...

> Roboti bodo delali vse ponovljivo delo, to je logično. Potrošniki ? Roboti trošijo energijo in za svoj servis. Sicer bodo pa odlični potrošniki izdelovalci, programerji in vzdrževalci robotov. Še boljši pa prodajalci izdelkov, ki jih bodo naredili roboti s človeško pomočjo.

... OK, da zdaj ne gremo preveč v detajle, moja poanta je, da roboti niti približno ne bodo nadomestili ljudi v takšni meri, kot trobijo tukaj na Financah ... jebiga, proizvode običajno delaš zato, da jih prodaš in če ljudje nimajo denarja, ker nimajo dela, jih pač ne bodo kupili in se potem tudi poceni roboti ne bodo splačali, ker bo potrošnikov premalo, roboti pa ne kupijo nič ...

P.S.: če bo "robotska" industrijska revolucija prinesla UTD, bo to druga pesem, ampak do tja je še (pre)daleč ...
Robotska prihodnost morda sploh ni tako daleč kot si misliš:
www.youtube.com/watc...JVOfqunm5E
To sicer še ne pomeni, da bodo roboti nadomestili kar vse poklice, ali da ljudje ne bodo več potrebni. Se bo pa spremenila struktura poklicev; precej sedanjih poklicev bo izginilo, nastali bodo novi. Mlajše generacije se bodo hitro vklopile v nove, od starejših pa jih bo polovica ostala brez služb.
Takšne so bile posledice vsake industrijske revolucije. Rešitev pa ni UTD, razen če misliš na UTD, ki nadomesti vse socialne transferje..Do tega na nek način gotovo pridemo takrat, ko bodo penzije samo še minimalne in enake socialni podpori za brezposelne.
anon-202165 sporočil: 970
[#2708153] 18.04.18 14:41 · odgovor na: (#2708144)
Odgovori   +    0
Tole je še bolje... www.youtube.com/watc...reLOtVjm3k

Ljudem sploh ne bo treba več smučati, samo še na pir pa sonce bomo hodili...
najobj sporočil: 31.983
[#2708157] 18.04.18 15:14 · odgovor na: anon-204390 (#2708131)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 18.04.2018 15:16
[vickibedi]
> [najobj]
> > [kzupanc]
> > > [najobj]
> >
> > > ... čuj, verjetno se spomniš, da jaz na totem forumu že od nekdaj trdim, da bodo roboti delali samo tiste stvari, ki so za človekovo zdravje nevarne ali pa sta v primerjavi s preciznim robotom človeška roka in oko za delo preslaba ... no, so pa zato celo sramotno slabo plačani ljudje boljši potrošniki od robotov in samo potrošnja se res splača, čeprav to preprosto dejstvo na totem forumu le redko kdo razume ...
> > >
> > > P.S.: ko sem pred mnogimi leti toti forum.finance.si/?m=...223&single post napisal, ga nisem napisal samo zato, ker imam srce na levi ...
> > Roboti bodo delali vse ponovljivo delo, to je logično. Potrošniki ? Roboti trošijo energijo in za svoj servis. Sicer bodo pa odlični potrošniki izdelovalci, programerji in vzdrževalci robotov. Še boljši pa prodajalci izdelkov, ki jih bodo naredili roboti s človeško pomočjo.
> ... OK, da zdaj ne gremo preveč v detajle, moja poanta je, da roboti niti približno ne bodo nadomestili ljudi v takšni meri, kot trobijo tukaj na Financah ... jebiga, proizvode običajno delaš zato, da jih prodaš in če ljudje nimajo denarja, ker nimajo dela, jih pač ne bodo kupili in se potem tudi poceni roboti ne bodo splačali, ker bo potrošnikov premalo, roboti pa ne kupijo nič ...
>
> P.S.: če bo "robotska" industrijska revolucija prinesla UTD, bo to druga pesem, ampak do tja je še (pre)daleč ...
Robotska prihodnost morda sploh ni tako daleč kot si misliš:
www.youtube.com/watc...JVOfqunm5E
To sicer še ne pomeni, da bodo roboti nadomestili kar vse poklice, ali da ljudje ne bodo več potrebni. Se bo pa spremenila struktura poklicev; precej sedanjih poklicev bo izginilo, nastali bodo novi. Mlajše generacije se bodo hitro vklopile v nove, od starejših pa jih bo polovica ostala brez služb.
Takšne so bile posledice vsake industrijske revolucije. Rešitev pa ni UTD, razen če misliš na UTD, ki nadomesti vse socialne transferje..Do tega na nek način gotovo pridemo takrat, ko bodo penzije samo še minimalne in enake socialni podpori za brezposelne.
... čuj, če bi jaz bil kapitalist, ziher ne bi imel zaposlenega japončeka in še robota zraven, razen ko bo pri meni v vrsti stalo dovolj lačnih robotov, da bodo za dražje hamburgerje plačali stroške materiala, plačo za oba zaposlena in še profit za mene ... ja, ampak jaz nisem kapitalist, tako da se zaradi mene za robote ni treba bat, jebiga ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2708165] 18.04.18 15:40 · odgovor na: (#2708144)
Odgovori   +    0
[BeliF]
> [vickibedi]
> Robotska prihodnost morda sploh ni tako daleč kot si misliš:
> www.youtube.com/watc...JVOfqunm5E

lep prikaz trenutne robotske nesposobnosti. če se želimo znebiti človeka bo očitno potreno postaviti vsaj 5 robotov, da bodo uspeli en burger sestaviti

tehnološko to ni problem, finančno pa
Pozabljaš da gre za prototipoe. Prej kot v 10tih letih bo tak robot kitajski, poceni in bo štancal brez prediha popolnoma enake hamburgerje, brez takšnih bakanalij :)))
www.youtube.com/watc...Js9p-VNORw
philips sporočil: 6.715
[#2708167] 18.04.18 15:44 · odgovor na: anon-204390 (#2708165)
Odgovori   +    0
Barclays Summarizes 89-Page Tesla-Bashing Report To 5 Tweets For Dumb Americans And Tech Investors

www.zerohedge.com/ne...s-and-tech

Strani: 1 2