Zasebnost

Strani: 1

MatevzGroboljsek sporočil: 258
[#3048859] 26.09.24 23:58
Odgovori   +    0
Sem skoraj v popolnem strinjanju z Janisom, ker sem omenjeno malce spremljal čez leta.

Sem pa makroekonomski/centralnobankirski laik, tako da nisem nikoli toliko preučeval inštrumentov samih, kot samo strateško usmeritev: če že printaš denar, ga printaj vsaj za kaj uporabnega (=usmerjene investicije, ki se jih razdrobljene in majhne vladice EU držav ne morejo it), namesto da za talanje državnim proračunov ki so s svojim kratkoročnim politikantsvom pripeljali Evropo (isto mišljenje sem imel tudi za Ameriko) v to godljo.
crt sporočil: 27.686
[#3048863] 07:01 · odgovor na: MatevzGroboljsek (#3048859)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: crt 27.09.2024 07:09
mogoce ob tvoji misli... nekako spada zraven.

precej gledam trg in komentarje njega in ob pravkar izvajanem kitajskem koncentriranem zalivanju z denarjem (par dni nazaj so zaceli in vsak dan je kaj novega) je eden povedal takole:

kitajska je zadela tocko, ko je za vladajoce moralni hazard ("nevzgojnost" zalivanja in a bo res slo tistemu, ki rabi; ponavadi ne) manjsi kot pa politicni hazard (da jih bodo ven nesli, ce ne bodo zaceli gladiti v smeri dlake).

po taksnem principu deluje vsakrsna oblast. mogoce bo vsake svete case kaksen statisticni cudak rekel "jaz pa hocem narediti X, ker sem res preprican v to in mi je isti kurac ce me ven nesete," in potem bo ostal X casa v spominu in imel bo lep nagrobnik in ljudstvo bo en cas pomirjeno. ampak to je outlier, ki prakticno gledano bolj sluzi nadaljevanju vzorca kot pa njegovemu razbitju.

**

kar se tice danasnjega teksta, tudi za moje pojme je pogled tocen, zlasti bistveni del glede inflatornega vs deflatornega makro okolja; da se eu rada odloca 5 min cez polnoc in da bo enkrat to pa vendarle prepozno, pa je brzkone vsem jasno.

razlog, da draghijev report sploh obstaja, je predvsem to, da si je vdl zelela ritualno zacementirati svoj polozaj, ces poglejte, mojo usmeritev (da bom popravila sranja, ki sem jih sama povzrocila, in istocasno jih bom gonila se naprej, glas volilcev "premik v desno" pa bom upostevala tako, da ima nova eu komisija enako politicno konstelacijo kot stara) podpira celo veliki shaman, ki je resil eur, tako da imam ocitno vse mozne blagoslove, klanjajte se mi.
odvisnik sporočil: 1.147
[#3048873] 07:59 · odgovor na: crt (#3048863)
Odgovori   +    1
Pa tole kitajska država dejansko kaj kupuje na trgih ali je le obljubila določen denar in olajšave?
Ni mi sicer čisto jasno kako bi višja vrednotenja npr. delnic pozitivno vplivala na zivljenje posameznika.

Meni deluje, da je mr. Market mrtev oz vsaj v komi, in da se ga drži gor na infuzijah.
Tili stimulusi bolj kot slehernikom pomagajo eliti bi rekel, kot povsod drugje.
Moje mnenje :)
crt sporočil: 27.686
[#3048876] 08:05 · odgovor na: odvisnik (#3048873)
Odgovori   +    3
[odvisnik]
Pa tole kitajska država dejansko kaj kupuje na trgih ali je le obljubila določen denar in olajšave?
posamezniki (kao najbolj revni) bodo dobili direktno (nek skromen) denar v roke.
kar se tice marketa, centralna banka daje financnim igralcem (velik) denar za nakupe tako lastnih kot drugih delnic.
hkrati se izvaja prehod v easy money v smislu nizanja om in obvezne rezerve.
izvaja se tudi masovna rekapitalizacija bank v obsegu a la 2008.
to se je lahko zacelo zdaj, ko so fedovi rezi odprli pot, da ne bi take poteze naredile prevec problema na valuti vs. usd.
Ni mi sicer čisto jasno kako bi višja vrednotenja npr. delnic pozitivno vplivala na zivljenje posameznika.
gre za to, da se resijo bilance bank in razvojni model, ki sloni v veliki meri na betonu (ja, to dobro poznamo, vem). pac japonska zgodba je, samo hitreje se dogaja.
Meni deluje, da je mr. Market mrtev oz vsaj v komi, in da se ga drži gor na infuzijah.
vsakrsni market tezko ignorira val denarja, ki se nenadoma pojavi na povprasevanju. ne glede na to, kako pravilno in podrobno ali pa ne razlozis, da po kaksnih drugih kriterijih je pa mrtev, cifre bodo (so ze).
Tili stimulusi bolj kot slehernikom pomagajo eliti bi rekel, kot povsod drugje.
to je seveda povsem jasno, sem mislil, da ze iz prejsnjega posta.
odvisnik sporočil: 1.147
[#3048881] 08:54 · odgovor na: crt (#3048876)
Odgovori   +    1
bi rekel, kot povsod drugje.
to je seveda povsem jasno, sem mislil, da ze iz prejsnjega posta.

Prej si pisal o bozanju v smeri dlake, pa pravim, da bo to le za nekatere...
crt sporočil: 27.686
[#3048888] 09:57 · odgovor na: odvisnik (#3048881)
Odgovori   +    2
[odvisnik]
Prej si pisal o bozanju v smeri dlake, pa pravim, da bo to le za nekatere...
bozanje bo za vse, samo z razlicnimi metodami in stevilom nul :)

Strani: 1