Strani: 1

anon-45881 sporočil: 7.327
[#2713500] 23.05.18 15:42
Odgovori   +    14
Zadnja sprememba: anon-45881 23.05.2018 15:42
No, pa se je začelo testiranje trdnosti civilizacijskih dosežkov sekularne Evrope pred dogmatiko naslednje vere, ki bi rada krojila usodo tukajšnjih prebivalcev. Če RKC nima več pomembne civilne vloge na tem koncu planeta, zakaj bi jo imel islam?
tasilo sporočil: 9.830
[#2713501] 23.05.18 15:42
Odgovori   +    23
Muslitji že 28 let na 45 podlage živijo v Sloveniji, pa jih do zdaj ni nič motilo. Zdaj jim pa naenkrat greben raste.

Tukaj je Slovenija. Komur kaj ni prav, naj pobere šila in kopita in se odseli kamorkoli drugam. Tako preprosto je to. My house -- my rules.
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2713507] 23.05.18 16:02
Odgovori   +    11
Izpodbijana določba ta dostop otežuje, saj je njena posledica, da se morajo muslimani s halal mesom živali, obredno zaklanih brez omamljenja, oskrbovati v tujini.
Morda bi veljalo prepovedati vsakršen uvoz te vrste, da bomo dosledni.
FIN223552 sporočil: 1.136
[#2713509] 23.05.18 16:04 · odgovor na: tasilo (#2713501)
Odgovori   +    6
[tasilo]
Muslitji že 28 let na 45 podlage živijo v Sloveniji, pa jih do zdaj ni nič motilo. Zdaj jim pa naenkrat greben raste.

Pravice živali, sploh pa omamljanje, so precej nova stvar. Pa musliji tudi - prej so bili to samo obični alkoholno-zadovoljni Mujoti, ki so kasneje na brzino postali strašno verni, enako kot Hrvati in Srbi, da so se lahko pridružili boju za prevlado.

Zanimivo pa mi je, da zakonodajalec dovoljuje uvoz mesa iz držav z nižjimi standardi. To velja tudi za drugo hrano in kemikalije - zakaj vedno streljamo v svoja kolena?
Endimion sporočil: 10.252
[#2713510] 23.05.18 16:21 · odgovor na: anon-45881 (#2713500)
Odgovori   +    11
Tu je šla islamska skupnost res predaleč.

Islam nikjer ne prepoveduje omamljanja živali pred zakolom, dokler je sam zakol narejen v skladu z islamskimi postavami.

V veliki Britaniji je bilo 84% Halal mesa od predhodno omamljenih živali.

IN tu dam US prav
tasilo sporočil: 9.830
[#2713512] 23.05.18 16:23
Odgovori   +    12
Zadnja sprememba: tasilo 23.05.2018 16:30
Sem islamofob. Priznam, sem hud islamofob! Imam izjemno hudo islamofobijo!


** Vse dežurne 'politično korektne pravičnike' pa spomnimo, da beseda "fobija" pride od grške Φόβος (fobos), ki pomeni STRAH.
pobalin sporočil: 14.456
[#2713514] 23.05.18 16:26 · odgovor na: tasilo (#2713512)
Odgovori   +    11
[tasilo]
** Vse dežurne 'politično korektne pravičnike' pa spomnimo, da beseda "fobija" pride od grške Φόβος (fobos), ki pomeni STRAH.
Tole je razlog za moj plus. Ker menim, da je treba ceniti znanje (tudi etimološko) in pogum. :-)
anon-456970 sporočil: 137
[#2713607] 24.05.18 07:44 · odgovor na: tasilo (#2713501)
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: anon-456970 24.05.2018 08:02
[tasilo]
Muslitji že 28 let na 45 podlage živijo v Sloveniji, pa jih do zdaj ni nič motilo. Zdaj jim pa naenkrat greben raste.

Tukaj je Slovenija. Komur kaj ni prav, naj pobere šila in kopita in se odseli kamorkoli drugam. Tako preprosto je to. My house -- my rules.
Težko bi se uvrščala med islamofobe, sem pa proti norosti multikultipolitik in ideologijam politične korektnosti za vsako ceno, katerih edini cilj je onemogočanje javne debate o resničnih družbenih problemih zahodnega sveta. Zato te v preprosti, a še kako nujni in pravilni izjavi "my house, my rules" absolutno podpiram. Komur ne paše, naj se pač ne seli v ta del sveta. Ne pa, da v večinsko krščanski Evropi, da se ne bi zamerili prišlekom muslimanske vere, v imenu nekakšne enakosti prepove nr. postavitev papeževega kipa (primer Francije) v javnem prostoru, istočasno pa dovoljuje nošenhe burk ter urejanju medsebojnih zadev po mohamedaskem pravu (šaria), recimo. Ki je absolutno neskladno s pravom, etiko in vrednotami našega dela sveta. A smo mi Evropejci izšli iz krščanske dediščine ali nismo? In zdaj naj to svojo dediščino samo zato, da priseljene manjšine ne bi bile užaljene, zanikamo in njena obeležja brišemo iz javnega prostora in zavesti? Pa še to, vse te multikulti politike in prakse, katerih ideološka podstat velikokrat izhaja ali se napaja v sekularističnih ideologijah, vključno z ateizmom, rade udrihajo ravno proti domači krščanski veri in tradiciji, medtem ko jih povsem tuja, drugačna in do krščanstva ter zahodnega sveta sovražna veroizpoved prišlekov ne moti in se dosledno postavljajo v njeno bran. Sekularizem my ass. Again, komu ne paše, naj se k nam (oz. v Evropo) ne priseljuje.
anon-456970 sporočil: 137
[#2713624] 24.05.18 08:35 · odgovor na: anon-456970 (#2713607)
Odgovori   +    0
P. S. nošenje burk ni bilo mšljeno za Francijo.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2713640] 24.05.18 09:17
Odgovori   +    3
Kaj bo kdo imel na krožniku naj si izbere sam, sicer, opijaniti (evtanizirati) žival pred zakolom ali jo kar z batom kresniti ne spremeni ničesar, žival bo načrtno ubita, ne bo več živa in bo servirana na krožniku, prave pa, da je meso bolj okusno, če je v klavnici glasba in slike zelene narave... Stara karmična zgodba...Mesar želi zaklati osla in iz njegovega mesa narediti klobase. Vzame nož in ga prisloni na oslov vrat. Osel se začne smejati kot človek, ves presenečen ga vpraša mesar: Zakaj se smeješ? Kako se ne bi smejal, 99 krat sem se rodil kot osel in so me klali kot osla in se bom zdaj končno rodil kot človek in ti, ki me kolješ, se boš rodil kot osel in 100 krat te bodo klali kot osla, a ni smešno...Sicer sem vegetarijanec, svojim prijateljem pa z veseljem pripravim kakšno mesno dobroto na žaru, ker jim je to všeč. Slovenska tradicija pač. Preseneča pametni Andraž Teršek, ki pravo gradi na veri...Ne pozabimo nedavni primer prava na podlagi vere. Indija. Moški so v četrtek ugrabili 16-letnico, ko so bili njeni starši na poroki, in jo posilili v bližnjem gozdu v zvezni državi Džarkand. Ko se je družina pritožila vaškemu svetu, je ta moškim v petek ukazal, da morajo plačati denarno kazen v višini 50.000 rupij (625 evrov) in narediti 100 trebušnjakov...Kazen je moške razburila, zato so napadli starše dekleta, nato pa dekle pretepli in jo živo zažgali..
najobj sporočil: 31.870
[#2713679] 24.05.18 10:57 · odgovor na: anon-456970 (#2713607)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 24.05.2018 10:59
[Areopagitica]
> [tasilo]
> Muslitji že 28 let na 45 podlage živijo v Sloveniji, pa jih do zdaj ni nič motilo. Zdaj jim pa naenkrat greben raste.
>
> Tukaj je Slovenija. Komur kaj ni prav, naj pobere šila in kopita in se odseli kamorkoli drugam. Tako preprosto je to. My house -- my rules.
Težko bi se uvrščala med islamofobe, sem pa proti norosti multikultipolitik in ideologijam politične korektnosti za vsako ceno, katerih edini cilj je onemogočanje javne debate o resničnih družbenih problemih zahodnega sveta. Zato te v preprosti, a še kako nujni in pravilni izjavi "my house, my rules" absolutno podpiram. Komur ne paše, naj se pač ne seli v ta del sveta. Ne pa, da v večinsko krščanski Evropi, da se ne bi zamerili prišlekom muslimanske vere, v imenu nekakšne enakosti prepove nr. postavitev papeževega kipa (primer Francije) v javnem prostoru, istočasno pa dovoljuje nošenhe burk ter urejanju medsebojnih zadev po mohamedaskem pravu (šaria), recimo. Ki je absolutno neskladno s pravom, etiko in vrednotami našega dela sveta. A smo mi Evropejci izšli iz krščanske dediščine ali nismo? In zdaj naj to svojo dediščino samo zato, da priseljene manjšine ne bi bile užaljene, zanikamo in njena obeležja brišemo iz javnega prostora in zavesti? Pa še to, vse te multikulti politike in prakse, katerih ideološka podstat velikokrat izhaja ali se napaja v sekularističnih ideologijah, vključno z ateizmom, rade udrihajo ravno proti domači krščanski veri in tradiciji, medtem ko jih povsem tuja, drugačna in do krščanstva ter zahodnega sveta sovražna veroizpoved prišlekov ne moti in se dosledno postavljajo v njeno bran. Sekularizem my ass. Again, komu ne paše, naj se k nam (oz. v Evropo) ne priseljuje.
... čuj, mene sploh ne moti, če je tebe česa strah, ampak če razen boldanega na začetku posta kasneje ne bi napisala nič več, bi ti mogoče verjel, da nisi islamofob ...

P.S.: ker nimam pojma - od kdaj je pri nas krščanstvo obvezno ? - kaj je to krščanska Evropa, so za mene edino zakoni pomembni in dokler nekdo živi v skladu z zakoni, lahko po Mariboru hodi v dresu ljubljanske Olimpije, ne pa samo z burko na glavi, če hoče in tudi hrani se lahko, s čem se hoče ... khmm, čeprav sem za toti halal - nerazgledan kot sem - prvič slišal šele pred letom ali dvema, na Jesenicama pa muslimani živijo že od nekdaj in jih v Jugi nič ni motilo ... aja, in zakaj bi se nekdo moral odseliti iz Evrope, kjer se je rodil, kjer so se rodili njegovi starši in njegovi stari starši, če je nenadoma doživel razsvetljenje in postal budist ? ...
anon-456970 sporočil: 137
[#2713874] 25.05.18 05:02 · odgovor na: najobj (#2713679)
Odgovori   +    2
[najobj]
> [Areopagitica]
> > [tasilo]
> > Muslitji že 28 let na 45 podlage živijo v Sloveniji, pa jih do zdaj ni nič motilo. Zdaj jim pa naenkrat greben raste.
> >
> > Tukaj je Slovenija. Komur kaj ni prav, naj pobere šila in kopita in se odseli kamorkoli drugam. Tako preprosto je to. My house -- my rules.

> Težko bi se uvrščala med islamofobe, sem pa proti norosti multikultipolitik in ideologijam politične korektnosti za vsako ceno, katerih edini cilj je onemogočanje javne debate o resničnih družbenih problemih zahodnega sveta. Zato te v preprosti, a še kako nujni in pravilni izjavi "my house, my rules" absolutno podpiram. Komur ne paše, naj se pač ne seli v ta del sveta. Ne pa, da v večinsko krščanski Evropi, da se ne bi zamerili prišlekom muslimanske vere, v imenu nekakšne enakosti prepove nr. postavitev papeževega kipa (primer Francije) v javnem prostoru, istočasno pa dovoljuje nošenhe burk ter urejanju medsebojnih zadev po mohamedaskem pravu (šaria), recimo. Ki je absolutno neskladno s pravom, etiko in vrednotami našega dela sveta. A smo mi Evropejci izšli iz krščanske dediščine ali nismo? In zdaj naj to svojo dediščino samo zato, da priseljene manjšine ne bi bile užaljene, zanikamo in njena obeležja brišemo iz javnega prostora in zavesti? Pa še to, vse te multikulti politike in prakse, katerih ideološka podstat velikokrat izhaja ali se napaja v sekularističnih ideologijah, vključno z ateizmom, rade udrihajo ravno proti domači krščanski veri in tradiciji, medtem ko jih povsem tuja, drugačna in do krščanstva ter zahodnega sveta sovražna veroizpoved prišlekov ne moti in se dosledno postavljajo v njeno bran. Sekularizem my ass. Again, komu ne paše, naj se k nam (oz. v Evropo) ne priseljuje.

... čuj, mene sploh ne moti, če je tebe česa strah, ampak če razen boldanega na začetku posta kasneje ne bi napisala nič več, bi ti mogoče verjel, da nisi islamofob ...

P.S.: ker nimam pojma - od kdaj je pri nas krščanstvo obvezno ? - kaj je to krščanska Evropa, so za mene edino zakoni pomembni in dokler nekdo živi v skladu z zakoni, lahko po Mariboru hodi v dresu ljubljanske Olimpije, ne pa samo z burko na glavi, če hoče in tudi hrani se lahko, s čem se hoče ... khmm, čeprav sem za toti halal - nerazgledan kot sem - prvič slišal šele pred letom ali dvema, na Jesenicama pa muslimani živijo že od nekdaj in jih v Jugi nič ni motilo ... aja, in zakaj bi se nekdo moral odseliti iz Evrope, kjer se je rodil, kjer so se rodili njegovi starši in njegovi stari starši, če je nenadoma doživel razsvetljenje in postal budist ? ...
Glede na to, da imam kar nekaj prijateljev mohamedanske vere in z njimi povsem odkrito debatiram o podobnih temah, pa to nic ne vpliva a nase prijatelhstvo, res tezko trdim zase, da sem islamofob. A jaz govorim ravni o tem, kar ti omenjaš: o spoštovanju naše zakonodaje, ne pa šeriatskega prava, o sprejemanju naše, večinske kulture, jezika in vrednot, skratka, govorim o funkcionalni inkulturaciji, ki po mojem prepričanju ne oži svobode priškekom nič več ali manj kot domačemu prebivalstvu. Vsi se moramo odreči dela svoboščin za dobrobit uspešnega funkcioniranja družbe, a ni že Hobbes pisal nekaj o družbeni pogodbi. Multikulti politike, to trdim, ustvarjajo gete v večinsko kulturo po lastni volji povsem neasimiliranih tujcev, ki zaradi vztrajanja pri svojih običajih, šeriatskega prava, zavračanju veljavnega prava, običajev, navad in vrednot v njihovi novi domovini, porok samo znotraj iste verske skupine itd. itd. , živijo mimo večinskega prebivalstva, na margini, pogosto pa tudi proti večinskemu prebivalstvu zaradi sovraštva in občutkov prikrajšanosti. Jaz sem absolutno za pozitivno asimilacijo oz melting pot varianto. Ne pa za to, da nekdo pride v tvojo državo živeti za stalno, potem pa se obnaša, kot da v njej zgolj šotori in ga do nje nič ne zavezuje. In prav takšen odnos multikulti politike spodbujajo, namesto da bi omogočale uspešno integracijo in asimilacijo prišlekov v novo okolje.
najobj sporočil: 31.870
[#2713914] 25.05.18 10:17 · odgovor na: anon-456970 (#2713874)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 25.05.2018 10:19
[Areopagitica]
> [najobj]
> > [Areopagitica]
> > > [tasilo]
> > > Muslitji že 28 let na 45 podlage živijo v Sloveniji, pa jih do zdaj ni nič motilo. Zdaj jim pa naenkrat greben raste.
> > >
> > > Tukaj je Slovenija. Komur kaj ni prav, naj pobere šila in kopita in se odseli kamorkoli drugam. Tako preprosto je to. My house -- my rules.
> > Težko bi se uvrščala med islamofobe, sem pa proti norosti multikultipolitik in ideologijam politične korektnosti za vsako ceno, katerih edini cilj je onemogočanje javne debate o resničnih družbenih problemih zahodnega sveta. Zato te v preprosti, a še kako nujni in pravilni izjavi "my house, my rules" absolutno podpiram. Komur ne paše, naj se pač ne seli v ta del sveta. Ne pa, da v večinsko krščanski Evropi, da se ne bi zamerili prišlekom muslimanske vere, v imenu nekakšne enakosti prepove nr. postavitev papeževega kipa (primer Francije) v javnem prostoru, istočasno pa dovoljuje nošenhe burk ter urejanju medsebojnih zadev po mohamedaskem pravu (šaria), recimo. Ki je absolutno neskladno s pravom, etiko in vrednotami našega dela sveta. A smo mi Evropejci izšli iz krščanske dediščine ali nismo? In zdaj naj to svojo dediščino samo zato, da priseljene manjšine ne bi bile užaljene, zanikamo in njena obeležja brišemo iz javnega prostora in zavesti? Pa še to, vse te multikulti politike in prakse, katerih ideološka podstat velikokrat izhaja ali se napaja v sekularističnih ideologijah, vključno z ateizmom, rade udrihajo ravno proti domači krščanski veri in tradiciji, medtem ko jih povsem tuja, drugačna in do krščanstva ter zahodnega sveta sovražna veroizpoved prišlekov ne moti in se dosledno postavljajo v njeno bran. Sekularizem my ass. Again, komu ne paše, naj se k nam (oz. v Evropo) ne priseljuje.
> ... čuj, mene sploh ne moti, če je tebe česa strah, ampak če razen boldanega na začetku posta kasneje ne bi napisala nič več, bi ti mogoče verjel, da nisi islamofob ...
>
> P.S.: ker nimam pojma - od kdaj je pri nas krščanstvo obvezno ? - kaj je to krščanska Evropa, so za mene edino zakoni pomembni in dokler nekdo živi v skladu z zakoni, lahko po Mariboru hodi v dresu ljubljanske Olimpije, ne pa samo z burko na glavi, če hoče in tudi hrani se lahko, s čem se hoče ... khmm, čeprav sem za toti halal - nerazgledan kot sem - prvič slišal šele pred letom ali dvema, na Jesenicama pa muslimani živijo že od nekdaj in jih v Jugi nič ni motilo ... aja, in zakaj bi se nekdo moral odseliti iz Evrope, kjer se je rodil, kjer so se rodili njegovi starši in njegovi stari starši, če je nenadoma doživel razsvetljenje in postal budist ? ...
Glede na to, da imam kar nekaj prijateljev mohamedanske vere in z njimi povsem odkrito debatiram o podobnih temah, pa to nic ne vpliva a nase prijatelhstvo, res tezko trdim zase, da sem islamofob. A jaz govorim ravni o tem, kar ti omenjaš: o spoštovanju naše zakonodaje, ne pa šeriatskega prava, o sprejemanju naše, večinske kulture, jezika in vrednot, skratka, govorim o funkcionalni inkulturaciji, ki po mojem prepričanju ne oži svobode priškekom nič več ali manj kot domačemu prebivalstvu. Vsi se moramo odreči dela svoboščin za dobrobit uspešnega funkcioniranja družbe, a ni že Hobbes pisal nekaj o družbeni pogodbi. Multikulti politike, to trdim, ustvarjajo gete v večinsko kulturo po lastni volji povsem neasimiliranih tujcev, ki zaradi vztrajanja pri svojih običajih, šeriatskega prava, zavračanju veljavnega prava, običajev, navad in vrednot v njihovi novi domovini, porok samo znotraj iste verske skupine itd. itd. , živijo mimo večinskega prebivalstva, na margini, pogosto pa tudi proti večinskemu prebivalstvu zaradi sovraštva in občutkov prikrajšanosti. Jaz sem absolutno za pozitivno asimilacijo oz melting pot varianto. Ne pa za to, da nekdo pride v tvojo državo živeti za stalno, potem pa se obnaša, kot da v njej zgolj šotori in ga do nje nič ne zavezuje. In prav takšen odnos multikulti politike spodbujajo, namesto da bi omogočale uspešno integracijo in asimilacijo prišlekov v novo okolje.
... OK, ker članek govori o hrani in ker je za moje pojme temeljna svoboščina, da se vsak lahko hrani in - obleka je tudi problem - oblači, kakor se hoče, mi moraš povedat, od kod si kar naenkrat prišla na šeriatsko pravo ... khmm, ker res ne vem, kje imamo kjerkoli v Evropi v veljavi šeriatsko pravo, ki bi ogrožalo evropski pravni red, ki s krščanstvom po mojem skromnem mnenju nima kaj dosti zveze ... aja, pa ne mi zdaj kakšne članke prvih v službi resnice na Nova24TV limat ...

P.S.: asimilacija je stvar posameznika, itak pa je za vsakega prišleka boljše, da se čimprej in čimbolj prilagodi okolju, če hoče normalno živeti, kriminal pa z vero nima nobene zveze in ni rezerviran za prišleke, ker ga je med domačini več kot dovolj ... evo, in če se spomnim na Sarajevo iz časov Juge, je za vse vere več kot dovolj prostora, samo pravni red je treba spoštovati in v kali zatreti vsakega, ki tega ne spoštuje ... no, ampak potem se na totem forumu ne smete zgražati nad Titom včasih in Putinom danes, ker preveč demokracije očitno škodi ...

Strani: 1