Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Ali šok na nepremičninskem trgu res šele prihaja?

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (3)

Strani: 1 2

anon-98526 sporočil: 480
[#238068] 22.04.08 09:28
Odgovori   +    0
Kaj pa poslovni prostori?
anon-127286 sporočil: 5
[#238082] 22.04.08 09:40
Odgovori   +    0
Znižanje cen se lahko pričakuje v Mariboru kjer je koncetracija gradnje prevelika. V prestolnici, gorenjskem, primorskem in v manjših krajih pa prav gotovo ne, saj tam ravno Stanovanjski sklad RS dela največ stvari narobe. Oni bi radi s takšnimi in drugačnimi okroglimi mizami naredili tisto kar bi morali narediti fizično (z gradnjo) pa ne najdejo prave poti. Menim, da morajo banke razpršiti tveganje z investitorjev, ki jih kreditirajo na kupce nepremičnin in to bodo tudi storile. Povpraševanje po nepremičninah pa se še zdaleč ni zmanjšalo.
bc123a sporočil: 48.253
[#238084] 22.04.08 09:42 · odgovor na: anon-127286 (#238082)
Odgovori   +    0

botr je napisal(a):
 Povpraševanje po nepremičninah pa se še zdaleč ni zmanjšalo.
Pa ne ze spet...

forum.finance.si/?t=26608
anon-127286 sporočil: 5
[#238090] 22.04.08 09:51 · odgovor na: bc123a (#238084)
Odgovori   +    0
Pri nas se še niso znižale sicer pa nisem nameraval komentirati tega ampak brezvezne komentarje Pirca, kar pa sem opisal pa mislim, da je realno stanje na Slovenskem trgu nepremičnin. S Španijo pa lahko primerjaš Hrvaško letos in v prihodnje ne pa Slovenijo.
anon-106499 sporočil: 3.507
[#238096] 22.04.08 09:58 · odgovor na: anon-127286 (#238090)
Odgovori   +    0

botr je napisal(a):
Pri nas se še niso znižale sicer pa nisem nameraval komentirati tega ampak brezvezne komentarje Pirca, kar pa sem opisal pa mislim, da je realno stanje na Slovenskem trgu nepremičnin. S Španijo pa lahko primerjaš Hrvaško letos in v prihodnje ne pa Slovenijo.
 
Leto sem na SLONEP-u zasledil že kar nekaj oglasov pri katerih so - "o groza" - znižali ceno (in to že v oglasu, ne potem v pogajanjih s kupcem). To doslej ni bila prav pogosta praksa. Naprej si potem lahko misliš svoje.
anon-102577 sporočil: 1.544
[#238108] 22.04.08 10:12 · odgovor na: anon-127286 (#238082)
Odgovori   +    0

botr je napisal(a):

... Povpraševanje po nepremičninah pa se še zdaleč ni zmanjšalo.
Živeti v kvalitetnem bivalnem prostoru, ta želja se pri Slovencih ni zmanjšala, saj večina živi v slabih stanovanjih.

Povpraševanje po novih nepremičninah pa se nedvomno zmanjšuje, saj se mnogim Slovencev zdi vedno bolj trapasto, da bi kupovali sedaj, ko so cene stanovanj izredno visoke.

Poleg tega pa Slovenci berejo časopise in gledajo TV in vidijo, da se po svetu cene nepremičnin znižujejo in ne verjamejo tistim slovenskim nepremičninskim posrednikom, ki pravijo, da je Slovenija nekaj posebnega in da v Sloveniji cene nepremičnin ne morejo pasti. 
bc123a sporočil: 48.253
[#238144] 22.04.08 11:02 · odgovor na: anon-127286 (#238090)
Odgovori   +    0

botr je napisal(a):
Pri nas se še niso znižale sicer pa nisem nameraval komentirati tega ampak brezvezne komentarje Pirca, kar pa sem opisal pa mislim, da je realno stanje na Slovenskem trgu nepremičnin. S Španijo pa lahko primerjaš Hrvaško letos in v prihodnje ne pa Slovenijo.

Preberi debato do konca, se posebej je zanimiv del o TOM kreditih.
anon-159115 sporočil: 519
[#238248] 22.04.08 13:49 · odgovor na: anon-102577 (#238108)
Odgovori   +    0

Bor777 je napisal(a):

Povpraševanje po novih nepremičninah pa se nedvomno zmanjšuje, saj se mnogim Slovencev zdi vedno bolj trapasto, da bi kupovali sedaj, ko so cene stanovanj izredno visoke.

Poleg tega pa Slovenci berejo časopise in gledajo TV in vidijo, da se po svetu cene nepremičnin znižujejo in ne verjamejo tistim slovenskim nepremičninskim posrednikom, ki pravijo, da je Slovenija nekaj posebnega in da v Sloveniji cene nepremičnin ne morejo pasti. 
 Se v tem je ravno stvar... V zadnjih dvajsetih letih, odkar spremljam cene nepremičnin (verjetno je bilo pa podobno tudi prejšnjih dvajset let) so cene nepremičnin vsako leto zrastle za povprečno 9% in verjetno se je dostikrat v teh dvajsetih letih mnogim Slovencem zdelo trapasto kupovat ravno takrat, ko so bile cene stanovanj za desetino višje od prejšnjega leta...

Ne rečem da bo enako še naslednjih dvajset let, ampak glede na manjšo ponudbo od povpraševanja, sem vsaj za Ljubljano skoraj prepričan, da imajo bolj prav tisti, ki pravijo da cene novih stanovanj ne bodo padle, kot pa tisti ki trdijo da bodo...

Najkrajšo so pa po moje itak potegnili tisti, ki so v preteklosti imeli možnost kupit stanovanja, pa jih niso, ker so se jim zdela predraga in ker so verjeli v govorice o skorajšnjem padcu cen nepremičnin...
anon-17372 sporočil: 6.680
[#238318] 22.04.08 15:20 · odgovor na: anon-159115 (#238248)
Odgovori   +    0

jz321 je napisal(a):

Ne rečem da bo enako še naslednjih dvajset let, ampak glede na manjšo ponudbo od povpraševanja, sem vsaj za Ljubljano skoraj prepričan, da imajo bolj prav tisti, ki pravijo da cene novih stanovanj ne bodo padle, kot pa tisti ki trdijo da bodo...


gorecnost v prepricevanju in custvena angaziranost zagovornikov teorije ne-padca cen (do pred kratkim gorece zagovornike teorije v-nedogled-rastocih-cen) je ze prav epska.
anon-44221 sporočil: 120
[#238521] 22.04.08 22:30 · odgovor na: anon-17372 (#238318)
Odgovori   +    0
Če hoče kdo videt ep, naj se sprehodi (ne pelje!) po Ljubljani. Včeraj sem samo v Bežigradu na območju Plave lagune naštel v 20 min cca 75 praznih poslovnih prostorov.... Tam kjer pa so prostori polni, je pa noter ena prodajalka, izložba pa polepljena s popusti. Kupcev pa vseeno ni... Danes sem se pogovarjal z avtoprevozniki, ki vozijo stvari v našo firmo. Tip s ceradarjem je  pri nas preživel kar 6 ur, je rekel, da je vsak dan vse slabše, da nima kaj vozit, ker gospodarske aktivnosti strmo upadajo.

Ja, dražilo se bo... Dejte no...
MF-302701 sporočil: 449
[#239253] 24.04.08 09:03
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: MF-302701 24.04.2008 09:09
Znižanje cen nepremičnin? To poslušamo že 10 let pa se nič ne zgodi. Spoštovani gospodje, eno drži: dokler je povpraševanje cena ne bo padla.Nekateri pravijo da cene po Zahodni Evropi so nižje, kar absolutno ne drži. Iz preverjenih podatkov in obiskov direktno na likacije, nepremičnine po Zahodni Evropi ( ob morju in glavnih mest ) so zelo visoke, celo trikrat no petkrat višje kot pri nas.Cene nepremičnin pri nas ( predvsem na Obali ) se bojo zagotovo višale zato ne verjemite tistim špekulantom Vzajemnih skladov in delnic da cene bojo padle.Iz izkušenj vam povem da odlična in sigurna investicija je v nepremičninah zato vam svetujem: kupujte nepremičnine, ne bo vam žal, zato ker ZDA se ne more zgoditi pri nas, zato ker pri nas so banke bolj previdne kot v ZDA. KUPUJTE NEPREMIČNINE IN JIH ODDAJTE V NAJEM.POVPRAŠEVANJE PO NAJEMU JE VELIKO, to lahko preizkusite na zelo enostaven način.Odajte oglas da oddajate stanovanje, boste videli koliko je povpraševanja, zelo veliko, boste presenečeni. Naj vas ne strašijo da so najemniki neplačniki, to se zgodi zelo redko, mogoče eden na tisoč, seveda če uradno sklenete najemno pogodbo ( pa pravo ceno napišete v pogodbi ) ali celo izvršljiv notarski zapis za najemno pogodbo ki košta samo 100 Eur.Glede davka, pa je tako: eno mesečno najemnino boste plačali državi, tako da vse skupaj je kar velik šopek denarja za enoletno najemnino, čisto vam ostane cca 4.000,00 Eur ( recimo za enoinpol ali dvosobno stanovanje ).Tistih 4.000,00 Eur pa lahko vložite za nakup delnic, tako da imate dvojni dobiček. Po vrhu pa še en dobiček na leto: 20% dvig nepremičnin vsako leto.Tudi če prodate nepremičnino čez pet-deset let, plačali davek na dobiček,spet vam ostane veliko več denarja kot pri nakupu delnic.To se dogaja že 10 let zaporedoma, zakaj se ne bi nadaljevalo? Dragi moji, razmislite o tem, verjemite mi da tisto zgoraj drži 100%.
anon-34729 sporočil: 62
[#239261] 24.04.08 09:17 · odgovor na: MF-302701 (#239253)
Odgovori   +    0

MF-302701 je napisal(a):
Znižanje cen nepremičnin? To poslušamo že 10 let pa se nič ne zgodi. Spoštovani gospodje, eno drži: dokler je povpraševanje cena ne bo padla.Nekateri pravijo da cene po Zahodni Evropi so nižje, kar absolutno ne drži. Iz preverjenih podatkov in obiskov direktno na likacije, nepremičnine po Zahodni Evropi ( ob morju in glavnih mest ) so zelo visoke, celo trikrat no petkrat višje kot pri nas.Cene nepremičnin pri nas ( predvsem na Obali ) se bojo zagotovo višale zato ne verjemite tistim špekulantom Vzajemnih skladov in delnic da cene bojo padle.Iz izkušenj vam povem da odlična in sigurna investicija je v nepremičninah zato vam svetujem: kupujte nepremičnine, ne bo vam žal, zato ker ZDA se ne more zgoditi pri nas, zato ker pri nas so banke bolj previdne kot v ZDA. KUPUJTE NEPREMIČNINE IN JIH ODDAJTE V NAJEM.POVPRAŠEVANJE PO NAJEMU JE VELIKO, to lahko preizkusite na zelo enostaven način.Odajte oglas da oddajate stanovanje, boste videli koliko je povpraševanja, zelo veliko, boste presenečeni. Naj vas ne strašijo da so najemniki neplačniki, to se zgodi zelo redko, mogoče eden na tisoč, seveda če uradno sklenete najemno pogodbo ( pa pravo ceno napišete v pogodbi ) ali celo izvršljiv notarski zapis za najemno pogodbo ki košta samo 100 Eur.Glede davka, pa je tako: eno mesečno najemnino boste plačali državi, tako da vse skupaj je kar velik šopek denarja za enoletno najemnino, čisto vam ostane cca 4.000,00 Eur ( recimo za enoinpol ali dvosobno stanovanje ).Tistih 4.000,00 Eur pa lahko vložite za nakup delnic, tako da imate dvojni dobiček. Po vrhu pa še en dobiček na leto: 20% dvig nepremičnin vsako leto.Tudi če prodate nepremičnino čez pet-deset let, plačali davek na dobiček,spet vam ostane veliko več denarja kot pri nakupu delnic.To se dogaja že 10 let zaporedoma, zakaj se ne bi nadaljevalo? Dragi moji, razmislite o tem, verjemite mi da tisto zgoraj drži 100%.
 Hej, bc123A.Te ni še vrglo v luft?
lp
anon-89 sporočil: 10.178
[#239262] 24.04.08 09:17 · odgovor na: MF-302701 (#239253)
Odgovori   +    0

MF-302701 je napisal(a):
 Po vrhu pa še en dobiček na leto: 20% dvig nepremičnin vsako leto.Tudi če prodate nepremičnino čez pet-deset let, plačali davek na dobiček,spet vam ostane veliko več denarja kot pri nakupu delnic.To se dogaja že 10 let zaporedoma, zakaj se ne bi nadaljevalo? Dragi moji, razmislite o tem, verjemite mi da tisto zgoraj drži 100%.
torej bo čez 10 let stanovanje v ljubljani 25.000/m2? recimo, da smo radodarni tudi pri povprečni plači in rečemo, da bo ta 2.000 eurov. torej 1m2 na leto.:)
bc123a sporočil: 48.253
[#239265] 24.04.08 09:18 · odgovor na: MF-302701 (#239253)
Odgovori   +    0

MF-302701 je napisal(a):
Znižanje cen nepremičnin? To poslušamo že 10 let pa se nič ne zgodi. Spoštovani gospodje, eno drži: dokler je povpraševanje cena ne bo padla.Nekateri pravijo da cene po Zahodni Evropi so nižje, kar absolutno ne drži. Iz preverjenih podatkov in obiskov direktno na likacije, nepremičnine po Zahodni Evropi ( ob morju in glavnih mest ) so zelo visoke, celo trikrat no petkrat višje kot pri nas.Cene nepremičnin pri nas ( predvsem na Obali ) se bojo zagotovo višale zato ne verjemite tistim špekulantom Vzajemnih skladov in delnic da cene bojo padle.Iz izkušenj vam povem da odlična in sigurna investicija je v nepremičninah zato vam svetujem: kupujte nepremičnine, ne bo vam žal, zato ker ZDA se ne more zgoditi pri nas, zato ker pri nas so banke bolj previdne kot v ZDA. KUPUJTE NEPREMIČNINE IN JIH ODDAJTE V NAJEM.POVPRAŠEVANJE PO NAJEMU JE VELIKO, to lahko preizkusite na zelo enostaven način.Odajte oglas da oddajate stanovanje, boste videli koliko je povpraševanja, zelo veliko, boste presenečeni.

A ti si v write-only nacinu? Preberi kaj je napisanega na forumu o tem, pises taksne oslarije da glava boli.

Glede najema, poglej si kaksen je spread pri oglasih za najem in oddajo, pa ti bo jasno, kaksne razmere so na tem trgu.

Cena najema v LJ ze dolgo ne pokriva vec anuitete kredita, sploh pa ce upostevas stroske, ki jih moras upostevati, da ne omenjamo davkov.
anon-150471 sporočil: 382
[#239592] 24.04.08 19:05
Odgovori   +    0
JZ MISLM DA JE TA KOMENTAR OSEBE (MF-302701) ŽELJA NEKOGA DA ŠE NAPREJ ŽIVI NA TUJIH PLEČIH OZ NA TUJEM HRBTU KER ZARADI TAKIH SO STANOVANJA V LJ PREDRAGA IN STVAR JE V TEM KER JZ VSE TO VEM KAR JE ON NAPISU SAMO KER JE MOJA PLAČA TOK PREMEJHNA DA TUDI ČE VSI UZAMEMO KREDITE SE NEDA KUPIT OZ BI SE DAL ČE BI SI ŠE KEJ TKO SPOSODU SAMO UPRAŠANJE JE KAKO SE BO ŽIVELO NASLEDNJE LETO KAKŠNE BOJO CENE HRANE IN ALI BOM SPLOH IMEU ŠIHT VELIKO JE DEJAVNIKOV PREVEČ V TEM ČASU DA BI SE SPUŠČALO V TO ZATO VERJAMEM DA CENE PADEJO IN TAKO BO MANJŠA NEVARNOST MOJEGA NAKIPA
0703Boski sporočil: 2.154
[#239595] 24.04.08 19:24 · odgovor na: MF-302701 (#239253)
Odgovori   +    0

MF-302701 je napisal(a):
Znižanje cen nepremičnin? To poslušamo že 10 let pa se nič ne zgodi. Spoštovani gospodje, eno drži: dokler je povpraševanje cena ne bo padla.Nekateri pravijo da cene po Zahodni Evropi so nižje, kar absolutno ne drži. Iz preverjenih podatkov in obiskov direktno na likacije, nepremičnine po Zahodni Evropi ( ob morju in glavnih mest ) so zelo visoke, celo trikrat no petkrat višje kot pri nas.Cene nepremičnin pri nas ( predvsem na Obali ) se bojo zagotovo višale zato ne verjemite tistim špekulantom Vzajemnih skladov in delnic da cene bojo padle.Iz izkušenj vam povem da odlična in sigurna investicija je v nepremičninah zato vam svetujem: kupujte nepremičnine, ne bo vam žal, zato ker ZDA se ne more zgoditi pri nas, zato ker pri nas so banke bolj previdne kot v ZDA. KUPUJTE NEPREMIČNINE IN JIH ODDAJTE V NAJEM.POVPRAŠEVANJE PO NAJEMU JE VELIKO, to lahko preizkusite na zelo enostaven način.Odajte oglas da oddajate stanovanje, boste videli koliko je povpraševanja, zelo veliko, boste presenečeni. Naj vas ne strašijo da so najemniki neplačniki, to se zgodi zelo redko, mogoče eden na tisoč, seveda če uradno sklenete najemno pogodbo ( pa pravo ceno napišete v pogodbi ) ali celo izvršljiv notarski zapis za najemno pogodbo ki košta samo 100 Eur.Glede davka, pa je tako: eno mesečno najemnino boste plačali državi, tako da vse skupaj je kar velik šopek denarja za enoletno najemnino, čisto vam ostane cca 4.000,00 Eur ( recimo za enoinpol ali dvosobno stanovanje ).Tistih 4.000,00 Eur pa lahko vložite za nakup delnic, tako da imate dvojni dobiček. Po vrhu pa še en dobiček na leto: 20% dvig nepremičnin vsako leto.Tudi če prodate nepremičnino čez pet-deset let, plačali davek na dobiček,spet vam ostane veliko več denarja kot pri nakupu delnic.To se dogaja že 10 let zaporedoma, zakaj se ne bi nadaljevalo? Dragi moji, razmislite o tem, verjemite mi da tisto zgoraj drži 100%.

moraš pa res biti obupan, da takšne pišeš tu ;)
no kašen ti bo mogoče že nasedel......ampak dvojni dobiček, le kaj si s tem mislil? :))
sijasab sporočil: 208
[#239674] 25.04.08 00:10 · odgovor na: 0703Boski (#239595)
Odgovori   +    0

0703Boski je napisal(a):


...ampak dvojni dobiček, le kaj si s tem mislil? :))
 LOOOL!!1
tudi meni je tale dvojni dobiček padel v oči ;)
skoraj bi rekel, da gre za parodijo
anon-110766 sporočil: 252
[#239853] 25.04.08 11:43 · odgovor na: anon-150471 (#239592)
Odgovori   +    0

DALICAR je napisal(a):
JZ MISLM DA JE TA KOMENTAR OSEBE (MF-302701) ŽELJA NEKOGA DA ŠE NAPREJ ŽIVI NA TUJIH PLEČIH OZ NA TUJEM HRBTU KER ZARADI TAKIH SO STANOVANJA V LJ PREDRAGA IN STVAR JE V TEM KER JZ VSE TO VEM KAR JE ON NAPISU SAMO KER JE MOJA PLAČA TOK PREMEJHNA DA TUDI ČE VSI UZAMEMO KREDITE SE NEDA KUPIT OZ BI SE DAL ČE BI SI ŠE KEJ TKO SPOSODU SAMO UPRAŠANJE JE KAKO SE BO ŽIVELO NASLEDNJE LETO KAKŠNE BOJO CENE HRANE IN ALI BOM SPLOH IMEU ŠIHT VELIKO JE DEJAVNIKOV PREVEČ V TEM ČASU DA BI SE SPUŠČALO V TO ZATO VERJAMEM DA CENE PADEJO IN TAKO BO MANJŠA NEVARNOST MOJEGA NAKIPA
Cel odstavek brez ločil!;))
anon-1250 sporočil: 270
[#239895] 25.04.08 13:15 · odgovor na: anon-127286 (#238082)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-1250 25.04.2008 13:15

botr je napisal(a):
Znižanje cen se lahko pričakuje v Mariboru kjer je koncetracija gradnje prevelika. V prestolnici, gorenjskem, primorskem in v manjših krajih pa prav gotovo ne, saj tam ravno Stanovanjski sklad RS dela največ stvari narobe. Oni bi radi s takšnimi in drugačnimi okroglimi mizami naredili tisto kar bi morali narediti fizično (z gradnjo) pa ne najdejo prave poti. Menim, da morajo banke razpršiti tveganje z investitorjev, ki jih kreditirajo na kupce nepremičnin in to bodo tudi storile. Povpraševanje po nepremičninah pa se še zdaleč ni zmanjšalo.
 
Znižanje se lahko pričakuje pozno jeseni ali v začetku leta 2009. Mnogo kmetijskih parcel in podobnih bo postalo zazidljivih, cene parcel bodo padle ponudbe bo naenkrat preveč. Stanovanja se bodo prodajala, ljudje bodo kupovali parcele zaradi velike ponudbem in nižjih cen, gradili hiše namesto kupovali stanovanja. Prišlo bo domino efekta. Kar se tiče stanovanj v Mariboru, cene tam so dosti nižje kot v Ljubljani, zato pričakujem čez 10 let primerljive cene z Ljubljano in obalo.

IgorB
anon-110445 sporočil: 112
[#240289] 26.04.08 21:23 · odgovor na: MF-302701 (#239253)
Odgovori   +    0

MF-302701 je napisal(a):
Znižanje cen nepremičnin? To poslušamo že 10 let pa se nič ne zgodi. Spoštovani gospodje, eno drži: dokler je povpraševanje cena ne bo padla.Nekateri pravijo da cene po Zahodni Evropi so nižje, kar absolutno ne drži. Iz preverjenih podatkov in obiskov direktno na likacije, nepremičnine po Zahodni Evropi ( ob morju in glavnih mest ) so zelo visoke, celo trikrat no petkrat višje kot pri nas.Cene nepremičnin pri nas ( predvsem na Obali ) se bojo zagotovo višale zato ne verjemite tistim špekulantom Vzajemnih skladov in delnic da cene bojo padle.Iz izkušenj vam povem da odlična in sigurna investicija je v nepremičninah zato vam svetujem: kupujte nepremičnine, ne bo vam žal, zato ker ZDA se ne more zgoditi pri nas, zato ker pri nas so banke bolj previdne kot v ZDA. KUPUJTE NEPREMIČNINE IN JIH ODDAJTE V NAJEM.POVPRAŠEVANJE PO NAJEMU JE VELIKO, to lahko preizkusite na zelo enostaven način.Odajte oglas da oddajate stanovanje, boste videli koliko je povpraševanja, zelo veliko, boste presenečeni. Naj vas ne strašijo da so najemniki neplačniki, to se zgodi zelo redko, mogoče eden na tisoč, seveda če uradno sklenete najemno pogodbo ( pa pravo ceno napišete v pogodbi ) ali celo izvršljiv notarski zapis za najemno pogodbo ki košta samo 100 Eur.Glede davka, pa je tako: eno mesečno najemnino boste plačali državi, tako da vse skupaj je kar velik šopek denarja za enoletno najemnino, čisto vam ostane cca 4.000,00 Eur ( recimo za enoinpol ali dvosobno stanovanje ).Tistih 4.000,00 Eur pa lahko vložite za nakup delnic, tako da imate dvojni dobiček. Po vrhu pa še en dobiček na leto: 20% dvig nepremičnin vsako leto.Tudi če prodate nepremičnino čez pet-deset let, plačali davek na dobiček,spet vam ostane veliko več denarja kot pri nakupu delnic.To se dogaja že 10 let zaporedoma, zakaj se ne bi nadaljevalo? Dragi moji, razmislite o tem, verjemite mi da tisto zgoraj drži 100%.
Haloooooooo, ampak teb pa res ni čist nič jasno, ampak ponavljam čisto nič, mimogrede naredi si primerjavo rasti  cene   stanovanja v zadnjih 15 letih in koliko si oplemenitil depozit v zadnjih 15 letih (v banki ti lahko naredijo izračun obresno obrestni račun z TOM-i), pa ti bodo stvari malo bolj jasne....mimogrede naj ti povem  da sem pred petimi leti kupil stanovanje, prodajalec je bil sicer zelo zadovoljen saj  je v 4 letih dosegel  50 % donos, jaz pa sem bil modro tiho ker sem si izračunal da ni pokril niti TOM-a....res pa je da so cene stanovanj (kot tudi borza) podivjale v zadnjih 4 letih seveda iz razloga nizkega stroška  financiranja, torej borza se je razpočila, seveda se nepremičnine ne morejo tako neposredno ker ne kotirajo (na zahodnih borzah sicer kotirajo  nepreničninske delnice ki so padle od 50% do 70%) pa vendar bodo cene padle ker kupcev enostavno ne bo, oziroma, tako kot sem pred pol leta na forumu pisal da bo naša borza padla kot kamen, ker so cene dosegle plafon čez mejo razume ekonomskih zakonitosti, trdim da se je pri naš nepremičninski balon dosegel plafon ker je kritična masa ovc z presežki denarja dosegla vrh...lp
anon-105255 sporočil: 3.738
[#240384] 27.04.08 19:57 · odgovor na: MF-302701 (#239253)
Odgovori   +    0

MF-302701 je napisal(a):
Znižanje cen nepremičnin? To poslušamo že 10 let pa se nič ne zgodi. Spoštovani gospodje, eno drži: dokler je povpraševanje cena ne bo padla.Nekateri pravijo da cene po Zahodni Evropi so nižje, kar absolutno ne drži. Iz preverjenih podatkov in obiskov direktno na likacije, nepremičnine po Zahodni Evropi ( ob morju in glavnih mest ) so zelo visoke, celo trikrat no petkrat višje kot pri nas.Cene nepremičnin pri nas ( predvsem na Obali ) se bojo zagotovo višale zato ne verjemite tistim špekulantom Vzajemnih skladov in delnic da cene bojo padle.Iz izkušenj vam povem da odlična in sigurna investicija je v nepremičninah zato vam svetujem: kupujte nepremičnine, ne bo vam žal, zato ker ZDA se ne more zgoditi pri nas, zato ker pri nas so banke bolj previdne kot v ZDA. KUPUJTE NEPREMIČNINE IN JIH ODDAJTE V NAJEM.POVPRAŠEVANJE PO NAJEMU JE VELIKO, to lahko preizkusite na zelo enostaven način.Odajte oglas da oddajate stanovanje, boste videli koliko je povpraševanja, zelo veliko, boste presenečeni. Naj vas ne strašijo da so najemniki neplačniki, to se zgodi zelo redko, mogoče eden na tisoč, seveda če uradno sklenete najemno pogodbo ( pa pravo ceno napišete v pogodbi ) ali celo izvršljiv notarski zapis za najemno pogodbo ki košta samo 100 Eur.Glede davka, pa je tako: eno mesečno najemnino boste plačali državi, tako da vse skupaj je kar velik šopek denarja za enoletno najemnino, čisto vam ostane cca 4.000,00 Eur ( recimo za enoinpol ali dvosobno stanovanje ).Tistih 4.000,00 Eur pa lahko vložite za nakup delnic, tako da imate dvojni dobiček. Po vrhu pa še en dobiček na leto: 20% dvig nepremičnin vsako leto.Tudi če prodate nepremičnino čez pet-deset let, plačali davek na dobiček,spet vam ostane veliko več denarja kot pri nakupu delnic.To se dogaja že 10 let zaporedoma, zakaj se ne bi nadaljevalo? Dragi moji, razmislite o tem, verjemite mi da tisto zgoraj drži 100%.
Sure da bojo rasle cene v našem primorju, ampak hej pomisli malo v bližnjih selih pri Hrvatih-tatih maš
kvadrat meter tudi po manj kot 1000 ojrof za primerljivo kot na obali naši 4000. In sedaj nagradno vprašanje zate: za koga k. bi kupovali po 4 000 ojrof, razen če ma kdo poseben fetiš drago kupit in pocen prodat, če bojo Hrvati-tati čez nekaj let v uniji in bo pravzaprav precej vseeno ali Portorož ali recimo Umag?
schuft sporočil: 436
[#240882] 29.04.08 09:24 · odgovor na: MF-302701 (#239253)
Odgovori   +    0

MF-302701 je napisal(a):
Znižanje cen nepremičnin? To poslušamo že 10 let pa se nič ne zgodi. Spoštovani gospodje, eno drži: dokler je povpraševanje cena ne bo padla.Nekateri pravijo da cene po Zahodni Evropi so nižje, kar absolutno ne drži. Iz preverjenih podatkov in obiskov direktno na likacije, nepremičnine po Zahodni Evropi ( ob morju in glavnih mest ) so zelo visoke, celo trikrat no petkrat višje kot pri nas.Cene nepremičnin pri nas ( predvsem na Obali ) se bojo zagotovo višale zato ne verjemite tistim špekulantom Vzajemnih skladov in delnic da cene bojo padle.Iz izkušenj vam povem da odlična in sigurna investicija je v nepremičninah zato vam svetujem: kupujte nepremičnine, ne bo vam žal, zato ker ZDA se ne more zgoditi pri nas, zato ker pri nas so banke bolj previdne kot v ZDA. KUPUJTE NEPREMIČNINE IN JIH ODDAJTE V NAJEM.POVPRAŠEVANJE PO NAJEMU JE VELIKO, to lahko preizkusite na zelo enostaven način.Odajte oglas da oddajate stanovanje, boste videli koliko je povpraševanja, zelo veliko, boste presenečeni. Naj vas ne strašijo da so najemniki neplačniki, to se zgodi zelo redko, mogoče eden na tisoč, seveda če uradno sklenete najemno pogodbo ( pa pravo ceno napišete v pogodbi ) ali celo izvršljiv notarski zapis za najemno pogodbo ki košta samo 100 Eur.Glede davka, pa je tako: eno mesečno najemnino boste plačali državi, tako da vse skupaj je kar velik šopek denarja za enoletno najemnino, čisto vam ostane cca 4.000,00 Eur ( recimo za enoinpol ali dvosobno stanovanje ).Tistih 4.000,00 Eur pa lahko vložite za nakup delnic, tako da imate dvojni dobiček. Po vrhu pa še en dobiček na leto: 20% dvig nepremičnin vsako leto.Tudi če prodate nepremičnino čez pet-deset let, plačali davek na dobiček,spet vam ostane veliko več denarja kot pri nakupu delnic.To se dogaja že 10 let zaporedoma, zakaj se ne bi nadaljevalo? Dragi moji, razmislite o tem, verjemite mi da tisto zgoraj drži 100%.

Le zakaj Vegrad v svojem dvoru že cel mesec ni prodal niti enega stanovanja?

  št prostih enot
02.04.2008 251
17.04.5008 265
18.04.2008 264
21.04.2008 263
22.04.2008 263
28.04.2008 269
29.04.2008 270
anon-1691 sporočil: 389
[#240887] 29.04.08 09:28 · odgovor na: schuft (#240882)
Odgovori   +    0
Zato ker kupci ne dobijo kredita!
schuft sporočil: 436
[#240904] 29.04.08 09:54 · odgovor na: anon-1691 (#240887)
Odgovori   +    0
Mogoče je pa nekdo zračunal, da se formula: 

donos iz najemnin + 9% rast cene nepremičnine - nakup = €€€€

ne izide več?
schuft sporočil: 436
[#241128] 29.04.08 15:36 · odgovor na: schuft (#240904)
Odgovori   +    0
S&P/Case-Shiller U.S. Home-Price Index Fell 12.7%

The S&P/Case-Shiller home-price index dropped 12.7 percent from a year earlier, more than forecast and the most since the figures were first published in 2001. The gauge has fallen every month since January 2007.

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087& sid=aEBpl67.BAd4&refer=home


V prilogi še gibanje ineksa v zadnjih dveh letih.
anon-1691 sporočil: 389
[#241138] 29.04.08 15:56 · odgovor na: schuft (#240904)
Odgovori   +    0

schuft je napisal(a):
Mogoče je pa nekdo zračunal, da se formula: 

donos iz najemnin + 9% rast cene nepremičnine - nakup = €€€€

ne izide več?
 
ne, ne, to je za 90% ljudi preveč zapleteno. Čisto enostavno, ne proda se ker ne dobijo kredita.
schuft sporočil: 436
[#241140] 29.04.08 15:58 · odgovor na: anon-1691 (#241138)
Odgovori   +    0

Sveca je napisal(a):


ne, ne, to je za 90% ljudi preveč zapleteno. Čisto enostavno, ne proda se ker ne dobijo kredita.
Misliš da je Hilda med nijimi? :)
anon-1691 sporočil: 389
[#241141] 29.04.08 16:04 · odgovor na: schuft (#241140)
Odgovori   +    0

schuft je napisal(a):

Misliš da je Hilda med nijimi? :)
 
Hilda čez praznike pospravlja stanovanje in kuha za družino zato jo ne vpletaj.
Vinci sporočil: 5.933
[#242292] 05.05.08 11:58 · odgovor na: schuft (#240882)
Odgovori   +    0

schuft je napisal(a):


Le zakaj Vegrad v svojem dvoru že cel mesec ni prodal niti enega stanovanja?

  št prostih enot
02.04.2008 251
17.04.5008 265
18.04.2008 264
21.04.2008 263
22.04.2008 263
28.04.2008 269
29.04.2008 270
05.05.2008  265

Nekdo je bil priden čez praznike...
Vinci sporočil: 5.933
[#247539] 15.05.08 09:59 · odgovor na: schuft (#240882)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: Vinci 15.05.2008 10:00

schuft je napisal(a):

  št prostih enot
02.04.2008 251
17.04.5008 265
18.04.2008 264
21.04.2008 263
22.04.2008 263
28.04.2008 269
29.04.2008 270
05.05.2008   265
15.05.2008   274

Ker se schuft več nič ne angažira, bom jaz začasno prevzel "nadzor" nad največjo posamezno stanovanjsko gradnjo v zadnjih 10. letih v Ljubljani (najbrž tudi v Sloveniji).

Strani: 1 2