6 ur
Slovenski prevozniki lani bolj dejavni in tudi bolj učinkoviti
6 ur
Portugalska tovarna, kjer se vrstijo generacije delavcev
7 ur
Najbolj brani članki danes
8 ur
Nov energetski zakon: prepoved plina za nove stanovanjske stavbe z letom 2025, drva imamo radi 1
9 ur
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
9 ur
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
9 ur
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
9 ur
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
9 ur
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
10 ur
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb 3
11 ur
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
11 ur
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
11 ur
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 3
11 ur
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
11 ur
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
12 ur
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
12 ur
Delo: Nama v roke nemškega sklada
13 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
13 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
13 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1

Izbrani forum: Servis

Izbrana tema: Slovo FQ in minusov

Strani: 1 2 3

anon-231230 sporočil: 4.037
[#2437475] 27.07.14 21:37 · odgovor na: crt (#2437473)
Odgovori   +    2
Mar ni rahlo deplasirana primerjava ZDA, kjer imajo ultralevi udarniki sebi primerne eksotične forume, in Slovenije, kjer obvladujejo celotni mainstream in sami definirajo in penalizirajo sovražni govor, najbolj pa jih pa iritira ravno tale prerekalnica, kjer ostaja vodilo zdrav razum s takimi in drugačnim pogovornim izrazoslovjem?
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2437480] 27.07.14 21:50 · odgovor na: Gustl (#2437463)
Odgovori   +    5
[Gustl]
> [vinopivec]
> > [vinopivec]
> > Škoda. Iznogud...
>
> Z drugimi besedami. Doslej je velik del odstranjevanja klasičnega forumskega pofla tipa 24kur in javne hiše opravilo preko faka forumsko občestvo, seveda s pomočjo budnega očesa gustla in crta ter veljavnih pravil in možnosti izbire. V kolikor ne misli gustl 24-ur dnevno brati poste in kontrolirati IP-je, bodo maji, juzle, bozoti in podobni ter še hujši primerki v mesecu, dveh zavzeli forum, direktno ali preko neaktivnih obstoječih nickov.

Ne, ne. Narobe razumes fak. Fak je bil adminsko orodje, kakšen collateral benefit ste imeli sicer tudi userji, ampak glavni del je bil za admine.

Ce ti gre kdo na jetra, ga daj na ignor.
Če je šlo zgolj za adminsko orodje, bi ocena lahko komot ostala uporabnikom skrita :-) Čeprav tudi javnost ocene je nedvomno imela nek avtocenzurni učinek.

Običajen uporabnik ni zmožen dovolj hitro na ignor dajati vseh novo nastajajočih. FQ je bil res lepo okvirno orodje, posebej pri branju redkih piscev, ki bralcu niso že sicer znani.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2437481] 27.07.14 21:51 · odgovor na: crt (#2437471)
Odgovori   +    0
[crt]
> [Gustl]
> > [FrRoSt]
> > > [Gustl]
> > > Danes vpeljujemo na forumu nekaj novosti.
> > >
> > Sem šele bolj med novimi na tem forumu in njegove tehnične zakonitosti in uporabnike sem komaj začel dobro spoznavati.
> >
> > Za vse je najbolj pomembna poslovno uredniška politika.
> >
> > Težko bi verjel, da tudi brez foruma lahko preživite.
>
> Zakaj?

ker je med novimi.
10/10
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2437486] 27.07.14 22:22 · odgovor na: Gustl (#2437463)
Odgovori   +    1
[Gustl]

Ne, ne. Narobe razumes fak. Fak je bil adminsko orodje, kakšen collateral benefit ste imeli sicer tudi userji, ampak glavni del je bil za admine.

Ce ti gre kdo na jetra, ga daj na ignor.
Tole FAQ orodje meni še kar lepo deluje... sicer se več ne prikazuje, ampak učinki branja do neke FAQ meje pa so še vedno veljavni. Hvala bogu vsaj to :-)
anon-237381 sporočil: 924
[#2437498] 28.07.14 00:01 · odgovor na: anon-207617 (#2437486)
Odgovori   +    4
Glavna korist FQ je bila, da je bila meja 40 približno dovolj dobra, da si se izognil branju totalnega smetja.

Ko se bo čez nekaj let sem registriralo še več tipičnih slovenskih uporabnikov in bodo vsi njihovi posti avtomatično vidni, se bo razmerje signal / šum še poslabšalo. Prej je nekdo prišel na ta forum, začel pisati smetje, nakar ga je večina dala na ignor in zminusirala in njegovi prispevki niso bili več vidni. Če se je komu to zgodilo po krivici, si ga lahko še vedno dal med prijatelje oziroma prikazal njegova spročila. Čez leto, dve pa bo novih uporabnikov več in ker bodo njihovi prispevki avtomatično vidni, bo smetja na forumu vse več.
anon-77925 sporočil: 353
[#2437499] 28.07.14 00:06 · odgovor na: Gustl (#2437275)
Odgovori   +    3
[Gustl]

3) Poslavlja se moznost ocenjevanja sporocil z minusom.
Eh qurz in kako naj clovek potem ve, kdaj je razpizdil vseh 150 jansevcev ali vse tri libertarce?

PS bi mi lahko zaupali vsaj moj osebni rekord v minusih, da ne gre v pozabo?
Gustl sporočil: 13.629
[#2437518] 28.07.14 05:56 · odgovor na: anon-207617 (#2437480)
Odgovori   +    1
[NemirniTujec]
> [Gustl]
> > [vinopivec]
> > > [vinopivec]
> > > Škoda. Iznogud...
> >
> > Z drugimi besedami. Doslej je velik del odstranjevanja klasičnega forumskega pofla tipa 24kur in javne hiše opravilo preko faka forumsko občestvo, seveda s pomočjo budnega očesa gustla in crta ter veljavnih pravil in možnosti izbire. V kolikor ne misli gustl 24-ur dnevno brati poste in kontrolirati IP-je, bodo maji, juzle, bozoti in podobni ter še hujši primerki v mesecu, dveh zavzeli forum, direktno ali preko neaktivnih obstoječih nickov.
>
> Ne, ne. Narobe razumes fak. Fak je bil adminsko orodje, kakšen collateral benefit ste imeli sicer tudi userji, ampak glavni del je bil za admine.
>
> Ce ti gre kdo na jetra, ga daj na ignor.

Če je šlo zgolj za adminsko orodje, bi ocena lahko komot ostala uporabnikom skrita :-)
Se enkrat preberi moj post in premisli o uporabi besede zgolj :)

Sicer pa...si predstavljas delo admina, ki mora razlagat forumu razlicne pojave, ki so posledica nekega samo njemu vidnega izracuna. Ze sedaj je bilo veliki debate o tem.
crt sporočil: 27.189
[#2437525] 28.07.14 06:48 · odgovor na: (#2437520)
Odgovori   +    2
[kajulci]
>cilj je, da se contentmarker ne bi pocutil izgubljenega - vendar ne v tehnicnem smislu

Motiš se. Ravno v tehničnem smislu je vaša prednost. Povsod drugje je tvoj post zgubljen v veselju
eh. ne pravim, da *ni* cilj tudi tehnicno pomagati. glede tega sem bil kvecjemu presenecen nad porocilom, da naj bi drugje bilo v tehnicnem smislu dosti slabse.

ceprav po razmisleku to ni taksno presenecenje, kajti tukajsnja zadeva je bila ze rojena v starejsi kameni dobi kot forum. kar je bilo tudi po strukturi in navigaciji zastavljeno drugace kot zbirka odzivov na clanek. v to vlogo je prisla sele kasneje in je tako ohranila stare gene, finance pa imajo v povprecju dovolj posluha, da jih je se nadgrajevala.
Gustl sporočil: 13.629
[#2437573] 28.07.14 09:13 · odgovor na: anon-237381 (#2437498)
Odgovori   +    2
[leoncc]
Glavna korist FQ je bila, da je bila meja 40 približno dovolj dobra, da si se izognil branju totalnega smetja.

Ko se bo čez nekaj let sem registriralo še več tipičnih slovenskih uporabnikov in bodo vsi njihovi posti avtomatično vidni, se bo razmerje signal / šum še poslabšalo. Prej je nekdo prišel na ta forum, začel pisati smetje, nakar ga je večina dala na ignor in zminusirala in njegovi prispevki niso bili več vidni. Če se je komu to zgodilo po krivici, si ga lahko še vedno dal med prijatelje oziroma prikazal njegova spročila. Čez leto, dve pa bo novih uporabnikov več in ker bodo njihovi prispevki avtomatično vidni, bo smetja na forumu vse več.
Bi upal skoraj stavit, da ga bo precej manj. Če sploh kaj :)
anon-166829 sporočil: 5.290
[#2437719] 28.07.14 12:58 · odgovor na: anon-231230 (#2437459)
Odgovori   +    3
Užitek je pogledati te ocenjevalce; večina med njimi mi je popolnoma neznana, kajti veliko jih ni na forumu sploh nikoli nič napisalo.

Preočitno je bil FQ resnično le orodje v rokah adminov za izključitev neljubih jim piscev.

Svoje so dosegli in zdaj forum lahko samo še pomaha v pozdrav:

"Adijo pamet."
anon-8705 sporočil: 746
[#2437729] 28.07.14 13:10 · odgovor na: anon-166829 (#2437719)
Odgovori   +    4
Tvegate s spremembami na forumu. Meni je ta forum vreden vsaj toliko kot same finance, če ne več. informacije, ki jih dobim so mi dostikrat vredno veliko več. Z ukintvijo minusov in FAQ-jev ste mi otežili spremljanje informacij, ki jih dobim na forumu. Meni ni všeč, pa dizajn je spet bled, medel oz. slabo pregleden... Treba več kontrasta... Vem, da bi radi nekaj spremenili. Dajte naštudirat, kako bo nek nov FAQ, dajal oceno oz. kredibilnost piscem na malo bolj uravnotećže način mogoče... ne pa ukinjat...
Gustl sporočil: 13.629
[#2437732] 28.07.14 13:14 · odgovor na: anon-8705 (#2437729)
Odgovori   +    2
[0111Mo2]
...pa dizajn je spet bled, medel oz. slabo pregleden...
Tu ni bilo sprememb.
anon-8705 sporočil: 746
[#2437738] 28.07.14 13:21 · odgovor na: Gustl (#2437732)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> [0111Mo2]
> ...pa dizajn je spet bled, medel oz. slabo pregleden...

Tu ni bilo sprememb.
Govorim o oznaki plus in številu plusov. Se sploh ne opazi... To bi jaz boldal oboje, pa bolj skupaj premaknil...
Gustl sporočil: 13.629
[#2437741] 28.07.14 13:23 · odgovor na: anon-8705 (#2437738)
Odgovori   +    2
[0111Mo2]
> [Gustl]
> > [0111Mo2]
> > ...pa dizajn je spet bled, medel oz. slabo pregleden...
>
> Tu ni bilo sprememb.

Govorim o oznaki plus in številu plusov. Se sploh ne opazi... To bi jaz boldal oboje, pa bolj skupaj premaknil...
Ja, bold je dobra ideja. bomo probali. Skupaj ne moremo dat, ker sta različna linka in bi bilo na touch napravah preblizu.
crt sporočil: 27.189
[#2437796] 28.07.14 14:35 · odgovor na: (#2437789)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 28.07.2014 14:55
[kajulci]
Enkrat nedolgo nazaj je črt razložil, da večina uporabnikov nič ne piše po forumu, ampak samo bere in ocenjuje, se mi zdi da je tudi neke številke navajal. Torej, če iz tega, da nekdo nič ne piše, sklepaš na to, da so to fejk usernami, se motiš.
Črt?
hm... nisem ravno ziher, da sem to bil jaz, ampak evo, ti probam sestavit cifre za neko sveze obdobje.

razlicnih avtorjev postov: 1.188
razlicnih avtorjev ocen: 1.791

pa dajva se enega daljsega, da vidimo, ce se kaj razleti...

p: 2.785
o: 3.362

to je samo v grobem podobno, pa dajva zato se enega ravno na pol vmes...

p: 2.054
o: 2.693

torej:
- ocenjevalcev je vec kot piscev;
- in to nekje cca cetrt vec, lahko pa tudi bolj, ce se tako zvezde zlozijo.

ko smo ze pri tem... te stevilke so smesno majhne proti celotni obiskanosti financ. pa recimo, da je povrhu se 10 x tolko takih, ki samo berejo in nic sami ne pocnejo. se vedno so smesno majhne. to omenjam zaradi obcasnih idej o tem, kako bistven da je forum.

aha, v bistvu lahko tudi to malo kvantificiram.

za ono taprvo obdobje je vseh (prijavljenih!) userjev, ki so v tem casu sploh pomolili mis v forum, 8.635. za drugo 20.081, za tretjega pa 14.538.

te cifre so nekje za dva velikostna razreda nizje (torej velikostnega reda X procentov, niti ne X deset procentov) od celotne obiskanosti financ v teh obdobjih. ce gledam ultra grobo skozi GA (tu pa niso samo prijavljeni, temvec vsi, plus minus metodologija), je pa nekaj malo cez deset procentov.

kurc pa tak zivleje, halo gustl, zakaj se ze mi to gremo :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2437804] 28.07.14 14:43 · odgovor na: anon-8705 (#2437729)
Odgovori   +    1
[0111Mo2]
Tvegate s spremembami na forumu. Meni je ta forum vreden vsaj toliko kot same finance, če ne več. informacije, ki jih dobim so mi dostikrat vredno veliko več. Z ukintvijo minusov in FAQ-jev ste mi otežili spremljanje informacij, ki jih dobim na forumu.
jah kurc, v zadnjem letu je folk lepo minusiral fakte...
shevchenko sporočil: 21.898
[#2437818] 28.07.14 15:07 · odgovor na: bc123a (#2437804)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [0111Mo2]
> Tvegate s spremembami na forumu. Meni je ta forum vreden vsaj toliko kot same finance, če ne več. informacije, ki jih dobim so mi dostikrat vredno veliko več. Z ukintvijo minusov in FAQ-jev ste mi otežili spremljanje informacij, ki jih dobim na forumu.

jah kurc, v zadnjem letu je folk lepo minusiral fakte...
to se mi zdi se vedno manjse zlo od pozitive kumbaya miselnosti, ko ni minusov. sicer pa si se zaradi minusov prevec sekiral, bili so dober pokazatelj kvalitete zapisanega. obratnosoeazmerno, seveda.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2437820] 28.07.14 15:09 · odgovor na: crt (#2437796)
Odgovori   +    0
kurc pa tak zivleje, halo gustl, zakaj se ze mi to gremo :)
kar nekaj folka je nabavilo narocnino samo zato, da lahko smetijo cisto po vseh temah. nekaj cvenka pa le nanese :)
crt sporočil: 27.189
[#2437821] 28.07.14 15:11 · odgovor na: (#2437817)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 28.07.2014 15:11
[kajulci]
Aja, zdaj se spomnim, ni bila taka razlika med ocenjevalci in pisalci, pač pa med bralci financ in forumaši.
ta razlika pa je kot zapisano zelo velika.
Moj zajeb. Pa lahko je bil tut gustl. Skratka, nič od tega, kar sem napisala, ni res.
dobro, vidim, da se spravljas v politiko (malo se razmisli o tistem "moj zajeb", ne mores to tako), been nice knowing you :)
Gustl sporočil: 13.629
[#2437822] 28.07.14 15:11 · odgovor na: crt (#2437796)
Odgovori   +    1
[crt]
> [kajulci]
> Enkrat nedolgo nazaj je črt razložil, da večina uporabnikov nič ne piše po forumu, ampak samo bere in ocenjuje, se mi zdi da je tudi neke številke navajal. Torej, če iz tega, da nekdo nič ne piše, sklepaš na to, da so to fejk usernami, se motiš.
> Črt?

hm... nisem ravno ziher, da sem to bil jaz, ampak evo, ti probam sestavit cifre za neko sveze obdobje.

razlicnih avtorjev postov: 1.188
razlicnih avtorjev ocen: 1.791

pa dajva se enega daljsega, da vidimo, ce se kaj razleti...

p: 2.785
o: 3.362

to je samo v grobem podobno, pa dajva zato se enega ravno na pol vmes...

p: 2.054
o: 2.693

torej:
- ocenjevalcev je vec kot piscev;
- in to nekje cca cetrt vec, lahko pa tudi bolj, ce se tako zvezde zlozijo.

ko smo ze pri tem... te stevilke so smesno majhne proti celotni obiskanosti financ. pa recimo, da je povrhu se 10 x tolko takih, ki samo berejo in nic sami ne pocnejo. se vedno so smesno majhne. to omenjam zaradi obcasnih idej o tem, kako bistven da je forum.

aha, v bistvu lahko tudi to malo kvantificiram.

za ono taprvo obdobje je vseh (prijavljenih!) userjev, ki so v tem casu sploh pomolili mis v forum, 8.635. za drugo 20.081, za tretjega pa 14.538.

te cifre so nekje za dva velikostna razreda nizje (torej velikostnega reda X procentov, niti ne X deset procentov) od celotne obiskanosti financ v teh obdobjih. ce gledam ultra grobo skozi GA (tu pa niso samo prijavljeni, temvec vsi, plus minus metodologija), je pa nekaj malo cez deset procentov.

kurc pa tak zivleje, halo gustl, zakaj se ze mi to gremo :)

...pa ni posebnost Financ... en.wikipedia.org/wik...t_culture)
Gustl sporočil: 13.629
[#2437826] 28.07.14 15:14 · odgovor na: (#2437817)
Odgovori   +    1
[kajulci]
Aja, zdaj se spomnim, ni bila taka razlika med ocenjevalci in pisalci, pač pa med bralci financ in forumaši. Moj zajeb. Pa lahko je bil tut gustl. Skratka, nič od tega, kar sem napisala, ni res. Kredibilnost pa taka. :)
Jaz sem imel tule precej za povedat: forum.finance.si/?m=...519&single
anon-237381 sporočil: 924
[#2437829] 28.07.14 15:16 · odgovor na: Gustl (#2437573)
Odgovori   +    1
Ne mislim smetja v klasični obliki (smetja, ki direktno krši pravila foruma) ampak smetja v smislu nekvalitetnih prispevkov ki jih bo več kot nekvalitetnih.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2437831] 28.07.14 15:19 · odgovor na: Gustl (#2437573)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> [leoncc]
> Glavna korist FQ je bila, da je bila meja 40 približno dovolj dobra, da si se izognil branju totalnega smetja.
>
> Ko se bo čez nekaj let sem registriralo še več tipičnih slovenskih uporabnikov in bodo vsi njihovi posti avtomatično vidni, se bo razmerje signal / šum še poslabšalo. Prej je nekdo prišel na ta forum, začel pisati smetje, nakar ga je večina dala na ignor in zminusirala in njegovi prispevki niso bili več vidni. Če se je komu to zgodilo po krivici, si ga lahko še vedno dal med prijatelje oziroma prikazal njegova spročila. Čez leto, dve pa bo novih uporabnikov več in ker bodo njihovi prispevki avtomatično vidni, bo smetja na forumu vse več.

Bi upal skoraj stavit, da ga bo precej manj. Če sploh kaj :)
Za vas je vse, kar pride enkrat čez filter čakalnice kul - samo da klika in tipka in nikogar ne kolje.

Uporabnikom pa nam je zelo fajn, če zasledimo uporabnika, od katerega se lahko tudi kaj naučimo - ne pa zgolj da je zlezel skozi čakalnico.

A obstaja kaka možnost, da uporabnike ki so vam bolj povolji malo pobarvate ali pa jim kako zvezdico zraven nalimate - čisto po svoji presoji ali algoritemski kalkulaciji FQ - uporabniki bomo hvaležni.
crt sporočil: 27.189
[#2437833] 28.07.14 15:23 · odgovor na: anon-207617 (#2437831)
Odgovori   +    2
[NemirniTujec]
Za vas je vse, kar pride enkrat čez filter čakalnice kul - samo da klika in tipka in nikogar ne kolje.
Uporabnikom pa nam je zelo fajn, če zasledimo uporabnika, od katerega se lahko tudi kaj naučimo - ne pa zgolj da je zlezel skozi čakalnico.
good point. je pa to lahko zelo subjektivno.
A obstaja kaka možnost, da uporabnike ki so vam bolj povolji malo pobarvate ali pa jim kako zvezdico zraven nalimate - čisto po svoji presoji ali algoritemski kalkulaciji FQ - uporabniki bomo hvaležni.
obstaja, vendar je se v nastajanju in ni cisto jasno, kolko casa bo v nastajanju ter kaksna bo, ko bo nastala.

ej, somewhat unrelated.

povej mi, ali je tole povsem brez veze (ne bit fin) (kot da ponavadi si):

razmisljal sem cisto tako v smislu telovadbe o sharanju friend liste. oznacis "ja, hocem sharat friend listo s friendi" in zgodi se...

- na tvojo listo prijateljev se uvozijo prijatelji od prijateljev
- in to se tudi azurira v smislu, da ko ti nekoga dodas med svoje prijatelje, masina pogleda, kdo vse ima vkljucen sharing + tebe med prijatelji, in ga doda tudi njim.

... nekaj v temi smislu.

lahko da je res popolnoma brez veze. just thinking out loud.
Gustl sporočil: 13.629
[#2437836] 28.07.14 15:28 · odgovor na: anon-207617 (#2437831)
Odgovori   +    1
[NemirniTujec]
> [Gustl]
> > [leoncc]
> > Glavna korist FQ je bila, da je bila meja 40 približno dovolj dobra, da si se izognil branju totalnega smetja.
> >
> > Ko se bo čez nekaj let sem registriralo še več tipičnih slovenskih uporabnikov in bodo vsi njihovi posti avtomatično vidni, se bo razmerje signal / šum še poslabšalo. Prej je nekdo prišel na ta forum, začel pisati smetje, nakar ga je večina dala na ignor in zminusirala in njegovi prispevki niso bili več vidni. Če se je komu to zgodilo po krivici, si ga lahko še vedno dal med prijatelje oziroma prikazal njegova spročila. Čez leto, dve pa bo novih uporabnikov več in ker bodo njihovi prispevki avtomatično vidni, bo smetja na forumu vse več.
>
> Bi upal skoraj stavit, da ga bo precej manj. Če sploh kaj :)

Za vas je vse, kar pride enkrat čez filter čakalnice kul - samo da klika in tipka in nikogar ne kolje.

Uporabnikom pa nam je zelo fajn, če zasledimo uporabnika, od katerega se lahko tudi kaj naučimo - ne pa zgolj da je zlezel skozi čakalnico.

A obstaja kaka možnost, da uporabnike ki so vam bolj povolji malo pobarvate ali pa jim kako zvezdico zraven nalimate - čisto po svoji presoji ali algoritemski kalkulaciji FQ - uporabniki bomo hvaležni.
Bomo zagotovo sčasoma nekaj načarali....samo ne vem še čisto, kaj.

Ena od idej je, da bi ti predlagal za frende prijatelje tvojih prijateljev. Nekako kot Twitter.

Potem ena od idej je tudi, da bi pač izpostavljali poste po izboru uredništva, avtorji bi zbirali neke vrste točk, ki jih potem menjajo za...ne vem...dodatne brezplačne članke itd...skratka....nekaj idej je.

Je pa prioriteta precej low.
crt sporočil: 27.189
[#2437844] 28.07.14 15:43 · odgovor na: crt (#2437833)
Odgovori   +    2
sicer je pa za prestudirat tudi slashdotov nacin ocenjevanja, na primer.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2437847] 28.07.14 15:47 · odgovor na: crt (#2437833)
Odgovori   +    2
[crt]

good point. je pa to lahko zelo subjektivno.
Res je subjektivno, ampak vseeno bolje kot nič. Toliko da ločimo leoncc od leonx, ko na enega ali drugega prvič naletimo... če sem lahko nekoliko grob :-)
obstaja, vendar je se v nastajanju in ni cisto jasno, kolko casa bo v nastajanju ter kaksna bo, ko bo nastala.
Samo da bo :-)

ej, somewhat unrelated.

povej mi, ali je tole povsem brez veze (ne bit fin) (kot da ponavadi si):

razmisljal sem cisto tako v smislu telovadbe o sharanju friend liste. oznacis "ja, hocem sharat friend listo s friendi" in zgodi se...

- na tvojo listo prijateljev se uvozijo prijatelji od prijateljev
- in to se tudi azurira v smislu, da ko ti nekoga dodas med svoje prijatelje, masina pogleda, kdo vse ima vkljucen sharing + tebe med prijatelji, in ga doda tudi njim.

... nekaj v temi smislu.

lahko da je res popolnoma brez veze. just thinking out loud.
Opcija, da moji prijatelji vidijo, da jih imam za prijatelje, ni nujno okej. Da nekomu pošljem (po lastni izbiri) svojo celotno listo, je pa kul.

da pa lahko nekdo drug avtomatično vidi mojo frend listo - čeprav je frend - pa izrazito ni kul.

Frend lista je namreč kompleksna zadeva (hehe): Jaz kadar želim veliko brati, imam na frend listi zraven nekaj dobrih in zelo pogostih piscev - kadar pa me dva tedna ni in želim pogledat za nazaj brainflow, pa najbolj pridne pisce (recimo tebe in gustla) izključim, ker sicer mi zafilajo količino.

Pravtako dam na frend lista kdaj kakega norca na opazovanju, čeprav to nikakor ni prijateljsko mišljeno... če sem lahko nekoliko grob.

Jaz bi tebe recimo z veseljem prosil za tvojo friend listo, ti bi mi jo posharal, in pol bi jaz po svoji hudi pameti premislil, koga si bom na listo dal tudi jaz.

Da pa ti vidiš, da sem jaz frend z Milanom K, bi mi bilo pa nerodno :-)
anon-166829 sporočil: 5.290
[#2437854] 28.07.14 15:56 · odgovor na: (#2437789)
Odgovori   +    5
Sam blef jih je. Če si ogledaš malo to stran, ti bo jasno (morda pa tudi ne) zakaj. Spraševati crta je tako kot, da bi spraševal odvetnika nasprotne stranke, če je vse kar trdi res.

Merodajno je število izdanih in prodanih izvodov in e-naročnin Financ v zadnjem letu, ki je močno, zelo močno upadlo. Naklada od lani do letos je nižja za 6.000 izvodov, naročnine za 1.000, le število prodanih elektronskih izvodov se je zvišalo za 500.

Vsekakor pa je število vseh prodanih elektronskih izvodov 1.263. Na kaj te že ta številka spominja? www.soz.si/projekti_...vidiranih_ prodanih_naklad/

Vrla admina pač nista prodajna stratega, zato se hočeta znebiti vseh šleparjev. Razumeta, da bodo casopisi kmalu prisotni samo v elektronski obliki. Ne razumeta pa, da jim prav ti izvirni a za njiju nebodigatreba forumasi, povečujejo elektronsko naklado.
anon-237381 sporočil: 924
[#2437859] 28.07.14 16:09 · odgovor na: crt (#2437833)
Odgovori   +    2
Lahko bi videl, kdo me ima med prijatelji.

Friend in šitliste pa po po moje ni kul narediti javne, če uporabnik tega noče.
Gustl sporočil: 13.629
[#2437860] 28.07.14 16:14 · odgovor na: anon-237381 (#2437859)
Odgovori   +    1
[leoncc]
Lahko bi videl, kdo me ima med prijatelji.

Friend in šitliste pa po po moje ni kul narediti javne, če uporabnik tega noče.
Dejansko tega ne bi bilo treba. Iz podatkov frendov in ocenjevanja sporočil in člankov bi se verjetno že dalo narest predlog, kateri uporabniki in tudi katera njihova sporočila bi te znali zanimati.

Strani: 1 2 3