Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 57

Gustl sporočil: 13.629
[#2793983] 15.09.19 20:12 · odgovor na: anon-317028 (#2793982)
Odgovori   +    0
[FIN-311684]
Crt je še mlad...
Mu prenesem to, bo zadovoljen :)
pobalin sporočil: 14.456
[#2794026] 16.09.19 11:19 · odgovor na: anon-317028 (#2793982)
Odgovori   +    1
[FIN-311684]
Kaj se sekiraš? Pišeš, zabavaš se in vse jemlješ kot igro, jaz še kot rekreacijo.
Glede na število komentarjev si v vrhunski formi - najmanj za ajronmena. :-P
mi ni jasno kako me je Crt dal na ignore, saj s podjetniškega zornega kota, kje se borim za vsako stranko ne morem razumeti, da mu jaz kot redni naročnik in plačnik presedam s svojimi komentarji? Crt je še mlad, danes mu dobro gre, lahko tudi ignorira naročnike, sicer se bo v prihajajočih vremenih še marsikaj naučil.
Kot zastonjkar ne vem, kakšno "pogodbo" imate naročniki, ampak nekako bi si upal staviti, da vam nikjer ni obljubljeno, da vam bodo stregli s komentarji zaposlenih tudi tukaj v kevdru. Zato sem prepričan, da si malo zamešal vlogi Črta kot izvajalca storitev za Finance in posledično njihovo publiko s Črtom kot fizično osebo, ki je nekoč nekje menda zakrivila pravarianto tega foruma in menda zdaj pogodbeno gladi dlako tega ostarelega kljuseta. Ob tem z občasnim komentarjem obudi spomin na stare dobre čase, na kar se vrne k svojim čebelam, ki jih njihovi rojevitosti navkljub očitno smatra za bolj prijetne in produktivne od kletne kriptočloveške populacije. Dodaj čebelam še maline, psa in bicikel (jasno da tudi familijo, službo in običajno družbo), pa vidiš, kako nizko na lestvici smo delavski podzemniki. Od tod do ignora je samo majčken korakec - ounli a fut from geding a fut. :-P
najobj sporočil: 31.920
[#2794029] 16.09.19 11:44 · odgovor na: pobalin (#2793978)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 16.09.2019 11:46
[pobalin]
> [najobj]
> P.S.: če je bil njihov namen in so zdaj Financarji zadovoljni, ker se s skoraj mrtvim forumom ne rabijo jebat, jim je uspelo, čeprav je meni malo hecno, da je nekdo zadovoljen, če pomaga pri umiranju svojega "otroka" ...
Hja, ene sreča pamet in gredo naprej, nekateri pa obnemogli obtičimo v tem kevdru, kot da bi nas Franklovija ujela v mišnico, da ne moremo nikamor. :-P
... OK, če pozabim na čas, je v prostoru tako, da čim se premakneš, greš vedno naprej, ker tudi nazaj je v bistvu naprej, le smer je nasprotna, zato je včasih boljše, če malo počakaš in se nikamor ne premakneš ... no, vprašanje pa je, kam gredo Financarji, ker nisem glih ziher, da vejo, čeprav je res, da kaj dosti izbirat ne morejo, ker pravilo "kakva meni plata, takva tebi vrata" deluje v obe smeri in po priloženem sodeč deluje vedno bolj ... alzo, če mene kaj vprašaš, toti kevder pri ohranjanju kvalitete Financarjem bolj pomaga, kot škodi, tako da njihova pomoč pri umiranju lastnega "otroka" ni glih najbolj pametna izbira, sploh ker jih v današnjem času in prostoru nimajo glih dosti ...
najobj sporočil: 31.920
[#2794033] 16.09.19 11:51 · odgovor na: pobalin (#2794026)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [FIN-311684]
> Kaj se sekiraš? Pišeš, zabavaš se in vse jemlješ kot igro, jaz še kot rekreacijo.
Glede na število komentarjev si v vrhunski formi - najmanj za ajronmena. :-P
... čuj, s takšno formo bi Roglič zmagal tudi na Tour de France, čeprav letos tam sploh ni dirkal ...
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2794034] 16.09.19 11:58 · odgovor na: pobalin (#2794026)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [FIN-311684]
>
Kot zastonjkar ne vem, kakšno "pogodbo" imate naročniki, ampak nekako bi si upal staviti, da vam nikjer ni obljubljeno, da vam bodo stregli s komentarji zaposlenih tudi tukaj v kevdru. Zato sem prepričan, da si malo zamešal vlogi Črta kot izvajalca storitev za Finance in posledično njihovo publiko s Črtom kot fizično osebo...
Res sem zamešal, bil sem prepričan, da je Črt zaposlen na Financah, zdaj pa izvem, da je podjetnik na trgu kot jaz in si seveda na forumu sam izbere komentarje na njegove komentarje, ki jih želi brati, tako kot jaz izberem knjige, ene so mi všeč, druge niso.
pobalin sporočil: 14.456
[#2794045] 16.09.19 12:57 · odgovor na: najobj (#2794033)
Odgovori   +    1
[najobj]
... čuj, s takšno formo bi Roglič zmagal tudi na Tour de France, čeprav letos tam sploh ni dirkal ...
In ti, ubogi, totalno ignorirani, napaćeni Štajerc bi s svojo kondicijo prišel okrog sveta - po gugelmeps. Sami kaveljci in korenine smo tukaj. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2794049] 16.09.19 13:19 · odgovor na: najobj (#2794029)
Odgovori   +    1
[najobj]
alzo, če mene kaj vprašaš, toti kevder pri ohranjanju kvalitete Financarjem bolj pomaga, kot škodi, tako da njihova pomoč pri umiranju lastnega "otroka" ni glih najbolj pametna izbira, sploh ker jih v današnjem času in prostoru nimajo glih dosti ...
Eh, tvoje izvajanje bi razumel, če bi bil tole za roko-kmetske Finance forum pecuniarium. Pa ni. To so samo katakombe zablodelih duš, ki jih bodo mora čez nekaj stoletij za denar raziskovali, pisali znanstvene članke in kazali zanamcem. Na nas je, da se spravimo iz njih in si priborimo svoj Bizanc in svoj Vatikan, če nam je kaj do tega.

Da se brez kevdra da, poskušajo dokazati bivši delavski sorabotniki na Petričku (Delo), kjer gledam vedno daljše sence vseh večjih cehovsko-panožno-konferečno-mrežastih projektov Financ. V 60-letnem možganskem in medijskem hrustu-trustu se obnašajo kot kitajčki - od prevzemanja kadrov do kopiranja, posnemanja projektov in vzorcev so prešli v brutalno uporabo velikosti in vpliva "vodilnega časnika" (in njegovega lastnika).

Ob neustavljivem propadanju kvalitete svojega paradnega časopisa so se na Petričku lotili prav tistega segmenta, ki ga je Gustl tukaj razglašal za prihodnost Financ. Mogoče bo to res, ampak če bo šlo tako naprej, bo na ravni malih MojeDeželnih kmetičev in obrtničkov in interesnih ali ideoloških prijateljev te redakcije.

Me prav zanima, če bo Gustl kaj pripomnil na to... :-P
pobalin sporočil: 14.456
[#2794064] 16.09.19 14:53 · odgovor na: pobalin (#2794049)
Odgovori   +    0
Ko je članek, ki že z naslovom oznanja, da je prepis članka iz Dela, totalno zaklenjen,
drazbe.finance.si/89...bo-na-trgu

potem veš, da je nekaj drugače v Deželi Moji. Da so akterji morda sklenili oligopolen dogovor o zaklepanju sposojenih zaklenjenih vsebin. Da džirnalisti in njihovi gospodarji tolerirajo sprotno povzemanje člankov konkurence, če le ni objavljeno zastonj. Ali pa gre samo za napeljevanje k taki politiki. Tudi džirnalisti morajo živet.

Oligopolno pošteno! Vprašanje je, kje se v tem najdejo državna sta.si, javna hiša RTVS in brezplačnik državnega Telekoma? In kje se v tej shemi znajdejo vsebine, ki jih tako ali drugače (so)financirajo javna podjetja, npr. kakor javni odgovor direktorja 100% državnega podjetja, ki pod naročniško klučavnico odgovarja na javni nastop svoje ministrice.

Sicer gre tam zgoraj za tale zaklenjen članek bivšega rabotnika Financ Novice Mihajlovića:
www.delo.si/novice/s...27170.html
Gustl sporočil: 13.629
[#2794066] 16.09.19 15:12 · odgovor na: pobalin (#2794064)
Odgovori   +    0
[pobalin]
Ko je članek, ki že z naslovom oznanja, da je prepis članka iz Dela, totalno zaklenjen,
drazbe.finance.si/89...bo-na-trgu

potem veš, da je nekaj drugače v Deželi Moji. Da so akterji morda sklenili oligopolen dogovor o zaklepanju sposojenih zaklenjenih vsebin. Da džirnalisti in njihovi gospodarji tolerirajo sprotno povzemanje člankov konkurence, če le ni objavljeno zastonj. Ali pa gre samo za napeljevanje k taki politiki. Tudi džirnalisti morajo živet.
Kaj pa če je bila anomalija vmes, ko je bila vsebina brezplačna?
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2794080] 16.09.19 16:22 · odgovor na: Gustl (#2794066)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-317028 16.09.2019 16:24
[Gustl]
> [pobalin]
> Ko je članek, ki že z naslovom oznanja, da je prepis članka iz Dela, totalno zaklenjen,
>
Kaj pa če je bila anomalija vmes, ko je bila vsebina brezplačna?
“Dandanes ljudje poznajo ceno vsega in vrednost ničesar” je napisal Oscar Wilde v Sliki Doriana Greya. Cena ne odraža vrednosti stvari. Voda ima nizko ceno in neprecenljivo vrednost, zlato ima visoko ceno in ničto vrednost posebej v puščavi ko si žejen.

Ene stvari imajo vrednost, druge imajo ceno. Kako uravnovesiti veliko neskladje med ceno in vrednostjo nečesa npr. časnika Finance? Cena nečesa npr. časnika Financ nikakor ne izraža njegove vrednosti, ker je vanjo poleg želje po dobičku lastnikov vgrajena tudi želja za dobrimi plačami zaposlenih.

Kako doseči tržne cene, se sprašujemo vsi podjetniki, kaj dati brezplačno, kaj in koliko dati zastonj, pravkar ko misliš, da si našel rešitev se pojavi "anomalija" zakaj bi vrednost sploh dali zastonj v kapitalističnih časih, ki so na vse kar obstaja nalimali ceno?
Gustl sporočil: 13.629
[#2794082] 16.09.19 16:38 · odgovor na: anon-317028 (#2794080)
Odgovori   +    0
Točno to so vprašanja s katerimi se trenutno ukvarjam v naših firmah.

Kako zakasirati nekaj, kar je nekomu lahko vredno (vec) 1000 eur, nekdo pa označi to isto za brezvezen dolgčas.

Mediji imamo s tem velike težave, ker izviramo iz logike "masovnega produkta", ker je to nekoc prinašali največjo korist za podjetje (no, ne samo medijem, celotna masovna produkcija tako deluje).
pobalin sporočil: 14.456
[#2794083] 16.09.19 16:45 · odgovor na: Gustl (#2794066)
Odgovori   +    0
[Gustl]
Kaj pa če je bila anomalija vmes, ko je bila vsebina brezplačna?
Definitivno, o tem sploh nima smisla razpravljati. Mislim celo, da se je bolj kot z internetom tevtonika pri nas premaknila z brezplačniki, kamor štejem tudi 24ur.com s sateliti in rtvslo.si. Oziroma so ti zelo okrepili potresne sunke v panogi.

Ampak tvojo repliko sem si bolj želel na en drug odstavek, o akcijah na Petričku.
Gustl sporočil: 13.629
[#2794085] 16.09.19 16:56 · odgovor na: pobalin (#2794083)
Odgovori   +    1
Ne vem, ce je kaj drugega zanimivo.

Citiranje, navajanje, nadgradnja...so nekaj najbolj normalnega v medijih pa cak i sire in nima prav nobene veze s Slovenijo. Cisto povsod je tako.

Finance tu malo izstopamo le po tem, da vedno bolj striktno ze v naslovu navajamo vir.

Ce bi ga sele notri nekje, bi bil prikrajšan za občutek, da si nekaj nasel :)
pobalin sporočil: 14.456
[#2794091] 16.09.19 17:12 · odgovor na: Gustl (#2794085)
Odgovori   +    0
Ko se bister fant naredi neumnega, je čas za odmor s pijačo.
Gustl sporočil: 13.629
[#2794092] 16.09.19 17:15 · odgovor na: pobalin (#2794091)
Odgovori   +    1
[pobalin]
Ko se bister fant naredi neumnega, je čas za odmor s pijačo.
Ali pa za direktnejso artikulacijo.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2794108] 16.09.19 20:12 · odgovor na: Gustl (#2794085)
Odgovori   +    0
[Gustl]

Finance tu malo izstopamo le po tem, da vedno bolj striktno ze v naslovu navajamo vir.
Pa vendar še naprej gonite tisto "ignore", kar se meni zdi kot rasistično prepričanje o lastni večvrednosti, ki jo zaradi tega ali onega uporabljajo skrajneži (skriti in odkriti) na tem portalu.
Gustl sporočil: 13.629
[#2794112] 16.09.19 20:58 · odgovor na: anon-317028 (#2794108)
Odgovori   +    1
[FIN-311684]
> [Gustl]
>
> Finance tu malo izstopamo le po tem, da vedno bolj striktno ze v naslovu navajamo vir.

Pa vendar še naprej gonite tisto "ignore", kar se meni zdi kot rasistično prepričanje o lastni večvrednosti, ki jo zaradi tega ali onega uporabljajo skrajneži (skriti in odkriti) na tem portalu.
Bistvo se mi zdi v odebeljenem.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2794113] 16.09.19 21:13 · odgovor na: Gustl (#2794112)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [FIN-311684]
> > [Gustl]
> >
> > Finance tu malo izstopamo le po tem, da vedno bolj striktno ze v naslovu navajamo vir.
>
> Pa vendar še naprej gonite tisto "ignore", kar se meni zdi kot rasistično prepričanje o lastni večvrednosti, ki jo zaradi tega ali onega uporabljajo skrajneži (skriti in odkriti) na tem portalu.

Bistvo se mi zdi v odebeljenem.
Bistvo vendar ni v slovnični napaki, bistvo je v rasističnem prepričanju večvrednosti.
Gustl sporočil: 13.629
[#2794114] 16.09.19 21:39 · odgovor na: anon-317028 (#2794113)
Odgovori   +    1
Kaksna slovnična napaka?

Pravim, da "zdenje" je mnenje. Ni fakt.
hostamox sporočil: 8.460
[#2794119] 16.09.19 22:28 · odgovor na: Gustl (#2794082)
Odgovori   +    0
[Gustl]
Točno to so vprašanja s katerimi se trenutno ukvarjam v naših firmah.

Kako zakasirati nekaj, kar je nekomu lahko vredno (vec) 1000 eur, nekdo pa označi to isto za brezvezen dolgčas.

Mediji imamo s tem velike težave, ker izviramo iz logike "masovnega produkta", ker je to nekoc prinašali največjo korist za podjetje (no, ne samo medijem, celotna masovna produkcija tako deluje).
Možnosti so vedno vsaj tri, poleg vseh ostalih
-skrbite, da vam naročništvo čimpočasneje pada
-skrbite, da ste na safe side- stalno stroškvna optimizacija
-diverzifikacija, da niste več le cajtn, kar tudi počnete

Škoda se je obremenjevat s tem koliko lahko nekomu zakasiraš, pomembnejše je gornje.
Tisti, ki mu je vredno več, mu denar iztisneš drugje pri dodatnih vsebinah. Lahko kupiš jagode, ki si jo sam nabereš, ki jih dobiš nabrane pri proizvajalcu, dostavljene na dom, ekstra kvaliteta in vsakič je cena drugačna.


V času poceni in dosegljive tehnologije bi lahko personalizirali časopis in si določili različne nivoje dostopa, trenutno imate le tri.

Ker ste majhni imate možnost testiranja- seveda dokler vas ne bojo Švedi imeli preveč zaradi s kakih hudih novatarij.

Pa upam, da imate kako mlado zaledje, ker vidva s Črtom bosta v nekaj letih zgubila edge. Črta že sedaj B.K. .


Samo moje mnenje, ko si ravno prišel v t.i. pobalinov kevder
Gustl sporočil: 13.629
[#2794124] 16.09.19 23:11 · odgovor na: hostamox (#2794119)
Odgovori   +    1
[hostamox]

Pa upam, da imate kako mlado zaledje, ker vidva s Črtom bosta v nekaj letih zgubila edge.
To je izziv, da.
pobalin sporočil: 14.456
[#2794126] 17.09.19 00:14 · odgovor na: Gustl (#2794092)
Odgovori   +    0
Ciljal sem na poplavo enih poslovnih srečanj, konferenc, simpozijev, ki jih oglašuje in soorganizira Delo na področju podjetništva, energetike, okolja, medicine itn. (ni da ni). Meni izgleda čisti kopipejst vaših "prilog/portalov" in iventov, pa že Svet kapitala mi je izgledal kot pljunute fake Finance, ki bi jih nekdo priredil kot prilogo.
pobalin sporočil: 14.456
[#2794128] 17.09.19 00:16 · odgovor na: hostamox (#2794119)
Odgovori   +    0
[hostamox]
Pa upam, da imate kako mlado zaledje, ker vidva s Črtom bosta v nekaj letih zgubila edge. Črta že sedaj B.K. .
They can lose some edge but they'll still have a point. :-)
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2794137] 17.09.19 06:32 · odgovor na: Gustl (#2794114)
Odgovori   +    1
[Gustl]
Kaksna slovnična napaka?

Pravim, da "zdenje" je mnenje. Ni fakt.
Res je, je zgolj moje mnenje, ki ga ne bi smel tako hudo posploševati, saj je premalo faktov za to.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2794141] 17.09.19 07:18 · odgovor na: pobalin (#2794126)
Odgovori   +    0
[pobalin]
Ciljal sem na poplavo enih poslovnih srečanj, konferenc, simpozijev, ki jih oglašuje in soorganizira Delo na področju podjetništva, energetike, okolja, medicine itn. (ni da ni). Meni izgleda čisti kopipejst vaših "prilog/portalov" in iventov, pa že Svet kapitala mi je izgledal kot pljunute fake Finance, ki bi jih nekdo priredil kot prilogo.
V Svetu kapitala v članku "Stroški in priložnosti podnebne krize za podjetja" piše, da vse zelene, čiste, okoljske, nizkoogljične tehnologije "ustvarjajo nova zelena in bolj pravična delovna mesta..." Kakšna so to pravična delovna mesta oz. kakšna so bolj pravična delovna mesta? Kakšna so nepravična delovna mesta? Se nepravična delovna mesta v skladu z Mao Zedongovo teorijo o protislovju, v revolucionarno razrednem boju preobrazijo v pravična delovna mesta?

Pravična in bolj pravična delovna mesta na: svetkapitala.delo.si...tja-226758
Gustl sporočil: 13.629
[#2794144] 17.09.19 07:32 · odgovor na: pobalin (#2794126)
Odgovori   +    1
[pobalin]
Ciljal sem na poplavo enih poslovnih srečanj, konferenc, simpozijev, ki jih oglašuje in soorganizira Delo na področju podjetništva, energetike, okolja, medicine itn. (ni da ni). Meni izgleda čisti kopipejst vaših "prilog/portalov" in iventov, pa že Svet kapitala mi je izgledal kot pljunute fake Finance, ki bi jih nekdo priredil kot prilogo.
Aja to. Si opazil, hehe.

Jah, tako rata, ce ego odloča o biznisu, ne pa fokusiranje na stranke.

Je pa to predvsem kompliment naši ekipi. Nekateri drugi mediji imajo radi naše projekte, naše poslovne modele, naše ljudi...ampak džabe vse to, če ne veš, kaj delaš.

Oz predvsem - ZAKAJ to delaš.
Gustl sporočil: 13.629
[#2794150] 17.09.19 07:50 · odgovor na: hostamox (#2794119)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: Gustl 17.09.2019 08:01
[hostamox]
> [Gustl]
> Točno to so vprašanja s katerimi se trenutno ukvarjam v naših firmah.
>
> Kako zakasirati nekaj, kar je nekomu lahko vredno (vec) 1000 eur, nekdo pa označi to isto za brezvezen dolgčas.
>
> Mediji imamo s tem velike težave, ker izviramo iz logike "masovnega produkta", ker je to nekoc prinašali največjo korist za podjetje (no, ne samo medijem, celotna masovna produkcija tako deluje).

Možnosti so vedno vsaj tri, poleg vseh ostalih
-skrbite, da vam naročništvo čimpočasneje pada
-skrbite, da ste na safe side- stalno stroškvna optimizacija
-diverzifikacija, da niste več le cajtn, kar tudi počnete
V prvi tocki je situacija malo drugačna. Naročnine rastejo 8% y-o-y (print - 6%, digital + 20%). Smo na ravneh, ki smo jih nazandnje videli 2012 in gremo proti ravnem, ki smo jih videli na vrhu leta 2008.

Škoda se je obremenjevat s tem koliko lahko nekomu zakasiraš, pomembnejše je gornje.

S tem se pa ne strinjam. V enačbi prihodkov sta dve spremenljivki:

- koliko prodaš
- kaksna je povprečna cena tega

Prvi je pri naročniškem biznisu sestavljen iz:

- koliko novih strank pridobiš
- koliko starih strank izgubis

Dodatno dimenzijo da dejstvo, da se nihce ni zivel od prihodkov, ampak od dobicka oz bolje "razlike v ceni" (contribution margin - prispevek h kritju), tako da to je glavni fokus.

Zato je pricing tu zelo pomemben - KPI ni število narocnikov, KPI je prispevek h kritju, ker urednistvo (fabrka) je drago.

Ce poenostavim...

Vcasih se splača narest manj traktorjev pa tiste za prave stranke, kot pa imeti petletni cilj "naredimo X traktorjev" :)
pobalin sporočil: 14.456
[#2794163] 17.09.19 09:17 · odgovor na: anon-317028 (#2794141)
Odgovori   +    1
[FIN-311684]
Pravična in bolj pravična delovna mesta na: svetkapitala.delo.si...tja-226758
Si pogledal, kdo je avtorica tega odličnega strokovnega neodvisnega džirnalizma? Ana Struna Bregar, izvršna direktorica Centra energetsko učinkovitih rešitev! Skoraj pol te oglasne priloge jim pišejo zunanji za samopromocijo in kot prikrito oglaševanje. Brezplačnik s Petrička!
pobalin sporočil: 14.456
[#2794168] 17.09.19 09:50 · odgovor na: Gustl (#2794144)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: pobalin 17.09.2019 09:55
[Gustl]
Aja to. Si opazil, hehe.
Kako ne bi opazil, če osli po 1/4 do 1/2 strani namenijo tem svojim kramarijam, visokoletečim klepetalnicam. Opazil sem tudi ironijo, da tam zraven pogosto nastopa en zakrnel ostanek tiste elitne, potem prihvatizirane, razrezane in delno propadle družbenogospodarske hiše, Gospodarski vestnik imenovane, iz katere so izšle tudi Finance.

Če bi čez noč postal milijarder in bi hotel z leti postati milijonar, bi kupil vas, vse ex-črnovdovce skupaj, vas postavil v vrsto in naredil red. :-)
Oz predvsem - ZAKAJ to delaš.
Oh, to pa res ni težko: če ne veš prav dobro, kaj bi počel, kopiraj (prvega) soseda.

Nekoč davno je iz bratske nam ZSSR k nam prišla lepo prevedena propagandna knjižica s poučno zgodbico o kapitalizmu in kapitalistih. Kapitalist A je pogruntal, da bi se splačalo delati klobuke in je to začel. Posel mu je šel tako dobro (investicije, delovna mesta pa vse to), da sta to opazila B in potem še C. Jasno, da sta oba začela delati klobuke (investicije, delovna mesta pa vse to). Potem je ob hiperprodukciji hitro zmanjkalo glav zanje in ker jih A, B in C niso znali najti/naštancati, so vse tri firme kmalu šle k vragu. Z današnje perspektive manjkata poglavji o iskanju glav na drugem koncu sveta in potem še o prisilni poravnavi via Malta ali Jalta.

Na Petričku so premladi, da bi poznali te zgodbe, in čisto preveč odprte glave, da bi verjeli stari sovjetski komunistični propagandi. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2794173] 17.09.19 10:22 · odgovor na: pobalin (#2794168)
Odgovori   +    0
Še pomnite tovariši užaljenega pobalina tožbe, da je nepremičnska scena naštimana za degresiven, superhikovski davek? Da bo ta največ jemal (revnim ne, ker skoraj nimajo nepremičnin) manj bogatim, najmanj pa res bogatim? Ker so "GURS-modelske" ocene "tržne vrednosti" nepremičnin tako svinjsko superhikovske.

Na to sem se spomnil danes, ko sem na brezplačniku državnega Telekoma prebral kričavo novico o licitacijski prodaji nesojene rezidence nesojenega poštenjaka Racmana. Siol namreč prenaša poročanje svojega planetarnega TV postajališča o izklicni ceni in domnevni tržni vrednosti hiše račjega skopušnika.
Vse bolj se pogreza imperij razvpitega lastnika Koloseja Sergeja Racmana. Medtem ko ga policija išče z najvišjo stopnjo mednarodne tiralice, gre zaradi milijonskega dolga na javno dražbo njegova kar 4.500 kvadratnih metrov velika "graščina" na ljubljanskem Rudniku.
In to za 851 tisočakov, takšna je izklicna cena luksuzne vile, čeprav jo nepremičninski strokovnjaki ocenjujejo na več kot tri milijone evrov.
siol.net/novice/slov...deo-507307
Ker nikjer ne piše, na koliko to posestvo, ki menda sameva že kakšnih 10 let, ceni cenjena državna strokovna ustanova, sem šel pogledat. Spomnil sem se, da je to sočno temo in ceno nekoč že obdelal Reporter, jaz pa sem jo tu nekje z guštom recikliral. V mržnji do državnega superhikovstva pa to.

No, vrednost po GURS je... uganite! Neee, narobe. Cel kompleks dveh stavb in štirih parcel je ocenjen na celih 424.590 evrov. S strani "države" postavljena izklicna cena je več kot dvakratnik s strani "države" določene "tržne cene". Kdo je tu nor?

Kar preverite še sami, mali davkoplačevalci v veliko bolj normalno ocenjenih blokovskih stanovanjih in enodružinskih hišah, če pobalinu ne verjamete.

Naslov: Ob dolenjski železnici 84a, Ljubljana
katastrska občina: 1695 Karlovško predmestje
številka stavbe: 5170
številke parcel: 232/45, 232/46, 232/47, 232/49, skupaj 483 m2
vpis v kataster očitno ni urejen

Kdo gre stavit, da bo kupec skopušnikove graščine neznan ali pa se bo izkazalo, da bo iz podobne zgodbe kot tisti odvetnik, ki je za nekaj jurjev kupil ponarejeno sliko, s katero je njegov klient iz "naivne" državne banke namolzel milijone in jih pognal v nepovrat. Morda točno takrat, ko je bil omenjeni odvetnik cenjeni član nadzornega odbora te iste "naivne" državne banke.

Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 57