Strani: 1 2

shevchenko sporočil: 21.898
[#2762801] 10.03.19 18:41
Odgovori   +    40
ko se zacnejo objavljat taki clanki, je jasno, da je prodaja zacela padat in se jo poskusa spodbudit z groznjami, ces, potrosniki, hitro kupit, se drazje bo.

vi samo grozite, kolikor vam srce pozeli, mene taksni clanki samo demotivirajo.

milac, a posodis malo kristalno kuglo, imam tudi sam ene par vprasanj.
dikembe sporočil: 157
[#2762807] 10.03.19 19:49 · odgovor na: shevchenko (#2762801)
Odgovori   +    24
Zadnja sprememba: dikembe 10.03.2019 19:49
Sredi januarja sem se zanimal za nov avto. Akcija minus 4800€.
Prodajalec mi zatrdi, da, ce ga hocem, ga moram rezervirati takoj, ker jih imajo samo še xx. In grejo kot žemljice.
Danes, skoraj dva meseca kasneje, jih je na Avtonetu resda malo manj, ampak vsi tisti, ki sem si jih ogledoval v salonu, so še na voljo.
Še vedno pošteno razmišljam.
blink sporočil: 3.523
[#2762819] 10.03.19 21:11 · odgovor na: dikembe (#2762807)
Odgovori   +    9
[dikembe]
Sredi januarja sem se zanimal za nov avto. Akcija minus 4800€.
Prodajalec mi zatrdi, da, ce ga hocem, ga moram rezervirati takoj, ker jih imajo samo še xx. In grejo kot žemljice.
Danes, skoraj dva meseca kasneje, jih je na Avtonetu resda malo manj, ampak vsi tisti, ki sem si jih ogledoval v salonu, so še na voljo.
Še vedno pošteno razmišljam.
Star marketinški trik.
anon-476752 sporočil: 484
[#2762829] 11.03.19 00:34 · odgovor na: dikembe (#2762807)
Odgovori   +    12
To danes ni več mogoče. Ker je hiperprodukcija takšna, da je vse na voljo. Edino če imaš kakšno specifično željo oz konfiguracijo, potem pač traja. Trgovcev z avti kmalu ne bo več. Me zanima kako si medsebojno zaposleni fikusi v avtohišah opravičujejo svoj obstoj... Oz kaj je tako zanimivega na netu, da lahko vsak dan buljijo vanj 80% delovnega časa in se pretvarjajo da delajo.
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2762830] 11.03.19 00:38
Odgovori   +    21
Tako ali drugače, kriza bo prišla. Ne vemo kdaj točno bo prišla in kako globoka bo, ampak zagotovo bo. Več kot stoletje že kapitalizem teče v ciklih in ni razloga, da bi se to prekinilo.

In ko pride kriza, se bo zagotovo najprej zmanjšalo povpraševanje po avtomobilih. Težko verjamem, da to ne bo nižalo cen.
rx170 sporočil: 6.393
[#2762832] 11.03.19 00:40 · odgovor na: anon-116402 (#2762830)
Odgovori   +    10
[usimoncic]
Tako ali drugače, kriza bo prišla. Ne vemo kdaj točno bo prišla in kako globoka bo, ampak zagotovo bo. Več kot stoletje že kapitalizem teče v ciklih in ni razloga, da bi se to prekinilo.

In ko pride kriza, se bo zagotovo najprej zmanjšalo povpraševanje po avtomobilih. Težko verjamem, da to ne bo nižalo cen.
Če bodo Trumpove carine, se zna to nižanje cen zgoditi že prej.
milos9 sporočil: 1.044
[#2762836] 11.03.19 07:24 · odgovor na: shevchenko (#2762801)
Odgovori   +    1
Prišel si do naslova in populistično zaključil, da gre za native vsebino, zelo bistroumno.

Podražitev niso grožnje, ampak dejstvo. Kot kaže raziskava pa to ne velja za vse znamke.

Naš nasvet pa je, da se ozrete po alternativah, ki ne vključujejo nakup, ampak najem avta, kar najbrž ne pomeni pospeška za prodajo.

MM
bc123a sporočil: 48.253
[#2762838] 11.03.19 07:27
Odgovori   +    13
To se zdi kot dobra predpriprava za dobo souporabe in drugih oblik delitvene ekonomije, v katero zaradi rasti cen vstopamo še hitreje.
Neumnost.

Souporaba = rentacar.
Kapitalski vlozki, ki so za to potrebni bodo kvecjemu spravili avtomobiliste na kolena ob naslednji vedji krizi (ne, tej, naslednji, se se spomnimo, kako sta Harley in GE skoraj sla po gobe zaradi kreditiranja kupcev?)

Avtomobilisti se naj ukvarjajo z razvojem in prodajo avtomobilov, financiranje pa naj prepustijo tistim, ki se na to bolje spoznajo.

Ne more biti rentacar nadomestilo za to, da ti strizejo stroski in cena po kateri lahko prodajas. IN EU bi lahko malo nehala metati polena pod noge avtoindustriji in si malo pogledala fizikalno realnost. Dieselgate je bil dolgorocno tudi posledica neumnih standardov ki so zahtevali nerealisticno nizke izpuhe in fokusiralo samo na CO2.
anon-181718 sporočil: 149
[#2762844] 11.03.19 07:43
Odgovori   +    32
Svojo kritiko avtohiš sem spisal že v nekem drugem članku, tako da o tem se mi ne da izgubljati besed. Se strinjam z mnogimi zgoraj spisanimi teksti.

Kar me pa moti/skrbi je vse bolj agresivna propaganda souporabe vozila. Da elaboriram:

Pred kratkim sem kot firbec odšel malo po prodajalnah z rabljenimi vozili. Da si ogledam trg in se pripravim na morebiten nakup (novega) rabljenega avtomobila. Kaj sem ugotovil: avtomobili so večinoma (razen nekaj izjem) res slabo vzdrževani. Veliko oguljenih delov, prask, čudnih vonjav "prekritih" z vonjem kemičnih čistil itd. Da ne omenjam vzdrževanja vitalnih delov, ki pa za tole debato niso tako pomembni. Uglavnem vprašal sem se kako slabo mora lastnik avtomobila skrbeti za avto, da je 3-5 let star avto tako sesut. No in potem sem se spomnil nebuloz s souporabo avtomobilov. Kako bo nek uporabnik avtomobila, ki še za svoj lastniški jekleni konjiček ne skrbi, gledal na čistost, urejenost in dolgoročno nego. Pa tu ne govorim o nekih poliranjih in tedenskih globinskih čiščenjih. Govorim o navadni čistosti avtomobila. O tem da nima nekih lukenj od cigaret v sedežih in da ne fašeš nevem kake krame od prejšnjega lastnika v avtu. Ne vem kako bo ta stvar funkcionirala s tega stališča.
Predlagam praktični preizkus: pojdite po ulici, kjer so parkirani avtomobili bočno. Ne preveč očitno samo bežno ozrite v notranjost avtomobilov. 1/3 avtomobilov bo imela v notranjosti toliko šare, da bi samo odstranitev trajala pol ure. Nekje polovica pa bo imela bodisi neko šaro zadaj, bolj ali manj umazane preproge in 10m različnih USB kablov za polnjenje itd.

Kar je moj point je: nisem mahnjen na ultra čiste povoskane avtomobile, vendar se ne usedem v umazan/s kramo napolnjen avto. Kaj šele da bi ga bil primoran vzeti za daljšo pot. Enostavno ne gre. In vse to pomeni, da bodo morali biti (zaradi narave svinjskih lastnikov) ti avtomobili redno čiščeni in posesani, kar bo zopet naneslo dodatne stroške. Da se ne dotikam mehanskih delov, ki niti približno ne bodo zdržali tako dolgo kot v avtomobilu, ki je imel 2-3 lastnike.
Ne predstavljam si, da bi se usedel v avto v katerem je bil nek zanemarjen voznik, po možnosti še kadilec, ki mi v prtljažniku pusti še pol vreče smeti odpadkov. Recimo da bi moral iz LJ v MB na sestanek. Kaj bom klical car sharing podjetje in se kregal ter dokazoval da je avto svinjak? Da voham zažgano sklopko? Bom morda kar jaz čistil avto? Malo morgen!
Souporaba avtomobila je utopija. Ali bo souporaba izjemno draga, ker se bodo kopičili stroški vzrževanja/čiščenja ali pa bodo na trgu premični svinjaki v katerih normalen človek ne bo hotel eksistirati...
anon-181718 sporočil: 149
[#2762846] 11.03.19 07:54 · odgovor na: (#2762845)
Odgovori   +    15
Ma nisem prepričan... Problem sistema plačaj če ne pospraviš/paziš/nevem kaj je ta, da deluje, ko je takih ljudi relativno malo. Morda 5-10%. Ko je presežena krirična masa, se strošek "solidarno" porazdeli.
Podobno kot je s socialo. Če je pijavk malo, se jih lahko z določenimi ukrepi država loti in jih "pripravi" na to da se vključijo v produktivni del družbe. Če pa je pijavk preveč, pa dobimo Slovenijo in volilno bazo Levice in SD-ja...
philips sporočil: 6.715
[#2762849] 11.03.19 08:01 · odgovor na: (#2762845)
Odgovori   +    3
[jezdec666]
Eh, to bo rešeno s ceno uporabe. Daš čist avto, če ne pucanje toliko plus, pospravljanje krame toliko, menjava prevlek toliko in tako dalje. Slovenc je taka žuau, da jo sam toselj zbrihta.
Pa še tisti, ki "prijavi", torej popiše, pofotka in posname svinjarijo bi moral biti upravičen do ugodnosti. Ker drugače bo hitro obupal nad igranjem policaja namesto "ren-a-car" firme.

Preveč komplicirano bo vse skupaj
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2762850] 11.03.19 08:11 · odgovor na: anon-181718 (#2762844)
Odgovori   +    5
[Domen89]
Ne predstavljam si, da bi se usedel v avto v katerem je bil nek zanemarjen voznik, po možnosti še kadilec, ki mi v prtljažniku pusti še pol vreče smeti odpadkov.
Saj rent-a-car ima te probleme teoretično že sedaj.
In potem čiščenje avta stane 200 EUR in kreditno kartico si tako že prej dal za garancijo.

Pa tako kot vse ostalo, bo car sharing v Sloveniji stvar nekega oligopolčka in ko te bosta oba ponudnika dala na črno listo, se boš lahko samo še z biciklom vozil.
anon-181718 sporočil: 149
[#2762858] 11.03.19 08:45 · odgovor na: anon-154083 (#2762850)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: anon-181718 11.03.2019 08:47
Sj to je moj point. Stvar bo kot nek rent-a-car: predraga za dnevno uporabo. Preveč bo drugih stroškov na to obešeno in zato bo nekonkurenčno.

Kot je že omenil nekdo zgoraj: igrali se bomo policaja kdo je kaj polil/strgla/umazal. Jaz osebno nimam časa/živcev za taka jajca...
1357 sporočil: 7.095
[#2762863] 11.03.19 08:59 · odgovor na: anon-181718 (#2762844)
Odgovori   +    3
Preveč osko gledaš na vso stvar in ne vidiš pravega problema. Pravi problem avto industrije je v dejtvu da avto v večini sveta, vsaj tistem razvitem delu kamor sodimo tudi mi vsaj z eno nogo in pol, ni več statusni simbol temveč je postal potrošna dobrina. In temu statusu primerno se formirajo tudi cene, ki so v največji meri odraz statusa neke dobrine. To ni nov trend, to se v avto industriji dogaja že vsaj zadnjih 20 let. Status je avtu kot dobrini načelo več dejavnikov, najbolj ga je pa ogonobila informatizacija/digitalizacija, ki je sleheniku omogočila optimiranje svojih potovalnih stroškov in navad kar je naredilo avto za mnogo ljudi lahko pogrešljivo dobrino in s tem izgubljen tudi vsebinski ne samo formalni status.
anon-181718 sporočil: 149
[#2762870] 11.03.19 09:34 · odgovor na: 1357 (#2762863)
Odgovori   +    18
Zadnja sprememba: anon-181718 11.03.2019 09:38
Tukaj se s teboj niti približno ne morem strinjati.
Avto je in tudi na kratek-srednji rok bo statusni simbol (vsaj v našem prostoru). Kaj bo na dolgi rok pa ve samo Baba Vanga, tako da o dolgoročnih napovedih nima smisla govoriti.

Tu ti lahko serviram moje razmišljanje in videnja:
Mladi (do 35. let) si danes s svojimi plačami in pogodbami za eno leto ne morejo privoščiti novega stanovanja, ki je v preteklosti predstavljal največji nakup v njihovem življenju.
Ta primat največjega nakupa je vsaj v tem delu njihovega življenja prevzel avtomobil.
To je edina stvar, ki si jo lahko kupijo. Edinih nekaj m2, ki je zares njihovih. In ker živijo v najemu, je to najdražja lastnina, ki jo imajo.
Ker gre za nek ideal, ki je dostopen recimo z lizingom za 7 let, to počasi prevzema vlogo stanovanjskih kreditov. Ker pa avto niti ni tako drag špas (v primerjavi s stanovanjem), si lahko omislijo dober in drag avto, ki jim prinaša vsaj malo (lastniškega) veselja. Tako da avtomobili postajajo nova stanovanja. Razlika je ta, da ga lahko dobiš takoj (hitri lizingi, minimalni pologi), omogočajo potovanja, izkazujejo kupno moč lastnika in dejansko (vsaj tako pravijo marketinški guruji) vzbujajo emocije.
In kot si dejal: ja gleda se na sprotne stroške, vendar za kakšno ceno? Primer električnega avtomobila, ki ti porabi 15% tistega kar porabi nek bencinar. Cena pa je x2. In ker kot rečeno avto prevzema primat največje "investicije", se tudi to kupi. Kljub temu da je bedarija^3.

Da strnem: stanovanja so za mnoge nedosegljiva. Avto se prikladno izkaže za nek idel za katerega se splača delat oziroma zakreditirat (in nadomesti sanje o lastnem bivališču). Omogoča svobodo, izkazovanje statusa itd. Ker so mladi navajeni ti. instant gratifikacije, je to super. Dobijo novo začasno službo z 1200€ neto in že se peljejo v novem Mercedesu B klase. Imajo "dobra kola", poleg lizinga in najemnine pa ostane še za kako potovanje. Če pa v objektiv za na Instagram pride Mercedes in Sardinija, pa še toliko bolje. Vsi mu zavidajo "šik lifestyle". Aja tistih 35m2 v bloku iz 1962 pa se lahko ob usnjenem ogrevanem volanu kaj hitro izbriše iz spomina...

PS: Če ne verjameš mojim besedam, prosim pojdi do xy osebe stare 25. let, ki ima trenutno 950€ neto in mu razloži, da če bo pridno šparal in našparal 50k v 15. letih, bo takrat lahko vzel 100k€ kredita z ročnostjo 30 let. In ko bo star 70 let, bo lastnik čudovitega 45m2 velikega dvosobnega stanovanja na Zaloški, ki bo nekje 2x starejše od njega...
1357 sporočil: 7.095
[#2762871] 11.03.19 09:39 · odgovor na: anon-181718 (#2762870)
Odgovori   +    0
Ravno mladi so avtu kot dobrini spustili statustni simbol iz prestiža v potrošno odbrino. Poglej njihove potovalne navade in potovalne nade srednje generacije.
anon-181718 sporočil: 149
[#2762872] 11.03.19 09:41 · odgovor na: 1357 (#2762871)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: anon-181718 11.03.2019 09:42
Poglej raje vozni park pred fakultetami in študentskimi domovi...
sopranos sporočil: 11.404
[#2762876] 11.03.19 10:06 · odgovor na: anon-181718 (#2762870)
Odgovori   +    8
[Domen89]
Tukaj se s teboj niti približno ne morem strinjati.
Avto je in tudi na kratek-srednji rok bo statusni simbol (vsaj v našem prostoru). Kaj bo na dolgi rok pa ve samo Baba Vanga, tako da o dolgoročnih napovedih nima smisla govoriti.

Tu ti lahko serviram moje razmišljanje in videnja:
Mladi (do 35. let) si danes s svojimi plačami in pogodbami za eno leto ne morejo privoščiti novega stanovanja, ki je v preteklosti predstavljal največji nakup v njihovem življenju.
Ta primat največjega nakupa je vsaj v tem delu njihovega življenja prevzel avtomobil.
To je edina stvar, ki si jo lahko kupijo. Edinih nekaj m2, ki je zares njihovih. In ker živijo v najemu, je to najdražja lastnina, ki jo imajo.
Ker gre za nek ideal, ki je dostopen recimo z lizingom za 7 let, to počasi prevzema vlogo stanovanjskih kreditov. Ker pa avto niti ni tako drag špas (v primerjavi s stanovanjem), si lahko omislijo dober in drag avto, ki jim prinaša vsaj malo (lastniškega) veselja. Tako da avtomobili postajajo nova stanovanja. Razlika je ta, da ga lahko dobiš takoj (hitri lizingi, minimalni pologi), omogočajo potovanja, izkazujejo kupno moč lastnika in dejansko (vsaj tako pravijo marketinški guruji) vzbujajo emocije.
In kot si dejal: ja gleda se na sprotne stroške, vendar za kakšno ceno? Primer električnega avtomobila, ki ti porabi 15% tistega kar porabi nek bencinar. Cena pa je x2. In ker kot rečeno avto prevzema primat največje "investicije", se tudi to kupi. Kljub temu da je bedarija^3.

Da strnem: stanovanja so za mnoge nedosegljiva. Avto se prikladno izkaže za nek idel za katerega se splača delat oziroma zakreditirat (in nadomesti sanje o lastnem bivališču). Omogoča svobodo, izkazovanje statusa itd. Ker so mladi navajeni ti. instant gratifikacije, je to super. Dobijo novo začasno službo z 1200€ neto in že se peljejo v novem Mercedesu B klase. Imajo "dobra kola", poleg lizinga in najemnine pa ostane še za kako potovanje. Če pa v objektiv za na Instagram pride Mercedes in Sardinija, pa še toliko bolje. Vsi mu zavidajo "šik lifestyle". Aja tistih 35m2 v bloku iz 1962 pa se lahko ob usnjenem ogrevanem volanu kaj hitro izbriše iz spomina...

PS: Če ne verjameš mojim besedam, prosim pojdi do xy osebe stare 25. let, ki ima trenutno 950€ neto in mu razloži, da če bo pridno šparal in našparal 50k v 15. letih, bo takrat lahko vzel 100k€ kredita z ročnostjo 30 let. In ko bo star 70 let, bo lastnik čudovitega 45m2 velikega dvosobnega stanovanja na Zaloški, ki bo nekje 2x starejše od njega...
Za razviti svet, kjer večina ljudi živi v večjih mestih z urejenim javnim potniškim prometom, velja, da avto izgublja na priljubljenosti.

V Sloveniji je pač tako, da je edino Ljubljana približno podobna mestu. In če pogledamo podatke za Ljubljano, zagotovo velja, da se tam število registriranih vozil manjša.

Drugje po Sloveniji pa brez avta praktično ne moreš.

V nekaterih predelih Slovenije kjer je zemlja poceni, mladi še imajo možnost, da si postavijo svojo hišo. Ljubljana z malo širšo okolico je pa že čisto druga žival. Rabiš med 300-400.000 eur. To pa je večini ljudi nedosegljivo.

Enim seveda avto še vedno predstavlja statusni simbol. Je pa vedno več Slovencev bolj racionalnih. Tako pri avtih, kot pri hišah. Ampak je pa res, da je to dolgotrajen proces, ki je v Slovenijo prišel z velikim zamikom.

Sam recimo se si izračunal, da se mi bolj splača voziti avto čim dlje, in da me tudi ob upoštevanju popravil, zadeva pride ceneje.

Tudi pri nepremičninah se mi v tem trenutku splača najemati in ne kupovati. Pri demografiji kot jo imamo, je kupec kralj. Četudi se v tem trenutku zdi, da temu ni tako. Praznih nepremičnin v Sloveniji je res ogromno in vedno več ljudi spoznava, da jim to predstavlja strošek.
klemenstp sporočil: 2.568
[#2762877] 11.03.19 10:08 · odgovor na: anon-181718 (#2762872)
Odgovori   +    7
[Domen89]
Poglej raje vozni park pred fakultetami in študentskimi domovi...
Recimo v moji soseski, veliko mladih do 25 leta nima niti izpita za avto, in ga sploh nima v planu delat. Jaz sem že pri 17,5 letih, komaj čakal, da naredim izpit, saj mi je pomenil neke vrste svobodo. Pred 25 leti, ko smo bili dovolj stari za vozniški izpit, smo ga imeli v roku enega leta čisto vsi. Ne poznam osebe takrat, ki ga ne bi imela. Sedaj očitno ni več tako. Nočem posploševati, ampak vseeno mladi drugače dojemajo te zadeve. Strinjam se pa s tvojim razmišljanjem glede stanovanja in nakupa avtomobila. Stanovanje nedosegljivo za večino, avto pa bolj ali manj z lahkoto.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2762921] 11.03.19 13:42 · odgovor na: milos9 (#2762836)
Odgovori   +    3
[milos9]
Prišel si do naslova in populistično zaključil, da gre za native vsebino, zelo bistroumno.
nene, sem kar cel clanek prebral, konec koncev je sel zeton papa...
s tem ali je native, ali ne, pa se ne ukvarjam, bere se, kot se bere.
Podražitev niso grožnje, ampak dejstvo. Kot kaže raziskava pa to ne velja za vse znamke.
"Ko upoštevamo vse te spremembe, je logično, da se avtomobili dražijo in da se bodo dražili tudi v prihodnje"

dejstvo so za nazaj. za naprej pa je to zgolj spekulacija. razen ce so res proizvajalci pisali clanek, pa da vedo, kako bodo cene postavljali.
Naš nasvet pa je, da se ozrete po alternativah, ki ne vključujejo nakup, ampak najem avta, kar najbrž ne pomeni pospeška za prodajo.
ziher ja, ker najem avta je leta 2019 danes nekaj najbolj obicajnega, nekako toliko je normalen kot elektricni avti ali pa se manj. thanks, but no, thanks.

sem pa ze raje brez avta, kot da si ga moram delit s kaksnim dzankijem, me ustavi policija, noter pa najde pol kile horsa. hvala lepa in nasvidenje.
1357 sporočil: 7.095
[#2762923] 11.03.19 13:48 · odgovor na: anon-181718 (#2762872)
Odgovori   +    7
Tiste"zverine", ki jih vidiš pred fakultetami niso toliko plod želja in možnosti študentov kot zdravljenje frustracij njihovih staršov. Podobna zgodba pri starših je z usmerjanjem otrok v izobraževanja, bolj kot so starši zarukani bolj rinejo svoje otroke v izobraževalne programe za katere ti otroci sploh nimajo nobenega zanimanja in jih upravljajo zgolj in samo zaradi želja njihovih staršev. In to velja od srenje šole naprej, marsi kateri otrok bi šel veliko raje na kako strokovno srenjo šolo kot pa v gimnazijo samo ker je pri starših gimnazija "in" ti svoje otroke masovno upisujejo v gimnazije pa čeprav pri velikem delu teh tako upisanih otrok to pomeni zgolj in samo 4 izgubljena leta.
notomi sporočil: 768
[#2762974] 11.03.19 15:42
Odgovori   +    2
Zanimivi komentarji...skoraj vse so po svoje dejstva. Še dolgo bo trajalo da si bomo avte kar izposojali kot kolesa, tudi eletrika za pogon še ne bo prevladala. Prodajajo se in se bodo. So se pa v zadnjih 30 letih podrazili za 3x. Tona pleha pa ne toliko. Elektronika stane 2000 eur, podražitve na ta racun pa 5 do 10k eur! In tudi tržne znamke se dobro plača...preplaca!
anon-201836 sporočil: 312
[#2762975] 11.03.19 15:44
Odgovori   +    9
Car sharing je komunizem in komunizem ne deluje.

Avti še nikoli niso bili tako poceni. Jugo vas je v komuizmu stal približno 33 plač. To pomeni 23000€. Danes je človeku na voljo recimo ena Škoda Fabia za 12500€ z všetimi stroški financiranja. Avti so dostopni.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2762990] 11.03.19 17:07 · odgovor na: (#2762938)
Odgovori   +    3
Pol kile horsa (ali trave) najbrže ne bo nihče pozabil v avtu
res je. precej vecja verjetnost je, da na zadnjem sedezu fases kako hiv-pozitivno odsluzeno injekcijo

; je pa pri sharingu problem dokazovanja prometnih prekrškov, pa dogodkov na parkingih, pa glede stroškov z gorivom, pa servis,gume, itd.

pri car sharingu je cel kup problemov, ki jih avtor kao ne zeli videti, tocno pa ve, da bralci se kako dobro poznajo. urejen javni promet je precej bolj pomemben od sharinga
P: ne verjamem v car sharing. Sploh pa ne v Slovniji. Ker #golfdizl :-P
mah, slovenija ni tozadevno nic kaj zelo posebnega.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2762992] 11.03.19 17:16 · odgovor na: anon-201836 (#2762975)
Odgovori   +    0
[pesfrdaman]
Car sharing je komunizem in komunizem ne deluje.

Avti še nikoli niso bili tako poceni. Jugo vas je v komuizmu stal približno 33 plač. To pomeni 23000€.
Kako si pa to izračunal? Po spominu: plača 500 mark, Jugo 7500 mark. Pomeni faktor 15.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2762993] 11.03.19 17:19 · odgovor na: anon-181718 (#2762870)
Odgovori   +    9
[Domen89]
Da strnem: stanovanja so za mnoge nedosegljiva. Avto se prikladno izkaže za nek idel za katerega se splača delat oziroma zakreditirat (in nadomesti sanje o lastnem bivališču). Omogoča svobodo, izkazovanje statusa itd. Ker so mladi navajeni ti. instant gratifikacije, je to super. Dobijo novo začasno službo z 1200€ neto in že se peljejo v novem Mercedesu B klase. Imajo "dobra kola", poleg lizinga in najemnine pa ostane še za kako potovanje. Če pa v objektiv za na Instagram pride Mercedes in Sardinija, pa še toliko bolje. Vsi mu zavidajo "šik lifestyle". Aja tistih 35m2 v bloku iz 1962 pa se lahko ob usnjenem ogrevanem volanu kaj hitro izbriše iz spomina...
Zanimive ugotovitve.
Kar me je spomnilo na nekaj drugega: kako se danes ljudje dobivajo po kafičih, ker ni fensi, prijatle domov k staršem vabit, ko si enkrat 35 let star.
Včasih pa so ljudje pri teh letih razkazovali svoja nova stanovanja in pohištvo in tapete v vsaki sobi posebej.
Daleč smo prišli.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2762994] 11.03.19 17:19 · odgovor na: (#2762938)
Odgovori   +    1
#golfdizel in Lastnik, sobota popoldan:

www.youtube.com/watc...CpRIKJYEjw
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2762997] 11.03.19 17:22 · odgovor na: PyotrNovak (#2762994)
Odgovori   +    1
Ni Golf, je pa opica:

www.youtube.com/watc...6lv_pu_enA
anon-201836 sporočil: 312
[#2762998] 11.03.19 17:50 · odgovor na: anon-154083 (#2762992)
Odgovori   +    2
[jani1974]
> [pesfrdaman]
> Car sharing je komunizem in komunizem ne deluje.
>
> Avti še nikoli niso bili tako poceni. Jugo vas je v komuizmu stal približno 33 plač. To pomeni 23000€.

Kako si pa to izračunal? Po spominu: plača 500 mark, Jugo 7500 mark. Pomeni faktor 15.
www.mojvideo.com/vid...b2f9c5d156

Tule
bc123a sporočil: 48.253
[#2763007] 11.03.19 18:22 · odgovor na: anon-181718 (#2762844)
Odgovori   +    22
Zadnja sprememba: bc123a 11.03.2019 18:22
[Domen89]
Souporaba avtomobila je utopija. Ali bo souporaba izjemno draga, ker se bodo kopičili stroški vzrževanja/čiščenja ali pa bodo na trgu premični svinjaki v katerih normalen človek ne bo hotel eksistirati...
Jaz to ze nekaj casa trdim. Souporaba avtomobilov ze obstaja, rece se ji taksi in rentacar, odvisno ali gre za "wet lease" ali pa "dry lease" da si sposodim terminologijo iz avionov.

Obe dejavnosti imata dobro razclenjene stroske in zato staneta kolikor staneta, in zato recimo mestni taksist menja zavorne ploscice enkrat na pol leta :), rentacar avta starejsega od 3 let pa tudi verjetno ne bos nasel :)

Skratka, katerikoli "sharing" bo zavil v eno od teh dejavnosti, moral imeti primerljive cene, ali pa bo propadel zaradi razlogov, ki si jih lepo opisal ti. Avtomobili so narejeni za enega lastnika, ne za deset. V vseh industrijah imas hudo optimizacijo na to, kaksna uporaba se pricakuje. Zato tudi na navadnem pralnem stroju za 300 EUR pise "ni za komercialno uporabo". Ker tisti za komercialno uporabo je 5000 EUR. Ker prvi bo ob komercialni uporabi fuc v nekaj mesecih, ker je pac tako narejen.

Ce bos navaden avto "shareal" tako da bo namesto 10% izkoriscen 100% bo fuc po enem letu. Ker je NAREJEN za 10% izkoriscenost, ne za 100%!

Da tega ne razumejo avtomobilski novinarji, je pa res poden.

Strani: 1 2