11 min
Portugalska tovarna, kjer se vrstijo generacije delavcev
43 min
Najbolj brani članki danes
2 uri
Nov energetski zakon: prepoved plina za nove stanovanjske stavbe z letom 2025, drva imamo radi
3 ure
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
3 ure
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
3 ure
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
3 ure
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
3 ure
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
4 ure
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb 3
5 ur
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
5 ur
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
5 ur
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 2
5 ur
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
5 ur
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
6 ur
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
6 ur
Delo: Nama v roke nemškega sklada
7 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
7 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
7 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1
7 ur
Primerjava: v kateri banki imajo najvišje plače

Strani: 1

1011Arist sporočil: 1.044
[#3000583] 29.06.22 14:08
Odgovori   +    26
Bravo Finance, končno se je začela argumentirana ocena, kaj pomenijo sankcije in trobezljanje lajne s spitzenkandidati.
O tem govorim in pišem na vašem forumu že skoraj štiri mesece.
1127DXSXU sporočil: 833
[#3000586] 29.06.22 14:50 · odgovor na: 1011Arist (#3000583)
Odgovori   +    19
[1011Arist]
Bravo Finance, končno se je začela argumentirana ocena, kaj pomenijo sankcije in trobezljanje lajne s spitzenkandidati.
O tem govorim in pišem na vašem forumu že skoraj štiri mesece.
Dobro, če ti je zaradi tega kaj lažje pri srcu, je to super, ker kot vidiš karavana neovirano dirja naprej ne glede na vse pripombe številnih strok in "kapitala" oziroma gospodarstva.

Šefi iz ozadja se bodo očitno borili do zadnjega Ukrajinskega nabornika in zadnjega frišno natisnjenega EURa, ki gre na račun evropskega srednjega razreda.
Verjamem pa,da bo drugo leto evropsko ljudstvo že precej bolj seznanjeno z gospodarstvom, podobno kot smo sedaj že vsi virologi.
Vsaka šola nekaj stane in vsaka generacija mora dati šolo skozi.
slovenecnb1 sporočil: 5.623
[#3000630] 30.06.22 08:25
Odgovori   +    3
Plina so lagrji polni samo psihiranje in umetno ustvarjanje vißjih cen
kzupanc sporočil: 10.519
[#3000642] 30.06.22 10:20 · odgovor na: 1011Arist (#3000583)
Odgovori   +    2
[1011Arist]
Bravo Finance, končno se je začela argumentirana ocena, kaj pomenijo sankcije in trobezljanje lajne s spitzenkandidati.
O tem govorim in pišem na vašem forumu že skoraj štiri mesece.
In to smo že vsi dojeli pred 4 meseci.
In?
Rešitev, prosim! :)
kzupanc sporočil: 10.519
[#3000643] 30.06.22 10:21 · odgovor na: 1127DXSXU (#3000586)
Odgovori   +    1
Moj odgovor: NATO je zamudil že več kot 4 mesece. Podrobnosti lahko dodam.
1011Arist sporočil: 1.044
[#3000645] 30.06.22 10:45 · odgovor na: kzupanc (#3000643)
Odgovori   +    13
Zadnja sprememba: 1011Arist 30.06.2022 10:46
[kzupanc]
Moj odgovor: NATO je zamudil že več kot 4 mesece. Podrobnosti lahko dodam.
Moj odgovor, sankcij ne bi smeli nikoli uvesti, sedaj pa bi jih morali takoj odpraviti.
Ta nori eksperiment bo plačeval evropski srednji razred še desetletje. Napačna ocena moči in posledic je strahovita strateška napaka EU.
VBMS sporočil: 512
[#3000646] 30.06.22 11:13
Odgovori   +    10
Dobro, da poznamo ceno, ki jo bomo plačali kot ameriška kolonija za to, ker so se dokončno odločili pod klobukom NATA razbiti Rusijo, pa naj stane, kar hoče. Še vedno računam na to, da se bodo EU matere temu uprle, ko bo zmanjkalo ukrajinskih fantov in bo pokorjevanje Rusije zahetvalo življenja njihovih sinov. Ali pa bo kak sarmat srečal London. Džizs, v kakšne čase so nas porinili.
kzupanc sporočil: 10.519
[#3000647] 30.06.22 11:14 · odgovor na: 1011Arist (#3000645)
Odgovori   +    12
[1011Arist]
> [kzupanc]
> Moj odgovor: NATO je zamudil že več kot 4 mesece. Podrobnosti lahko dodam.

Moj odgovor, sankcij ne bi smeli nikoli uvesti, sedaj pa bi jih morali takoj odpraviti.
Ta nori eksperiment bo plačeval evropski srednji razred še desetletje. Napačna ocena moči in posledic je strahovita strateška napaka EU.
Če vemo, da obstaja tudi neruski plin, da obstajajo tudi drugi viri energije in da obstajajo velike rezerve pri zmanjšanju porabe energije - lahko predvidevamo, da se bo Evropa zmogla prilagoditi. Strateško je pa napaka vse, kar v kali ne zatre agresije bivše nosilke imperija na neodvisno državo, nekdaj del tega imperija. Avstroogrska je tudi razpadla, da ne omenjamo angleških in španskih kolonij. Pa podobne agresije pri njih še nisem zasledil.
1011Arist sporočil: 1.044
[#3000648] 30.06.22 11:23 · odgovor na: kzupanc (#3000647)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: 1011Arist 30.06.2022 11:30
[kzupanc]
> [1011Arist]
> > [kzupanc]
> > Moj odgovor: NATO je zamudil že več kot 4 mesece. Podrobnosti lahko dodam.
>
> Moj odgovor, sankcij ne bi smeli nikoli uvesti, sedaj pa bi jih morali takoj odpraviti.
> Ta nori eksperiment bo plačeval evropski srednji razred še desetletje. Napačna ocena moči in posledic je strahovita strateška napaka EU.

Če vemo, da obstaja tudi neruski plin, da obstajajo tudi drugi viri energije in da obstajajo velike rezerve pri zmanjšanju porabe energije - lahko predvidevamo, da se bo Evropa zmogla prilagoditi. Strateško je pa napaka vse, kar v kali ne zatre agresije bivše nosilke imperija na neodvisno državo, nekdaj del tega imperija. Avstroogrska je tudi razpadla, da ne omenjamo angleških in španskih kolonij. Pa podobne agresije pri njih še nisem zasledil.
Saj vem, da gre za prepričevanje prepričanih, ki se z besedami obstreljujeo vsak iz svojega plemena.

Rezerv pri industijski porabi plina praktično ni, ker so procesi optimizirani, lahko samo manj proizvajamo in pademo v globoko recesijo (-13%), ki je večja kot je bila leta 2008 in o kateri govori članek.

Mogoče pa si le lahko vzameš eno uro in pogledaš še drugi pogled, ki se razlikuje od fake news, ki nam jih servirajo, ker smo pač ena stran v spopadu.
www.bitchute.com/vid...Y1AlWb_6cY
kzupanc sporočil: 10.519
[#3000650] 30.06.22 11:39 · odgovor na: 1011Arist (#3000648)
Odgovori   +    6
[1011Arist]
> [kzupanc]
> > [1011Arist]
> > > [kzupanc]
> > > Moj odgovor: NATO je zamudil že več kot 4 mesece. Podrobnosti lahko dodam.
> >
> > Moj odgovor, sankcij ne bi smeli nikoli uvesti, sedaj pa bi jih morali takoj odpraviti.
> > Ta nori eksperiment bo plačeval evropski srednji razred še desetletje. Napačna ocena moči in posledic je strahovita strateška napaka EU.
>
> Če vemo, da obstaja tudi neruski plin, da obstajajo tudi drugi viri energije in da obstajajo velike rezerve pri zmanjšanju porabe energije - lahko predvidevamo, da se bo Evropa zmogla prilagoditi. Strateško je pa napaka vse, kar v kali ne zatre agresije bivše nosilke imperija na neodvisno državo, nekdaj del tega imperija. Avstroogrska je tudi razpadla, da ne omenjamo angleških in španskih kolonij. Pa podobne agresije pri njih še nisem zasledil.

Saj vem, da gre za prepričevanje prepričanih, ki se z besedami obstreljujeo vsak iz svojega plemena.

Rezerv pri industijski porabi plina praktično ni, ker so procesi optimizirani, lahko samo manj proizvajamo in pademo v globoko recesijo (-13%), ki je večja kot je bila leta 2008 in o kateri govori članek.

Mogoče pa si le lahko vzameš eno uro in pogledaš še drugi pogled, ki se razlikuje od fake news, ki nam jih servirajo, ker smo pač ena stran v spopadu.
www.bitchute.com/vid...Y1AlWb_6cY
Ne me narobe razumet (pa to sem že stokrat povedal). Se strinjam, hudo zn abiti. In res morajo tudi Rusi na ozemlju Ukrajine dobiti svoje pravice. Spreminjanje mej pa ni možno, razen ob popolnem soglasju obeh strani, OZN in svetovnih sil.
najobj sporočil: 31.920
[#3000655] 30.06.22 13:21 · odgovor na: kzupanc (#3000650)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: najobj 30.06.2022 13:25
[kzupanc]
> [1011Arist]
> > [kzupanc]
> > > [1011Arist]
> > > > [kzupanc]
> > > > Moj odgovor: NATO je zamudil že več kot 4 mesece. Podrobnosti lahko dodam.
> > >
> > > Moj odgovor, sankcij ne bi smeli nikoli uvesti, sedaj pa bi jih morali takoj odpraviti.
> > > Ta nori eksperiment bo plačeval evropski srednji razred še desetletje. Napačna ocena moči in posledic je strahovita strateška napaka EU.
> >
> > Če vemo, da obstaja tudi neruski plin, da obstajajo tudi drugi viri energije in da obstajajo velike rezerve pri zmanjšanju porabe energije - lahko predvidevamo, da se bo Evropa zmogla prilagoditi. Strateško je pa napaka vse, kar v kali ne zatre agresije bivše nosilke imperija na neodvisno državo, nekdaj del tega imperija. Avstroogrska je tudi razpadla, da ne omenjamo angleških in španskih kolonij. Pa podobne agresije pri njih še nisem zasledil.
> Saj vem, da gre za prepričevanje prepričanih, ki se z besedami obstreljujeo vsak iz svojega plemena.
>
> Rezerv pri industijski porabi plina praktično ni, ker so procesi optimizirani, lahko samo manj proizvajamo in pademo v globoko recesijo (-13%), ki je večja kot je bila leta 2008 in o kateri govori članek.
>
> Mogoče pa si le lahko vzameš eno uro in pogledaš še drugi pogled, ki se razlikuje od fake news, ki nam jih servirajo, ker smo pač ena stran v spopadu.
> www.bitchute.com/vid...Y1AlWb_6cY
Ne me narobe razumet (pa to sem že stokrat povedal). Se strinjam, hudo zn abiti. In res morajo tudi Rusi na ozemlju Ukrajine dobiti svoje pravice. Spreminjanje mej pa ni možno, razen ob popolnem soglasju obeh strani, OZN in svetovnih sil.
... ja, spreminjanje mej seveda ni možno, razen če se Američani spomnijo, da za svoje potrebe na Balkanu rabijo eno vazalsko državo in za ta namen "demokratično" zbombardirajo mednarodno priznano državo sredi Evrope in brez razprave kaj šele popolnega soglasja obeh strani in OZN v osrčju Srbije proglasijo državo Kosovo ...
kzupanc sporočil: 10.519
[#3000656] 30.06.22 13:35 · odgovor na: najobj (#3000655)
Odgovori   +    2
[najobj]
> [kzupanc]
> > [1011Arist]
> > > [kzupanc]
> > > > [1011Arist]
> > > > > [kzupanc]
> > > > > Moj odgovor: NATO je zamudil že več kot 4 mesece. Podrobnosti lahko dodam.
> > > >
> > > > Moj odgovor, sankcij ne bi smeli nikoli uvesti, sedaj pa bi jih morali takoj odpraviti.
> > > > Ta nori eksperiment bo plačeval evropski srednji razred še desetletje. Napačna ocena moči in posledic je strahovita strateška napaka EU.
> > >
> > > Če vemo, da obstaja tudi neruski plin, da obstajajo tudi drugi viri energije in da obstajajo velike rezerve pri zmanjšanju porabe energije - lahko predvidevamo, da se bo Evropa zmogla prilagoditi. Strateško je pa napaka vse, kar v kali ne zatre agresije bivše nosilke imperija na neodvisno državo, nekdaj del tega imperija. Avstroogrska je tudi razpadla, da ne omenjamo angleških in španskih kolonij. Pa podobne agresije pri njih še nisem zasledil.

> > Saj vem, da gre za prepričevanje prepričanih, ki se z besedami obstreljujeo vsak iz svojega plemena.
> >
> > Rezerv pri industijski porabi plina praktično ni, ker so procesi optimizirani, lahko samo manj proizvajamo in pademo v globoko recesijo (-13%), ki je večja kot je bila leta 2008 in o kateri govori članek.
> >
> > Mogoče pa si le lahko vzameš eno uro in pogledaš še drugi pogled, ki se razlikuje od fake news, ki nam jih servirajo, ker smo pač ena stran v spopadu.
> > www.bitchute.com/vid...Y1AlWb_6cY

> Ne me narobe razumet (pa to sem že stokrat povedal). Se strinjam, hudo zn abiti. In res morajo tudi Rusi na ozemlju Ukrajine dobiti svoje pravice. Spreminjanje mej pa ni možno, razen ob popolnem soglasju obeh strani, OZN in svetovnih sil.

... ja, spreminjanje mej seveda ni možno, razen če se Američani spomnijo, da za svoje potrebe na Balkanu rabijo eno vazalsko državo in za ta namen "demokratično" zbombardirajo mednarodno priznano državo sredi Evrope in brez razprave kaj šele popolnega soglasja obeh strani in OZN v osrčju Srbije proglasijo državo Kosovo ...
Ja, spet sem pozabil na Kosovo. Čeprav so res oni zahtevali republiko že dolgo nazaj in so imeli avtonomno pokrajino znotraj SFRJ. OK. Interesi so interesi. Meni je glede na trenutno stanje videti v življenjskem interesu Evrope Ukrajina kot del Evrope, Rusija pa čim bolj demokratična in v dobrih odnosih z Evropo. Pod trenutno rusko oblastjo to ni mogoče. zato je v mojem interesu zrušitev trenutne ruske oblasti za po potrebi tudi zelo visoko ceno. Ne pa za vsako ceno, seveda.
FIN-544124 sporočil: 2.871
[#3000660] 30.06.22 14:27
Odgovori   +    4
No, ne rabimo Eurostata, OECD ali ECB !

Taki grafi po pangah ne povedo kaj veliko.

Lahko pa smo bolj konkretni.

Primer bom dal Pomurske mlekarne. Nedolgo nazaj je bil članek o uspešnem poslovanju tega podjetja in še ostalih, ki so v lasti istega lastnika.

Glavni energent je plin.

Če se ustavi dobava plina se lahko ustavi tovarna.

Se je kdo vprašal, kam bi dali tisoče litrov mleka, ki ga dnevno pripeljejo od slovenskih kmetov ???

Da o gospodarski škodi ne pišem.

Še huje je, ko se spomnim, da so zadnja leta v moji bližini v večini blokov preuredili ogrevanje na plin.

Kaj bodo delali ljudje, ko bodo prile astronomske položnice ?

Kaj pa bo takrat, če plina sploh ne bo in bodo ljudje sredi zime na hladnem ?

Takrat ne bodo šli na ulice z bicikli ampak malo drugače.

In res bi bo dol viselo, kaj pravi Zelenski ali fon der Lajna ali kavboji !!!

In tudi za NATO jim bo pač vseeno !!!!

Že sedaj se mi smilijo ti ljudje, ki imajo zelo, zelo negotovo prihodnost pred seboj.

Zase se ne bojim. Ogrevam se na pelete in so že nabavljeni. Ena tona jih j ostala še od prejšnje zime.

Ni mi pa vseeno za prijatelje, ki so na milost in nemilost prepuščeni raznim prokavbojskim birokratom iz Bruslja !!!!!!!!
Rokc5 sporočil: 2.857
[#3000663] 30.06.22 14:43 · odgovor na: kzupanc (#3000650)
Odgovori   +    7
Malce off-topic, kaj je resnični vzrok za agresijo na Ukrajino:
Ukrajina ima največje zaloge plina v EU-ju s katerim bi lahko pokrili ogromen delež plinskih potreb EU-ja. In plinsko polje nekako sega preko Harkiva proti Donetsku, ki ga povsem po "naključju" želi Rusija zase. Nekaj plina je sicer tudi v Zah. Ukrajini in v centralni Ukrajini ampak tam je največje plinsko polje.
Ukrajina bi na ta način lahko nadomestila Rusijo pri plinu in če bi bila pri tem integrirana v EU, je to strateška težava za Rusijo. V ozadju so čisto strateški interesi.
P.S. strateška nočna mora za Rusijo pa so tudi plinska polja Kazahstana (ki je trenutno priključen na ruske plinovode) ter predvsem Turkmenistana, ki ima največje zaloge plina na svetu in si želi zgraditi plinovod pod Kaspijskim morjem, preko Azerbajdžana, Gruzije do Turčije.
Viri: en.wikipedia.org/wik...s_Pipeline
0513ANITO sporočil: 10.823
[#3000666] 30.06.22 15:02 · odgovor na: Rokc5 (#3000663)
Odgovori   +    2
[Rokc5]
Malce off-topic, kaj je resnični vzrok za agresijo na Ukrajino:
Ukrajina ima največje zaloge plina v EU-ju s katerim bi lahko pokrili ogromen delež plinskih potreb EU-ja. In plinsko polje nekako sega preko Harkiva proti Donetsku, ki ga povsem po "naključju" želi Rusija zase. Nekaj plina je sicer tudi v Zah. Ukrajini in v centralni Ukrajini ampak tam je največje plinsko polje.
Ukrajina bi na ta način lahko nadomestila Rusijo pri plinu in če bi bila pri tem integrirana v EU, je to strateška težava za Rusijo. V ozadju so čisto strateški interesi.
P.S. strateška nočna mora za Rusijo pa so tudi plinska polja Kazahstana (ki je trenutno priključen na ruske plinovode) ter predvsem Turkmenistana, ki ima največje zaloge plina na svetu in si želi zgraditi plinovod pod Kaspijskim morjem, preko Azerbajdžana, Gruzije do Turčije.
Viri: en.wikipedia.org/wik...s_Pipeline
Lepo si osvetlil dejstvo, da veliko Ruskega plina splih ni "Ruskega"....ampak samo prihaja preko Rusije...Izvor je pa pri Ruskih sosedih...
najobj sporočil: 31.920
[#3000684] 30.06.22 19:09 · odgovor na: kzupanc (#3000656)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 30.06.2022 19:12
> ... ja, spreminjanje mej seveda ni možno, razen če se Američani spomnijo, da za svoje potrebe na Balkanu rabijo eno vazalsko državo in za ta namen "demokratično" zbombardirajo mednarodno priznano državo sredi Evrope in brez razprave kaj šele popolnega soglasja obeh strani in OZN v osrčju Srbije proglasijo državo Kosovo ...
Ja, spet sem pozabil na Kosovo. Čeprav so res oni zahtevali republiko že dolgo nazaj in so imeli avtonomno pokrajino znotraj SFRJ. OK. Interesi so interesi. Meni je glede na trenutno stanje videti v življenjskem interesu Evrope Ukrajina kot del Evrope, Rusija pa čim bolj demokratična in v dobrih odnosih z Evropo. Pod trenutno rusko oblastjo to ni mogoče. zato je v mojem interesu zrušitev trenutne ruske oblasti za po potrebi tudi zelo visoko ceno. Ne pa za vsako ceno, seveda.
... ja, zato pa mora EU s samomorilskimi sankcijami najprej uničit - Američanom sankcije ne pomenijo nič oziroma jim zaradi EU vsiljene energetske odvisnosti sankcije proti Rusiji izrazito koristijo - svoje gospodarstvo in evropsko prebivalstvo pahnit v splošno bedo in revščino, da bo mogoče v nekih drugih časih kot Feniks lahko tudi EU vstala iz pepela ... khmm, če nas samoizvoljeni bruseljski spitzenkandidati z ono fon der lajno na čelu EU z vojno proti Rusiji ne bodo spremenili v prah in pepel, da niti Feniks ne bi mogel narediti nič ...
najobj sporočil: 31.920
[#3000686] 30.06.22 19:28 · odgovor na: Rokc5 (#3000663)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: najobj 30.06.2022 19:37
[Rokc5]
Malce off-topic, kaj je resnični vzrok za agresijo na Ukrajino:
Ukrajina ima največje zaloge plina v EU-ju s katerim bi lahko pokrili ogromen delež plinskih potreb EU-ja. In plinsko polje nekako sega preko Harkiva proti Donetsku, ki ga povsem po "naključju" želi Rusija zase. Nekaj plina je sicer tudi v Zah. Ukrajini in v centralni Ukrajini ampak tam je največje plinsko polje.
Ukrajina bi na ta način lahko nadomestila Rusijo pri plinu in če bi bila pri tem integrirana v EU, je to strateška težava za Rusijo. V ozadju so čisto strateški interesi.
P.S. strateška nočna mora za Rusijo pa so tudi plinska polja Kazahstana (ki je trenutno priključen na ruske plinovode) ter predvsem Turkmenistana, ki ima največje zaloge plina na svetu in si želi zgraditi plinovod pod Kaspijskim morjem, preko Azerbajdžana, Gruzije do Turčije.
Viri: en.wikipedia.org/wik...s_Pipeline
... ja, in glede na popis prebivalstva upload.wikimedia.org...ussian.svg iz leta 2001 so se v Donbasu večinsko poseljeni Rusi - procenti so skoraj primerljivi s Slovenci v Sloveniji - po "naključju" naselili v Donbasu upload.wikimedia.org...Russia.jpg zaradi črnega premoga energetskem "srcu" tedanje Rusije že celo stoletje nazaj, ker so Rusi že takrat vedeli, da bo Zelenski poleg črnega premoga v Donbasu našel največje zaloge plina (vir?) v Evropi, ki jih prej ni hotel izkoriščat, ampak jih je raje šparal za Putina in za vojno z Rusi ... eh, jebiga ...

P.S.: če bi bil žleht, bi rekel, da so Ukrajinci bolj leni in so težaško kopanje premoga v rudnikih Donbasa v času CCCP prepustili Rusom in brez atomskega armagedona za celi svet Donbasa nikoli ne bodo dobili nazaj ...
najobj sporočil: 31.920
[#3000687] 30.06.22 19:42 · odgovor na: 0513ANITO (#3000666)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 30.06.2022 19:44
[0513ANITO]
> [Rokc5]
> Malce off-topic, kaj je resnični vzrok za agresijo na Ukrajino:
> Ukrajina ima največje zaloge plina v EU-ju s katerim bi lahko pokrili ogromen delež plinskih potreb EU-ja. In plinsko polje nekako sega preko Harkiva proti Donetsku, ki ga povsem po "naključju" želi Rusija zase. Nekaj plina je sicer tudi v Zah. Ukrajini in v centralni Ukrajini ampak tam je največje plinsko polje.
> Ukrajina bi na ta način lahko nadomestila Rusijo pri plinu in če bi bila pri tem integrirana v EU, je to strateška težava za Rusijo. V ozadju so čisto strateški interesi.
> P.S. strateška nočna mora za Rusijo pa so tudi plinska polja Kazahstana (ki je trenutno priključen na ruske plinovode) ter predvsem Turkmenistana, ki ima največje zaloge plina na svetu in si želi zgraditi plinovod pod Kaspijskim morjem, preko Azerbajdžana, Gruzije do Turčije.
> Viri: en.wikipedia.org/wik...s_Pipeline
Lepo si osvetlil dejstvo, da veliko Ruskega plina splih ni "Ruskega"....ampak samo prihaja preko Rusije...Izvor je pa pri Ruskih sosedih...
... ja, ker v miniaturni Rusiji www.google.com/maps/...105.318756 se res ne najde nič ... eh, jebiga ...
kzupanc sporočil: 10.519
[#3000695] 01.07.22 07:29 · odgovor na: FIN-544124 (#3000660)
Odgovori   +    3
[]

Ni mi pa vseeno za prijatelje, ki so na milost in nemilost prepuščeni raznim prokavbojskim birokratom iz Bruslja !!!!!!!!
Seveda!
Ko niso preprečili zapiranja JE, ko niso preprečili Slovencem, da bi ustavili Ascent Resources (ali kaj že), ko so sanjraili in še sanjarijo o oskrbi iz sončnih in vetrnih elektrarn, ko so neprestano povečevali odvisnost od Rusije. Za to, kar se sedaj dogaja, je pa kriv Putin.
kzupanc sporočil: 10.519
[#3000696] 01.07.22 07:41 · odgovor na: Rokc5 (#3000663)
Odgovori   +    3
[Rokc5]
Malce off-topic, kaj je resnični vzrok za agresijo na Ukrajino:
Ukrajina ima največje zaloge plina v EU-ju s katerim bi lahko pokrili ogromen delež plinskih potreb EU-ja. In plinsko polje nekako sega preko Harkiva proti Donetsku, ki ga povsem po "naključju" želi Rusija zase. Nekaj plina je sicer tudi v Zah. Ukrajini in v centralni Ukrajini ampak tam je največje plinsko polje.
Ukrajina bi na ta način lahko nadomestila Rusijo pri plinu in če bi bila pri tem integrirana v EU, je to strateška težava za Rusijo. V ozadju so čisto strateški interesi.
P.S. strateška nočna mora za Rusijo pa so tudi plinska polja Kazahstana (ki je trenutno priključen na ruske plinovode) ter predvsem Turkmenistana, ki ima največje zaloge plina na svetu in si želi zgraditi plinovod pod Kaspijskim morjem, preko Azerbajdžana, Gruzije do Turčije.
Viri: en.wikipedia.org/wik...s_Pipeline
No, to so prava vprašanja. O plinu iz Srednje Azije, ki bi lahko prišel tudi do Balkana in Slovenije, se po malem že dolgo govori. Ni pa nič iz tega. Tu je ena od napak Bruslja. In strateški interesi so na vrhu pomembnosti. EU torej mora podpreti, da Ukrajina ostane enotna in povezana v Evropo. Glede odnosa do Rusije in Putina trenutno EU ravna večinoma pravilno.
rx170 sporočil: 6.403
[#3000697] 01.07.22 07:54 · odgovor na: kzupanc (#3000656)
Odgovori   +    5
[kzupanc]
> [najobj]
> > [kzupanc]
> > > [1011Arist]
> > > > [kzupanc]
> > > > > [1011Arist]
> > > > > > [kzupanc]
> > > > > > Moj odgovor: NATO je zamudil že več kot 4 mesece. Podrobnosti lahko dodam.
> > > > >
> > > > > Moj odgovor, sankcij ne bi smeli nikoli uvesti, sedaj pa bi jih morali takoj odpraviti.
> > > > > Ta nori eksperiment bo plačeval evropski srednji razred še desetletje. Napačna ocena moči in posledic je strahovita strateška napaka EU.
> > > >
> > > > Če vemo, da obstaja tudi neruski plin, da obstajajo tudi drugi viri energije in da obstajajo velike rezerve pri zmanjšanju porabe energije - lahko predvidevamo, da se bo Evropa zmogla prilagoditi. Strateško je pa napaka vse, kar v kali ne zatre agresije bivše nosilke imperija na neodvisno državo, nekdaj del tega imperija. Avstroogrska je tudi razpadla, da ne omenjamo angleških in španskih kolonij. Pa podobne agresije pri njih še nisem zasledil.
>
> > > Saj vem, da gre za prepričevanje prepričanih, ki se z besedami obstreljujeo vsak iz svojega plemena.
> > >
> > > Rezerv pri industijski porabi plina praktično ni, ker so procesi optimizirani, lahko samo manj proizvajamo in pademo v globoko recesijo (-13%), ki je večja kot je bila leta 2008 in o kateri govori članek.
> > >
> > > Mogoče pa si le lahko vzameš eno uro in pogledaš še drugi pogled, ki se razlikuje od fake news, ki nam jih servirajo, ker smo pač ena stran v spopadu.
> > > www.bitchute.com/vid...Y1AlWb_6cY
>
> > Ne me narobe razumet (pa to sem že stokrat povedal). Se strinjam, hudo zn abiti. In res morajo tudi Rusi na ozemlju Ukrajine dobiti svoje pravice. Spreminjanje mej pa ni možno, razen ob popolnem soglasju obeh strani, OZN in svetovnih sil.
>
> ... ja, spreminjanje mej seveda ni možno, razen če se Američani spomnijo, da za svoje potrebe na Balkanu rabijo eno vazalsko državo in za ta namen "demokratično" zbombardirajo mednarodno priznano državo sredi Evrope in brez razprave kaj šele popolnega soglasja obeh strani in OZN v osrčju Srbije proglasijo državo Kosovo ...

Ja, spet sem pozabil na Kosovo. Čeprav so res oni zahtevali republiko že dolgo nazaj in so imeli avtonomno pokrajino znotraj SFRJ. OK. Interesi so interesi. Meni je glede na trenutno stanje videti v življenjskem interesu Evrope Ukrajina kot del Evrope, Rusija pa čim bolj demokratična in v dobrih odnosih z Evropo. Pod trenutno rusko oblastjo to ni mogoče. zato je v mojem interesu zrušitev trenutne ruske oblasti za po potrebi tudi zelo visoko ceno. Ne pa za vsako ceno, seveda.
Tudi s trenutno kriminalno evropsko, ameriško in kijevsko oblastjo to ni mogoče. Minsk2 je bil za Ukrajino izjemno ugoden, omogočal bi sobivanje z upornimi regijami, toda zločinski zahodni elementi so Zelenskega prepričevali, da lahko Donbass vzame s silo.
kzupanc sporočil: 10.519
[#3000699] 01.07.22 08:25 · odgovor na: rx170 (#3000697)
Odgovori   +    4
[rx170]
> [kzupanc]
> > [najobj]
> > > [kzupanc]
> > > > [1011Arist]
> > > > > [kzupanc]
> > > > > > [1011Arist]
> > > > > > > [kzupanc]
> > > > > > > Moj odgovor: NATO je zamudil že več kot 4 mesece. Podrobnosti lahko dodam.
> > > > > >
> > > > > > Moj odgovor, sankcij ne bi smeli nikoli uvesti, sedaj pa bi jih morali takoj odpraviti.
> > > > > > Ta nori eksperiment bo plačeval evropski srednji razred še desetletje. Napačna ocena moči in posledic je strahovita strateška napaka EU.
> > > > >
> > > > > Če vemo, da obstaja tudi neruski plin, da obstajajo tudi drugi viri energije in da obstajajo velike rezerve pri zmanjšanju porabe energije - lahko predvidevamo, da se bo Evropa zmogla prilagoditi. Strateško je pa napaka vse, kar v kali ne zatre agresije bivše nosilke imperija na neodvisno državo, nekdaj del tega imperija. Avstroogrska je tudi razpadla, da ne omenjamo angleških in španskih kolonij. Pa podobne agresije pri njih še nisem zasledil.
> >
> > > > Saj vem, da gre za prepričevanje prepričanih, ki se z besedami obstreljujeo vsak iz svojega plemena.
> > > >
> > > > Rezerv pri industijski porabi plina praktično ni, ker so procesi optimizirani, lahko samo manj proizvajamo in pademo v globoko recesijo (-13%), ki je večja kot je bila leta 2008 in o kateri govori članek.
> > > >
> > > > Mogoče pa si le lahko vzameš eno uro in pogledaš še drugi pogled, ki se razlikuje od fake news, ki nam jih servirajo, ker smo pač ena stran v spopadu.
> > > > www.bitchute.com/vid...Y1AlWb_6cY
> >
> > > Ne me narobe razumet (pa to sem že stokrat povedal). Se strinjam, hudo zn abiti. In res morajo tudi Rusi na ozemlju Ukrajine dobiti svoje pravice. Spreminjanje mej pa ni možno, razen ob popolnem soglasju obeh strani, OZN in svetovnih sil.
> >
> > ... ja, spreminjanje mej seveda ni možno, razen če se Američani spomnijo, da za svoje potrebe na Balkanu rabijo eno vazalsko državo in za ta namen "demokratično" zbombardirajo mednarodno priznano državo sredi Evrope in brez razprave kaj šele popolnega soglasja obeh strani in OZN v osrčju Srbije proglasijo državo Kosovo ...
>
> Ja, spet sem pozabil na Kosovo. Čeprav so res oni zahtevali republiko že dolgo nazaj in so imeli avtonomno pokrajino znotraj SFRJ. OK. Interesi so interesi. Meni je glede na trenutno stanje videti v življenjskem interesu Evrope Ukrajina kot del Evrope, Rusija pa čim bolj demokratična in v dobrih odnosih z Evropo. Pod trenutno rusko oblastjo to ni mogoče. zato je v mojem interesu zrušitev trenutne ruske oblasti za po potrebi tudi zelo visoko ceno. Ne pa za vsako ceno, seveda.

Tudi s trenutno kriminalno evropsko, ameriško in kijevsko oblastjo to ni mogoče. Minsk2 je bil za Ukrajino izjemno ugoden, omogočal bi sobivanje z upornimi regijami, toda zločinski zahodni elementi so Zelenskega prepričevali, da lahko Donbass vzame s silo.
Minsk 2 je bil verjetno res v redu. Problem vidim v tem, da je Putin ves čas hotel Donbasu priznati neodvisnost, oziroma jih priključiti Rusiji. V Putinovi glavi je bila ves čas bivša SZ oz. carska Rusija.
1127DXSXU sporočil: 833
[#3000818] 02.07.22 13:01 · odgovor na: Rokc5 (#3000663)
Odgovori   +    0
[Rokc5]
Malce off-topic, kaj je resnični vzrok za agresijo na Ukrajino:
Ukrajina ima največje zaloge plina v EU-ju s katerim bi lahko pokrili ogromen delež plinskih potreb EU-ja. In plinsko polje nekako sega preko Harkiva proti Donetsku, ki ga povsem po "naključju" želi Rusija zase. Nekaj plina je sicer tudi v Zah. Ukrajini in v centralni Ukrajini ampak tam je največje plinsko polje.
Ukrajina bi na ta način lahko nadomestila Rusijo pri plinu in če bi bila pri tem integrirana v EU, je to strateška težava za Rusijo. V ozadju so čisto strateški interesi.
P.S. strateška nočna mora za Rusijo pa so tudi plinska polja Kazahstana (ki je trenutno priključen na ruske plinovode) ter predvsem Turkmenistana, ki ima največje zaloge plina na svetu in si želi zgraditi plinovod pod Kaspijskim morjem, preko Azerbajdžana, Gruzije do Turčije.
Viri: en.wikipedia.org/wik...s_Pipeline
Precej si zafantaziral.
Ukrajinske zaloge plina se ocenjuje na 1 trilion m3 s cemer je Ukrajina 26 na svetu in so vecinoma v morju. So precej slabe kakovosti in imajo visok strosek izkoriscanja.
Mogoce se bi sedaj ob 1,5 usd/m3 ze splacalo vrtat, sicer pa niso nobena konkurenca nikomur, drugace verjemi bi jih Ukrajinci ze davno izkoriscali.
Taone rezerve v srednji Aziji, ki gredo lahko v izvoz na zahod edino preko Rusije tudi niso nobena nocna mora Rusije, drugace bi zdaj se veselo tekel od tam plin k nam.
Pa ne tece nic in brez ruskega soglasja tudi ne bo. Tisto so sicer se precej divje drzave..
MAN-354355 sporočil: 306
[#3001380] 10.07.22 16:47
Odgovori   +    0
ne razumem, kako se lahko v 50ih letih tako zavezes samo enemu energentu. Ruski plin priteka v Nemcijo nekje od leta 1970. Kako so pa pred tem in brez plina delovale vse industrije in se ogrevali domovi? 50 let spet ni toliko nazaj.

Strani: 1