Strani: 1

0513ANITO sporočil: 10.814
[#3000495] 28.06.22 14:41
Odgovori   +    10
NE...Sosed mi je ravno razlagal, da v teh dneh poteka razprodaja opreme....
Daš nekaj drobiža in vzameš kaj rabiš....

Govoril je konkretno za Siemens Krmilnike oz. elektroniko...
Endimion sporočil: 10.298
[#3000498] 28.06.22 15:03 · odgovor na: 0513ANITO (#3000495)
Odgovori   +    3
Tako je. To je v razstavljanju. Sta le še dva plinska bloka moči 60 i kusur MW.
Rakijan sporočil: 1.263
[#3000523] 28.06.22 17:29
Odgovori   +    6
Pa a ste vi placani za sirjenje teh bedarij? Zavajate javnost. Ce je polovica nuklearke nase, ni vsa elektrika nasa. Od nuklearke mi dobimo slabe 3TWh. Najvecji vir elektrike v Sloveniji je hidroenergija. Pac, hidroelektrarne press.. Da se mal uzgem in bo anito zadovoln.
Rakijan sporočil: 1.263
[#3000534] 28.06.22 19:06 · odgovor na: (#3000527)
Odgovori   +    5
Danes bom spal kot dojencek! Pa sanju bom hidroelektrarne na srednji Savi.
Endimion sporočil: 10.298
[#3000540] 28.06.22 21:30 · odgovor na: (#3000509)
Odgovori   +    5
Tam ne.

Sem iz knapovske familije. RTH je praktično zaprt. Kolma spodaj pa še kolkr češ. In to boljšega ko oni v Velenju
r-fin sporočil: 326
[#3000542] 28.06.22 23:50
Odgovori   +    5
Ah, nehajte sanjati o termoelektrarnah. Odlična vstopna točka, da zaženemo projekt ne2.
Endimion sporočil: 10.298
[#3000544] 29.06.22 07:47 · odgovor na: (#3000543)
Odgovori   +    9
Jah... Težava v zasavju je menda (govorim po tem, kar mi je bilo povedano), izjemno visok delež žvepla v premogu. In tega se sam spomnim, ker sem kot majhen preživljal počitnice v Trbovljah, pri stari mami. In takrat so se trbovlje še grele na domač premog. kiperbuš v hiši. Nenormalno je smrdelo po žveplu. Cunje v omarah so imele vonj po žveplu pozimi.

Kar pa se elektrarne tiče, je pa stari 125MW blok dosegel svojo življensko dobo. In bi tam dejansko rabili novega. Skupaj s prečiščevalčno napravo za žveplo, modernim krmiljem, in vsem ostalim. IN ozka grla pri proizvodnji sta 2. Prvi je temperatura Save, s katero se vsa reč hladi (kot pri NEK), ki ima na tem koncu precej manjši pretok kot v Brežicah. Drugo pa je dimnik. Ne vem, a so ga projektirali na 2x takratnega pretoka dimnih plinov. Po mojem ne. Moderni kotli sao seveda boljši, a vendarle ne toliko.

In tretja stvar je.. Rudnik. V velenju imaš ekipo rudarjev, ki to koplje. V Zasavju, pa teh ni več. To znanje se je razgubilo. Po 25 letih poštartat proizvodnjo in izkop premoga v zasavju.. je to bolj ali manj znanstvena fantastika.
Endimion sporočil: 10.298
[#3000548] 29.06.22 09:13 · odgovor na: (#3000543)
Odgovori   +    4
IN zgodba o TET ima zanimivo zgodbo.

www.dvk-rs.si/novica...nje-tet-3/

2001 smo imeli referendum o financiranju Termoelektrarne Trbovlje III, pa je 27% volilčk in volilcev odločilo, da je ne rabimo. Nota Bene. Po današnji referendumski zakonodaji, bi referendum ne uspel, ker ne bi dosegel 25% absolutnega kvoruma "PROTI".

Potem je država, ko je postalo jasno, da gre življenska doba edinega odjemalca premoga počasi h koncu, sprejela zako o zapiranju Premogovnika. 2 blok TET (parni 125MW) so končno ustavili 2013. V vmesnem času pa so se že začela zapiralna dela v samem rudniku...

... danes je vse skupaj lepo zasuto s peskom in elektrofilterskim pepelom, in zabetonirano.

www.rth.si/dejavnost.../zapiranje
www.rth.si/dejavnost...tski-zasip
www.rth.si/dejavnost...icni-zasip
www.rth.si/dejavnost...arska-dela
www.rth.si/dejavnost...e-povrsine

Na zasavje, kot nekakšno skrito energetsko rezervo, lahko mirno pozabimo. Ta vlak je odpeljal.
Endimion sporočil: 10.298
[#3000554] 29.06.22 10:57 · odgovor na: (#3000549)
Odgovori   +    4
[alek14]
Če ne bi bilo "Putina" (in vse prtljage okoli njega) to niti ne bi bila tako slaba odločitev.
Sedaj bi se lahko vrgli na črpanje lastnega plina.
Za izvoz ga res ni. Neke minimalne domače potrebe pa bi lahko pokrili.
Ne ne bi. Saj v tem je problem. Ne govorim o zaloga. Govorim o letni proizvodnji. Sam ascent je v prvih, zelo optimističnih poročilih letno napumpano količino ocenjeno na 1/10 slovenske celokupne porabe. In ja, star pregovor pravi, da je "Gas well is a shaft in the ground, with a liar on top!". Pomenljivo je, da se je Petrol iz zgodbe umaknil. Tam je verjetno plina za SIJ, in obe steklarni. ali pa niti to ne.

Drug problem je, da so tam pravice črpanja podeljene. Ascentu pa ne moreš zapovedat, naj proda TVOJ plin Tebi, in pod kakšnimi pogoji. Vrtino boš moral nacionalizirat.

In tretje.. Ekološki vidik je tu sporen. Gre za območje z viri termalne vode, in nekakšno žitnico Slovenije. Zadosti je en sam zajeb. Eno samo razlitje tega hidravličnega "stimulatorja", pa smo naredili fejst pizdarijo.

Za vprašat se je, ali potencialne dobrobiti odtehtajo tveganje, da si dolgoročno zapackamo okolje. Jaz vem da ti navijaš, da je to tanartabul čisto in nenevarno. A tveganje onesnaženja ne nosiš ti, ki živiš 500km stran od plinske vrtine, ampak prekmurec, ki jo ima 100m stran.
Tako kot nova skupina za Covid - nemo gledamo v zid medtem, ko se voda dviguje proti grlu...
Tu te bom spomnil na tole tvojo trditev, iz tega tvojega odgovora meni:
forum.finance.si/?m=...92#2993892

Citiram:
Glede na ton tvojega pisanja, bi lahko rekel, da si sokriv za: preveč smrti v splošni populaciji, preveč mrtvorojenih, premalo odkritih rakavih...
Jaz sem te nato vprašal, ali mene osebno obtožuješ za mrtve. Še vedno čakam odgovor...

Strani: 1