Strani: 1

murje sporočil: 5.120
[#3015659] 06.02.23 15:00
Odgovori   +    10
VRNITE NAM DELNICE

Za te delnice so takrat delali reklamo mnogi gospodarstveniki in politiki, ki so prijazno ter zavedeno vabili k nakupu najboljših med najboljšimi. Potem pa je prišla kriza in so male delničarje razlastninili ter jim z dovoljenjem države razlastninili ter jim odvzeli lastninsko pravico. Še dandanes pa nihče ni našel nobene rešitve, ne banke, ne Banka Slovenije, ne sodiča, ne Ustavno sodišče, ne Evropsko sodišče, ogoljufani vlagatelji, pa imamo še danes luknjo v žepu. Saj se tukaj ne gre za milijone €, pač pa za ponos sodelovanja pri pomoči gospodarstva, kot so nam vedno govorili, potem pa takšen rezultat. In za nas ugodnega rezultata še ni pričakovati. Ugodni rezultat pa bi bil, da dobimo nazaj vsaj nominalni in vplačani znesek za delnice, saj moralnega razočaranja zaenkrat še ni mogoče poplačati, ne pri banki in ne kje drugje...

ZAVAJAJOČE OBLJUBE

Zakaj bi sodelovali v dokapitalizaciji?
* Na preteklo poslovno leto Nove KBM se lahko ozremo z zadovoljstvom. Od lanskega novembra, ko je bila uspešno izpeljana delna privatizacija banke, je Nova KBM zrasla v delniško družbo z največ delničarji v državi ter s svojo ponudbo in tržnim nastopom okrepila svoj položaj kot močan steber Skupine Nove KBM.
* Z novim kapitalom bo Nova KBM še okrepila temelje svojega uspešnega poslovanja, pospešila rast in razvoj ter si razširila pot za povečanje poslovanja na tujih trgih. Usmerjena v uspešno prihodnost bo banka enako kot do sedaj tudi danes in jutri uresničevala svojo zavezo do delničarjev, komitentov, zaposlenih in okolja - zagotavljati varne, stabilne in odlične finančne rešitve za boljše življenje, uspešno poslovanje in uresničevanje smelih vizij.

8 LEGENDARNIH IZJAV O NKBM

"Drugače je pri malih vlagateljih, ki so banko sanirali. Tu je cilj, da se jih čim več odloči za nakup delnic, zato je logično, da je cena ugodna. 27 evrov je bila primerna cena in to pozdravljamo."
Matej Lahovnik

"Vlada pred prodajo ni določila realne cene delnic NKBM."
Milan M. Cvikl

"Delnice NKBM bom kupila, ker vidim dobro priložnost, da bodo, ne le kratkoročno, temveč tudi dolgoročno, donosne."
Marta Kos

"Do poceni delnic NKBM se bodo dokopali profesionalni kupci."
Anton Rop

"Vlada očitno želi dati prebivalstvu nekaj pod ceno."
Mitja Gaspari

"Bajuk, daj malim delničarjem še četrtino NKBM!"
Sašo Peče

"Seveda se lahko vlada sedaj izogne nekaterim čerem, na katerih je nasedla pri NKBM. Triglav je trši oreh. Tehnično bo odločilna presoja cene delnic in sedaj že vemo, da na povpraševalni strani premorejo državljani milijardo evrov likvidnih sredstev, ki jih lahko takoj uvrstijo na borzo. Najverjetneje bo vlada, tako pri času prodaje kot načinu izvedbe, postavila politične predvolilne interese pred ekonomske potrebe in razvoj."
Bogomir Kovač

in zmagovalna izjava

“Zakaj se prodaja na Bahame, če bi lahko zaslužil domač človek?”
Zoran Jankovič

Hvala ker ste mi odvzeli vse delnice NKBM.
Mali delničar
Večer, 16.12.2014, stran 7, slika 2/2,
www.vzmd.si/images/P...elnice.pdf

»Kapitali zem temelji na presenetljivi predpostavki, da bodo najbolj pokvarjeni ljudje počeli najbolj pokvarjene stvari za dobrobit vseh.«
John Maynard Keynes

IZJAVE ZNANIH
V spopadu morale in denarja, denar redko izgubi.
Shirley Chisholm, političarka
www.poslovni.hr

BOB DNEVA

»Izrinjanje malih delničarjev. To je pač zgodovina te družbe. Nekdo bi sicer rekel, kupili smo samostojnost, kupili smo kapitalizem, pa nismo vedeli, kaj smo kupili in v kaj smo šli.«
Franc Trček, poslanec ZL
Petek, 09. September 2016
www.vecer.com/6255512

BOB DNEVA

»Imate ljudi, ki so si v tranzicijskem obdobju spretno skovali kapitalske dobičke, sesuli podjetja, spravili delavce na ceste, danes pa se igrajo socialne storitve.«
Marko Slavič, direktor Doma Danice Vogrinec
Sobota, 13.maj 2017
www.vecer.com/bob-dneva

* Kar je dovoljeno nekomu, ni dovoljeno vsem.
Pavle Pensa, starejši partner v Odvetniški pisarni Jadek & Pensa
svetkapitala.delo.si...tih-130997
crt sporočil: 27.122
[#3015664] 06.02.23 16:14 · odgovor na: murje (#3015659)
Odgovori   +    4
bigl sporočil: 18.363
[#3015668] 06.02.23 16:41
Odgovori   +    3
Ta zunanja pa je tiho? Prej pa tako glasna proti orbanizaciji Slovenije. Lep dan.
Endimion sporočil: 10.252
[#3015751] 08.02.23 07:11 · odgovor na: crt (#3015664)
Odgovori   +    0
Ob prebiranju Tvojega teksta sem notri našel:
Duh je močan, meso pa šibko.
Tko nekje v spominu mam eno foro na temo google translate pa ruščine, da je ven padlo nekaj na temo "Zrezek je zanič, vodka pa super".. nekje 20 let nazaj :)
crt sporočil: 27.122
[#3015756] 08.02.23 07:45 · odgovor na: Endimion (#3015751)
Odgovori   +    1
to je se iz casa poskusov s strojnim prevajanjem pred googlom - www.alisonbouhmid.com/the-vodka-is-good-but-the-me at-is-lousy

on that note,

www.nigella.com/reci...ated-steak
murje sporočil: 5.120
[#3015806] 08.02.23 19:21 · odgovor na: crt (#3015664)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: murje 08.02.2023 19:22
ZAVAJAJOČE OBLJUBE - II.

Problematika NKBMja je povsem na drugi strani, marsikdo se je odločil na podlagi zapisanih priporočil, ki so jih zapisali v Prospektu, da so le-ta lahko zavajujoča, pa dokazuje sedanje dogajanje glede najemnanja kreditov v švicarskih frankih. Da ob tem ne govorimo o javnih občilih, kako so poročala o nadvse ugodnem in donosnem nakupu bančnih delnic....

Šele sedaj so namreč ugotovili, da so banke ob najetju kreditov v švicarskih frankih nesorazmerno valutno tveganje, ki so jim bili izpostavljeni najemodajalci. Nadvse podobno, kot pri nakupu tudi bančnih delnic NKBM, ki so jih kasneje odvzeli z odobritvijo države...

Vse skupaj pa se je začelo odvijati, ko je tudi Evropska komisija alias sodišča dovolila skupinske tožbe potrošnikov za povzročeno škodo...

Lahko samo upamo, da se bodo skupinske tožbe potrošnikov nadaljevale še na drugih področjih v finančnem sektorju, ki je bil do sedaj edini nepogrešljivi in zveličavni akter, saj je bilo potrebno podpisati v pogodbah vse tisto, kar so v ustanovi zapisali, saj potrošnik ni mogel dopolnjevati ali spreminjati pogodbe...
siol.net/posel-danes...kih-598770
crt sporočil: 27.122
[#3015807] 08.02.23 20:04 · odgovor na: murje (#3015806)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: crt 08.02.2023 20:17
[murje]
ZAVAJAJOČE OBLJUBE - II.
Problematika NKBMja je povsem na drugi strani, marsikdo se je odločil na podlagi zapisanih priporočil, ki so jih zapisali v Prospektu
ta marsikdo ima ocitne probleme z branjem, kot razlozeno v prej linkanem clanku; ali z osnovami principa caveat emptor in razumevanja razlike med marketingom in realnostjo.

to, da je publika nagnjena k "samo da dobim nekaj zastonj.." (v tem primeru par delnic za kao dolgorocne), "... pa vseeno kolko pri tem izgubim", pa tudi ni novost in specifika nkbm.

dodatno je cas bil taksen, da je bila ljse en cas v 2007 celo najdrazje vrednotena na svetu (smeh vseh smehov) in so ljudje cisto penasti okoli ust iskali Novo Veliko Priloznost - in to direkt v odprt gobec ze razvijajoci se svetovni krizi (dodatni smeh za tiste, ki jim prejsnji oklepaj ni zadoscal).

takrat komu razlagat, da bi bilo dobro lotiti se mogoce z neko previdnostjo, je bilo povsem v veter in zapisano zgolj za lastno duso ... in kasnejso uporabo :)

ponovil se je po solsko skozi cel ciklus tudi obicajni vzorec:

- ej daj reci, da je super da mam nkbm
- hmnja no ja, a ne bi mogoce prodal...
- kaaaaj ti grdavs, to govoris ker si mi fovs, spizdi
...
- heeelp moje nkbm so cist v riti
- jah, zdaj je mal pozno za pomagat ane
- kako si ti zloben, k mi noces pomagat

danes razlagat, ja veste jaz ubogi nedolzni sem bil zaveden (in sploh nima veze s splosno manijo in lako cemo) - sorry, ne kupim niti pod razno.

problematika nkbm tud slucajno ni "na drugi strani", je v ogledalu, tako kot borzne stvari praviloma so, ce niso ravno wirecard. pa se pri tistem so ze ptici zvizgali "sapienti sat".
murje sporočil: 5.120
[#3015808] 08.02.23 23:22
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: murje 08.02.2023 23:23
VRNITE NAM DELNICE - II.

Iz današnjega članka v Financah sledi, da so bili delničarji in obvezničarji slovenskih bank žrtev »potencialne velike zarote, saj naj bi bili podatki, ki so bili podlaga za vse ukrepe domnevno prirejeni, seveda v škodo ½ prebivalcev Republike Slovenije, ki so bili bodisi delničarji ali obvezničarji neposredno ali preko pokojninskih družb in skladov ter zavarovalnic.
9.februar 2015

Izbrisane obveznice / Znesek izbrisa v EUR
* NLB - 257.000.000,00 €
* Abanka - 120.000.000,00 €
* NKBM - 64.000.000,00 €
* Probanka - 42.000.000,00 €
* Factor banA - 22.000.000,00 €
* Banka Celje - 92.250.000,00 €
* SKUPAJ: - 597.250.000,00 €

Izbrisani delničarji/Število delničarjev
* NLB - 1.992
* Abanka - 1.057
* NKBM - 96.769
* Probanka - 751
* Factor banka - 55
* Banka Celje - 684
* SKUPAJ: - 101.308
www.skupaj.si/razno/...ka?page=14
www.finance.si/88171...otvarjanja
crt sporočil: 27.122
[#3015811] 09.02.23 07:09 · odgovor na: murje (#3015808)
Odgovori   +    6
[murje]
VRNITE NAM DELNICE - II.
Iz današnjega članka v Financah sledi, da so bili delničarji in obvezničarji slovenskih bank žrtev »potencialne velike zarote, saj naj bi bili podatki, ki so bili podlaga za vse ukrepe domnevno prirejeni, seveda v škodo ½ prebivalcev Republike Slovenije, ki so bili bodisi delničarji ali obvezničarji neposredno ali preko pokojninskih družb in skladov ter zavarovalnic.
ze veckrat sem povedal in mi ni tezko se enkrat: "sanacija" bank je bila ogromen politicno-pravno-ekonomski nateg, svinjjarija desetletja.

ne glede na to so vpisniki delnic nkbm, ki so jih potem drzali do nadaljnega, 90% svoje izgube pridelali sami. nakar je prisel drzavni nateg in odnesel se ostanke ostankov.

je pa seveda zelo komot se ob tem drzati kot "jaz ubogi dolgorocni delnicar sem ravnal pravilno in vse bi bilo super, ce le ne bi zlobna drzava me na koncu nategnila".

in zelo nevarno za poteze z drugimi nalozbami v prihodnje, ker pomaga nadaljevati napacno mnenje, da glavni nasprotnik ni v ogledalu.

Strani: 1