Strani: 1

0126Bacis sporočil: 3.025
[#3017475] 10.03.23 11:05
Odgovori   +    1
Tale izjava mi je domača:

Z ženo sva v devetdesetih letih morala pobegniti iz Južne Afrike, saj so razmere postajale nevarne. Naše službe na univerzah so začele zasedati črnske ženske.

Tako smo v YU časih izvozili 1M gastarbajterjev (črne ženske = rdeči komunisti)
crt sporočil: 27.164
[#3017478] 10.03.23 11:17 · odgovor na: 0126Bacis (#3017475)
Odgovori   +    4
[0126Bacis]
Z ženo sva v devetdesetih letih morala pobegniti iz Južne Afrike, saj so razmere postajale nevarne. Naše službe na univerzah so začele zasedati črnske ženske.
shocker, zenske, pa se crne. armagedon.

Philosopher Alan Watts used to tell a story about an astronaut who was asked upon his return from a space expedition whether he had seen God.

“Yes,” he replied, and after a pause, he added…and she’s black.”
Chimera sporočil: 70
[#3017491] 10.03.23 14:09 · odgovor na: crt (#3017478)
Odgovori   +    4
To, kar je Matevža presnetilo, je poznano kot black economic empowerment - določene kvote za črne prebivalce Afrike, ki so, verjamem, imele vpliv na nabor zaposlitvenih priložnosti, ki jih je njegov sogovornik imel.

Obenem so v zadnjih letih dramatično vplivale na belce v Južni Afriki www.youtube.com/watc...a3E-Ha5Efc
Endimion sporočil: 10.297
[#3017497] 10.03.23 16:37 · odgovor na: 0126Bacis (#3017475)
Odgovori   +    2
[0126Bacis]
Tale izjava mi je domača:

Z ženo sva v devetdesetih letih morala pobegniti iz Južne Afrike, saj so razmere postajale nevarne. Naše službe na univerzah so začele zasedati črnske ženske.

Tako smo v YU časih izvozili 1M gastarbajterjev (črne ženske = rdeči komunisti)
Svaka čast mojster. Nagrado za rasističnega seksista leta dobi...

Slovenec, ki je emigriral v Južno Afriko, se huduje nad tem, ker so službe začele dobivati črne domačinke... saj ni res, pa je.
FjodorKirilovic sporočil: 971
[#3017507] 10.03.23 20:45 · odgovor na: Chimera (#3017491)
Odgovori   +    4
[Chimera]
To, kar je Matevža presnetilo, je poznano kot black economic empowerment - določene kvote za črne prebivalce Afrike, ki so, verjamem, imele vpliv na nabor zaposlitvenih priložnosti, ki jih je njegov sogovornik imel.

Obenem so v zadnjih letih dramatično vplivale na belce v Južni Afriki www.youtube.com/watc...a3E-Ha5Efc
Očitno se je belim klošarjem še režje pobrati, kot črnim, ampak niso oni težava. Težava za Južnoafriško republiko je "zimbabvizacija": pritiskaš na belce, dokler večina izobraženih in sposobnih ne odide, potem uživaš v črnski failed state.
Povsem razumem knjižničarja iz zgodbe. Glasoval je z nogami.
chef sporočil: 2.986
[#3017509] 10.03.23 21:56 · odgovor na: Endimion (#3017497)
Odgovori   +    6
[Endimion]
> Z ženo sva v devetdesetih letih morala pobegniti iz Južne Afrike, saj so razmere postajale nevarne. Naše službe na univerzah so začele zasedati črnske ženske.

Svaka čast mojster. Nagrado za rasističnega seksista leta dobi...

Slovenec, ki je emigriral v Južno Afriko, se huduje nad tem, ker so službe začele dobivati črne domačinke... saj ni res, pa je.
Vsa čast tudi tebi, ker nisi uspel prebrati niti prvega odstavka, a si se vseeno nonšalantno obregnil ob avtorja. Če/ko boš komentar prebral, boš izvedel marsikaj, tudi o sebi.
hostamox sporočil: 8.460
[#3017514] 11.03.23 07:19 · odgovor na: crt (#3017478)
Odgovori   +    1
Vesolje ni tako enoznacno in niti gospodova pripomba o crnih zenskah ni nujno rasisticna.
V krscanstvu imaš polno zensk, ki so svetnice.
Bogu kot takemu ne vem zakaj bi dodeljeval spol ali barvo.
On enostavno je. Je crn, bel, rdeč, rumen, otrok, moški in ženska hkrati :)
Agnostiki to imenujete energija, višja sila
Ateisti usoda?
Verni smo vsi, eni si to priznamo bolj drugi manj :)
crt sporočil: 27.164
[#3017521] 11.03.23 09:11 · odgovor na: hostamox (#3017514)
Odgovori   +    2
[hostamox]
Vesolje ni tako enoznacno in niti gospodova pripomba o crnih zenskah ni nujno rasisticna.
to tudi ni moja trditev. ni mi tolko zanimiv njegov odnos do drugih kot do videnja svoje situacije. obstaja en tak prototip starejsega belega moskega, ki se pocuti splosno ogrozen od sedanjosti - od obcutka o pesceni uri do rastocega pomena ljudi, ki niso moski, niso beli ali pa celo hkrati niso nic od tega. en tak kosmomibilimladi, vendar namesto zgolj nostalgicne v paranoicni in popadljivi obliki. najde tudi politicno artikulacijo.
hostamox sporočil: 8.460
[#3017523] 11.03.23 12:23 · odgovor na: crt (#3017521)
Odgovori   +    1
V nekaterih primerih je to res, je pa po moje to zelo težko posplosit.
Če je bil gospod knjižničar in je nekaj ustvaril v JAR je čisto možno, da so tja pač postavili našega namesto njega oz vsaj na nizje range. To imaš dosti primerov v domacih logih. :)
Ne poznam crnih zensk, niti ne vem koliko so močne v znanosti.
Nekatri ljudje so pac butasti in črni mogoče bolj kot beli.
Imajo pa zato daljše k... in bolj atletsko telo.
Bog da vsalemu po njehovih potrebah :)
crt sporočil: 27.164
[#3017533] 11.03.23 18:52 · odgovor na: hostamox (#3017523)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 11.03.2023 18:57
pogovarjamo se o drzavi, kjer je sistem "nasi lahko, njihovi pa ne smejo" ne samo obstajal, temvec bil uzakonjen in to malo bolj hardcore kot kdo je lahko knjiznicar.

ob zavedanju zgornjega govoriti o tem, da zdaj pa kr uletavajo neki crnci (ki jih je treba prav z lupo iskat tam in umetno naprej rinit, saj je bele populacije kar 10%, crne pa samo 80%) je za moje pojme, kaj pa vem. neokusno? brez posluha? pot calling the kettle black?
hostamox sporočil: 8.460
[#3017537] 12.03.23 06:23 · odgovor na: crt (#3017533)
Odgovori   +    1
Možno, da je neokusno.
A takole po oceni čez palec, jar je nekdaj nekaj pomenila v svetovnem gospodarstvu, danes bolj malo.
Če so bili črnci zatirani, verjetno niso imeli isto stopnje izobrazbe, znanja.
Če primerjaš s slovenijo, je bilo podobno padec Jugoslavije in odprava komunizma.
Bdp slovenije je od takrat (devedesetih) zrasel cca 3krat,jar dobrih 2 do 2,5.
S tem da oni niso izgubili trgov.
crt sporočil: 27.164
[#3017538] 12.03.23 07:13 · odgovor na: hostamox (#3017537)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: crt 12.03.2023 07:15
se pravi pravis, da ker je bdp slo zrasel x cca 3, juzne afrike od odprave apartheida pa samo x 2,8 (cist huda razlika), bi pa ze bilo boljse pustiti kot je, al kako?

ok, na podlagi tega pogovora dodajam na seznam prirocnih lakmusovih listkov.

prejsnji je bil:

- kaj je bolj pomembno, da je putin kgbjevec, ki izvaja doma proti opoziciji tita, proti sosedom pa hitlerja, ali da je anti gay?

novi je:

- kaj je bolj pomembno, da je bila juzna afrika uzakonjen rezervat za 80%+ svojega prebivalstva ali rast gdp?

namrec zgodi se, da ce naletim na sogovornika, ki se postavlja kot hud antikomunist in to kao zaradi ljubezni do svobode, nakar pri zgornjih izbere tadrugo. tak sogovornik sicer nisi ti (zaradi prve alineje; vsaj ni mi znano, da bi bil), vendar po mojem opazanju se najdejo. za moje pojme je to tragikomicno.

v splosnem se rad pogovarjam s tabo, ker se rad prikaze kaksen zanimiv zorni kot, in bom vesel, ce se bova tudi v prihodnje. v tem primeru pa mislim, da zaradi prevelike razlike v osnovnih izhodiscih ne gre naprej in je bolj smiselno se vrniti k zelenim zadevam. komot receva, da je to pac moj problem.
hostamox sporočil: 8.460
[#3017547] 12.03.23 13:10 · odgovor na: crt (#3017538)
Odgovori   +    0
[]
se pravi pravis, da ker je bdp slo zrasel x cca 3, juzne afrike od odprave apartheida pa samo x 2,8 (cist huda razlika), bi pa ze bilo boljse pustiti kot je, al kako?
Vidiš to je včasih tvoj problem, da si od mister nice guy hitro na ti itn. do myway or highway :).
Čisto nič narobe s tem, očitno te je nekaj že privedlo do takega razmisljanja tekom izkušenj in let.
In čisto možno, da je rasisticna opazka onega knjiznicarja imelavkorenine še kje drugje kot le v aparthaidu.
Saj veš svet ni črno bel in vesolje ima svoj smisel za humor :).
crt sporočil: 27.164
[#3017559] 12.03.23 17:10 · odgovor na: hostamox (#3017547)
Odgovori   +    0
[hostamox]
Vidiš to je včasih tvoj problem, da si od mister nice guy hitro na ti itn. do myway or highway :).
Čisto nič narobe s tem, očitno te je nekaj že privedlo do takega razmisljanja tekom izkušenj in let.
In čisto možno, da je rasisticna opazka onega knjiznicarja imelavkorenine še kje drugje kot le v aparthaidu.
Saj veš svet ni črno bel in vesolje ima svoj smisel za humor :).
ja, vse drzi.

ta moj problem, ce mu tako receva, je v bistvu ena taka "prezivetvena" strategija v smislu, da sem zelo vajen tehtati cost/benefit in to obsega tudi, da ce dobim obcutek, da v neki tematiki ni perspektive, samo zakljucim. fundament tega pa je, da je cas edini zares absolutno omejeni resurs and there is a limited number of fucks to give. vcasih potem izpade brutalno ali oholo, ko se mi aktivira ta varovalka. oprosti, ce je tako izpadlo, it's not you, it's me :)
0531Zavar sporočil: 1.256
[#3017565] 12.03.23 18:24
Odgovori   +    1
Še pred mnogo leti mi je en starejši sodelavec razlagal kako stvari v življenju gredo..
(za tisti cajt še optimistično) mi je dejal da do 40tega leta še, od 45-50 tega težko zamenjaš službo, po 55 pa ni šanse . Takrat sem ga slišal (in razumel), ampak ne poslušal :)
Zdaj pa razumem da je imel še kako prav :)
Endimion sporočil: 10.297
[#3017578] 13.03.23 05:07 · odgovor na: 0531Zavar (#3017565)
Odgovori   +    3
[0531Zavar]
Še pred mnogo leti mi je en starejši sodelavec razlagal kako stvari v življenju gredo..
(za tisti cajt še optimistično) mi je dejal da do 40tega leta še, od 45-50 tega težko zamenjaš službo, po 55 pa ni šanse . Takrat sem ga slišal (in razumel), ampak ne poslušal :)
Zdaj pa razumem da je imel še kako prav :)
Res je. pr 55 si v bistvu na zadnjih 10 do 20% delovne kariere. Če pustiva ob strani raznorazne Management Board memberje, si takrat želiš verjetno res le s čim manj viharji prikrmarit do penzije.
hostamox sporočil: 8.460
[#3017590] 13.03.23 08:21 · odgovor na: Endimion (#3017578)
Odgovori   +    1
Se pravi, da moram ciljat na upravo, če želim delat še po 55 zunaj domačega vrta:).

Strani: 1