Strani: 1

Rokc5 sporočil: 2.857
[#3011602] 23.11.22 19:05
Odgovori   +    4
"Vemo, da se je proizvodnja aluminija na Češkem ustavila, nehali so ga proizvajati tudi v Talumu. Proizvodnja se bo selila na Kitajsko, kjer bo onesnaževanje na tono aluminija štirikrat večje, kot bi bilo v Evropi,« je povedal Akrapovič in dodal, da za Evropo to pomeni, da bomo od tujih držav odvisni še pri surovinah."
To se mi zdi pa malo verjetno, da bi se evropske železarne, jeklarne, livarne kar tako zaprle. Če se zadeva z plinom reši potem ni razloga, za zapiranje.
Vprašanje pa ali bi se manjkajoče količine bolj splačalo uvoziti iz ZDA kot iz Azije?
MojemnenjeXXL sporočil: 338
[#3011609] 23.11.22 21:47
Odgovori   +    39
Problem te Vlade RS je, da gospodarstvenikov sploh ne sliši. Vsi na glas govorimo že mesece, a Robert Golob in druščina mislijo, da vedo vse in da imajo boljše ideje od tistih, ki vodijo podjetja s tisoč in več zaposlenimi. Osebno sem pričakoval, da bo Robert Golob znal rešiti vsaj problem s turbolenco cen plina in električne energije v Sloveniji...ker je delal samo to zadnjih 20 let...da bomo prvi v EU to rešili...a glej ga zlomka, Robert Golob ne zna rešiti niti tega področja. Pa veste zakaj ne? Ker gospodarstva sploh ne razume, ni ga dojel. Žal. Sem razočaran na polno. Pa koga smo mi to volili ljudje! Ne ponovimo te napake čez slabe 4 leta.
hostamox sporočil: 8.460
[#3011611] 23.11.22 22:10 · odgovor na: MojemnenjeXXL (#3011609)
Odgovori   +    15
Tu je zanimivo kako mu je uspelo furat geni ali je bil preprosto le dovolj butast da ni videl valjarja, pred katerim so pobirali drobiž (by mimoidoči, slikovita primerjava ki mi je ostala v spominu).
Oz je s tujim po koprivah ako prodze, prodze.
FIN-544124 sporočil: 2.871
[#3011612] 23.11.22 22:14
Odgovori   +    3
Hmmmm, Bitenc je en izmed zelo pokvarjenih zdravnikov.

Denarja mu ni nikoli dovolj.

Pohlepnež prve klase.

www.24ur.com/novice/...tencu.html
XDONA1 sporočil: 1.166
[#3011614] 24.11.22 06:07 · odgovor na: MojemnenjeXXL (#3011609)
Odgovori   +    4
[MojemnenjeXXL]
Problem te Vlade RS je, da gospodarstvenikov sploh ne sliši. Vsi na glas govorimo že mesece, a Robert Golob in druščina mislijo, da vedo vse in da imajo boljše ideje od tistih, ki vodijo podjetja s tisoč in več zaposlenimi. Osebno sem pričakoval, da bo Robert Golob znal rešiti vsaj problem s turbolenco cen plina in električne energije v Sloveniji...ker je delal samo to zadnjih 20 let...da bomo prvi v EU to rešili...a glej ga zlomka, Robert Golob ne zna rešiti niti tega področja. Pa veste zakaj ne? Ker gospodarstva sploh ne razume, ni ga dojel. Žal. Sem razočaran na polno. Pa koga smo mi to volili ljudje! Ne ponovimo te napake čez slabe 4 leta.
Osebno imam občutek, da se v zadnjih letih s strani gospodarstva preveč pričakuje. To nekako velja od korona dodatkov naprej, ko je vseh sort firm, tudi zelo znanih izkoriščalo bonitete in sistem, brez kakršne koli kontrole (poznam iz prve roke). Vse v luči maksimiziranja dobičkov.
Torej, resnica je nekje vmes, vlada bi morala zagotoviti stabilne razmere na trgu, da večina podjetij na trgu tisti čas preživi. Ni pa cilj vlade ohranjati dobičke na nivoju preteklih let. In če nekdo "crkne", ker špekulira, dela slabo ali sprejema napačne poslovne rešitve, je to pač del normalnega podjetniškega cikla in naravne selekcije. Na pogoriščih dostikrat zrase kaj novega, boljšega...

Seveda imaš tudi opcijo voliti nekoga na desni, ampak, ja, to smo že imeli in videli, da je lahko še slabše :) Desna vlada=več socializma
bo.slavic sporočil: 11
[#3011616] 24.11.22 07:19 · odgovor na: MojemnenjeXXL (#3011609)
Odgovori   +    30
Ne razumem vas, polagati upe v Roberta Goloba. Robert Golob je bil direktor javnega podjetja, kar pomeni, da o zadevah nima ..... Pa še nekaj, tam ga je nekdo nastavil in tudi odstavil....tako gre ta folklora. Zdaj pa pričakovati, da je on neki veliki strokovnjak....ej jejej....
Muki sporočil: 1.081
[#3011617] 24.11.22 07:56 · odgovor na: FIN-544124 (#3011612)
Odgovori   +    12
Celo življenje je gledal kako levaki kradejo in se ni mogel upreti.
trocki sporočil: 1.222
[#3011619] 24.11.22 08:40
Odgovori   +    2
»Konkurenčni bi morali biti vsaj s sosednjimi državami, vendar vse kaže, da nas bo prehitela ne le Češka, temveč tudi sosednja Hrvaška in Srbija, ki nižata davke in privabljata tuj kapital,« pojasnjuje Knez.
Gospod Knez, v čem nas je prehitela Češka? O Hrvaški in Srbiji pa itak ni vredno zgubljati besed.
Rokc5 sporočil: 2.857
[#3011620] 24.11.22 08:40 · odgovor na: bo.slavic (#3011616)
Odgovori   +    22
Golob je privatiziral državno podjetje Gen-I, ki je nastal preko vložkov Gorenja ter Istrabenza. To je nekakšna para-državna kvazi privat družba, plače pa višje kot plače predsednikov vlad, ministrov.

Golob je imel preprost biznis: moral je optimizirati softverski del, politično so mu zagotovili stalni odkup elektrike iz NEK in je nato fural biznis. Lahko rečemo, da je Gen-I sicer vodilni pri mednarodnem trgovanju z elektriko in tu nekaj so dosegli ampak realno je bilo tu veliko politične "podržke" in gledanja stran (tudi glede izplačila nagrad).

Ko je vlada naredila neko ustaljeno proceduro in ni podaljšala mandata je Golobu grozila izguba (miljonskega) dohodka in se je maščeval. To je ta paradržava, isto je bilo z Jankovićem. Čudno, da ni bilo kakšnega takšnega upora kdaj na Petrolu :)

Ne razume pa Golob proizvodnega gospodarstva, velikih firm in tistih novih nastalih gazel po 1991, ker ni deloval v takšnem okolju. On ne ve kaj je konkretni izvoz, kako se proizvede izdelke, spogaja za ceno, maržo. Kako se je potrebno boriti, da ti davki ne pojedo vsega in delaš plus.

Glede tega bi bil verjetno boljša izbira za predsednika vlade Colarič.
hostamox sporočil: 8.460
[#3011626] 24.11.22 09:37 · odgovor na: XDONA1 (#3011614)
Odgovori   +    2
Znana firma še ne pomeni, da delajo vse po reglcih (da je tudi resna firma).
O resnosti firme lahko govorimo pri 20 ali raje 50 miljonih prometa in več.
Kar je pod to mejo so le resne obrtne delavnice, z vsem spostovanjem do njih seveda.
anon-578725 sporočil: 83
[#3011679] 24.11.22 19:42 · odgovor na: hostamox (#3011626)
Odgovori   +    4
[hostamox]
Znana firma še ne pomeni, da delajo vse po reglcih (da je tudi resna firma).
O resnosti firme lahko govorimo pri 20 ali raje 50 miljonih prometa in več.
Kar je pod to mejo so le resne obrtne delavnice, z vsem spostovanjem do njih seveda.
Ni pomemben promet ampak koliko ti ostane... v sloveniji recimo ne poznamo resnih kmetij, le subvencionirane vrticke.
hostamox sporočil: 8.460
[#3011692] 25.11.22 09:01 · odgovor na: anon-578725 (#3011679)
Odgovori   +    3
[info58]
Ni pomemben promet ampak koliko ti ostane... v sloveniji recimo ne poznamo resnih kmetij, le subvencionirane vrticke.
V Švici je podobno npr.:)
Kot kmet sem npr takoj za, da se vse subvencije ukinejo.
Če bo to pomenilo več davcne svobode in boljše zivljenje v državi.
0730ULtra3 sporočil: 1.464
[#3011710] 25.11.22 12:23 · odgovor na: hostamox (#3011611)
Odgovori   +    9
Vodil je podjetje, ki je imelo monopol pri prodaji elektrike iz jedrske elektrarne. Tukaj ti moral biti že res nesposoben, da podjetje nebi delalo dobička.

Strani: 1