Strani: 1

FIN-544124 sporočil: 2.846
[#3000879] 03.07.22 22:42
Odgovori   +    20
Hmmmm, zanimivo, da se nekdo čudi, če policija nima električnih avtomobilov.

E-avto je šminkeraj za po glavnem mestu, kot je že ugotovljeno.

Policija rabi avtomobile za službo za delo in se ne more hecat z nekimi električarji.

Če gre gorivo proti koncu skoči do prve črpalke in je čez pet minut že fit.

In tudi povprečna starost pri nakupu novih vozil ni nič novega.

Pri 56 ima večina streho nad glavo že davno urejeno.

Otroci so po navadi že tudi z doma.

In v kolikor je služba dokaj dobra ostane še nekaj za nov avtomobil.

Prej so vedno bile razne investicije v dom in družino.

In seveda je tudi bistveno bolj ekonomično kupiti dober rabljen avtomobil, kot pa novega.

Nov avto je najslabša naložba !

Ko pride čez prag trgovine je takoj vreden 10% manj.

Še mimogrede. Če se vrnem na razna službena vozila, kot je policija in podobno.

Kaj pa v zelo odročnih krajih, na brezpotjih in podobno ?

S seboj vzameš nekaj kanistrov goriva.

Elektrike pa iz lufta ne moreš kar tako vzeti.

Zato tisti, ki sedijo v velikih mestih v naslanjačih pod klimatskimi napravami, imajo zunaj e-avto, ker je pač moda in modrujejo do katerega leta je treba imeti vse avte na štrom, pač nimajo stika z realnostjo in ne vidijo dlje od svoje pisarne !!!
0126Bacis sporočil: 3.025
[#3000882] 04.07.22 05:52
Odgovori   +    3
Takole pa zgleda "tankanje" električnih avtov (40 sek):
twitter.com/pertinac...3954211841
comteo sporočil: 664
[#3000891] 04.07.22 10:47 · odgovor na: FIN-544124 (#3000879)
Odgovori   +    5
[]
Hmmmm, zanimivo, da se nekdo čudi, če policija nima električnih avtomobilov.
POgledati kolko policijskih vozuiol naredi dnevno več kot 400 kilometrov brez pavze. Vsi ki ne prevozijo tolk bi morali bit električni, ker drugače gre za rop proračuna za račun arabcev, rusov in amerilanov (uvoz nafte)



E-avto je šminkeraj za po glavnem mestu, kot je že ugotovljeno.
Predvsem za dolge relacije.
Moj LEf je delal 60.000 na leto, zdaj Niro očitno več kot 70.000 km na leto.
NAjbolj se obnese na relacijah Nizozemska, NEmčija, Dunaj, Srbija, Bosna..

Policija rabi avtomobile za službo za delo in se ne more hecat z nekimi električarji.
Policija rabi vozila s pospeškom, tiha, da ponoči pridejo neslišno na dogodek.. rabijo vozila z najmanjšo porabo, vozila, ki se ne kvarijo, vozila z minimalnim vzdrževanjem in voziula, ki vedno peljejo.


Če gre gorivo proti koncu skoči do prve črpalke in je čez pet minut že fit.

ČE se zvečer vklopi na policijski postaji na polnilnico bo vedno poln in policaji ne bodo izgubljali čas na črpalkah. Niso za to plačani.

In tudi povprečna starost pri nakupu novih vozil ni nič novega.

Pri 56 ima večina streho nad glavo že davno urejeno.

Otroci so po navadi že tudi z doma.

In v kolikor je služba dokaj dobra ostane še nekaj za nov avtomobil.

Prej so vedno bile razne investicije v dom in družino.

In seveda je tudi bistveno bolj ekonomično kupiti dober rabljen avtomobil, kot pa novega.
Razen. če te obrok kredita za nov električni avtomobil stane MANJ, kot gorivo za amortiziran naftni avto. Kar je pravilo.
V tem primeru je nov električniavto praktično brezplačen. Oziroma prihranek (nižji stroški vzdrževanja, boljše držanje vrednosti)

Nov avto je najslabša naložba !
RAbljen avto je odlična naloža, ko se ti pokvari turbina, katalizator, menjalnik...
Ops.. električni avto tega nima.

Ko pride čez prag trgovine je takoj vreden 10% manj.
Hčera je kupila pred 2 letoma eGolfa. TAkrat je bila cena 19.950€.
DAnes je vreden na trgu rabljenih vsaj 23.000 €

Še mimogrede. Če se vrnem na razna službena vozila, kot je policija in podobno.

Kaj pa v zelo odročnih krajih, na brezpotjih in podobno ?
Tam je odlično mesto za vozit električno vozilo.
Slovenska policija praviloma ne gre za avti v LItvo (kot smo se mi peljali z električnim na košarkarsko tekmo), ampak bolj po SLoveniji. ZA celo Slovenijo imaš eno baterijeo več kot dovolj.

S seboj vzameš nekaj kanistrov goriva.


Elektrike pa iz lufta ne moreš kar tako vzeti.
NAfto pa moraš pšripeljati nekaj 1000km daleč ini lahko je kakšna vojna, da je ni ali je draga...


Zato tisti, ki sedijo v velikih mestih v naslanjačih pod klimatskimi napravami, imajo zunaj e-avto, ker je pač moda in modrujejo do katerega leta je treba imeti vse avte na štrom, pač nimajo stika z realnostjo in ne vidijo dlje od svoje pisarne !!!
Mi smo predvsem v avtomobilih, cele dneve in si ne moremo privoščiti dragih naftnih avtomobilov. Niti nimamo časa hodit na bencijske črpalke. Avto se polni ko spiš,ješ ali delaš. OStalo je izguba časa.
Mi se voziom. Vozniki anftnih predvsem šparajo.
Doma me pride 100 kilometrov 70 centov. Zdaj, po podražitvah. ZAto se vozim.
comteo sporočil: 664
[#3000897] 04.07.22 12:08 · odgovor na: 0126Bacis (#3000882)
Odgovori   +    2
[0126Bacis]
Takole pa zgleda "tankanje" električnih avtov (40 sek):
twitter.com/pertinac...3954211841
Srečanje voznikov električnih vozil.
0126Bacis sporočil: 3.025
[#3000900] 04.07.22 12:31 · odgovor na: comteo (#3000897)
Odgovori   +    4
[comteo]
> [0126Bacis]
> Takole pa zgleda "tankanje" električnih avtov (40 sek):
> twitter.com/pertinac...3954211841

Srečanje voznikov električnih vozil.
Voznikov?
Zabušantov, ki nimajo drugega dela kot čakat na štrom!

Če bi živeli od rezultatov svojega dela, bi si tega brezidejnega "luksuza" nebi privoščili.
info64 sporočil: 40
[#3000938] 04.07.22 18:33 · odgovor na: FIN-544124 (#3000879)
Odgovori   +    1
Še vedno so predsodki določenih voznikov fosilnih vozil, ki zavidajo EV-je tistim, ki jih imajo.
Sam nisem šminker iz glavnega mesta ampak opravim precej voženj med Ce in LJ, ki so odlična relacija za Ev-je. Včeraj sem gledal in sem opravil zadnja 2 meseca 5000 km, ki so me stali skoraj nič oz. z Passatom, ki stoji pred hišo bi zapravil 600 dodatnih Evrov. Nakup EV-ja je bila pač moja dolgoročna investicija, ki mi bo vsak mesec vračala denar. Za isti denar bi si lahko kupil zelo lepega bavarca in se šel šminkeraj po glavnem mestu. Pa mi ni do tega..
Nollem sporočil: 967
[#3000941] 04.07.22 21:37 · odgovor na: info64 (#3000938)
Odgovori   +    4
no, problem je tocno v tem, da moras imeti se enega ice za kaksno daljso razdaljo. zakaj ti sicer pasat stoji pred hiso in ga ne prodas?

p: bev in dizelas
Rokc5 sporočil: 2.857
[#3000961] 05.07.22 09:38
Odgovori   +    0
EV-ji za masovno mobilnost pač niso, to je dejstvo. LP
najobj sporočil: 31.909
[#3001036] 05.07.22 19:48 · odgovor na: info64 (#3000938)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 05.07.2022 19:58
[info64]
Še vedno so predsodki določenih voznikov fosilnih vozil, ki zavidajo EV-je tistim, ki jih imajo.
Sam nisem šminker iz glavnega mesta ampak opravim precej voženj med Ce in LJ, ki so odlična relacija za Ev-je. Včeraj sem gledal in sem opravil zadnja 2 meseca 5000 km, ki so me stali skoraj nič oz. z Passatom, ki stoji pred hišo bi zapravil 600 dodatnih Evrov. Nakup EV-ja je bila pač moja dolgoročna investicija, ki mi bo vsak mesec vračala denar. Za isti denar bi si lahko kupil zelo lepega bavarca in se šel šminkeraj po glavnem mestu. Pa mi ni do tega..
... holy shit ! ... čuj, saj ti verjamem, da mi ne verjameš, da ti jaz električnega avtomobila niti približno ne zavidam, ker pač imam preveč rad zvok motorja, ko "stopim na plin" ... no, ampak če pozabim na sebe in pomislim na tebe, probaj ti vsaj malo pomislit, kako bi izgledali užitki - zaenkrat ne rabiš mislit na bližajoče se redukcije elektrike za gospodinjstva - danes še zelo redkih ponosnih lastnikov električnih avtomobilov, če bi vas bilo vsaj polovica od približno 1,3 milijona osebnih avtomobilov, s katerimi se zavistni Slovenci prevažamo po naših prenatrpanih cestah ... alzo, če skrajšam, vsi dolgoročni investitorji (WTF?) v električne avtomobile bi si končno že lahko zabili v svoje trde betice, da niste sami na tem svetu in da si danes še lahko vračate svoj denar, ko se za naš denar prevažate zgolj zaradi ekonorosti samoizvoljenih bruseljski spitzenkandidatov z ono fon der lajno na čelu, ki ne znajo niti osnovnošolske poštevanke, kaj šele da bi obvladali osnovnošolsko fiziko ... aja, in še nekaj bolj za šalo kot zares, ker pri reklamiranju električnih avtomobilov prodajalci vedno znova poudarjajo pospeške, me zanima, kako ponosni lastniki električnih avtomobilov rečete, ko "stopite na plin" ...

P.S.: elektromarsovci na totem forumu mi na podobna (retorična) vprašanja nikoli niso nič odgovorili, tako da če mi tudi ti ne boš nič odgovoril, mi boš povedal vse ...

Strani: 1