Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2999846] 20.06.22 11:11
Odgovori   +    5
Sem mali slovenski direktor in delodajalec... vozim avto, ki je no koštal 50 jurčkov (dizel), kupil sem ga za 20 čukov. (menjalni tečaj: 1 jurček = 1 čuk).
Kupljen na firmo, stroški na firmo, polna boniteta, nekaj malega dodam državi, ne delam brezveznih potnih nalogov...
Avto je prostoren, motor zmogljiv in varčen, narejenih km pa nima preveč.

In drugi denar gre drugam. Za razvoj, naložbe in varno starost... poleg drugih rednih stroškov.

Treba je biti racionalen. Obstaja cel segment varčnih in komotnih vozil v rangu do 65 jurčkov, malo rabljenih, testnih...

... in podpiram tako filozofijo tudi pri direktorjih.

Zakaj pa rabi direktor, ki se vozi sam za službene namene te živali, ki ste jih testirali? Neumnost. Lahko ima npr. službeno vozilo A6 (bilo kakega pogona) za 65 jurjev in to je vrh glave.
Lahko ima še katerokoli drugo vozilo, kot ga je volja, ampak potrata je imeti velike in težke avto živali za hitre skoke do 500 km naokoli. Sploh, ker je teh voženj vse manj... odkar obstajajo Zoomi in Skypei.. pa še nove tech prihajajo.

Treba je biti racionalen. To bo eno sporočilo časov, ki prihajajo. Če kdo to razume. Jarc vidim, da se že nekaj trudi v tej smeri. Pohvalno.

(Da ne govorim o problemih, ki jih bodo sčasoma za infrastrukturo, podnebje in tokove predstavljali avtodomi... poleg enromnega porasta cestnega tovornega prometa. Noro. To se bo enkrat čez 5 let moralo ustaviti, ker to ne pelje nikamor... dva 75 letnika, ki se prevažata po EU s 3,5 tonsko živaljo, ki je 7 m dolga. Norost od turizma in obremenjevanje okolja in družbe na tretjo potenco. Če bo tako šlo naprej, se bomo v lastni potrošniški mentaliteti zadušili... tudi tu bo reakcija z leti prišla...)
dz1975 sporočil: 2.264
[#3000023] 22.06.22 00:52 · odgovor na: FIN-379669 (#2999846)
Odgovori   +    0
Načeloma podjetja (vsaj večja) kupijo avte na leasing. In tukaj cena ni tako kritična, pa še davčno je ugodno. Sem preveril ponudbo pri lokalnem BMW dilerju: mesečni leasing za 530i je $739, za 540i $830 in za 740i $1,153 (polog 0). $13k letno ni malo, samo vzdrževanje pet let stare luksuzne limuzine verjetno tudi ni poceni...

Strani: 1