Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2787000] 02.08.19 13:04
Odgovori   +    21
Odlični odgovori mladega pravnika. Intervju ponuja ogledalo slovenski "vrhunskosti".

Lepo povedano, imamo potenciale, vendar jih ne znamo izkoristiti.

En večen problem je, kar je ugotovil tudi mladi pravnik, da pri nas ambiciozen mladenič (ki nima "zlatega" priimka) hitro dobi po buči, če že zgodaj pokaže ambicije in znanje, ki presega tisto, kar "obvladajo" starejši.

Naprednost se pri nas zelo stežka nagrajuje in upošteva. Zato pač mladi in ambiciozni pravniki, zdravniki, gradbeniki, inženirji... odhajajo iz naše države. Hvala bogu le manjšina za trajno.
Torej vsaj nekaj upanja še ostane... we'll see.

(Pismo, ta intervju me vrača cca. 15 let nazaj, ko sem bil tudi sam na razpotju... pa so kmalu zatem prišli žena, otroci... in ostal sem v Slo... no, pa nekako folgamo v tej birokratsko jebeni, a drugače lepi državi. In ji, kljub vsemu, ostajam zvest. Ženi in državi.)
premza sporočil: 4.276
[#2787004] 02.08.19 13:31
Odgovori   +    19
Zadnja sprememba: premza 02.08.2019 13:32
Pameten človek živi tam, kjer mu je všeč.
Neumen pa tam, kjer se je rodil.

P: Živim v rojstnem kraju :)
sopranos sporočil: 11.404
[#2787037] 02.08.19 15:24
Odgovori   +    14
No ja, te zgodbe o super Nemčiji je vedno treba vzeti z malo rezerve. Je pa to v primerjavi s Slovenijo pač neprimerno večja država, več ima akumuliranega kapitala in zato večje razlike. Tako pri življenju, poslovanju, izobraževanju itd.

Številni Nemci imajo tudi nizke penzije (primerjalno gledano). Tudi davki se utajujejo in ne mi govoriti, da jih z veseljem plačujejo. In ja, obstaja dvojni svet. Razmeroma dobre službe za Nemce in Zahodnjake ter prekarne, slabo plačane službe za veliko tujcev. Sploh je veliko t. i. mini jobs. In ne, v Nemčiji v javnem sektorju ne teče vse tako gladko kot to opisuje. Morda je bil tip, glede na to za koga dela, deležen kakšne posebne obravnave. Pa Nemci tudi niso tako digitalizirani. V marsikaterem delu države je slabše kot v Sloveniji.

Drugače pa mu privoščim. Ima pa prav, da bi bilo treba ljudi spodbujati, da gredo ven, da se kaj naučijo ter nato vrnejo. Ampak tudi pri nas se v številnih podjetjih zadeve izboljšujejo. Da se bodo hitreje bo pa odvisno tudi od države v smislu kakšni bodo tukaj pogoji za življenje. Ima pa Nemčija več desetletij prednosti in tega ne moreš premostiti v nekaj letih.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2787083] 02.08.19 19:32
Odgovori   +    4
Ok, več gnara je v Nemčiji, jasna stvar. Slovenski kapitalisteki naj si članek dobro preberejo, potem pa naj zvišajo plače, pa jako jahtico manj nabavijo pa bo še vse dobro
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2787263] 04.08.19 12:02
Odgovori   +    0
Mladenič je napisal, da je družinska pisarna bila v precej kaotičnem stanju, premoženje je bilo razdrobljeno in ni bilo povsem jasno, koliko ga sploh je...Zastavilo se mi je vprašanje, če je slovenski državi jasno oz. če slovenska država sploh ve, koliko premoženja ima?
153 sporočil: 9.333
[#2787303] 04.08.19 20:51
Odgovori   +    2
Mladenič J.Bergoč vztrajno pridobiva izkušnje,
okolju se, za sebe smiselno, prilagaja, čas bo
pokazal kaj mu pomeni tujina - nikoli domovina.

Sodražan
hostamox sporočil: 8.460
[#2787313] 04.08.19 22:28
Odgovori   +    0
Plačilo, plača?
najobj sporočil: 31.871
[#2787379] 05.08.19 12:52
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 05.08.2019 12:53
... Na primer to, da na večerjah vsak plačujejo svoj del računa in ni tipičnega spora, kdo bo tokrat plačal. ...

... evo, tipično nakladanje o cedečem se medu in mleku v tujini in nedelujoči Sloveniji za tipično publiko na totem forumu sem moral prebrati čisto do konca, da sem prišel do resničnega odgovora na vprašanje "Zakaj je mlad slovenski pravnik izbral Nemčijo in se ne namerava vrniti" ...

P.S.: ker je pozabil na stroške za vzpostavitev otroške srčne kirurgije za štiridesetkrat(!) manjšo populacijo v Sloveniji, bi nemško varčni (= škrti) Jernej Bergoč lahko povedal, koliko ljudi si v Nemčiji za svojega bolanega otroka lahko privošči plačilo operacije na delujoči otroški srčni kirurgiji, ker se meni tega www.krankenkassenzen...coming-sl# ne da študirat, da bi videl, če se tako ekstremno drago zdravljenje krije iz obveznega zdravstvenega zavarovanja kot pri nas ...

Strani: 1