23 min
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje
53 min
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice
2 uri
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
2 uri
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
2 uri
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
2 uri
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
3 ure
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
3 ure
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
3 ure
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
5 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
8 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
8 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
14 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
14 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
15 ur
Najbolj brani članki danes
16 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
16 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
16 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 4
17 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
18 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Veliki kriptorop

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2784921] 22.07.19 12:11
Odgovori   +    17
Kaj je rop banke proti ustanovitvi banke (Brecht). Problem je, ker so velike ameriške banke, lastnice FED, ob razvoju kriptovalut zaspale in zdaj želijo s pomočjo države ustaviti ali še lepše prepovedati kriptovalute dokler jih ne postavijo pod svoj nadzor.
Darosa sporočil: 1
[#2784929] 22.07.19 12:38
Odgovori   +    20
Skratka... Ljudje, tace stran, dokler vam banke v sodelovanju z zakonodajalci ne ponudijo produkta, ki ga bodo imele pod kontrolo.
FjodorKirilovic sporočil: 960
[#2784979] 22.07.19 15:44
Odgovori   +    16
Roubini kliče nanny state, naj zaštiti hazarderje in investitorje.
Jaz bi ljudem pustil svobodo, da svoj denar odmetavajo kamorkoli hočejo.

Kdor je npr. vlagal v slovenske ICO, je zelo pozitivno prispeval k temu, da se kapital prelije od neumnih k pametnim.
Pohvaljeni.
Gregor1976 sporočil: 537
[#2784992] 22.07.19 16:48 · odgovor na: FjodorKirilovic (#2784979)
Odgovori   +    7
[FjodorKirilovic]
Roubini kliče nanny state, naj zaštiti hazarderje in investitorje.
Jaz bi ljudem pustil svobodo, da svoj denar odmetavajo kamorkoli hočejo.

Kdor je npr. vlagal v slovenske ICO, je zelo pozitivno prispeval k temu, da se kapital prelije od neumnih k pametnim.
Pohvaljeni.
Ok. Potem se verjetno strinjaš tudi s tem, da se sprosti pravila igre za banke, pa boš vsakič, ko boš imel denar na računu, švical, če boš dejansko dobil od banke kaj izplačano. Ali pa, da borzne hiše ustvarijo kakšne produkte, s katerimi bodo od "neumnih" iztrgale denar za njih, ker so pač bolj pametni. Ne morem verjeti, kakšno nemumno razmišljanje imaš.
anon-217002 sporočil: 275
[#2784997] 22.07.19 17:09 · odgovor na: Gregor1976 (#2784992)
Odgovori   +    6
[Gregor1976]
> [FjodorKirilovic]
> Roubini kliče nanny state, naj zaštiti hazarderje in investitorje.
> Jaz bi ljudem pustil svobodo, da svoj denar odmetavajo kamorkoli hočejo.
>
> Kdor je npr. vlagal v slovenske ICO, je zelo pozitivno prispeval k temu, da se kapital prelije od neumnih k pametnim.
> Pohvaljeni.

Ok. Potem se verjetno strinjaš tudi s tem, da se sprosti pravila igre za banke, pa boš vsakič, ko boš imel denar na računu, švical, če boš dejansko dobil od banke kaj izplačano. Ali pa, da borzne hiše ustvarijo kakšne produkte, s katerimi bodo od "neumnih" iztrgale denar za njih, ker so pač bolj pametni. Ne morem verjeti, kakšno nemumno razmišljanje imaš.
Postavljaš, zelo spretno, dilemo, ki ji ne bom nasedel. Zato, da mi država garantira vložek v banki, mi jemlje recimo 1% mojega dohodka (z možnostjo povečanja), namesto 0,5% moje vloge. Aja, tudi moje razmišljanje je neumno.
Gregor1976 sporočil: 537
[#2785044] 22.07.19 20:16 · odgovor na: anon-217002 (#2784997)
Odgovori   +    4
[FIN-505995]
> [Gregor1976]
> > [FjodorKirilovic]
> > Roubini kliče nanny state, naj zaštiti hazarderje in investitorje.
> > Jaz bi ljudem pustil svobodo, da svoj denar odmetavajo kamorkoli hočejo.
> >
> > Kdor je npr. vlagal v slovenske ICO, je zelo pozitivno prispeval k temu, da se kapital prelije od neumnih k pametnim.
> > Pohvaljeni.
>
> Ok. Potem se verjetno strinjaš tudi s tem, da se sprosti pravila igre za banke, pa boš vsakič, ko boš imel denar na računu, švical, če boš dejansko dobil od banke kaj izplačano. Ali pa, da borzne hiše ustvarijo kakšne produkte, s katerimi bodo od "neumnih" iztrgale denar za njih, ker so pač bolj pametni. Ne morem verjeti, kakšno nemumno razmišljanje imaš.

Postavljaš, zelo spretno, dilemo, ki ji ne bom nasedel. Zato, da mi država garantira vložek v banki, mi jemlje recimo 1% mojega dohodka (z možnostjo povečanja), namesto 0,5% moje vloge. Aja, tudi moje razmišljanje je neumno.
Glej, fant moj, preden bova debato nadaljevala predlagam, da se najprej izobraziš in osvojiš osnove ekonomije in delovanja denarnih trgov, denarne politike, centralnih bank in tako naprej. Do takrat pa se mi ne da debatirati o tem.
FjodorKirilovic sporočil: 960
[#2785060] 22.07.19 21:44 · odgovor na: Gregor1976 (#2784992)
Odgovori   +    8
[Gregor1976]
> [FjodorKirilovic]
> Roubini kliče nanny state, naj zaštiti hazarderje in investitorje.
> Jaz bi ljudem pustil svobodo, da svoj denar odmetavajo kamorkoli hočejo.
>
> Kdor je npr. vlagal v slovenske ICO, je zelo pozitivno prispeval k temu, da se kapital prelije od neumnih k pametnim.
> Pohvaljeni.

Ok. Potem se verjetno strinjaš tudi s tem, da se sprosti pravila igre za banke, pa boš vsakič, ko boš imel denar na računu, švical, če boš dejansko dobil od banke kaj izplačano. Ali pa, da borzne hiše ustvarijo kakšne produkte, s katerimi bodo od "neumnih" iztrgale denar za njih, ker so pač bolj pametni. Ne morem verjeti, kakšno nemumno razmišljanje imaš.
Banke morajo biti regulirane zaradi jamstvene sheme, dokler jo imamo. Meni se ne zdi nujno, da ti shema jamči za tistih 100k na eni banki. Vsekakor bi dovolil, da tudi nebančne institucije zbirajo denar varčevalcev in da pri tem ni nobene garancije.

Podobno velja za vrednostne papirje in druge naložbe. Meni je dovolj, da je jasno, kateri trgi in papirji so regulirani in kdo jih regulira ter kakšne so garancije. Vsekakor pa bi dovolil tudi neregulirano trgovanje. Potem pa naj se investitorji odločajo glede na svojo nagnjenost k sprejemanju tveganj.
1011Arist sporočil: 1.037
[#2785061] 22.07.19 21:54 · odgovor na: FjodorKirilovic (#2785060)
Odgovori   +    12
[FjodorKirilovic]
> [Gregor1976]
> > [FjodorKirilovic]
> > Roubini kliče nanny state, naj zaštiti hazarderje in investitorje.
> > Jaz bi ljudem pustil svobodo, da svoj denar odmetavajo kamorkoli hočejo.
> >
> > Kdor je npr. vlagal v slovenske ICO, je zelo pozitivno prispeval k temu, da se kapital prelije od neumnih k pametnim.
> > Pohvaljeni.
>
> Ok. Potem se verjetno strinjaš tudi s tem, da se sprosti pravila igre za banke, pa boš vsakič, ko boš imel denar na računu, švical, če boš dejansko dobil od banke kaj izplačano. Ali pa, da borzne hiše ustvarijo kakšne produkte, s katerimi bodo od "neumnih" iztrgale denar za njih, ker so pač bolj pametni. Ne morem verjeti, kakšno nemumno razmišljanje imaš.

Banke morajo biti regulirane zaradi jamstvene sheme, dokler jo imamo. Meni se ne zdi nujno, da ti shema jamči za tistih 100k na eni banki. Vsekakor bi dovolil, da tudi nebančne institucije zbirajo denar varčevalcev in da pri tem ni nobene garancije.

Podobno velja za vrednostne papirje in druge naložbe. Meni je dovolj, da je jasno, kateri trgi in papirji so regulirani in kdo jih regulira ter kakšne so garancije. Vsekakor pa bi dovolil tudi neregulirano trgovanje. Potem pa naj se investitorji odločajo glede na svojo nagnjenost k sprejemanju tveganj.
Ta svoboda v resnici ne deluje. Ko so jemali kredite v švicarjih niso spraševali države. Sedaj pa želijo intervencijo države za svojo svobodo iz preteklosti.
To je vedel že Kenedijev oče leta 1934 in takrat so napisali zakonodajo, ki ščiti male, da jih nimaš na ulicah.
Dobro poučeni pa se lahko igrajo igrice, ki jih predlagaš, ampak morajo imeti ustrezno stanje na računu in produkti za njih nmorajo biti tako veliki, da si jih nepoučeni in mali ne morejo privoščiti.
FjodorKirilovic sporočil: 960
[#2785063] 22.07.19 22:31 · odgovor na: 1011Arist (#2785061)
Odgovori   +    4
[1011Arist]
> [FjodorKirilovic]
> > [Gregor1976]
> > > [FjodorKirilovic]
> > > Roubini kliče nanny state, naj zaštiti hazarderje in investitorje.
> > > Jaz bi ljudem pustil svobodo, da svoj denar odmetavajo kamorkoli hočejo.
> > >
> > > Kdor je npr. vlagal v slovenske ICO, je zelo pozitivno prispeval k temu, da se kapital prelije od neumnih k pametnim.
> > > Pohvaljeni.
> >
> > Ok. Potem se verjetno strinjaš tudi s tem, da se sprosti pravila igre za banke, pa boš vsakič, ko boš imel denar na računu, švical, če boš dejansko dobil od banke kaj izplačano. Ali pa, da borzne hiše ustvarijo kakšne produkte, s katerimi bodo od "neumnih" iztrgale denar za njih, ker so pač bolj pametni. Ne morem verjeti, kakšno nemumno razmišljanje imaš.
>
> Banke morajo biti regulirane zaradi jamstvene sheme, dokler jo imamo. Meni se ne zdi nujno, da ti shema jamči za tistih 100k na eni banki. Vsekakor bi dovolil, da tudi nebančne institucije zbirajo denar varčevalcev in da pri tem ni nobene garancije.
>
> Podobno velja za vrednostne papirje in druge naložbe. Meni je dovolj, da je jasno, kateri trgi in papirji so regulirani in kdo jih regulira ter kakšne so garancije. Vsekakor pa bi dovolil tudi neregulirano trgovanje. Potem pa naj se investitorji odločajo glede na svojo nagnjenost k sprejemanju tveganj.

Ta svoboda v resnici ne deluje. Ko so jemali kredite v švicarjih niso spraševali države. Sedaj pa želijo intervencijo države za svojo svobodo iz preteklosti.
To je vedel že Kenedijev oče leta 1934 in takrat so napisali zakonodajo, ki ščiti male, da jih nimaš na ulicah.
Dobro poučeni pa se lahko igrajo igrice, ki jih predlagaš, ampak morajo imeti ustrezno stanje na računu in produkti za njih nmorajo biti tako veliki, da si jih nepoučeni in mali ne morejo privoščiti.
Vem, da ni preprosto. Svoboda mora biti uravnotežena z odgovornostjo. In na to je treba ljudi počasi navajati.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2785075] 23.07.19 07:54 · odgovor na: FjodorKirilovic (#2785063)
Odgovori   +    2
[FjodorKirilovic]
> [1011Arist]
> > [FjodorKirilovic]
> > > [Gregor1976]
> > > > [FjodorKirilovic]
> > > > Roubini kliče nanny state, naj zaštiti hazarderje in investitorje.
> > > >
> Dobro poučeni pa se lahko igrajo igrice, ki jih predlagaš, ampak morajo imeti ustrezno stanje na računu in produkti za njih nmorajo biti tako veliki, da si jih nepoučeni in mali ne morejo privoščiti.

Vem, da ni preprosto. Svoboda mora biti uravnotežena z odgovornostjo. In na to je treba ljudi počasi navajati.
V Sloveniji ljudje želijo liberalizacijo trga, posebej trga storitev po modelu Uberja, vsi bi radi nižje cene in seveda so ponudniki storitev postali inovativni, tudi banke (počasi) postajajo inovativne, spletne banke tudi, nebanke tudi, kripte, blockhain marketi postajajo robustni...V Sloveniji svoboda ni uravnotežena z odgovornostjo, ker ljudje od države pričakujejo preveč po modelu svoboda je naša, odgovornost državna.
Gregor1976 sporočil: 537
[#2785098] 23.07.19 10:11 · odgovor na: FjodorKirilovic (#2785060)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: Gregor1976 23.07.2019 10:16
[FjodorKirilovic]
> [Gregor1976]
> > [FjodorKirilovic]
> > Roubini kliče nanny state, naj zaštiti hazarderje in investitorje.
> > Jaz bi ljudem pustil svobodo, da svoj denar odmetavajo kamorkoli hočejo.
> >
> > Kdor je npr. vlagal v slovenske ICO, je zelo pozitivno prispeval k temu, da se kapital prelije od neumnih k pametnim.
> > Pohvaljeni.
>
> Ok. Potem se verjetno strinjaš tudi s tem, da se sprosti pravila igre za banke, pa boš vsakič, ko boš imel denar na računu, švical, če boš dejansko dobil od banke kaj izplačano. Ali pa, da borzne hiše ustvarijo kakšne produkte, s katerimi bodo od "neumnih" iztrgale denar za njih, ker so pač bolj pametni. Ne morem verjeti, kakšno nemumno razmišljanje imaš.

Banke morajo biti regulirane zaradi jamstvene sheme, dokler jo imamo. Meni se ne zdi nujno, da ti shema jamči za tistih 100k na eni banki. Vsekakor bi dovolil, da tudi nebančne institucije zbirajo denar varčevalcev in da pri tem ni nobene garancije.

Podobno velja za vrednostne papirje in druge naložbe. Meni je dovolj, da je jasno, kateri trgi in papirji so regulirani in kdo jih regulira ter kakšne so garancije. Vsekakor pa bi dovolil tudi neregulirano trgovanje. Potem pa naj se investitorji odločajo glede na svojo nagnjenost k sprejemanju tveganj.
Spet izjava, ki nima nobene veze z realnostjo. Upoštevati je potrebno, da povprečni varčevalec ali če želiš državljan ni finančno pismen. Na drugi strani pa obstaja neomejen pohlep, kar se dokazuje tudi na primeru teh kriptovalut. In zato je regulacija države nujna, saj če ni regulacije, to pelje v propad finančnega sistema. Povprečni potrošnik nujno potrebuje varovanje. Jamstvena shema pa je nujna zato, ker bančni sistem temelji na zaupanju in jamstvena shema to omogoča. Ravno tako je zelo pomembno iz ekonomskega vidika, da so prihranki ljudi varni, saj prihranki na drugi strani omogočajo porabo, poraba pa pomeni davke iz katerih se financira država. Kriza, ki se je začela v letu 2008 je lep primer, kaj se zgodi, če ni zadostne regulacije. Sicer pa je vse kar pišeš možno, ampak za dobro podučene oz. profesionalne vlagatelje, tam so pravila precej bolj ohlapna, čeprav bi tudi tam jaz postavil bolj stroga pravila, saj če tam poči, čutijo vsi - še enkrat, leto 2008 je lep primer. Glede na tvoje izjave tudi menim, da zelo precenjuješ svoje znanje. Kriptotrgi so piramidna shema, ki je izumljena za striženje ovc. Jasno je, da je več kot 90% vseh transakcij s kriptovalutami fiktivnih in da prihaja do množičnih in hudih zlorab tega trga. Poleg tega nobena od revolucionarnih idej, ki so bile financirane z izdajo teh žetonov, še ni bila v realnosti uresničena in menim, da tudi ne bo. In kaj meniš, da to pomeni? Izgubo zaupanja, izguba zaupanja pomeni pomanjkanje vlagateljev, pomanjkanje vlagateljev pa umiranje na obroke. Ideja Bitcoina je bila sicer v tem, da to postane alternativa obstoječim plačilnim sredstvom oz. denarju, ni bil mišljen kot špekulativna naložba. Vendar so ga ljudje pričeli kupovati iz popolnoma drugih, špekulativnih razlogov. Bitcoin nikoli ni izpolnil svojega poslanstva, zelo malo nakupov je bilo izvedenih z njim. In zato ga bo uničil ravno razlog zaradi katerega naj bi nastal kot protiutež - in to je pohlep. Ravno tako nihče ne kupuje teh kvazi žetonov zato, ker bi jih zanimala ideja, ki se z njimi financira, ampak vse vlagatelje zanima izključno špekulacija. Totalna zabloda.
1011Arist sporočil: 1.037
[#2785106] 23.07.19 11:11 · odgovor na: Gregor1976 (#2785098)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: 1011Arist 23.07.2019 11:16
[Gregor1976]
> [FjodorKirilovic]
> > [Gregor1976]
> > > [FjodorKirilovic]
> > > Roubini kliče nanny state, naj zaštiti hazarderje in investitorje.
> > > Jaz bi ljudem pustil svobodo, da svoj denar odmetavajo kamorkoli hočejo.
> > >
> > > Kdor je npr. vlagal v slovenske ICO, je zelo pozitivno prispeval k temu, da se kapital prelije od neumnih k pametnim.
> > > Pohvaljeni.
> >
> > Ok. Potem se verjetno strinjaš tudi s tem, da se sprosti pravila igre za banke, pa boš vsakič, ko boš imel denar na računu, švical, če boš dejansko dobil od banke kaj izplačano. Ali pa, da borzne hiše ustvarijo kakšne produkte, s katerimi bodo od "neumnih" iztrgale denar za njih, ker so pač bolj pametni. Ne morem verjeti, kakšno nemumno razmišljanje imaš.
>
> Banke morajo biti regulirane zaradi jamstvene sheme, dokler jo imamo. Meni se ne zdi nujno, da ti shema jamči za tistih 100k na eni banki. Vsekakor bi dovolil, da tudi nebančne institucije zbirajo denar varčevalcev in da pri tem ni nobene garancije.
>
> Podobno velja za vrednostne papirje in druge naložbe. Meni je dovolj, da je jasno, kateri trgi in papirji so regulirani in kdo jih regulira ter kakšne so garancije. Vsekakor pa bi dovolil tudi neregulirano trgovanje. Potem pa naj se investitorji odločajo glede na svojo nagnjenost k sprejemanju tveganj.

Spet izjava, ki nima nobene veze z realnostjo. Upoštevati je potrebno, da povprečni varčevalec ali če želiš državljan ni finančno pismen. Na drugi strani pa obstaja neomejen pohlep, kar se dokazuje tudi na primeru teh kriptovalut. In zato je regulacija države nujna, saj če ni regulacije, to pelje v propad finančnega sistema. Povprečni potrošnik nujno potrebuje varovanje. Jamstvena shema pa je nujna zato, ker bančni sistem temelji na zaupanju in jamstvena shema to omogoča. Ravno tako je zelo pomembno iz ekonomskega vidika, da so prihranki ljudi varni, saj prihranki na drugi strani omogočajo porabo, poraba pa pomeni davke iz katerih se financira država. Kriza, ki se je začela v letu 2008 je lep primer, kaj se zgodi, če ni zadostne regulacije. Sicer pa je vse kar pišeš možno, ampak za dobro podučene oz. profesionalne vlagatelje, tam so pravila precej bolj ohlapna, čeprav bi tudi tam jaz postavil bolj stroga pravila, saj če tam poči, čutijo vsi - še enkrat, leto 2008 je lep primer. Glede na tvoje izjave tudi menim, da zelo precenjuješ svoje znanje. Kriptotrgi so piramidna shema, ki je izumljena za striženje ovc. Jasno je, da je več kot 90% vseh transakcij s kriptovalutami fiktivnih in da prihaja do množičnih in hudih zlorab tega trga. Poleg tega nobena od revolucionarnih idej, ki so bile financirane z izdajo teh žetonov, še ni bila v realnosti uresničena in menim, da tudi ne bo. In kaj meniš, da to pomeni? Izgubo zaupanja, izguba zaupanja pomeni pomanjkanje vlagateljev, pomanjkanje vlagateljev pa umiranje na obroke.
Ideja Bitcoina je bila sicer v tem, da to postane alternativa obstoječim plačilnim sredstvom oz. denarju, ni bil mišljen kot špekulativna naložba. Vendar so ga ljudje pričeli kupovati iz popolnoma drugih, špekulativnih razlogov. Bitcoin nikoli ni izpolnil svojega poslanstva, zelo malo nakupov je bilo izvedenih z njim. In zato ga bo uničil ravno razlog zaradi katerega naj bi nastal kot protiutež - in to je pohlep. Ravno tako nihče ne kupuje teh kvazi žetonov zato, ker bi jih zanimala ideja, ki se z njimi financira, ampak vse vlagatelje zanima izključno špekulacija. Totalna zabloda.

A si že kdaj kupil kako kriptovaluto in pregledal poslovanje podjetij, ki so izdala žetone ali ti to ENOSTAVNO KAR VEŠ in nato še malo poetiketiraš, KER TI PA JA VEŠ.

S prvim delom tvojega izvajanja se v celoti strinjam. Tvoje ocene v nadaljevanju pa so?
Mislm, da si nisi vzel časa, da bi razumel dejansko dogajanje...
kzupanc sporočil: 10.517
[#2785109] 23.07.19 11:30
Odgovori   +    0
Podpiram!
Mogoče zato, ker v tem okviru razmišljam že nekaj let. Nič ap ame do sedaj ni prepričalo, da se motim. Oziroma: mnenje Roubinija me utrjuje v prepričanju, da imam prav.
kzupanc sporočil: 10.517
[#2785110] 23.07.19 11:31 · odgovor na: Darosa (#2784929)
Odgovori   +    0
[Darosa]
Skratka... Ljudje, tace stran, dokler vam banke v sodelovanju z zakonodajalci ne ponudijo produkta, ki ga bodo imele pod kontrolo.
Točno.
Seveda brez cinizma!
kzupanc sporočil: 10.517
[#2785111] 23.07.19 11:34 · odgovor na: FjodorKirilovic (#2784979)
Odgovori   +    1
[FjodorKirilovic]
Roubini kliče nanny state, naj zaštiti hazarderje in investitorje.
Jaz bi ljudem pustil svobodo, da svoj denar odmetavajo kamorkoli hočejo.

Kdor je npr. vlagal v slovenske ICO, je zelo pozitivno prispeval k temu, da se kapital prelije od neumnih k pametnim.
Pohvaljeni.
V celoti gledano je mikro Slovenija res kot kaže za zdaj iz kripto in ICO potegnila neto korist. Predvsem, ker so se pametni nekako pravi čas umaknili daleč od kripto in ICO :))). Globalno ta korist po moje ni možna, ampak le neto velika izguba.
kzupanc sporočil: 10.517
[#2785113] 23.07.19 11:36 · odgovor na: Gregor1976 (#2785044)
Odgovori   +    0
[Gregor1976]
> [FIN-505995]
> > [Gregor1976]
> > > [FjodorKirilovic]
> > > Roubini kliče nanny state, naj zaštiti hazarderje in investitorje.
> > > Jaz bi ljudem pustil svobodo, da svoj denar odmetavajo kamorkoli hočejo.
> > >
> > > Kdor je npr. vlagal v slovenske ICO, je zelo pozitivno prispeval k temu, da se kapital prelije od neumnih k pametnim.
> > > Pohvaljeni.
> >
> > Ok. Potem se verjetno strinjaš tudi s tem, da se sprosti pravila igre za banke, pa boš vsakič, ko boš imel denar na računu, švical, če boš dejansko dobil od banke kaj izplačano. Ali pa, da borzne hiše ustvarijo kakšne produkte, s katerimi bodo od "neumnih" iztrgale denar za njih, ker so pač bolj pametni. Ne morem verjeti, kakšno nemumno razmišljanje imaš.
>
> Postavljaš, zelo spretno, dilemo, ki ji ne bom nasedel. Zato, da mi država garantira vložek v banki, mi jemlje recimo 1% mojega dohodka (z možnostjo povečanja), namesto 0,5% moje vloge. Aja, tudi moje razmišljanje je neumno.

Glej, fant moj, preden bova debato nadaljevala predlagam, da se najprej izobraziš in osvojiš osnove ekonomije in delovanja denarnih trgov, denarne politike, centralnih bank in tako naprej. Do takrat pa se mi ne da debatirati o tem.
Točno.
Celo z avelike dobitnike iz ICO in kripto v SLO bi si upal trditi, da o omenjenem bolj malo vedo.
kzupanc sporočil: 10.517
[#2785114] 23.07.19 11:39 · odgovor na: FjodorKirilovic (#2785060)
Odgovori   +    0
[FjodorKirilovic]
> [Gregor1976]
> > [FjodorKirilovic]
> > Roubini kliče nanny state, naj zaštiti hazarderje in investitorje.
> > Jaz bi ljudem pustil svobodo, da svoj denar odmetavajo kamorkoli hočejo.
> >
> > Kdor je npr. vlagal v slovenske ICO, je zelo pozitivno prispeval k temu, da se kapital prelije od neumnih k pametnim.
> > Pohvaljeni.
>
> Ok. Potem se verjetno strinjaš tudi s tem, da se sprosti pravila igre za banke, pa boš vsakič, ko boš imel denar na računu, švical, če boš dejansko dobil od banke kaj izplačano. Ali pa, da borzne hiše ustvarijo kakšne produkte, s katerimi bodo od "neumnih" iztrgale denar za njih, ker so pač bolj pametni. Ne morem verjeti, kakšno nemumno razmišljanje imaš.

Banke morajo biti regulirane zaradi jamstvene sheme, dokler jo imamo. Meni se ne zdi nujno, da ti shema jamči za tistih 100k na eni banki. Vsekakor bi dovolil, da tudi nebančne institucije zbirajo denar varčevalcev in da pri tem ni nobene garancije.

Podobno velja za vrednostne papirje in druge naložbe. Meni je dovolj, da je jasno, kateri trgi in papirji so regulirani in kdo jih regulira ter kakšne so garancije. Vsekakor pa bi dovolil tudi neregulirano trgovanje. Potem pa naj se investitorji odločajo glede na svojo nagnjenost k sprejemanju tveganj.
Saj tudi pri zdravstvu bi lahko sami odločali ali se zavarovati ali ne. Kaj pa potem pri tistih, ki niso opravilno sposobni glede odločanja? A smo jim v hudem dolžni pomagati ali ne - kot družba? Kdo sploh je sposoben odločati? Ko je jasno in toplo, je lahko reči, da je streha nad glavo samo strošek.
Gregor1976 sporočil: 537
[#2785121] 23.07.19 13:00 · odgovor na: 1011Arist (#2785106)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: Gregor1976 23.07.2019 13:03
A si že kdaj kupil kako kriptovaluto in pregledal poslovanje podjetij, ki so izdala žetone ali ti to ENOSTAVNO KAR VEŠ in nato še malo poetiketiraš, KER TI PA JA VEŠ.

S prvim delom tvojega izvajanja se v celoti strinjam. Tvoje ocene v nadaljevanju pa so?
Mislm, da si nisi vzel časa, da bi razumel dejansko dogajanje...
Če te že zanima, sem septembra 2017 vložil v kriptotrge 5.000 EUR bolj iz radovednosti, kot česarkoli drugega in z zavedanjem, da ta cirkus ne bo trajal dolgo. Vložil sem v BTC, ETH in XRP najprej preko Coinbase, potem pa sem prenesel vse na Binance. Decembra 2017 sem s prenosom iz Binance na Coinbase izplačal 20.000 EUR, pustil pa sem 3.000 EUR na Binance, delno ETH in delno XRP in danes imam 400 EUR.

Glede na to, da se ukvarjam profesionalno na finančnem področju, sem zadevo kar dobro naštudiral. In sem ugotovil, da se je kar naenkrat pojavilo ogromno kvazi finančnih strokovnjakov na tem področju. Finančni svetovalec je biti zelo enostavno dokler vse raste. Obstaja en kup tehninčnih anliz teh trgov, kjer neki golobradi fantje rišejo neke trende bolj na podlagi pobožnih želja, kot pa dejanske realnosti. Ker ti žetoni nimajo prav nobene realne osnove in notranje vrednosti, je kakršnokoli analiziranje trendov brezpredmetno, sploh pa sedaj, ko je ta trg izgubil vso kredibilnost. Vse temelji na izrazih FOMO, FUD in HODL. To predvideti je pa čisti gambling in ne zdrži nobena analiza.

Sicer pa, kot da pišeš nek brezvezen komentar, mi raje napiši, kje sem se zmotil? Kje so argumenti? A je bil kakšen projekt realiziran skladno z obljubami? A ne drži, da je kriptotrg podvžen hudim špeklulacijam in da obstaja en kup skupin, ki skušajo občasno napumpati kakšen "coin" in s tem nategniti vse ostale vlagatelje, drugi del trgovanja pa poteka preko t.i. botov? A veš, da je to na organiziranih trgih hudo kaznivo dejanje? A ni res, da je bil Bitcoin mišljen kot plačilno sredstvo, ne pa špekulativna naložba? To so vse dejstva, ne pa neko sanjanje Lamborghinijev in milijonov z investiranjem v meglo. Drži, da so nekateri zaslužili ogromne denarje, ampak teh ljudi je zelo malo, vlak je pa odpeljal.
crt sporočil: 27.121
[#2785131] 23.07.19 13:51 · odgovor na: (#2785124)
Odgovori   +    2
[rename]
Se strinjam, le z eno razliko - jaz menim, da vlak še ni odpeljal, saj je prostora za nove igralce še veliko.
Igra bo trajala, dokler bo prihajal svež denar.
Pozicija: vložek povrnjen pred vrhom 2017, igram naprej, skeširam skladno z načrtom.
Naslednje 3 "kovance" bom prodal pri 30k.
makro kontekst je znova naklonjen temu, odkar so vse glavne cb spet obrnjene na easy (in tudi timing vnovicnega vzpona se idealno pokriva).

so sanse, da jih bos res, razen ce bo tilt v obliki administrativne visje sile (ali kitajskega mega hacka).
Gregor1976 sporočil: 537
[#2785147] 23.07.19 14:50 · odgovor na: (#2785124)
Odgovori   +    0
[rename]
Se strinjam, le z eno razliko - jaz menim, da vlak še ni odpeljal, saj je prostora za nove igralce še veliko.
Igra bo trajala, dokler bo prihajal svež denar.


Pozicija: vložek povrnjen pred vrhom 2017, igram naprej, skeširam skladno z načrtom.
Naslednje 3 "kovance" bom prodal pri 30k.
Srečno, privoščim vsem. Ne vem, v zadnjem času nisem vsega skupaj pretirano spremljal - a dejansko je kaj svežega denarja?
crt sporočil: 27.121
[#2785173] 23.07.19 16:00 · odgovor na: (#2785154)
Odgovori   +    1
ne jemat prevec kot relevantno bitfinex, ker je nekako lokalno zarisce of fakeness in ima ze rep kot taksno.
anon-520113 sporočil: 2
[#2785211] 23.07.19 19:51
Odgovori   +    2
čas vnosa: 23.07.19 19:16
Objaviti članek, ki ga napiše Steve Mnuchin, ameriški državni sekretar za finance, kot vredostojen je mace smešno. Vse kar je napisal velja tudi za obstoječ fiat sistem. Forex ni nič drugega kot navadna stavnica, ki je zraven še manipulirana. Ko je eden od zaposlenih v Jp morgan jasno dokazal manipulacijo na trgu srebra ga je to isto ministerstvo preganjalo kot najhujšega kriminalca. Kripto še ni zakuhal nobene vojne za razliko od valute za katero skrbi ravno tale gospod. Tudi eden od direktorjev FBI je javno izjavil, da je bitcoin dobesedno božji dar saj je neprimerno lažje sledenje sredtev kot gotovina in njeno pranje preko davčnih oaz. Rabiš le veliko računalniško moč kar pa za FBI ni ravno problem.
1011Arist sporočil: 1.037
[#2785216] 23.07.19 19:59 · odgovor na: Gregor1976 (#2785098)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: 1011Arist 23.07.2019 20:01
[Gregor1976]
> [FjodorKirilovic]
> > [Gregor1976]
> > > [FjodorKirilovic]
> > > Roubini kliče nanny state, naj zaštiti hazarderje in investitorje.
> > > Jaz bi ljudem pustil svobodo, da svoj denar odmetavajo kamorkoli hočejo.
> > >
> > > Kdor je npr. vlagal v slovenske ICO, je zelo pozitivno prispeval k temu, da se kapital prelije od neumnih k pametnim.
> > > Pohvaljeni.
> >
> > Ok. Potem se verjetno strinjaš tudi s tem, da se sprosti pravila igre za banke, pa boš vsakič, ko boš imel denar na računu, švical, če boš dejansko dobil od banke kaj izplačano. Ali pa, da borzne hiše ustvarijo kakšne produkte, s katerimi bodo od "neumnih" iztrgale denar za njih, ker so pač bolj pametni. Ne morem verjeti, kakšno nemumno razmišljanje imaš.
>
> Banke morajo biti regulirane zaradi jamstvene sheme, dokler jo imamo. Meni se ne zdi nujno, da ti shema jamči za tistih 100k na eni banki. Vsekakor bi dovolil, da tudi nebančne institucije zbirajo denar varčevalcev in da pri tem ni nobene garancije.
>
> Podobno velja za vrednostne papirje in druge naložbe. Meni je dovolj, da je jasno, kateri trgi in papirji so regulirani in kdo jih regulira ter kakšne so garancije. Vsekakor pa bi dovolil tudi neregulirano trgovanje. Potem pa naj se investitorji odločajo glede na svojo nagnjenost k sprejemanju tveganj.

Spet izjava, ki nima nobene veze z realnostjo. Upoštevati je potrebno, da povprečni varčevalec ali če želiš državljan ni finančno pismen. Na drugi strani pa obstaja neomejen pohlep, kar se dokazuje tudi na primeru teh kriptovalut. In zato je regulacija države nujna, saj če ni regulacije, to pelje v propad finančnega sistema. Povprečni potrošnik nujno potrebuje varovanje. Jamstvena shema pa je nujna zato, ker bančni sistem temelji na zaupanju in jamstvena shema to omogoča. Ravno tako je zelo pomembno iz ekonomskega vidika, da so prihranki ljudi varni, saj prihranki na drugi strani omogočajo porabo, poraba pa pomeni davke iz katerih se financira država. Kriza, ki se je začela v letu 2008 je lep primer, kaj se zgodi, če ni zadostne regulacije. Sicer pa je vse kar pišeš možno, ampak za dobro podučene oz. profesionalne vlagatelje, tam so pravila precej bolj ohlapna, čeprav bi tudi tam jaz postavil bolj stroga pravila, saj če tam poči, čutijo vsi - še enkrat, leto 2008 je lep primer. Glede na tvoje izjave tudi menim, da zelo precenjuješ svoje znanje. Kriptotrgi so piramidna shema, ki je izumljena za striženje ovc. Jasno je, da je več kot 90% vseh transakcij s kriptovalutami fiktivnih in da prihaja do množičnih in hudih zlorab tega trga. Poleg tega nobena od revolucionarnih idej, ki so bile financirane z izdajo teh žetonov, še ni bila v realnosti uresničena in menim, da tudi ne bo. In kaj meniš, da to pomeni? Izgubo zaupanja, izguba zaupanja pomeni pomanjkanje vlagateljev, pomanjkanje vlagateljev pa umiranje na obroke. Ideja Bitcoina je bila sicer v tem, da to postane alternativa obstoječim plačilnim sredstvom oz. denarju, ni bil mišljen kot špekulativna naložba. Vendar so ga ljudje pričeli kupovati iz popolnoma drugih, špekulativnih razlogov. Bitcoin nikoli ni izpolnil svojega poslanstva, zelo malo nakupov je bilo izvedenih z njim. In zato ga bo uničil ravno razlog zaradi katerega naj bi nastal kot protiutež - in to je pohlep. Ravno tako nihče ne kupuje teh kvazi žetonov zato, ker bi jih zanimala ideja, ki se z njimi financira, ampak vse vlagatelje zanima izključno špekulacija. Totalna zabloda.
Cenim tvoj trezen pogled na profesionalne finance, tudi sam se 25 let profesionalno ukvarjal s financami, ampak za dober in kvaliteten uvid v neko materijo moraš stopiti na nek teritorij in ker tega nisi storil je tvoj pogled zelo zgrešen.

Ti si si v glavi zgradil tezo, da je to piramidna igra in to je zate aksiom. V Sloveniji se zelo rado obravnava probleme črno belo in hkrati etiketirano. Trenutno nimam časa za obsežnejši argumetniran odgovor, zato bom prilepil moj zapis pred kakim mesecem
Na 2100News je bila zaradi krecije kripto indeksov narejena baza 3015 projektov, ki se dopolnjuje vsak teden, od teh jih je 460 zamrlo.
V zadnjem letu je bilo predstavljenih v rubriki Movers of the day 618 projektov. Vsak dan jih je prdstavljenih nekaj z opisom, kaj počnejo.
Ti projekti imajo zaposlenih več kot 8000 razvojnih inženirjev, tržna kapitalizacija teh projektov je okoli 80 milijard dolarjev. Denarno območje kripto ekosistema je veliko približno za eno Češko - torej 10 milijonsko državo.
Bitcoin je zgolj vodilna denarna enota tega območja. Če hočeš na Hrvaškem kupiti sladoled moraš kupiti kune. Če hočeš kupiti nek token, pa moraš najprej kupiti (pretežno) Bitcoin, da lahko plačaš neko storitev v nadaljevanju.
Skratka razvoj je naredil od leta 2017 ogromen korak naprej, nekateri pa brez vseh podatkov malo poševno nakladate.
Da bova za ostale udeležence nedvoumna glede trgovanja pa, trgovanje botov ni manipulaticja tudi pri vrednostnih papirjih ali izvedenih finančnih instrumetni, saj tudi tam na največjih borzah algoritmi opravijo več kot 80% transakcij. Problem je zidanje cen, ki pa je kaznivo dejanje.

Glede projektov pa še naslednje. 2100News za svoje indekse preverja globino trga na menjalnicah in s tem se izloči veliko menjlnic in še več projektov. Treba pa je vedeti, da soditi trga po slovenskih projektih ne gre.
Drugo, da je prišlo do velike ločitve, saj že prvih 30 projektov predstavlja 96,5% celotne svetovne kapitalizacije. Če opazuješ NWSL100 torej 100 največjih prilagojenih kapitalizacij predstavljajo skoraj 87% vsega. Če pa temu dodaš še naslednjih 200 mid cap predstavljenih v indeksu NWSM200, pa prideš že do 93% prilagojene kapitalizacije. Teh 100 oziroma 300 ima tako velike in globoke knjige naročil, da postajajo nekaj drugega, kot si tudi ti kot profesionalni finačnik, ki ne meri predno govori, predstavljaš.

Da ne bo pomote, celotni kripto predstavlja zgolj 0,3% svetovne kapitalizacije, zamahniti z roko nad njim in ga enačiti s piramido pa je zelo naduto, še posebej, ker se z njim zelo podrobno raziskovalno ukvarjata angleška in kanadska centralna banka, OECD, tudi posebna komisija ECB. Deloitte ima več kot 300 ljudi, ki se ukvarjajo s temi vprašanji ...
crt sporočil: 27.121
[#2785917] 27.07.19 20:16 · odgovor na: crt (#2785131)
Odgovori   +    0

Strani: 1