Strani: 1

stutek sporočil: 503
[#2784435] 19.07.19 06:25
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: stutek 19.07.2019 06:26
V letu in pol iskanja nepremicnine so se mi vsi agenti slabo izkazali. Niti priblizno ne znajo obvladovati konflikta interesov:
- skrivajo pomankljivosti nepremicnine eden je celo zavajal, da je uporabno opcijsko
- bolj ali manj samo posredujejo vprasanja in odgovore, kot tajnice
- na vsak nacin zelijo zvleci na ogled in tratiti cas, tudi ce jim jasno poves svoje kriterije
stutek sporočil: 503
[#2803259] 15.11.19 10:27 · odgovor na: (#2784445)
Odgovori   +    0
[abohte]
Si pač naletel na slabe. Kakovost storitve v veliki meri definirajo potrošniki.
Žal nepremičninskega agenta izbirajo prodajalci in ne kupci. Vprašanje kakšen je v resnici dogovor: ali je 2% in 2% ali je na skrivaj prodajalec dogovorjen, da samo kupec plača 2%...
stutek sporočil: 503
[#2806536] 07.12.19 13:28 · odgovor na: (#2803264)
Odgovori   +    1
[abohte]
> [stutek]
> > [abohte]
> > Si pač naletel na slabe. Kakovost storitve v veliki meri definirajo potrošniki.
>
> Žal nepremičninskega agenta izbirajo prodajalci in ne kupci. Vprašanje kakšen je v resnici dogovor: ali je 2% in 2% ali je na skrivaj prodajalec dogovorjen, da samo kupec plača 2%...

Če ga izbirajo prodajalci, so prodajalci tudi z njim sklepali pogodbo. Za kaj se torej ti obremenjuješ s kakovostjo storitve? Če s posrednikom nimaš sklenjene pogodbe, potem ti ni posrednik ničesar dolžan narediti. Nič. Ko boš z njim sklenil pogodbo, potem pa palamudi nad kakovostjo storitve.
Zakaj pa potem posrednik od mene zahteva, da podpišem "dogovor" že preden mi sploh poda informacijo, kje se nepremičnina nahaja in me potem nateguje o ureditvi papirologije za hišo, kljub temu, da sem bil pripravljen plačati zahtevanih 10.000 evrov na vrh kupnine za hišo?

Zakaj jaz nimam možnosti poiskati svojega zastopnika, s katerim imam svoj dogovor o storitvi in ga plačam po svojih pogojih, brez da plačam vsiljenega posrednika, ki ni vreden zaupanja?

PS: Sem pač požrl dodaten strošek odvetnice, ki me je obvarovala marsikaterega problema, žal pa nismo prišli skupaj...

Strani: 1