Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Facebookova libra je politični projekt

Strani: 1

BlazVo sporočil: 2.599
[#2781322] 27.06.19 14:09
Odgovori   +    3
cel kriptotrg ima tudi po rasti v preteklih mesecih dobrih 300 milijonov dolarjev kaptalizacije
Še tri nule, ampak pustmo to
Drugače korektno mnenje
sopranos sporočil: 11.404
[#2781340] 27.06.19 16:09 · odgovor na: (#2781330)
Odgovori   +    10
Kitajci kažejo, da se da.

V teoriji gre pa nekako tako, da tako gigantsko podjetje kot je FB lahko pride do trgovcev in jim da dobro ponudbo zakaj sprejeti njihov plačilni sistem. Potem oglaševalcem na FB, kjer so prisotna praktično vsa korporativna imena, mogoče ponudijo kakšne ugodnosti, če začnejo uporabljati libro. Uporabnikom, ki imajo vsaj toliko in toliko denarja v calibri se da kakšna dodatna ugodnost. In se potem recimo en mali trgovec lahko odloči, da sploh ne bo več sprejemal kartic, ker mu le-te poberejo prevelik del pogače in tudi strošek banke oz. ponudnika POS terminalov ni treba več plačevati.

Sploh bi bila ta zadeva zelo nevarna za male države in tiste nerazvite. Ker bi se začel denar obračati mimo držav. Danes je na FB ogromno nekih lažnih profilov. Banke bomo jebali zaradi pranja denarja, medtem ko bo na FB lahko mirno krožil kakor se mu zazdi? To niso več heci.

Sem mislil, da so države bolj pametne. Pa vidim, da je retardiranih politikov toliko, da se eni niti ne zavedajo vseh groženj, ki bi jih taka vzpostavitev prinesla.

Tudi spor med ZDA in Kitajsko je pokazal kako nemočna je Evropa. Si predstavljaš, da se spremo z ZDA? Potem pa ZDA blokirajo dostop do gmaila za vse prebivalce EU. Ali pa poskrbijo, da naši telefoni ne delajo več. Pa ves svetovni finančni sistem je pod kontrolo firm iz ZDA. Banke, bonitetne hiše, revizijske hiše, borze, finančni skladi itd.

Skratka ZDA in Kitajska sta največji grožnji Evropi. Kitajci se vsaj zavedajo, da so jim ZDA grožnja ter delajo na tem, da ne bi bili preveč ranljivi. V Evropi pa gledamo križem rok. Upamo, da nas Američani ne bodo pojebali. Kitajcev se malo bojimo, ampak spet upamo, da bodo zadeve namesto nas rešili Američani. Afriko smo prepustili Kitajcem. Bližnji Vzhod Američanom. In smo ranljivi da se kar kadi. Mi pa enih Italijanov, Grkov, Poljakov in Madžarov ne moremo spraviti v red.
slovenecnb1 sporočil: 5.591
[#2781372] 28.06.19 05:01 · odgovor na: sopranos (#2781340)
Odgovori   +    0
Točno tko in Trumpov adut jebalice pobKitajski kjer je testiral bo EU sam dokler jim EU nosi denar bonjebalica majhna
kzupanc sporočil: 10.517
[#2781384] 28.06.19 08:55
Odgovori   +    1
Se strinjma z vsem. Ne morem pa še sedaj mimo tega, da sem bil v poplavi člankov o kriptovalutah na Financah leta 2017 eden redkih, ki se je striktno zavzemal za regulacijo. To, da za finnačne transakcije v kriptosvetu ne vedo države in nadzorni organi meni namreč pomeni, da jim tudi za kakršnekoli drugačne moje transakcije ni treba vedeti. In se bom pač potrudil transakcije skriti drugače kot s kripto. In bom v primeru pravne obravnave navedel kripto kot primer, ki me je navedel v to.
Ko slišim nadebudne mladce blebetati o transakcijah, za katere ne vedo države me je strah 1000 krat bolj kot ko slišim vse WikiLeaks zgodbice o zlorabah s strani DEMOKRATIČNIH držav.

Strani: 1