Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2780995] 25.06.19 11:20
Odgovori   +    9
Smo država, ki še vedno ni suverena v svojih mejah, in sicer prav zaradi Pahorja, ki nam je v svoji politični šibkosti in hlapčestvu do evropskih in ameriških politikov skuhal arbitražo s Hrvaško.
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2781077] 25.06.19 22:33 · odgovor na: (#2780996)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-514918 25.06.2019 22:44
Vseskozi je bil in deloval proti samostojni Sloveniji.
“Ocitajo mi, da sem bil proti osamosvojitvi. Se danes sem proti” je izjavil 23.12.2015.

Glede tega, da je bil proti, se s Kučanom v precejšnji meri strinjam, čeprav je po moje seveda glavna odgovornost za to, da Slovenija ni postala normalna država, ravno na njem. Ne glede na vse je vedno treba pogledati, kaj nastane kot output. Tako sta na slovenski levici kot output nastala samo organiziran kriminal, injiciran, organiziran in voden s strani Kučana in lažna solidarnost, na drugi strani pa je bilo jasno, da slovenska Cerkev nima nobene pametne ideje, kako bi družbo in državo vodila in je zato njen prispevek že ves čas zgolj na nivoju tragikomičnega političnega outputa. Tako, po eni strani Partija, zaradi nesposobnosti Kučana, ni bila ustrezno pripravljena na spremebo oblasti, še manj pa so drugi bili pripravljeni, da jo na primeren način prevzamejo.

Kot razumem, najbolj izpostavljaš ameriški izvozno propagandni artikel številka ena, to je, pripisano družbeno moč prostega otresanja z gobcem. Meni se to zdi irelevantno, ker vem, da je to samo umetno narejeni videz. Dejansko Amerika funkcionira tako, da nikogar nič ne vpraša, amapk samo dela oziroma funkcionira po ekspertni matrici. Zato so Kitajci Ameriko tudi tako zlahka kopirali, čim so dosegli ustrezno kvaliteten in dovolj širok izobrazbeni nivo, ali povedano s slovenske strani, Sloveniji ni uspelo, ker njene univerze niso pol kurca vredne. Ni čudno, da so zmeneta s Tien An Mena zgodovinsko propadla tako, kot bi v Sloveniji propadla Kučanova banda, če ne bi mogla sistemsko dvotretjinsko krasti slovenskega delavca.

Treba je namreč pogledati, kako je ta ameriška družbena matrica narejena, kaj jo drži skupaj in zakaj Slovenija take matrice nima. Recimo, ko leta 1998 izidejo Windowsi, ki spremenijo svet, ima Waren BUffett več predavanj na ameriških univerzah, kjer jasno pove, da je bila Amerika pred Gatesovo dobo v gospodarskem smislu v riti. Je torej Ameriko dvignilo to, da so ljudje naokoli prosto gobezdali? Ne, pač pa je Amerika tehnološko renesanso doživela zaradi točno določene oblike družbenih odnosov, katero je mogoče penašati iz enega tehno-družbenega nivoja v drugega. Temelj teh odnosov je privatni kapital. Drugi element zaradi katerega je Kitajski uspelo, je ravno v tem, da je odgovornost za državni kapital postavila na enak nivo, kot v Ameriki velja za odgovornost za privatni kapital. To je drug element, kjer je Kučan s svojo zanikrno izobrazbo in ciganskim pedigrejem sam zaklal Slovenijo in seveda ni čudno, da se mu kolca po Jugoslavji. Vendar, če bi Kučana bolj natančno vprašali, kaj je tisto, po čemer se mu v okviru jugonostalije najbolj kolca, jugoslovanskega trga in skrbi za kapital, ne bi bilo v navedkih.

Uriah Heep.

Strani: 1