Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[#2779258] 13.06.19 21:28
Odgovori   +    12
Zadnja sprememba: bc123a 13.06.2019 21:32
Ker v Sloveniji že več kot leto dni neuspešno išče službo. Po poklicu je diplomirani elektrotehnik, vendar je bil v Sloveniji pripravljen na vsako zaposlitev, tudi v gostinstvu, je dejal. A ni dobil ničesar.
To ne more biti res. Razen ce je res tako zelo zelo slab, da ga noben delodajalec noce. Sploh so pa bucke da ne bi dobil nobene sluzbe. Tu nekaj smrdi.
Pred nedavnim sem se pogovarjala z direktorjem, ki mu primanjkuje IT- strokovnjakov, in je dejal, da jih zdaj rekrutirajo iz Irana.
To bo ful pomirilo tistih 52% ki so glasovali za brexit zato, da bi ustavili priseljevanje tujcev.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2779271] 14.06.19 00:56
Odgovori   +    17
Po poklicu je diplomirani elektrotehnik, vendar je bil v Sloveniji...
Diplomirani elektrotehnik ni ne tič, ne miš. Ali je elektrotehnik in ima srednjo šolo, ali pa je diplomirani inženir elektrotehnike in je zaključil visokošolski strokovni program.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2779274] 14.06.19 07:14
Odgovori   +    17
Korporacije in njihovi oprode v raznih lobisticnih zdruzenjih vedno strasno vijejo roke ko je treba delavcem dvigniti placo ali jih zares iskati in upraviciti njihov uvoz.

Brexit je koncno nekoliko zavrl masovno imigracijo tipa "gremo v UK, tam bomo pa ze nekako" - in da po kakih 20 letih spet realno rastejo place tudi domacih kelnerjev, cistilk, kuharjev in preostalega kanonfutra je zelo dobro, tudi ce bodo zaradi tega dobicki veriznih restavracij in hotelov in pubov malenkost manjsi. Sirotinjam v UK ki delajo z rokami ze celo generacijo ne rastejo prihodki kljub cudoviti gospodarski rasti - ne zaradi krize 2008 ipd., ampak zaradi policnih odlocitev da se bo uvazalo kanonfuter brez meja, da bodo "stroski dela" ostali konkurencni. Stroski dela = place, jebovampasmater, kako si lahko politik v demokraciji prizadeva za nizje place?! Razlike v placah v UK so brutalne, nezamisljive za slovenijo. Meni to seveda pase, ker sem pripet k zgornji prihodkovni tretjini, ampak vsaka stvar mora imeti svojo mejo, da ti druzba ne razpade.

O inzenirjih ki delajo v kuhinji za dva jurja ne bom nic rekel na tem mestu, ampak vsaj kar se gospodarstva tice, jebes rastoce gospodarstvo na podlagi rastoce populacije ki dela za isti dnar vedno vec. Edini smisel rastocega gospodarstva so lahko rastoce place in prihodki malih obrtnikov, s tem rastoci pobrani davki in rastoci standard v druzbi. Za to gre, ne pa za dobicek mcdonaldsa, barejen na poceni delavcih. Od tega nimamo nic.

Kar se tice strokovnih kadrov, ki druzbi dodajajo vrednost, vodijo, delajo nove stvari, pa je UK open for business as ever - dohtarji prihajajo iz celega sveta, studentske cetrti za tehniko in naravoslovje so polne kitajcev, korejcev, vietnamcev, IT premikaci v Londonu sraufajo kodo brez prestanka in bambiji zacnejo pri 40K place. Nihce ni na glavo padel da bi zabarikadiral drzavo od mase talenta, ki res nekaj zna. Ampak to niso slovenski elektrotehniki, ki iscejo delo v kuhinji, niti manekenke, ki so se porocile z naloudanim kretenom.

Vsi news outleti vztrajno ignorirajo dejstvo, da place v UK niso rasle 10 let (in ze pred tem je bilo bolj vige vage), zacele pa so rasti z brexitom. Seveda je z brexitom cel kup stvari narobe, ampak pravtako je narobe, da desetletja jebes lasten kanonfuter v glavo, in se poleg pretvarjas da je to "zaradi eu rules", ne pa zato ker si od fevdalnih baronov podkupljena zepotrpalica. Zdaj bo pac prislo do ene mini revolucije, po kateri bosta tako elita kot abgleski kanonfuter postavljena pred ogledalo svoje realnosti, in se bo zacel nov krog blefiranja z novimi igralci in novimi pogodbami. Vse to nemske wilkommen veseljake se caka, da sploh ne omenjam francoskih, ki jim "delat se francoza" tudi orenk poka po sivih.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2779278] 14.06.19 08:33
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-317028 14.06.2019 08:34
NemirniTujec je napisal:

"Brexit je koncno nekoliko zavrl masovno imigracijo tipa "gremo v UK, tam bomo pa ze nekako" - in da po kakih 20 letih spet realno rastejo place tudi domacih kelnerjev, cistilk, kuharjev in preostalega kanonfutra..."

Kako pa rastejo plače v državnem javnem sektorju na Otoku? Se vsako leto zvišujejo plače učiteljem, policistom, državnim uradnikom? Če tudi v Angliji sindikati javnega sektorja terorizirajo državo? Ali tudi Angleži vsako leto popravljajo nepravičnosti in plačne anomalije državnim birokratom? Z zdravniki verjetno ni težav, ker je zdravstvo večinoma privatizirano!!??

Strani: 1