Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2777263] 30.05.19 15:38
Odgovori   +    4
Najbolj trd državni ekonomist bi želel naj država kupi Adrio, kaže, da tudi Nemci na to računajo. Damijan je nekako izračunal, da investicijski sklad v 4 letih z naložbo želi zaslužiti vsaj 100% na kupnino, ki jo je plačal, ker pa sklad za Adrio ni nič plačal po forumsko ocenjujem, da bo Počivalšek ponudil 100 milijonov evrov kupnine, znesek, ki ga sklad ne more zavrniti in bo Adria ponovno naša...

Damijan, ki se ga včasih težko bere na:damijan.org/2019/05/...o-airways/
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2777264] 30.05.19 15:47
Odgovori   +    1
Kdo bo potnikom vrnil denar za vnaprej placane destinacije z mednarodnimi povezavami?
sopranos sporočil: 11.404
[#2777265] 30.05.19 15:50
Odgovori   +    33
Kjer se v Sloveniji krade, povsod je zraven SD. Zanimivo kajne. Še bolj zanimivo pa je, da je potem za vse svinjarije SD in ostalih vladnih strank kriva opozicija.
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2777266] 30.05.19 15:55 · odgovor na: sopranos (#2777265)
Odgovori   +    10
Kaj pa je Adria? Tistih nekaj razlupanih avionov in nevemkoliko zaposlenih. Pa licenca, ki jo bodo izgubili?
sopranos sporočil: 11.404
[#2777267] 30.05.19 15:59 · odgovor na: FIN-454644 (#2777266)
Odgovori   +    26
[FIN-454644]
Kaj pa je Adria? Tistih nekaj razlupanih avionov in nevemkoliko zaposlenih. Pa licenca, ki jo bodo izgubili?
No, če me spomin ne vara, je Tajnikar, Tufek in ostali kriminalci iz SD iz Adrie pobrali za 50 milijonov+ EUR. To, pa ni več majhen denar. In potem so v zadnji fazi prodali še letala. In tako kot je Petra napisala, potem ko so zadevo pripravili do stečaja, so jo prodali Nemcem, da bodo oni krivi za fiasko. Saj če tako pogledamo, so potem 3 leta telovadili preden so zadeli zid.

Nemci glede na podatke, niso s tem poslom nič izgubili, ampak so številni izmed njih odlično zaslužili. Jeba bo za dobavitelje, ki bodo ostali brez 50 milijonov. In ti dobavitelji so iz Slovenije.
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2777268] 30.05.19 16:02 · odgovor na: sopranos (#2777267)
Odgovori   +    9
Ce prav razumem so jo Nemcem tudi pomagali kupiti. Kar je lepo sporocilo.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2777270] 30.05.19 16:07 · odgovor na: sopranos (#2777267)
Odgovori   +    12
[sopranos]
> [FIN-454644]
> Kaj pa je Adria? Tistih nekaj razlupanih avionov in nevemkoliko zaposlenih. Pa licenca, ki jo bodo izgubili?

No, če me spomin ne vara, je Tajnikar, Tufek in ostali kriminalci iz SD iz Adrie pobrali za 50 milijonov+ EUR. To, pa ni več majhen denar. In potem so v zadnji fazi prodali še letala. In tako kot je Petra napisala, potem ko so zadevo pripravili do stečaja, so jo prodali Nemcem...
Bolj natančno, plačali so Nemcem 3,1 milijon za prevzem Adrie.
sopranos sporočil: 11.404
[#2777271] 30.05.19 16:13 · odgovor na: anon-317028 (#2777270)
Odgovori   +    13
[FIN-311684]
> [sopranos]
> > [FIN-454644]
> > Kaj pa je Adria? Tistih nekaj razlupanih avionov in nevemkoliko zaposlenih. Pa licenca, ki jo bodo izgubili?
>
> No, če me spomin ne vara, je Tajnikar, Tufek in ostali kriminalci iz SD iz Adrie pobrali za 50 milijonov+ EUR. To, pa ni več majhen denar. In potem so v zadnji fazi prodali še letala. In tako kot je Petra napisala, potem ko so zadevo pripravili do stečaja, so jo prodali Nemcem...

Bolj natančno, plačali so Nemcem 3,1 milijon za prevzem Adrie.
Če se ne motim so jo formalno Nemci kupili za 100.000 EUR, potem so jim pa naši dali 3,1 milijona EUR.

siol.net/avtomoto/no...est-401978
sopranos sporočil: 11.404
[#2777275] 30.05.19 16:17 · odgovor na: FIN-454644 (#2777268)
Odgovori   +    21
[FIN-454644]
Ce prav razumem so jo Nemcem tudi pomagali kupiti. Kar je lepo sporocilo.
Seveda, zadeva je bila že zavožena v nulo, ampak glede na to, da smo v Adrio zmetali več kot 100 milijonov EUR davkoplačevalskega denarja je dodatnih 3 milijone, da smo se jo dokončno znebili, še nizek znesek. Problem je v tem, ker noben politik SD ni odgovarjal za svoja dejanja. Tako kot Bratuškova ni odgovarjala, da je pri bankah naredila večmilijardo škodo.
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2777276] 30.05.19 16:26 · odgovor na: sopranos (#2777275)
Odgovori   +    8
Mogoce so Nemci pogruntali, da so trije miljoni premal. In pravijo: dejte se mal. Ce ne, bomo pa Adrio tle pustl, pa delejte kar hocte. Mi se ne gremo vec.
Gustl sporočil: 13.625
[#2777277] 30.05.19 16:27 · odgovor na: FIN-454644 (#2777264)
Odgovori   +    9
[FIN-454644]
Kdo bo potnikom vrnil denar za vnaprej placane destinacije z mednarodnimi povezavami?
Ce bo šla Adria v stecaj, potem bo poplačano iz stecaja.

Stecajne mase bolj ni.
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2777278] 30.05.19 16:30 · odgovor na: Gustl (#2777277)
Odgovori   +    3
Se rece robcek za se pod nosom obrisati. To je alarm: ne kupujte nobene karte vnaprej za Adriine lete. Raje z Goopti do Munchna/Frankfurta. Ce je to to, pa se en robcek za solzico obrisat, ker bo Adria rec mrckala.
sopranos sporočil: 11.404
[#2777279] 30.05.19 16:32 · odgovor na: FIN-454644 (#2777276)
Odgovori   +    17
[FIN-454644]
Mogoce so Nemci pogruntali, da so trije miljoni premal. In pravijo: dejte se mal. Ce ne, bomo pa Adrio tle pustl, pa delejte kar hocte. Mi se ne gremo vec.
Nemci so, če pogledamo, z enim dejansko vloženim milijonom EUR uspeli z Adrio narediti za več 10 milijonov EUR pufov. Od tega je šlo kar nekaj milijončkov za plače Nemcev, pa svetovalne posle povezane z Nemci itd.

Če bi sedaj uspeli spet nasrati vlado, bi verjetno lahko naredili še za nekaj dodatnih 10 milijonov EUR pufov. In to pri slovenskih pravnih subjektih in fizičnih osebah. Tako, da je bolje, če se ta agonijaa konča. Ker bodo zaradi tega nekateri manj oškodovani.
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2777283] 30.05.19 16:38 · odgovor na: sopranos (#2777279)
Odgovori   +    13
Nasa vlada se v primeru Adria in Mercator obravnava kot da je in ni prodala. Obe firmi sta in nista nasi. Zato naj bi se drzava vmesavala in naj se ne bi. Kot Zlodej v Pohujsanju v dolini sentflorjanski.
Gustl sporočil: 13.625
[#2777284] 30.05.19 16:39 · odgovor na: FIN-454644 (#2777278)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: Gustl 30.05.2019 16:58
[FIN-454644]
Se rece robcek za se pod nosom obrisati. To je alarm: ne kupujte nobene karte vnaprej za Adriine lete. Raje z Goopti do Munchna/Frankfurta. Ce je to to, pa se en robcek za solzico obrisat, ker bo Adria rec mrckala.
Adria lahko crkuje se dolgo.

Raje ostanem brez 500 eur kot s hemoroidi od sedenja v avtu :)

P: prodam terjatve do Air Berlin :)
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2777285] 30.05.19 16:41 · odgovor na: Gustl (#2777284)
Odgovori   +    11
Bojim se da bos hkrati ob 500 Eu in za trinkgeldt bos dobil pa se hemeroide. Special bonus.
gobim sporočil: 583
[#2777293] 30.05.19 17:58
Odgovori   +    20
Poden od članka. Na pamet nabijanje brez kakršnegakoli realnega vpogleda ali pa, bojim se, namernih laži.

Da začnemo od začetka. Vestagarjeva naj bi zahtevala prodajo banke? Po mojih virih (ki so dejansko bili v kontaktu z Vestagerjevo) je Vestagerjev točno vedela, da nima nikakršne osnove za zahtevo po prodaji banke. Vendar naj bi odvrnila:

" Če se nihče od slovencev noče pogajati za NLB (kar je povsem drugače kot nam je trobila politika) , zakaj bi potem sama popustila od zahteve"

Banka je bila prodana ker je bilo nekomu v Sloveniji do tega, da se proda pod ceno, ne zato ker naj bi menda EU to tako besno zahtevala. Je pa ta "zahteva EU" prišla našim akterjem še kako prav za opravičevanje tega kako niso nič naredili za ohranjanje banke v slovenski lasti. Petra Sovdat, to sem doživel na lastne oči (in ušesa).

Križanič naj bi blokiral Quatar Holding? Gre za vrhunsko bedarijo in čisto laž Petre Sovdat. Kako vem ? Ker sem bil takrat, vsaj v drugi fazi te zgodbe zraven (ne tako kot Petra Sovdat, ki trosi neke nebuloze , ki jih je slišala od,...Boruta Jamnika morda? . Tistega, ki je od vsega začetka sodeloval v pogajanjih S Quatar Holding-om, poleg Matjaža Kovačiča). Resnica je, da si je Križanič izjemno prizadeval, da bi Quatar Holding (QH) vstopil v NKBM s 40 milijonskim hibridnim instrumentom. QH si ni nikoli prizadeval prevzeti NKBM, izrecno je iskal samo portfolijsko naložbo.

Adria je, po mojem mnenju in izkušnjah, izključna krivda zakulisnih manipulantov, med njimi predvsem tistega, ki je mogoče imel največji vpliv v Adrijji, tj. Borut Jamnik. Premalo je prostora tu, da bi lahko povedali vso zgodbo.

Kaže pa ta članek vso bedo Financ. Nabijanje, brez kakršnekoli resne raziskave ali občutka odgovornosti do bralcev. Nenazadnje brez kakršnegakoli samospoštovanja in profesionalnega ponosa. Pa se čudite, da naklada strmoglavlja? Meni je ta članek prebil poden. Finance adijo, komentatorjem na forumu pa še zadnji pozdrav.

Z Bogom!

Gobim
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2777295] 30.05.19 18:08 · odgovor na: gobim (#2777293)
Odgovori   +    2
Ce ni kriv JJ je pa Borut Jamnik? Malo prevec zolcno.
Gustl sporočil: 13.625
[#2777298] 30.05.19 18:37 · odgovor na: gobim (#2777293)
Odgovori   +    4
[gobim]
Pa se čudite, da naklada strmoglavlja?
Stevilo narocnikov na Finance raste.
rame sporočil: 957
[#2777300] 30.05.19 18:51
Odgovori   +    7
Gobim ,škoda če boš zapustil komentiranje ,ker je lepo ,če kdo argumentirano in pošteno komentira.
Petre ne komentiram več,ker izključuje stare ljudi (upokojence). Ne prenesem kakršnega koli izključevanja in sovraštva.
najobj sporočil: 31.867
[#2777309] 30.05.19 20:12 · odgovor na: gobim (#2777293)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: najobj 30.05.2019 20:13
[gobim]
Poden od članka. Na pamet nabijanje brez kakršnegakoli realnega vpogleda ali pa, bojim se, namernih laži.

Da začnemo od začetka. Vestagarjeva naj bi zahtevala prodajo banke? Po mojih virih (ki so dejansko bili v kontaktu z Vestagerjevo) je Vestagerjev točno vedela, da nima nikakršne osnove za zahtevo po prodaji banke. Vendar naj bi odvrnila:

" Če se nihče od slovencev noče pogajati za NLB (kar je povsem drugače kot nam je trobila politika) , zakaj bi potem sama popustila od zahteve"

Banka je bila prodana ker je bilo nekomu v Sloveniji do tega, da se proda pod ceno, ne zato ker naj bi menda EU to tako besno zahtevala. Je pa ta "zahteva EU" prišla našim akterjem še kako prav za opravičevanje tega kako niso nič naredili za ohranjanje banke v slovenski lasti. Petra Sovdat, to sem doživel na lastne oči (in ušesa).

Križanič naj bi blokiral Quatar Holding? Gre za vrhunsko bedarijo in čisto laž Petre Sovdat. Kako vem ? Ker sem bil takrat, vsaj v drugi fazi te zgodbe zraven (ne tako kot Petra Sovdat, ki trosi neke nebuloze , ki jih je slišala od,...Boruta Jamnika morda? . Tistega, ki je od vsega začetka sodeloval v pogajanjih S Quatar Holding-om, poleg Matjaža Kovačiča). Resnica je, da si je Križanič izjemno prizadeval, da bi Quatar Holding (QH) vstopil v NKBM s 40 milijonskim hibridnim instrumentom. QH si ni nikoli prizadeval prevzeti NKBM, izrecno je iskal samo portfolijsko naložbo.

Adria je, po mojem mnenju in izkušnjah, izključna krivda zakulisnih manipulantov, med njimi predvsem tistega, ki je mogoče imel največji vpliv v Adrijji, tj. Borut Jamnik. Premalo je prostora tu, da bi lahko povedali vso zgodbo.

Kaže pa ta članek vso bedo Financ. Nabijanje, brez kakršnekoli resne raziskave ali občutka odgovornosti do bralcev. Nenazadnje brez kakršnegakoli samospoštovanja in profesionalnega ponosa. Pa se čudite, da naklada strmoglavlja? Meni je ta članek prebil poden. Finance adijo, komentatorjem na forumu pa še zadnji pozdrav.

Z Bogom!

Gobim
... čuj, Finance niso slovenski cajtng, ampak so švedski cajtng v slovenskem jeziku, tako da res ne vem, zakaj si se tako razburil, ker za ljubi kruhek Petra piše v interesu (švedskega) velekapitala in se ji očitno jebe za Slovenijo ... alzo, bilo bi res škoda, da se ji pustiš sprovocirat in nehaš pisat, ker je na totem forumu fajn prebrati nekaj iz prve roke od nekoga, ki je poleg sebe tudi za Slovenijo naredil nekaj koristnega, ker je omogočiti delo nekaj tisoč ljudem brez dvoma bolj koristno, kot pa na Financah lagati nekaj deset tisoč ljudem ...

P.S.: neresnica je nekaj, kar ne ustreza resnici, pa govorec tega ne ve, laž pa je nekaj, kar ne ustreza resnici, pa govorec to zelo dobro ve ...
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2777312] 30.05.19 20:44 · odgovor na: gobim (#2777293)
Odgovori   +    13
[gobim]

Kaže pa ta članek vso bedo Financ. Nabijanje, brez kakršnekoli resne raziskave ali občutka odgovornosti do bralcev. Nenazadnje brez kakršnegakoli samospoštovanja in profesionalnega ponosa. Pa se čudite, da naklada strmoglavlja? Meni je ta članek prebil poden. Finance adijo, komentatorjem na forumu pa še zadnji pozdrav.

Z Bogom!

Gobim
S Petrinim člankom, tudi s kakšnim drugim se ni treba strinjati, so pa dobra podlaga za forumsko izmenjavo mnenj in učenje. Če se umakneš se pač umakneš in vse nas, ki te radi beremo si dal na ignore.
rx170 sporočil: 6.393
[#2777336] 31.05.19 06:57
Odgovori   +    2
Kako je to mogoče? Privatizacija in prodaja tujcem sta vendar rešitev za vse.
rx170 sporočil: 6.393
[#2777367] 31.05.19 10:09 · odgovor na: gobim (#2777293)
Odgovori   +    6
[gobim]
Poden od članka. Na pamet nabijanje brez kakršnegakoli realnega vpogleda ali pa, bojim se, namernih laži.

Da začnemo od začetka. Vestagarjeva naj bi zahtevala prodajo banke? Po mojih virih (ki so dejansko bili v kontaktu z Vestagerjevo) je Vestagerjev točno vedela, da nima nikakršne osnove za zahtevo po prodaji banke. Vendar naj bi odvrnila:

" Če se nihče od slovencev noče pogajati za NLB (kar je povsem drugače kot nam je trobila politika) , zakaj bi potem sama popustila od zahteve"

Banka je bila prodana ker je bilo nekomu v Sloveniji do tega, da se proda pod ceno, ne zato ker naj bi menda EU to tako besno zahtevala. Je pa ta "zahteva EU" prišla našim akterjem še kako prav za opravičevanje tega kako niso nič naredili za ohranjanje banke v slovenski lasti. Petra Sovdat, to sem doživel na lastne oči (in ušesa).

Križanič naj bi blokiral Quatar Holding? Gre za vrhunsko bedarijo in čisto laž Petre Sovdat. Kako vem ? Ker sem bil takrat, vsaj v drugi fazi te zgodbe zraven (ne tako kot Petra Sovdat, ki trosi neke nebuloze , ki jih je slišala od,...Boruta Jamnika morda? . Tistega, ki je od vsega začetka sodeloval v pogajanjih S Quatar Holding-om, poleg Matjaža Kovačiča). Resnica je, da si je Križanič izjemno prizadeval, da bi Quatar Holding (QH) vstopil v NKBM s 40 milijonskim hibridnim instrumentom. QH si ni nikoli prizadeval prevzeti NKBM, izrecno je iskal samo portfolijsko naložbo.

Adria je, po mojem mnenju in izkušnjah, izključna krivda zakulisnih manipulantov, med njimi predvsem tistega, ki je mogoče imel največji vpliv v Adrijji, tj. Borut Jamnik. Premalo je prostora tu, da bi lahko povedali vso zgodbo.

Kaže pa ta članek vso bedo Financ. Nabijanje, brez kakršnekoli resne raziskave ali občutka odgovornosti do bralcev. Nenazadnje brez kakršnegakoli samospoštovanja in profesionalnega ponosa. Pa se čudite, da naklada strmoglavlja? Meni je ta članek prebil poden. Finance adijo, komentatorjem na forumu pa še zadnji pozdrav.

Z Bogom!

Gobim
Ker si eden redkih glasov razuma v tem zblojenem časopisu, je to seveda škoda.
rx170 sporočil: 6.393
[#2777372] 31.05.19 10:31 · odgovor na: (#2777368)
Odgovori   +    3
[rename]
Gobim se je poslovil (kar je škoda), ti pa še kar sodeluješ, čeprav praviš, da so Finance zblojene?

Meni je Petrin članek povsem cool in Finance (daleč) najboljši medij.
Gobim je članek spljuval (v bistvu mu je pokrovko dvignilo), ni pa predstavil ali dokazal, kaj ni res... pri tem pa v glavnem (in ne vem zakaj?) premaknil tarčo na NKBM.
Torej je vprašanje, komu verjeti?
Jaz vsekakor bolj zaupam Petri, kot nekomu, ki je trdil, da ima v avtu dokumente, ki jih potem ni nikoli pokazal.
Me pa čudi, da je njegov komentar nabral 14 plusev...
MArsikaj berem in gledam za zabavo. Gledam Game of thrones, Milijarde, Merlina itd.

Finance s svojimi članki marsikdaj sodijo v to "fantastično" kategorijo.
slotrade sporočil: 359
[#2795462] 24.09.19 13:19
Odgovori   +    0
...točna je teza ,da se pri nas državne firme "cuza" dokler je možno/politično profesorske elite/...nato se firmo proda edinemu interesentu/kdo bi pa po d.dilegencu kupil tako firmo???....počaka se s stečajem toliko časa da svetovalne rabote raznih križaničev,tajnikarjev/bi jim prepovedal učiti na Ek.Fak./ zastarajo in vse je kot mora biti v Butalah.

Strani: 1