Strani: 1

najobj sporočil: 31.870
[#2775923] 22.05.19 14:48
Odgovori   +    17
Zadnja sprememba: najobj 22.05.2019 14:50
... Bernard: »V Sloveniji je inštaliranih sončnih elektrarn za okoli 300 megavatov, kar je polovica nuklearke. Ko pridejo oblaki, so spremembe v omrežju velike.« ...

... OK, fajn bi bilo, če bi toti Bernard povedal, koliko časa morajo v Sloveniji delovati sončne elektrarne, da pridelajo za polovico nuklearke, ker dan ima namreč samo 24 ur in polovico od tega je v temi, tudi če bi v Sloveniji kot v Sahari vseh 365 dni v letu sijalo močno julijsko sonce ...

P.S.: ko slišim, da nekdo s svojim denarjem želi ustvarjati pozitivne zgodbe, ki ženejo svet naprej v boljšo prihodnost, mi je jasno, da bom to "pozitivno zgodbo" skupaj z ostalimi davkoplačevalci tako ali drugače plačal tudi jaz, ker ga ni privatnika na tem svetu, ki bi kaj naredil za mene, ne da bi pri tem hotel za sebe čim hitreje zaslužit čimveč ... alzo, če skrajšam, toti Merlak naj ne blefira s patetičnim leporečjem, ampak naj lepo pove, da je navohal subvencije in se bo skupaj z verjetno insajderskim kameradom še malo pasel tudi na njih, kot se je z bitkojni pasel na požrešnih ovcah ...
0126Bacis sporočil: 3.010
[#2776059] 23.05.19 11:20
Odgovori   +    3
Nekoč smo imeli predsednika na baterije - pa je kljub temu crknil.

Tudi tele baterije ne bodo rešile ničesar, samo drage bodo, pa narod jih bo častil !!!!!!!!!

Strani: 1