Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2774841] 16.05.19 22:16
Odgovori   +    7
Tole pa si udaril mimo, kajti z ugotovitvijo, če ZDA izstopijo iz Nata, bi morali v Evropi najti najmanj 300 milijard dodatnih dolarjev...Ni res, saj Evropo nihče ne napada, Rusi najmanj. Rusi bi želeli biti del Evrope in skupaj z Evropsko unijo obraniti Evropo od agresorske ZDA, ki jemlje Evropo kot vojaški plen po prvi in drugi svetovni vojni.
najobj sporočil: 31.870
[#2774917] 17.05.19 13:05
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: najobj 17.05.2019 13:08
... S kakšno neznosno lahkoto so ga nekoč izročali pogosto še nezrelim osemnajst- ali devetnajstletnikom! In po kakem mesecu nekakšnega usposabljanja so te tebi nič, meni nič s pravo municijo poslali na nočno stražo, med potepuške pse, recimo. ...

... OK, če je Pero hotel povedat, da so komunisti v Jugi z neznosno lahkoto nezrele osemnajst- ali devetnajstletnike po letu dni nekakšnega usposabljanja tebi nič, meni nič vsaj približno naučili reda in discipline, namesto da bi jih kot danes mamice svoje osemnajst- ali devetnajstletne sončke pred računalnikom zavijale v vato, potem bi lahko še povedal, koliko morajo biti stari profesionalni vojaki, ki jih Slovenija tebi nič, meni nič s pravo municijo v pravo vojno pošilja v NATO na "mirovne" misije za interese zahodnih (= Amerika) držav ...

P.S.: mislil sem, da je Pero dovolj star, da ve, kaj pomeni izraz "raison d'être", pa sem se zmotil ...
peterfrankl sporočil: 434
[#2774932] 17.05.19 15:17 · odgovor na: najobj (#2774917)
Odgovori   +    2
Dragi moj,
zmotil si se. :-)
Kot prvo, nisem napisal po letu usposabljanja, temveč po enem mesecu. In da, trdim, da je neodgovorno mulcem dati ostro municijo in jih na stražo poslati med potepuške pse po enomesečnem usposabljanju. To je prekratek rok. Nič o komunizmu nisem hotel povedati, že spet gledaš v mojo glavo, tako, na pol :-). O teh zadevah govorim iz lastnih izkušenj.
Kar zadeva obvezno služenje vojaškega roka in mlade ljudi navaditi na red in podobno: verjetno mislim podobno kot ti, zato mi še zdaleč ni tuja misel, da bi kdo morda razmislil o uvedbi obveznega vojaškega usposabljanja, tako imajo recimo Avstrijci, le da bi pri nas ta rok verjetno moral biti krajši kot tam, manj denarja imamo.
Lep vikend, fajn bodi.
Pero
peterfrankl sporočil: 434
[#2774955] 17.05.19 20:29 · odgovor na: (#2774940)
Odgovori   +    1
To v mojem primeru ni držalo. Straža, z ostro municijo, po enem mesecu. Vojska: avgust, 84, Zemun, Konjička škola. Nisem zamešal.
anon-8475 sporočil: 219
[#2774959] 17.05.19 21:10
Odgovori   +    3
Ali pa ena taka zgodbica iz prelepe Dolenjske.
Pri šanku stoji skupinica v zeleno oblečenih, že malo starejših gospodov, tudi lovci imenovani. Seveda so bili tudi že malce 'okrogli', kot se za člane zelene bratovščine v vaški gostilni spodobi. V kotu malo odmaknjeno od šanka pa sedi skupinica vaških mladeničev, ki seveda vojsko poznajo samo iz filmov. Pa je prišel vrli lovec na res 'dobro' idejo, zagrabil nekaj (ostrih) nabojev v žepu (pustimo malenkosti in zakon o orožju, ki bi o tem lahko marsikaj povedal) in jih vrgel vrlim mladcem pod mizo. No, zgodba se je končala tako, da mladci niso našli vrat iz gostilne, ampak so ročno in nožno poskakali skozi najbližje okno na plano in na varno.
Hočem povedati, da nekaj mesecev vojaškega usposabljanja ne bi nobenemu škodilo, država pa bi za to morala vsekakor poiskati denar. Namreč, bojim se, da bi bili današnji mladci v primeru potrebe in njihovega vpoklica, z orožjem bolj nevarni sebi, kot sovražniku. Na žalost.
Pozicija: odslužil 12 mesecev, 0 dni straže, izstreljenih 8 ostrih nabojev in 20 slepih v času služenja.
najobj sporočil: 31.870
[#2775024] 18.05.19 13:07 · odgovor na: peterfrankl (#2774932)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 18.05.2019 13:09
[peterfrankl]
Dragi moj,
zmotil si se. :-)
Kot prvo, nisem napisal po letu usposabljanja, temveč po enem mesecu. In da, trdim, da je neodgovorno mulcem dati ostro municijo in jih na stražo poslati med potepuške pse po enomesečnem usposabljanju. To je prekratek rok. Nič o komunizmu nisem hotel povedati, že spet gledaš v mojo glavo, tako, na pol :-). O teh zadevah govorim iz lastnih izkušenj.
Kar zadeva obvezno služenje vojaškega roka in mlade ljudi navaditi na red in podobno: verjetno mislim podobno kot ti, zato mi še zdaleč ni tuja misel, da bi kdo morda razmislil o uvedbi obveznega vojaškega usposabljanja, tako imajo recimo Avstrijci, le da bi pri nas ta rok verjetno moral biti krajši kot tam, manj denarja imamo.
Lep vikend, fajn bodi.
Pero
... OK, meni se JNA ni tako zelo vtisnila v spomin, da bi se iz lastnih izkušenj točno spomnil, koliko časa sem že bil v vojski do prve straže, upal pa bi stavit gajbo pira, da po komaj mesecu "obuke" nismo imeli niti "bojevo gađanje", kaj šele da bi z "bojevo municijo" kot "fazani" morali na stražo ... no, je pa res, da jaz za razliko od ostalih "Janeza" nisem bil glih najbolj zainteresiran, da bi se v vojski naučil kaj drugega od "hvatanja krivina" in mi mogoče zato že po mesecu dni niso zaupali "čuvati bratstvo i jedinstvo svih naših naroda ko zenicu oka svoga" pred potepuškimi psi, ki so tebi takrat nezrelemu mulcu očitno res pognali strah v kosti, da se jih še danes po 35 letih tako živo spominjaš ...

P.S.: komunisti na totem forumu vedno privabijo pozornost, itak pa sem se javil zaradi NATO pakta, ki ga ti hvališ kot nujnost, jaz pa mislim, da bi kot zgodovinski relikt že zdavnaj moral na smetišče zgodovine, ker Rusi kot njegov od Američanov zaradi prodaje svojega orožja umetno vzdrževan "raison d'être" niso tako blesavi, da bi z napadom (WTF?) na Evropo ugriznili v roko, ki jo z nakupom ruskih energentov hrani in jo bo hranila še dolgo, ker tega niti psihič z žuto frizuro na drugi strani velike luže ne more preprečit ... aja, lep vikend tudi tebi, kolikor ga je še ostalo ...

Strani: 1