Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2774175] 13.05.19 11:51
Odgovori   +    17
Torej, začela so se sojenja v primerih za katere z veliko gotovostjo lahko rečemo, da bodo kazniva dejanja zastarala. Zakaj sramotimo pravno državo? Kako naša sodišča ne morejo dojeti, da je stopnja sodne zaščite zdravnikov kot posebne, tudi ustavne (sicer, nenapisane) kategorije absolutna in samo v določenih primerih relativna (homeopati, ajurvedisti, neslovenci).
bc123a sporočil: 48.253
[#2774181] 13.05.19 12:04
Odgovori   +    14
da največja korupcijska afera slovenskega zdravstva ne bo doživela epiloga in da nazadnje ne bo nihče kaznovan.
Ma to je ena sramota da je to z 1.8 miljona najvecja odkrita korupcijska afera... pri cemer je jasno, da se "izgubi" precej vec.

pa tudi ni mi jasno kaj so 5 let preiskovali, s tem so prakticno zagotovili, da zadeva zastara. Res.

Aja, delez izgubljenega denarja v korupciji in neucinkovitosti je, zanimivo, podoben za slovenski ZZZS sistem in za angleski NHS. Kar pomeni da je to inherentna lastnost taksnih "zdravstvo je zastonj" sistemov.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2774186] 13.05.19 12:33 · odgovor na: (#2774172)
Odgovori   +    10
[rename]
Popravite podnaslov: v dveh primerih je že zastaralo, ostali pa še bodo :-P
ko sem prebral naslov, me je prvo spreletela tocno ta misel - a ne bo to kmalu zastaralo...

vsi akterji pa se v sluzbi, ce ze slucajno niso polozajev ohranili...

tu smo gospodar, al kako ze ...

;-)

lpA
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2774187] 13.05.19 12:40 · odgovor na: bobek13 (#2774186)
Odgovori   +    10
[bobek13]
tu smo gospodar, al kako ze ...

;-)

lpA
Saj ti gre, hehe.

Ko ta aksiom apliciras na vse druzbene dogodke, se hitro pojavi kaksen zvesti butler nasih gospodarjev, in ti ocita da nimas zavesti, da premalo mahas z zastavico, in da ce bi nasi predniki tako delali bi zdaj (na naso skodo seveda) znali govoriti nemsko!

(da bi imeli juznoavstrijski standard pa je itak nezamisljiv zlocin nad narodovo samobitnostjo, da ne omenjam nekaterih izdajalskih stajercev ki hodijo hlapcevat v avstrijo namesto da bi gradili Domovino...)
vrac sporočil: 11.068
[#2774217] 13.05.19 14:48 · odgovor na: bobek13 (#2774186)
Odgovori   +    15
Zadnja sprememba: vrac 13.05.2019 14:48
Kako to misliš, da bodo kazniva dejanja korupcije zastarala? Skladiščnika v UKCL Ljubljana so takoj znogirali in postopek ne bo zastaral. Pravna država deluje, kako da ne. Še kakšno čistilko odpustijo in bo problem podkupovanja v zdravstvu rešen za vse večne čase.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2774260] 13.05.19 21:37 · odgovor na: vrac (#2774217)
Odgovori   +    0
[vrac]
Kako to misliš, da bodo kazniva dejanja korupcije zastarala? Skladiščnika v UKCL Ljubljana so takoj znogirali in postopek ne bo zastaral. Pravna država deluje, kako da ne. Še kakšno čistilko odpustijo in bo problem podkupovanja v zdravstvu rešen za vse večne čase.
:))))))))

Si se ti v Glavo udaru!?? :)

Da so skladiščnika skenslali!? Res čudno. VTIKAL in UREJAL je vse drugo, samo skladišča ne! :)

A da bi njega tudi obdržali!? :) Morda bi ga lahko dali v menedžment!?? :))))

*Dacrknešodsmeha....
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2774280] 14.05.19 07:47 · odgovor na: bc123a (#2774181)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> da največja korupcijska afera slovenskega zdravstva ne bo doživela epiloga in da nazadnje ne bo nihče kaznovan.

Ma to je ena sramota da je to z 1.8 miljona najvecja odkrita korupcijska afera... pri cemer je jasno, da se "izgubi" precej vec.

pa tudi ni mi jasno kaj so 5 let preiskovali, s tem so prakticno zagotovili, da zadeva zastara. Res.

Aja, delez izgubljenega denarja v korupciji in neucinkovitosti je, zanimivo, podoben za slovenski ZZZS sistem in za angleski NHS. Kar pomeni da je to inherentna lastnost taksnih "zdravstvo je zastonj" sistemov.
Mogoče je to celo res. A hudič kje v tem, da je ameriški "privatni" sistem daleko dražji. Torej za svoje delovanje porabi več (relativno na pacienta, da ne bo pomote), kot angleški NHS z vsemi stroški in stranpotmi. Primerjaj recimo učinkovitost naših treh zavarovalnic za dodatno zavarovanje, ki kljub 5x manjši vsoti pobranega denarja potrošijo več kot mega ZZZS, da ne govorimo o neučinkovitosti sistema preko luže, ki se po bazičnih merilih enakvredni z državami v razvoju in komunističnimi diktaturami.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2774289] 14.05.19 08:27 · odgovor na: anon-178149 (#2774280)
Odgovori   +    2
[MarijanMacek]
> [bc123a]
> > da največja korupcijska afera slovenskega zdravstva ne bo doživela epiloga in da nazadnje ne bo nihče kaznovan.
>
Mogoče je to celo res. A hudič kje v tem, da je ameriški "privatni" sistem daleko dražji. Torej za svoje delovanje porabi več (relativno na pacienta, da ne bo pomote), kot angleški NHS z vsemi stroški in stranpotmi. Primerjaj recimo učinkovitost naših treh zavarovalnic za dodatno zavarovanje, ki kljub 5x manjši vsoti pobranega denarja potrošijo več kot mega ZZZS...
Ti vidiš veliko težavo v (kartelu) treh zdravstvenih zavarovalnic, ki za svoje delovanje porabijo veliko zbranega denarja in v bistvu velikih koristih od njih ni, ker npr. s svojim delom nič ne pritiskajo bolnišnice, ki bi morale zniževati cene. Drugi bi želeli, da dodatna zdravstvena zavarovanja prodajajo vse zainteresirane zavarovalnice tako kot v Nemčiji, ki aktivno delujejo v zdravstvenem sistemu. Tretji največjo težavo vidi v ZZZS, ki brezskrbno zapravlja denar s katerim bi moral skrbno upravljati. Četrti vidijo tako, peti drugač in npr. šesti največjo težavo vidimo v javnem zdravstvu, kje bi vsaj 80% dejavnosti moralo potekati preko zasebnikov in koncesionarjev...

Če te zanima, preberi umirjeno razmišljanje Maksa Tajnikarja na: www.dnevnik.si/10428...enih-domov in razmišljanje uničevalca slovenskega zdravstva Dušana Kebra na:www.dnevnik.si/10428...-zdravstvu
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2774431] 14.05.19 17:51 · odgovor na: anon-317028 (#2774289)
Odgovori   +    0
[FIN-311684]
> [MarijanMacek]
> > [bc123a]
> > > da največja korupcijska afera slovenskega zdravstva ne bo doživela epiloga in da nazadnje ne bo nihče kaznovan.
> >
Če te zanima, preberi umirjeno razmišljanje Maksa Tajnikarja na: www.dnevnik.si/10428...enih-domov in razmišljanje uničevalca slovenskega zdravstva Dušana Kebra na:www.dnevnik.si/10428...-zdravstvu
Prebrano, pa me ne prepriča.
bc123a sporočil: 48.253
[#2774453] 14.05.19 21:28 · odgovor na: anon-178149 (#2774280)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: bc123a 14.05.2019 21:30
[MarijanMacek]
> [bc123a]
> > da največja korupcijska afera slovenskega zdravstva ne bo doživela epiloga in da nazadnje ne bo nihče kaznovan.
>
> Ma to je ena sramota da je to z 1.8 miljona najvecja odkrita korupcijska afera... pri cemer je jasno, da se "izgubi" precej vec.
>
> pa tudi ni mi jasno kaj so 5 let preiskovali, s tem so prakticno zagotovili, da zadeva zastara. Res.
>
> Aja, delez izgubljenega denarja v korupciji in neucinkovitosti je, zanimivo, podoben za slovenski ZZZS sistem in za angleski NHS. Kar pomeni da je to inherentna lastnost taksnih "zdravstvo je zastonj" sistemov.

Mogoče je to celo res. A hudič kje v tem, da je ameriški "privatni" sistem daleko dražji. Torej za svoje delovanje porabi več (relativno na pacienta, da ne bo pomote), kot angleški NHS z vsemi stroški in stranpotmi. Primerjaj recimo učinkovitost naših treh zavarovalnic za dodatno zavarovanje, ki kljub 5x manjši vsoti pobranega denarja potrošijo več kot mega ZZZS, da ne govorimo o neučinkovitosti sistema preko luže, ki se po bazičnih merilih enakvredni z državami v razvoju in komunističnimi diktaturami.
Ucinkovitost se ne meri s tem, koliko porabijo zavarovalnice same, dokler ne vkljucis zadovoljstva zavarovancev zraven. Navsezadnje lahko imas visoko profitabilno zavarovalnico, ki nobenih zahtevkov ne izplacuje, nima zaposlenih, samo delnicarje :)

Poleg nekoga, ki ZZZSju placuje 400 ali 500 EUR mesecno haraca (delodajalec+delojemalec) boli en q ce je zasebna zavarovalnica manj ucinkovita, ce stoji v istih cakalnih vrstah kot tisti ki ne placa nic, pri zasebni zavarovalnici pa za ta denar nima cakalnih vrst.

Vztrajno pozabljas da je glavni problem slovenskega sistema redistribucija, ki "poskrbi" da je cisto vseeno koliko prispevkov placas, zato je povsem vseeno koliko zase porabi zasebna zavarovalnica, ki ne dela tako brutalne redistribucije.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2774458] 14.05.19 21:57 · odgovor na: anon-178149 (#2774431)
Odgovori   +    1
[MarijanMacek]
> [FIN-311684]
> > [MarijanMacek]
> > > [bc123a]
> > > > da največja korupcijska afera slovenskega zdravstva ne bo doživela epiloga in da nazadnje ne bo nihče kaznovan.
> > >
> Če te zanima, preberi umirjeno razmišljanje Maksa Tajnikarja na: www.dnevnik.si/10428...enih-domov in razmišljanje uničevalca slovenskega zdravstva Dušana Kebra na:www.dnevnik.si/10428...-zdravstvu

Prebrano, pa me ne prepriča.
Tudi mene ne, sta v bistvu državna parazita.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2774479] 15.05.19 07:57 · odgovor na: bc123a (#2774453)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [MarijanMacek]
> > [bc123a]
Ucinkovitost se ne meri s tem, koliko porabijo zavarovalnice same, dokler ne vkljucis zadovoljstva zavarovancev zraven. Navsezadnje lahko imas visoko profitabilno zavarovalnico, ki nobenih zahtevkov ne izplacuje, nima zaposlenih, samo delnicarje :)
Načelno zdravstvena dejavnost ni najbolj primeren subjekt za profitno dejavnost. Me naše US ne prepriča! In po tej sodbi bi morale morebitne zavarovalnice delati na profitni osnovi. Skregano z zdravo pametjo, rezultati so lepo vidni čez lužo. Pred kakšnimi 25 leti sem sklenil nekakšno pokojninsko zavarovanje, predhodnik 2. stebra in so najprej preverili moje zdravstveno stanje. Podobno delajo ameriške s famoznim ugotavljanjem vstopnega stanja (preexisting state). In za nekoga s kronično boleznijo je zavarovalnina oh in ah, če sploh je. In mnogokrat teh stroškov zavarovalnica noče krit, deluje pač na dobičkonosni osnovi.

Poleg nekoga, ki ZZZSju placuje 400 ali 500 EUR mesecno haraca (delodajalec+delojemalec) boli en q ce je zasebna zavarovalnica manj ucinkovita, ce stoji v istih cakalnih vrstah kot tisti ki ne placa nic, pri zasebni zavarovalnici pa za ta denar nima cakalnih vrst.
Takih po podatkih slovenskih poslovnežev skoraj NI, so samo v javnem sektorju (in ti ne nasprotujejo temu plačilu), namreč takih z bruto plačo 37.152 do 46.440€ letno. Vsaj tako so izjavili vrhovi iz gospodarske zbornice pred 2 letoma ob mini davčni reformi.

Vztrajno pozabljas da je glavni problem slovenskega sistema redistribucija, ki "poskrbi" da je cisto vseeno koliko prispevkov placas, zato je povsem vseeno koliko zase porabi zasebna zavarovalnica, ki ne dela tako brutalne redistribucije.
To je pa umestno vprašanje kar že dolgo govorim. Ni problem višina davkov ali prispevkov, vprašanje je, ali so smotrno uporabljeni. In s privatizacijo kot kaže, se to ne izboljša, kvečjemu poslabša. Sicer sem pa nasprotnik privatizacije zdravstva od takrat, ko sem kakšni 10 let nazaj poslušal na radiu razgovor kjer so privatni koncesionarji v Škofji Loki trdili da ne bodo izvajali urgentne službe na terenu (bilo je govora o nesrečah), ker imajo oni naročene paciente, in naj to delajo kolegi v javni službi, ki kao nimajo naročenih pacientov. Lahko je truplih nesrečnežev, graditi poslovno uspešnost. Sicer je pa edini do sedaj obsojen zdravnik bil sodno kriv zaradi zavračanja pomoči ponesrečencu z izgovorom, da ima naročene paciente. (Kljub notranjemu razporedu, po katerem je bila tisti dan dežurna za take primere).

PS.: Na žalost jo je naš klovnovski prezident pomilostil po nekaj dnevih čuze!
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2774481] 15.05.19 07:58 · odgovor na: bc123a (#2774453)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [MarijanMacek]
> > [bc123a]
Ucinkovitost se ne meri s tem, koliko porabijo zavarovalnice same, dokler ne vkljucis zadovoljstva zavarovancev zraven. Navsezadnje lahko imas visoko profitabilno zavarovalnico, ki nobenih zahtevkov ne izplacuje, nima zaposlenih, samo delnicarje :)
Načelno zdravstvena dejavnost ni najbolj primeren subjekt za profitno dejavnost. Me naše US ne prepriča! In po tej sodbi bi morale morebitne zavarovalnice delati na profitni osnovi. Skregano z zdravo pametjo, rezultati so lepo vidni čez lužo. Pred kakšnimi 25 leti sem sklenil nekakšno pokojninsko zavarovanje, predhodnik 2. stebra in so najprej preverili moje zdravstveno stanje. Podobno delajo ameriške s famoznim ugotavljanjem vstopnega stanja (preexisting state). In za nekoga s kronično boleznijo je zavarovalnina oh in ah, če sploh je. In mnogokrat teh stroškov zavarovalnica noče krit, deluje pač na dobičkonosni osnovi.

Poleg nekoga, ki ZZZSju placuje 400 ali 500 EUR mesecno haraca (delodajalec+delojemalec) boli en q ce je zasebna zavarovalnica manj ucinkovita, ce stoji v istih cakalnih vrstah kot tisti ki ne placa nic, pri zasebni zavarovalnici pa za ta denar nima cakalnih vrst.
Takih po podatkih slovenskih poslovnežev skoraj NI, so samo v javnem sektorju (in ti ne nasprotujejo temu plačilu), namreč takih z bruto plačo 37.152 do 46.440€ letno. Vsaj tako so izjavili vrhovi iz gospodarske zbornice pred 2 letoma ob mini davčni reformi.

Vztrajno pozabljas da je glavni problem slovenskega sistema redistribucija, ki "poskrbi" da je cisto vseeno koliko prispevkov placas, zato je povsem vseeno koliko zase porabi zasebna zavarovalnica, ki ne dela tako brutalne redistribucije.
To je pa umestno vprašanje kar že dolgo govorim. Ni problem višina davkov ali prispevkov, vprašanje je, ali so smotrno uporabljeni. In s privatizacijo kot kaže, se to ne izboljša, kvečjemu poslabša. Sicer sem pa nasprotnik privatizacije zdravstva od takrat, ko sem kakšni 10 let nazaj poslušal na radiu razgovor kjer so privatni koncesionarji v Škofji Loki trdili da ne bodo izvajali urgentne službe na terenu (bilo je govora o nesrečah), ker imajo oni naročene paciente, in naj to delajo kolegi v javni službi, ki kao nimajo naročenih pacientov. Lahko je truplih nesrečnežev, graditi poslovno uspešnost. Sicer je pa edini do sedaj obsojen zdravnik bil sodno kriv zaradi zavračanja pomoči ponesrečencu z izgovorom, da ima naročene paciente. (Kljub notranjemu razporedu, po katerem je bila tisti dan dežurna za take primere).

PS.: Na žalost jo je naš klovnovski prezident pomilostil po nekaj dnevih čuze!
vrac sporočil: 11.068
[#2774569] 15.05.19 11:34 · odgovor na: anon-333107 (#2774260)
Odgovori   +    1
[FrRoSt]
> [vrac]
> Kako to misliš, da bodo kazniva dejanja korupcije zastarala? Skladiščnika v UKCL Ljubljana so takoj znogirali in postopek ne bo zastaral. Pravna država deluje, kako da ne. Še kakšno čistilko odpustijo in bo problem podkupovanja v zdravstvu rešen za vse večne čase.

:))))))))

Si se ti v Glavo udaru!?? :)

Da so skladiščnika skenslali!? Res čudno. VTIKAL in UREJAL je vse drugo, samo skladišča ne! :)

A da bi njega tudi obdržali!? :) Morda bi ga lahko dali v menedžment!?? :))))

*Dacrknešodsmeha....
Sploh ni bila poanta mojega zapisa, da bi bil skladiščnik nedolžen. Opozoril sem zgolj na to, da sistem deluje pri nižjih uslužbencih, pri zdravnikih, katerih "nedela" članek secira pa niti slučajno ne.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2775135] 19.05.19 12:38 · odgovor na: vrac (#2774569)
Odgovori   +    0
[vrac]
> [FrRoSt]
> > [vrac]
> > Kako to misliš, da bodo kazniva dejanja korupcije zastarala? Skladiščnika v UKCL Ljubljana so takoj znogirali in postopek ne bo zastaral. Pravna država deluje, kako da ne. Še kakšno čistilko odpustijo in bo problem podkupovanja v zdravstvu rešen za vse večne čase.
>
> :))))))))
>
> Si se ti v Glavo udaru!?? :)
>
> Da so skladiščnika skenslali!? Res čudno. VTIKAL in UREJAL je vse drugo, samo skladišča ne! :)
>
> A da bi njega tudi obdržali!? :) Morda bi ga lahko dali v menedžment!?? :))))
>
> *Dacrknešodsmeha....
Sploh ni bila poanta mojega zapisa, da bi bil skladiščnik nedolžen. Opozoril sem zgolj na to, da sistem deluje pri nižjih uslužbencih, pri zdravnikih, katerih "nedela" članek secira pa niti slučajno ne.
:)

Vzamem nazaj! :)

Res si opozoril na to! :) Še zdravnike oz: beri: VIŠJE USLUŽBENCE v red spravimo, pa smo na konju. Nad nami bo samo še Modro Nebo! :)

Moja poanta je bila, da izguba službe v takem primeru ni kazen. Je samo posledica. Ali in kako bo skladiščnik obsojen!? .... glej, to prepuščam vsakemu posebej, naj sam presodi :)) Po svoji najboljši moči! :) Če ga take stvari sploh zanimajo....

Nekako smo preživeli največji tajkunski cunami, stanje se nekoliko izboljšuje, verjamem celo, da to ni tisto kratkoročno izbolšanje pred samo smrtjo. :) Lahko, da celo napredujemo, v nekaterih pogledih zagotovo, ali je (ali bo) to dovolj, je pa težko reči.... Če še druhače povem: premikamo se; vsekakor!, ali smo pri tem dovolj hitri!? na to naj si vsak sam odgovori! :)

*Menda je odgovor na zgornje vprašanje odvisen tudi od same udobnosti stola, na katerem (posameznik) sedi, kakor tudi od drugih (posameznikovih) navad. Npr. čisto osebnostnih razvad, da ne omenjam skromnosti; in standarda.... Morda tudi znanja, pričakovanja,.... ali pa (celo) neznanja. :)

Strani: 1