Strani: 1

vrac sporočil: 11.068
[#2772496] 30.04.19 14:23
Odgovori   +    1
Pri tem dodajmo, da v Avstriji do letnega zaslužka 11 tisoč evrov davka ni.
Saj pri nas tudi ni davka, seveda zgolj za dobičke tujih multinacionalk. So na istem kot avstrijski najslabše plačani delavci. LOL
sopranos sporočil: 11.404
[#2772505] 30.04.19 15:27
Odgovori   +    36
Zadnja sprememba: sopranos 30.04.2019 15:31
Avstrijci bodo znižali davek na dobiček s 25 na 21%, Slovenija ga bo pa dvignila iz 19 na 22%. Tako, da bomo tudi pri davku na dobiček manj konkurenčni od Avstrijcev.

Pa ne pozabimo, Avstrijci imajo 20% DDV, Slovenci pa 22% DDV.

Slovenec ima dobrih 3.300 EUR olajšave, Avstrijec pa 11.000 EUR.

Slovenec ima neobdavčen regres in manj obremenjeno božičnico, Avstrijec ima 13. in 14. plačo, ki je tudi manj davčno obremenjena.

Če temu dodamo še večji trg, večjo pravno varnost, večjo vpetost v mednarodno poslovno okolje itd. je edina prednost, ki jo Slovenija še ima ta, da so plače pri nas še vedno nižje. Bolj kot se bomo s plačami približevali Avstrijcem, manj privlačni in konkurenčni bomo za tuje investitorje. Tako, da moja ocena je, da če hočemo kdaj ujeti Avstrijce, potem moramo čim prej izboljšati poslovno okolje. No, saj to ve večina podjetnikov. Pravo vprašanje je, ali bomo to kdaj uspeli dopovedati politikom in javnemu sektorju.

Saj ne rabimo revolucije zganjati, potrebne so razmeroma majhne prilagoditve.
slovenecnb1 sporočil: 5.592
[#2772512] 30.04.19 15:57 · odgovor na: sopranos (#2772505)
Odgovori   +    13
[sopranos]
Avstrijci bodo znižali davek na dobiček s 25 na 21%, Slovenija ga bo pa dvignila iz 19 na 22%. Tako, da bomo tudi pri davku na dobiček manj konkurenčni od Avstrijcev.

Pa ne pozabimo, Avstrijci imajo 20% DDV, Slovenci pa 22% DDV.

Slovenec ima dobrih 3.300 EUR olajšave, Avstrijec pa 11.000 EUR.

Slovenec ima neobdavčen regres in manj obremenjeno božičnico, Avstrijec ima 13. in 14. plačo, ki je tudi manj davčno obremenjena.

Če temu dodamo še večji trg, večjo pravno varnost, večjo vpetost v mednarodno poslovno okolje itd. je edina prednost, ki jo Slovenija še ima ta, da so plače pri nas še vedno nižje. Bolj kot se bomo s plačami približevali Avstrijcem, manj privlačni in konkurenčni bomo za tuje investitorje. Tako, da moja ocena je, da če hočemo kdaj ujeti Avstrijce, potem moramo čim prej izboljšati poslovno okolje. No, saj to ve večina podjetnikov. Pravo vprašanje je, ali bomo to kdaj uspeli dopovedati politikom in javnemu sektorju.

Saj ne rabimo revolucije zganjati, potrebne so razmeroma majhne prilagoditve.
da še dodam energijo imajo tudi cenejšo
taubi83 sporočil: 170
[#2772531] 30.04.19 19:55
Odgovori   +    7
To je zelo nepoštena primerjava. In to dobro veste. Sicer si seveda želim večji del bruto plače. Samo ni pošteno, da primerjate enako bruto plače e. Ali pa enake neto plače. Saj ni važno. Logično, da je 1200 neto v Avstriji manj obdavčeno kot pri nas. Tam je to skoraj minimalna plača. Pri nas pa nadpovprečna. Stavim, da je 700 neto v Sloveniji manj obdavčeno kot v Bosni.

Primerjate minimalno, povprečno, 2x povprečna,... Tam se vidi. Ne pa to.
To je zavajanje in napihovanje. Od strokovnjakov bi pričakoval več, ne pa hollywooda.
sopranos sporočil: 11.404
[#2772538] 30.04.19 20:59 · odgovor na: taubi83 (#2772531)
Odgovori   +    15
[taubi83]
To je zelo nepoštena primerjava. In to dobro veste. Sicer si seveda želim večji del bruto plače. Samo ni pošteno, da primerjate enako bruto plače e. Ali pa enake neto plače. Saj ni važno. Logično, da je 1200 neto v Avstriji manj obdavčeno kot pri nas. Tam je to skoraj minimalna plača. Pri nas pa nadpovprečna. Stavim, da je 700 neto v Sloveniji manj obdavčeno kot v Bosni.

Primerjate minimalno, povprečno, 2x povprečna,... Tam se vidi. Ne pa to.
To je zavajanje in napihovanje. Od strokovnjakov bi pričakoval več, ne pa hollywooda.
Hmm, a avto, televizija, računalnik, telefon itd. so pri nas 50% ceneje kot v Avstriji?

Namesto, da bi se primerjali z Avstrijo, jih skušali ujeti tudi pri plačah itd. je tvoj predlog, da se tolažimo s tem, da je v BiH, na Hrvaškem, v Albaniji itd. še slabše?

Pa mimogrede, v BiH so nižji davki. Snežič od tega, ko slovenskim podjetnikom pomaga tam ustanavljati podjetja, prav dobro živi.
taubi83 sporočil: 170
[#2772563] 30.04.19 23:47 · odgovor na: sopranos (#2772538)
Odgovori   +    13
Nič od naštetega nisem napisal. Dajte še prosim enkrat prebrati.
Omenil sem popolnoma zgrešeno primerjavo, ki ni realna. Za kaj po tem po vaše Avstrija? Za kaj ne kar Luksnburg, Švica. Tam 1300 sploh ne moreš dobiti, ker je daleč od minimuma. .....

Standard si je treba prislužiti. In razbremenitev dela bi sicer nekaj pripomogla. Vendar ne veliko. Težava je, da je 85% gospodarstva hudo zastarelaega oziroma se ukvarja z stvarmi, ki so jih počeli že v Jugi. Da o totalni neorganiziranosti ne govorim. In tu mi izgubljamo dodano vrednost. Avstrijci tega ne delajo več ker vejo da tako pač ne bo 2000 neto povprečje.

In hvalospeve o Avstijskih plačah in davkih pišejo večinoma tisti, ki delajo gor in živijo v Sloveniiji. Njim se pozna. Tisti, ki živijo gor imajo enake težave kot mi.

Meni v službi je navjvečja muka sodelovati z slovenskimi podjetji. Na žalost. Res. Same zamude, same prazne oblube. Ko jih pa rabiš se ti pa še javijo ne. Ni primerjave z tujino.

In če pogledamo katere države so na vrhu pri zadovoljstvu ljudi. Tiste, ki imajo najvišje davke. Torej sama obdavčitev ni toliko pomembna. Sploh, če imaš občutek, da daješ za nekaj kar ti pomaga. Dobro šolstvo, dobro zdravstvo, hitra, enostavna in logična papirologija. Ponavljam. DOBRO, ne rabi biti POPOLNO!!!


Ja. Absolutno si želim več od svoje bruto plače. Samo ne zato ker si mi zdi, da dajem preveč. Ampak za to ker za svoje davke nič ne dobim in moram tako še svojo neto plačo porabljat za stvari, ki sem jih že plačal.

lp
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2772584] 01.05.19 08:29
Odgovori   +    10
Koliko ostane švicarskemu letališkemu delavcu, ki je prejel 4.863,00 švicarskih frankov bruto plače? Neverjetno, dobi izplačano neto plačo 4.408,70 švivarskih frankov!!!!???? Od 4.863 bruto bi mu v Sloveniji kuštrini, počivavški, štruklji, kulturniški paraziti...z raznimi odtegljaji vzeli več kot 2.000 frankov...Več na: www.demokracija.si/f...-neto.html
sopranos sporočil: 11.404
[#2772599] 01.05.19 10:00 · odgovor na: taubi83 (#2772563)
Odgovori   +    15
Ja, saj malo sem te tudi provociral. Saj jaz nisem za to, da bi se tekmovalo v tem, kdo bo imel nižje davke. Vseeno pa je treba biti razumen kar se tega tiče. Davki v Sloveniji so že danes kar visoki in bi potrebovali vsaj malo razbremenitve.

Z dvigom minimalne plače v zadnjih letih država sili slaba podjetja k prestrukturiranju, doseganju višje dodane vrednosti itd. Problem pa je, da tudi zaradi davčne politike temu ne sledijo plače višje po lestvici. Se pravi ravno plačilo tistih strokovnjakov, ki naj bi dvigovali dodano vrednost v podjetjih.

Pa malo se tudi vprašajmo kakšne signale daje Slovenija kot država. Vedno samo višji davki, višje kazni itd. In to ena mednarodno nepoznana država. Medtem ko mednarodno prepoznana država kot je Avstrija sporoča, da bo znižala davke.

Strani: 1