Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako bi startupi rešili podeželje

Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.967
[#2772286] 28.04.19 21:51
Odgovori   +    3
Malo zmedeno napisano. Pa vendarle, lepo, da se tudi take teme odpirajo. Čestitke uredništvu in avotorju prispevka.

Problematika je kar kompleksna in zahteva daljšo obravnavo.

Vsekakor pa se z razvojem infrastrukture, kulture poslovanja in komunikacije ter proaktivnega dela občin na obrobju / podeželju da urejati platformo za delo mladih v domačem kraju, seveda z možnostjo rasti osebnih dohodkov in osebnega razvoja.

Mislim, da logika decentralizacije v Sloveniji v večjem delu podjetništva deluje, zato se ne bojim, da mladi različnih profilov ne bi imeli možnosti za razvoj bližje svojemu domu. V naslednjih 30 letih se bo to spreminjalo. Ne rine se več tako brezglavo v Lj.

Zato sem optimist glede teh vprašanj. Kot rečeno, na vseh nivojih, vključno s prometno infarstrukturo je treba delati, da se lahko podeželje tesneje povezuje s centri regije.

(Glede prevoza: 1h in 15 minut je nek maximum v glavi Slovenca, ki ga dolgotrajno sprejme za vsakodnevni prevoz od doma do službe (in še toliko za pot nazaj), in to se mi zdi v Slo zlahka dosegljivo - če bomo delali po pameti... no te pa (žal) kar nekaj manjka v Slo. Ampak počasi, počasi... bo.)
EKSPROPRIACIJA sporočil: 422
[#2772336] 29.04.19 09:44
Odgovori   +    4
Veliko je družbenih problemov, ki bi jih politiki lahko pokazali mladim in jih prosili, naj jo z raznimi sturtupi, covorkingi, kickstarterji ali preprosto z malim s.p.-jem rešijo. Ne, mi bomo to preložili na Agencijo za kmetijske trge, na Upravne enote, morda celo na Ministrstvo za kmetistvo ali kakšno podobno neučinkovito, drago, a državno pošast.

Strani: 1