Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[#2771518] 23.04.19 21:01
Odgovori   +    8
Samo nekaj mi ni jasno, kako je lahko Avstrija ob nižji gospodarski rasti ter manjšem presežku bolj zmanjšala dolg kot Slovenija? Je Slovenija kljub temu vzela nekaj kredita za rezervo? Ali pa je Avstrija prodala svoje premoženje in ga namenila za odplačilo dolga? Ali nekaj tretjega?
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2771676] 24.04.19 15:04 · odgovor na: sopranos (#2771518)
Odgovori   +    4
[sopranos]
Samo nekaj mi ni jasno, kako je lahko Avstrija ob nižji gospodarski rasti ter manjšem presežku bolj zmanjšala dolg kot Slovenija? Je Slovenija kljub temu vzela nekaj kredita za rezervo? Ali pa je Avstrija prodala svoje premoženje in ga namenila za odplačilo dolga? Ali nekaj tretjega?
Iz objave ni razvidno. Sicer so imeli nekaj višjo inflacijo od nas, kar pomeni, da je bila razlika med nominalno in realno rastjo BDP tam večja, ampak tolikšne razlike to ne more razložiti. Kot tudi sam praviš, so očitno imeli tudi takšne proračunske prilive oziroma izredne prihodke, ki se v izračunu presežka ne upoštevajo, so jim pa lani omogočili zmanjšano zadolževanje.
crt sporočil: 27.081
[#2771677] 24.04.19 15:06 · odgovor na: anon-15342 (#2771676)
Odgovori   +    7
meni je pa vsec ta naslov:

Austria Unexpectedly Has First Budget Surplus Since 1974

www.bloomberg.com/ne...1974-chart

(tako glede unexpectedly kot glede since 1974, mater jim balkansko nedisciplinirano komunajzarsko)
najobj sporočil: 31.829
[#2771920] 25.04.19 15:52
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 25.04.2019 15:54
... In tretjič, kljub temu je za polovico evrskih držav mogoče trditi, da so razdolževanje vzele resno – pa ne le merjeno v odstotkih BDP, temveč tudi nominalno ...

... alzo, če jaz zdaj to prav razumem, je polovica pridnih evrskih držav zelo zmanjšalo svojo javno porabo ali pa zelo povečalo svoj izvoz v drugo polovico porednih evrskih držav, če izvoza pridnih evrskih držav niso pokupile neevrske države ... khmm, kar pomeni, da so poredne evrske države z nezmanjšano javno porabo pravzaprav reševale pridne evrske države, da gospod evrski nadučitelj v Bruslju tudi njih ni za ušesa ...

P.S.: če se pridne in poredne evrske države ne bodo pridno dobrikale Trumpu, Putinu, Xi Jinpingu in še komu, bo gospod evrski nadučitelj v Bruslju drugo leto vse evrske države za ušesa, ker namreč evrske države same sebe za ušesa pač ne morejo potegnit iz blata, če ljudem koristnemu javnemu dolgu lahko rečemo blato ...

Strani: 1