Strani: 1

jurenovak sporočil: 122
[#2768623] 09.04.19 11:22
Odgovori   +    1
inovativni pa niso :-)
Allee Shopping Mall
allee.hu/en/information
spiderman sporočil: 1.741
[#2768627] 09.04.19 11:27
Odgovori   +    19
Ali niso nakupovalna središča že malo pasee??
.
Kakor berem se na zahodu nakupovalna središča v glavnem zapirajo, ker ljudje vse bolj tudi špecarijo že naročajo preko interneta.
V Sloveniji smo po m2 prodajnih površin na prebivalca že sedaj v vrhu.
Potem pa še taka investicija "v štacuno" ravno ob ohlajanju gospodarstva že na obzorju...
.
Sicer pa ni moj, oz. davkoplačevalski denar...
sopranos sporočil: 11.404
[#2768662] 09.04.19 13:27
Odgovori   +    9
Mene preseneča to, da vse to kar nekako laufa. Že sedaj je veliko prodajnih površin, in se še povečujejo. Pa SES nima nizkih najemnin. Na eni točki se bo moralo nekaj spremeniti. Recimo Mercator ima dve štacuni zraven BTC. A jim to laufa? Pa Mercator center Šiška in ta Aleja bosta dokaj blizu. Glede na to, da je Aleja bolj v naselju, pa čisto zraven obvoznice, pa zraven bo zraslo še nekaj stanovanj, se mi zdi, da so v boljši poziciji kot Mercator. Velikokrat vidim v trgovinah več prodajalcev kot kupcev. In začnem kdaj računati koliko je prodajalcev, kakšne so plače, stroški najemnine itd. in mi ni jasno kako to skozi pridejo. In če ima prodaja na drobno anemično rast, kje je potem matematika? Z vsakim novim centrom se prihodek na m2 prodajnih površin zmanjša. In to drugega kot to, da na koncu nekaterim ne znese več in bodo prisiljeni zapreti, ne more biti. Ali pa meni nič ni jasno.
anon-330352 sporočil: 9
[#2768708] 09.04.19 15:28
Odgovori   +    10
Komaj čakam, ker Interspara, drogerije Müller, Big Banga, XYZ, H&M in Hervisa, MASS, ... v Ljubljani še ni:) V Ljubljani in drugih glavnih mestih, samo še velike svetovne blagovne znamke, povsod ista roba .. svet je postal osiromašem in tak nakupovalni center ni pridobitev, ampak siromašenje mesta.

Strani: 1