Strani: 1

pinkfloyyd sporočil: 658
[#2766650] 28.03.19 15:17
Odgovori   +    2
Indoktrinacija pa ni tako poceni.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2766652] 28.03.19 15:27 · odgovor na: pinkfloyyd (#2766650)
Odgovori   +    0
Glede na tole:
www.dw.com/en/german...er-sharing

bodo večino denarja kar prišparal.

Dejansko so na krmilu EU projekta NORCI:
Germany eligible to deport refugees to EU countries with poor living conditions

Berlin is within its rights to deport asylum-seekers to other countries in the bloc, even if they'll encounter poor living conditions there, according to the EU's highest court. Exceptions apply only in extreme cases.
Endimion sporočil: 10.252
[#2766654] 28.03.19 15:56 · odgovor na: pinkfloyyd (#2766650)
Odgovori   +    1
Te izmenjave se meni ne zdijo tako zelo glupe.

V Sloveniji imamo denimo na UKC vrhunske nevrologe in nevrokirurge. Ko so mi sanirali poškodbo vratu, je bilo tam cel kup nekih študentov, ki so na meni vsak dan izvajali diagnostiko. Skratka učili se na živih primerih.

Španci, italijani, francozi, nekaj hrvatov, in podobno... vsak dan druga skupina

In verjamem da gredo naši tudi ven.....

Ne vem pa v kakem obsegu, in katere segmente tko došolamo.
blink sporočil: 3.523
[#2766657] 28.03.19 16:17 · odgovor na: Endimion (#2766654)
Odgovori   +    3
[Endimion]
Te izmenjave se meni ne zdijo tako zelo glupe.

V Sloveniji imamo denimo na UKC vrhunske nevrologe in nevrokirurge. Ko so mi sanirali poškodbo vratu, je bilo tam cel kup nekih študentov, ki so na meni vsak dan izvajali diagnostiko. Skratka učili se na živih primerih.

Španci, italijani, francozi, nekaj hrvatov, in podobno... vsak dan druga skupina

In verjamem da gredo naši tudi ven.....

Ne vem pa v kakem obsegu, in katere segmente tko došolamo.
Če je tako koristno, naj si sami plačajo te izmenjave, kajne? Na splošno bi se moralo na študij gledati kot na investicijo ki stane X denarja in časa, od nje pa dobiš X nečesa koristi.

Verjamem, da je koristno potovati po svetu in si razširjati obzorja ampak brez da fehtam druge za denar.

Profesorji in birokrati bodo pa itak vedno rekli da so izmenjave dobra stvar, saj sami ne znajo drugega kot trošiti tuji denar - to je njihov poslovni model.
Endimion sporočil: 10.252
[#2766664] 28.03.19 16:50 · odgovor na: blink (#2766657)
Odgovori   +    1
Ti svojih zaposlenih, v kolikor jih imaš, ne pošiljaš na izobražervanja oziroma ne organiziraš internih (tudi to stane?). Ne vem. Pri nas je to kar zapoved. IN v to se daje tako denar kot čas.

Nekoč je tako podobno razmišljal en moj bivši delodajalec. Češ, zakaj pa bi za to dal, saj je njihova naloga da se izobražujejo.

Ko se je trg dela odprl, mu je odpoved dala polovica ekipe v cca. 2m in pol. Ne le zaradi neizobraževanja ampak tudi tega.

Pri rečeh, kot je zdravstvo, pa so take reči smiselne. Od erasmusa na področju bibliotekarstva pa neke silne koristi res ni.
blink sporočil: 3.523
[#2766709] 28.03.19 22:43 · odgovor na: Endimion (#2766664)
Odgovori   +    2
[Endimion]
Ti svojih zaposlenih, v kolikor jih imaš, ne pošiljaš na izobražervanja oziroma ne organiziraš internih (tudi to stane?). Ne vem. Pri nas je to kar zapoved. IN v to se daje tako denar kot čas.

Nekoč je tako podobno razmišljal en moj bivši delodajalec. Češ, zakaj pa bi za to dal, saj je njihova naloga da se izobražujejo.

Ko se je trg dela odprl, mu je odpoved dala polovica ekipe v cca. 2m in pol. Ne le zaradi neizobraževanja ampak tudi tega.

Pri rečeh, kot je zdravstvo, pa so take reči smiselne. Od erasmusa na področju bibliotekarstva pa neke silne koristi res ni.
Izobraževanje zaposlenih v podjetju je že vkalkulirano v (nižjo) plačo, ampak tega delodajalec ne pove na glas.

Ko ljudje zapravljamo svoj denar, trikrat premislimo kam ga bomo vložili, pri tujem denarju se nam precej fučka. V tem je catch. V samoplačniškem primeru bi verjetno večina bibliotekarjev in podobnih "žurerjev" preskočila izmenjavo, tisti iz medicine pa bi bili še dodatno motivirani za čim višji izkoristek v to plačljivo strokovno naložbo.

Strani: 1