Strani: 1

ogo sporočil: 3.087
[#2763296] 12.03.19 23:00
Odgovori   +    6
To nonstop pumpanje z denarjem je treba nehat.
Balone je treba počit, preden postanejo preprosto preveliki. In to nonstop pumpanje jih dela prevelike in posledično ekstremno nevarne.
kzupanc sporočil: 10.517
[#2763384] 13.03.19 11:43 · odgovor na: ogo (#2763296)
Odgovori   +    3
[ogo]
To nonstop pumpanje z denarjem je treba nehat.
Balone je treba počit, preden postanejo preprosto preveliki. In to nonstop pumpanje jih dela prevelike in posledično ekstremno nevarne.
Da, premočno pumpanje vsekakor...Samo najbrž je problem v tem, koliko in kako jih pumpati. Ker, če jih pa nič ne pumpaš, potem je vsaj srednjeročno za (skoraj) vse slabše. Ustvarjanje nove vrednosti (karkoli že to je, lahko tudi ožje ali širše gledano) je po moje večje, če je več denarja v obtoku, več optimizma, če plača vsaj na videz raste...Na eni strani je res trdnost denarja, na drugi pa motiviranost za naložbe in delo (umsko in fizično)...
najobj sporočil: 31.867
[#2763445] 13.03.19 14:29
Odgovori   +    2
... Nemčija se je le za las izognila recesiji, napovedi za letos pa so zelo skromne. ...

... čuj, TadejK ... evo, saj vem, da je boljše imeti vedno več kot pa vedno manj, ampak to vsesplošno strašenje z recesijo pa je le malo pretirano, ker kolikor jaz razumem ekonomijo, je ta še najbolj podobna valovanju morja, ko gre voda malo gor, potem pa malo dol
in je to najbolj normalna stvar na svetu in hvalabogu da je tako, ker če bi voda šla vedno samo gor, bi nas prej ali slej potopila, če je seveda ne bi zmanjkalo ... alzo, samo brez panike, bi rekel dobri vojak Švejk ...
sopranos sporočil: 11.404
[#2763664] 14.03.19 12:25
Odgovori   +    1
Mislim, da se vpliv centralnih bank morda tudi malo precenjuje.

Osebno mislim, da se problemov nekonkurenčnosti gospodarstva na globalni ravni, kot ga ima Evropa, pač ne more reševati skozi monetarno politiko. Tako kot evro ni kriv za to, da Italija, Grčija in Portugalaska tonejo.

Svoje bi morale narediti vlade držav članic EU. Z davčno politiko, odpravo birokratskih ovir itd. Kar imamo sedaj je biznis as usual, da pa zadeva ne razpade, pa to zalivamo z enormnimi količinami poceni denarja. Ter tako ustvarjamo dodatne balone in vnašamo dodatno nestabilnost v sistem.

In kot je lepo Tadej razložil, še pri tem zalivanju s poceni denarjem, delamo napake.
sopranos sporočil: 11.404
[#2763675] 14.03.19 12:47
Odgovori   +    0
manager.finance.si/8...lagateljev

Zagotovo tale razdelitev milijard med ZDA, Azijo in Evropo ni posledica monetarnih politik.
0430ABAKU sporočil: 1.756
[#2763791] 14.03.19 16:44 · odgovor na: najobj (#2763445)
Odgovori   +    1
[najobj]
... Nemčija se je le za las izognila recesiji, napovedi za letos pa so zelo skromne. ...

... čuj, TadejK ... evo, saj vem, da je boljše imeti vedno več kot pa vedno manj, ampak to vsesplošno strašenje z recesijo pa je le malo pretirano, ker kolikor jaz razumem ekonomijo, je ta še najbolj podobna valovanju morja, ko gre voda malo gor, potem pa malo dol
in je to najbolj normalna stvar na svetu in hvalabogu da je tako, ker če bi voda šla vedno samo gor, bi nas prej ali slej potopila, če je seveda ne bi zmanjkalo ... alzo, samo brez panike, bi rekel dobri vojak Švejk ...
Sem poslušal eno oddajo in v Nemčiji pravijo, če ne bi po medijih poslušali o recesiji, ne bi nič vedeli o tem. Vsakodnevno se menda tega tam ne občuti.
najobj sporočil: 31.867
[#2763908] 15.03.19 10:12 · odgovor na: 0430ABAKU (#2763791)
Odgovori   +    0
[0430ABAKU]
> [najobj]
> ... Nemčija se je le za las izognila recesiji, napovedi za letos pa so zelo skromne. ...
>
> ... čuj, TadejK ... evo, saj vem, da je boljše imeti vedno več kot pa vedno manj, ampak to vsesplošno strašenje z recesijo pa je le malo pretirano, ker kolikor jaz razumem ekonomijo, je ta še najbolj podobna valovanju morja, ko gre voda malo gor, potem pa malo dol
> in je to najbolj normalna stvar na svetu in hvalabogu da je tako, ker če bi voda šla vedno samo gor, bi nas prej ali slej potopila, če je seveda ne bi zmanjkalo ... alzo, samo brez panike, bi rekel dobri vojak Švejk ...
Sem poslušal eno oddajo in v Nemčiji pravijo, če ne bi po medijih poslušali o recesiji, ne bi nič vedeli o tem. Vsakodnevno se menda tega tam ne občuti.
... eh, recesija in konjuktura sta najbolj normalen pojav v vsakem gospodarstvu, kot je valovanje najbolj normalen pojav na morju, tako da res ne vem, zakaj takšna panika ... khmm, razen da so razni analitiki za delanje panike dobro plačani in je recesija za njih v resnici konjuktura ...

Strani: 1